Plugins - WooCommerce - Stable (latest release) - en to sv_SE translation catalogue (8591 entries)

en: No billing email provided.
sv_SE: Ingen e-postadress angiven för fakturering.

[ctx: block description]
en: Displays the current category title and lets permitted users edit it.
sv_SE: Visar den aktuella kategoristiteln och låter tillåtna användare redigera den.

[ctx: block description]
en: Displays the current category description.
sv_SE: Visar den aktuella kategoribeskrivningen.

[ctx: block title]
en: Product Category Description
sv_SE: Beskrivning av produktkategori

note: translators: %s: order number
en: Canceled order: #%s,
sv_SE: Avbruten beställning: nr.%s,

en: No shipping method selected.
sv_SE: Ingen leveransmetod har valts.

en: Shipping address required.
sv_SE: Leveransadress krävs.

en: Invalid authorization.
sv_SE: Ogiltig auktorisering.

en: Invalid request object.
sv_SE: Ogiltigt begärandeobjekt.

en: Product ID must be numeric.
sv_SE: Produkt-ID måste vara numeriskt.

en: Line items to add to the cart.
sv_SE: Radartiklar att lägga till i varukorgen.

en: Items Discount
sv_SE: Artikelrabatt

en: Items Base Amount
sv_SE: Basbelopp för artiklar

en: Link type.
sv_SE: Länktyp.

en: Related links.
sv_SE: Relaterade länkar.

en: Message content.
sv_SE: Meddelandeinnehåll.

en: Content type.
sv_SE: Innehållstyp.

en: JSON path to the related field.
sv_SE: JSON-sökväg till det relaterade fältet.

en: Message type.
sv_SE: Meddelandetyp.

en: Messages (info, warnings, errors).
sv_SE: Meddelanden (info, varningar, fel).

en: Amount in cents.
sv_SE: Belopp i cent.

en: Display text.
sv_SE: Visningstext.

en: Total type.
sv_SE: Total typ.

en: Order totals breakdown.
sv_SE: Sammanlagt antal beställningar.

en: Total in cents.
sv_SE: Totalt i cent.

en: Tax in cents.
sv_SE: Moms i cent.

en: Latest delivery time (ISO 8601).
sv_SE: Senaste leveranstid (ISO 8601).

en: Earliest delivery time (ISO 8601).
sv_SE: Tidigaste leveranstid (ISO 8601).

en: Carrier name.
sv_SE: Transportföretagsnamn

en: Subtitle.
sv_SE: Underrubrik.

en: Title.
sv_SE: Rubrik.

en: Fulfillment option ID.
sv_SE: ID för fullföljandealternativ.

en: Fulfillment type.
sv_SE: Fullföljandetyp.

en: Available fulfillment options.
sv_SE: Tillgängliga fullföljandealternativ.

en: Postal/ZIP code.
sv_SE: Postnummer.

en: Country code (ISO 3166-1 alpha-2).
sv_SE: Landskod (ISO 3166-1 alfa-2-format).

en: State/province.
sv_SE: Delstat/provins.

en: Full name.
sv_SE: Fullständigt namn.

en: Fulfillment/shipping address.
sv_SE: Fullföljande/leveransadress.

en: Total amount in cents.
sv_SE: Totalt belopp i cent.

en: Tax amount in cents.
sv_SE: Momsbelopp i cent.

en: Subtotal in cents.
sv_SE: Delsumma i cent.

en: Discount amount in cents.
sv_SE: Rabattbelopp i cent.

en: Base amount in cents.
sv_SE: Basbelopp i cent.

en: Quantity.
sv_SE: Antal.

en: Product item details.
sv_SE: Produktartikelinformation

en: Line item ID.
sv_SE: Radartikel-ID.

en: Line items in the checkout session.
sv_SE: Radartiklar i kassasessionen.

en: Currency code (ISO 4217).
sv_SE: Valutakod (ISO 4217).

en: Status of the checkout session.
sv_SE: Status för kassasessionen.

en: List of supported payment methods.
sv_SE: Lista över betalningsmetoder som stöds.

en: Payment provider information.
sv_SE: Informationmom betalningsleverantör.

en: Buyer information.
sv_SE: Köparinformation.

en: Unique identifier for the checkout session.
sv_SE: Unik identifierare för kassasessionen.

note: translators: 1: current session status, 2: allowed statuses
en: Checkout session cannot be updated. Current status: %1$s. Allowed statuses: %2$s
sv_SE: Det går inte att uppdatera kassasessionen. Aktuell status: %1$s. Tillåtna statusar: %2$s

en: Selected fulfillment option ID.
sv_SE: ID för valt fullföljandealternativ.

en: No agentic-supported payment gateway available.
sv_SE: Ingen agentisk-stödd betal-gateway tillgänglig.

en: No payment gateway available.
sv_SE: Ingen betal-gateway tillgänglig.

en: Payment was declined.
sv_SE: Betalningen avvisades.

note: translators: %s: current session status
en: Checkout session is not ready for payment. Current status: %s
sv_SE: Kassasessionen är inte redo för betalning. Aktuell status: %s

en: Invalid or expired checkout session ID.
sv_SE: Ogiltigt eller utgånget sessions-ID för kassan.

en: Payment provider identifier.
sv_SE: ID för betalningsleverantör.

en: Payment token from the payment provider.
sv_SE: Betalningstoken från betalningsleverantören.

en: Payment data including token and provider.
sv_SE: Betalningsdata inklusive token och leverantör.

en: The checkout session ID (Cart-Token JWT).
sv_SE: Kassasessionens ID (varukorgstoken JWT).

en: Cannot change locations of "Rest of the World" zone.
sv_SE: Det går inte att ändra platser för zonen ”Resten av världen”.

en: Cannot change order of "Rest of the World" zone.
sv_SE: Det går inte att ändra ordning på zonen ”Resten av världen”.

en: Zone name cannot be empty.
sv_SE: Zonnamnet får inte vara tomt.

en: Cannot change name of "Rest of the World" zone.
sv_SE: Det går inte att ändra namn på zonen "Resten av världen".

en: Shipping zone location name (readonly, auto-generated from code).
sv_SE: Leveranszonens platsnamn (skrivskyddat, genereras automatiskt från kod).

en: Array of locations for this zone. Can be empty array but must be explicitly provided.
sv_SE: Array av platser för denna zon. Kan vara en tom array men måste anges explicit.

en: Resource cannot be created. Check for validation errors or server logs for details.
sv_SE: Det gick inte att skapa resursen. Kontrollera valideringsfel eller serverloggar för detaljer.

en: Could not update shipping method.
sv_SE: Det gick inte att uppdatera leveransmetod.

en: Settings must be an array.
sv_SE: Inställningarna måste vara en array.

en: Shipping method settings including title and configuration.
sv_SE: Inställningar för leveransmetod inklusive rubrik och konfiguration.

en: Shipping method does not belong to the specified zone.
sv_SE: Leveransmetoden tillhör inte den specificerade zonen.

en: Invalid shipping method type.
sv_SE: Ogiltig leveransmetodtyp.

en: Invalid shipping zone ID.
sv_SE: Ogiltigt fraktzons-ID.

en: Manage your store’s tax setup.
sv_SE: Hantera din butiks momsinställningar.

en: Available options for select/radio fields.
sv_SE: Tillgängliga alternativ för fälten markering/alternativ.

note: translators: 1: Setting ID, 2: Allowed values list.
en: Invalid value for "%1$s". Allowed values: %2$s.
sv_SE: Ogiltigt värde för "%1$s". Tillåtna värden: %2$s.

en: Manage product settings including dimensions, weight units, and display options.
sv_SE: Hantera produktinställningar, inklusive dimensioner, viktenheter och visningsalternativ.

en: Invalid dimension unit. Valid units are: m, cm, mm, in, yd.
sv_SE: Ogiltig dimensionsenhet. Giltiga enheter är: m, cm, mm, in, yd.

en: Invalid weight unit. Valid units are: kg, g, lbs, oz.
sv_SE: Ogiltig viktenhet. Giltiga enheter är: kg, g, lbs, oz.

en: Sorry, you are not allowed to edit product settings.
sv_SE: Du har inte behörighet att redigera produktinställningar.

en: Sorry, you are not allowed to access product settings.
sv_SE: Du har inte behörighet att visa produktinställningar.

note: translators: %d: account index
en: Account at index %d must be an object.
sv_SE: Konto vid index %d måste vara ett objekt.

en: Account details must be an array.
sv_SE: Kontodetaljer måste vara en array.

en: Bank account details for direct bank transfer.
sv_SE: Bankkontodetaljer för direkt banköverföring.

en: Determines the display order of payment gateways during checkout.
sv_SE: Bestämmer visningsordningen för betalnings-gatewayer i kassan.

en: Enable this payment gateway
sv_SE: Aktiverade den här betalnings-gatewayen

en: Missing parameter(s): values
sv_SE: Parametrar som saknas: värden

en: Invalid payment gateway ID.
sv_SE: Ogiltigt ID för betalnings-gateway.

en: Payment gateway field values to update.
sv_SE: Fältvärden för betalnings-gateway som ska uppdateras.

en: URL for the management link.
sv_SE: URL för hanteringslänken.

en: Management links for the payment method.
sv_SE: Hanteringslänkar för betalningsmetoden.

en: Management options for the payment method.
sv_SE: Hanteringsalternativ för betalningsmetoden.

en: Current state configuration of the payment method.
sv_SE: Aktuell statuskonfiguration för betalningsmetoden.

en: Icon URL for the payment method.
sv_SE: Ikon-URL för betalningsmetoden.

en: Description of the payment method.
sv_SE: Beskrivning av betalningsmetoden.

en: Title of the payment method.
sv_SE: Rubrik för betalningsmetoden.

en: Sort order for the payment method.
sv_SE: Sorteringsordning för betalningsmetoden.

en: Unique identifier for the payment method.
sv_SE: Unik identifierare för betalningsmetoden.

en: Available offline payment methods.
sv_SE: Betalningsmetoder offline.

en: Grouped settings for offline payment methods.
sv_SE: Grupperade inställningar för betalningsmetoder offline.

en: Current enabled state for all payment methods.
sv_SE: Nuvarande aktiverat tillstånd för alla betalningsmetoder.

en: Description of the settings group.
sv_SE: Beskrivning av inställningsgruppen.

en: Title of the settings group.
sv_SE: Rubrik för inställningsgruppen.

en: Invalid payment methods data received.
sv_SE: Ogiltiga betalningsmetoddata togs emot.

en: Manage offline payment methods available for your store.
sv_SE: Hantera tillgängliga betalningsmetoder offline för din butik.

en: Offline Payment Methods
sv_SE: Betalningsmetoder offline

en: Country code to retrieve offline payment methods for.
sv_SE: Landskod att hämta betalningsmetoder offline för.

en: Sorry, you are not allowed to edit general settings.
sv_SE: Du har inte behörighet att redigera allmänna inställningar.

en: Sorry, you are not allowed to access general settings.
sv_SE: Du har inte behörighet att visa allmänna inställningar.

note: translators: 1: field key, 2: invalid value
en: Invalid option "%2$s" for %1$s.
sv_SE: Ogiltigt alternativ "%2$s" för %1$s.

note: translators: 1: field key, 2: valid options
en: Invalid value for %1$s. Valid options: %2$s
sv_SE: Ogiltigt värde för %1$s. Giltiga alternativ: %2$s

note: translators: %s: field key
en: Invalid email format for %s.
sv_SE: Ogiltigt e-postformat för %s.

en: Whether this is sent only manually.
sv_SE: Om detta endast skickas manuellt.

en: Whether this is a customer email.
sv_SE: Om detta är en e-postadress till kund.

en: Email group title.
sv_SE: Rubrik för e-postgrupp.

en: Email group identifier.
sv_SE: Identifierare för e-postgrupp.

en: Link to template editor.
sv_SE: Länk till mallredigerare.

en: Template post ID.
sv_SE: Mallinlägg-ID.

en: Email description.
sv_SE: E-postbeskrivning.

en: Email title.
sv_SE: E-postrubrik.

en: Failed to retrieve updated email settings.
sv_SE: Det gick inte att hämta uppdaterade e-postinställningar.

en: Email template not found.
sv_SE: E-postmallen hittades inte.

en: Email template ID.
sv_SE: ID för e-postmall.

en: Filter by template post ID.
sv_SE: Filtrera efter ID för mallinlägg.

en: Available options for selectable fields.
sv_SE: Tillgängliga alternativ för valbara fält.

en: Sorry, you are not allowed to edit email settings.
sv_SE: Du saknar behörighet att redigera e-postinställningar.

en: Sorry, you are not allowed to access email settings.
sv_SE: Du har inte behörighet att visa e-postinställningar.

en: Set options relating to customer accounts and data privacy.
sv_SE: Ställ in alternativ relaterade till kundkonton och datasekretess.

en: Accounts & Privacy
sv_SE: Konton och integritet

en: Sorry, you are not allowed to edit account settings.
sv_SE: Du har inte behörighet att redigera kontoinställningarna.

en: Sorry, you are not allowed to access account settings.
sv_SE: Du har inte behörighet att visa kontoinställningarna.

en: Amount refunded for this tax.
sv_SE: Belopp återbetalt för denna moms.

en: Tax ID.
sv_SE: Moms-ID.

en: Taxes refunded for this item.
sv_SE: Återbetald moms för den här artikeln.

en: Total refunded for this item.
sv_SE: Totalt återbetalt för denna artikel.

en: Quantity refunded.
sv_SE: Återbetald mängd.

en: ID of the original line item.
sv_SE: ID för den ursprungliga radartikeln.

en: ID of the refund line item. This is not the ID of the original line item.
sv_SE: ID för den återbetalda radartikeln. Detta är inte ID för den ursprungliga radartikeln.

en: Refunded line items. This can include products, fees, and shipping lines, combined into a single array.
sv_SE: Återbetalda radartiklar. Detta kan inkludera produkter, avgifter och fraktrader, kombinerade i en enda array.

en: The date the refund was created, in the site's timezone.
sv_SE: Det datum då återbetalningen skapades, i webbplatsens tidszon.

en: Currency the refund was created with, in ISO format.
sv_SE: Valutan som återbetalningen skapades med, i ISO-format.

en: Reason for the refund.
sv_SE: Orsak till återbetalningen.

en: Amount that was refunded. This is calculated from the line items if not provided.
sv_SE: Belopp som återbetalades. Detta beräknas från radartiklarna om detta inte anges.

en: The ID of the order that was refunded.
sv_SE: ID för beställningen som återbetalades.

en: Unique identifier for the refund.
sv_SE: Unik identifierare för återbetalning.

note: translators: %s: tax total
en: Refund tax total cannot be greater than the line item tax total (%s).
sv_SE: Totalbeloppet för återbetald moms kan inte vara större än totalbeloppet för radartikelmoms (%s).

note: translators: %s: tax IDs
en: Line item tax not found. Must be: %s.
sv_SE: Radartikelmoms hittades inte. Måste vara: %s.

en: Tax id and refund_total are required.
sv_SE: Moms-ID och refund_total krävs.

note: translators: %s: item total
en: Refund total cannot be greater than the line item total (%s).
sv_SE: Återbetalningssumman kan inte vara större än radartikelns totalsumma (%s).

note: translators: %s: item quantity
en: Line item quantity cannot be greater than the item quantity (%s).
sv_SE: Radartikelkvantiteten kan inte vara större än artikelkvantiteten (%s).

en: Line item is not a product, fee, or shipping line.
sv_SE: Radartikeln är inte en produkt, avgift eller fraktrad.

en: Line item not found.
sv_SE: Radartikeln hittades inte.

en: Cannot create order refund.
sv_SE: Det gick inte att skapa återbetalning av beställningen.

en: Refund total must be greater than zero.
sv_SE: Återbetalningen måste vara större än noll.

en: When true, the payment gateway API is used to perform the refund. If the payment gateway does not support refunds, the refund will fail.
sv_SE: När sant, används betal-gateway API:t för att genomföra återbetalningen. Om betalmodulen inte stöder återbetalningar kommer återbetalningen att misslyckas.

en: The date the refund was created, as GMT.
sv_SE: Datum då återbetalningen skapades, i GMT.

en: Filter refunds by order ID.
sv_SE: Filtrera återbetalningar efter beställnings-ID.

en: Exclude products that belong to specific product category IDs.
sv_SE: Exkludera produkter som tillhör specifika produktkategori-ID:n.

note: translators: %s item name.
en: Adjusted stock: %s.
sv_SE: Justerat lager: %s.

en: Total refund tax amount for the order.
sv_SE: Total återbetalt momsbelopp för beställningen.

en: Total refund amount for the order.
sv_SE: Totalt återbetalt belopp för beställningen.

en: Could not mark the order as paid.
sv_SE: Det gick inte att markera beställningen som betald.

en: Download permissions
sv_SE: Nedladdningsbehörigheter

en: Download permissions were reset manually.
sv_SE: Nedladdningsbehörigheter återställdes manuellt.

en: Resets any download permissions linked to the order.
sv_SE: Återställer alla nedladdningsbehörigheter som är länkade till beställningen.

en: Marks the order as paid. Updates the order status and reduces line item stock if necessary.
sv_SE: Markerar beställningen som betald. Uppdaterar beställningsstatusen och minskar radartikelns lager vid behov.

en: The group of order note.
sv_SE: Gruppen med beställningsanteckningen.

en: The title of the order note group.
sv_SE: Rubriken för beställningsanteckningsgruppen.

en: When the customer was last active, as GMT.
sv_SE: När kunden senast var aktiv, som GMT.

en: When the customer was last active in the site's timezone.
sv_SE: Det datum då kunden senast var aktiv i webbplatsens tidszon.

en: Cannot update resource.
sv_SE: Kan inte uppdatera resurs.

en: Email notification
sv_SE: E-postavisering

en: Product stock
sv_SE: Produktlager

en: Order confirmation email
sv_SE: E-postbekräftelse av beställning

note: translators: %s is an email address.
en: Order details sent to %s.
sv_SE: Beställningsinformationen skickades till %s.

note: translators: 1. The name of an email template; 2. Email address.
en: Email template "%1$s" sent to %2$s.
sv_SE: E-postmallen "%1$s" skickades till %2$s.

en: Enable push notifications for the WooCommerce mobile apps to receive order notifications and store updates.
sv_SE: Aktivera push-aviseringar för WooCommerce-mobilappar för att ta emot beställningsaviseringar och butiksuppdateringar.

en: Push Notifications
sv_SE: Pushnotiser

en: Enable the Agentic Checkout API for AI-powered checkout experiences (e.g., ChatGPT). This adds REST API endpoints that allow AI agents to create and manage checkout sessions.
sv_SE: Aktivera Agentic Checkout API för AI-drivna kassaupplevelser (t.ex. ChatGPT). Detta lägger till REST API-slutpunkter som tillåter AI-agenter att skapa och hantera kassasessioner.

en: Enable order data caching in the datastore. This feature only works with high-performance order storage and is recommended for stores using object caching.
sv_SE: Aktivera cachelagring av beställningsdata i datalagret. Den här funktionen fungerar endast med högpresterande beställningsutrymme och rekommenderas för butiker som använder objektcachelagring.

en: The onboarding steps in case this provider supports native in-context onboarding.
sv_SE: Onboarding-stegen om denna leverantör stöder inbyggd onboarding i kontext.

en: Message to show the user.
sv_SE: Meddelande att visa användaren.

en: Various messages to possibly show the user.
sv_SE: Olika meddelanden för att eventuellt visa användaren.

en: Whether onboarding is supported.
sv_SE: Om onboarding stöds.

note: translators: %s: WooPayments.
en: %s is not supported in the selected business location.
sv_SE: %s stöds inte på den valda företagsplatsen.

note: translators: %s: Payment extension suggestion ID.
en: The provider class for payment extension suggestion ID "%s" must extend the PaymentGateway class.
sv_SE: Leverantörsklassen för betalningsutökningens förslags-ID "%s" måste utöka klassen PaymentGateway.

note: translators: %s: Gateway ID.
en: The provider class for gateway ID "%s" must extend the PaymentGateway class.
sv_SE: Leverantörsklass för gateway-ID "%s" måste utöka klassen PaymentGateway.

note: translators: %d: number of orders updated
en: Successfully updated fulfillment status for %d orders.
sv_SE: Uppdaterade fullföljandestatus för %d beställningar.

en: Failed to update order fulfillment status. Please check the database logs for errors.
sv_SE: Det gick inte att uppdatera fullföljandestatus för beställning. Kontrollera om det finns fel i databasloggarna.

note: translators: %s: error message
en: Failed to create fulfillment status column: %s
sv_SE: Det gick inte att skapa kolumn för fullföljandestatus: %s

en: This tool will regenerate the order fulfillment status for all orders and update the Analytics data using a direct SQL query.
sv_SE: Det här verktyget återskapar fullföljandestatusen för alla beställningar och uppdaterar Analytics-data med hjälp av en direkt SQL-fråga.

en: Regenerate order fulfillment status for Analytics
sv_SE: Återskapa fullföljandestatus för beställning för analys

en: Agentic Commerce Protocol: Order created or updated
sv_SE: Agentic Commerce Protocol: Beställning skapad eller uppdaterad

en: The bearer token that ChatGPT uses to authenticate checkout requests.
sv_SE: Den innehavartoken som ChatGPT använder för att autentisera kassaförfrågningar.

en: Authorization Token
sv_SE: Auktoriseringstoken

note: translators: %s: URL to WooCommerce advanced settings
en: Configure your Terms and Conditions page in <a href="%s">WooCommerce &gt; Settings &gt; Advanced &gt; Page setup</a>.
sv_SE: Konfigurera din sida med villkor i <a href="%s">WooCommerce > Inställningar > Avancerat > Sidkonfiguration</a>.

en: Terms and Conditions URL
sv_SE: URL för villkor

note: translators: %s: URL to WordPress privacy settings
en: Configure your Privacy Policy page in <a href="%s">Settings &gt; Privacy</a>.
sv_SE: Konfigurera din integritetspolicysida i <a href="%s">Inställningar > Integritet</a>.

en: Privacy Policy URL
sv_SE: URL för integritetspolicy

en: Store policies
sv_SE: Butikspolicyer

en: Allow products to be visible by default to the AI agents you integrate with. Can be overridden per product.
sv_SE: Tillåt produkter att vara synliga som standard för de AI-agenter du integrerar med. Kan åsidosättas per produkt.

en: Enable product visibility
sv_SE: Aktivera produktsynlighet

en: Agentic commerce
sv_SE: Agentisk handel

note: translators: %s: URL to ChatGPT merchants application page
en: To get started, <a href="%s" target="_blank">apply to ChatGPT</a>. Once approved, ChatGPT will provide the credentials below.
sv_SE: <a href="%s" target="_blank">Ansök till ChatGPT</a> för att komma igång. När det har godkänts kommer ChatGPT att tillhandahålla autentiseringsuppgifterna nedan.

en: Configure settings to allow AI agents to purchase from your store.
sv_SE: Konfigurera inställningar för att tillåta AI-agenter att köpa från din butik.

en: Next products
sv_SE: Nästa produkter

en: Previous products
sv_SE: Föregående produkter

en: Discounts calculated at checkout.
sv_SE: Rabatter beräknas i kassan.

en: Taxes calculated at checkout.
sv_SE: Moms beräknas i kassan.

en: Shipping calculated at checkout.
sv_SE: Frakt beräknas i kassan.

en: Taxes and discounts calculated at checkout.
sv_SE: Moms och rabatter beräknas i kassan.

en: Shipping and discounts calculated at checkout.
sv_SE: Frakt och rabatter beräknas i kassan.

en: Shipping and taxes calculated at checkout.
sv_SE: Frakt och moms beräknas i kassan.

en: Unknown database error occurred while adding fulfillment_status column.
sv_SE: Ett okänt databasfel inträffade när kolumnen fulfillment_status skulle läggas till.

en: Finish checkout
sv_SE: Slutför kassaprocessen

en: Failed to generate catalog file.
sv_SE: Det gick inte att generera katalogfilen.

en: Products catalog file URL. Null when catalog is not ready.
sv_SE: URL till produktkatalogfil. Null när katalogen inte är klar.

en: Products catalog generation status.
sv_SE: Genereringsstatus för produktkatalog.

en: fields cannot be empty.
sv_SE: fält kan inte vara tomma.

en: fields must be an array of strings or a comma-separated string.
sv_SE: fälten måste vara en array av strängar eller en kommaavgränsad sträng.

en: Whether to generate a new catalog file regardless of whether a catalog file already exists.
sv_SE: Om en ny katalogfil ska genereras, oavsett om en katalogfil redan finns.

en: Product/variation fields to include in the catalog. Can be an array or comma-separated string.
sv_SE: Produkt-/variationsfält att inkludera i katalogen. Kan vara en array eller kommaavgränsad sträng.

note: translators: %1$s: Authorization ID, %2$s: open link tag, %3$s: close link tag
en: . Authorization ID: %1$s not found. Please log into your %2$sPayPal account%3$s to capture the payment
sv_SE: . Auktoriserings-ID: %1$s hittades inte. Logga in på ditt %2$sPayPal-konto%3$s för att genomföra betalningen

note: translators: %s: Link to PayPal sandbox testing guide page
en: <strong>Sandbox mode enabled</strong>. Only sandbox test accounts can be used. See the <a href="%s">PayPal Sandbox Testing Guide</a> for more details.
sv_SE: <strong>Sandbox-läge aktiverat</strong>. Endast testkonton för sandbox kan användas. Mer information finns i <a href="%s">tesguiden för PayPal Sandbox</a>.

note: translators: 1: opening <a> tag, 2: closing </a> tag
en: Your PayPal account has been restricted by PayPal. This may prevent customers from completing payments. Please %1$scontact PayPal support%2$s to resolve this issue and restore full functionality to your account.
sv_SE: Ditt PayPal-konto har begränsats av PayPal. Detta kan hindra kunder från att slutföra betalningar. Kontakta %1$sPayPal-supporten%2$s för att lösa detta problem och återställa full funktionalitet för ditt konto.

en: PayPal Account Restricted
sv_SE: PayPal-konto begränsat

note: translators: %s: Currency code
en: PayPal Standard does not support your store currency (%s).
sv_SE: PayPal-standarden stöder inte din butiksvaluta (%s).

en: Shown as a preview in the Inbox, next to the subject line. (Max 150 characters).
sv_SE: Visas som en förhandsgranskning i inkorgen, bredvid ämnesraden. (Max 150 tecken).

en: Order changes
sv_SE: Beställningsändringar

en: Notifies admins when a new order has been placed.
sv_SE: Aviserar administratörer när en ny beställning har gjorts.

en: Notifies admins when an order that was processing or on hold has failed.
sv_SE: Aviserar administratörer när en beställning som behandlades eller pausades har misslyckats.

en: Notifies customers when their password has been reset.
sv_SE: Aviserar kunder när deras lösenord har återställts.

en: Account password reset
sv_SE: Återställning av kontolösenord

en: Notifies customers when their order has been partially or fully refunded.
sv_SE: Aviserar kunder när deras beställning har återbetalats helt eller delvis.

en: Notifies customers when their order has been received and is being processed.
sv_SE: Aviserar kunder när deras beställning har mottagits och behandlas.

en: Notifies customers when a full or partial refund has been issued for their in-person (POS) order.
sv_SE: Aviserar kunder när en fullständig eller partiell återbetalning har utfärdats för deras personliga (POS) beställning.

en: POS order refunded
sv_SE: POS-beställning återbetald

en: Notifies customers when their in-person (POS) order has been completed.
sv_SE: Aviserar kunder när deras personliga (POS) beställning har slutförts.

en: POS order complete
sv_SE: Slutförd POS-beställning

en: Notifies customers when their order has been placed on hold.
sv_SE: Aviserar kunder när deras beställning har pausats.

en: Order on hold
sv_SE: Beställning pausad

en: Notifies customers when you’ve added a note to their order.
sv_SE: Aviserar kunder när du har lagt till en anteckning till deras beställning.

en: Customer note added
sv_SE: Kundmeddelande lades till

en: Notifies customers when their account has been created.
sv_SE: Aviserar kunder när deras konto har skapats.

en: Account created
sv_SE: Konto skapat

en: Manually send customers an email to review their order and complete payment.
sv_SE: Skicka ett e-postmeddelande manuellt till kunder för att granska deras beställning och slutföra betalningen.

en: Payment request
sv_SE: Betalningsbegäran

en: Notifies customers when their order has failed.
sv_SE: Aviserar kunder när deras beställning har misslyckats.

en: Notifies customers when their order has been shipped.
sv_SE: Aviserar kunder när deras beställning har skickats.

en: Order fulfilled
sv_SE: Beställningen fullföljd

en: Notifies customers when their order has been cancelled.
sv_SE: Aviserar kunder när deras beställning har annullerats.

en: Notifies admins when an order that was processing or on hold has been canceled.
sv_SE: Aviserar administratörer när en beställning som behandlades eller pausades har avbrutits.

en: Canceled order
sv_SE: Avbruten beställning

note: translators: %1$s is the payment method, %2$s is the transaction id.
en: Payment complete.
sv_SE: Betalning slutförd.

note: translators: %1$s is the payment method, %2$s is the transaction id.
en: Payment via %1$s (%2$s).
sv_SE: Betalning via %1$s (%2$s).

note: translators: 1: product name
en: Please choose product options for %1$s.
sv_SE: Välj produktalternativ för %1$s.

en: Add a different email address to receive replies.
sv_SE: Lägg till en annan e-postadress för att ta emot svar.

en: You do not have permission to save settings.
sv_SE: Du har inte behörighet att spara inställningar.

en: REST API operations for WooCommerce resources including products, orders, and other store data.
sv_SE: REST API-åtgärder för WooCommerce-resurser, inklusive produkter, beställningar och andra butiksdata.

[ctx: block title]
en: Variation Description (Beta)
sv_SE: Variationsbeskrivning (Beta)

[ctx: block description]
en: Displays the description of the selected variation.
sv_SE: Visar beskrivningen av den valda variationen.

en: Product is downloadable.
sv_SE: Produkt är nedladdningsbar.

en: Product is virtual.
sv_SE: Produkt är virtuell.

en: Cannot delete resource.
sv_SE: Kan inte ta bort resurs.

en: Cannot create resource.
sv_SE: Kan inte skapa resurs.

en: Resource already exists.
sv_SE: Resurs finns redan.

en: Authentication failed.
sv_SE: Autentisering misslyckades.

en: Cannot trash resource.
sv_SE: Kan inte kassera resurs.

en: Trash not supported.
sv_SE: Kassering stöds inte.

en: Limit result to customer notes or private notes.
sv_SE: Begränsa resultatet till kundanteckningar eller privata anteckningar.

en: The order ID that notes belong to.
sv_SE: Beställnings-ID som anteckningarna tillhör.

en: Order ID the note belongs to.
sv_SE: Beställnings-ID som anteckningen tillhör.

en: If true, the note will be shown to customers. If false, the note will be for admin reference only.
sv_SE: Om sant kommer anteckningen att visas för kunder. Om falskt kommer anteckningen endast att fungera som administratörsreferens.

en: Limit result set to orders with specific total amounts. For between operators, list two values.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till beställningar med specifika totala belopp. För mellan operatörer, lista två värden.

en: The comparison operator to use for total filtering.
sv_SE: Jämförelseoperatör att använda för total filtrering.

en: Total value must be an array with exactly 2 numbers for between operators.
sv_SE: Det totala värdet måste vara en array med exakt 2 siffror för mellan operatörer.

en: Limit result set to orders with specific fulfillment statuses.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till beställningar med specifika fullföljandestatusar.

en: Item name.
sv_SE: Artikelnamn.

en: Line item image, if available.
sv_SE: Radartikelbild, om tillgänglig.

en: Product or variation ID.
sv_SE: Produkt- eller variations-ID.

en: Product data this item is linked to.
sv_SE: Produktdata som denna artikel är länkad till.

en: Item price. Calculated as total / quantity.
sv_SE: Artikelpris. Beräknat som totalt/kvantitet.

en: Product permalink.
sv_SE: Produktpermalänk.

en: Product global unique ID.
sv_SE: Produktens globala unika ID.

en: Product needs shipping.
sv_SE: Produkten kräver frakt.

en: A list of line items (products) within this order.
sv_SE: En lista över radartiklar (produkter) i denna beställning.

en: The fulfillment status of the order.
sv_SE: Fullföljandestatus för beställningen.

en: Invalid line items type.
sv_SE: Ogiltig radartikeltyp.

en: Unique identifier for the shipping zone.
sv_SE: Unik identifierare för fraktzonen.

en: Shipping methods for this zone.
sv_SE: Fraktmetoder för denna zon.

en: Whether the shipping method is enabled.
sv_SE: Om fraktmetoden är aktiverad.

en: Shipping method ID (e.g., flat_rate, free_shipping).
sv_SE: Fraktmetodens ID (t.ex. flat_rate, free_shipping).

en: Raw shipping method settings for frontend processing.
sv_SE: Inställningar för rå fraktmetod för behandling i front-end.

en: This item is not available for purchase.
sv_SE: Denna artikel är inte tillgänglig för köp.

en: Invalid error object provided.
sv_SE: Ogiltigt felobjekt angivet.

en: X-MCP-API-Key must be in format consumer_key:consumer_secret
sv_SE: X-MCP-API-nyckel måste vara i formatet consumer_key:consumer_secret

en: The user associated with this API key no longer exists.
sv_SE: Användaren som är associerad med denna API-nyckel finns inte längre.

en: An error occurred while processing your request.
sv_SE: Ett fel inträffade när din begäran behandlades.

en: Configure Permalinks
sv_SE: Konfigurera permalänkar

en: Configuration Required
sv_SE: Konfiguration krävs

en: Clear Customer Sessions When Empty
sv_SE: Rensa kundsessioner när tomma

en: [Performance] Removes session cookies for non-logged in customers when session data is empty, improving page caching performance. May cause compatibility issues with extensions that depend on the session cookie without using session data.
sv_SE: [Prestanda] Tar bort sessionscookies för kunder som inte är inloggade när sessionsdata är tomma, vilket förbättrar sidcachningsprestandan. Kan orsaka kompatibilitetsproblem med utökningar som är beroende av sessionscookien utan att använda sessionsdata.

en: Enable WooCommerce MCP (Model Context Protocol) for AI-powered store operations. AI-generated results and actions can be unpredictable - please review before executing in your store.
sv_SE: Aktivera WooCommerce MCP (Model Context Protocol) för AI-drivna butiksåtgärder. AI-genererade resultat och åtgärder kan vara oförutsägbara – granska innan du använder dem i din butik.

en: WordPress permalinks must be set to anything other than "Plain" for MCP to work.
sv_SE: WordPress-permalänkar måste vara inställda på något annat än ”Vanlig” för att MCP ska fungera.

en: Ambiguous shipping providers list.
sv_SE: Tvetydig lista över fraktleverantörer.

en: WooCommerce MCP Server
sv_SE: WooCommerce MCP-server

en: AI-accessible WooCommerce operations via MCP
sv_SE: AI-åtkomliga WooCommerce-åtgärder via MCP

en: HTTPS is required for MCP requests.
sv_SE: HTTPS krävs för MCP-begäranden.

en: X-MCP-API-Key header required. Format: consumer_key:consumer_secret
sv_SE: X-MCP-API-nyckelrubrik krävs. Format: consumer_key:consumer_secret

en: Unique identifier for the resource
sv_SE: Unik identifierare för resursen

en: Update Order
sv_SE: Uppdatera beställning

en: Create Order
sv_SE: Skapa beställning

en: Delete Product
sv_SE: Ta bort produkt

en: Update Product
sv_SE: Uppdatera produkt

en: List Products
sv_SE: Lista produkter

note: translators: Alt text for video play button icon.
en: Play
sv_SE: Spela

en: Watch on YouTube
sv_SE: Titta på YouTube

en: Listen on ReverbNation
sv_SE: Lyssna på ReverbNation

en: Listen on Mixcloud
sv_SE: Lyssna på Mixcloud

en: Listen on Pocket Casts
sv_SE: Lyssna på Pocket Casts

en: Listen on SoundCloud
sv_SE: Lyssna på SoundCloud

en: Listen on Spotify
sv_SE: Lyssna på Spotify

en: Listen to the audio
sv_SE: Lyssna på ljudet

en: Create a new product in WooCommerce with name, price, description, and other product attributes.
sv_SE: Skapa en ny produkt i WooCommerce med namn, pris, beskrivning och andra produktattribut.

en: Update an existing product by modifying its attributes such as price, stock, description, or metadata.
sv_SE: Uppdatera en befintlig produkt genom att ändra dess attribut, såsom pris, lager, beskrivning eller metadata.

en: Permanently delete a product from the store. This action cannot be undone.
sv_SE: Ta bort en produkt från butiken permanent. Denna åtgärd kan inte ångras.

en: List Orders
sv_SE: Lista beställningar

en: Retrieve a paginated list of orders with optional filters for status, customer, date range, and other criteria.
sv_SE: Hämta en paginerad lista över beställningar med valfria filter för status, kund, datumintervall och andra kriterier.

en: Get Order
sv_SE: Hämta beställning

en: Retrieve detailed information about a single order by ID, including line items, customer details, and payment information.
sv_SE: Hämta detaljerad information om en enskild beställning baserat på ID, inklusive radartiklar, kunddetaljer och betalningsinformation.

en: Create a new order with customer information, line items, shipping details, and payment information.
sv_SE: Skapa en ny beställning med kundinformation, radartiklar, fraktdetaljer och betalningsinformation.

en: Update an existing order by modifying status, customer information, line items, or other order details.
sv_SE: Uppdatera en befintlig beställning genom att ändra status, kundinformation, radartiklar eller andra beställningsdetaljer.

en: Dummy Downloadable Product
sv_SE: Nedladdningsbar dummyprodukt

en: Sample Download File.pdf
sv_SE: Exempelnedladdningsfil.pdf

en: Set your store's address, visibility, currency, language, and timezone.
sv_SE: Ställ in din butiks adress, synlighet, valuta, språk och tidszon.

en: Flat key-value mapping of all setting field values.
sv_SE: Platt mappning av nyckelvärde för alla inställningsfältvärden.

en: Available options for select/multiselect fields.
sv_SE: Tillgängliga alternativ för val-/flervalsfält.

en: Description for the setting field.
sv_SE: Beskrivning för inställningsfältet.

en: Please select a valid quantity to add to the cart.
sv_SE: Välj ett giltigt antal att lägga till i varukorgen.

en: Retrieve a paginated list of products with optional filters for status, category, price range, and other attributes.
sv_SE: Hämta en paginerad lista över produkter med valfria filter för status, kategori, prisintervall och andra attribut.

en: Get Product
sv_SE: Hämta produkt

en: Retrieve detailed information about a single product by ID, including price, description, images, and metadata.
sv_SE: Hämta detaljerad information om en enskild produkt baserat på ID, inklusive pris, beskrivning, bilder och metadata.

en: Group description.
sv_SE: Gruppbeskrivning.

en: Group title.
sv_SE: Grupprubrik.

en: Email design
sv_SE: E-postdesign

en: Invalid country code in list.
sv_SE: Ogiltig landskod i lista.

en: "Reply-to" address
sv_SE: "Svara till"-adress

en: "Reply-to" name
sv_SE: "Svara till"-namn

en: The type of entity for which the fulfillment is created. Must be "order".
sv_SE: Typen av enhet som leveransen skapas för. Måste vara ”beställning”.

en: Add to cart details.
sv_SE: Lägg till i varukorgsinformation.

en: Add to cart description.
sv_SE: Lägg till i varukorgsbeskrivning.

en: Add to cart text.
sv_SE: Lägg till i varukorgstext.

en: Add to cart single text.
sv_SE: Lägg till i enskild varukorgstext.

en: Invalid or empty request body.
sv_SE: Ogiltig eller tom text i begäran.

en: Email sender name cannot be empty.
sv_SE: E-postavsändarens namn kan inte vara tomt.

en: Reply-to enabled must be a boolean value.
sv_SE: "Svara till" aktiverat måste vara ett booleskt värde.

en: Reply-to name cannot be empty when reply-to is enabled.
sv_SE: "Svara till"-namn kan inte vara tomt när "Svara till" är aktiverat.

en: Please enter a valid reply-to email address.
sv_SE: Ange en giltig "Svara till"-e-postadress.

en: Add "Reply-to" email
sv_SE: Lägg till "Svara till"-e-postadress

en: Customize the look and feel of all you notification emails.
sv_SE: Anpassa utseendet och känslan på alla dina aviseringsmeddelanden.

en: Unique identifier for the settings group.
sv_SE: Unik identifierare för inställningsgruppen.

en: Settings title.
sv_SE: Rubrik för inställningar.

en: Settings description.
sv_SE: Beskrivning av inställningar.

en: Collection of setting groups.
sv_SE: Samling av inställningsgrupper.

en: Settings group.
sv_SE: Inställningsgrupp.

en: Display order for the group.
sv_SE: Visa ordning för gruppen.

en: Settings fields.
sv_SE: Inställningsfält.

en: Setting field ID.
sv_SE: ID för inställningsfält.

en: Setting field label.
sv_SE: Etikett för inställningsfält.

en: Setting field type.
sv_SE: Typ av inställningsfält.

en: Setting field description.
sv_SE: Beskrivning av inställningsfält.

en: Setting field value.
sv_SE: Inställningsfältvärde.

en: Number of decimals must be between 0 and 10.
sv_SE: Antalet decimaler måste vara mellan 0 och 10.

en: Invalid country/state format.
sv_SE: Ogiltigt format för land/delstat.

en: Invalid selling location option.
sv_SE: Ogiltigt alternativ för försäljningsplats.

en: Invalid shipping location option.
sv_SE: Ogiltigt alternativ för leveransplats.

en: Expected an array of country codes.
sv_SE: Förväntade en array med landskoder.

en: When enabled, PayPal will use the address provided by the checkout form, and prevent the buyer from changing it inside the PayPal payment page. Disable this to let buyers choose a shipping address from their PayPal account. PayPal verifies addresses therefore this setting can cause errors (we recommend keeping it disabled).
sv_SE: När detta är aktiverat kommer PayPal att använda den adress som tillhandahålls av kassaformuläret och förhindra köparen från att ändra den på PayPals betalningssida. Inaktivera detta för att låta köpare välja en leveransadress från sitt PayPal-konto. PayPal verifierar adresser och den här inställningen kan orsaka fel (vi rekommenderar att du håller den inaktiverad).

en: Sorry, you are not allowed to perform this action.
sv_SE: Du har inte tillåtelse att utföra denna åtgärd.

en: The order ID is required.
sv_SE: Beställnings-ID är obligatoriskt.

en: The entity ID is required.
sv_SE: Enhets-ID är obligatoriskt.

en: The entity type must be "order".
sv_SE: Enhetstypen måste vara "beställning".

en: Sorry, you cannot update resources.
sv_SE: Du kan inte uppdatera resurser.

en: Prevent buyers from changing the shipping address.
sv_SE: Förhindra köpare från att ändra leveransadressen.

note: translators: %s: reason
en: Payment pending (reason: %s).
sv_SE: Inväntar betalning (anledning: %s).

en: PayPal Buttons
sv_SE: PayPal-knappar

note: translators: 1: opening <a> tag, 2: closing </a> tag
en: WooCommerce has upgraded your PayPal integration from PayPal Standard to PayPal Payments (PPCP), for a more reliable and modern checkout experience. If you do not prefer the upgraded integration in WooCommerce, we recommend switching to %1$sPayPal Payments%2$s extension.
sv_SE: WooCommerce har uppgraderat din PayPal-integrering från PayPal Standard till PayPal Payments (PPCP) för en mer tillförlitlig och modern kassaupplevelse. Om du inte föredrar den uppgraderade integreringen i WooCommerce rekommenderar vi att du byter till %1$sPayPal Payments%2$s-utökningen.

note: translators: %1$s: PayPal debug ID
en: PayPal order creation failed. PayPal debug ID: %1$s
sv_SE: PayPal-beställningen kunde inte skapas. Paypal-felsöknings-ID: %1$s

note: translators: %1$s: Action, %2$s: PayPal order ID
en: PayPal %1$s payment failed. PayPal Order ID: %2$s
sv_SE: PayPal-betalning %1$s misslyckades. Paypal-beställnings-ID: %2$s

note: translators: %s: PayPal debug ID
en: . PayPal debug ID: %s
sv_SE: . Paypal-felsöknings-ID: %s

en: PayPal capture authorized payment failed
sv_SE: PayPal kunde inte genomföra auktoriserad betalning

note: translators: %1$s: PayPal order ID
en: PayPal payment approved. PayPal Order ID: %1$s
sv_SE: PayPal-betalning godkänd. Paypal-beställnings-ID: %1$s

note: translators: %1$s: PayPal order ID, %2$s: Status
en: PayPal payment approval failed. PayPal Order ID: %1$s. Status: %2$s
sv_SE: Godkännande av PayPal-betalning misslyckades. PayPal-beställnings-ID: %1$s. Status: %2$s

note: translators: %1$s: Transaction ID
en: PayPal payment captured. Transaction ID: %1$s.
sv_SE: PayPal-betalning genomförd. Transaktions-ID: %1$s.

note: translators: %1$s: Transaction ID
en: PayPal payment authorized. Transaction ID: %1$s. Change payment status to processing or complete to capture funds.
sv_SE: PayPal-betalning auktoriserad. Transaktions-ID: %1$s. Byt status till behandlas eller färdigbehandlad för att fånga betalningen.

en: Enable PayPal Buttons
sv_SE: Aktivera PayPal-knappar

en: Enable PayPal buttons to offer PayPal, Venmo and Pay Later as express checkout options on product, cart, and checkout pages.
sv_SE: Aktivera PayPal-knappar för att erbjuda PayPal, Venmo och Pay Later som snabba kassaalternativ på produkt-, varukorgs- och kassasidor.

en: An unknown error occurred
sv_SE: Ett okänt fel uppstod

en: We are unable to process your PayPal payment at this time. Please try again or use a different payment method.
sv_SE: Vi kan inte behandla din PayPal-betalning just nu. Försök igen eller använd en annan betalningsmetod.

note: translators: %s: WooPayments URL.
en: Requires a plugin with predictive address search support (e.g. <a href="%s" target="_blank">WooPayments</a>).
sv_SE: Kräver ett tillägg med prediktivt stöd för adressökning (t.ex. <a href="%s" target="_blank">WooPayments</a>).

en: Dādra and Nagar Haveli and Damān and Diu
sv_SE: Dādra och Nagar Haveli och Damān och Diu

en: Taxes and coupons
sv_SE: Moms och rabattkoder

en: Enable taxes and coupons and configure how they are calculated.
sv_SE: Aktivera moms och rabattkoder och konfigurera hur de beräknas.

[ctx: block title]
en: Active Filters
sv_SE: Aktiva filter

[ctx: block title]
en: Status Filter
sv_SE: Statusfilter

[ctx: block title]
en: Attribute Filter
sv_SE: Attributfilter

[ctx: block description]
en: A placeholder block for email content.
sv_SE: Ett platshållarblock för e-postinnehåll.

[ctx: block title]
en: Email Content
sv_SE: E-postinnehåll

[ctx: block title]
en: Price Filter
sv_SE: Prisfilter

en: Full screen image
sv_SE: Helskärmsbild

en: Notify me
sv_SE: Avisera mig

[ctx: back in stock form]
en: Enter your e-mail
sv_SE: Ange din e-post

[ctx: back in stock form]
en: Email address to be notified when this product is back in stock
sv_SE: E-postadress för meddelande om när denna produkt finns i lager igen

en: Want to be notified when this product is back in stock?
sv_SE: Vill du få ett meddelande när denna produkt är tillbaka i lager?

en: You have received this message because your e-mail address was used to sign up for stock notifications on our store. Wasn't you? Please get in touch with us if you keep receiving these messages.
sv_SE: Du har fått det här meddelandet eftersom din e-postadress användes vid registrering för lageraviseringar från vår butik. Var det inte du? Kontakta oss om du vill fortsätta få de här meddelandena.

note: translators: %$s placeholder is the verification expiration datetime string.
en: This link will remain active for %s.
sv_SE: Den här länken förblir aktiv i %s.

note: translators: %s placeholder is the text part from above.
en: To stop receiving these messages, %s to unsubscribe.
sv_SE: Om du inte längre vill få de här meddelandena, %s för att avsluta prenumerationen.

[ctx: unsubscribe cta for stock notifications for guests]
note: translators: %1$s placeholder is the unsubscribe link, %2$s placeholder is the Unsubscribe text link.
en: click here
sv_SE: klicka här

note: translators: %s placeholder is the text part from above.
en: To manage your notifications, %s to log in to your account.
sv_SE: %s för att logga in på ditt konto och hantera dina aviseringar.

[ctx: unsubscribe cta for stock notifications for existing customers]
note: translators: %1$s placeholder is the unsubscribe link, %2$s placeholder is the Unsubscribe text link.
en: click here
sv_SE: klicka här

en: You have received this message because your e-mail address was used to sign up for stock notifications on our store.
sv_SE: Du har fått det här meddelandet eftersom din e-postadress användes vid registrering för lageraviseringar från vår butik.

note: translators: 1 = URL of the Back in Stock Notifications page
en: Back-in-stock notifications for this product are now being processed. Subscribed customers will receive these emails over the next few minutes. You can monitor or manage individual subscriptions on the <a href="%s">Stock Notifications page</a>.
sv_SE: Aviseringar om att produkten är tillbaka i lager behandlas nu. Prenumererande kunder kommer att få dessa e-postmeddelanden inom de närmaste minuterna. Du kan övervaka eller hantera enskilda prenumerationer på <a href="%s">sidan Lageraviseringar</a>.

note: translators: %d the numeric product ID
en: Removed back-in-stock notification for product id: %d
sv_SE: Tog bort avisering om att varan är i lager igen för produkt-ID: %d

en: WooCommerce Customer Stock Notifications
sv_SE: WooCommerce-lageraviseringar för kunder

en: User Email is invalid.
sv_SE: Användarens e-postadress är ogiltig.

en: User ID or User Email is required.
sv_SE: Användar-ID eller -e-post krävs.

en: Product ID is required.
sv_SE: Produkt-ID krävs.

[ctx: notice action]
en: Manage notifications
sv_SE: Hantera aviseringar

[ctx: notice action]
en: Resend verification
sv_SE: Skicka verifiering igen

en: You have already joined this waitlist. Please complete the sign-up process by following the verification link sent to your e-mail.
sv_SE: Du har redan gått med i den här väntelistan. Slutför registreringsprocessen genom att följa verifieringslänken som skickas till din e-postadress.

en: You have already joined this waitlist.
sv_SE: Du har redan gått med i den här väntelistan.

en: Thanks for signing up! An account has been created for you. Please complete the sign-up process by following the verification link sent to your e-mail.
sv_SE: Tack för att du registrerar dig! Ett konto har skapats åt dig. Slutför registreringsprocessen genom att följa verifieringslänken som skickas till din e-postadress.

note: translators: Product name
en: You have successfully signed up and will be notified when "%s" is back in stock! Note that a new account has been created for you; please check your e-mail for details.
sv_SE: Du har registrerat dig och kommer att få ett meddelande när "%s" är tillbaka i lager. Observera att ett nytt konto har skapats åt dig. Kontrollera din e-post för mer information.

en: Thanks for signing up! Please complete the sign-up process by following the verification link sent to your e-mail.
sv_SE: Tack för att du registrerar dig! Slutför registreringsprocessen genom att följa verifieringslänken som skickas till din e-postadress.

note: translators: Product name
en: You have successfully signed up! You will be notified when "%s" is back in stock.
sv_SE: Du har registrerat dig. Du kommer att få ett meddelande när "%s" är tillbaka i lager.

en: Failed to sign up. Please try again.
sv_SE: Registreringen misslyckades. Försök igen.

en: You have already signed up too many times. Please try again later.
sv_SE: Du har redan registrerat dig för många gånger. Försök igen senare.

en: To proceed, please consent to the creation of a new account with your e-mail.
sv_SE: Samtyck till att ett nytt konto skapas med din e-postadress för att fortsätta.

en: Invalid email address.
sv_SE: Ogiltig e-postadress.

en: Invalid user.
sv_SE: Ogiltig användare.

[ctx: back in stock form]
en: here
sv_SE: här

en: You have already joined the waitlist! Click {manage_account_link} to manage your notifications.
sv_SE: Du har redan anmält dig till väntelistan. Klicka på {manage_account_link} för att hantera dina aviseringar.

[ctx: back in stock form]
en: log in
sv_SE: logga in

en: Please {login_link} to sign up for stock notifications.
sv_SE: Vänligen {login_link} för att registrera dig för lageraviseringar.

note: translators: %2$s product name, %1$s user email
en: Successfully unsubscribed %1$s. You will not receive a notification when "%2$s" becomes available.
sv_SE: Prenumerationen för %1$s har avslutats. Du kommer inte att få någon notis när "%2$s" blir tillgänglig.

note: translators: %s is product name
en: Successfully verified stock notifications for "%s".
sv_SE: Lageraviseringar för "%s" har verifierats.

[ctx: Stock Notification confirm notification]
en: Confirm
sv_SE: Bekräfta

en: Please follow the link below to complete the sign-up process and join the "{product_name}" waitlist.
sv_SE: Följ länken nedan för att slutföra registreringsprocessen och anmäla dig till väntelistan "{product_name}".

en: Confirm sign-up
sv_SE: Bekräfta registrering

en: Join the "{product_name}" waitlist.
sv_SE: Anmäl dig till väntelistan "{product_name}".

en: Verification e-mail sent to customers, as part of the double opt-in sign-up process.
sv_SE: Verifieringsmeddelande som skickas till kunder som en del av dubbel opt-in-registreringsprocessen.

en: Back in stock sign-up verification
sv_SE: Registreringsverifiering för Tillbaka i lager-aviseringar

en: Thanks for joining the waitlist! You will hear from us again when "{product_name}" is back in stock.
sv_SE: Tack för att du anmälde dig till väntelistan. Vi kommer att kontakta dig igen när "{product_name}" är tillbaka i lager.

en: Sign-up successful
sv_SE: Registreringen lyckades

en: You have joined the "{product_name}" waitlist.
sv_SE: Du har gått med i väntelistan "{product_name}".

en: Email sent to customers after completing the sign-up process successfully.
sv_SE: E-postmeddelande som skickas till kunder när de har slutfört registreringsprocessen.

en: Back in stock sign-up confirmation
sv_SE: Registreringsbekräftelse för Tillbaka i lager-aviseringar

en: Text to appear below the main e-mail header.
sv_SE: Text som visas under det huvudsakliga e-postsidhuvudet.

[ctx: Email notification]
en: Shop Now
sv_SE: Handla nu

en: Great news: "{product_name}" is now available for purchase.
sv_SE: Glada nyheter: "{product_name}" är nu tillgänglig för köp.

en: It's back in stock!
sv_SE: Den är tillbaka i lager!

en: "{product_name}" is back in stock!
sv_SE: "{product_name}" är tillbaka i lager!

en: Email sent to signed-up customers when a product is back in stock.
sv_SE: E-postmeddelande som skickas till registrerade kunder när en produkt är tillbaka i lager.

en: Back in stock notification
sv_SE: Tillbaka i lager-avisering

en: No customers have signed up to receive stock notifications from you just yet.
sv_SE: Inga kunder har registrerat sig för att få lageraviseringar från dig än.

en: Search by user e-mail
sv_SE: Sök efter användarens e-postadress

en: Search Notifications
sv_SE: Sökaviseringar

en: Signed-up customers
sv_SE: Registrerade kunder

en: Signed up
sv_SE: Registrerad

en: Waiting
sv_SE: Väntar

en: Product not found.
sv_SE: Produkten hittades inte.

en: View notifications &rarr;
sv_SE: Visa aviseringar &rarr;

en: View profile &rarr;
sv_SE: Visa profil &rarr;

note: translators: %s: Notification ID
en: Notification #%d details
sv_SE: Information om avisering nr. %d

en: Resend verification email
sv_SE: Skicka e-postmeddelande för verifiering igen

en: Edit Notification
sv_SE: Redigera avisering

en: Enter customer e-mail&hellip;
sv_SE: Ange kundens e-postadress …

en: &mdash;&nbsp;or&nbsp;&mdash;
sv_SE: — eller —

en: Notification details
sv_SE: Aviseringsinformation

en: Notification actions
sv_SE: Aviseringsåtgärder

en: View All
sv_SE: Visa alla

en: Add Notification
sv_SE: Lägg till avisering

en: Let customers sign up to be notified when this product is restocked
sv_SE: Låt kunder registrera sig för att få en avisering när den här produkten finns i lager igen

en: Stock notifications
sv_SE: Lageraviseringar

note: translators: %s settings page link
en: WooCommerce is currently <a href="%s">configured</a> to hide out-of-stock products from your catalog. Customers will not be able sign up for back-in-stock notifications while this option is enabled.
sv_SE: WooCommerce är för närvarande <a href="%s">konfigurerat</a> att dölja produkter som är slut i lager från din katalog. Kunder kommer inte att kunna registrera sig för Tillbaka i lager-notiser medan det här alternativet är aktiverat.

note: translators: %s settings page link
en: WooCommerce is currently <a href="%s">configured</a> to create new accounts without generating passwords automatically. Guests who sign up to receive stock notifications will need to reset their password before they can log into their new account.
sv_SE: WooCommerce är för närvarande <a href="%s">konfigurerat</a> att skapa nya konton utan att generera lösenord automatiskt. Gäster som registrerar sig för att få lageraviseringar måste återställa sitt lösenord innan de kan logga in på sitt nya konto.

en: Create an account when guests sign up for stock notifications.
sv_SE: Skapa ett konto när gäster registrerar sig för lageraviseringar.

en: When enabled, guests will be redirected to a login page to complete the sign-up process.
sv_SE: När detta är aktiverat omdirigeras gästerna till en inloggningssida för att slutföra registreringsprocessen.

en: Customers must be logged in to sign up for stock notifications.
sv_SE: Kunder måste vara inloggade för att kunna registrera sig för lageraviseringar.

en: Guest sign-up
sv_SE: Gästregistrering

en: Controls how long the plugin will store unverified notification sign-ups in the database. Enter zero, or leave this field empty if you would like to store expired sign-up requests indefinitey.
sv_SE: Styr hur länge tillägget lagrar ej verifierade aviseringsregistreringar i databasen. Ange noll, eller lämna det här fältet tomt, om du vill lagra utgångna registreringsbegäranden på obestämd tid.

en: Delete unverified notification sign-ups after (in days)
sv_SE: Ta bort overifierade notisregistreringar efter (i dagar)

en: To complete the sign-up process, customers must follow a verification link sent to their e-mail after submitting the sign-up form.
sv_SE: För att slutföra registreringsprocessen måste kunderna följa en verifieringslänk som skickas till deras e-postadress när de har fyllt i registreringsformuläret.

en: Require double opt-in to sign up
sv_SE: Kräv tvåstegbekräftelse för registrering

en: Let customers sign up to be notified when products in your store are restocked.
sv_SE: Låt kunder registrera sig för att få en avisering när produkter i din butik åter finns i lager.

en: Allow sign-ups
sv_SE: Tillåt registreringar

en: Customer stock notifications
sv_SE: Kundens lageraviseringar

note: translators: %s user email.
en: Verification email sent to "%s".
sv_SE: Verifieringsmeddelande skickat till "%s".

note: translators: %s user email.
en: Notification sent to "%s".
sv_SE: Avisering skickad till "%s".

en: Failed to send notification. Please make sure that the listed product is available.
sv_SE: Det gick inte att skicka aviseringen. Se till att den listade produkten är tillgänglig.

en: Notification updated.
sv_SE: Avisering uppdaterad.

en: Notification created.
sv_SE: Avisering skapad.

note: translators: %s: notification edit url.
en: A <a href="%s">notification</a> for the same product and customer already exists in your database.
sv_SE: En <a href="%s">avisering</a> för samma produkt och kund finns redan i din databas.

en: Please select a customer.
sv_SE: Välj en kund.

en: Please select a product.
sv_SE: Välj en produkt.

en: Notifications per page
sv_SE: Aviseringar per sida

en: Stock Notifications
sv_SE: Lageraviseringar

[ctx: notifications_status]
note: translators: %s: Notifications count
en: %s notification deleted. | %s notifications deleted.
sv_SE[0]: %s avisering borttagen.
sv_SE[1]: %s aviseringar borttagna.

[ctx: notifications_status]
note: translators: %s: Notifications count
en: %s notification updated. | %s notifications updated.
sv_SE[0]: %s avisering uppdaterad.
sv_SE[1]: %s aviseringar uppdaterade.

en: Notification not found.
sv_SE: Aviseringen hittades inte.

en: Notification deleted.
sv_SE: Avisering borttagen.

en: Filter by date
sv_SE: Filtrera efter datum

[ctx: notifications_status]
note: translators: %s: Notifications count
en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Väntande <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Väntande <span class="count">(%s)</span>

[ctx: notifications_status]
note: translators: %s: Notifications count
en: Cancelled <span class="count">(%s)</span> | Cancelled <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Avbröt <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Avbröt <span class="count">(%s)</span>

[ctx: notifications_status]
note: translators: %s: Notifications count
en: Sent <span class="count">(%s)</span> | Sent <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Skickade <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Skickade <span class="count">(%s)</span>

[ctx: notifications_status]
note: translators: %s: Notifications count
en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Aktiva <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Aktiva <span class="count">(%s)</span>

[ctx: notifications_status]
note: translators: %s: Notifications count
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Alla <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Alla <span class="count">(%s)</span>

en: Select customer&hellip;
sv_SE: Välj kund …

en: Select product&hellip;
sv_SE: Välj produkt …

en: Invalid product selected.
sv_SE: Ogiltig produkt vald.

[ctx: column_name]
en: Signed Up
sv_SE: Registrerad

[ctx: column_name]
en: Product
sv_SE: Produkt

[ctx: column_name]
en: User/Email
sv_SE: Användare/e-post

[ctx: column_name]
en: Notification
sv_SE: Avisering

en: No Notifications found
sv_SE: Inga aviseringar hittades

[ctx: list table date hover format]
en: Y/m/d g:i:s a
sv_SE: Y-m-d kl. H:i:s

[ctx: stock notification status]
en: Active
sv_SE: Aktiv

[ctx: stock notification status]
en: Sent
sv_SE: Skickat

[ctx: stock notification status]
en: Cancelled
sv_SE: Avslutad

[ctx: stock notification status]
en: Pending
sv_SE: Väntande

note: translators: %s: Notification code
en: &#8220;%s&#8221; (Edit)
sv_SE: "%s" (redigera)

en: Delete the selected notifications permanently?
sv_SE: Vill du ta bort de valda aviseringarna permanent?

en: Delete this notification permanently?
sv_SE: Vill du ta bort den här aviseringen permanent?

note: translators: %1$s: Platform ID, %2$s: Class name, %3$s: Interface name
en: Invalid mapper class for platform %1$s. Class %2$s does not implement %3$s.
sv_SE: Ogiltig mappningsklass för plattform %1$s. Klass %2$s implementerar inte %3$s.

note: translators: %1$s: Platform ID, %2$s: Class name
en: Invalid mapper class for platform %1$s. Class %2$s does not exist.
sv_SE: Ogiltig mappningsklass för plattform %1$s. Klassen %2$s finns inte.

note: translators: %s: Platform ID
en: Invalid mapper class for platform %s. Mapper must be a non-empty string.
sv_SE: Ogiltig mappningsklass för plattform %s. Mappningen måste vara en sträng som inte är tom.

note: translators: %1$s: Platform ID, %2$s: Class name, %3$s: Interface name
en: Invalid fetcher class for platform %1$s. Class %2$s does not implement %3$s.
sv_SE: Ogiltig hämtningsklass för plattform %1$s. Klass %2$s implementerar inte %3$s.

note: translators: %1$s: Platform ID, %2$s: Class name
en: Invalid fetcher class for platform %1$s. Class %2$s does not exist.
sv_SE: Ogiltig hämtningsklass för plattform %1$s. Klassen %2$s finns inte.

note: translators: %s: Platform ID
en: Invalid fetcher class for platform %s. Fetcher must be a non-empty string.
sv_SE: Ogiltig hämtningsklass för plattform %s. Hämtningen måste vara en sträng som inte är tom.

note: translators: %s: Platform ID
en: Platform %s not found.
sv_SE: Plattform %s hittades inte.

en: A fully embedded checkout, with all popular payment methods, for more sales and less abandoned shopping carts.
sv_SE: En helt inbäddad kassa, med alla populära betalningsmetoder, för ökad försäljning och färre övergivna varukorgar.

en: Accept payments on your WooCommerce store securely.
sv_SE: Ta emot betalningar i din WooCommerce-butik på ett säkert sätt.

en: Take credit card payments securely via Eway keeping customers on your site.
sv_SE: Ta emot kreditkortsbetalningar på ett säkert sätt via Eway för att hålla kvar kunder på din webbplats.

note: translators: %d is the rating value from 1 to 5
en: %d of 5 star | %d of 5 stars
sv_SE[0]: %d av 5 stjärnor
sv_SE[1]: %d av 5 stjärnor

en: Invalid date provided.
sv_SE: Ogiltigt datum tillhandahållet.

en: The URL to POST to for resetting the provider onboarding.
sv_SE: URL:en att PUBLICERA till för att återställa leverantörsonboardingen.

en: The link to reset the provider state/account and restart the onboarding.
sv_SE: Länken för att återställa leverantörens tillstånd/konto och starta om onboardingen.

en: The URL to POST to disable the test account for the payment gateway.
sv_SE: URL att PUBLICERA till för att inaktivera testkontot för betalmodulen.

en: The link to disable the test account for the payment gateway.
sv_SE: Länken för att inaktivera testkontot för betalmodulen.

en: Action to disable the test account currently in use
sv_SE: Åtgärd för att inaktivera det testkonto som för närvarande används

en: Action to reset the onboarding process, either partially, for a certain step, or fully.
sv_SE: Åtgärd för att återställa onboardingprocessen, antingen delvis, för ett visst steg eller helt.

[ctx: block title]
en: Product
sv_SE: Produkt

[ctx: block description]
en: Enable customers to filter the product collection by selecting one or more taxonomy terms, such as categories, brands, or tags.
sv_SE: Gör det möjligt för kunder att filtrera produktsamlingen genom att välja en eller flera taxonomitermer som kategorier, varumärken eller etiketter.

[ctx: block description]
en: Display a single product of your choice with full control over its presentation.
sv_SE: Visa en enskild produkt, som du väljer, med full kontroll över presentationen.

[ctx: block keyword]
en: single product
sv_SE: enskild produkt

[ctx: block keyword]
en: payments
sv_SE: betalningar

[ctx: block title]
en: Mini-Cart Contents
sv_SE: Innehåll i minivarukorg

[ctx: block description]
en: Display a Mini-Cart widget.
sv_SE: Visa en widget för en minivarukorg.

[ctx: block title]
en: Payment Method Icons
sv_SE: Ikoner för betalningsmetoder

[ctx: block description]
en: Display icons for available payment methods.
sv_SE: Visa ikoner för tillgängliga betalningsmetoder.

[ctx: block keyword]
en: payment methods
sv_SE: betalningsmetoder

[ctx: block title]
en: Taxonomy Filter
sv_SE: Taxonomifilter

en: You can access to more details of your order by visiting My Account > Orders and select the order you wish to see the latest status of the delivery.
sv_SE: Du kan se mer information om din beställning genom att besöka Mitt konto > Beställningar och välja den beställning som du vill se den senaste leveransstatusen för.

en: Pending items
sv_SE: Artiklar som inväntar granskning

note: translators: %s is the shipment index
en: Shipment %s
sv_SE: Försändelse %s

en: Tracking URL
sv_SE: Spårnings-URL

en: We wanted to let you know that one of the previously fulfilled shipments from your order has been removed from our system. This may have been due to a correction or an update in our fulfillment records. Don’t worry — this won’t affect any items you’ve already received.
sv_SE: Vi vill bara berätta att en av de tidigare levererade försändelserna från din beställning har tagits bort från vårt system. Det kan bero på en korrigering eller en uppdatering av våra leveransposter. Oroa dig inte – detta kommer inte att påverka några artiklar som du redan har fått.

note: translators: %s: Customer first name
en: Some details of your shipment have recently been updated. This may include tracking information, item contents, or delivery status.
sv_SE: Information om din försändelse har nyligen uppdaterats. Detta kan inkludera spårningsinformation, artikelinnehåll eller leveransstatus.

en: Here’s the latest info we have:
sv_SE: Här är den senaste informationen vi har:

en: No tracking information available for this fulfillment at the moment.
sv_SE: Ingen spårningsinformation finns tillgänglig för denna leverans för närvarande.

en: Tracking Number
sv_SE: Spårningsnummer

en: Track your shipment
sv_SE: Spåra din försändelse

note: translators: %s: Link to My Account > Orders page.
en: You can access to more details of your order by visiting <a href="%s" target="_blank">My Account > Orders</a> and select the order you wish to see the latest status of the delivery.
sv_SE: Du kan se mer information om din beställning genom att besöka <a href="%s" target="_blank">Mitt konto > Beställningar</a> och välja den beställning som du vill se den senaste leveransstatusen för.

en: Fulfillment summary
sv_SE: Leveranssammanfattning

en: Multiple providers
sv_SE: Flera leverantörer

en: Multiple trackings
sv_SE: Flera spårningar

en: Mark as fulfilled
sv_SE: Markera som levererad

note: translators: %1$s is the shipment index, %2$s is the shipment date
en: <b>Shipment %1$s</b> was shipped on <b>%2$s</b>
sv_SE: <b>Försändelsen %1$s</b> skickades den <b>%2$s</b>

en: Filter by fulfillment
sv_SE: Filtrera efter leverans

en: No tracking number available
sv_SE: Inget spårningsnummer är tillgängligt

en: It has been <mark class="fulfillment-status">Fulfilled</mark>.
sv_SE: Den har <mark class="fulfillment-status">levererats</mark>.

en: It has been <mark class="fulfillment-status">Partially fulfilled</mark>.
sv_SE: Den har <mark class="fulfillment-status">levererats delvis</mark>.

en: It is currently <mark class="fulfillment-status">Unfulfilled</mark>.
sv_SE: Den har för närvarande <mark class="fulfillment-status">inte levererats</mark>.

en: It has <mark class="fulfillment-status">no fulfillments</mark> yet.
sv_SE: <mark class="fulfillment-status">Inga leveranser</mark> har gjorts för den ännu.

en: Fulfilled
sv_SE: Levererad

en: Partially fulfilled
sv_SE: Delvis levererad

en: Unfulfilled
sv_SE: Inte levererad

en: No fulfillments
sv_SE: Inga leveranser

en: Fulfillment deleted successfully.
sv_SE: Leveransen har tagits bort.

en: Tracking number is required.
sv_SE: Spårningsnummer är obligatoriskt.

en: Order ID is required.
sv_SE: Beställnings-ID är obligatoriskt.

en: Unique identifier for the order.
sv_SE: Unikt identifierare för beställningen.

en: Get fulfillments response.
sv_SE: Få leveranssvar.

en: Create fulfillment response.
sv_SE: Skapa leveranssvar.

en: Unique identifier for the fulfillment.
sv_SE: Unik identifierare för leveransen.

en: Get fulfillment response.
sv_SE: Få leveranssvar.

en: Update fulfillment response.
sv_SE: Uppdatera leveranssvar.

en: Whether to notify the customer about the fulfillment update.
sv_SE: Om kunden ska meddelas om leveransuppdateringen.

en: Delete fulfillment response.
sv_SE: Ta bort leveranssvar.

en: The response message.
sv_SE: Svarsmeddelandet.

en: Get fulfillment meta data response.
sv_SE: Få metadatasvar för leverans.

en: The meta data array.
sv_SE: Metadata-arrayen.

en: The meta data object.
sv_SE: Metadataobjektet.

en: Update fulfillment meta data response.
sv_SE: Uppdatera metadatasvar för leverans.

en: The meta key to delete.
sv_SE: Metanyckeln att ta bort.

en: Delete fulfillment meta data response.
sv_SE: Ta bort metadatasvar för leverans.

en: The tracking number to look up.
sv_SE: Spårningsnumret att slå upp.

en: The tracking number details response.
sv_SE: Svaret rörande information om spårningsnummer.

en: The tracking number.
sv_SE: Spårningsnummer:

en: The shipping provider.
sv_SE: Transportleverantören.

en: The tracking URL.
sv_SE: Spårnings-URL:en.

en: The type of entity for which the fulfillment is created.
sv_SE: Typen av enhet som leveransen skapas för.

en: Unique identifier for the entity.
sv_SE: Unik identifierare för enheten.

en: The status of the fulfillment.
sv_SE: Statusen för leveransen.

en: Whether the fulfillment is fulfilled.
sv_SE: Om leveransen har levererats.

en: The date the fulfillment was deleted.
sv_SE: Datumet då leveransen togs bort.

en: Meta data for the fulfillment.
sv_SE: Metadata för leveransen.

en: The unique identifier for the meta data. Set `0` for new records.
sv_SE: Den unika identifieraren för metadata. Ställ in ”0” för nya poster.

en: The key of the meta data.
sv_SE: Nyckeln till metadata.

en: The value of the meta data.
sv_SE: Värdet på metadata.

en: Invalid fulfillment ID.
sv_SE: Ogiltigt leverans-ID.

en: If requested, calculates taxonomy term counts for products in the collection.
sv_SE: Beräknar, när så begärs, antalet taxonomitermer för produkter i samlingen.

en: Variation system generated attribute name.
sv_SE: Attributnamn genererat av variationssystemet.

en: Returns number of products within taxonomy terms.
sv_SE: Returnerar antalet produkter inom taxonomitermerna.

en: Missing attributes for variable product.
sv_SE: Saknade attribut för variabel produkt.

en: Woo! Some items you purchased are being fulfilled. You can use the below information to track your shipment:
sv_SE: Woo! Några artiklar som du har köpt håller på att levereras. Du kan använda informationen nedan för att spåra din försändelse:

en: The date the fulfillment was last updated.
sv_SE: Datumet då leveransen senast uppdaterades.

en: Fulfillment Status
sv_SE: Leveransstatus

en: Shipment Provider
sv_SE: Fraktleverantör

en: View Fulfillments
sv_SE: Visa leveranser

en: Limit search to specific fields when used with search parameter. Available fields: name, sku, global_unique_id, description, short_description. This argument takes precedence over all other search parameters.
sv_SE: Begränsa sökningen till specifika fält när de används med sökparameter. Tillgängliga fält: name, sku, global_unique_id, description, short_description. Detta argument har företräde framför alla andra sökparametrar.

en: Stats about groups of customers.
sv_SE: Statistik om kundgrupper.

en: In progress
sv_SE: Pågår

en: Please select some products to add to the cart.
sv_SE: Välj några produkter att lägga till i varukorgen.

en: Please select product attributes before adding to cart.
sv_SE: Välj produktattribut innan du lägger till i varukorgen.

note: translators: %d is the number of products in the cart.
en: Number of items in the cart: %d
sv_SE: Antal artiklar i varukorgen: %d

note: translators: %1$d is the number of products in the cart. %2$s is the cart total
en: Number of items in the cart: %1$d. Total price of %2$s
sv_SE: Antal artiklar i varukorgen: %1$d. Totalt pris för %2$s

note: translators: %d number of items in the cart.
en: (items: %d)
sv_SE: (artiklar: %d)

en: Displays products filtered by a brand.
sv_SE: Visar produkter filtrerade efter ett varumärke.

en: Invalid entity type.
sv_SE: Ogiltig enhetstyp.

en: Invalid entity ID.
sv_SE: Ogiltigt enhets-ID.

en: Invalid fulfillment status.
sv_SE: Ogiltig leveransstatus

en: Failed to insert fulfillment.
sv_SE: Det gick att infoga leveransen.

en: Fulfillment not found.
sv_SE: Leveransen hittades inte.

en: Failed to update fulfillment.
sv_SE: Det gick inte att uppdatera leveransen.

en: Failed to delete fulfillment.
sv_SE: Det gick inte att ta bort leveransen.

en: Invalid fulfillment.
sv_SE: Ogiltigt leverans.

en: Cannot delete meta from a deleted fulfillment.
sv_SE: Det går inte att ta bort meta från en borttagen leverans.

en: Invalid fulfillment or meta.
sv_SE: Ogiltigt leveransen eller meta.

en: Cannot add meta to a deleted fulfillment.
sv_SE: Det går inte att lägga till meta till ett borttaget leverans.

en: Failed to insert fulfillment meta.
sv_SE: Det gick inte att infoga leveransmeta.

en: Cannot update meta for a deleted fulfillment.
sv_SE: Det går inte att uppdatera meta för ett borttaget leverans.

en: Failed to update fulfillment meta.
sv_SE: Det gick inte att uppdatera leveransmeta.

en: Failed to read fulfillment data.
sv_SE: Det gick inte att läsa leveransdata.

en: The fulfillment should contain at least one item.
sv_SE: Leveransen bör innehålla minst en artikel.

en: The fulfillment items should be an array.
sv_SE: Leveransartiklarna bör vara en array.

en: Invalid item.
sv_SE: Ogiltig artikel

en: Order Fulfillments
sv_SE: Beställningsleveranser

en: Enable the Order Fulfillments feature to manage order fulfillment and shipping.
sv_SE: Aktivera funktionen för leverans av beställning för att hantera leverans och frakt av beställning.

note: translators: %1$d: number of entries processed, %2$d: number of errors
en: Coupons lookup table entries with zero discount amount repaired successfully. Processed %1$d entries with %2$d errors.
sv_SE: Uppslagstabellposter för rabattkoder med noll rabattbelopp har reparerats. Bearbetade %1$d poster med %2$d fel.

en: No entries with zero discount amount found. Coupons lookup table is up to date.
sv_SE: Inga inlägg med noll rabattbelopp hittades. Uppslagstabellen för rabattkoder är uppdaterad.

en: Coupons lookup table does not exist.
sv_SE: Uppslagstabellen för rabattkoder finns inte.

en: Fulfillment updated emails are sent to the customer when the merchant updates a fulfillment for the order. The notification isn’t sent for draft fulfillments.
sv_SE: E-postmeddelanden om leveransuppdateringar skickas till kunden när handlaren uppdaterar en leverans för beställningen. Aviseringen skickas inte för utkast till leverans.

en: A shipment from {site_title} order {order_number} has been updated
sv_SE: En försändelse från {site_title} beställning {order_number} har uppdaterats

en: Your shipment has been updated
sv_SE: Din försändelse har uppdaterats

en: If anything looks off or you have questions, feel free to contact our support team.
sv_SE: Kontakta gärna vårt supportteam om något ser fel ut eller om du har några frågor.

en: Product minimum price.
sv_SE: Produktens lägsta pris.

en: Product maximum price.
sv_SE: Produktens högsta pris.

en: This tool will repair the coupons lookup table data with missing discount amounts. This process may take a while.
sv_SE: Det här verktyget reparerar uppslagstabelldata för rabattkoder med saknade rabattbelopp. Denna process kan ta en stund.

en: Repair
sv_SE: Reparera

en: Coupons lookup table
sv_SE: Uppslagstabell för rabattkoder

en: Fulfillment deleted emails are sent to the customer when the merchant cancels an already fulfilled fulfillment. The notification isn’t sent for draft fulfillments.
sv_SE: E-postmeddelanden om borttagen leverans skickas till kunden när handlaren avbryter en redan levererad leverans. Aviseringen skickas inte för utkast till leverans.

en: A shipment from {site_title} order {order_number} has been cancelled
sv_SE: En försändelse från {site_title} beställning {order_number} har avbrutits

en: One of your shipments has been removed
sv_SE: En av dina försändelser har tagits bort

en: If you have any questions or notice anything unexpected, feel free to reach out to our support team through your account or reply to this email.
sv_SE: Kontakta gärna vårt supportteam via ditt konto, eller genom att svara på det här e-postmeddelandet, om du har några frågor eller märker något oväntat.

en: Fulfillment updated
sv_SE: Leveransen har uppdaterats

en: Your item is on the way!
sv_SE: Din artikel är på väg!

en: Please note that couriers may need some time to provide the latest shipping information.
sv_SE: Observera att kurirer kan behöva lite tid på sig för att tillhandahålla den senaste leveransinformationen.

en: Service
sv_SE: Tjänst

en: Expected Delivery
sv_SE: Förväntad leverans

en: Fulfillment deleted
sv_SE: Leveransen har tagits bort

en: Fulfillment created emails are sent to the customer when the merchant creates a fulfillment for the order, and marks it as fulfilled. The notification isn’t sent for draft fulfillments.
sv_SE: E-postmeddelanden som skapas vid leverans skickas till kunden när handlaren skapar en leverans för beställningen och markerar den som levererad. Aviseringen skickas inte för utkast till leverans.

en: An item from {site_title} order {order_number} has been fulfilled!
sv_SE: En artikel i beställning {order_number} från {site_title} har levererats!

en: Fulfillment created
sv_SE: Leveransen har skapats

note: translators: %s: URL to local pickup settings
en: To offer local pickup, configure your pickup locations in the <a href='%s'>local pickup settings</a>.
sv_SE: För att erbjuda lokal upphämtning, konfigurera dina upphämtningsplatser i <a href='%s'>inställningarna för lokal upphämtning</a>.

[ctx: block description]
en: Use blocks to create an "Add to cart" area that's customized for different product types, such as variable and grouped.
sv_SE: Använd block för att skapa ett ”Lägg till i varukorg”-område som är anpassat för olika produkttyper, såsom variabla och grupperade produkter.

[ctx: block title]
en: Add to Cart + Options (Beta)
sv_SE: Lägg till i varukorg + Alternativ (Beta)

[ctx: block description]
en: Display any product variations available to select from and add to cart.
sv_SE: Visa alla produktvariationer som är tillgängliga att välja mellan och lägga till i varukorgen.

[ctx: block title]
en: Variation Selector (Beta)
sv_SE: Variationsväljare (Beta)

[ctx: block description]
en: A template for attribute name and options that will be applied to all variable products with attributes.
sv_SE: En mall för attributnamn och alternativ som tillämpas på alla variabla produkter med attribut.

[ctx: block title]
en: Variation Selector: Template (Beta)
sv_SE: Variationsväljare: Mall (Beta)

[ctx: block description]
en: Display the attribute options associated with a variable product.
sv_SE: Visa attributalternativen som är associerade med en variabel produkt.

[ctx: block description]
en: Format the name of an attribute associated with a variable product.
sv_SE: Formatera namnet på ett attribut som är associerat med en variabel produkt.

[ctx: block title]
en: Grouped Product: Template (Beta)
sv_SE: Grupperad produkt: Mall (Beta)

[ctx: block description]
en: Add a way of selecting a child product within the Grouped Product block. Depending on the type of product and its properties, this might be a button, a checkbox, or a link.
sv_SE: Lägg till ett sätt att välja en underordnad produkt i blocket Grupperad produkt. Beroende på produkttyp och egenskaper kan detta vara en knapp, en kryssruta eller en länk.

[ctx: block title]
en: Grouped Product: Item Selector (Beta)
sv_SE: Grupperad produkt: Artikelväljare (Beta)

[ctx: block description]
en: Display the product title as a label or paragraph.
sv_SE: Visa produktrubriken som en etikett eller ett stycke.

[ctx: block title]
en: Grouped Product: Item Label (Beta)
sv_SE: Grupperad produkt: Artikeletikett (Beta)

[ctx: block description]
en: Display a button that lets customers add a product to their cart. Use the added options to optimize for different product types.
sv_SE: Visa en knapp som gör att kunder kan lägga till en produkt i sin varukorg. Använd de tillagda alternativen för att optimera för olika produkttyper.

note: translators: %1$s: Order number
en: We’re getting in touch to let you know that your order #%1$s has been cancelled.
sv_SE: Vi kontaktar dig för att meddela att din beställning %1$s har avbrutits.

note: translators: %1$s: Order number
en: We’re sorry to let you know that your order #%1$s has been cancelled.
sv_SE: Vi är ledsna att behöva meddela dig att din beställning %1$s har avbrutits.

en: Store Information
sv_SE: Butiksinformation

en: Here’s a reminder of what you’ve bought:
sv_SE: Här är en påminnelse om vad du har köpt:

note: translators: %s: Order number
en: Your order #%s has been cancelled.
sv_SE: Din beställning %s har avbrutits.

note: translators: %s: Order number
en: Order Cancelled: #%s
sv_SE: Beställning avbruten: %s

note: translators: %s: product ID
en: Product with ID "%s" was not found and cannot be added to the cart.
sv_SE: Produkt med ID ”%s” hittades inte och kan inte läggas till i varukorgen.

note: translators: %s: product name
en: You cannot add &quot;%s&quot; with a quantity less than or equal to 0 to the cart.
sv_SE: Du kan inte lägga till ”%s” med en kvantitet som är mindre än eller lika med 0 i varukorgen.

en: Invalid user ID.
sv_SE: Ogiltigt användar-ID.

en: Enable Point of Sale functionality in the WooCommerce mobile apps.
sv_SE: Aktivera Försäljningsplatsfunktionalitet i WooCommerce-mobilapparna.

en: Order Custom Field
sv_SE: Anpassat fält för beställning

en: Order Admin URL
sv_SE: URL för beställningsadmin

en: Order View URL
sv_SE: URL för beställningsvy

en: Order Billing Address
sv_SE: Faktureringsadress för beställning

en: Order Shipping Address
sv_SE: Leveransadress för beställning

en: Order Shipping Method
sv_SE: Leveranssätt för beställning

en: Order Transaction ID
sv_SE: Transaktions-ID för beställning

en: Order Shipping
sv_SE: Frakt för beställning

en: Order Discount
sv_SE: Beställningsrabatt

en: Search Emails
sv_SE: Sök e-postmeddelanden

en: View Email
sv_SE: Visa e-postmeddelanden

en: New Email
sv_SE: Nytt e-postmeddelande

en: Edit Email
sv_SE: Redigera e-postmeddelande

en: Add Email
sv_SE: Lägg till e-postmeddelande

note: translators: %s will be replaced by comma-separated email addresses. For example, "invalidemail1@example.com,invalidemail2@example.com".
en: One or more BCC email addresses are invalid: “%s”. Please enter valid email addresses separated by commas.
sv_SE: En eller flera BCC-e-postadresser är ogiltiga: ”%s”. Ange giltiga e-postadresser separerade med kommatecken.

note: translators: %s will be replaced by comma-separated email addresses. For example, "invalidemail1@example.com,invalidemail2@example.com".
en: One or more CC email addresses are invalid: “%s”. Please enter valid email addresses separated by commas.
sv_SE: En eller flera CC-e-postadresser är ogiltiga: ”%s”. Ange giltiga e-postadresser separerade med kommatecken.

note: translators: %s will be replaced by comma-separated email addresses. For example, "invalidemail1@example.com,invalidemail2@example.com".
en: One or more Recipient email addresses are invalid: “%s”. Please enter valid email addresses separated by commas.
sv_SE: En eller flera e-postadresser för mottagare är ogiltiga: ”%s”. Ange giltiga e-postadresser separerade med kommatecken.

en: Unable to create HPOS tables for synchronization.
sv_SE: Kan inte skapa HPOS-tabeller för synkronisering.

en: Keep your store online with full security and backups
sv_SE: Håll din butik online med full säkerhet och säkerhetskopieringar

en: Protect your store and your shoppers with Jetpack
sv_SE: Skydda din butik och dina kunder med Jetpack

en: Error unable to generate email post.
sv_SE: Fel vid generering av e-postinlägg.

note: translators: %s: WooCommerce transactional email ID.
en: Email post generated for %s.
sv_SE: E-postinlägg genererat för %s.

note: translators: %s: Error message.
en: Error generating email post. Error: %s.
sv_SE: Fel vid generering av e-postinlägg. Fel: %s.

en: The post ID of the generated email post.
sv_SE: Inläggs-ID för det genererade e-postinlägget.

en: The email ID to recreate the post for.
sv_SE: E-post-ID att återskapa inlägg för.

note: translators: 1: Product title 2: Image number
en: %1$s - Image %2$d
sv_SE: %1$s - Bild %2$d

note: translators: %s: URL to the documentation.
en: This feature is not available when using the <a href="%s">Cart and checkout blocks</a>. Shipping will be calculated at checkout.
sv_SE: Den här funktionen är inte tillgänglig vid användning av <a href="%s">varukorgs- och kassablocken</a>. Frakt beräknas i kassan.

en: The provided checkout link was out of date or invalid. No products were added to the cart.
sv_SE: Den angivna kassalänken var föråldrad eller ogiltig. Inga produkter lades till i varukorgen.

note: translators: %1$s: Product filter name, %2$d: Number of products
en: %1$s (%2$d product) | %1$s (%2$d products)
sv_SE[0]: %1$s (%2$d produkt)
sv_SE[1]: %1$s (%2$d produkter)

en: Added to cart
sv_SE: Lades till i varukorgen

en: 5 minutes
sv_SE: 5 minuter

en: Automate Facebook & Instagram marketing with Kliken. Launch ads and schedule a month of posts in 5 minutes—first 5 free! Plans start at just $20/mo.
sv_SE: Automatisera Facebook- och Instagram-marknadsföring med Kliken. Lansera annonser och schemalägg en månads inlägg på 5 minuter – de första 5 är gratis! Paket kostar från endast 20 USD/månad.

note: translators: 1: price from 2: price to
en: Price range: %1$s through %2$s
sv_SE: Prisintervall: %1$s till %2$s

[ctx: Price range: from-to]
note: translators: 1: price from 2: price to
en: %1$s <span aria-hidden="true">&ndash;</span> %2$s
sv_SE: %1$s <span aria-hidden="true">–</span> %2$s

en: Receive an email notification every time a new order is placed
sv_SE: Få en e-postavisering varje gång en ny beställning görs

en: Send an email to customers notifying them that their password has been reset
sv_SE: Skicka ett e-postmeddelande till kunder och meddela dem att deras lösenord har återställts

en: Send an email to customers notifying them when an order has been partially or fully refunded
sv_SE: Skicka ett e-postmeddelande till kunder och meddela dem när en beställning har återbetalats helt eller delvis

en: Send an email to customers notifying them that their order is being processed
sv_SE: Skicka ett e-postmeddelande till kunder och meddela dem att deras beställning behandlas

note: translators: %1$s: Store name, %2$s: Order number
en: Your %1$s order #%2$s has been refunded
sv_SE: Din %1$s-beställning %2$s har blivit återbetald

note: translators: %1$s: Store name, %2$s: Order number
en: Your %1$s order #%2$s has been partially refunded
sv_SE: Din %1$s-beställning %2$s har blivit delvis återbetald

en: Thank you for your in-store purchase
sv_SE: Tack för ditt butiksköp

note: translators: %1$s: Order number, %2$s: Store name
en: Your in-store purchase #%1$s at %2$s
sv_SE: Ditt butiksköp %1$s på %2$s

en: Send an email to customers notifying them when their order has been placed on hold
sv_SE: Skicka ett e-postmeddelande till kunder och meddela dem när deras beställning har pausats

en: Send an email to customers notifying them when you’ve added a note to their order
sv_SE: Skicka ett e-postmeddelande till kunder och meddela dem när du har lagt till en anteckning till deras beställning

en: Send an email to customers notifying them that they have created an account
sv_SE: Skicka ett e-postmeddelande till kunder och meddela dem att de har skapat ett konto

en: Receive an email notification when an order that was processing or on hold fails
sv_SE: Få en e-postavisering när en beställning som behandlades eller pausades misslyckas

en: Send an email to customers notifying them that their order is complete and has been shipped
sv_SE: Skicka ett e-postmeddelande till kunder och meddela dem att deras beställning är slutförd och har skickats

en: [{site_title}]: Your order #{order_number} has been cancelled
sv_SE: [{site_title}]: Din beställning {order_number} har avbrutits

en: Cancelled order emails are sent to customers when their orders have been marked cancelled (if they were previously processing or on-hold).
sv_SE: E-postutskicket ”Avbruten beställning” skickas till kunder när en beställning har markerats som avbruten (om den tidigare hade statusen behandlas eller pausad).

en: Send an email to customers notifying them when their order has been cancelled
sv_SE: Skicka ett e-postmeddelande till kunder och meddela dem när deras beställning har avbrutits

en: Receive an email notification when an order that was processing or on hold gets cancelled
sv_SE: Få en e-postavisering när en beställning som behandlades eller pausades avbryts

note: translators: %s: coupon code
en: Coupon "%s" cannot be applied because it does not exist.
sv_SE: Rabattkoden ”%s” kan inte tillämpas eftersom den inte finns.

note: translators: %s: coupon code
en: Coupon "%s" cannot be applied because it is not valid.
sv_SE: Rabattkoden ”%s” kan inte tillämpas eftersom den inte är giltig.

en: Invalid maximum spend value.
sv_SE: Ogiltigt maximalt beloppsvärde.

en: Brief statement that will appear on the receipts.
sv_SE: Kort meddelande som kommer att visas på kvittona.

en: Refund & Returns Policy
sv_SE: Återbetalnings- och returpolicy

en: Your store contact email.
sv_SE: Kontakt-e-postadress för din butik.

en: Physical address
sv_SE: Fysisk adress

en: The name of your physical store.
sv_SE: Namnet på din fysiska butik.

en: Store name
sv_SE: Butiksnamn

en: Details about the store that are shown in email receipts.
sv_SE: Information om butiken som visas i e-postkvitton.

en: Preferred address autocomplete provider
sv_SE: Förvald leverantör för automatisk ifyllning av adress

en: Address autocomplete
sv_SE: Automatisk ifyllning av adress

en: Enable predictive address search
sv_SE: Aktivera prediktiv adressökning

en: Leave this box unchecked if you do not want to pull suggested extensions from WooCommerce.com.
sv_SE: Lämna den här rutan avmarkerad om du inte vill hämta föreslagna utökningar från WooCommerce.com.

en: Details are not available for this customer as this user does not exist in the current site.
sv_SE: Information är inte tillgänglig för den här kunden eftersom denna användare inte finns på den nuvarande webbplatsen.

en: (Not available)
sv_SE: (Ej tillgängligt)

[ctx: coupon expiry date placeholder]
en: YYYY-MM-DD
sv_SE: ÅÅÅÅ-MM-DD

en: Helper cache cleared.
sv_SE: Hjälparcache rensad.

en: This tool will empty the WooCommerce.com data cache, used in WooCommerce Extensions.
sv_SE: Det här verktyget tömmer WooCommerce.com-datacachen, som används i WooCommerce Extensions.

en: Clear WooCommerce.com cache
sv_SE: Rensa WooCommerce.com-cache

en: Türkiye
sv_SE: Turkiet

en: Suggest full addresses to customers as they type.
sv_SE: Föreslå fullständiga adresser för kunden medan de skriver.

en: Unable to determine server architecture.  Please ask your hosting provider for this information.
sv_SE: Det går inte att fastställa serverarkitekturen.  Be ditt webbhotell om denna information.

en: Some subscription data may be temporarily unavailable. Please refresh the page in a few minutes to try again.
sv_SE: Vissa prenumerationsdata kan vara tillfälligt otillgängliga. Uppdatera sidan om några minuter och försök igen.

en: We’re having trouble connecting to WooCommerce.com
sv_SE: Vi har problem med att ansluta till WooCommerce.com

[ctx: block description]
en: Display reviews for your products.
sv_SE: Visa recensioner för dina produkter.

[ctx: block title]
en: Reviews by Product
sv_SE: Recensioner efter produkt

[ctx: block description]
en: Show product reviews from specific categories.
sv_SE: Visa produktrecensioner från specifika kategorier.

[ctx: block title]
en: Reviews by Category
sv_SE: Recensioner efter kategori

[ctx: block description]
en: Display the title of a product.
sv_SE: Visa rubriken på en produkt.

[ctx: block title]
en: Product Title
sv_SE: Produktrubrik

[ctx: block description]
en: Let shoppers know when products are out of stock or on backorder. This block is hidden when products are in stock.
sv_SE: Låt kunderna veta när produkterna är slut i lager eller är restnoterade. Detta block är dolt när produkter finns i lager.

[ctx: block title]
en: Product Stock Indicator
sv_SE: Indikator för produktlager

[ctx: block keyword]
en: additional information
sv_SE: ytterligare information

[ctx: block keyword]
en: weight
sv_SE: vikt

[ctx: block description]
en: Display product weight, dimensions, and attributes.
sv_SE: Visa produktens vikt, dimensioner och attribut.

[ctx: block title]
en: Product Specifications
sv_SE: Produktspecifikationer

[ctx: block description]
en: Displays the SKU of a product.
sv_SE: Visa artikelnumret på en produkt.

[ctx: block title]
en: Product SKU
sv_SE: Produktens artikelnummer

[ctx: block description]
en: Displays a title with the number of reviews.
sv_SE: Visar en rubrik med antalet recensioner.

[ctx: block title]
en: Reviews Title
sv_SE: Rubrik för recensioner

[ctx: block description]
en: Displays a paginated navigation to next/previous set of product reviews, when applicable.
sv_SE: Visar en paginerad navigering till nästa/föregående uppsättning produktrecensioner, när det är tillämpligt.

[ctx: block title]
en: Reviews Pagination
sv_SE: Paginering för recensioner

[ctx: block description]
en: Displays the previous product review's page link.
sv_SE: Visar sidlänken för den föregående produktrecensionen.

[ctx: block title]
en: Reviews Previous Page
sv_SE: Föregående recensionssida

[ctx: block description]
en: Displays a list of page numbers for product reviews pagination.
sv_SE: Visar en lista med sidnummer för produktrecensionspaginering.

[ctx: block title]
en: Reviews Page Numbers
sv_SE: Sidnummer för recensioner

[ctx: block description]
en: Displays the next product review's page link.
sv_SE: Visar sidlänken för nästa produktrecension.

[ctx: block title]
en: Reviews Next Page
sv_SE: Näsa recensionssida

[ctx: block description]
en: Contains the block elements used to display product reviews, like the title, author, date, rating and more.
sv_SE: Innehåller blockelementen som används för att visa produktrecensioner, som rubrik, författare, datum, betyg med mera.

[ctx: block title]
en: Reviews Template
sv_SE: Mall för recensioner

[ctx: block description]
en: Displays the rating of a product review.
sv_SE: Visar betyget för en produktrecension.

[ctx: block title]
en: Review Rating
sv_SE: Recensionsbetyg

[ctx: block description]
en: Display a product's reviews form.
sv_SE: Visa en produkts recensionsformulär.

[ctx: block title]
en: Reviews Form
sv_SE: Recensionsformulär

[ctx: block description]
en: Displays the date on which the review was posted.
sv_SE: Visar datumet då recensionen publicerades.

[ctx: block description]
en: Displays the contents of a product review.
sv_SE: Visar produktrecensionens innehåll.

[ctx: block description]
en: Displays the name of the author of the review.
sv_SE: Visar namnet på författaren av recensionen.

[ctx: block title]
en: Review Author Name
sv_SE: Recensionsförfattarens namn

[ctx: block description]
en: Display a grid of products currently on sale.
sv_SE: Visa ett rutnät med produkter i rabatt.

[ctx: block title]
en: On Sale Products
sv_SE: Produkter på rea

[ctx: block title]
en: Product Filters
sv_SE: Produktfilter

[ctx: block title]
en: Clear filters
sv_SE: Rensa filter

[ctx: block description]
en: Displays the description of the product.
sv_SE: Visar beskrivningen av produkten.

[ctx: block title]
en: Product Description
sv_SE: Produktbeskrivning

[ctx: block description]
en: Display a product's reviews
sv_SE: Visa en produkts recensioner

[ctx: block description]
en: Show a list of all product reviews.
sv_SE: Visa en lista över alla produktrecensioner.

[ctx: block title]
en: All Reviews
sv_SE: Alla recensioner

[ctx: block title]
en: Variation Selector: Attribute Options (Beta)
sv_SE: Attributalternativ för variationsväljare (beta)

[ctx: block title]
en: Variation Selector: Attribute Name (Beta)
sv_SE: Variationsväljare: Attributnamn (Beta)

[ctx: block title]
en: Review Date
sv_SE: Recensionsdatum

[ctx: block title]
en: Review Content
sv_SE: Recensionsinnehåll

en: Email content
sv_SE: E-postinnehåll

en: Default block content
sv_SE: Standardinnehåll för block

en: Just to let you know &mdash; we’ve received your order, and it is now being processed.
sv_SE: Bara så du vet – vi har tagit emot din beställning och den behandlas för tillfället.

note: translators: %s: Store admin email
en: If you need any help with your order, please contact us at %s
sv_SE: Kontakta oss på %s om du behöver hjälp med din beställning

note: translators: %s: Order number
en: Order refunded: %s
sv_SE: Beställning återbetald: %s

note: translators: %s: Store admin email
en: Thanks again! If you need any help with your order, please contact us at %s,
sv_SE: Tack igen! Kontakta oss på %s om du behöver hjälp med din beställning,

note: translators: %s: order number
en: Details for order #%s,
sv_SE: Detaljer för beställning #%s,

note: translators: %s: Store admin email
en: If you need any help with your order, please contact us at %s.
sv_SE: Kontakta oss på %s om du behöver hjälp med din beställning.

note: translators: %s: Store admin email
en: Thanks again! If you need any help with your order, please contact us at %s.
sv_SE: Tack igen! Kontakta oss på %s om du behöver hjälp med din beställning.

note: translators: %s: Customer full name
en: You’ve received a new order from %s
sv_SE: Du har fått en ny beställning från %s

en: The status of the containing entity.
sv_SE: Statusen för den innehållande enheten.

en: The slug of the containing entity.
sv_SE: Permalänken för den innehållande enheten.

en: The type of the containing entity. Generally this is a regular plugin but it can also be a non-standard entity like a theme or a must-user plugin.
sv_SE: Den innehållande enhetens typ. I allmänhet är detta ett vanligt tillägg men det kan också vara en icke-standardenhet som ett tema eller ett permanentaktiverat tillägg.

note: translators: %s: order number
en: New order: #%s,
sv_SE: Ny beställning: #%s,

note: translators: %s: order number
en: Order failed: #%s,
sv_SE: Beställning misslyckades: #%s,

note: translators: %s Coupon codes.
en: Invalid coupons were removed from the order: "%s"
sv_SE: Ogiltiga rabattkuponger togs bort från beställningen: "%s"

note: translators: %1$s Coupon codes, %2$s Reason
en: "%1$s" was removed from the order. %2$s
sv_SE: ”%1$s” togs bort från beställningen. %2$s

en: Button text in the single product page.
sv_SE: Knapptext på den enskilda produktsidan.

en: Admin Order Note
sv_SE: Adminbeställningsanteckning

en: My Account URL
sv_SE: Mitt konto-URL

en: Store Name
sv_SE: Butiksnamn

en: Store URL
sv_SE: Butiks-URL

en: Store
sv_SE: Butik

en: Store Email
sv_SE: Butikens e-postadress

en: Payment URL
sv_SE: Betalnings-URL

en: Order Tax
sv_SE: Beställningsskatt

en: Order Subtotal
sv_SE: Delsumma för beställning

en: Order Items
sv_SE: Beställningsartiklar

en: Customer Country
sv_SE: Kundland

en: Customer Username
sv_SE: Kundens användarnamn

en: Customer Full Name
sv_SE: Kundens fullständiga namn

en: Customer Last Name
sv_SE: Kundens efternamn

en: Customer First Name
sv_SE: Kundens förnamn

en: Invalid email address provided for sender settings
sv_SE: Ogiltig e-postadress angiven för avsändarinställningarna

en: Allows entering cost of goods sold information for products.
sv_SE: Gör det möjligt att ange Kostnad för sålda varor-information för produkter.

note: translators: 1: the endpoint relative URL, 2: error code, 3: error message
en: REST request POST %1$s failed with: (%2$s) %3$s
sv_SE: REST-begäran POST %1$s misslyckades med: (%2$s) %3$s

note: translators: 1: the endpoint relative URL, 2: error code, 3: error message
en: REST request GET %1$s failed with: (%2$s) %3$s
sv_SE: REST-begäran GET %1$s misslyckades med: (%2$s) %3$s

en: The type of onboarding process the provider supports.
sv_SE: Typen av onboardingprocess som leverantören stöder.

en: The URL to do onboarding preload for the payment gateway.
sv_SE: URL:en för att förhandsladda onboarding för betalmodulen.

en: The onboarding preload link for the payment gateway.
sv_SE: Länken för att förhandsladda onboarding för betalmodulen.

en: There are environment or store setup issues which are blocking progress. Please resolve them to proceed.
sv_SE: Det finns miljö- eller butikskonfigurationsproblem som blockerar förloppet. Lös dem för att fortsätta.

en: Received an unexpected response from the platform.
sv_SE: Mottog ett oväntat svar från plattformen.

en: Failed to get onboarding fields data.
sv_SE: Det gick inte att hämta data för onboardingfält.

note: translators: %s: The invalid step ID.
en: The onboarding step ID is invalid: %s
sv_SE: Steg-ID:t för onboarding är ogiltigt: %s

note: translators: %s: The required key that is missing.
en: The onboarding step is missing required entries: %s
sv_SE: Onboarding-steget saknar obligatoriska poster: %s

en: Onboarding step requirements are not met.
sv_SE: Kraven för onboardingsteg är inte uppfyllda.

en: Another onboarding action is already in progress. Please wait for it to finish.
sv_SE: En annan onboardingåtgärd pågår redan. Vänta tills den är klar.

note: translators: %s: WooPayments.
en: The %s extension is not up-to-date. Please update to the latest version and try again.
sv_SE: %s-utökningen är inte uppdaterad. Uppdatera till den senaste versionen och försök igen.

note: translators: %s: WooPayments.
en: The %s extension is not active.
sv_SE: %s-utökningen är inte aktiv.

en: Failed to disable the test account.
sv_SE: Det gick inte att inaktivera testkontot.

en: An unexpected error happened while disabling the test account.
sv_SE: Ett oväntat fel inträffade när testkontot inaktiverades.

en: Failed to reset onboarding.
sv_SE: Det gick inte att återställa onboarding.

en: An unexpected error happened while resetting onboarding.
sv_SE: Ett oväntat fel inträffade vid återställning av onboarding.

en: Failed to finish the KYC session.
sv_SE: Det gick inte att slutföra KYC-sessionen.

en: An unexpected error happened while finalizing the KYC session.
sv_SE: Ett oväntat fel inträffade när KYC-sessionen skulle slutföras.

en: Failed to get the KYC session data.
sv_SE: Det gick inte att hämta KYC-sessionsdata.

en: An unexpected error happened while creating the KYC session.
sv_SE: Ett oväntat fel inträffade när KYC-sessionen skapades.

en: Failed to initialize the test account.
sv_SE: Det gick inte att initiera testkontot.

en: An unexpected error happened while initializing the test account.
sv_SE: Ett oväntat fel inträffade vid initieringen av testkontot.

en: An account is already set up. Reset the onboarding first.
sv_SE: Ett konto är redan konfigurerat. Återställ onboardingen först.

en: A test account is already set up.
sv_SE: Ett testkonto är redan konfigurerat.

en: Save action not supported for the onboarding step ID.
sv_SE: Spara-åtgärden stöds inte för steg-ID för onboarding.

en: Invalid onboarding step data.
sv_SE: Ogiltiga stegdata för onboarding.

en: Invalid onboarding step ID.
sv_SE: Ogiltigt steg-ID för onboarding.

en: The URL to use for the action.
sv_SE: URL:en som ska användas för åtgärden.

en: The action type to determine how to use the URL.
sv_SE: Åtgärdstypen för att avgöra hur URL:en ska användas.

en: Various contextual data for the onboarding process to use.
sv_SE: Olika kontextuella data att använda för onboardingprocessen.

en: Various contextual data for the step to use.
sv_SE: Olika kontextuella data att använda för steget.

en: Action to use as a fallback when dealing with errors with the embedded KYC.
sv_SE: Åtgärd att använda som reserv vid hantering av fel med inbäddad KYC.

en: The provider ID must be a string with only ASCII letters, digits, underscores, and dashes.
sv_SE: Leverantörs-ID:t måste vara en sträng med endast ASCII-bokstäver, siffror, understreck och bindestreck.

en: If true, the incentive dismissal will be ignored by tracking.
sv_SE: Om sant kommer incitamentavfärdandet att ignoreras genom spårning.

en: Action to clean the step progress.
sv_SE: Åtgärd för att rensa stegförloppet.

en: Action to finish an embedded KYC session.
sv_SE: Åtgärd för att slutföra en inbäddad KYC-session.

en: Action to create or resume an embedded KYC session.
sv_SE: Åtgärd för att skapa eller återuppta en inbäddad KYC-session.

en: Action to initialize a test account.
sv_SE: Åtgärd för att initiera ett testkonto.

en: Action to authorize the WPCOM connection.
sv_SE: Åtgärd för att auktorisera WPCOM-anslutningen.

en: Action to signal the step completion.
sv_SE: Åtgärd för att signalera att steget är slutfört.

en: Action to check the step status.
sv_SE: Åtgärd för att kontrollera stegstatusen.

en: Action to save step information in the database.
sv_SE: Åtgärd för att spara steginformation i databasen.

en: Action to signal the step start.
sv_SE: Åtgärd för att signalera att steget startar.

en: The available actions for the step.
sv_SE: De tillgängliga åtgärderna för steget.

en: Errors list for the step.
sv_SE: Fellista för steget.

en: The current status of the step.
sv_SE: Nuvarande status för steget.

en: The steps that are required to be completed before this step.
sv_SE: De steg som måste slutföras innan detta steg.

en: The relative path of the step to use for frontend navigation.
sv_SE: Den relativa sökvägen för steget som ska användas för navigering i front-end.

en: The unique identifier for the step.
sv_SE: Den unika identifieraren för steget.

en: The onboarding steps.
sv_SE: Onboardingstegen.

en: Whether WooPayments is in dev mode.
sv_SE: Om WooPayments är i utvecklarläge.

en: Whether the onboarding process is in test mode.
sv_SE: Om onboardingprocessen är i testläge.

en: The general state of the onboarding process.
sv_SE: Den allmänna statusen för onboardingprocessen.

en: Where from in the onboarding flow this request was triggered.
sv_SE: Varifrån i onboardingflödet denna begäran utlöstes.

en: Save on shipping with WooCommerce Shipping
sv_SE: Spara på frakt med WooCommerce Shipping

en: Point of Sale
sv_SE: Försäljningsplats

en: The upmost entry point from where the merchant entered the onboarding flow.
sv_SE: Den översta startpunkten varifrån handlaren kom in i onboardingflödet.

en: ISO3166 alpha-2 country code. Defaults to the stored providers business location country code.
sv_SE: ISO3166 alpha-2-landskod. Standard är den lagrade landskoden för leverantörens företagsplats.

en: Try the new templates
sv_SE: Prova de nya mallarna

en: We’ve made some exciting improvements to our email templates, including modern, shopper-friendly designs and new customization options. And if you’re using a block theme, you can automatically sync your theme styles! Head to your email settings to explore the new features.
sv_SE: Vi har gjort några spännande förbättringar av våra e-postmallar, inklusive moderna, kundvänliga designer och nya anpassningsalternativ. Och om du använder ett blocktema kan du automatiskt synkronisera dina temastilar. Gå till dina e-postinställningar för att utforska de nya funktionerna.

en: Print discounted USPS, UPS, and DHL labels
sv_SE: Skriv ut rabatterade USPS-, UPS- och DHL-etiketter.

en: Store emails have had an upgrade!
sv_SE: E-postmeddelandena för butiker har fått en uppgradering.

en: Customize your emails
sv_SE: Anpassa dina e-postmeddelanden

en: We’ve made some exciting improvements to your email templates, including modern, shopper-friendly designs and new customization options. And if you’re using a block theme, you can automatically sync your theme styles! Head to your email settings to explore the new changes.
sv_SE: Vi har gjort några spännande förbättringar av dina e-postmallar, inklusive moderna, kundvänliga designer och nya anpassningsalternativ. Och om du använder ett blocktema kan du automatiskt synkronisera dina temastilar. Gå till dina e-postinställningar för att utforska de nya ändringarna.

en: There was an error rendering the email editor placeholder content.
sv_SE: Det gick inte att rendera e-postredigerarens platshållarinnehåll.

en: Invalid product object.
sv_SE: Ogiltigt produktobjekt.

note: Translators: %s is the formatted price.
en: Pickup cost: %s
sv_SE: Upphämtningskostnad: %s

note: translators: %s: Number of reviews.
en: One review
sv_SE: En recension

note: translators: %s: Product title.
en: Reviews for %s
sv_SE: Recensioner för %s

note: translators: %s: Product title.
en: Review for %s
sv_SE: Recension för %s

en: Older Reviews
sv_SE: Äldre recensioner

en: Newer Reviews
sv_SE: Nyare recensioner

note: translators: %s: human-readable time difference.
en: %s ago
sv_SE: %s sedan

en: Your review is awaiting moderation. This is a preview; your review will be visible after it has been approved.
sv_SE: Din recension inväntar granskning. Detta är en förhandsgranskning. Din recension kommer att vara synlig när den har godkänts.

en: Your review is awaiting moderation.
sv_SE: Din recension inväntar granskning.

en: [product description rendering halted]
sv_SE: [rendering av produktbeskrivning stoppad]

en: The admin note type prop is deprecated.
sv_SE: Adminanteckningens typegenskaper är föråldrade.

en: Whether blueprint imports are currently allowed
sv_SE: Om import av Blueprints är tillåten för närvarande

en: Blueprint imports are disabled
sv_SE: Blueprint-importer är inaktiverade

en: Sorry, you cannot import WooCommerce Blueprints.
sv_SE: Du kan inte importera WooCommerce-Blueprints.

en: Your store emails have had an upgrade!
sv_SE: E-postmeddelandena för din butik har fått en uppgradering.

en: Sorry, you cannot export WooCommerce Blueprints.
sv_SE: Du kan inte exportera WooCommerce-Blueprints.

en: Includes all the installed plugins.
sv_SE: Inkluderar alla installerade tillägg.

note: translators: %s: coupon code.
en: Remove %s coupon
sv_SE: Ta bort %s rabattkod

en: Limit results to those with a name or SKU that partial matches a string. This argument takes precedence over 'search', 'sku' and 'search_sku'.
sv_SE: Begränsa resultaten till de som har ett namn eller artikelnummer som delvis matchar en sträng. Detta argument har företräde framför ”search”, ”sku” och ”search_sku”.

en: Limit results to those with a SKU that partial matches a string. This argument takes precedence over 'sku'.
sv_SE: Begränsa resultaten till de som har ett artikelnummer som delvis matchar en sträng. Detta argument har företräde framför ”sku”.

en: Brand slug.
sv_SE: Permalänk för varumärke.

en: Brand name.
sv_SE: Varumärkesnamn.

en: Brand ID.
sv_SE: Varumärkes-ID.

en: List of brands.
sv_SE: Lista över varumärken.

en: Limit result set to orders created via specific sources (e.g. checkout, admin).
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till beställningar skapade via specifika källor (t.ex. kassa, admin).

en: Value of the Cost of Goods Sold for the refund item.
sv_SE: Kostnad för sålda varor-värde för återbetalningsartikeln.

en: Cost of Goods Sold data. Only present for product refund line items.
sv_SE: Kostnad för sålda varor-data. Finns endast för produktåterbetalningsradartiklar.

en: Total value of the Cost of Goods Sold for the refund.
sv_SE: Totalt Kostnad för sålda varor-värde för återbetalningen.

en: Enabled features.
sv_SE: Aktiverade funktioner

en: Server architecture.
sv_SE: Serverarkitektur.

en: Order refunded emails are sent to customers when their POS orders are refunded.
sv_SE: E-postmeddelanden om återbetalda beställningar skickas till kunder när deras POS-beställningar återbetalas.

en: POS refunded order
sv_SE: Återbetald POS-beställning

en: Time of payment:
sv_SE: Tid för betalning:

en: Auth code:
sv_SE: Authkod:

en: Change due:
sv_SE: Växel:

en: Order complete emails are sent to customers when their POS orders are marked completed.
sv_SE: E-postmeddelanden om färdigbehandlade beställningar skickas till kunder när deras POS-beställningar har markerats som slutförda.

en: POS completed order
sv_SE: Färdigbehandlad POS-beställning

note: translators: %s = formatted cost with currency symbol.
en: Cost per unit: %s
sv_SE: Kostnad per enhet: %s

note: translators: "%1$s": coupon code, %2$s: categories list translators: %1$s: coupon code, %2$s: categories list
en: Sorry, coupon "%1$s" is not applicable to the categories: %2$s.
sv_SE: Rabattkoden "%1$s" kan inte användas för kategorierna: %2$s.

note: translators: %1$s: coupon code, %2$s: products list
en: Sorry, coupon "%1$s" is not applicable to the products: %2$s.
sv_SE: Rabattkoden "%1$s" kan inte användas för produkterna: %2$s.

en: Let customers know when a full or partial refund is on its way to them for their POS order.
sv_SE: Meddela kunder när en fullständig eller delvis återbetalning är på väg till dem för deras POS-beställning.

en: Let customers know once their POS order is complete.
sv_SE: Meddela kunder när deras POS-beställning är färdigbehandlad.

note: translators: %s: coupon code
en: Usage limit for coupon "%s" has been reached. Please try again after some time, or contact us for help.
sv_SE: Användningsgränsen för rabattkoden "%s" har uppnåtts. Försök igen om ett tag, eller kontakta oss för att få hjälp.

note: translators: %1$s: coupon code, %2$s: coupon maximum amount
en: The maximum spend for coupon "%1$s" is %2$s.
sv_SE: Maximalt belopp för rabattkoden "%1$s" är %2$s.

note: translators: %1$s: coupon code,  %2$s: coupon minimum amount translators: %1$s: coupon code, %2$s: coupon minimum amount
en: The minimum spend for coupon "%1$s" is %2$s.
sv_SE: Minsta belopp för rabattkoden "%1$s" är %2$s.

note: translators: %s: coupon code
en: Coupon "%s" has expired.
sv_SE: Rabattkoden ”%s” har löpt ut.

note: translators: %s: coupon code
en: Usage limit for coupon "%s" has been reached.
sv_SE: Användningsgränsen för rabattkoden "%s" har uppnåtts.

en: Features that are currently enabled.
sv_SE: Funktioner som för närvarande är aktiverade.

en: Enabled features:
sv_SE: Aktiverade funktioner:

en: Information about the operating system your server is running.
sv_SE: Information om operativsystemet som din server kör.

en: Server architecture
sv_SE: Server-arkitektur

en: This tool allows you to generate and download a CSV file containing the selected products.
sv_SE: Detta verktyg låter dig generera och ladda ner en CSV-fil som innehåller de valda produkterna.

note: translators: %1$d: Number of products, %2$s: URL to clear selection.
en: You are about to export %1$d product. To export all products, <a href="%2$s">clear your selection</a>. | You are about to export %1$d products. To export all products, <a href="%2$s">clear your selection</a>.
sv_SE[0]: Du är på väg att exportera %1$d produkt. För att exportera alla produkter, <a href="%2$s">rensa ditt val</a>.
sv_SE[1]: Du är på väg att exportera %1$d produkter. För att exportera alla produkter, <a href="%2$s">rensa ditt val</a>.

en: Hide shipping rates when free shipping is available
sv_SE: Dölj fraktavgifter när fri frakt är tillgänglig

en: Revert to legacy template
sv_SE: Återgå till äldre mall

en: Are you sure want to revert to legacy? Doing so will erase any changes you’ve made to your new email templates, and will restore your previous email designs.
sv_SE: Är du säker på att du vill återgå till den äldre versionen? Om du gör det tas alla ändringar som du har gjort i dina nya e-postmallar bort och dina tidigare e-postdesigner återställs.

en: Try our new email templates!
sv_SE: Prova våra nya e-postmallar!

en: Keep legacy template
sv_SE: Behåll äldre mall

en: Switch to new template
sv_SE: Växla till ny mall

en: Previewing new template designs. You can customize and test your emails and switch to the new template whenever you are ready.
sv_SE: Förhandsgranskar nya malldesigner. Du kan anpassa och testa dina e-postmeddelanden och byta till den nya mallen när du är redo.

en: Email improvements button
sv_SE: Knapp för e-postförbättringar

en: Try new templates
sv_SE: Prova nya mallar

en: You can specify a <a href="#" class="switch-to-general-tab">default value</a> for all variations
sv_SE: Du kan ange ett <a href="#" class="switch-to-general-tab">standardvärde</a> för alla variationer

en: Cost Total
sv_SE: Totalkostnad

note: translators: 1: WooCommerce.com connection URL, 2: home URL
en: Your site is currently connected to WooCommerce.com using <b>%1$s</b>, but your actual site URL is <b>%2$s</b>. To fix this, please reconnect your site to <b>WooCommerce.com</b> to ensure everything works correctly.
sv_SE: Din webbplats är för närvarande ansluten till WooCommerce.com med <b>%1$s</b>, men din faktiska webbplats-URL är <b>%2$s</b>. För att åtgärda detta, återanslut din webbplats till <b>WooCommerce.com</b> för att säkerställa att allt fungerar korrekt.

note: translators: %d: HTTP status code.
en: WooCommerce.com API returned HTTP status code %d.
sv_SE: WooCommerce.com-API:et returnerade HTTP-statuskod %d.

en: You have exceeded the request limit. Please try again after a few minutes.
sv_SE: Du har överskridit gränsen för begäranden. Försök igen om ett par minuter.

en: WooCommerce.com API returned an invalid response.
sv_SE: WooCommerce.com-API:et returnerade ett ogiltigt svar.

en: The plugin for your subscription couldn't be activated.
sv_SE: Tillägget för din prenumeration kunde inte aktiveras.

en: The plugin for your subscription has been activated.
sv_SE: Tillägget för din prenumeration har aktiverats.

en: Authentication failed. Please try again after a few minutes. If the issue persists, disconnect your store from WooCommerce.com and reconnect.
sv_SE: Autentiseringen misslyckades. Försök igen om ett par minuter. Om problemet kvarstår, koppla bort din butik från WooCommerce.com och återanslut.

en: API response is missing required elements, or they are in the wrong form.
sv_SE: API-svaret saknar obligatoriska element, eller så är de i fel format.

en: We couldn't find a preview for this product.
sv_SE: Vi kunde inte hitta en förhandsgranskning för den här produkten.

en: There was an error rendering the email preview.
sv_SE: Ett fel uppstod vid renderingen av e-postförhandsgranskningen.

en: There was an error rendering the email preview. This doesn't affect actual email delivery. Please contact the extension author for assistance.
sv_SE: Ett fel uppstod vid renderingen av e-postförhandsgranskningen. Detta påverkar inte den faktiska e-postleveransen. Kontakta utökningsskaparen för att få hjälp.

en: Loading status data...
sv_SE: Laddar statusdata …

note: translators: %d: number of selected products.
en: Export %d selected
sv_SE: Exportera %d valda

en: File path is not a valid upload path.
sv_SE: Filsökvägen är inte en giltig uppladdningssökväg.

en: Unix timestamp representing when the incentive was dismissed.
sv_SE: Unix-tidsstämpel som representerar när incitamentet avfärdades.

en: The dismissals list for the incentive. Each dismissal entry includes a context and a timestamp. The `all` entry means the incentive was dismissed for all contexts.
sv_SE: Avfärdandelistan för incitamentet. Varje avvisningspost innehåller en kontext och en tidsstämpel. Posten "alla" innebär att incitamentet avfärdades för alla sammanhang.

en: Return to shipping
sv_SE: Tillbaka till frakt

[ctx: Font size name]
en: extra-large
sv_SE: extra stor

[ctx: Font size name]
en: large
sv_SE: stor

[ctx: Font size name]
en: small
sv_SE: liten

[ctx: block keyword]
en: clear filters
sv_SE: rensa filter

[ctx: block description]
en: Display a product's description, attributes, and reviews
sv_SE: Visa en produkts beskrivning, attribut och recensioner

[ctx: block description]
en: Display a group of products that can be added to the cart.
sv_SE: Visa en grupp produkter som kan läggas till i varukorgen.

[ctx: block description]
en: A list item template that represents a child product within the Grouped Product Selector block.
sv_SE: En listobjektsmall som representerar en underordnad produkt i blocket Grupperad produktväljare.

[ctx: block description]
en: Accordion Panel
sv_SE: Dragspelspanel

[ctx: block title]
en: Accordion Panel
sv_SE: Dragspelspanel

[ctx: block description]
en: A single accordion that displays a header and expandable content.
sv_SE: Ett enskilt dragspel som visar en rubrik och expanderbart innehåll.

[ctx: block title]
en: Accordion
sv_SE: Dragspel

[ctx: block description]
en: Accordion header.
sv_SE: Dragspelsrubrik.

[ctx: block title]
en: Accordion Header
sv_SE: Dragspelsrubrik

[ctx: block description]
en: A group of headers and associated expandable content.
sv_SE: En grupp med rubriker och tillhörande expanderbart innehåll.

[ctx: block title]
en: Accordion Group
sv_SE: Dragspelsgrupp

[ctx: block title]
en: Grouped Product Selector (Beta)
sv_SE: Grupperad produktväljare (Beta)

note: translators: %1$s: Product name. %2$s: Product price
en: Buy one of %1$s for %2$s
sv_SE: Köp en av %1$s för %2$s

note: translators: %1$s: Product name. %2$s: Sale price. %3$s: Regular price
en: Buy one of %1$s on sale for %2$s, original price was %3$s
sv_SE: Köp en av %1$s på rea för %2$s, det ursprungliga priset var %3$s

note: translators: %1$s: Order ID. %2$s: Order date
en: Order #%1$s (%2$s)
sv_SE: Beställning %1$s (%2$s)

note: translators: %s: Username
en: Username: %s.
sv_SE: Användarnamn: %s.

en: If you didn’t make this request, just ignore this email. If you’d like to proceed, reset your password via the link below:
sv_SE: Om du inte gjort denna begäran kan du bara ignorera det här e-postmeddelandet. Om du vill fortsätta, återställ ditt lösenord via länken nedan:

note: translators: %s: Site title
en: Your order from %s has been refunded.
sv_SE: Din beställning från %s har blivit återbetald.

note: translators: %s: Site title
en: Your order from %s has been partially refunded.
sv_SE: Din beställning från %s har blivit delvis återbetald.

en: We’ve received your order and it’s currently on hold until we can confirm your payment has been processed.
sv_SE: Vi har tagit emot din beställning och den är för närvarande pausad tills vi kan bekräfta att din betalning har behandlats.

en: You can access your account area to view orders, change your password, and more via the link below:
sv_SE: Du kan komma åt ditt konto för att se dina beställningar, byta ditt lösenord och annat via länken nedan:

en: Set your new password.
sv_SE: Ställ in ditt nya lösenord.

note: translators: %s: Username
en: Username: <b>%s</b>
sv_SE: Användarnamn: <b>%s</b>

note: translators: %s: Site title
en: Thanks for creating an account on %s. Here’s a copy of your user details.
sv_SE: Tack för att du skapade ett konto på %s. Här är en kopia av dina användaruppgifter.

en: Here’s a reminder of what you’ve ordered:
sv_SE: Här är en påminnelse om vad du beställt:

en: Hi,
sv_SE: Hej,

note: translators: %s: Customer billing full name
en: You’ve received a new order from %s:
sv_SE: Du har fått en ny beställning från %s:

note: translators: %1$s: Order number. %2$s: Customer full name.
en: Unfortunately, the payment for order #%1$s from %2$s has failed. The order was as follows:
sv_SE: Betalningen för beställning %1$s från %2$s har misslyckats. Beställningen såg ut som följer:

note: translators: %1$s: Order number. %2$s: Customer full name
en: We’re getting in touch to let you know that order #%1$s from %2$s has been cancelled.
sv_SE: Vi kontaktar dig för att meddela att beställning %1$s från %2$s har avbrutits.

en: Enter your coupon code
sv_SE: Ange din rabattkod

note: translators: %s: Invalid value that was input by the user
en: %s is not a valid numeric value.
sv_SE: %s är inte ett giltigt numeriskt värde.

note: translators: %s: Invalid value that was input by the user
en: %s is not a valid numeric value: there should be one decimal separator and it has to be after the thousands separator.
sv_SE: %s är inte ett giltigt numeriskt värde: det ska finnas en decimalavgränsare och den måste vara efter tusentalsavgränsaren.

note: translators: %1$s: Invalid value that was input by the user, %2$s: thousand separator, %3$s: decimal separator
en: %1$s is not a valid numeric value. Allowed characters are numbers, the thousand (%2$s), and decimal (%3$s) separators.
sv_SE: %1$s är inte ett giltigt numeriskt värde. Tillåtna tecken är siffror, tusentalsavgränsare (%2$s) och decimalavgränsare (%3$s).

en: List of grouped product ids.
sv_SE: Lista över grupperade produkt-ID:n.

en: List of grouped product IDs, if applicable.
sv_SE: Lista över grupperade produkt-ID:n, om tillämpligt.

en: Brand link
sv_SE: Varumärkeslänk

en: Brand slug
sv_SE: Permalänk för varumärke

en: Brand name
sv_SE: Varumärkesnamn

en: Brand ID
sv_SE: Varumärkes-ID

en: List of brands, if applicable.
sv_SE: Lista över varumärken, om tillämpligt.

en: Brand URL.
sv_SE: Varumärkes-URL.

en: Number of reviews for products of this brand.
sv_SE: Antal recensioner för produkter av det här varumärket.

en: Brand image.
sv_SE: Varumärkesbild.

en: Limit result set to products assigned a set of tag IDs or slugs, separated by commas.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till produkter som tilldelats en uppsättning etikett-ID:n eller permalänkar, separerade med kommatecken.

en: Operator to compare product taxonomies terms.
sv_SE: Operatör för att jämföra villkor för produkttaxonomier.

en: Limit result set to products assigned a set of taxonomies IDs or slugs, separated by commas.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till produkter som tilldelats en uppsättning taxonomi-ID:n eller permalänkar, separerade med kommatecken.

en: Operator to compare product brand terms.
sv_SE: Operatör för att jämföra villkor för produktvarumärken.

en: Limit result set to products assigned a set of brand IDs or slugs, separated by commas.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till produkter som tilldelats en uppsättning varumärkes-ID:n eller permalänkar, separerade med kommatecken.

en: Limit result set to products assigned a set of category IDs or slugs, separated by commas.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till produkter som tilldelats en uppsättning kategori-ID:n eller permalänkar, separerade med kommatecken.

en: Invalid brand slug.
sv_SE: Ogiltig permalänk för varumärke.

en: Invalid brand ID.
sv_SE: Ogiltigt varumärkes-ID.

en: Order notes.
sv_SE: Beställningsanteckningar.

en: Selected payment method for the order.
sv_SE: Vald betalningsmetod för beställningen.

en: Additional fields related to the order.
sv_SE: Ytterligare fält relaterade till beställningen.

note: translators: %s is an email address.
en: Billing email updated to %s.
sv_SE: E-postadress för fakturering uppdaterad till %s.

en: Order already has a billing email.
sv_SE: Beställningen har redan en e-postadress för fakturering.

note: translators: %s is a string ID for an email template.
en: %s is not a valid template for this order.
sv_SE: %s är inte en giltig mall för denna beställning.

en: Order Actions
sv_SE: Beställningsåtgärder

en: A description of the purpose of the email template.
sv_SE: En beskrivning av syftet med e-postmallen.

en: The display name of the email template.
sv_SE: Visningsnamnet för e-postmallen.

en: A unique ID string for the email template.
sv_SE: En unik ID-sträng för e-postmallen.

en: Email Template
sv_SE: E-postmall

en: The ID of the template to use for sending the email.
sv_SE: ID för mallen som ska användas för att skicka e-postmeddelandet.

en: Whether to update the billing email of the order, even if it already has one.
sv_SE: Om beställningens e-postadress för fakturering ska uppdateras, även om det redan finns en.

en: Block Email Editor (alpha)
sv_SE: Blockredigerare för e-post (alfa)

en: Enable blueprint to import and export settings in bulk
sv_SE: Aktivera Blueprint för att massimportera och massexportera inställningar

en: Enable modern email design for transactional emails
sv_SE: Aktivera modern e-postdesign för e-postmeddelanden med transaktioner

en: ⚠ Usage tracking must be enabled to use remote logging.
sv_SE: ⚠ Användningsspårning måste vara aktiverat för att använda fjärrloggning.

note: translators: %1$s: opening link tag, %2$s: closing link tag
en: Allow WooCommerce to send error logs and non-sensitive diagnostic data to help improve WooCommerce. This feature requires %1$susage tracking%2$s to be enabled.
sv_SE: Tillåt WooCommerce att skicka felloggar och icke-känsliga diagnostiska data för att hjälpa till att förbättra WooCommerce. Den här funktionen kräver att %1$sanvändningsspårning%2$s är aktiverat.

en: Homepage URL
sv_SE: Startsidans URL

en: Site
sv_SE: Webbplats

en: Site Title
sv_SE: Webbplatsrubrik

en: Basic template for WooCommerce transactional emails used in the email editor
sv_SE: Grundläggande mall för WooCommerce-transaktionsmeddelanden som används i e-postredigeraren

en: Woo Email Template
sv_SE: Woo-e-postmall

note: translators: Name of a content pattern used as starting content of an email
en: Woo Email Content Pattern
sv_SE: Innehållsmönster för Woo-e-post

en: This tool will generate the necessary Cost of Goods Sold (COGS) related columns in the product meta lookup table, and populate them from existing product data.
sv_SE: Det här verktyget genererar de nödvändiga COGS-relaterade kolumnerna (Cost of Goods Sold) i sökningstabellen för produktmetadata och fyller i dem från befintliga produktdata.

en: Enable the block-based email editor for transactional emails.
sv_SE: Aktivera den blockbaserade e-postredigeraren för e-postmeddelanden med transaktioner.

en: This tool will remove the Cost of Goods Sold (COGS) related columns from the product meta lookup table. COGS will continue working (if the feature is enabled) but some functionality will not be available.
sv_SE: Det här verktyget tar bort COGS-relaterade kolumner (Cost of Goods Sold) från sökningstabellen för produktmetadata. COGS kommer att fortsätta fungera (om funktionen är aktiverad), men vissa funktioner kommer inte att vara tillgängliga.

en: Create columns
sv_SE: Skapa kolumner

en: Remove columns
sv_SE: Ta bort kolumner

en: Create COGS columns in the product meta lookup table
sv_SE: Skapa COGS-kolumner i sökningstabellen för produktmetadata

en: Remove COGS columns from the product meta lookup table
sv_SE: Ta bort COGS-kolumner från sökningstabellen för produktmetadata

en: Accept Cards, Apple Pay, Google Pay, Bizum, PayPal, and many more payment methods in your store.
sv_SE: Acceptera kort, Apple Pay, Google Pay, Bizum, PayPal och många fler betalningsmetoder i din butik.

en: GoCardless
sv_SE: BliKortlös

en: A full checkout experience embedded on your site that includes all popular payment methods (Pay Now, Pay Later, Financing, Installments).
sv_SE: En fullständig kassaupplevelse inbäddad på din webbplats, som inkluderar alla populära betalningsmetoder (Betala nu, Betala senare, Finansiering, Avbetalningar).

en: Effortlessly accept cryptocurrency payments in your store.
sv_SE: Ta enkelt emot kryptovalutabetalningar i din butik.

en: Billie is the leading provider of Buy Now, Pay Later payment methods for B2B stores.
sv_SE: Billie är den ledande leverantören av Köp nu, betala senare-betalningsmetoder för B2B-butiker.

en: Accept Direct Debit, ACH Pull, and open banking payments.
sv_SE: Ta emot Direct Debit, ACH Pull och öppna bankbetalningar.

en: Wallets & Express checkouts
sv_SE: Plånböcker och snabbkassor

en: Dummy Product Variation
sv_SE: Dummy-produktvariation

en: Dummy Product
sv_SE: Dummy-produkt

en: Paytrail
sv_SE: Betalspår

en: Accept all popular payment methods for Finnish B2C and B2B customers
sv_SE: Acceptera alla populära betalningsmetoder för finska B2C- och B2B-kunder

en: The link to mark the suggestion as attached. This should be called when an extension is installed.
sv_SE: Länken för att markera förslaget som bifogat. Denna bör anropas när en utökning är installerad.

en: The URL to attach the suggestion.
sv_SE: URL:en för att bifoga förslaget.

en: Template used to display the Add to Cart + Options form for Variable Products.
sv_SE: Mall som används för att visa formuläret Lägg till i varukorg + Alternativ för variabla produkter.

[ctx: Template name]
en: Variable Product Add to Cart + Options
sv_SE: Variabel produkt – Lägg till i varukorg + Alternativ

en: Template used to display the Add to Cart + Options form for Simple Products.
sv_SE: Mall som används för att visa formuläret Lägg till i varukorg + Alternativ för enskilda produkter.

[ctx: Template name]
en: Simple Product Add to Cart + Options
sv_SE: Enskild produkt – Lägg till i varukorg + Alternativ

en: Template used to display the Add to Cart + Options form for Grouped Products.
sv_SE: Mall som används för att visa formuläret Lägg till i varukorg + Alternativ för grupperade produkter.

[ctx: Template name]
en: Grouped Product Add to Cart + Options
sv_SE: Grupperad produkt – Lägg till i varukorg + Alternativ

en: Template used to display the Add to Cart + Options form for External Products.
sv_SE: Mall som används för att visa formuläret Lägg till i varukorg + Alternativ för externa produkter.

en: Invalid field.
sv_SE: Ogiltigt fält.

en: Validation failed.
sv_SE: Validering misslyckades.

note: translators: %s: Error message.
en: An error occurred while saving address details: %s
sv_SE: Ett fel uppstod när adressinformationen sparades: %s

note: translators: %s: is the field label
en: Please provide a valid %s
sv_SE: Ange en giltig %s

note: translators: 1: Disconnected user email
en: Successfully connected to <b>%s</b>.
sv_SE: Ansluten till <b>%s</b>.

en: Access discounted shipping rates with USPS, UPS, and DHL.
sv_SE: Kom åt rabatterade fraktavgifter med USPS, UPS och DHL.

note: Translators: %s is the maximum file size in megabytes.
en: Blueprint step definition size exceeds maximum limit of %s MB
sv_SE: Blueprint-stegdefinitionsstorleken överskrider maxgränsen på %s MB

en: The step definition to import
sv_SE: Stegdefinition att importera

en: Site Visibility
sv_SE: Webbplatsens synlighet

en: Integrations
sv_SE: Integrationer

en: Account and Privacy
sv_SE: Konto och integritet

en: Settings section.
sv_SE: Sektionen Inställningar.

en: Settings tab.
sv_SE: Fliken Inställningar.

note: translators: %s: error message.
en: Failed to save settings: %s
sv_SE: Det gick inte att spara inställningarna: %s

en: You are not allowed to make this request.
sv_SE: Du har inte tillåtelse att göra denna begäran.

en: Invalid country code.
sv_SE: Ogiltig landskod.

en: Country code.
sv_SE: Landskod.

en: Great things are coming soon
sv_SE: Fantastiska saker är på gång

note: translators: %1$s is the current parameter and %2$s a comma-separated list of the allowed types.
en: %1$s is not of type %2$s.
sv_SE: %1$s är inte av typen %2$s.

en: A general template for emails.
sv_SE: En allmän mall för e-postmeddelanden.

en: General Email
sv_SE: Allmän e-post

en: A collection of email content layouts.
sv_SE: En samling av layouter för e-postinnehåll.

[ctx: Block pattern category]
en: Email Contents
sv_SE: E-postinnehåll

en: Custom Email Styles
sv_SE: Standardstilar för e-post

en: Invalid post
sv_SE: Ogiltigt inlägg

en: Includes all settings in WooCommerce | Settings | Tax.
sv_SE: Inkluderar alla inställningar i WooCommerce | Inställningar | Moms.

en: Includes all settings in WooCommerce | Settings | Shipping.
sv_SE: Inkluderar alla inställningar i WooCommerce | Inställningar | Frakt.

en: Includes all settings in WooCommerce | Settings | Visibility.
sv_SE: Inkluderar alla inställningar i WooCommerce | Inställningar | Synlighet.

en: Includes all settings in WooCommerce | Settings | Products.
sv_SE: Inkluderar alla inställningar i WooCommerce | Inställningar | Produkter.

en: Includes all settings in WooCommerce | Settings | Integrations.
sv_SE: Inkluderar alla inställningar i WooCommerce | Inställningar | Integreringar.

en: Includes all settings in WooCommerce | Settings | Emails.
sv_SE: Inkluderar alla inställningar i WooCommerce | Inställningar | E-postmeddelanden.

en: Includes all settings in WooCommerce | Settings | Advanced.
sv_SE: Inkluderar alla inställningar i WooCommerce | Inställningar | Avancerat.

en: Includes all settings in WooCommerce | Settings | Account and Privacy.
sv_SE: Inkluderar alla inställningar i WooCommerce | Inställningar | Konto och integritet.

en: Includes all settings in WooCommerce | Settings | General.
sv_SE: Inkluderar alla inställningar i WooCommerce | Inställningar | Allmänt.

en: Includes all settings in WooCommerce | Settings | Payments.
sv_SE: Inkluderar alla inställningar i WooCommerce | Inställningar | Betalningar.

[ctx: Template name]
en: External Product Add to Cart + Options
sv_SE: Extern produkt – Lägg till i varukorg + Alternativ

en: The Add to Cart + Options templates allow defining a different layout for each product type.
sv_SE: Lägg till i varukorg + Alternativ-mallarna gör det möjligt att definiera olika layouter för varje produkttyp.

en: Add to Cart + Options
sv_SE: Lägg till i varukorg + Alternativ

en: Invalid email
sv_SE: Ogiltig e-post

en: Missing required data
sv_SE: Saknar obligatoriska uppgifter

en: Detailed information about registered sources is not currently available.
sv_SE: Detaljerad information om registrerade källor är för närvarande inte tillgänglig.

note: translators: %d: number of executed actions
en: Executed %d action. | Executed %d actions.
sv_SE[0]: Utförde %d åtgärd.
sv_SE[1]: Utförde %d åtgärder.

note: translators: %1$d: count of actions evaluated. %2$s: type of action evaluated.
en: %1$d action %2$s. | %1$d actions %2$s.
sv_SE[0]: %1$d åtgärd %2$s.
sv_SE[1]: %1$d åtgärder %2$s.

note: translators: %d: number of actions
en: Executing %d action | Executing %d actions
sv_SE[0]: Utför %d åtgärd
sv_SE[1]: Utför %d åtgärder

note: translators: %d is action ID.
en: Unable to retrieve action %d.
sv_SE: Kan inte hämta åtgärd %d.

note: translators: %1$d refers to the total number of tasks added, %2$s is the action type
en: %1$d %2$s action scheduled. | %1$d %2$s actions scheduled.
sv_SE[0]: %1$d %2$s åtgärd schemalagd.
sv_SE[1]: %1$d %2$s åtgärder schemalagda.

note: translators: %d is number of actions to create
en: Creating %d action | Creating %d actions
sv_SE[0]: Skapar %d åtgärd
sv_SE[1]: Skapar %d åtgärder

note: translators: %2$d: number of actions deletions failed
en: %2$d failure. | %2$d failures.
sv_SE[0]: %2$d misslyckande.
sv_SE[1]: %2$d misslyckanden.

note: translators: %1$d: number of actions deleted
en: Deleted %1$d action | Deleted %1$d actions
sv_SE[0]: Tog bort %1$d åtgärd
sv_SE[1]: Tog bort %1$d åtgärder

note: translators: %d: number of actions to be deleted
en: Deleting %d action | Deleting %d actions
sv_SE[0]: Tar bort %d åtgärd
sv_SE[1]: Tar bort %d åtgärder

note: translators: %s refers to the exception error message.
en: There was an error creating the scheduled action: %s
sv_SE: Det uppstod ett fel vid skapandet av den schemalagda åtgärden: %s

note: translators: %1$s: type of action, %2$d: ID of the created action
en: %1$s action (%2$d) scheduled.
sv_SE: %1$s åtgärd (%2$d) schemalagd.

en: Unable to create a scheduled action.
sv_SE: Kan inte skapa en schemalagd åtgärd.

en: scheduled action
sv_SE: schemalagd åtgärd

en: scheduled actions
sv_SE: schemalagda åtgärder

note: translators: %1$s: singular or plural %2$s: refers to the exception error message.
en: There was an error cancelling the %1$s: %2$s
sv_SE: Det gick inte att avbryta %1$s: %2$s

en: Scheduled action cancelled.
sv_SE: Schemalagd åtgärd avbruten.

en: Request to cancel scheduled actions completed.
sv_SE: Begäran om att avbryta schemalagda åtgärder har slutförts.

en: Please specify hook and/or group of actions to cancel.
sv_SE: Specificera hook och/eller grupp för åtgärder som ska avbrytas.

en: Unable to cancel scheduled action: check the logs.
sv_SE: Kan inte avbryta schemalagd åtgärd: kontrollera loggarna.

en: Please specify hook of action to cancel.
sv_SE: Specificera hook för åtgärd som ska avbrytas.

note: translators: %1$s is WP CLI command (not translatable)
en: WP CLI commands are available: execute %1$s for a list of available commands.
sv_SE: WP CLI-kommandon finns tillgängliga: kör %1$s för en lista över tillgängliga kommandon.

en: Action Scheduler is currently being loaded from the following location. This can be useful when debugging, or if requested by the support team.
sv_SE: Åtgärdsschemaläggaren laddas för närvarande från följande plats. Detta kan vara användbart vid felsökning, eller vid begäran av supportteamet.

en: Cart is not available. This may indicate that the function is being called before woocommerce_init or in an admin context.
sv_SE: Varukorgen är inte tillgänglig. Detta kan indikera att funktionen anropas före woocommerce_init eller i en adminkontext.

note: translators: %s: admin email
en: Enter Bcc recipients (comma-separated) for this email.
sv_SE: Ange Bcc-mottagare (separerade med kommatecken) för det här e-postmeddelandet.

note: translators: %s: admin email
en: Enter Cc recipients (comma-separated) for this email.
sv_SE: Ange Cc-mottagare (separerade med kommatecken) för det här e-postmeddelandet.

en: Congratulations on the sale!
sv_SE: Grattis till försäljningen!

en: New order: #{order_number}
sv_SE: Ny beställning: {order_number}

en: [{site_title}]: You've got a new order: #{order_number}
sv_SE: [{site_title}]: Du har en ny beställning: #{order_number}

en: Bcc(s)
sv_SE: Bcc

en: Cc(s)
sv_SE: CC

en: We hope they’ll be back soon! Read more about <a href="https://woocommerce.com/document/managing-orders/">troubleshooting failed payments</a>.
sv_SE: Vi hoppas att de kommer tillbaka snart! Läs mer om <a href="https://woocommerce.com/document/managing-orders/">felsökning av misslyckade betalningar</a>.

en: Order failed: #{order_number}
sv_SE: Beställning misslyckades: {order_number}

en: Select who should be notified if an order that was previously processing or on-hold has failed.
sv_SE: Välj vem som ska meddelas om en beställning som tidigare har behandlats eller pausats har misslyckats.

en: Reset your password
sv_SE: Återställ ditt lösenord

en: Reset your password for {site_title}
sv_SE: Återställ ditt lösenord för {site_title}

en: Order refunded: {order_number}
sv_SE: Beställning återbetald: {order_number}

en: Partial refund: Order {order_number}
sv_SE: Partiell återbetalning: Beställning {order_number}

en: A note has been added to your order from {site_title}
sv_SE: En anteckning har lagts till i din beställning från {site_title}

en: If you need any help with your order, please contact us at {store_email}.
sv_SE: Kontakta oss på {store_email} om du behöver hjälp med din beställning.

en: Thanks again! If you need any help with your order, please contact us at {store_email}.
sv_SE: Tack igen! Kontakta oss på {store_email} om du behöver hjälp med din beställning.

en: Good things are heading your way!
sv_SE: Bra saker är på väg åt ditt håll!

en: Your order from {site_title} is on its way!
sv_SE: Din beställning från {site_title} är på väg!

en: Order cancelled: #{order_number}
sv_SE: Beställning avbruten: {order_number}

note: translators: 1: SKU.
en: The product with SKU (%1$s) you are trying to insert is already present in the lookup table
sv_SE: Produkten med SKU (%1$s) som du försöker infoga finns redan i söktabellen

en: WC_Session is not available, customer data cannot be saved to session.
sv_SE: WC_Session är inte tillgängligt, kunddata kan inte sparas till session.

note: translators: %s: Error message.
en: An error occurred while saving account details: %s
sv_SE: Ett fel uppstod när kontoinformationen sparades: %s

en: The selected product is invalid.
sv_SE: Den valda produkten är ogiltig.

en: Brands:
sv_SE: Varumärken:

en: Manually send an email to your customers containing their order information and payment links
sv_SE: Skicka ett e-postmeddelande till dina kunder manuellt med beställningsinformation och betalningslänkar.

en: Cost value
sv_SE: Kostnadsvärde

note: translators: %s = cost value (formatted as currency)
en: Enter cost value (%s)
sv_SE: Ange kostnadsvärde (%s)

note: Translators: %s: comma-separated email addresses to which the email is sent.
en: <b>To</b>: %s
sv_SE: <b>Till</b>: %s

en: Automatically update email styles when theme styles change
sv_SE: Uppdatera e-poststilar automatiskt när temastilar ändras

en: Auto-sync with theme
sv_SE: Synkronisera automatiskt med tema

en: Logo width (px)
sv_SE: Loggans bredd (px)

en: Retain refunded orders for a specified duration before anonymizing the personal data within them.
sv_SE: Behåll återbetalade beställningar under en viss tid innan du anonymiserar personuppgifterna i dem.

en: Retain refunded orders
sv_SE: Behåll återbetalade beställningar

note: Translators: %s = cost of the item (monetary value)
en: %s (default)
sv_SE: %s (standard)

en: Add the amount it costs you to buy or make this product. Leave blank to use the default value from "General".
sv_SE: Lägg till det belopp det kostar dig att köpa eller göra den här produkten. Lämna fältet tomt för att använda standardvärdet från "Allmänt".

note: translators: %s: currency symbol
en: Cost (%s)
sv_SE: Kostnad (%s)

en: Remove custom costs
sv_SE: Ta bort anpassade kostnader

en: Add the amount it costs you to buy or make this product.
sv_SE: Lägg till det belopp det kostar dig att köpa eller göra den här produkten.

en: Add the amount it costs you to buy or make this product. This will be applied as the default value for variations.
sv_SE: Lägg till det belopp det kostar dig att köpa eller göra den här produkten. Detta kommer att tillämpas som standardvärde för variationer.

en: Cost of goods
sv_SE: Kostnad för varor

en: The custom cost of goods sold values will revert back to their defaults for all the variations. Would you like to continue?
sv_SE: De anpassade Kostnad för sålda varor-värdena kommer att återgå till standardvärdena för alla variationer. Vill du fortsätta?

note: Translators: %s: comma-separated email addresses to which the email is cc-ed.
en: <b>Cc</b>: %s
sv_SE: <b>CC</b>: %s

[ctx: block description]
en: Allow customers to create an account after their purchase.
sv_SE: Låt kunderna skapa ett konto efter ett köp.

en: Test account
sv_SE: Testkonto

en: If true, the effective value is the base value from the parent product plus the defined value; if false, the defined value is the final effective value.
sv_SE: Om sant är det effektiva värdet basvärdet från den överordnade produkten plus det definierade värdet; om falskt är det definierade värdet det slutliga effektiva värdet.

en: Applies to variations only. If true, the effective value is the base value from the parent product plus the defined value; if false, the defined value is the final effective value.
sv_SE: Gäller endast för variationer. Om sant är det effektiva värdet basvärdet från den överordnade produkten plus det definierade värdet; om falskt är det definierade värdet det slutliga effektiva värdet.

en: Offer cryptocurrency payment options to your shoppers.
sv_SE: Erbjud dina kunder alternativ för att betala med kryptovaluta.

en: Crypto Payments
sv_SE: Kryptobetalningar

en: Grow and retain customers with email, SMS, automations, and a consolidated view of customer interactions.
sv_SE: Få din butik att växa och behåll dina kunder med e-post, SMS, automatiseringar och en konsoliderad syn på kundinteraktioner.

en: Usage tracking activated
sv_SE: Användningsspårning aktiverad

en: Invalid nonce.
sv_SE: Ogiltig engångskod.

en: This is a customer note. Customers can add a note to their order on checkout.
    
    It can be multiple lines. If there's no note, this section is hidden.
sv_SE: Detta är en kundanteckning. Kunder kan lägga till en anteckning till sin beställning i kassan.
    
    Den kan innehålla flera rader. Om det inte finns någon anteckning är den här sektionen dold.

note: translators: %s: item label.
en: Remove filter: %s
sv_SE: Ta bort filter: %s

note: translators: {{label}} is the rating filter item label.
en: Rating: {{label}}
sv_SE: Betyg: {{label}}

note: translators: %s is referring to rating value. Example: Rated 4 out of 5.
en: Rating: Rated %d out of 5
sv_SE: Betyg: Betygsatt %d av 5

note: translators: {{min}} is the formatted minimum price.
en: Price: From {{min}}
sv_SE: Pris: Från {{min}}

note: translators: {{max}} is the formatted maximum price.
en: Price: Up to {{max}}
sv_SE: Pris: Upp till {{max}}

note: translators: {{min}} and {{max}} are the formatted minimum and maximum prices respectively.
en: Price: {{min}} - {{max}}
sv_SE: Pris: {{min}} - {{max}}

note: translators: %s is the formatted minimum price.
en: Price: From %s
sv_SE: Pris: Från %s

note: translators: %s is the formatted maximum price.
en: Price: Up to %s
sv_SE: Pris: Upp till %s

note: translators: %1$s and %2$s are the formatted minimum and maximum prices respectively.
en: Price: %1$s - %2$s
sv_SE: Pris: %1$s - %2$s

note: translators:  {{label}} is the label of the active filter item.
en: Remove filter: {{label}}
sv_SE: Ta bort filter: {{label}}

en: Order failed
sv_SE: Beställningen misslyckades

en: Order completed
sv_SE: Beställning färdigbehandlad

en: Order refunded
sv_SE: Beställning återbetald

en: Order cancelled
sv_SE: Beställning avbruten

note: translators: 1: Disconnected user email
en: Successfully disconnected from <b>%1$s</b>.
sv_SE: Har frånkopplats från <b>%1$s</b>.

en: Task Configurations
sv_SE: Uppgiftskonfigurationer

en: Onboarding Configuration
sv_SE: Onboardingkonfiguration

[ctx: Used in the heading of the coming soon page]
en: Where cycling dreams take flight.
sv_SE: Där cykeldrömmar tar fart.

[ctx: Used in the paragraph of the coming soon page]
en: Dedicated to providing top-quality bikes, accessories, and expert advice for riders of all experience levels. Stay tuned.
sv_SE: Dedikerad till att tillhandahålla högkvalitativa cyklar, tillbehör och expertråd för cyklister på alla erfarenhetsnivåer. Håll ögonen öppna.

en: Includes all the installed themes.
sv_SE: Inkluderar alla installerade teman.

en: Includes all the items featured in WooCommerce | Settings.
sv_SE: Inkluderar alla objekt i WooCommerce | Inställningar.

en: Includes the task configurations for WooCommerce.
sv_SE: Inkluderar uppgiftskonfigurationerna för WooCommerce.

en: Includes onboarding configuration options
sv_SE: Inkluderar onboardingkonfigurationsalternativ

[ctx: Used in the heading of the coming soon page]
en: opening soon
sv_SE: öppnar snart

note: translators: %s: site name.
en: Your account with %s is using a temporary password. We emailed you a link to change your password.
sv_SE: Ditt konto för %s använder ett tillfälligt lösenord. Vi har skickat ett e-postmeddelande med en länk så att du kan ändra ditt lösenord.

en: Exclude product variations with any of the statuses from result set.
sv_SE: Exkludera produktvariationer med någon av statusarna från resultatuppsättningen.

en: Limit result set to product variations with any of the statuses.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till produktvariationer med någon av statusarna.

en: Limit result set to downloadable product variations.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till nedladdningsbara produktvariationer.

en: Limit result set to virtual product variations.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till virtuella produktvariationer.

en: 5 of 5 stars
sv_SE: 5 av 5 stjärnor

en: 4 of 5 stars
sv_SE: 4 av 5 stjärnor

en: 3 of 5 stars
sv_SE: 3 av 5 stjärnor

en: 2 of 5 stars
sv_SE: 2 av 5 stjärnor

en: 1 of 5 stars
sv_SE: 1 av 5 stjärnor

en: Hide password
sv_SE: Dölj lösenord

en: Show password
sv_SE: Visa lösenord

en: Warning: Sale prices will be removed if they are not lower than regular prices.
sv_SE: Varning: Reapriser tas bort om de inte är lägre än ordinarie priser.

[ctx: block description]
en: Display a short description about a product.
sv_SE: Visa en kort beskrivning om en produkt.

[ctx: block title]
en: Product Summary
sv_SE: Produktsammanfattning

[ctx: block description]
en: Display an input field customers can use to select the number of products to add to their cart.
sv_SE: Visa ett inmatningsfält som kunder kan använda för att välja antalet produkter som ska läggas till i varukorgen.

en: Products in cart
sv_SE: Produkter i varukorg

en: Action needed
sv_SE: Åtgärd behövs

en: Sync with theme
sv_SE: Synkronisera med tema

en: WooCommerce Settings
sv_SE: WooCommerce-inställningar

note: translators: %1$s Site title, %2$s Order pay link translators: %1$s: Site title, %2$s: Order pay link
en: Sorry, your order on %1$s was unsuccessful. Your order details are below, with a link to try your payment again: %2$s
sv_SE: Din beställning på %1$s misslyckades. Din beställningsinformation finns nedan, med en länk för att testa din betalning igen: %2$s

en: Stock availability class.
sv_SE: Lagertillgänglighetsklass.

en: Stock availability text.
sv_SE: Lagertillgänglighetstext.

en: Information about the product's availability.
sv_SE: Information om produktens tillgänglighet.

en: Order status slug.
sv_SE: Permalänk för beställningsstatus.

en: Order statuses not found
sv_SE: Beställningsstatusarna hittades inte

en: HPOS Data Caching
sv_SE: HPOS-datacache

note: translators: %s is the URL to the rate limiting documentation.
en: Enables rate limiting for Checkout place order and Store API /checkout endpoint. To further control this, refer to <a href="%s" target="_blank">rate limiting documentation</a>.
sv_SE: Aktiverar prisgräns för kassabeställning och slutpunkt för butiks-API/kassa. För att kontrollera detta ytterligare, se <a href="%s" target="_blank">prisgränsdokumentationen</a>.

en: Rate limit Checkout
sv_SE: Prisgräns för kassa

en: Securely accept credit and debit cards with one low rate, no surprise fees (custom rates available). Sell in store and track sales and inventory in one place.
sv_SE: Acceptera kredit- och betalkort på ett säkert sätt till en låg kostnad utan överraskande avgifter (anpassade avgifter tillgängliga). Sälj i butik och spåra försäljning och lagersaldo på ett ställe.

en: Clearpay allows customers to receive products immediately and pay for purchases over four installments, always interest-free.
sv_SE: Clearpay gör det möjligt för kunder att få sina produkter direkt och betala för sitt köp med fyra räntefria delbetalningar.

en: Affirm's tailored Buy Now Pay Later programs remove price as a barrier, turning browsers into buyers, increasing average order value, and expanding your customer base.
sv_SE: Affirms skräddarsydda Buy Now Pay Later-program gör att priset inte längre blir ett hinder, förvandlar webbsurfare till köpare, ökar det genomsnittliga beställningsvärdet och utökar din kundbas.

en: Credit/debit cards, Apple Pay, Google Pay, and more.
sv_SE: Kredit-/betalkort, Apple Pay, Google Pay med mera.

en: Accept payments with Woo
sv_SE: Ta emot betalningar med Woo

en: Accept credit and debit cards on your WooCommerce store with advanced features like partial refunds, full/partial captures, and 3D Secure security.
sv_SE: Ta emot kredit- och betalkortsbetalningar i din WooCommerce-butik, med avancerade funktioner som partiella återbetalningar, fullständiga/partiella fångster och 3D Secure-säkerhet.

en: Enable PayU's exclusive plugin for WooCommerce to start accepting payments in 100+ payment methods available in India including credit cards, debit cards, UPI, & more!
sv_SE: Aktivera PayU:s exklusiva tillägg för WooCommerce för att börja acceptera betalningar från över 100 betalningsmetoder som är tillgängliga i Indien, inklusive kreditkort, betalkort, UPI och mycket mer!

en: Payoneer Checkout is the next generation of payment processing platforms, giving merchants around the world the solutions and direction they need to succeed in today's hyper-competitive global market.
sv_SE: Payoneer Checkout är nästa generation av betalningsbehandlingsplattformar, som ger handlare världen över de lösningar och den vägledning de behöver för att lyckas på dagens hyperkonkurrensutsatta globala marknad.

en: Viva.com Smart Checkout
sv_SE: Viva.com-standardkassa

en: A European payments solution that allows you to accept payments in over 25 countries and multiple currencies.
sv_SE: En europeisk betalningslösning som gör det möjligt att ta emot betalningar i över 25 länder och flera valutor.

en: PayPal Payments lets you offer PayPal, Venmo (US only), Pay Later options and more.
sv_SE: PayPal-betalningar gör att du kan erbjuda alternativ som t.ex. PayPal, Venmo (endast USA) och Betala senare.

en: Safe and secure payments using your customer's PayPal account.
sv_SE: Säkra betalningar med din kunds PayPal-konto.

en: Paymob is a leading payment gateway in the Middle East and Africa. Accept payments online and in-store with Paymob.
sv_SE: Paymob är en ledande betalmodul i Mellanöstern och Afrika. Ta emot betalningar online och i butik med Paymob.

en: The Payfast extension for WooCommerce enables you to accept payments by Credit Card and EFT via one of South Africa's most popular payment gateways. No setup fees or monthly subscription costs. Selecting this extension will configure your store to use South African rands as the selected currency.
sv_SE: PayFast-utökningen för WooCommerce gör det möjligt att ta emot kreditkorts- och EFT-betalningar via en av Sydafrikas mest populära betalmoduler. Inga installationsavgifter eller månadskostnader. Om du väljer det här tillägget konfigureras din butik att använda sydafrikanska rand som valuta.

en: Your trusted payments partner in Asia and around the world.
sv_SE: Din tillförlitliga betalningspartner i Asien och runt om i världen.

en: The category of the suggestion.
sv_SE: Kategorin för förslaget.

en: The tags associated with the suggestion.
sv_SE: Etiketterna associerade med förslaget.

en: The URL of the icon (square aspect ratio).
sv_SE: URL:en för ikonen (kvadratiskt bildförhållande).

en: The URL of the image.
sv_SE: Bildens URL.

en: The description of the suggestion.
sv_SE: Beskrivningen för förslaget.

en: The title of the suggestion.
sv_SE: Rubriken för förslaget.

en: The type of the suggestion.
sv_SE: Förslagets typ.

en: The priority of the suggestion.
sv_SE: Förslagets prioritet.

en: The unique identifier for the suggestion.
sv_SE: Den unika identifieraren för förslaget.

en: A suggestion with full details.
sv_SE: Ett förslag med fullständig information.

en: The URL to hide the suggestion.
sv_SE: URL:en för att dölja förslaget.

en: The link to hide the suggestion.
sv_SE: Länken för att dölja förslaget.

en: The URL to dismiss the incentive.
sv_SE: URL:en för att avfärda incitamentet.

en: The link to dismiss the incentive.
sv_SE: Länken för att avfärda incitamentet.

en: Context ID in which the incentive was dismissed.
sv_SE: Sammanhangs-ID i vilket incitamentet avfärdades.

en: The badge label for the incentive.
sv_SE: Incitamentets märkesetikett.

en: The URL to the terms and conditions for the incentive.
sv_SE: URL:en för incitamentets villkor.

en: The call to action label for the incentive.
sv_SE: Incitamentets uppmaning till åtgärd-etikett.

en: The short description of the incentive. It can contain stylistic HTML.
sv_SE: Den korta beskrivningen för incitamentet. Den kan innehålla stilistisk HTML.

en: The incentive description. It can contain stylistic HTML.
sv_SE: Incitamentbeskrivningen. Den kan innehålla stilistisk HTML.

en: The incentive title. It can contain stylistic HTML.
sv_SE: Incitamentrubriken. Den kan innehålla stilistisk HTML.

en: The incentive promo ID. This ID need to be fed into the onboarding flow.
sv_SE: Incitamentets kampanj-ID. Detta ID behöver matas in i onboardingflödet.

en: The incentive unique ID. This ID needs to be used for incentive dismissals.
sv_SE: Incitamentets unika ID. Detta ID behöver användas för incitamentavfärdanden.

en: The active incentive for the provider.
sv_SE: Det aktiva incitamentet för leverantören.

en: The suggestion ID matching this provider.
sv_SE: Det förslags-ID som matchar den här leverantören.

en: Tag associated with the provider.
sv_SE: Etiketter associerade med leverantören.

en: The tags associated with the provider.
sv_SE: Etiketterna associerade med leverantören.

en: The URL of the payment method icon or a base64-encoded SVG image.
sv_SE: URL:en till betalningsmetodsikonen eller en base64-kodad SVG-bild.

en: The description of the payment method. It can contain basic HTML.
sv_SE: Beskrivningen för betalningsmetoden. Den kan innehålla grundläggande HTML.

en: The title of the payment method. Does not include HTML tags.
sv_SE: Rubriken för betalningsmetoden. Inkluderar inte HTML-taggar,

en: Whether the payment method should be required (and force-enabled) or not.
sv_SE: Om betalningsmetoden ska vara obligatorisk (och framtvingad) eller inte.

en: Whether the payment method should be recommended as enabled or not.
sv_SE: Om betalningsmetoden ska vara rekommenderad som aktiverad eller inte.

en: The sort order of the payment method.
sv_SE: Sorteringsordningen för betalningsmetoden.

en: The unique identifier for the payment method.
sv_SE: Den unika identifieraren för betalningsmetoden.

en: The details for a recommended payment method.
sv_SE: Detaljerna för en rekommenderad betalningsmetod.

en: The list of recommended payment methods details for the payment gateway.
sv_SE: Listan med detaljer för rekommenderade betalningsmetoder för betalmodulen.

en: The URL to start/continue onboarding for the payment gateway.
sv_SE: URL:en för att starta/fortsätta onboarding för betalmodulen.

en: The start/continue onboarding link for the payment gateway.
sv_SE: Länken för att starta/fortsätta onboarding för betalmodulen.

en: Whether the onboarding process is completed.
sv_SE: Om onboardingprocessen har slutförts.

en: Whether the onboarding process is started.
sv_SE: Om onboardingprocessen har startats.

en: The state of the onboarding process.
sv_SE: Status för onboardingprocessen.

en: Onboarding-related details for the provider.
sv_SE: Onboarding-relaterad information för leverantören.

en: The URL to the settings page for the payment gateway.
sv_SE: URL:en till inställningssidan för betalmodulen.

en: The link to the settings page for the payment gateway.
sv_SE: Länken till inställningssidan för betalmodulen.

en: The management details of the provider.
sv_SE: Hanteringsinformationen för leverantören.

en: Whether the provider is in dev mode. Having this true usually leads to forcing test payments.
sv_SE: Om leverantören är i utvecklarläge. Att ha detta som sant leder vanligtvis till framtvingande av testbetalningar.

en: Whether the provider is in test mode for payments processing.
sv_SE: Om leverantören är i testläge för betalningsbehandling.

en: Whether the provider needs setup.
sv_SE: Om leverantören behöver konfiguration.

en: Whether the provider has a payments processing account connected.
sv_SE: Om leverantören har ett konto för betalningsbehandling anslutet.

en: Whether the provider is enabled for use on checkout.
sv_SE: Om leverantören är aktiverad för användning i kassan.

en: The general state of the provider with regards to it's payments processing.
sv_SE: Det allmänna tillståndet för leverantören med avseende på betalningsbehandling.

en: The URL of the link.
sv_SE: Länkens URL.

en: The type of the link.
sv_SE: Länkens typ.

en: Links for the provider.
sv_SE: Länkar för leverantören.

en: The URL of the provider icon (square aspect ratio - 72px by 72px).
sv_SE: URL:en för leverantörsikonen (kvadratiskt bildförhållande – 72 x 72 pixlar).

en: The URL of the provider image.
sv_SE: URL:en för leverantörens bild.

en: The status of the plugin.
sv_SE: Tilläggets status.

en: The plugin main file. This is a relative path to the plugins directory.
sv_SE: Tilläggets huvudfil. Detta är en relativ sökväg till tilläggskatalogen.

en: The slug of the plugin.
sv_SE: Tilläggets permalänk.

en: The type of the plugin.
sv_SE: Tilläggets typ.

en: The corresponding plugin details of the provider.
sv_SE: Den motsvarande tilläggsinformationen för leverantören.

en: Supported features for this provider.
sv_SE: Funktioner som stöds för den här leverantören.

en: The description of the provider.
sv_SE: Beskrivningen för leverantören.

en: The title of the provider.
sv_SE: Leverantörens rubrik.

en: The type of payment provider. Use this to differentiate between the various items in the list and determine their intended use.
sv_SE: Betalningsleverantörens typ. Använd detta för att skilja mellan de olika objekten i listan och bestämma deras avsedda användning.

en: The sort order of the provider.
sv_SE: Sorteringsordningen för leverantören.

en: The unique identifier for the provider.
sv_SE: Den unika identifieraren för leverantören.

en: A payment provider in the context of the main Payments Settings page list.
sv_SE: En betalningsleverantör i sammanhanget för huvudsidlistan Betalningsinställningar.

en: The description of the category.
sv_SE: Beskrivningen för kategorin.

en: The title of the category.
sv_SE: Rubriken för kategorin.

en: The priority of the category.
sv_SE: Kategorins prioritet.

en: The unique identifier for the category.
sv_SE: Den unika identifieraren för kategorin.

en: A suggestion category.
sv_SE: En förslagskategori.

en: The suggestion categories.
sv_SE: Förslagskategorierna.

en: The list of suggestions, excluding the ones part of the providers list.
sv_SE: Listan med förslag, exklusive de som ingår i leverantörslistan.

en: The ordered offline payment methods providers list.
sv_SE: Den beställda leverantörslistan för offlinebetalningsmetoder.

en: The ordered providers list. This includes registered payment gateways, suggestions, and offline payment methods group entry. The individual offline payment methods are separate.
sv_SE: Den beställda leverantörslistan. Detta inkluderar registrerade betalmoduler, förslag och grupposter för offlinebetalningsmetoder. De enskilda offlinebetalningsmetoderna är separata.

en: The order value must be an integer.
sv_SE: Beställningsvärdet måste vara ett heltal.

en: The ordering argument must be an object with provider IDs as keys and numeric values as values.
sv_SE: Beställningsargumentet måste vara ett objekt med leverantörs-ID:n som nycklar och numeriska värden som värden.

en: The ordering argument must be an object.
sv_SE: Beställningsargumentet måste vara ett objekt.

en: The location argument must be a valid ISO3166 alpha-2 country code.
sv_SE: Platsargumentet måste vara en giltig ISO3166 alfa-2-landskod.

en: The location argument must be a string.
sv_SE: Platsargumentet måste vara en sträng.

en: The context ID for which to dismiss the incentive. If not provided, will dismiss the incentive for all contexts.
sv_SE: Det sammanhangs-ID för vilket incitamentet ska avfärdas. Om detta inte tillhandahålls avfärdas incitamentet för alla sammanhang.

en: A map of provider ID to integer values representing the sort order.
sv_SE: En karta över leverantörs-ID till heltalsvärden som representerar sorteringsordningen.

en: ISO3166 alpha-2 country code. Defaults to WooCommerce's base location country.
sv_SE: ISO3166 alpha-2-landskod. Som standard används WooCommerce-basplatslandet.

en: The ISO3166 alpha-2 country code to save for the current user.
sv_SE: ISO3166 alpha-2-landskoden som ska sparas för den aktuella användaren.

en: Accept payments offline using multiple different methods. These can also be used to test purchases.
sv_SE: Ta emot betalningar offline med flera olika metoder. Dessa kan också användas för att testa köp.

en: Take offline payments
sv_SE: Ta emot offlinebetalningar

en: Give your shoppers additional ways to pay.
sv_SE: Ge dina kunder ytterligare sätt att betala.

en: Payment Providers
sv_SE: Betalningsleverantörer

en: Offer flexible payment options to your shoppers.
sv_SE: Erbjud flexibla betalningsalternativ till dina kunder.

en: Buy Now, Pay Later
sv_SE: Köp nu, betala senare

en: Allow shoppers to fast-track the checkout process with express options like Apple Pay and Google Pay.
sv_SE: Tillåt kunder att snabba upp kassaprocessen med expressalternativ som Apple Pay och Google Pay.

en: Invalid suggestion ID.
sv_SE: Ogiltigt förslags-ID.

note: translators: %s: Email settings color key, e.g., "woocommerce_email_base_color".
en: Transient saved for key %s.
sv_SE: Transienter sparade för nyckel %s.

en: Error saving transient. Please try again.
sv_SE: Transienten kunde inte sparas. Försök igen.

en: Error sending test email. Please try again.
sv_SE: Det gick inte att skicka testmeddelandet. Försök igen.

note: translators: %s: Email address.
en: Test email sent to %s.
sv_SE: Testmeddelande skickat till %s.

en: A subject for provided email type after filters are applied and placeholders replaced.
sv_SE: Ett ämne för angiven e-posttyp efter att filter har tillämpats och platshållare ersatts.

en: The email type to get subject for.
sv_SE: E-posttypen att hämta ämne för.

en: Email address to send the email preview to.
sv_SE: E-postadress att skicka e-postförhandsgranskningen till.

en: The email type to preview.
sv_SE: E-posttypen som ska förhandsgranskas.

en: Reusable template part for displaying social links on the coming soon page.
sv_SE: Återanvändbar malldel för att visa sociala länkar på Kommer snart-sidan.

[ctx: Template name]
en: Coming soon social links
sv_SE: Sociala länkar för Kommer snart-sida

en: Address Line 2
sv_SE: Adressrad 2

en: Controls the display of the apartment (address_2) field in checkout.
sv_SE: Styr visningen av lägenhetsfältet (address_2) i kassan.

en: Controls the display of the company field in checkout.
sv_SE: Styr visningen av företagsfältet i kassan.

en: Phone number
sv_SE: Telefonnummer

en: Controls the display of the phone field in checkout.
sv_SE: Styr visningen av telefonfältet i kassan.

en: Selling platforms.
sv_SE: Säljplattformar.

en: Selling online answer.
sv_SE: Säljer online-svar.

en: Business choice.
sv_SE: Företagsval.

en: The Core Profiler step to mark as complete.
sv_SE: Core Profiler-steg som ska markeras som slutfört.

[ctx: Coming Soon template heading]
en: Stay tuned.
sv_SE: Håll ögonen öppna.

en: Something big is brewing! Our store is in the works – Launching shortly!
sv_SE: Något stort är på gång. Vår butik är på gång och kommer att lanseras snart.

note: translators: %s: Site name.
en: %s transforms your home with our curated collection of home decor, bringing inspiration and style to every corner.
sv_SE: %s transformerar ditt hem med vårt kurerade heminredningssortiment, med inspiration och stil till varje hörn.

en: An invalid order status slug was supplied.
sv_SE: En ogiltig permalänk för beställningsstatus tillhandahölls.

en: Limit result set to virtual products.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till virtuella produkter.

en: Limit result set to downloadable products.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till nedladdningsbara produkter.

en: Exclude products with any of the types from result set.
sv_SE: Exkludera produkter med någon av typerna från resultatuppsättningen.

en: Limit result set to products with any of the types.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till produkter med någon av typerna.

en: Exclude products with any of the statuses from result set.
sv_SE: Exkludera produkter med någon av statusarna från resultatuppsättningen.

en: Limit result set to products with any of the statuses.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till produkter med någon av statusarna.

en: Let your shoppers pay upon delivery — by cash or other methods of payment.
sv_SE: Låt dina kunder betala vid leverans – kontant eller med andra betalningsmetoder.

en: Custom fonts
sv_SE: Anpassade typsnitt

en: Standard fonts
sv_SE: Standardtypsnitt

en: Preview your email template. You can also test on different devices and send yourself a test email.
sv_SE: Förhandsgranska din e-postmall. Du kan också testa på olika enheter och skicka ett testmeddelande till dig själv.

en: Email preview
sv_SE: Förhandsgranskning av e-postmeddelande

en: Set the name and email address you'd like your outgoing emails to use.
sv_SE: Ange namnet och e-postadressen som du vill att dina utgående e-postmeddelanden ska använda.

en: Color palette
sv_SE: Färgpalett

note: translators: %s: footer default color
en: Choose a color for your secondary text, such as your footer content. Default %s.
sv_SE: Välj en färg för din sekundära text, exempelvis ditt sidfotsinnehåll. Standard %s.

en: Secondary text
sv_SE: Sekundär text

note: translators: %s: default color
en: Set the color of your headings and text. Default %s.
sv_SE: Ange färgen på dina rubriker och din text. Standard %s.

en: Heading & text
sv_SE: Rubrik och text

note: translators: %s: default color
en: Choose a background color for the content area of your emails. Default %s.
sv_SE: Välj en bakgrundsfärg för innehållsområdet i dina e-postmeddelanden. Standard %s.

en: Content background
sv_SE: Innehållsbakgrund

note: translators: %s: default color
en: Select a color for the background of your emails. Default %s.
sv_SE: Välj en färg för bakgrunden i dina e-postmeddelanden. Standard %s.

en: Email background
sv_SE: E-postbakgrund

note: translators: %s: default color
en: Customize the color of your buttons and links. Default %s.
sv_SE: Anpassa färgen på dina knappar och länkar. Standard %s.

note: translators: %s: Available placeholders for use
en: This text will appear in the footer of all of your WooCommerce emails.
sv_SE: Den här texten visas i fotnoten på alla dina WooCommerce-e-postmeddelanden.

en: Font family
sv_SE: Typsnittsfamilj

en: Header alignment
sv_SE: Rubrikjustering

en: Add your logo to each of your WooCommerce emails. If no logo is uploaded, your site title will be used instead.
sv_SE: Lägg till din logotyp i alla dina WooCommerce-e-postmeddelanden. Om det inte finns någon logotyp uppladdad kommer din webbplatsrubrik att användas istället.

en: Customize your WooCommerce email template and preview it below.
sv_SE: Anpassa din mall för WooCommerce-e-postmeddelanden och förhandsgranska den nedan.

en: There was an error rendering an email preview.
sv_SE: Ett fel uppstod vid återskapandet av en e-postförhandsgranskning.

en: Zagreb City
sv_SE: Zagreb

en: Međimurje County
sv_SE: Međimurje

en: Dubrovnik-Neretva County
sv_SE: Dubrovnik-Neretva

en: Istria County
sv_SE: Istria

en: Split-Dalmatia County
sv_SE: Split-Dalmatia

en: Vukovar-Srijem County
sv_SE: Vukovar-Srijem

en: Šibenik-Knin County
sv_SE: Šibenik-Knin

en: Osijek-Baranja County
sv_SE: Osijek-Baranja

en: Zadar County
sv_SE: Zadar

en: Brod-Posavina County
sv_SE: Brod-Posavina

en: Požega-Slavonia County
sv_SE: Požega-Slavonia

en: Virovitica-Podravina County
sv_SE: Virovitica-Podravina

en: Lika-Senj County
sv_SE: Lika-Senj

en: Primorje-Gorski Kotar County
sv_SE: Primorje-Gorski Kotar

en: Bjelovar-Bilogora County
sv_SE: Bjelovar-Bilogora

en: Koprivnica-Križevci County
sv_SE: Koprivnica-Križevci

en: Varaždin County
sv_SE: Varaždin

en: Karlovac County
sv_SE: Karlovac

en: Sisak-Moslavina County
sv_SE: Sisak-Moslavina

en: Krapina-Zagorje County
sv_SE: Krapina-Zagorje

en: Zagreb County
sv_SE: Zagreb

note: translators: 1: Role of the user (administrator, customer), 2: comma separated list of allowed roles. egs customer, subscriber
en: Sorry, users with %1$s role cannot be deleted via this endpoint. Allowed roles: %2$s
sv_SE: Användare med rollen %1$s kan inte tas bort via den här slutpunkten. Tillåtna roller: %2$s

note: translators: 1s: name of the property (email, role), 2: Role of the user (administrator, customer).
en: Sorry, %1$s cannot be updated via this endpoint for a user with role %2$s.
sv_SE: %1$s kan inte uppdateras via den här slutpunkten för en användare med rollen %2$s.

[ctx: block description]
en: Let shoppers filter products by choosing stock status.
sv_SE: Låt besökare filtrera produkter genom att välja lagerstatus.

[ctx: block description]
en: Display removable active filters as chips.
sv_SE: Visa borttagbara aktiva filter som chip.

[ctx: block description]
en: Let shoppers filter products by choosing a price range.
sv_SE: Låt besökare filtrera produkter genom att välja ett prisintervall.

[ctx: block description]
en: A slider helps shopper choose a price range.
sv_SE: Ett reglage hjälper besökare att välja ett prisintervall.

[ctx: block title]
en: Price Slider
sv_SE: Bildspel för priser

[ctx: block keyword]
en: by attribute
sv_SE: efter attribut

[ctx: block keyword]
en: by tag
sv_SE: efter etikett

[ctx: block keyword]
en: all products
sv_SE: alla produkter

[ctx: block description]
en: Display a link to the cart.
sv_SE: Visa en länk till varukorgen.

[ctx: block title]
en: Cart Link
sv_SE: Varukorgslänk

[ctx: block description]
en: A notice field for use in the product editor.
sv_SE: Ett meddelandefält för användning i produktredigeraren.

[ctx: block title]
en: Product notice field
sv_SE: Produktmeddelandefält

en: Clear options
sv_SE: Rensa alternativ

note: translators: %1$s Action name, %2$s Order number.
en: %1$s order number %2$s
sv_SE: %1$s beställningsnummer %2$s

en: Your order details are as follows:
sv_SE: Din beställningsinformation är som följer:

note: translators: %s: Site title
en: If you'd like to continue with your purchase, please return to %s and try a different method of payment.
sv_SE: Om du vill fortsätta med ditt köp, gå tillbaka till %s och prova en annan betalningsmetod.

en: Unfortunately, we couldn't complete your order due to an issue with your payment method.
sv_SE: Vi kunde inte slutföra din beställning på grund av ett problem med din betalningsmetod.

note: translators: 1: product name 2: multiple of
en: The quantity of &quot;%1$s&quot; must be a multiple of %2$s
sv_SE: Kvantiteten "%1$s" måste vara en multipel av %2$s

note: translators: 1: product name 2: maximum quantity
en: The maximum quantity of &quot;%1$s&quot; allowed in the cart is %2$s
sv_SE: Den maximala kvantiteten av "%1$s" som tillåts i varukorgen är %2$s

note: translators: 1: product name 2: minimum quantity
en: The minimum quantity of &quot;%1$s&quot; allowed in the cart is %2$s
sv_SE: Den minsta kvantiteten av "%1$s" som tillåts i varukorgen är %2$s

note: translators: 1: product name
en: The quantity of &quot;%1$s&quot; cannot be changed
sv_SE: Kvantiteten av "%1$s" kan inte ändras

en: Cannot place an order, your cart is empty.
sv_SE: Det går inte att lägga en beställning, din varukorg är tom.

en: Success
sv_SE: Genomförd

en: Payment status
sv_SE: Betalningsstatus

en: Order does not have an email address.
sv_SE: Beställningen har inte någon e-postadress.

en: A message indicating that the action completed successfully.
sv_SE: Ett meddelande som indikerar att åtgärden har slutförts.

en: Email address to send the order details to.
sv_SE: E-postadress att skicka beställningsinformationen till.

en: Email improvements
sv_SE: E-postförbättringar

en: Enable compatibility mode (Synchronize orders between High-performance order storage and WordPress posts storage).
sv_SE: Aktivera kompatibilitetsläge (synkronisera beställningar mellan högpresterande beställningslager och lagring av WordPress-inlägg).

en: Cost of Goods Sold
sv_SE: Kostnad för sålda varor

en: Total monetary value of the Cost of Goods Sold for the product (sum of all the effective values).
sv_SE: Totalt monetärt värde för Kostnad för sålda varor för produkten (summan av alla effektiva värden).

en: Effective monetary cost value.
sv_SE: Effektivt monetärt kostnadsvärde.

en: Defined cost value.
sv_SE: Definierat kostnadsvärde.

en: Cost of Goods Sold values for the product.
sv_SE: Kostnad för sålda varor-värde för produkten.

en: Grow your business with Facebook and Instagram
sv_SE: Få ditt företag att växa med Facebook och Instagram

en: Sync your store catalog, set up pixel tracking, and run targeted ad campaigns.
sv_SE: Synkronisera din butikskatalog, ställ in pixelspårning och kör riktade annonskampanjer.

en: Meta Ads & Pixel for WooCommerce
sv_SE: Meta Ads & Pixel för WooCommerce

en: Let your shoppers know your site or part of your site is under construction.
sv_SE: Låt dina besökare veta att din webbplats eller en del av din webbplats är under uppbyggnad.

en: Track orders &amp; view shopping history
sv_SE: Spåra ordrar och visa köphistorik

en: Show Price
sv_SE: Visa pris

en: Hide Price
sv_SE: Dölj pris

en: All Products ( new )
sv_SE: Alla produkter (ny)

en: Page
sv_SE: Sida

note: translators: 1: product name 2: image position
en: %1$s - Image %2$s
sv_SE: %1$s - Bild %2$s

note: translators: %s: order number
en: Cancel order %s
sv_SE: Avbryt beställning %s

note: translators: %s: order number
en: View order %s
sv_SE: Visa beställning %s

note: translators: %s: order number
en: Pay for order %s
sv_SE: Betala för beställning %s

en: Value of the Cost of Goods Sold for the order item.
sv_SE: Kostnad för sålda varor-värde för beställningsartikeln.

en: Cost of Goods Sold data. Only present for product line items.
sv_SE: Kostnad för sålda varor-data. Finns endast för produktradsartiklar.

en: Total value of the Cost of Goods Sold for the order.
sv_SE: Totalt Kostnad för sålda varor-värde för beställningen.

en: Cost of Goods Sold data.
sv_SE: Kostnad för sålda varor-data.

en: Is this theme a block theme?
sv_SE: Är det här temat ett blocktema?

en: Sorry, your order was unsuccessful
sv_SE: Din beställning misslyckades

en: Your order at {site_title} was unsuccessful
sv_SE: Din beställning på {site_title} misslyckades

en: Order failed emails are sent to customers when their orders are marked as failed.
sv_SE: E-postmeddelanden om misslyckade beställningar skickas till kunder när deras beställningar markeras som misslyckade.

note: translators: %1$s = class and method name.
en: Method %1$s is not implemented. Classes overriding has_cogs must override this method too.
sv_SE: Metoden %1$s är inte implementerad. Klasser som åsidosätter has_cogs måste åsidosätta den här metoden också.

en: Your selection has been reset. Please select some product options before adding this product to your cart.
sv_SE: Ditt val har återställts. Välj produktalternativ innan du lägger denna produkt i din varukorg.

en: View full-screen image gallery
sv_SE: Visa bildgalleri i fullskärm

[ctx: Template name]
en: Products by Brand
sv_SE: Produkter efter varumärke

en: Classic theme
sv_SE: Klassiskt tema

en: Block theme
sv_SE: Blocktema

en: Displays whether the current active theme is a block theme or a classic theme.
sv_SE: Visar om det aktuella aktiva temat är ett blocktema eller ett klassiskt tema.

en: Theme type
sv_SE: Tematyp

en: Your store is using shortcode checkout. Use the Checkout blocks to activate this option.
sv_SE: Din butik använder kortkodskassa. Använd kassablocken för att aktivera det här alternativet.

note: Translators: %1$s and %2$s are opening and closing <a> tags respectively.
en: This feature is only available with the Cart & Checkout blocks. %1$sLearn more%2$s.
sv_SE: Den här funktionen är endast tillgänglig med varukorgs- och kassablocken. %1$sLäs mer%2$s.

en: Enable an account creation method to use this feature.
sv_SE: Aktivera en metod för kontoskapande för att använda den här funktionen.

en: Enable guest checkout to use this feature.
sv_SE: Aktivera gästkassa för att använda den här funktionen.

note: Translators: %1$s and %2$s are opening and closing <a> tags respectively.
en: Customers can create an account after their order is placed. Customize messaging %1$shere%2$s.
sv_SE: Kunder kan skapa en konto när de har lagt sin beställning. Anpassa meddelande %1$shär%2$s.

en: After checkout (recommended)
sv_SE: Efter kassan (rekommenderas)

[ctx: block title]
en: Product Image
sv_SE: Produktbild

[ctx: block description]
en: Displays an on-sale badge if the product is on-sale.
sv_SE: Visar ett REA-märke om produkten är på rea.

[ctx: block title]
en: On-Sale Badge
sv_SE: REA-märke

[ctx: block description]
en: Display the price of a product.
sv_SE: Visa priset på en produkt.

[ctx: block description]
en: Display the main product image.
sv_SE: Visa huvudbilden för produkten.

[ctx: block description]
en: Display filter options as chips.
sv_SE: Visa filteralternativ som chip.

[ctx: block title]
en: Chips
sv_SE: Chip

[ctx: block description]
en: Display a list of filter options.
sv_SE: Visa en lista över filteralternativ.

[ctx: block title]
en: List
sv_SE: Lista

[ctx: block title]
en: Account Creation
sv_SE: Kontoskapande

en: Securely save payment info
sv_SE: Spara betalningsinformation på ett säkert sätt

en: Faster future purchases
sv_SE: Snabbare köp i framtiden

en: Enable the site visibility badge in the WordPress admin bar
sv_SE: Aktivera webbplatsens synlighetsmärke i WordPress-adminfältet

en: Site visibility badge
sv_SE: Webbplatsens synlighetsmärke

en: Sort by
sv_SE: Sortera efter

en: &uarr; Top
sv_SE: &uarr; Toppen

en: This plugin can no longer be activated because its functionality is now included in <strong>WooCommerce</strong>. It is recommended to <strong>delete</strong> it.
sv_SE: Det här tillägget kan inte längre aktiveras eftersom dess funktioner nu ingår i <strong>WooCommerce</strong>. Vi rekommenderar att du <strong>tar bort</strong> det.

en: Return to the Plugins page
sv_SE: Återgå till sidan för tillägg

en: Plugin Activation Error
sv_SE: Aktiveringsfel för tillägg

en: This plugin cannot be activated because its functionality is now included in WooCommerce core.
sv_SE: Det här tillägget kan inte aktiveras eftersom dess funktioner nu ingår i WooCommerce-kärnan.

en: FTS index recreated.
sv_SE: FTS-index har återskapats.

en: Failed to create FTS index on order address table. Please go to WooCommerce > Status > Tools and run the "Re-create Order Address FTS index" tool.
sv_SE: Det gick inte att skapa FTS-index i tabellen för orderadress. Gå till WooCommerce > Status > Verktyg och kör verktyget "Återskapa FTS-index för orderadress".

en: Failed to modify existing FTS index. Please go to WooCommerce > Status > Tools and run the "Re-create Order Address FTS index" tool.
sv_SE: Det gick inte att ändra på befintligt FTS-index. Gå till WooCommerce > Status > Verktyg och kör verktyget "Återskapa FTS-index för orderadress".

en: SKU:
sv_SE: Artikelnr:

en: Payment:
sv_SE: Betalning:

en: Order #:
sv_SE: Ordernr:

note: translators: 1: link to my account page, 2: link to shipping and billing addresses, 3: link to account details, 4: closing tag
en: You can now %1$sview your recent orders%4$s, manage your %2$sshipping and billing addresses%4$s, and edit your %3$spassword and account details%4$s.
sv_SE: Nu kan du %1$sse dina senaste ordrar%4$s, hantera dina %2$sleverans- och faktureringsadresser%4$ssamt redigera ditt %3$slösenord och dina kontouppgifter.%4$s

en: Your account has been successfully created
sv_SE: Ditt konto har skapats

en: Password must be at least 8 characters.
sv_SE: Lösenord måste vara minst 8 tecken.

en: The email address provided does not match the email address on this order.
sv_SE: Den e-postadress som anges stämmer inte överens med e-postadressen i ordern.

en: This order is already linked to a user account.
sv_SE: Den här ordern är redan kopplad till ett användarkonto

en: Unable to create account. Please try again.
sv_SE: Det gick inte att ta bort kontot. Försök igen.

note: translators: 1) total expired subscriptions
en: You don't have subscriptions for <strong>%1$s Woo extensions</strong>. Subscribe to receive updates and streamlined support.
sv_SE: Du har inga prenumerationer på <strong>%1$s Woo-utökningar</strong>. Prenumerera för att få uppdateringar och smidig support.

note: translators: 1) product name
en: You don't have a subscription for <strong>%1$s</strong>. Subscribe to receive updates and streamlined support.
sv_SE: Du har ingen prenumeration för <strong>%1$s</strong>. Prenumerera för att få uppdateringar och smidig support.

en: Order by:
sv_SE: Sortera efter:

en: Hide empty brands:
sv_SE: Dölj tomma varumärken:

en: Exclude:
sv_SE: Exkludera:

en: Number:
sv_SE: Nummer:

en: Fluid columns:
sv_SE: Flytande kolumner:

en: Show a grid of brand thumbnails.
sv_SE: Visa ett rutnät med varumärkesminiatyrer.

en: WooCommerce Brand Thumbnails
sv_SE: WooCommerce varumärkesminiatyrer

en: Any Brand
sv_SE: Alla varumärken

en: Display Type:
sv_SE: Visningstyp:

en: WooCommerce Brand Layered Nav
sv_SE: WooCommerce skiktad varumärkesnavigering

en: Shows brands in a widget which lets you narrow down the list of products when viewing products.
sv_SE: Visar varumärken i en widget som låter dig avgränsa listan med produkter när du visar produkter.

en: Title:
sv_SE: Rubrik:

en: When viewing a brand archive, show the current brands description.
sv_SE: När du visar ett varumärkesarkiv visas beskrivningen för det aktuella varumärket.

en: WooCommerce Brand Description
sv_SE: WooCommerce varumärkesbeskrivning

en: Sorted by price: high to low
sv_SE: Sorterade efter pris: högt till lågt

en: Sorted by price: low to high
sv_SE: Sorterade efter pris: lågt till högt

en: Sorted by latest
sv_SE: Sortera efter senaste

en: Sorted by average rating
sv_SE: Sortera efter genomsnittligt betyg

en: Sorted by popularity
sv_SE: Sortera efter popularitet

en: Whether the plugin can only be activated network-wide.
sv_SE: Anger om tillägget endast kan aktiveras på nätverksnivå.

en: Plugin author URL.
sv_SE: URL för tilläggsförfattare.

en: Plugin author name.
sv_SE: Namn på tilläggsförfattare.

en: Plugin URL.
sv_SE: URL för tillägg.

en: Latest available plugin version.
sv_SE: Senast tillgängligt tillägg.

en: Name of the plugin.
sv_SE: Namn på tillägget.

en: Plugin basename. The path to the main plugin file relative to the plugins directory.
sv_SE: Basnamn för tillägg. Sökvägen till huvudfilen för tillägget i förhållande till katalogen för tillägg.

en: Current plugin version.
sv_SE: Nuvarande version av tillägget.

en: This tool will recreate the full text search index for order addresses. If the index does not exist, it will try to create it.
sv_SE: Det här verktyget återskapar sökindexet för orderadresser i fulltext. Om indexet inte finns kommer verktyget att försöka skapa det.

en: Recreate index
sv_SE: Återskapa index

en: Re-create Order Address FTS index
sv_SE: Återskapa FTS-index för orderadress

en: Create new brand
sv_SE: Skapa nytt varumärke

en: Limit result set to products assigned a specific brand ID.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till produkter som tilldelats ett visst varumärkes-ID.

en: &larr; Go to Brands
sv_SE: &larr; Gå till varumärken

en: No Brands Found
sv_SE: Inga varumärken hittades

en: New Brand Name
sv_SE: Nytt varumärkesnamn

en: Add New Brand
sv_SE: Lägg till nytt varumärke

en: Update Brand
sv_SE: Uppdatera varumärke

en: Edit Brand
sv_SE: Redigera varumärke

en: Parent Brand:
sv_SE: Överordnat varumärke:

en: Parent Brand
sv_SE: Överordnat varumärke

en: All Brands
sv_SE: Alla varumärken

en: Search Brands
sv_SE: Sök varumärken

en: Brand
sv_SE: Varumärke

en: brand
sv_SE: varumärke

en: Sorry, this coupon is not applicable to the brands of selected products.
sv_SE: Den här rabattkoden gäller inte för de valda produkternas varumärken.

en: e.g. length or weight
sv_SE: till exempel längd eller vikt

note: translators: 1: URL to My Subscriptions page
en:  You don't have a subscription, <a href="%1$s" class="woocommerce-purchase-subscription">subscribe</a> to update.
sv_SE:  Du har ingen prenumeration. Du måste <a href="%1$s" class="woocommerce-purchase-subscription">prenumerera</a> för att uppdatera.

[ctx: slug]
en: brand
sv_SE: varumärke

en: Product brand base
sv_SE: Produktvarumärkesbas

en: Filter by brand
sv_SE: Filtrera efter varumärke

en: Choose to show the brand description on the archive page. Turn this off if you intend to use the description widget instead. Please note: this is only for themes that do not show the description.
sv_SE: Välj att visa varumärkesbeskrivningen på arkivsidan. Inaktivera det här om du tänker använda beskrivningswidgeten i stället. Observera: det här är bara för teman som inte visar beskrivningen.

en: Brands Archives
sv_SE: Varumärkesarkiv

en: Product must not be associated with these brands for the coupon to remain valid or, for "Product Discounts", products associated with these brands will not be discounted.
sv_SE: Produkten får inte vara associerad med dessa varumärken för att rabattkoden ska vara giltig eller för Produktrabatter, produkter associerade med dessa varumärken kommer inte att vara rabatterade.

en: No brands
sv_SE: Inga varumärken

en: Brands can be added and managed from this screen. You can optionally upload a brand image to display in brand widgets and on brand archives
sv_SE: Varumärken kan läggas till och hanteras från den här skärmen. Du kan välja att ladda upp en varumärkesbild för att visa i varumärkeswidgeten och varumärkesarkiv

en: Exclude brands
sv_SE: Exkludera varumärken

en: A product must be associated with this brand for the coupon to remain valid or, for "Product Discounts", products with these brands will be discounted.
sv_SE: En produkt måste vara associerad med detta varumärke för att rabattkoden ska vara giltig eller för produktrabatter, produkter med dessa varumärken kommer att vara rabatterade.

en: Any brand
sv_SE: Alla varumärken

en: Product brands
sv_SE: Produktvarumärken

en: Brands
sv_SE: Varumärken

en: Red
sv_SE: Röd

en: Show more…
sv_SE: Visa mer …

en: Product Pagination
sv_SE: Produktpaginering

en: Coming soon
sv_SE: Kommer snart

en: Payments made simple, with no monthly fees – designed exclusively for WooCommerce stores. Accept credit cards, debit cards, and other popular payment methods.
sv_SE: Enkla betalningar, utan månatliga avgifter – utformade specifikt för WooCommerce-butiker. Ta emot betalningar med kreditkort, betalkort och andra populära betalningsmetoder.

note: translators: %s is the product name
en: &ldquo;%s&rdquo; has been removed from your cart
sv_SE: ”%s” har tagits bort från din varukorg

note: translators: %s: is the field error message
en: There was a problem with the provided shipping address: %s
sv_SE: Det uppstod ett problem med den angivna leveransadressen: %s

note: translators: %s: is the field error message
en: There was a problem with the provided billing address: %s
sv_SE: Det uppstod ett problem med den angivna faktureringsadressen: %s

en: Payments made simple — including WooPay, a new express checkout feature.
sv_SE: Enkla betalningar –inklusive WooPay, en ny snabbkassafunktion.

en: A list of plugins to install
sv_SE: En lista med tillägg att installera

en: System status theme info cache cleared.
sv_SE: Informationscachen för systemstatustema har rensats.

en: This tool will empty the system status theme info cache.
sv_SE: Det här verktyget tömmer informationscachen för systemstatustema.

note: translators: %s is a placeholder for a URL.
en: Log PayPal events such as IPN requests and review them on the <a href="%s">Logs screen</a>. Note: this may log personal information. We recommend using this for debugging purposes only and deleting the logs when finished.
sv_SE: Logga PayPal-händelser som IPN-förfrågningar och granska dem på <a href="%s">skärmen Loggar</a>.  Obs! detta kan logga personlig information. Vi rekommenderar att du endast använder detta för felsökning och tar bort loggarna när du är klar.

note: translators: %s: Product title
en: &ldquo;%s&rdquo; has been added to your cart
sv_SE: "%s" har lagts till i din varukorg

en: Clear system status theme info cache
sv_SE: Rensa informationscachen för systemstatustema

en: Invalid file type for a CSV import.
sv_SE: Ogiltig filtyp för en CSV-import.

note: translators: %1$s GTIN %2$s UPC %3$s EAN %4$s ISBN.
en: International Standard Book Number
sv_SE: Internationellt standardboknummer

note: translators: %1$s GTIN %2$s UPC %3$s EAN %4$s ISBN.
en: European Article Number
sv_SE: Europeiskt artikelnummer

note: translators: %1$s GTIN %2$s UPC %3$s EAN %4$s ISBN.
en: Universal Product Code
sv_SE: Universell produktkod

note: translators: %1$s GTIN %2$s UPC %3$s EAN %4$s ISBN.
en: Global Trade Item Number
sv_SE: Globalt handelsartikelnummer

note: translators: %1$s GTIN %2$s UPC %3$s EAN %4$s ISBN.
en: %1$s, %2$s, %3$s, or %4$s
sv_SE: %1$s, %2$s, %3$s eller %4$s

en: File path provided for import is invalid.
sv_SE: Den tillhandahållna filsökvägen för import är ogiltig.

note: translators: %s: Site title translators: Store name translators: %s: site name
en: Create an account with %s
sv_SE: Skapa ett konto med %s

note: translators: %s: Address title
en: Add %s
sv_SE: Lägg till %s

en: Please create a password for your account.
sv_SE: Skapa ett lösenord för ditt konto.

note: Translators: %s Email address.
en: An account is already registered with %s. Please log in or use a different email address.
sv_SE: Det finns redan ett konto registrerat med %s. Logga in eller använd en annan e-postadress.

en: Customer password for new accounts, if applicable.
sv_SE: Kundlösenord för nya konton, om tillämpligt.

en: Remote Logging
sv_SE: Fjärrloggning

en: Drive sales with Google for WooCommerce
sv_SE: Stimulera försäljning med Google för WooCommerce

note: translators: 1: opening product link tag. 2: closing link tag
en: Drive sales with %1$sGoogle for WooCommerce%2$s
sv_SE: Stimulera försäljning med %1$sGoogle för WooCommerce%2$s

en: Google for WooCommerce
sv_SE: Google för WooCommerce

note: translators: $1$d = plugins count, %2$s = colon (if list follows) or empty.
en: 
    %%C%1$d%%n uncertain plugin found%2$s | 
    %%C%1$d%%n uncertain plugins found%2$s
sv_SE[0]: 
    %%C%1$d%%n osäkert tillägg hittades%2$s
sv_SE[1]: 
    %%C%1$d%%n osäkra tillägg hittades%2$s

note: translators: $1$d = plugins count, %2$s = colon (if list follows) or empty.
en: 
    %%C%1$d%%n incompatible plugin found%2$s | 
    %%C%1$d%%n incompatible plugins found%2$s
sv_SE[0]: 
    %%C%1$d%%n inkompatibelt tillägg hittades%2$s
sv_SE[1]: 
    %%C%1$d%%n inkompatibla tillägg hittades%2$s

note: translators: $1$d = plugins count, %2$s = colon (if list follows) or empty.
en: 
    %%C%1$d%%n compatible plugin found%2$s | 
    %%C%1$d%%n compatible plugins found%2$s
sv_SE[0]: 
    %%C%1$d%%n kompatibelt tillägg hittades%2$s
sv_SE[1]: 
    %%C%1$d%%n kompatibla tillägg hittades%2$s

en: Social Media
sv_SE: Sociala medier

en: Featured Selling
sv_SE: Utvald försäljning

en: Shop chairs
sv_SE: Köp stolar

en: With a wide range of designer chairs to elevate your living space.
sv_SE: Med ett brett utbud av designstolar som ger ditt hem ett lyft.

en: Sit back and relax
sv_SE: Luta dig tillbaka och koppla av

en: Exceptional flavors, sustainable choices. The carefully curated collection of coffee pots and accessories turned my kitchen into a haven of style and taste.
sv_SE: Enastående smaker och hållbara val. Den noggrant utvalda samlingen av kaffepannor och tillbehör förvandlade mitt kök till en smakfull oas.

note: translators: %s is a generated error message.
en: Failed to get WooCommerce patterns from the PTK: "%s"
sv_SE: Misslyckades att hämta WooCommerce-mönster från PTK: ”%s”

en: A ‘brewtiful’ experience :-)
sv_SE: En "brygg" upplevelse :-)

en: From sustainably sourced teas to chic vases, this store is a treasure trove. Love knowing my purchases contribute to a greener planet.
sv_SE: Den här butiken är en skattkammare med allt från hållbart producerade teer till snygga vaser. Jag älskar att veta att mina inköp bidrar till en grönare planet.

en: The organic coffee beans are a revelation. Each sip feels like a journey. Beautifully crafted accessories add a touch of elegance to my home.
sv_SE: De ekologiska kaffebönorna är en uppenbarelse. Varje smutt känns som en resa. Välgjorda tillbehör ger mitt hem en elegant atmosfär.

en: What our customers say
sv_SE: Våra kunder har ordet

en: LOCAL LOVE
sv_SE: LOKAL KÄRLEK

en: Sip, Shop, Savor
sv_SE: Smutta, shoppa, smaka

en: Eclectic finds, ethical delights
sv_SE: Eklektiska fynd och etiska läckerheter

en: Transformed my daily routine with unique, eco-friendly treasures. Exceptional quality and service. Proud to support a store that aligns with my values.
sv_SE: Omvandlade min dagliga rutin med unika, miljövänliga skatter. Exceptionell kvalitet och service. Stolt över att stödja en butik som är i linje med mina värderingar.

en: Stay in the loop
sv_SE: Håll dig informerad

en: Bestsellers
sv_SE: Bästsäljare

en: Our latest and greatest
sv_SE: Våra senaste och bästa

en: Staff picks
sv_SE: Redaktionens favoriter

en: Experience your music like never before with our latest generation of hi-fidelity headphones.
sv_SE: Upplev din musik på ett helt nytt sätt med vår senaste generation av förstklassiga hörlurar.

en: Sound like no other
sv_SE: Ljud som inte liknar något annat

en: Keep dry with 50% off rain jackets
sv_SE: Håll dig torr med 50 % rabatt på regnjackor

en: Shop home decor
sv_SE: Köp heminredning

en: Add a touch of charm and coziness this holiday season with a wide selection of hand-picked decorations — from minimalist vases to designer furniture.
sv_SE: Gör julen lite extra charmig och mysig med ett brett urval av handplockade dekorationer med allt från minimalistiska vaser till designermöbler.

en: From bold prints to intricate details, our products are a perfect combination of style and function.
sv_SE: Våra produkter är en perfekt kombination av stil och funktion med allt från djärva tryck till intrikata detaljer.

en: Make your house feel like home
sv_SE: Se till att ditt hus känns som hemma

en: Unique design
sv_SE: Unik design

en: Quality Materials
sv_SE: Kvalitetsmaterial

en: The Retro Glass Jug's classic silhouette effortlessly complements any setting, making it the ideal choice for serving beverages with style and flair.
sv_SE: Retroglaskannans klassiska silhuett kompletterar alla dukningar och är ett utmärkt val för att servera drycker på ett stilfullt och elegant sätt.

en: Crafted from resilient thick glass, this jug ensures lasting quality, making it perfect for everyday use with a touch of vintage charm.
sv_SE: Kannan är tillverkad av tåligt, tjockt glas och garanterar bestående kvalitet, och den passar perfekt för vardagsbruk men med en aning vintagecharm.

en: Elevate your table with a 330ml Retro Glass Jug, blending classic design and durable hardened glass.
sv_SE: Piffa upp din dukning med en 330 ml retroglaskanna som kombinerar klassisk design med hållbart härdat glas.

en: New: Retro Glass Jug
sv_SE: Nytt: retroglaskanna

en: Versatile charm
sv_SE: Mångsidig charm

en: Durable glass
sv_SE: Hållbart glas

en: Timeless elegance
sv_SE: Tidlös elegans

en: Handmade gifts
sv_SE: Handgjorda presenter

en: Retro photography
sv_SE: Retrofotografering

en: Home decor
sv_SE: Heminredning

en: Shop vinyl records
sv_SE: Köp vinylskivor

en: Get your favorite vinyl at record-breaking prices.
sv_SE: Få din favoritvinyl till rekordpriser.

en: Holiday Sale
sv_SE: Julrea

en: Up to 60% off
sv_SE: Upp till 60 % rabatt

en: Inbox notification has been deleted
sv_SE: Aviseringen för inkorgen har tagits bort

en: Inbox notification not found
sv_SE: Avisering för inkorgen hittades inte

en: No inbox notification selected
sv_SE: Ingen avisering för inkorgen har valts

en: Search for an inbox notification&hellip;
sv_SE: Sök efter en avisering för inkorgen …

en: Select an inbox notification to delete:
sv_SE: Välj en avisering för inkorgen att ta bort:

en: This will delete an inbox notification by slug
sv_SE: Detta tar bort en avisering för inkorgen med slug

en: Delete an Inbox Notification
sv_SE: Ta bort en avisering för inkorgen

en: Remote inbox notifications have been refreshed
sv_SE: Aviseringar för fjärrinkorgen har uppdaterats

en: This will refresh the remote inbox notifications
sv_SE: Detta uppdaterar aviseringar för fjärrinkorgen

en: Refresh Remote Inbox Notifications
sv_SE: Uppdatera aviseringar för fjärrinkorgen

en: The world’s favorite buy now, pay later options and many more are right at your fingertips with WooPayments — all from one dashboard, without needing multiple extensions and logins.
sv_SE: Världens populäraste alternativ för "köp nu, betala senare" och många fler finns nära till hands med WooPayments – allt från en adminpanel, utan att behöva flera utökningar och inloggningar.

en: Activate BNPL instantly on WooPayments
sv_SE: Aktivera BNPL omedelbart på WooPayments

en: Enhance your store with extensions
sv_SE: Förbättra din butik med utökningar

en: Net Sales
sv_SE: Nettoförsäljning

en: Table cell format.
sv_SE: Tabellcellformat.

en: Explore our exclusive collection of sunglasses, crafted to elevate your look and safeguard your eyes. Find your perfect pair and see the world through a new lens.
sv_SE: Utforska vår exklusiva kollektion av solglasögon, som är utformade för att framhäva din look och skydda dina ögon. Hitta det perfekta paret för dig och se världen genom en ny lins.

en: Find your shade
sv_SE: Hitta dina solbrillor

en: Our services
sv_SE: Våra tjänster

en: Navigating life's intricate fabric, choices unfold paths to the extraordinary, demanding creativity, curiosity, and courage for a truly fulfilling journey.
sv_SE: När du navigerar i livets intrikata väv öppnar valen nya möjligheter till det extraordinära och du måste vara kreativ, nyfiken och modig för att få en verkligt tillfredsställande resa.

en: Create anything
sv_SE: Skapa vad som helst

en: Meet us
sv_SE: Möt oss

en: Our passion is crafting mindful moments with locally sourced, organic, and sustainable products. We're more than a store; we're your path to a community-driven, eco-friendly lifestyle that embraces premium quality.
sv_SE: Vår passion är att skapa meningsfulla stunder med närproducerade, ekologiska och hållbara produkter. Vi är mer än en bara en butik. Vi är din inkörsport till en samhällsdriven, miljövänlig livsstil som kännetecknas av premiumkvalitet.

en: Committed to a greener lifestyle
sv_SE: Med engagemang för en grönare livsstil

note: translators: %s is the action ID
en: Unidentified action %s: we were unable to mark this action as having completed. It may may have been deleted by another process.
sv_SE: Oidentifierad åtgärd %s: vi kunde inte markera åtgärden som slutförd. Den kan ha tagits bort av en annan process.

note: translators: %s is the action ID
en: Unidentified action %s: we were unable to mark this action as having failed. It may may have been deleted by another process.
sv_SE: Oidentifierad åtgärd %s: vi kunde inte markera åtgärden som misslyckad. Den kan ha tagits bort av en annan process.

note: translators: %s is the action ID
en: Unidentified action %s: we were unable to determine the date of this action. It may may have been deleted by another process.
sv_SE: Oidentifierad åtgärd %s: vi kunde inte avgöra datum för åtgärden. Den kan ha tagits bort av en annan process.

note: translators: %s is the action ID
en: Unidentified action %s: we were unable to delete this action. It may may have been deleted by another process.
sv_SE: Oidentifierad åtgärd %s: vi kunde inte ta bort åtgärden. Den kan ha tagits bort av en annan process.

note: translators: %s: action ID translators: %s is the action ID
en: Unidentified action %s: we were unable to cancel this action. It may may have been deleted by another process.
sv_SE: Oidentifierad åtgärd %s: vi kunde inte avbryta åtgärden. Den kan ha tagits bort av en annan process.

en: GTIN, UPC, EAN or ISBN.
sv_SE: GTIN, UPC, EAN eller ISBN.

en: Stock Keeping Unit.
sv_SE: Artikelnr.

en: Order sort items ascending or descending.
sv_SE: Sortera artiklar i stigande eller fallande ordning.

en: Legacy REST API enabled?
sv_SE: Är Legacy REST API:et aktiverat?

en: An unexpected error occurred while generating the refund.
sv_SE: Ett oväntat fel uppstod när återbetalningen genererades.

en: Invalid slug.
sv_SE: Ogiltig slug.

note: translators: %s is a comma separated list of query arguments.
en: Order query argument (%s) is not supported on the current order datastore. | Order query arguments (%s) are not supported on the current order datastore.
sv_SE[0]: Sökargumentet för ordern (%s) stöds inte i den aktuella orderdatabasen.
sv_SE[1]: Sökargumenten för ordern (%s) stöds inte i den aktuella orderdatabasen.

en: Does your site have the Legacy REST API enabled?
sv_SE: Är Legacy REST API aktiverat på din webbplats?

en: Legacy API enabled
sv_SE: Legacy API aktiverat

note: translators: %s: Local pickup settings page URL.
en: Local pickup: Manage existing pickup locations in the <a href="%s">Local pickup settings page</a>.
sv_SE: Lokal upphämtning: Hantera befintliga upphämtningsplatser på <a href="%s">inställningssidan för lokal upphämtning</a>.

note: Translators: 1: opening link tag 2: closing link tag.
en: Repeat fetches made within a reasonable window of time (by default, 30 minutes) will not be counted twice. This is a generally reasonably way to enforce download limits in relation to ranged requests. %1$sLearn more.%2$s
sv_SE: Upprepade hämtningar som görs inom en rimlig tidsperiod (som standard 30 minuter) kommer inte att räknas två gånger. Detta är ett rimligt sätt att upprätthålla nedladdningsgränser i förhållande till intervallförfrågningar. %1$sLäs mer.%2$s

en: This coupon is password protected. WooCommerce does not support password protection for coupons. You can temporarily hide a coupon by making it private. Alternatively, usage limits and restrictions can be configured below.
sv_SE: Den här rabattkoden är lösenordsskyddad. WooCommerce stöder inte lösenordsskydd för rabattkoder. Du kan dölja en rabattkod tillfälligt genom att göra den privat. Alternativt kan begränsningar och restriktioner för användning konfigureras nedan.

en: Send password setup link (recommended)
sv_SE: Skicka länk för lösenordskonfigurering (rekommenderas)

en: If unchecked, customers will need to set a username during account creation.
sv_SE: Om det inte är markerat måste kunderna ange ett användarnamn när de skapar sitt konto.

en: Use email address as account login (recommended)
sv_SE: Använd din e-postadress som kontoinloggning (rekommenderas)

en: Account creation options
sv_SE: Alternativ för att skapa konto

en: On "My account" page
sv_SE: På sidan för ”Mitt konto”

en: Customers can create an account before placing their order.
sv_SE: Kunder kan skapa ett konto innan de slutför sin beställning.

en: During checkout
sv_SE: I kassan

en: Enable log-in during checkout
sv_SE: Aktivera inloggning i kassan

en: Enable guest checkout (recommended)
sv_SE: Aktivera gästkassa (rekommenderas)

en: Enter a barcode or any other identifier unique to this product. It can help you list this product on other channels or marketplaces.
sv_SE: Ange en streckkod eller annan identifierare som är unik för den här produkten. Det kan vara till hjälp om du ska lista produkten på andra kanaler eller marknadsplatser.

en: GTIN, UPC, EAN, or ISBN
sv_SE: GTIN, UPC, EAN eller ISBN

en: Delete shipping
sv_SE: Ta bort frakt

en: Edit shipping
sv_SE: Redigera frakt

en: Delete fee
sv_SE: Ta bort avgift

en: Edit fee
sv_SE: Redigera avgift

en: Invalid or duplicated GTIN, UPC, EAN or ISBN.
sv_SE: Ogiltig eller duplicerad GTIN, UPC, EAN eller ISBN.

en: Count downloads even if only part of a file is fetched.
sv_SE: Räkna nedladdningar även om bara en del av en fil hämtas.

en: Count partial downloads
sv_SE: Räkna partiella nedladdningar

en: Please enter only numbers and hyphens (-).
sv_SE: Ange endast siffror och bindestreck (-).

en: New users receive an email to set up their password.
sv_SE: Nya användare får ett e-postmeddelande för att konfigurera sitt lösenord.

en: Allow customers to create an account
sv_SE: Tillåt kunder att skapa ett konto

en: Services
sv_SE: Tjänster

en: Translatable Label
sv_SE: Översättningsbar etikett

note: translators: %s: the order number, usually accompanied by a leading
en: View order number %s
sv_SE: Visa beställningsnummer %s

en: This setting only works when product data is stored in the posts table.
sv_SE: Den här inställningen fungerar bara när produktdata lagras i inläggstabellen.

en: Uses much more performant queries to update the lookup table, but may not be compatible with some extensions.
sv_SE: Använder mycket mer effektiva frågor för att uppdatera uppslagstabellen, men kanske inte är kompatibel med vissa utökningar.

en: Optimized updates
sv_SE: Optimerade uppdateringar

en: Orders are automatically put in the Refunded status when an admin or shop manager has fully refunded the order’s value after payment.
sv_SE: Beställningar placeras automatiskt i statusen Återbetald när en administratör eller butikschef har återbetalat hela beställningens värde efter betalning.

en: The order was canceled by an admin or the customer.
sv_SE: Beställningen avbröts av en administratör eller kunden.

en: Draft orders are created when customers start the checkout process while the block version of the checkout is in place.
sv_SE: Utkast till beställningar skapas när kunder startar kassaprocessen medan blockversionen av kassan används.

en: The customer’s payment failed or was declined, and no payment has been successfully made.
sv_SE: Kundens betalning misslyckades eller avvisades och ingen betalning har genomförts.

en: Order fulfilled and complete.
sv_SE: Beställningen är fullföljd och slutförd.

en: Payment has been received (paid), and the stock has been reduced. The order is awaiting fulfillment.
sv_SE: Betalning har mottagits (betald) och lagersaldot har minskat. Beställningen väntar på fullföljande.

en: The order is awaiting payment confirmation. Stock is reduced, but you need to confirm payment.
sv_SE: Beställningen väntar på betalningsbekräftelse. Lagersaldot har minskat, men du behöver bekräfta betalningen.

en: The order has been received, but no payment has been made. Pending payment orders are generally awaiting customer action.
sv_SE: Beställningen har mottagits, men ingen betalning har gjorts. Beställningar som väntar på betalning väntar i allmänhet på kundåtgärder.

en: Compatibility mode disabled.
sv_SE: Kompatibilitetsläge inaktiverat.

en: Compatibility mode enabled.
sv_SE: Kompatibilitetsläge aktiverat.

en: Compatibility mode is already disabled.
sv_SE: Kompatibilitetsläget är redan inaktiverat.

en: Compatibility mode is already enabled.
sv_SE: Kompatibilitetsläget är redan aktiverat.

en: HPOS tables do not exist.
sv_SE: Det finns inga HPOS-tabeller.

en: Wrong response received from the Patterns Toolkit API: try again later.
sv_SE: Fel svar mottaget från Patterns Toolkit-API:et: Försök igen senare.

en: Empty response received from the Patterns Toolkit API.
sv_SE: Tomt svar mottaget från Patterns Toolkit-API:et.

en: Failed to connect with the Patterns Toolkit API: try again later.
sv_SE: Det gick inte att ansluta till Patterns Toolkit-API:et: Försök igen senare.

en: Empty patterns received from the PTK Pattern Store
sv_SE: Tomma mönster mottagna från PTK Pattern Store

en: Your WooCommerce extension subscription is missing a payment method for renewal. Add a payment method to ensure you continue receiving updates and streamlined support. | Your WooCommerce extension subscriptions are missing a payment method for renewal. Add a payment method to ensure you continue receiving updates and streamlined support.
sv_SE[0]: Din WooCommerce-utökningsprenumeration saknar en betalningsmetod för förnyelse. Lägg till en betalningsmetod för att säkerställa att du fortsätter få uppdateringar och effektiv support.
sv_SE[1]: Dina WooCommerce-utökningsprenumerationer saknar en betalningsmetod för förnyelse. Lägg till en betalningsmetod för att säkerställa att du fortsätter få uppdateringar och effektiv support.

note: translators: %s: WooCommerce.com URL to add payment method
en: Your WooCommerce extension subscription is missing a payment method for renewal. <a href="%s">Add a payment method</a> to ensure you continue receiving updates and streamlined support. | Your WooCommerce extension subscriptions are missing a payment method for renewal. <a href="%s">Add a payment method</a> to ensure you continue receiving updates and streamlined support.
sv_SE[0]: Din WooCommerce-utökningsprenumeration saknar en betalningsmetod för förnyelse. <a href="%s">Lägg till en betalningsmetod</a> för att säkerställa att du fortsätter få uppdateringar och effektiv support.
sv_SE[1]: Dina WooCommerce-utökningsprenumerationer saknar en betalningsmetod för förnyelse. <a href="%s">Lägg till en betalningsmetod</a> för att säkerställa att du fortsätter få uppdateringar och effektiv support.

en: Instantly send tracking to your customers
sv_SE: Skicka spårning till dina kunder omedelbart

en: Advanced automated workflows and customs
sv_SE: Avancerade automatiserade arbetsflöden och anpassningar

en: Sync all your selling channels in one place
sv_SE: Synkronisera alla dina försäljningskanaler på en plats

en: Discounted labels from top global carriers
sv_SE: Rabatterade etiketter från världsledande fraktföretag

[ctx: button label of product search block]
en: Search
sv_SE: Sök

[ctx: Used in sentence: You can try clearing any filters or head to our store's home.]
en: or head to our
sv_SE: eller gå till vår

[ctx: Used in sentence: You can try clearing any filters or head to our store's home.]
en: clearing any filters
sv_SE: rensa alla filter

[ctx: Message explaining that there are no products found]
en: No results found
sv_SE: Inga resultat hittades

en: Pardon our dust! We're working on something amazing — check back soon!
sv_SE: Ursäkta dammet! Vi jobbar på något fantastiskt – kom tillbaka snart!

[ctx: Used in sentence: You can try clearing any filters or head to our store's home.]
en: store's home
sv_SE: butikens hem

[ctx: Used in sentence: You can try clearing any filters or head to our store's home.]
en: You can try
sv_SE: Du kan prova

en: This is where you can set up product forms for various product types in your dashboard.
sv_SE: Här kan du konfigurera produktformulär för olika produkttyper i din adminpanel.

en: A link to a product form.
sv_SE: En länk till ett produktformulär.

en: Product form Link
sv_SE: Produktformulärslänk

en: Product forms list
sv_SE: Produktformulärslista

en: Product forms navigation
sv_SE: Produktformulärsnavigering

en: Filter product forms
sv_SE: Filtrera produktformulär

en: Uploaded to this product form
sv_SE: Uppladdad till detta produktformulär

en: Insert into product form
sv_SE: Infoga i produktformulär

en: Use as product form image
sv_SE: Använd som produktformulärsbild

en: Remove product form image
sv_SE: Ta bort produktformulärsbild

en: Set product form image
sv_SE: Ange produktformulärsbild

en: Product form image
sv_SE: Produktformulärsbild

en: Parent product form
sv_SE: Överordnat produktformulär

en: No product forms found in trash
sv_SE: Inga produktformulär hittades i papperskorgen

en: No product forms found
sv_SE: Inga produktformulär hittades

en: Search product forms
sv_SE: Sök produktformulär

en: View product forms
sv_SE: Visa produktformulär

en: View product form
sv_SE: Visa produktformulär

en: New product form
sv_SE: Nytt produktformulär

en: Edit product form
sv_SE: Redigera produktformulär

en: Add new product form
sv_SE: Lägg till nytt produktformulär

[ctx: Admin menu name]
en: Product Forms
sv_SE: Produktformulär

en: All Product Form
sv_SE: Alla produktformulär

en: Product Form
sv_SE: Produktformulär

en: Product Forms
sv_SE: Produktformulär

note: Translators: %1$s: block slug.
en: Contains the <strong>%1$s</strong> block
sv_SE: Innehåller blocket <strong>%1$s</strong>

note: translators: %1$s: shortcode text.
en: Contains the <strong>%1$s</strong> shortcode
sv_SE: Innehåller kortkoden <strong>%1$s</strong>

en: This page's content is overridden by custom template content
sv_SE: Den här sidans innehåll åsidosätts av anpassat mallinnehåll

note: Translators: %1$s: shortcode text, %2$s: block slug.
en: Page contains both the %1$s shortcode and the %2$s block.
sv_SE: Sidan innehåller både kortkoden %1$s och blocket %2$s.

en: Write-only keys do not prevent clients from seeing information about the entities they are updating.
sv_SE: Lässkyddade nycklar hindrar inte klienter från att se information om de enheter som de uppdaterar.

en: Add a meaningful description, including a note of the person, company or app you are sharing the key with.
sv_SE: Lägg till en meningsfull beskrivning, inklusive en anteckning om personen, företaget eller appen som du delar nyckeln med.

en: Stick to one key per client: this makes it easier to revoke access in the future for a single client, without causing disruption for others.
sv_SE: Håll dig till en nyckel per klient: Detta gör det lättare att i framtiden återkalla åtkomst för en enskild klient, utan att orsaka störningar för andra.

en: API keys open up access to potentially sensitive information. Only share them with organizations you trust.
sv_SE: API-nycklar öppnar upp åtkomst till potentiellt känslig information. Dela dem endast med organisationer som du litar på.

en: Suggest a slug for the term.
sv_SE: Föreslå en slug för termen.

[ctx: block description]
en: Let shoppers filter products displayed on the page.
sv_SE: Låt besökare filtrera produkter som visas på sidan.

[ctx: block title]
en: Product Collection
sv_SE: Produktkollektion

[ctx: block title]
en: Delivery
sv_SE: Leverans

[ctx: block description]
en: Allows shoppers to clear active filters.
sv_SE: Tillåter kunder att rensa aktiva filter.

[ctx: block title]
en: Product Quantity (Beta)
sv_SE: Produktkvantitet (Beta)

en: Plugins
sv_SE: Tillägg

note: translators: 1) total expired subscriptions 2) URL to My Subscriptions page
en: You have <strong>%1$s Woo extension subscriptions</strong> that expired. <a href="%2$s">Renew</a> to continue receiving updates and streamlined support.
sv_SE: Du har <strong>%1$s Woo-utökningsprenumerationer</strong> som har löpt ut. <a href="%2$s">Förnya</a> för att fortsätta få uppdateringar och effektiv support.

en: Marketing tactic
sv_SE: Marknadsföringstaktik

en: Source platform
sv_SE: Källplattform

en: Create and use full text search indexes for orders. This feature only works with high-performance order storage.
sv_SE: Skapa och använd fulltextsökindex för beställningar. Den här funktionen fungerar endast med högpresterande beställningslager.

en: HPOS Full text search indexes
sv_SE: HPOS-fulltextsökindex

note: translators: %d is an order ID.
en: %d is not of a valid order type.
sv_SE: %d är inte en giltig beställningstyp.

en: Sync orders now
sv_SE: Synkronisera beställningar nu

en: Stop sync
sv_SE: Stoppa synkronisering

en: Unable to stop synchronization. The link you followed may have expired.
sv_SE: Det gick inte att stoppa synkroniseringen. Länken du följde gäller kanske inte längre.

en: Failed to create FTS index on order item table
sv_SE: Det gick inte att skapa FTS-index i tabellen för beställningsartiklar

en: Failed to create FTS index on address table
sv_SE: Det gick inte att skapa FTS-index i tabellen för adresser

en: Failed to create FTS index on orders table. This feature is only available when High-performance order storage is enabled.
sv_SE: Det gick inte att skapa FTS-index i tabellen för beställningar. Det här funktionen är endast tillgänglig när högpresterande beställningslager är aktiverat.

en: Arts and crafts
sv_SE: Konst och hantverk

en: Sports and recreation
sv_SE: Sport och fritid

en: Pickup
sv_SE: Upphämtning

en: Creative format
sv_SE: Kreativt format

note: translators: 1) product name 3) URL to My Subscriptions page 4) Renew product price string
en: One of your subscriptions for <strong>%1$s</strong> has expired. <a href="%3$s">%4$s</a> to continue receiving updates and streamlined support.
sv_SE: En av dina prenumerationer på <strong>%1$s</strong> har löpt ut. <a href="%3$s">%4$s</a> för att fortsätta att få uppdateringar och effektiv support.

en: Switching data storage while sync is incomplete is dangerous and can lead to order data corruption or loss!
sv_SE: Att byta datalagring under pågående synkronisering är farligt och kan leda till att beställningsdata skadas eller går förlorade!

en: You can switch order data storage <strong>only when the posts and orders tables are in sync</strong>. There are currently orders out of sync.
sv_SE: Du kan endast byta datalagring för beställningar <strong>när inläggs- och beställningstabellerna är synkroniserade</strong>. Det finns för närvarande osynkroniserade beställningar.

note: translators: 1) product name 3) URL to My Subscriptions page 4) Renew product price string
en: Your subscription for <strong>%1$s</strong> expired. <a href="%3$s">%4$s</a> to continue receiving updates and streamlined support.
sv_SE: Din prenumeration för <strong>%1$s</strong> har löpt ut. <a href="%3$s">%4$s</a> för att fortsätta få uppdateringar och effektiv support.

en: Enable auto-renewal
sv_SE: Aktivera automatisk förnyelse

note: translators: 1) total expiring subscriptions 2) URL to My Subscriptions page
en: You have <strong>%1$s Woo extension subscriptions</strong> expiring soon. <a href="%2$s">Enable auto-renewal</a> to continue receiving updates and streamlined support.
sv_SE: Du har <strong>%1$s Woo-utökningsprenumerationer</strong> som löper ut snart. <a href="%2$s">Aktivera automatisk förnyelse</a> för att fortsätta få uppdateringar och effektiv support.

note: translators: 1) product name 2) expiry date 3) URL to My Subscriptions page
en: One of your subscriptions for <strong>%1$s</strong> expires on %2$s. <a href="%3$s">Enable auto-renewal</a> to continue receiving updates and streamlined support.
sv_SE: En av dina prenumerationer för <strong>%1$s</strong> löper ut %2$s. <a href="%3$s">Aktivera automatisk förnyelse</a> för att fortsätta få uppdateringar och effektiv support.

note: translators: 1) product name 2) expiry date 3) URL to My Subscriptions page
en: Your subscription for <strong>%1$s</strong> expires on %2$s. <a href="%3$s">Enable auto-renewal</a> to continue receiving updates and streamlined support.
sv_SE: Din prenumeration för <strong>%1$s</strong> löper ut %2$s. <a href="%3$s">Aktivera automatisk förnyelse</a> för att fortsätta få uppdateringar och effektiv support.

note: translators: 1: Product price
en: Renew for %1$s
sv_SE: Förnya för %1$s

en: Set the action as manual so that the order note registers as "added by user".
sv_SE: Ange åtgärden som manuell så att beställningsanteckningen registreras som "tillagd av användare".

en: WooCommerce Legacy REST API package
sv_SE: WooCommerce Legacy REST API-paket

en: Copy for GitHub
sv_SE: Kopiera för GitHub

en: Legacy API v3 (⚠️ NOT AVAILABLE)
sv_SE: Legacy API v3 (⚠️ EJ TILLGÄNGLIGT)

note: translators: placeholders are URLs
en: ⚠️ The WooCommerce Legacy REST API has been moved to <a target=”_blank” href="%1$s">a dedicated extension</a>. <b><a target=”_blank” href="%2$s">Learn more about this change</a></b>
sv_SE: ⚠️ WooCommerce Legacy REST API:et har flyttats till <a target=”_blank” href="%1$s">en dedikerad utökning</a>. <b><a target=”_blank” href="%2$s">Läs mer om den här ändringen</a></b>

en: The WooCommerce Legacy REST API plugin running on this site.
sv_SE: Tillägget WooCommerce Legacy REST API körs på denna webbplats.

en: The Legacy REST API plugin is not installed on this site.
sv_SE: Tillägget Legacy REST API är inte installerat på denna webbplats.

en: This method has been deprecated and will be removed soon. Use Automattic\WooCommerce\Utilities\DiscountsUtil::is_coupon_emails_allowed instead.
sv_SE: Denna metod är föråldrad och kommer snart att tas bort. Använd Automattic\WooCommerce\Utilities\DiscountsUtil::is_coupon_emails_allowed istället.

en: ℹ️️ The WooCommerce Legacy REST API extension is installed and active.
sv_SE: ℹ️️ WooCommerce Legacy REST API-utökningen är installerad och aktic.

en: The legacy REST API is NOT enabled
sv_SE: Legacy REST API:et är INTE aktiverat

en: The legacy REST API is enabled
sv_SE: Legacy REST API:et är aktiverat

note: translators: 1: Expiry date 1: URL to My Subscriptions page
en:  Your subscription expires on %1$s, <a href="%2$s" class="woocommerce-enable-autorenew">enable auto-renew</a> to continue receiving updates.
sv_SE:  Din prenumeration löper ut %1$s, <a href="%2$s" class="woocommerce-enable-autorenew">aktivera automatisk förnyelse</a> för att fortsätta ta emot uppdateringar.

note: translators: 1: URL to My Subscriptions page 2: Product price
en:  Your subscription expired, <a href="%1$s" class="woocommerce-renew-subscription">renew %2$s</a>to update.
sv_SE:  Din prenumeration har löpt ut, <a href="%1$s" class="woocommerce-renew-subscription">förnya %2$s</a>för att uppdatera.

note: translators: 1: Product regular price
en: for %s
sv_SE: för %s

note: translators: %s is an URL
en: <a href='%s'>More information</a>
sv_SE: <a href='%s'>Mer information</a>

note: translators: %s = URL
en: This webhook has the ⚠️ symbol in front of its name in the list below. Please either edit the webhook to use a different delivery format, or install and activate <a href="%s" target="_blank">the WooCommerce Legacy REST API extension</a>. | These webhooks have the ⚠️ symbol in front of their names in the list below. Please either edit the webhooks to use a different delivery format, or install and activate <a href="%s" target="_blank">the WooCommerce Legacy REST API extension</a>.
sv_SE[0]: Denna webhook har symbolen ⚠️ framför sitt namn i listan nedan. Redigera din webhook för att använda ett annat leveransformat, eller installera och aktivera <a href="%s" target="_blank">WooCommerce Legacy REST API-utökningen</a>.
sv_SE[1]: Dessa webhooks har symbolen ⚠️ framför sina namn i listan nedan. Redigera dina webhooks för att använda ett annat leveransformat, eller installera och aktivera <a href="%s" target="_blank">WooCommerce Legacy REST API-utökningen</a>.

note: translators: %s = webhooks count
en: There's %d webhook that is configured to be delivered using the Legacy REST API, which has been removed from WooCommerce. This webhook will fail to be sent. | There are %d webhooks that are configured to be delivered using the Legacy REST API, which has been removed from WooCommerce. These webhooks will fail to be sent.
sv_SE[0]: Det finns %d webhook som är konfigurerad för att levereras med Legacy REST API:et, vilket har tagits bort från WooCommerce. Denna webhook kommer inte att skickas.
sv_SE[1]: Det finns %d webhooks som är konfigurerade för att levereras med Legacy REST API:et, vilket har tagits bort från WooCommerce. Dessa webhooks kommer inte att skickas.

en: Incompatible webhooks warning
sv_SE: Varning om inkompatibla webhooks

en: This webhook is configured to be delivered using the Legacy REST API, but the Legacy REST API plugin is not installed on this site.
sv_SE: Denna webhook är konfigurerad för att levereras med Legacy REST API:et, men Legacy REST API-tillägget är inte installerat på den här webbplatsen.

[ctx: block description]
en: Shows the subtotal, fees, discounts, shipping and taxes.
sv_SE: Visar delsumma, avgifter, rabatter, frakt och moms.

[ctx: block title]
en: Totals
sv_SE: Totalt

[ctx: block title]
en: Coming Soon
sv_SE: Kommer snart

en: Store coming soon
sv_SE: Butik kommer snart

note: translators: %s is a URL.
en: ⚠ <b><a target="_blank" href="%s">The Legacy REST API</a> is active on this site.</b> Please be aware that the WooCommerce Legacy REST API is <b>not</b> compatible with HPOS.
sv_SE: ⚠ <b><a target="_blank" href="%s">Legacy REST API</a>:et är aktivt på den här webbplatsen.</b> Observera att WooCommerce Legacy REST API:et <b>inte</b> är kompatibelt med HPOS.

note: translators: %s is a URL.
en: ⚠ <b><a target="_blank" href="%s">The Legacy REST API plugin</a> is installed and active on this site.</b> Please be aware that the WooCommerce Legacy REST API is <b>not</b> compatible with HPOS.
sv_SE: ⚠ <b><a target="_blank" href="%s">Legacy REST API-tillägget</a> är installerat och aktivt på den här webbplatsen.</b> Observera att WooCommerce Legacy REST API:et <b>inte</b> är kompatibelt med HPOS.

en: Track inventory
sv_SE: Spåra lager

note: translators: %1 is an order ID.
en: Data in posts table appears to be more recent than in HPOS tables. Compare order data with `wp wc hpos diff %1$d` and use `wp wc hpos backfill %1$d --from=posts --to=hpos` to fix.
sv_SE: Uppgifterna i inläggstabellen förefaller vara nyare än de i HPOS-tabellerna. Jämför beställningsuppgifterna med "wp wc hpos diff %1$d" och använd "wp wc hpos backfill %1$d --from=posts --to=hpos" för att åtgärda.

en: ⚠️ The file system connection could not be initialized.
sv_SE: ⚠️ Det gick inte att initiera filsystemsanslutningen.

en: You may want to switch to the database for log storage.
sv_SE: Du kan behöva växla till databasen för logglagring.

en: ⚠️ The file system is not configured for direct writes. This could cause problems for the logger.
sv_SE: ⚠️ Filsystemet är inte konfigurerat för direktskrivning. Detta kan orsaka problem för loggaren.

en: ✅ Ready
sv_SE: ✅ Redo

note: translators: %d is the number of orders that were cleaned up.
en: Cleanup completed for %d order. Review errors above. | Cleanup completed for %d orders. Review errors above.
sv_SE[0]: Rensning av %d beställning slutförd. Granska felen ovan.
sv_SE[1]: Rensning av %d beställningar slutförd. Granska felen ovan.

en: Failed to clean up all orders in a batch. Aborting.
sv_SE: Det gick inte att rensa alla beställningar i en batch. Avbryter.

[ctx: Template name]
en: Page: Coming soon
sv_SE: Sida: Kommer snart

en: Your store might be at risk as you are running old versions of WooCommerce plugins.
sv_SE: Din butik kan vara utsatt för risk eftersom du kör gamla versioner av WooCommerce-plugins-tillägg.

en: Select your shipping options
sv_SE: Välj dina fraktalternativ

note: translators: no need to translate it. It's a link.
en: 
    			This page is in "Coming soon" mode and is only visible to you and those who have permission. To make it public to everyone,&nbsp;<a href='%s'>change visibility settings</a>
sv_SE: 
    			Den här sidan är i "Kommer snart"-läge och är endast synlig för dig och de som har behörighet. För att göra den offentlig och synlig för alla, <a href='%s'>ändra synlighetsinställningarna</a>

en: Attribution
sv_SE: Tillskrivning

en: Order attribution information.
sv_SE: Beställningstillskrivningsinformation.

en: Great things are on the horizon
sv_SE: Fantastiska saker väntar

note: translators: %s: Connect page URL
en: <a id="woo-connect-notice-url" href="%s">Connect your store</a> to WooCommerce.com to get updates and streamlined support for your subscriptions.
sv_SE: <a id="woo-connect-notice-url" href="%s">Anslut din butik</a> till WooCommerce.com för att få uppdateringar och effektiv support för dina prenumerationer.

en: Something big is brewing! Our store is in the works and will be launching soon!
sv_SE: Något stort är på gång! Vår butik är under arbete och kommer att lanseras snart!

note: translators: %s: Order history URL on My Account section
en: There was an error processing your order. Please check for any charges in your payment method and review your <a href="%s">order history</a> before placing the order again.
sv_SE: Det gick inte att behandla din beställning. Kolla efter avgifter för din betalningsmetod och granska din <a href="%s">beställningshistorik</a> innan du lägger beställningen igen.

note: translators: 1: Woo Update Manager plugin install URL
en:  <a href="%1$s" class="woocommerce-connect-your-store">Connect your store</a> to woocommerce.com to update.
sv_SE:  <a href="%1$s" class="woocommerce-connect-your-store">Anslut din butik</a> till woocommerce.com för att uppdatera.

[ctx: block description]
en: The product custom fields.
sv_SE: De anpassade produktfälten.

[ctx: block title]
en: Product custom fields control
sv_SE: Kontroll för anpassade produktfält

[ctx: block keyword]
en: fields
sv_SE: fält

[ctx: block keyword]
en: custom
sv_SE: anpassad

[ctx: block description]
en: The product custom fields toggle.
sv_SE: Reglage för anpassade produktfält.

[ctx: block title]
en: Product custom fields toggle control
sv_SE: Reglagekontroll för anpassade produktfält.

[ctx: block keyword]
en: select
sv_SE: välj

[ctx: block description]
en: A select field for use in the product editor.
sv_SE: Ett urvalsfält för användning i produktredigeraren.

[ctx: block title]
en: Product select field
sv_SE: Urvalsfält för produkter

en: Site visibility
sv_SE: Webbplatsens synlighet

note: Translators: %s Domain name from the callback URL.
en: Approving will share credentials with %s. Do not proceed if this looks suspicious in any way.
sv_SE: Genom att godkänna delar du autentiseringsuppgifterna med %s. Fortsätt inte om detta ser misstänkt ut på något sätt.

note: translators: 1 = who installed the plugin, 2 = ISO-formatted date and time
en: Plugin installed by %1$s on %2$s.
sv_SE: Tillägg installerat av %1$s den %2$s.

note: translators: 1 = who installed the plugin, 2 = ISO-formatted date and time, 3 = URL
en: Plugin installed by %1$s on %2$s. <a target="_blank" href="%3$s">More information</a>
sv_SE: Tillägg installerat av %1$s den %2$s. <a target="_blank" href="%3$s">Mer information</a>

en: Enter an optional note attached to the order confirmation message sent to the shopper.
sv_SE: Du kan välja att ange ett valfritt meddelande som bifogas till bekräftelsemeddelandet som skickas till kunden.

en: Post-purchase note
sv_SE: Efter köp-meddelande

en: Custom fields
sv_SE: Anpassade fält

en: Show custom fields
sv_SE: Visa anpassade fält

en: Use global attributes to allow shoppers to filter and search for this product. Use custom attributes to provide detailed product information.
sv_SE: Använd globala attribut för att göra det möjligt för kunder att filtrera och söka efter den här produkten. Använd anpassade attribut för att tillhandahålla detaljerad produktinformation.

note: translators: %1$s: Custom fields guide link opening tag. %2$s: Custom fields guide link closing tag.
en: Custom fields can be used in a variety of ways, such as sharing more detailed product information, showing more input fields, or for internal inventory organization. %1$sRead more about custom fields%2$s
sv_SE: Anpassade fält kan användas på många olika sätt, som att dela mer detaljerad produktinformation, visa fler inmatningsfält eller för intern lagerstyrning. %1$sLär dig mer om anpassade fält%2$s

note: translators: %1$s: store settings link opening tag. %2$s: store settings link closing tag.
en: Per your %1$sstore settings%2$s, taxes are not enabled.
sv_SE: Enligt dina %1$sbutiksinställningar%2$s är moms inte aktiverat.

note: translators: %d is an order ID.
en: Unable to create backup post for order %d.
sv_SE: Det gick inte att skapa en reservpost för beställning %d.

note: translators: %s is a list of order property names.
en: %s is not a valid order property. | %s are not valid order properties.
sv_SE[0]: %s är inte en giltig beställningsegenskap.
sv_SE[1]: %s är inte giltiga beställningsegenskaper.

note: translators: %s is a comma separated list of metakey names.
en: %s is an internal meta key. Use --props to set it. | %s are internal meta keys. Use --props to set them.
sv_SE[0]: %s är en intern metanyckel. Använd --props för att ställa in den.
sv_SE[1]: %s är interna metanycklar. Använd --props för att ställa in dem.

en: The backup datastore does not support updating orders.
sv_SE: Datalagringen för säkerhetskopior har för närvarande inte stöd för beställningsuppdateringar.

en: New custom field name
sv_SE: Namn på nytt anpassat fält

en: Please review the errors above.
sv_SE: Granska felen ovan.

note: translators: %1$s is the node install command, %2$s is the install command, %3$s is the build command, %4$s is the watch command.
en: WooCommerce Blocks development mode requires files to be built. From the root directory, run %1$s to ensure your node version is aligned, run %2$s to install dependencies, %3$s to build the files or %4$s to build the files and watch for changes.
sv_SE: WooCommerce Blocks-utvecklingsläge kräver att filer skapas. Från rotkatalogen kör du %1$s för att säkerställa att din nodversion är justerad, %2$s för att installera beroenden, %3$s för att skapa filerna eller %4$s för att skapa filerna och titta efter ändringar.

en: Overriding existing data with an already registered key is not allowed
sv_SE: Det är inte tillåtet att åsidosätta befintlig information med en nyckel som redan är registrerad

en: Set up your payment methods and accept credit and debit cards, cash, bank transfers and money from your Mercado Pago account. Offer safe and secure payments with Latin America’s leading processor.
sv_SE: Konfigurera dina betalningsmetoder och ta emot betalningar via kredit- och betalkort, kontanter, banköverföringar och pengar från ditt Mercado Pago-konto. Erbjud säkra betalningar med Latinamerikas ledande betalningsbehandlare.

en: Key for the data being registered must be a string
sv_SE: Nyckeln till informationen som ska registreras måste vara en sträng

en: The metaboxhidden_product meta from the user metas.
sv_SE: Metadatan för metaboxhidden_product från användarens metadata.

en: Mercado Pago
sv_SE: Mercado Pago-logotyp

en: Collect sales tax
sv_SE: Samla in försäljningsmoms

en: Add your products
sv_SE: Lägg till dina produkter

en: Grow your business
sv_SE: Få ditt företag att växa

en: It's time to celebrate – you're ready to launch your store! Woo! Hit the button to preview your store and make it public.
sv_SE: Det är dags att fira – du är redo att lansera din butik. Woo. Tryck på knappen för att förhandsgranska din butik och göra den offentlig.

en: Launch your store
sv_SE: Lansera din butik

en: Get your products shipped
sv_SE: Få dina produkter skickade

note: translators: %s is a product's current (sale) price.
en: Current price is: %s.
sv_SE: Det nuvarande priset är: %s.

note: translators: %s is a product's regular price.
en: Original price was: %s.
sv_SE: Det ursprungliga priset var: %s.

note: translators: %s: Link to the editor page with the Checkout block.
en: Checkout can be customized <a href="%s">in the Editor</a> with your active theme.
sv_SE: Kassan kan anpassas <a href="%s">i redigeraren</a> med ditt aktiva tema.

note: translators: 1 = URL of Legacy REST API plugin page, 2 = URL of Legacy API settings in current site, 3 = URL of webhooks settings in current site, 4 = URL of logs page in current site, 5 = URL of blog post about the Legacy REST API removal
en: ⚠️ WooCommerce attempted to install <a href="%1$s">the Legacy REST API plugin</a> because this site has <a href="%2$s">the Legacy REST API enabled</a> or has <a href="%3$s">legacy webhooks defined</a>, but the installation failed (see error details in <a href="%4$s">the WooCommerce logs</a>). Please install and activate the plugin manually. <a href="%5$s">More information</a>
sv_SE: ⚠️ WooCommerce försökte installera <a href="%1$s">Legacy REST API-tillägget</a> eftersom den här webbplatsen har <a href="%2$s">Legacy REST API:et aktiverat</a> eller <a href="%3$s">äldre webhooks definierade</a>, men installationen misslyckades (se felinformation i <a href="%4$s">WooCommerce-loggarna</a>). Installera och aktivera tillägget manuellt. <a href="%5$s">Mer information</a>

note: translators: 1 = URL of Legacy REST API plugin page, 2 = URL of Legacy API settings in current site, 3 = URL of webhooks settings in current site, 4 = URL of blog post about the Legacy REST API removal
en: ℹ️ WooCommerce installed and activated <a href="%1$s">the Legacy REST API plugin</a> because this site has <a href="%2$s">the Legacy REST API enabled</a> or has <a href="%3$s">legacy webhooks defined</a>. <a href="%4$s">More information</a>
sv_SE: ℹ️ WooCommerce installerade och aktiverade <a href="%1$s">Legacy REST API-tillägget</a> eftersom den här webbplatsen har <a href="%2$s">Legacy REST API:et aktiverat</a> eller <a href="%3$s">äldre webhooks definierade</a>. <a href="%4$s">Mer information</a>

en: WooCommerce installed the Legacy REST API plugin but failed to activate it, see context for more details.
sv_SE: WooCommerce installerade Legacy REST API-tillägget men misslyckades med att aktivera det. Se kontext för mer information.

note: translators: 1 = URL of Legacy REST API plugin page, 2 = URL of Legacy API settings in current site, 3 = URL of webhooks settings in current site, 4 = URL of logs page in current site, 5 = URL of plugins page in current site, 6 = URL of blog post about the Legacy REST API removal
en: ⚠️ WooCommerce installed <a href="%1$s">the Legacy REST API plugin</a> because this site has <a href="%2$s">the Legacy REST API enabled</a> or has <a href="%3$s">legacy webhooks defined</a>, but it failed to activate it (see error details in <a href="%4$s">the WooCommerce logs</a>). Please go to <a href="%5$s">the plugins page</a> and activate it manually. <a href="%6$s">More information</a>
sv_SE: ⚠️ WooCommerce installerade <a href="%1$s">Legacy REST API-tillägget</a> eftersom den här webbplatsen har <a href="%2$s">Legacy REST API:et aktiverat</a> eller <a href="%3$s">äldre webhooks definierade</a>, men misslyckades med att aktivera det (se felinformation i <a href="%4$s">WooCommerce-loggarna</a>). Gå till <a href="%5$s">tilläggssidan</a> och aktivera det manuellt. <a href="%6$s">Mer information</a>

note: Translators: %s: Log directory path.
en: To allow logging, make %s writable.
sv_SE: För att möjliggöra loggning, gör %s skrivbar.

note: translators: %s: coupon code
en: Please enter a valid email at checkout to use coupon code "%s".
sv_SE: Ange en giltig e-post i kassan för att använda rabattkod ”%s”.

note: translators: %s: coupon code
en: Please enter a valid email to use coupon code "%s".
sv_SE: Ange en giltig e-post för att använda rabattkod ”%s”.

note: translators: %s: Local pickup settings page URL.
en: Local pickup: Set up pickup locations in the <a href="%s">Local pickup settings page</a>.
sv_SE: Lokal upphämtning: Ange upphämtningsplatser på <a href="%s">inställningssidan för lokal upphämtning</a>.

note: translators: %s: Local pickup settings page URL.
en: Explore a new enhanced delivery method that allows you to easily offer one or more pickup locations to your customers in the <a href="%s">Local pickup settings page</a>.
sv_SE: Utforska en ny förbättrad leveransmetod som gör att du enkelt kan erbjuda en eller flera upphämtningsplatser för dina kunder på <a href="%s">inställningssidan för lokal upphämtning</a>.

en: Gathering usage data allows us to tailor your store setup experience, offer more relevant content, and help make WooCommerce better for everyone.
sv_SE: Att samla in användningsdata gör det möjligt för oss att skräddarsy din butiksupplevelse, erbjuda mer relevant innehåll och hjälpa till att göra WooCommerce bättre för alla.

note: translators: 1: Woo Update Manager plugin install URL 2: Woo Update Manager plugin download URL
en: Please <a href="%1$s">Install the WooCommerce.com Update Manager</a> to continue receiving the updates and streamlined support included in your WooCommerce.com subscriptions. Alternatively, you can <a href="%2$s">download</a> and install it manually.
sv_SE: <a href="%1$s">Installera WooCommerce.com Update Manager</a> för att fortsätta få tillgång till uppdateringarna och supporten som ingår i dina WooCommerce.com-prenumerationer. Du kan också <a href="%2$s">ladda ner</a> och installera uppdateringen manuellt.

note: translators: 1: WP plugin management URL
en: Please <a href="%1$s">activate the WooCommerce.com Update Manager</a> to continue receiving the updates and streamlined support included in your WooCommerce.com subscriptions.
sv_SE: <a href="%1$s">Aktivera WooCommerce.com Update Manager</a> för att fortsätta få tillgång till uppdateringarna och supporten som ingår i dina WooCommerce.com-prenumerationer.

en:  Activate WooCommerce.com Update Manager to update.
sv_SE:  Aktivera WooCommerce.com Update Manager för att uppdatera.

note: translators: 1: Woo Update Manager plugin install URL
en:  <a href="%1$s">Install WooCommerce.com Update Manager</a> to update.
sv_SE:  <a href="%1$s">Installera WooCommerce.com Update Manager</a> för att uppdatera.

[ctx: block keyword]
en: textarea
sv_SE: textområde

[ctx: block description]
en: A text-area field for use in the product editor.
sv_SE: Ett textområdesfält för användning i produktredigeraren.

[ctx: block title]
en: Product textarea block
sv_SE: Blocket Produkttextområde

[ctx: block keyword]
en: subsection
sv_SE: undersektion

[ctx: block description]
en: The product subsection description.
sv_SE: Produktundersektionens beskrivning.

[ctx: block title]
en: Product subsection description
sv_SE: Produktundersektionsbeskrivning

note: translators: %s: field name
en: Invalid %s provided.
sv_SE: Ogiltig %s angavs.

en: Internal server error
sv_SE: Internt serverfel

en: Sorry, you cannot delete resources.
sv_SE: Du kan inte ta bort resurser.

en: Sorry, you cannot create resources.
sv_SE: Du kan inte skapa resurser.

en: Sorry, you cannot view resources.
sv_SE: Du kan inte visa resurser.

en: True to force the creation of a new receipt even if one already exists and has not expired yet.
sv_SE: Sant för att framtvinga skapandet av ett nytt kvitto även om ett redan finns och inte har gått ut än.

en: Number of days to be added to the current date to get the expiration date.
sv_SE: Antal dagar som ska läggas till det aktuella datumet för att få utgångsdatumet.

en: Expiration date formatted as yyyy-mm-dd.
sv_SE: Utgångsdatum formaterat som åååå-mm-dd.

en: Expiration date of the receipt, formatted as yyyy-mm-dd.
sv_SE: Utgångsdatum för kvittot, formaterat som åååå-mm-dd.

en: Public url of the receipt.
sv_SE: Offentlig URL för kvittot.

en: Unique identifier of the order.
sv_SE: Unikt identifierare för beställningen.

en: Order not found
sv_SE: Beställningen hittades inte

en: Receipt not found
sv_SE: Kvittot hittades inte

en: Account Type
sv_SE: Kontotyp

en: AID
sv_SE: HJÄLP

en: Application Name
sv_SE: Applikationsnamn

en: Payment method
sv_SE: Betalningsmetod

en: Date Paid
sv_SE: Datum för betalning

en: Amount Paid
sv_SE: Betalt belopp

note: translators: %s = comma-separated list of coupon codes
en: Discount (%s)
sv_SE: Rabatt (%s)

note: translators: %d = order id
en: Summary: Order #%d
sv_SE: Sammanfattning: Beställning #%d

en: Receipt
sv_SE: Kvitto

note: translators: %s = store name
en: Receipt from %s
sv_SE: Kvitto från %s

en: Background process for coupon meta conversion stopped
sv_SE: Bakgrundsprocess för rabattkodsmetakonvertering stoppad

en: Background process for coupon meta conversion not started, nothing done.
sv_SE: Bakgrundsprocess för rabattkodsmetakonvertering ej startad, inget har gjorts.

en: Background process for coupon meta conversion started
sv_SE: Bakgrundsprocess för rabattkodsmetakonvertering startad

en: Background process for coupon meta conversion already started, nothing done.
sv_SE: Bakgrundsprocess för rabattkodsmetakonvertering redan startad, inget har gjorts.

note: translators: %d=count of entries pending conversion
en: This will convert <code>coupon_data</code> order item meta entries to simplified <code>coupon_info</code> entries. The conversion will happen overtime in the background (via Action Scheduler). There are currently %d entries that can be converted.
sv_SE: Detta kommer att konvertera beställningsartikelns metaposter <code>coupon_data</code> till förenklade <code>coupon_info</code>-poster. Konverteringen kommer att ske i bakgrunden över tid (via åtgärdsschemaläggaren). Det finns för närvarande %d poster som kan konverteras.

en: Convert order coupon data to the simplified format
sv_SE: Konvertera rabattkodsuppgifter för beställning till det förenklade formatet

note: translators: %d=count of entries pending conversion
en: This will stop the background process that converts <code>coupon_data</code> order item meta entries to simplified <code>coupon_info</code> entries. There are currently %d entries that can be converted.
sv_SE: Detta kommer att stoppa bagrundsprocessen som konverterar beställningsartikelns metaposter <code>coupon_data</code> till förenklade <code>coupon_info</code>-poster. Det finns för närvarande %d poster som kan konverteras.

en: Stop converting
sv_SE: Sluta konvertera

en: Stop converting order coupon data to the simplified format
sv_SE: Sluta konvertera rabattkodsuppgifter för beställning till det förenklade formatet

en: This will convert <code>coupon_data</code> order item meta entries to simplified <code>coupon_info</code> entries. The conversion will happen overtime in the background (via Action Scheduler). There are currently no entries to convert.
sv_SE: Detta kommer att konvertera beställningsartikelns metaposter <code>coupon_data</code> till förenklade <code>coupon_info</code>-poster. Konverteringen kommer att ske i bakgrunden över tid (via åtgärdsschemaläggaren). Det finns för närvarande inga poster att konvertera.

en: Start converting
sv_SE: Börja konvertera

en: Start converting order coupon data to the simplified format
sv_SE: Börja konvertera rabattkodsuppgifter för beställning till det förenklade formatet

note: translators: %s: Font family slug.
en: A font family with slug "%s" already exists.
sv_SE: Det finns redan en typsnittsfamilj med permalänken "%s".

en: The font family preview is required.
sv_SE: Förhandsgranskning av typsnittsfamiljen krävs.

en: The font family name is required.
sv_SE: Namn på typsnittsfamiljen krävs.

en: The font face src is required.
sv_SE: Typsnittsfamiljs-src krävs.

en: The font face weight is required.
sv_SE: Typsnittsfamiljens vikt krävs.

en: The font face font style is required.
sv_SE: Typsnittsfamiljens typsnittsstil krävs.

en: The font face family name is required.
sv_SE: Familjenamn på typsnittsfamiljen krävs.

note: translators: %s: Font face slug.
en: A font face with slug "%s" already exists.
sv_SE: Det finns redan ett typsnitt med permalänken "%s".

en: Sorry, you are not allowed to upload this file type.
sv_SE: Du har inte behörighet att ladda upp denna filtyp.

note: translators: %d is an order ID.
en: %d is not an order or has an invalid order type.
sv_SE: %d är inte en beställning eller har en ogiltig beställningstyp.

en: Order legacy data cleanup process has been started.
sv_SE: Rensningsprocessen för äldre beställningsdata har startats.

en: No orders in need of cleanup
sv_SE: Inga beställningar behöver rensas

en: Order legacy data cleanup has been canceled.
sv_SE: Rensning av äldre beställningsdata har avbrutits.

en: Only available when HPOS is authoritative and compatibility mode is disabled.
sv_SE: Endast tillgängligt när HPOS är auktoritativt och kompatibilitetsläget är inaktiverat.

en: Clear data
sv_SE: Rensa data

en: This tool will clear the data from legacy order tables in WooCommerce.
sv_SE: Det här verktyget kommer att rensa data från äldre beställningstabeller i WooCommerce.

en: Clean up order data from legacy tables
sv_SE: Rensa beställningsdata från äldre tabeller

en: Order legacy cleanup failed for an entire batch of orders. Aborting cleanup.
sv_SE: Rensning av äldre beställningar misslyckades för en hel batch beställningar. Avbryter rensning.

note: translators: %1$d is an order ID, %2$s is an error message.
en: Order %1$d legacy data could not be cleaned up during batch process. Error: %2$s
sv_SE: Äldre data för beställning %1$d kunde inte rensas under batchprocessen. Fel: %2$s

note: translators: %s: error message
en: Font Face installation error: %s
sv_SE: Typsnittsinstallationsfel: %s

note: translators: %s is an amount of computer disk space, e.g. 5 KB.
en: Directory size: %s
sv_SE: Storlek på katalog: %s

note: translators: %s is the name of a filter hook.
en: The %s hook has a filter set, so some log files may have different retention settings.
sv_SE: Hooken %s har ett filter angivet, så vissa loggfiler kan ha andra lagringsinställningar.

note: translators: %1$d is an order ID, %2$s and %3$s are datastore names ("hpos" or "posts" for example).
en: Order %1$d backfilled from %2$s to %3$s.
sv_SE: Beställning %1$d efteretablerad från %2$s till %3$s.

note: translators: %1$d is an order ID, %2$s and %3$s are datastore names, %4$s is an error message.
en: An error occurred while backfilling order %1$d from %2$s to %3$s: %4$s
sv_SE: Ett fel uppstod vid efteretablering av beställning %1$d från %2$s till %3$s: %4$s

en: Please use different source (--from) and destination (--to) datastores.
sv_SE: Använd en annan datalagringskälla (--from) och ett annat datalagringsmål (--to).

note: translators: %s is a shell argument representing a datastore name.
en: '%s' is not a valid datastore.
sv_SE: "%s" är inte en giltig datalagring.

en: Please provide a valid order ID.
sv_SE: Ange ett giltigt beställnings-ID.

en: Next image
sv_SE: Nästa bild

en: Previous image
sv_SE: Föregående bild

en: Clearing data...
sv_SE: Rensar data …

en: Invalid plugin slug provided in the plugins activated rule.
sv_SE: Ogiltig tilläggspermalänk angiven i regeln för aktiverade tillägg.

en: The size of the log directory.
sv_SE: Storleken på loggkatalogen.

en: Minimum severity level.
sv_SE: Lägsta allvarlighetsgrad.

en: The number of days log entries are retained.
sv_SE: Antal dagar som loggposter lagras.

en: The logging handler class.
sv_SE: Loggningshanterarklassen.

en: Logging.
sv_SE: Loggning.

en: Whether the coupon grants free shipping or not.
sv_SE: Om rabattkoden berättigar till gratis frakt eller inte.

en: Discount amount as defined in the coupon (absolute value or a percent, depending on the discount type).
sv_SE: Rabattbelopp enligt definitionen i rabattkoden (absolut värde eller en procentsats, beroende på rabatttypen).

en: Discount type.
sv_SE: Rabattyp.

en: The total size of the files in the log directory.
sv_SE: Den totala storleken på filerna i loggkatalogen.

en: Log directory size
sv_SE: Loggkatalogstorlek

en: The minimum severity level of logs that will be stored.
sv_SE: Den lägsta allvarlighetsgraden för loggar som kommer att lagras.

en: How many days log entries will be kept before being auto-deleted.
sv_SE: Hur många dagar loggposter sparas innan de tas bort automatiskt.

en: How log entries are being stored.
sv_SE: Hur loggposter lagras.

en: Handler
sv_SE: Hanterare

en: Is logging enabled?
sv_SE: Är loggning aktiverad?

en: Logging
sv_SE: Loggning

en: Create and save
sv_SE: Skapa och spara

note: translators: %s is a generated error message.
en: The image upload failed: "%s", creating the product without image
sv_SE: Bilduppladdningen misslyckades: ”%s”, skapar produkten utan bild

[ctx: block title]
en: Product Gallery (Beta)
sv_SE: Produktgalleri (Beta)

[ctx: block description]
en: Display the list of additional field values from the current order.
sv_SE: Visa listan över ytterligare fältvärden från den aktuella beställningen.

[ctx: block title]
en: Additional Field List
sv_SE: Lista över ytterligare fält

[ctx: block title]
en: Additional Fields
sv_SE: Ytterligare fält

[ctx: block description]
en: Render additional fields in the 'Additional information' location.
sv_SE: Rendera ytterligare fält på platsen "Ytterligare information".

[ctx: block title]
en: Additional information
sv_SE: Ytterligare information

[ctx: block description]
en: The product details section description.
sv_SE: Beskrivningen för produktinformationssektionen.

[ctx: block title]
en: Product details section description
sv_SE: Beskrivning för produktinformationssektion

[ctx: block keyword]
en: list
sv_SE: lista

[ctx: block keyword]
en: linked
sv_SE: länkad

[ctx: block description]
en: The linked product list.
sv_SE: Listan över länkade produkter

[ctx: block title]
en: Linked product list
sv_SE: Lista över länkade produkter

[ctx: block description]
en: Display additional checkout fields from the 'contact' and 'order' locations.
sv_SE: Visa ytterligare kassafält från platserna "Kontakt" och "Beställning".

en: Un-schedule
sv_SE: Ta bort schemaläggning

en: Remove the currently scheduled action to delete expired transient files. Expired files won't be automatically deleted until the 'Schedule expired transient files cleanup' tool is run again.
sv_SE: Ta bort den för närvarande schemalagda åtgärden att ta bort utgångna tillfälliga filer. Utgångna filer kommer inte att tas bort automatiskt förrän verktyget "Schemalägg rensning av utgångna tillfälliga filer" körs igen.

en: Un-schedule expired transient files cleanup
sv_SE: Ta bort schemaläggning av rensning av utgångna tillfälliga filer

en: Re-schedule
sv_SE: Planera om

en: Schedule the action to delete expired transient files for running immediately. Subsequent actions will run once every 24h.
sv_SE: Planera om åtgärden att ta bort utgångna tillfälliga filer för omedelbar körning. Efterföljande åtgärder kommer att köras en gång var 24:e timme.

en: Remove the currently scheduled action to delete expired transient files, then schedule it again for running immediately. Subsequent actions will run once every 24h.
sv_SE: Ta bort den för närvarande schemalagda åtgärden att ta bort utgångna tillfälliga filer. Schemalägg den sedan för omedelbar körning. Efterföljande åtgärder kommer att köras en gång var 24:e timme.

en: Schedule expired transient files cleanup
sv_SE: Schemalägg rensning av utgångna tillfälliga filer

en: Re-schedule expired transient files cleanup
sv_SE: Planera om rensning av utgångna tillfälliga filer

en: Tip: By suggesting complementary products in the cart using cross-sells, you can significantly increase the average order value.
sv_SE: Tips: Genom att föreslå kompletterande produkter i varukorgen med hjälp av korsförsäljning kan du öka det genomsnittliga beställningsvärdet avsevärt.

note: translators: %1$s: "Learn more about linked products" link opening tag. %2$s: "Learn more about linked products" link closing tag.
en: By suggesting complementary products in the cart using cross-sells, you can significantly increase the average order value. %1$sLearn more about linked products%2$s
sv_SE: Genom att föreslå kompletterande produkter i varukorgen med hjälp av korsförsäljning kan du öka det genomsnittliga beställningsvärdet avsevärt. %1$sLäs mer om länkade produkter%2$s

en: Tip: Upsells are products that are extra profitable or better quality or more expensive. Experiment with combinations to boost sales.
sv_SE: Tips: Merförsäljningsprodukter är produkter som är extra lönsamma, av bättre kvalitet eller dyrare. Experimentera med kombinationer för att öka försäljningen.

en: Include downloads
sv_SE: Inkludera nedladdningar

en: Linked products
sv_SE: Länkade produkter

en: Customer Email
sv_SE: Kundens e-postadress

en: You do not have permission to manage logging settings.
sv_SE: Du har inte behörighet att hantera loggningsinställningar.

en: Database settings
sv_SE: Databasinställningar

note: translators: %s is the name of a table in the database.
en: Log entries are stored in this database table: %s
sv_SE: Loggposter lagras i den här databastabellen: %s

en: File system settings
sv_SE: Filsysteminställningar

en: ⚠️ This directory does not appear to be writable.
sv_SE: ⚠️ Den här katalogen verkar inte vara skrivbar.

note: translators: %s is a location in the filesystem.
en: Log files are stored in this directory: %s
sv_SE: Loggfiler lagras i den här katalogen: %s

en: Unable to start synchronization. The link you followed may have expired.
sv_SE: Det gick inte att starta synkroniseringen. Länken du just använde gäller kanske inte längre.

note: translators: %1$s: "Learn more about linked products" link opening tag. %2$s: "Learn more about linked products" link closing tag.
en: Upsells are typically products that are extra profitable or better quality or more expensive. Experiment with combinations to boost sales. %1$sLearn more about linked products%2$s
sv_SE: Merförsäljningsprodukter är vanligtvis produkter som är extra lönsamma, av bättre kvalitet eller dyrare. Experimentera med kombinationer för att öka försäljningen. %1$sLäs mer om länkade produkter%2$s

en: This sets the minimum severity level of logs that will be stored. Lower severity levels will be ignored. "None" means all logs will be stored.
sv_SE: Detta anger den lägsta allvarlighetsgraden för loggar som kommer att lagras. Lägre allvarlighetsgrader kommer att ignoreras. "Ingen" innebär att alla loggar kommer att lagras.

en: Level threshold
sv_SE: Gränsvärde för nivå

note: translators: %1$s is the name of a code variable. %2$s is the name of a file.
en: This setting cannot be changed here because it is defined in the %1$s constant, probably in your %2$s file.
sv_SE: Den här inställningen kan inte ändras här eftersom den är definierad i konstanten %1$s, troligtvis i filen %2$s.

en: This sets how many days log entries will be kept before being auto-deleted.
sv_SE: Detta avgör hur många dagar loggposter sparas innan de tas bort automatiskt.

en: Retention period
sv_SE: Lagringsperiod

note: translators: %s is the name of a filter hook.
en: This setting cannot be changed here because it is being set by a filter on the %s hook.
sv_SE: Den här inställningen kan inte ändras här eftersom den anges av ett filter på filter-hooken %s.

en: This determines where log entries are saved.
sv_SE: Detta avgör var loggposter sparas.

en: Log storage
sv_SE: Logglagring

note: translators: %s is the name of a code variable.
en: This setting cannot be changed here because it is defined in the %s constant.
sv_SE: Den här inställningen kan inte ändras här eftersom den är definierad i konstanten %s.

en: Note that if this setting is changed, any log entries that have already been recorded will remain stored in their current location, but will not migrate.
sv_SE: Observera att om den här inställningen ändras kommer loggposter som redan har registrerats att förbli lagrade på sin nuvarande plats, men kommer inte att migrera.

en: Database (not recommended on live sites)
sv_SE: Databas (rekommenderas inte på live-webbplatser)

en: File system (default)
sv_SE: Filsystem (standard)

en: Logger
sv_SE: Loggverktyg

en: Logs settings
sv_SE: Logginställningar

note: translators: %s is a URL to another admin screen.
en: Logging is disabled. It can be enabled in <a href="%s">Logs Settings</a>.
sv_SE: Loggning har inaktiverats. Den kan aktiveras i <a href="%s">Logginställningar</a>.

note: translators: %1$s is a number of log files, %2$s is a slug-style name for a file.
en: %1$s log file from source %2$s was deleted. | %1$s log files from source %2$s were deleted.
sv_SE[0]: %1$s loggfil från källan %2$s togs bort.
sv_SE[1]: %1$s loggfiler från källan %2$s togs bort.

note: translators: %d is an order ID.
en: Differences found for order %d:
sv_SE: Skillnader hittades för beställning %d:

en: No differences found.
sv_SE: Inga skillnader hittades.

note: translators: %1$d is an order ID, %2$s is an error message.
en: An error occurred while computing a diff for order %1$d: %2$s
sv_SE: Det uppstod ett fel vid skillnadsberäkningen för beställning %1$d: %2$s

note: translators: %d is an order count.
en: Orders subject to cleanup: %d
sv_SE: Beställningar som ska rensas: %d

note: translators: %d is an order count.
en: Unsynced orders: %d
sv_SE: Osynkroniserade beställningar: %d

note: translators: %s is either 'yes' or 'no'.
en: Compatibility mode enabled?: %s
sv_SE: Kompatibilitetsläge aktiverat?: %s

note: translators: %s is either 'yes' or 'no'.
en: HPOS enabled?: %s
sv_SE: HPOS aktiverat?: %s

en: A link to a product sold on a different website, e.g. brand collab.
sv_SE: En länk till en produkt som säljs på en annan webbplats, t.ex. vid varumärkessamarbete.

en: Affiliate product
sv_SE: Affiliate-produkt

en: A set of products that go well together, e.g. camera kit.
sv_SE: En uppsättning produkter som passar bra ihop, t.ex. kamerapaket.

en: A single physical or virtual product, e.g. a t-shirt or an eBook.
sv_SE: En enskild fysisk eller virtuell produkt, t.ex. en t-shirt eller en e-bok.

en: Boost international sales and save on FX fees. Accept 60+ local payment methods including Apple Pay and Google Pay.
sv_SE: Öka den internationella försäljningen och spara på FX-avgifter. Ta emot betalningar med över 60 olika lokala betalningsmetoder, inklusive Apple Pay och Google Pay.

en: Airwallex Payments
sv_SE: Airwallex-betalningar

en: Coupons for groups. Provides the option to have coupons that are restricted to group members or roles. Works with the free Groups plugin.
sv_SE: Rabattkoder för grupper. Ger möjligheten att ha rabattkoder som är begränsade till gruppmedlemmar eller roller. Fungerar med det kostnadsfria Groups-tillägget.

en: Give away a free item to any customer with the coupon code.
sv_SE: Ge bort en gratis vara till valfri kund med rabattkoden.

en: Create "store credit" coupons for customers which are redeemable at checkout.
sv_SE: Skapa "butikskredit"-rabattkoder som kunder kan lösa in i kassan.

en: Create a unique URL that applies a discount and optionally adds one or more products to the customer's cart.
sv_SE: Skapa en unik URL som tillämpar en rabatt och, om så önskas, lägger till en eller flera produkter i kundens varukorg.

en: Powerful, "all in one" solution for gift certificates, store credits, discount coupons and vouchers.
sv_SE: Kraftfull "allt i ett"-lösning för presentkort, butikskrediter, rabattkoder och kuponger.

en: Generate dynamic personalized coupons for your customers that increase purchase rates.
sv_SE: Generera dynamiska personliga rabattkoder för dina kunder som ökar köpfrekvensen.

en: Sync your website's data like contacts, products, and orders over Salesforce CRM with Salesforce Integration for WooCommerce.
sv_SE: Synkronisera webbplatsdata såsom kontakter, produkter och beställningar över Salesforce CRM med Salesforce-integrering för WooCommerce.

en: Integrate your WooCommerce store with 5000+ cloud apps and services today. Trusted by 11,000+ users.
sv_SE: Integrera din WooCommerce-butik med över 5 000 molnappar och -tjänster idag. Används av över 11 000 användare.

en: Harness data from WooCommerce to grow your business. Manage leads, customers, and segments, through automation, quotes, invoicing, billing, and email marketing. Power up your store with CRM.
sv_SE: Utnyttja data från WooCommerce för att få ditt företag att växa. Hantera leads, kunder och segment genom automatisering, offerter, fakturering och e-postmarknadsföring. Ta din butik till nästa nivå med CRM.

en: Turn your product images into stunning videos that engage and convert audiences - no video experience required.
sv_SE: Förvandla dina produktbilder till fantastiska videoklipp som engagerar och konverterar publiken – ingen videoerfarenhet krävs.

en: Collect and showcase verified reviews that consumers trust.
sv_SE: Samla och visa upp verifierade recensioner som konsumenterna litar på.

en: Delight customers and boost organic sales with a special WooCommerce birthday email (and coupon!) on their special day.
sv_SE: Gläd kunder och öka den organiska försäljningen med ett speciellt WooCommerce-födelsedagsmail (och en rabattkod) på deras stora dag.

en: Boost your organic sales by adding a customer referral program to your WooCommerce store.
sv_SE: Öka din organiska försäljning genom att lägga till ett kundhänvisningsprogram till din WooCommerce-butik.

en: Convert and retain customers with automated marketing that does the hard work for you.
sv_SE: Konvertera och behåll kunder med automatiserad marknadsföring som gör det hårda arbetet åt dig.

en: Send targeted campaigns, recover abandoned carts and more with Mailchimp.
sv_SE: Skicka målriktade kampanjer, återställ övergivna varukorgar och mer därtill med Mailchimp.

en: Create advertising campaigns and reach one billion global users with TikTok for WooCommerce.
sv_SE: Skapa annonskampanjer och nå en miljard globala användare med TikTok for WooCommerce.

en: Grow your business on Pinterest! Use this official plugin to allow shoppers to Pin products while browsing your store, track conversions, and advertise on Pinterest.
sv_SE: Få ditt företag att växa på Pinterest. Använd detta officiella tillägg för att göra det möjligt för kunder att fästa produkter medan de surfar i din butik, spåra konverteringar och annonsera på Pinterest.

en: Conversion
sv_SE: Konvertering

en: Automations
sv_SE: Automatiseringar

en: Sales channels
sv_SE: Försäljningskanaler

en: Override the "woocommerce_date_type" option that is used for the database date field considered for revenue reports.
sv_SE: Åsidosätt alternativet "woocommerce_date_type" som används för databasdatumfältet som beaktas för intäktsrapporter.

en: Sorry, you cannot create dummy products.
sv_SE: Du kan inte skapa dummy-produkter.

en: Sales of the marketing campaign.
sv_SE: Försäljning för marknadsföringskampanjen.

en: Limit result set to specific amount of suggested products.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till en specifik mängd föreslagna produkter.

en: Limit result set to specific product tag ids.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till specifika produktetikett-ID:n.

en: Limit result set to specific product categorie ids.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till specifika produktkategori-ID:n.

en: Invalid layout template ID.
sv_SE: Ogiltigt ID för layoutmall.

en: Area to get templates for.
sv_SE: Område att hämta mallar för.

note: translators: %1$s is the downloadable file path, %2$s is an opening link tag, %3%s is a closing link tag.
en: The downloadable file %s cannot be used as it does not exist on the server, or is not located within an approved directory. Please contact a site administrator for help. %2$sLearn more.%3$s
sv_SE: Den nedladdningsbara filen %s kan inte användas eftersom den inte finns på servern, eller inte finns i en godkänd katalog. Kontakta en webbplatsadministratör för att få hjälp. %2$sLäs mer.%3$s

en: Could not start the installation process. Reason:
sv_SE: Det gick inte att starta installationsprocessen. Anledning:

[ctx: block description]
en: Enable customers to filter the product collection by rating.
sv_SE: Gör det möjligt för kunder att filtrera produktsamlingen efter betyg.

[ctx: block title]
en: Product list
sv_SE: Produktlista

[ctx: block description]
en: The product section description.
sv_SE: Produktsektionens beskrivning.

[ctx: block title]
en: Product section description
sv_SE: Produktsektionsbeskrivning

[ctx: block description]
en: The product list.
sv_SE: Produktlistan.

en: This is the Customer Lifetime Value, or the total amount you have earned from this customer's orders.
sv_SE: Detta är kundens livstidsvärde, eller det totala belopp som du har tjänat på den här kundens beställningar.

en: Total revenue
sv_SE: Total intäkt

en: Total number of non-cancelled, non-failed orders for this customer, including the current one.
sv_SE: Totalt antal ej avbrutna, ej misslyckade beställningar för denna kund, inklusive den aktuella.

en: Total orders
sv_SE: Totalt antal beställningar

en: The number of unique pages viewed by the customer prior to this order.
sv_SE: Antalet unika sidor som har setts av kunden före denna beställning.

en: Session page views
sv_SE: Sidvisningar under session

en: Device type
sv_SE: Enhetstyp

en: Source type
sv_SE: Källtyp

en: Hide details
sv_SE: Dölj detaljer

en: Show details
sv_SE: Visa detaljer

en: Additional fields to be persisted on the order.
sv_SE: Ytterligare fält som ska sparas i beställningen.

en: Web admin
sv_SE: Webbadministratör

en: Direct
sv_SE: Direkt

note: translators: %s is the source value
en: Referral: %s
sv_SE: Hänvisning: %s

note: translators: %s is the source value
en: Organic: %s
sv_SE: Organisk: %s

note: translators: %s is the source value
en: Source: %s
sv_SE: Källa: %s

en: Order not found.
sv_SE: Beställning hittades inte.

en: Set product featured image when uploaded image file name matches product SKU.
sv_SE: Ange utvald produktbild när namnet på den uppladdade bildfilen matchar produktens SKU.

en: Match images
sv_SE: Matcha bilder

en: Product image matching by SKU
sv_SE: Matchning av produktbild efter SKU

en: Origin
sv_SE: Ursprung

note: translators: %s is the field name
en: Order attribution field: %s
sv_SE: Fält för beställningstillskrivning: %s

note: translators: %s is the property type
en: Value of type %s was posted to the order attribution callback
sv_SE: Värdet av typ %s skickades till återkallelsen för beställningstillskrivning

en: Make a collection of related products, enabling customers to purchase multiple items together.
sv_SE: Skapa en samling av produkter som passar ihop, så att kunderna kan köpa flera varor samtidigt.

en: Products in this group
sv_SE: Produkter i denna grupp

note: translators: %1$s: Downloads settings link opening tag. %2$s: Downloads settings link closing tag.
en: Add any files you'd like to make available for the customer to download after purchasing, such as instructions or warranty info. Store-wide updates can be managed in your %1$sproduct settings%2$s.
sv_SE: Lägg till filer som du vill göra tillgängliga för kunden att ladda ner efter köpet, t.ex. instruktioner eller garantiinformation. Uppdateringar för hela butiken kan hanteras i dina %1$sproduktinställningar%2$s.

en: Enable this feature to track and credit channels and campaigns that contribute to orders on your site
sv_SE: Aktivera den här funktionen för att spåra och kreditera kanaler och kampanjer som bidrar till beställningar på din webbplats

en: Order Attribution
sv_SE: Beställningstillskrivning

en: Order is not an HPOS order.
sv_SE: Beställningen är inte en HPOS-beställning.

note: translators: %d is an order ID.
en: %d is not a valid order ID.
sv_SE: %d är inte ett giltig beställnings-ID.

en: Desktop
sv_SE: Stationär dator

en: Tablet
sv_SE: Läsplatta

en: Mobile
sv_SE: Mobil

en: Customer history
sv_SE: Kundhistorik

note: Translators: %s order type name.
en: %s attribution
sv_SE: %s-tillskrivning

note: translators: %s is a number.
en: ⚠️ Only %s files can be searched at one time. Try filtering the file list before searching.
sv_SE: ⚠️ Endast %s filer kan sökas åt gången. Prova att filtrera fillistan innan du söker.

en: Search within these files
sv_SE: Sök bland dessa filer

note: translators: %s is a number of log files.
en: %s expired log file was deleted. | %s expired log files were deleted.
sv_SE[0]: %s förfallen loggfil har tagits bort.
sv_SE[1]: %s förfallna loggfiler har tagits bort.

note: translators: %s is a line number in a file.
en: Line %s
sv_SE: Rad %s

en: Matched Line
sv_SE: Matchad rad

en: Line #
sv_SE: Rad #

note: translators: %s is a number.
en: The number of search results has reached the limit of %s. Try refining your search.
sv_SE: Antalet sökresultat har nått gränsen på %s. Prova förfina din sökning.

en: No search results.
sv_SE: Inga sökresultat.

en: Could not access file.
sv_SE: Kunde inte komma åt filen.

en: Could not write to the temp directory. Try downloading files one at a time instead.
sv_SE: Det gick inte att skriva till den temporära katalogen. Försök att ladda ner en fil i taget istället.

en: Could not access the specified files.
sv_SE: Det gick inte att komma åt de angivna filerna.

en: Multiple files match this ID.
sv_SE: Flera filer matchar detta ID.

note: translators: %d is the number of orders that were cleaned up.
en: Cleanup completed for %d order. | Cleanup completed for %d orders.
sv_SE[0]: Rensning av %d beställning slutförd.
sv_SE[1]: Rensning av %d beställningar slutförd.

note: translators: %1$d is an order ID, %2$s is an error message.
en: An error occurred while cleaning up order %1$d: %2$s
sv_SE: Ett fel uppstod vid rensning av beställning %1$d: %2$s

note: translators: %d is an order ID.
en: Cleanup completed for order %d.
sv_SE: Rensning av beställning %d slutförd.

note: translators: %d is the number of orders to clean up.
en: Starting cleanup for %d order... | Starting cleanup for %d orders...
sv_SE[0]: Påbörjar rensning av %d beställning …
sv_SE[1]: Påbörjar rensning av %d beställningar …

en: HPOS cleanup
sv_SE: HPOS-rensning

en: No orders to cleanup.
sv_SE: Inga beställningar att rensa.

en: Cleanup can only be performed when HPOS is active and compatibility mode is disabled.
sv_SE: Rensning kan bara utföras när HPOS är aktivt och kompatibilitetsläget är inaktiverat.

note: translators: %s is field key.
en: The field %s is required.
sv_SE: Fältet %s är obligatoriskt.

note: translators: %1$s is field key, %2$s location.
en: The field %1$s is invalid for the location %2$s.
sv_SE: Fältet %1$s är ogiltigt för platsen %2$s.

note: translators: % is field key.
en: The field %s is invalid.
sv_SE: Fältet %s är ogiltigt.

note: translators: %1$d is referring to rating value. Example: Rated 4 out of 5.
en: Rated %1$d out of 5
sv_SE: Betygsatt %1$d av 5

en: Built-in Tax & Duties paperwork
sv_SE: Integrerade skatte- och tulldokument

en: Branded tracking experience
sv_SE: Erfarenhet av varumärkesspårning

en: Seamless order sync and label printing
sv_SE: Smidig synkronisering av beställningar och utskrift av etiketter

en: Highly discounted shipping rates
sv_SE: Kraftigt rabatterade fraktavgifter

en: Simplified shipping with:
sv_SE: Förenklad frakt med:

en: Shop the sale
sv_SE: Shoppa rabatten

en: Free Plan Available
sv_SE: Gratis paket tillgängligt

note: translators: Payment gateway enabled notification email subject. %s1: Site title, $s2: Gateway title.
en: [%1$s] Payment gateway "%2$s" enabled
sv_SE: [%1$s] Betalmodul "%2$s" aktiverad

note: translators: Payment gateway enabled notification email. 1: Username, 2: Gateway Title, 3: Site URL, 4: Gateway Settings URL, 5: Admin Email, 6: Site Name, 7: Site URL.
en: Howdy %1$s,
    
    The payment gateway "%2$s" was just enabled on this site:
    %3$s
    
    If this was intentional you can safely ignore and delete this email.
    
    If you did not enable this payment gateway, please log in to your site and consider disabling it here:
    %4$s
    
    This email has been sent to %5$s
    
    Regards,
    All at %6$s
    %7$s
sv_SE: Hej %1$s,
    
    Betalmodulen ”%2$s” har just aktiverats på denna webbplats:
    %3$s
    
    Om detta var avsiktligt kan du ignorera och ta bort detta e-postmeddelande.
    
    Om du inte har aktiverat denna betalningsmodul kan du logga in på din webbplats och överväga att inaktivera den här:
    %4$s
    
    Detta e-postmeddelande har skickats till %5$s
    
    Hälsningar,
    %6$s
    %7$s

en: There was an error getting the install URL for this product.
sv_SE: Det uppstod ett fel vid hämtningen av installations-URL:en för denna produkt.

en: You do not have permission to manage log entries.
sv_SE: Du har inte behörighet för att hantera logginlägg.

en: This product is already installed.
sv_SE: Denna produkt är redan installerad.

en: Context
sv_SE: Kontext

en: Hide context
sv_SE: Dölj kontext

en: Show context
sv_SE: Visa kontext

en: Additional context
sv_SE: Ytterligare kontext

[ctx: block title]
en: No results
sv_SE: Inga resultat

[ctx: block keyword]
en: Product Collection
sv_SE: Produktkollektion

[ctx: block description]
en: The contents of this block will display when there are no products found.
sv_SE: Innehållet i det här blocket visas när inga produkter har hittats.

[ctx: block title]
en: Rating Filter
sv_SE: Betygsfilter

en: Refresh
sv_SE: Uppdatera

note: translators: %s is the audio player icon. translators: %s is the social service name.
en: %s icon
sv_SE: %s-ikon

en: Subscribe
sv_SE: Prenumerera

en: This product will not trigger your customer's shipping calculator in cart or at checkout. This product also won't require your customers to enter their shipping details at checkout. <a href="https://woocommerce.com/document/managing-products/#adding-a-virtual-product" target="_blank" rel="noreferrer">Read more about virtual products</a>.
sv_SE: Den här produkten aktiverar inte din kunds fraktkalkylator i varukorgen eller i kassan. Produkten kräver inte heller att dina kunder anger sina leveransuppgifter i kassan. <a href="https://woocommerce.com/document/managing-products/#adding-a-virtual-product" target="_blank" rel="noreferrer">Läs mer om virtuella produkter</a>.

en: Buy button
sv_SE: Köp-knapp

en: Link to the external product
sv_SE: Länk till den externa produkten

en: Enter the external URL to the product
sv_SE: Ange den externa URL:en till produkten

en: Link to the external product is an invalid URL.
sv_SE: Länk till den externa produkten är en ogiltig URL.

en: This product has options, such as size or color. You can now manage each variation's shipping settings and other details individually.
sv_SE: Den här produkten har alternativ, till exempel storlek eller färg. Du kan nu hantera fraktalternativ och annan information individuellt för varje variation.

en: This product has options, such as size or color. You can now manage each variation's inventory and other details individually.
sv_SE: Den här produkten har alternativ, till exempel storlek eller färg. Du kan nu hantera lager och annan information individuellt för varje variation.

en: Help customers find this product by assigning it to categories, adding extra details, and managing its visibility in your store and other channels.
sv_SE: Hjälp kunderna att hitta den här produkten genom att tilldela den kategorier, lägga till extra information och hantera dess synlighet i din butik och andra kanaler.

en: Buy button text
sv_SE: Köpknappstext

en: Add a link and choose a label for the button linked to a product sold elsewhere.
sv_SE: Lägg till en länk och välj en etikett för knappen som länkar till en produkt som säljs på annan plats.

en: This product has options, such as size or color. You can manage each variation's images, downloads, and other details individually.
sv_SE: Den här produkten har alternativ, till exempel storlek eller färg. Du kan hantera bilder, nedladdningar och annan information individuellt för varje variation.

en: This variation will not trigger your customer's shipping calculator in cart or at checkout. This product also won't require your customers to enter their shipping details at checkout. <a href="https://woocommerce.com/document/managing-products/#adding-a-virtual-product" target="_blank" rel="noreferrer">Read more about virtual products</a>.
sv_SE: Den här variationen aktiverar inte din kunds fraktkalkylator i varukorgen eller i kassan. Produkten kräver inte heller att dina kunder anger sina leveransuppgifter i kassan. <a href="https://woocommerce.com/document/managing-products/#adding-a-virtual-product" target="_blank" rel="noreferrer">Läs mer om virtuella produkter</a>.

en: Current
sv_SE: Nuvarande

en: File size
sv_SE: Filstorlek

en: Date modified
sv_SE: Datum ändrad

en: No log files found.
sv_SE: Inga loggfiler hittades.

en: This file does not exist.
sv_SE: Denna fil finns inte.

en: File rotations:
sv_SE: Rotation av filer:

en: Browse log files
sv_SE: Bläddra i loggfiler

note: translators: %s is the name of a log file.
en: Viewing log file %s
sv_SE: Visar loggfil %s

en: Filter by log source
sv_SE: Filtrera efter loggkälla

note: translators: %s is a number of files.
en: %s log file deleted. | %s log files deleted.
sv_SE[0]: %s loggfil borttagen.
sv_SE[1]: %s loggfiler borttagna.

en: Customers will need to spend this amount to get free shipping.
sv_SE: Kunder måste spendera detta belopp för att få gratis frakt.

en: Return to the file list.
sv_SE: Återgå till fillistan.

en: Delete this log file permanently?
sv_SE: Ta bort denna loggfil permanent?

en: You do not have permission to manage log files.
sv_SE: Du har inte behörighet att hantera loggfiler.

note: translators: 1. a date, 2. a slug-style name for a file.
en: Select the %1$s log file for %2$s
sv_SE: Välj %1$s loggfil för %2$s

en: Could not access the log file directory.
sv_SE: Det gick inte att öppna katalogen för loggfiler.

note: translators: 1: WC_Logger::log 2: level
en: %1$s was called with an invalid event type "%2$s".
sv_SE: %1$s blev uppringd med en ogiltig händelsetyp "%2$s".

note: translators: %1$s is the name of the hook to be enqueued, %2$s is the exception message.
en: Caught exception while enqueuing action "%1$s": %2$s
sv_SE: Ett undantag inträffade medan åtgärd "%1$s" stod i kö: %2$s

en: e.g. Local pickup
sv_SE: t.ex. Hämta själv

en: advanced costs
sv_SE: avancerade kostnader

en: No requirement
sv_SE: Inget krav

en: Your customers will see the name of this shipping method during checkout.
sv_SE: Dina kunder kommer att se namnet på detta leveranssätt i kassan.

en: Attribute terms.
sv_SE: Attribut-termer.

en: e.g. Free shipping
sv_SE: t.ex. Gratis frakt

en: Free shipping requires
sv_SE: Gratis frakt kräver

en: e.g. Standard national
sv_SE: t.ex. Standard nationell

en: Charge a flat rate per item, or enter a cost formula to charge a percentage based cost or a minimum fee. Learn more about
sv_SE: Ta ut ett fast pris per vara, eller ange en kostnadsformel för att ta ut en procentbaserad summa alternativt en minimiavgift. Läs mer om

en: WooCommerce Store Identifier.
sv_SE: WooCommerce butiksidentifierare.

note: translators: %s: URL for link
en: These costs can optionally be added based on the <a target="_blank" href="%s">product shipping class</a>. Learn more about <a target="_blank" href="https://woocommerce.com/document/flat-rate-shipping/#shipping-classes">setting shipping class costs</a>.
sv_SE: Dessa avgifter kan eventuellt läggas till baserat på <a target="_blank" href="%s">produktens fraktklass</a>. Läs mer om hur du <a target="_blank" href="https://woocommerce.com/document/flat-rate-shipping/#shipping-classes">konfigurerar avgifter för fraktklasser</a>.

en: A minimum order amount OR coupon
sv_SE: Ett minsta beställningsbelopp ELLER rabattkod

en: A minimum order amount AND coupon
sv_SE: Ett minsta beställningsbelopp OCH rabattkod

en: Please enter a valid number.
sv_SE: Ange ett giltigt nummer.

note: translators: %s: Product title
en: Add to cart: &ldquo;%s&rdquo;
sv_SE: Lägg till i varukorgen: ”%s”

en: An optional zone you can use to set the shipping method(s) available to any regions that have not been listed above.
sv_SE: En valfri zon som du kan använda för att ange vilka fraktmetoder som är tillgängliga för regioner som inte har listats ovan.

en: A shipping zone consists of the region(s) you'd like to ship to and the shipping method(s) offered. A shopper can only be matched to one zone, and we'll use their shipping address to show them the methods available in their area.
sv_SE: En fraktzon består av de regioner som du vill skicka till och de fraktmetoder som erbjuds. En kund kan bara matchas mot en zon, och vi använder kundens leveransadress för att visa vilka metoder som finns tillgängliga i området.

en: Add zone
sv_SE: Lägg till zon

en: Classes
sv_SE: Klasser

note: translators: %s: shipping method title
en: Set up %s
sv_SE: Konfigurera %s

en: e.g. Heavy
sv_SE: t.ex. Tungt

en: Create shipping method
sv_SE: Skapa leveranssätt

en: Add shipping class costs
sv_SE: Lägg till kostnader för fraktklasser

en: Add the shipping methods you'd like to make available to customers in this zone.
sv_SE: Lägg till de fraktmetoder som du vill tillgängliggöra för kunder i den här zonen.

en: List the regions you'd like to include in your shipping zone. Customers will be matched against these regions.
sv_SE: Ange de regioner som du vill inkludera i din fraktzon. Kunder kommer matchas mot dessa regioner.

en: Give your zone a name! E.g. Local, or Worldwide.
sv_SE: Ge din zon ett namn! T.ex. Lokalt eller Globalt

en: e.g. For heavy items requiring higher postage
sv_SE: t.ex. för tunga försändelser som kräver högre fraktavgift

en: e.g. heavy-packages
sv_SE: t.ex. tunga paket

en: Give your shipping class a name for easy identification
sv_SE: Ge din fraktklass ett namn för enkel identifiering

en: Use shipping classes to customize the shipping rates for different groups of products, such as heavy items that require higher postage fees.
sv_SE: Använd fraktklasser för att anpassa fraktavgifterna för olika produktgrupper, som tunga objekt som kräver högre fraktavgifter.

en: STEP 1 OF 2
sv_SE: STEG 1 AV 2

en: STEP 2 OF 2
sv_SE: STEG 2 AV 2

en: Slug (unique identifier) can be left blank and auto-generated, or you can enter one
sv_SE: Slug (unika identifierare) kan lämnas tom och genereras automatiskt, eller så kan du ange en

en: Unknown error
sv_SE: Okänt fel

en: Subscription not found
sv_SE: Prenumeration hittades inte

en: This product is not installed.
sv_SE: Denna produkt är inte installerad.

en: This product is already active.
sv_SE: Denna produkt är redan aktiv.

en: This product has been activated.
sv_SE: Denna produkt har aktiverats.

en: There was an error activating this theme.
sv_SE: Ett fel inträffade när det här temat aktiverades.

en: There was an error activating this plugin.
sv_SE: Ett fel inträffade när det här tillägget aktiverades.

en: We couldn't find a subscription for this product.
sv_SE: Vi kunde inte hitta någon prenumeration för den här produkten.

en: There was an error disconnecting your subscription. Please try again.
sv_SE: Det uppstod ett fel när din prenumeration kopplades ifrån. Försök igen.

en: Your subscription has been disconnected.
sv_SE: Din prenumeration har kopplats ifrån.

en: There was an error connecting your subscription. Please try again.
sv_SE: Ett fel uppstod när din prenumeration skulle anslutas. Försök igen.

en: Your subscription has been connected.
sv_SE: Din prenumeration har anslutits.

note: translators: %1$s Coupon codes, %2$s Reason
en: "%1$s" was removed from the cart. %2$s
sv_SE: ”%1$s” togs bort från varukorgen. %2$s

[ctx: block description]
en: Displays WooCommerce page content.
sv_SE: Visar WooCommerce-sidinnehåll.

[ctx: block title]
en: WooCommerce Page
sv_SE: WooCommerce-sida

[ctx: block title]
en: Order Totals
sv_SE: Beställningssummor

[ctx: block title]
en: Order Status
sv_SE: Beställningsstatus

[ctx: block title]
en: Shipping Address Section
sv_SE: Sektionen för leveransadress

[ctx: block description]
en: Display links to purchased downloads.
sv_SE: Visa länkar för köpta nedladdningar.

[ctx: block title]
en: Order Downloads
sv_SE: Beställ nedladdningar

[ctx: block description]
en: Display the downloadable products section.
sv_SE: Visa sektionen för nedladdningsbara produkter.

[ctx: block title]
en: Downloads Section
sv_SE: Sektionen för nedladdningar

[ctx: block title]
en: Billing Address Section
sv_SE: Sektionen för faktureringsadress

[ctx: block title]
en: Additional Information
sv_SE: Ytterligare information

[ctx: block description]
en: Renders classic WooCommerce shortcodes.
sv_SE: Återger klassiska kortkoder för WooCommerce.

[ctx: block title]
en: Classic Shortcode
sv_SE: Klassiska kortkoder

[ctx: block keyword]
en: downloads
sv_SE: nedladdningar

[ctx: block description]
en: The product downloads.
sv_SE: Produktnedladdningarna.

[ctx: block title]
en: Product downloads
sv_SE: Produktnedladdningar

[ctx: block description]
en: A text field for use in the product editor.
sv_SE: Ett textfält för användning i produktredigeraren.

[ctx: block title]
en: Product text field
sv_SE: Textfält för produkter

[ctx: block keyword]
en: number
sv_SE: nummer

[ctx: block description]
en: A reusable number field for the product editor.
sv_SE: Ett återanvändbart nummerfält för produktredigeraren.

[ctx: block title]
en: Product number control
sv_SE: Kontroll av artikelnummer

[ctx: block description]
en: A reusable checkbox for the product editor.
sv_SE: En återanvändbar kryssruta för produktredigeraren.

[ctx: block description]
en: Display the items purchased and order totals.
sv_SE: Visa köpta varor och total summa för beställning.

[ctx: block title]
en: Order Totals Section
sv_SE: Sektionen för beställningens summa

[ctx: block description]
en: Display the order details section.
sv_SE: Visa sektionen för beställningsinformation.

[ctx: block description]
en: Display a "thank you" message, or a sentence regarding the current order status.
sv_SE: Visa ett ”tack”-meddelande eller en mening om aktuell beställningsstatus.

[ctx: block description]
en: Display the order summary on the order confirmation page.
sv_SE: Visa sammanfattning av beställningen på sidan för beställningsbekräftelsen.

[ctx: block description]
en: Displays additional information provided by third-party extensions for the current order.
sv_SE: Visar ytterligare information som tillhandahålls av utökningar från tredje part för den aktuella beställningen.

[ctx: block description]
en: Display the order confirmation shipping section.
sv_SE: Visa leveranssektionen i bekräftelsen för beställningen.

[ctx: block description]
en: Display the order confirmation shipping address.
sv_SE: Visa leveransadressen i bekräftelsen för beställningen.

[ctx: block description]
en: Display the order confirmation billing section.
sv_SE: Visa faktureringssektionen i bekräftelsen för beställningen.

[ctx: block description]
en: Display the order confirmation billing address.
sv_SE: Visa faktureringsadressen i bekräftelsen för beställningen.

en: days
sv_SE: dagar

en: Themes
sv_SE: Teman

en: Search results
sv_SE: Sökresultat

en: Background sync is enabled.
sv_SE: Bakgrundssynkronisering är aktiverad.

en: Add and manage attributes used for product options, such as size and color.
sv_SE: Lägg till och hantera attribut som används för produktalternativ, t.ex. storlek och färg.

en: This product requires shipping or pickup
sv_SE: Den här produkten kräver frakt eller upphämtning

en: This variation requires shipping or pickup
sv_SE: Den här varianten kräver frakt eller upphämtning

en: Same as main product
sv_SE: Samma som huvudprodukten

en: Add any files you'd like to make available for the customer to download after purchasing, such as instructions or warranty info.
sv_SE: Lägg till filer som du vill göra tillgängliga för kunden att ladda ner efter köpet, t.ex. instruktioner eller garantiinformation.

en: Variation details
sv_SE: Variationsdetaljer

en: <strong>You’re editing details specific to this variation.</strong> Some information, like description and images, will be inherited from the main product, <noticeLink><parentProductName/></noticeLink>.
sv_SE: <strong>Du redigerar detaljer som är specifika för den här variationen.</strong> Viss information, som beskrivning och bilder, kommer att ärvas från huvudprodukten, <noticeLink><parentProductName/></noticeLink>.

en: Template for the product variation form
sv_SE: Formulärmall för produktvariation

en: Product Variation Template
sv_SE: Produktvariationsmall

en: Good news! WooCommerce Tax can automate your sales tax calculations for you.
sv_SE: Goda nyheter! ”WooCommerce Tax” kan automatisera dina momsberäkningar på försäljningar åt dig.

[ctx: Template name]
en: Page: Checkout
sv_SE: Sida: Kassa

[ctx: Template name]
en: Page: Cart
sv_SE: Sida: varukorg

en: The item type.
sv_SE: Typen av vara

en: Failed to fetch dummy products.
sv_SE: Hämtning av dummy-produkter misslyckades.

en: Confirm email and view order
sv_SE: Bekräfta e-post och visa beställning

en: Alternatively, confirm the email address linked to the order below.
sv_SE: Alternativt kan du bekräfta den e-postadress som är kopplad till beställningen nedan.

note: translators: 1: opening a link tag 2: closing a link tag
en: Have an account with us? %1$sLog in here%2$s to view your order.
sv_SE: Har du ett konto hos oss? %1$sLogga in här%2$s för att visa din beställning.

en: Great news! Your order has been received, and a confirmation will be sent to your email address.
sv_SE: Goda nyheter! Vi har tagit emot din beställning och en bekräftelse kommer att skickas till din e-postadress.

en: If you've just placed an order, give your email a quick check for the confirmation.
sv_SE: Om du just har lagt en beställning bör du snabbt kontrollera om du har fått en bekräftelse i din e-post.

en: Try again
sv_SE: Försök igen

en: Your order cannot be processed as the originating bank/merchant has declined your transaction. Please attempt your purchase again.
sv_SE: Din beställning kan inte behandlas eftersom den bank/handlare som utfört transaktionen har avvisat den. Försök att genomföra ditt köp igen.

en: Thank you. Your order has been fulfilled.
sv_SE: Tack. Din beställning har genomförts.

note: translators: %s: date and time of the order refund.
en: Your order was refunded %s.
sv_SE: Din beställning återbetalades %s.

en: Your order has been cancelled.
sv_SE: Din beställning avbröts.

en: Please check your email for the order confirmation.
sv_SE: Kontrollera din e-post om du har fått beställningsbekräftelsen.

note: translators: 1: opening a link tag 2: closing a link tag
en: Have an account with us? %1$sLog in here to view your order details%2$s.
sv_SE: Har du ett konto hos oss? %1$sLogga in här för att visa din information om beställningen%2$s.

en: The Order Confirmation template serves as a receipt and confirmation of a successful purchase. It includes a summary of the ordered items, shipping, billing, and totals.
sv_SE: Mallen för beställningsbekräftelse fungerar som kvitto och bekräftelse på ett lyckat köp. Den innehåller en sammanfattning av de beställda varorna, frakt, fakturering och totalsummor.

en: Placeholder image used to represent products being showcased under the social media icons. 4 out of 4.
sv_SE: Platshållarbild som används för att representera produkter som visas under ikonerna för sociala medier. 4 av 4.

en: Placeholder image used to represent products being showcased under the social media icons. 3 out of 4.
sv_SE: Platshållarbild som används för att representera produkter som visas under ikonerna för sociala medier. 3 av 4.

en: Placeholder image used to represent products being showcased under the social media icons. 2 out of 4.
sv_SE: Platshållarbild som används för att representera produkter som visas under ikonerna för sociala medier. 2 av 4.

en: Placeholder image used to represent products being showcased under the social media icons. 1 out of 4.
sv_SE: Platshållarbild som används för att representera produkter som visas under ikonerna för sociala medier. 1 av 4.

en: Learn about new products and discounts
sv_SE: Läs om nya produkter och rabatter

en: Attribute term.
sv_SE: Term för attribut.

en: Limit result set to products with specified attributes.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till produkter med angivna attribut.

en: Default values for generated variations.
sv_SE: Standardvärden för genererade variationer.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased.
sv_SE: Platshållarbild som används för att representera en produkt som presenteras.

note: Translators: %s Page contents.
en: Page where shoppers go to finalize their purchase
sv_SE: Sida dit kunder går för att slutföra sitt köp

note: Translators: %s Page contents.
en: Page where shoppers review their shopping cart
sv_SE: Sida där kunder kan granska sin varukorg

en: Legacy
sv_SE: Bakåtkompatibelt läge

en: WooCommerce webhooks that use the Legacy REST API are unsupported
sv_SE: WooCommerce-webhooks som använder Legacy REST API:et stöds inte

note: translators: Placeholders are URLs.
en: ⚠️ The WooCommerce Legacy REST API has been removed from WooCommerce, this will cause <a href="%1$s">webhooks on this site that are configured to use the Legacy REST API</a> to stop working. <a target="_blank" href="%2$s">A separate WooCommerce extension is available</a> to allow these webhooks to keep using the Legacy REST API without interruption. You can also edit these webhooks to use the current REST API version to generate the payload instead. <b><a target="_blank" href="%3$s">Learn more about this change.</a></b>
sv_SE: ⚠️ WooCommerce Legacy REST API:et har tagits bort från WooCommerce, vilket kommer att leda till att <a href="%1$s">webhooks på den här webbplatsen som är konfigurerade för att använda Legacy REST API:et</a> slutar att fungera. <a target="_blank" href="%2$s">En separat WooCommerce-utökning finns tillgänglig</a> som gör att dessa webhooks kan fortsätta att använda Legacy REST API:et utan avbrott. Du kan också redigera dessa webhooks så att de istället använder den aktuella REST API-versionen för att generera nyttolasten. <b><a target="_blank" href="%3$s">Läs mer om den här ändringen.</a></b>

[ctx: block title]
en: Next/Previous Buttons
sv_SE: Knapparna Nästa/Föregående

[ctx: block keyword]
en: taxonomy
sv_SE: taxonomi

[ctx: block description]
en: A block that displays a taxonomy field, allowing searching, selection, and creation of new items
sv_SE: Ett block som visar ett taxonomifält som möjliggör sökning, urval och skapande av nya objekt

[ctx: block title]
en: Taxonomy
sv_SE: Taxonomi

[ctx: block title]
en: Product Tag
sv_SE: Produktetikett

[ctx: block description]
en: Display next and previous buttons.
sv_SE: Visa knapparna ”Nästa” och ”Föregående”.

en: Logo
sv_SE: Logga

note: translators: %s is the audio player icon.
en: Audio
sv_SE: Ljud

en: New, faster way to find extensions and themes for your WooCommerce store
sv_SE: Nytt, snabbare sätt att hitta utökningar och teman för din WooCommerce-butik

en: High-performance order storage (recommended)
sv_SE: Högpresterande beställningslager (rekommenderas)

en: WordPress posts storage (legacy)
sv_SE: WordPress-inläggslagring (äldre)

en: Order data storage
sv_SE: Datalagring för beställningar

note: translators: %s: Search query.
en: Search results for: %s
sv_SE: Sökresultat för: %s

en: HPOS disabled.
sv_SE: HPOS har inaktiverats.

en: HPOS could not be disabled.
sv_SE: Det gick inte att inaktivera HPOS.

en: HPOS is already disabled.
sv_SE: HPOS har redan inaktiverats.

en: HPOS pre-checks failed, please see the errors above
sv_SE: HPOS-förkontrollerna misslyckades, se fel ovan

note: translators: %s is the command to run (wp wc cot sync).
en: [Failed] There are orders pending sync. Please run `%s` to sync pending orders.
sv_SE: [Failed] Det finns beställningar som inväntar synkronisering. Kör "%s" för att synkronisera väntande beställningar.

en: [Failed] The orders table does not exist and this is not a new shop. Please create the table by going to WooCommerce > Settings > Advanced > Features and enabling sync.
sv_SE: [Failed] Beställningstabellen finns inte och detta är inte en ny butik. Skapa tabellen genom att gå till WooCommerce > Inställningar > Avancerat > Funktioner och aktivera synkronisering.

en: [Failed] Orders table could not be created.
sv_SE: [Failed] Det gick inte att skapa beställningstabellen.

en: Orders table created.
sv_SE: Beställningstabell skapad.

en: [Failed] This is not a new shop, but --for-new-shop flag was passed.
sv_SE: [Failed] Detta är inte en ny butik, men for-new-shop-flaggan godkändes.

en: [Failed] Some installed plugins are incompatible. Please review the plugins by going to WooCommerce > Settings > Advanced > Features and see the "Order data storage" section.
sv_SE: [Failed] Några installerade tillägg är inkompatibla. Granska tilläggen genom att gå till WooCommerce > Inställningar > Avancerat > Funktioner och titta i sektionen "Datalagring för beställningar".

en: Running pre-disable checks...
sv_SE: Kör kontroller före inaktivering …

en: HPOS could not be enabled.
sv_SE: HPOS kunde inte aktiveras.

en: HPOS enabled.
sv_SE: HPOS aktiverat.

en: HPOS is already enabled.
sv_SE: HPOS är redan aktiverat.

en: Orders table does not exist. Creating...
sv_SE: Beställningstabellen finns inte. Skapar …

en: Orders table does not exist.
sv_SE: Beställningstabellen finns inte.

en: Custom order tables could not be created.
sv_SE: Det gick inte att skapa de anpassade beställningstabellerna.

en: Custom order tables were created successfully.
sv_SE: De anpassade beställningstabellerna har skapats.

note: translators: %1$s: Learn more link opening tag. %2$s: Learn more link closing tag.
en: Per your %1$sstore settings%2$s, inventory management is <strong>disabled</strong>.
sv_SE: Enligt dina %1$sbutiksinställningar%2$s är lagerhantering <strong>inaktiverad</strong>.

en: Shown to customers on the product page.
sv_SE: Visas för kunder på produktsidan.

en: Create new category
sv_SE: Skapa ny kategori

en: Template for the simple product form
sv_SE: Mall för formulär för enkel produkt

en: Simple Product Template
sv_SE: Mall för enkel produkt

en: Discover ways of extending your store with a tour of the Woo Marketplace
sv_SE: Upptäck sätt att utöka din butik med en rundtur på Woo Marketplace

en: The theme you are currently using is not compatible.
sv_SE: Temat du använder för närvarande är inte kompatibelt.

en: Choose a theme that best fits your brand's look and feel, then make it your own. Change the colors, add your logo, and create pages.
sv_SE: Välj ett tema som passar ditt varumärkes utseende och känsla och gör det till ditt eget. Ändra färgerna, lägg till din logotyp och skapa sidor.

en: Choose your theme
sv_SE: Välj ditt tema

en: Placeholder image with the avatar of the user who is writing the testimonial.
sv_SE: Platshållarbild med profilbilden för användaren som skriver omdömet.

en: Join the community
sv_SE: Gå med i communityn

en: Venezuelan bol&iacute;var (2008–2018)
sv_SE: Venezuelansk bolívar (2008–2018)

en: Limit result set to products with or without price.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till produkter med eller utan pris.

en: These account details will be displayed within the order thank you page and confirmation email.
sv_SE: Dessa kontouppgifter kommer att visas på beställningens tacksida och i bekräftelsemeddelandet.

en: Select values
sv_SE: Välj värden

note: translators: %s: WC_DELIMITER
en: Enter some descriptive text. Use “%s” to separate different values.
sv_SE: Ange lite beskrivande text. Använd "%s" för att separera olika värden.

en: Custom order tables does not exist, creating...
sv_SE: Anpassade beställningstabeller finns inte, skapar …

en: Running pre-enable checks...
sv_SE: Kör kontroller före aktivering …

[ctx: block description]
en: Display the Thumbnails of a product.
sv_SE: Visa miniatyrerna av en produkt.

[ctx: block title]
en: Thumbnails
sv_SE: Miniatyrer

[ctx: block description]
en: Display the Large Image of a product.
sv_SE: Visa den stora bilden av en produkt.

[ctx: block title]
en: Large Image
sv_SE: Stor bild

[ctx: block keyword]
en: Products (Beta)
sv_SE: Produkter (Beta)

[ctx: block description]
en: Display a button for shoppers to quickly view their cart.
sv_SE: Visa en knapp som kunder kan använda för att snabbt visa sin varukorg.

[ctx: block title]
en: Mini-Cart
sv_SE: Minivarukorg

[ctx: block description]
en: Allow customers to breeze through with quick payment options.
sv_SE: Gör det enkelt för kunder att genomföra sina köp med snabba betalningsalternativ.

[ctx: block description]
en: Display the review count of a product
sv_SE: Visa antalet recensioner av en produkt

[ctx: block title]
en: Product Rating Counter
sv_SE: Produktbetygsräknare

[ctx: block description]
en: Display the average rating of a product
sv_SE: Visa det genomsnittliga betyget på en produkt

[ctx: block title]
en: Product Average Rating (Beta)
sv_SE: Genomsnittligt produktbetyg (Beta)

[ctx: block description]
en: The product variations options.
sv_SE: Alternativen för produktvariationer.

[ctx: block title]
en: Product variations options
sv_SE: Alternativ för produktvarianter

[ctx: block description]
en: The product variations items.
sv_SE: Produktens variationsartiklar.

[ctx: block title]
en: Product variations items
sv_SE: Produktvariationsartiklar

[ctx: block keyword]
en: password
sv_SE: lösenord

[ctx: block title]
en: Product password
sv_SE: Produktlösenord

[ctx: block description]
en: A checkbox and an input to type a password to view a product.
sv_SE: En kryssruta och en inmatning för att skriva ett lösenord för att visa en produkt.

[ctx: block keyword]
en: notice
sv_SE: notis

[ctx: block description]
en: Notice description
sv_SE: Beskrivning av notis

[ctx: block title]
en: Notice
sv_SE: Notis

[ctx: block keyword]
en: catalog
sv_SE: katalog

[ctx: block title]
en: Product catalog visibility
sv_SE: Produktens synlighet i katalogen

[ctx: block description]
en: A checkbox to manage the catalog visibility of the product.
sv_SE: En kryssruta för att hantera produktens synlighet i katalogen.

en: Require a password
sv_SE: Kräv ett lösenord

en: Hide from search results
sv_SE: Dölj från sökresultat

en: Hide in product catalog
sv_SE: Dölj i produktkatalog

en: Product catalog
sv_SE: Produktkatalog

en: Organization
sv_SE: Organisation

en: Go to Variations
sv_SE: Gå till varianter

en: Customize your store
sv_SE: Anpassa din butik

en: Invalid order ID or key provided.
sv_SE: Ogiltigt beställningsnummer eller nyckel angiven.

en: Invalid billing email provided.
sv_SE: Ogiltig e-postadress angiven för fakturering.

en: This order belongs to a different customer.
sv_SE: Denna beställning tillhör en annan kund.

en: Status of the order.
sv_SE: Beställningsstatus.

en: Total tax on items in the order.
sv_SE: Total moms på artiklarna i beställningen.

en: Total price of items in the order.
sv_SE: Totalt pris för artiklarna i beställningen.

en: Total refund applied to the order.
sv_SE: Total återbetalning tillämpad på beställningen.

en: Total tax applied to the order.
sv_SE: Total moms tillämpad på beställningen.

en: Subtotal of the order.
sv_SE: Delsumma för beställningen.

en: Order totals.
sv_SE: Beställningssumma

en: Unique identifier for the fee within the cart
sv_SE: Unik identifierare för avgiften i varukorgen

en: If the quantity is editable or fixed.
sv_SE: Om kvantiteten är redigerbar eller fast.

en: The maximum quantity allowed for this line item.
sv_SE: Den största tillåtna kvantiteten för den här radartikeln.

en: The minimum quantity allowed for this line item.
sv_SE: Den minsta tillåtna kvantiteten för den här radartikeln.

en: Quantity of this item.
sv_SE: Kvantitet av denna artikel.

en: The item product or variation ID.
sv_SE: Artikelns produkt- eller variations-ID.

en: Unique identifier for the item.
sv_SE: Unik identifierare för artikeln.

en: This order cannot be paid for.
sv_SE: Denna beställning kan inte betalas.

note: translators: %s: product number.
en: %s in cart
sv_SE: %s i varukorgen

en: The Mini-Cart template allows shoppers to see their cart items and provides access to the Cart and Checkout pages.
sv_SE: Minivarukorgsmallen gör det möjligt för kunder att se sina varukorgsartiklar och ger åtkomst till varukorgs- och kassasidorna.

en: We use only the highest-quality materials in our products, ensuring that they look great and last for years to come.
sv_SE: Vi använder endast material av högsta kvalitet i våra produkter, vilket säkerställer att de kommer att se bra ut och hålla i många år framöver.

en: Shop All
sv_SE: Köpt alla

en: Shop new arrivals
sv_SE: Handla nyinkomna varor

en: Shop Now
sv_SE: Köp nu

note: translators: %s database error.
en: Unable to claim actions. Database error: %s.
sv_SE: Det gick inte att göra anspråk på åtgärder. Databasfel: %s.

[ctx: database error]
en: unknown
sv_SE: okänt

note: translators: 1: action ID 2: exception message.
en: Action Scheduler was unable to delete action %1$d. Reason: %2$s
sv_SE: Åtgärdsschemaläggaren kunde inte ta bort åtgärden %1$d. Orsak: %2$s

en: Post password.
sv_SE: Inläggslösenord.

en: Deletes unused variations.
sv_SE: Tar bort oanvända variationer.

en: Installation date of the WooCommerce mobile app.
sv_SE: Installationsdatum för WooCommerce mobilapp.

[ctx: block description]
en: Showcase your products relevant images and media.
sv_SE: Visa upp relevanta bilder och media för dina produkter.

[ctx: block keyword]
en: My Account
sv_SE: Mitt konto

[ctx: block description]
en: Display the average rating of a product with stars
sv_SE: Visa det genomsnittliga betyget på en produkt med stjärnor

[ctx: block title]
en: Product Rating Stars
sv_SE: Produktbetyg med stjärnor

[ctx: block keyword]
en: variations
sv_SE: variationer

[ctx: block description]
en: The product subsection.
sv_SE: Produktundersektionen.

[ctx: block title]
en: Product Price
sv_SE: Produktpris

note: translators: %1$s opening link tag %2$s closing link tag.
en: %1$sView and manage%2$s
sv_SE: %1$sVisa och hantera%2$s

note: translators: %1\$s, %2\$s = printable plugin names, %3\$d = plugins count
en: ⚠ Incompatible plugins detected (%1$s, %2$s and %3$d other). | ⚠ Incompatible plugins detected (%1$s and %2$s plugins and %3$d others).
sv_SE[0]: ⚠ Inkompatibla tillägg har detekterats (%1$s, %2$s och %3$d övriga).
sv_SE[1]: ⚠ Inkompatibla tillägg har detekterats (%1$s och %2$s samt %3$d övriga tillägg).

note: translators: %1\$s, %2\$s = printable plugin names
en: ⚠ 2 Incompatible plugins detected (%1$s and %2$s).
sv_SE: ⚠ 2 inkompatibla tillägg har detekterats (%1$s och %2$s).

note: translators: %s = printable plugin name
en: ⚠ 1 Incompatible plugin detected (%s).
sv_SE: ⚠ 1 inkompatibelt tillägg har detekterats (%s).

en: Get paid with WooPayments
sv_SE: Få betalt med WooPayments

en: High-Performance order storage
sv_SE: Högpresterande beställningslager

note: translators: %s: number of pending orders.
en: Currently syncing orders... %s pending
sv_SE: Synkroniserar beställningar … %s inväntar granskning

en: Grow and retain customers with intelligent, impactful email and SMS marketing automation and a consolidated view of customer interactions.
sv_SE: Få din butik att växa och behåll dina kunder med intelligent och effektiv automatiserad marknadsföring via e-post- och SMS samt en konsoliderad syn på kundinteraktioner.

en: Save big with WooPayments
sv_SE: Spara stort med WooPayments

en: Payments made simple with WooPayments
sv_SE: Betalningar på ett enkelt sätt med WooPayments

en: Filter out results where any of the passed fields are empty
sv_SE: Filtrera bort resultat där något av de godkända fälten är tomma

[ctx: Template name]
en: Order Confirmation
sv_SE: Beställningsbekräftelse

en: Template used to display the simplified Checkout header.
sv_SE: Mall som används för att visa det förenklade kassasidhuvudet.

[ctx: Template name]
en: Checkout Header
sv_SE: Kassasidhuvud

en: The Checkout template guides users through the final steps of the purchase process. It enables users to enter shipping and billing information, select a payment method, and review order details.
sv_SE: Kassamallen guidar användarna genom de sista stegen i köpprocessen. Den gör det möjligt för användarna att ange frakt- och faktureringsinformation, välja en betalningsmetod och granska beställningsinformationen.

en: The Cart template displays the items selected by the user for purchase, including quantities, prices, and discounts. It allows users to review their choices before proceeding to checkout.
sv_SE: Varukorgsmallen visar de artiklar som användaren har valt för köp, inklusive kvantiteter, priser och rabatter. Den gör det möjligt för användarna att granska sina val innan de går vidare till kassan.

en: Order number used for display.
sv_SE: Beställningsnummer som används för visning.

en: Order confirmation
sv_SE: Beställningsbekräftelse

note: translators: %1$s = order ID, %2$s = order id, %3$s = error message. translators: %1$d = peoperty name, %2$d = order ID, %3$s = error message.
en: Error when setting property '%1$s' for order %2$d: %3$s
sv_SE: Det gick inte att konfigurera egenskapen "%1$s" för beställning %2$d: %3$s

note: translators: %d user ID.
en: User #%d was deleted by WooCommerce in accordance with the site's personal data retention settings. Any content belonging to that user has been retained but unassigned.
sv_SE: Användare #%d har tagits bort av WooCommerce i enlighet med webbplatsens inställningar för lagring av personuppgifter. Allt innehåll som tillhör den aktuella användaren har behållits men är otilldelat.

note: Translators: %s location name.
en: Collection from <strong>%s</strong>:
sv_SE: Upphämtning från <strong>%s</strong>:

[ctx: block description]
en: Display a grid of your top rated products.
sv_SE: Visa ett rutnät med dina högst rankade produkter.

[ctx: block title]
en: Top Rated Products
sv_SE: Högst rankade produkter

[ctx: block description]
en: Contains the block elements used to render a product.
sv_SE: Innehåller de blockelement som används för att rendera en produkt.

[ctx: block title]
en: Product Template
sv_SE: Produktmall

[ctx: block description]
en: Display a grid of your newest products.
sv_SE: Visa ett rutnät med dina nyaste produkter.

[ctx: block title]
en: Newest Products
sv_SE: Nyaste produkter

[ctx: block description]
en: Display a collection of products from your store.
sv_SE: Visa en samling produkter från din butik.

[ctx: block title]
en: Product subsection
sv_SE: Produktundersektion

[ctx: block description]
en: Display the average rating of a product.
sv_SE: Visa det genomsnittliga betyget på en produkt.

[ctx: block title]
en: Product Rating
sv_SE: Produktbetyg

en: Please enter a valid email address.
sv_SE: Ange en giltig e-postadress.

en: Automatically calculate how much sales tax should be collected – by city, country, or state.
sv_SE: Beräkna automatiskt hur mycket moms som ska samlas in – per stad, land eller stat.

en: Get automated tax rates with WooCommerce Tax
sv_SE: Få automatiserad momssatser med WooCommerce Tax

en: Reach millions of active shoppers across Google with free product listings and ads.
sv_SE: Nå miljontals aktiva kunder i Google med gratis produktlistor och annonser.

note: translators: %s: Taxonomy name.
en: Invalid taxonomy: %s.
sv_SE: Ogiltig taxonomi: %s.

en: Create advertising campaigns and reach one billion global users.
sv_SE: Skapa annonskampanjer och nå en miljard globala användare.

en: Create ad campaigns with TikTok
sv_SE: Skapa annonskampanjer med TikTok

en: Send purchase follow-up emails, newsletters, and promotional campaigns.
sv_SE: Skicka uppföljningsmeddelanden efter köp, nyhetsbrev och marknadsföringskampanjer.

en: Reach your customers with MailPoet
sv_SE: Nå dina kunder med MailPoet

en: Get your products in front of a highly engaged audience.
sv_SE: Visa upp dina produkter för en engagerad publik.

en: Showcase your products with Pinterest
sv_SE: Visa upp dina produkter med Pinterest

en: Securely accept payments and manage payment activity straight from your store's dashboard
sv_SE: Ta emot betalningar och hantera betalningsaktivitet på ett säkert sätt direkt från din butiks adminpanel

note: translators: %s is the name of an order type.
en: %s is not a valid order type.
sv_SE: %s är inte en giltig beställningstyp.

note: translators: %s is the name of a function.
en: %s must be called after the current_screen action.
sv_SE: %s måste anropas efter åtgärden current_screen.

note: translators: 1: The label for an order type 2: The title of the order 3: The name of the website.
en: %1$s #%2$s &lsaquo; %3$s &#8212; WordPress
sv_SE: %1$s #%2$s ‹ %3$s – WordPress

note: translators: 1: The label for an order type 2: The name of the website.
en: %1$s &lsaquo; %2$s &#8212; WordPress
sv_SE: %1$s ‹ %2$s – WordPress

note: Translators: %1$d is number of errors and %2$s is the formatted array of order IDs.
en: %1$d error found: %2$s when re-migrating order. Please review the error above. | %1$d errors found: %2$s when re-migrating orders. Please review the errors above.
sv_SE[0]: %1$d fel hittades: %2$s vid upprepad migrering av beställning. Granska felet ovan.
sv_SE[1]: %1$d fel hittades: %2$s vid upprepad migrering av beställningar. Granska felen ovan.

en: Whether or not plugins step in core profiler was skipped.
sv_SE: Om tilläggssteget i core profiler hoppades över eller inte.

note: Translators: %s Payment method ID.
en: %s is not available for this order—please choose a different payment method
sv_SE: %s är inte tillgängligt för den här beställningen – välj en annan betalningsmetod

en: Attempting to remigrate...
sv_SE: Försöker migrera igen …

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a hero section. 2 out of 2.
sv_SE: Platshållarbild som används för att representera en produkt som visas upp i en hero-sektion. 2 av 2.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a hero section. 1 out of 2.
sv_SE: Platshållarbild som används för att representera en produkt som visas upp i en hero-sektion. 1 av 2.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a hero section.
sv_SE: Platshållarbild som används för att representera en produkt som visas upp i en hero-sektion.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in featured categories banner. 2 out of 3.
sv_SE: Platshållarbild som används för att representera produkter som visas upp i en banner för utvalda kategorier. 2 av 3.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in featured categories banner. 1 out of 3.
sv_SE: Platshållarbild som används för att representera produkter som visas upp i en banner för utvalda kategorier. 1 av 3.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in a banner.
sv_SE: Platshållarbild som används för att representera produkter som visas upp i en banner.

note: translators: 1: provided value 2: provided type.
en: An integer was expected but "%1$s" (%2$s) was received.
sv_SE: Ett heltal förväntades, men "%1$s" (%2$s) mottogs.

note: translators: %d refers to the total number of actions deleted
en: %d action deleted. | %d actions deleted.
sv_SE[0]: %d åtgärd har tagits bort.
sv_SE[1]: %d åtgärder har tagits bort.

note: translators: %s refers to the exception error message
en: There was an error deleting an action: %s
sv_SE: Ett fel uppstod vid borttagningen av en åtgärd: %s

note: translators: %d refers to the total number of batches processed
en: %d batch processed. | %d batches processed.
sv_SE[0]: %d batch har behandlats.
sv_SE[1]: %d batchar har behandlats.

note: translators: 1: action ID. 2: status slug.
en: Unable to update the status of action %1$d to %2$s.
sv_SE: Det gick inte att åtgärda statusen för åtgärd %1$d till %2$s.

note: Translators: %s is the exception message.
en: It was not possible to determine a valid cut-off time: %s.
sv_SE: Det var inte möjligt att fastställa en giltig bryttid: %s.

[ctx: status labels]
en: Past-due
sv_SE: Förfallen

[ctx: status labels]
en: All
sv_SE: Alla

en: Placeholder image used to represent products being showcased in featured categories banner. 3 out of 3
sv_SE: Platshållarbild som används för att representera produkter som visas upp i en banner för utvalda kategorier. 3 av 3

en: Shipping method could not be removed. Please retry.
sv_SE: Det gick inte att ta bort leveranssättet. Försök igen.

en: Are you sure you want to delete this shipping method?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort detta leveranssätt?

en: Verify
sv_SE: Verifiera

note: translators: 1: opening login link 2: closing login link
en: To view this page, you must either %1$slogin%2$s or verify the email address associated with the order.
sv_SE: För att visa den här sidan måste du antingen %1$slogga in%2$s eller verifiera e-postadressen som är kopplad till beställningen.

en: We were unable to verify the email address you provided. Please try again.
sv_SE: Vi kunde inte verifiera e-postadressen som du angav. Försök igen.

en: Please log in to your account to view this order.
sv_SE: Logga in på ditt konto för att visa den här beställningen.

[ctx: block description]
en: Block that displays the 'Your cart' part of the Mini-Cart Title block.
sv_SE: Block som visar delen "Din varukorg" av blocket Rubrik för minivarukorg.

[ctx: block description]
en: Display a product’s SKU, categories, tags, and more.
sv_SE: Visa en produkts artikelnummer, kategorier, etiketter med mera.

[ctx: block title]
en: Add to Cart with Options
sv_SE: Lägg till i varukorg med alternativ

[ctx: block description]
en: The product toggle.
sv_SE: Produktreglaget.

[ctx: block title]
en: Product sale price
sv_SE: Produktens reapris

[ctx: block title]
en: Product regular price
sv_SE: Produktens ordinarie pris

[ctx: block description]
en: The product available quantity.
sv_SE: Tillgänglig kvantitet för produkten.

[ctx: block title]
en: Product inventory quantity available
sv_SE: Tillgänglig lagerkvantitet för produkten

[ctx: block keyword]
en: description
sv_SE: beskrivning

[ctx: block title]
en: Mini-Cart Title Items Counter
sv_SE: Varuräknare för Rubrik för minivarukorg

[ctx: block description]
en: Block that displays the items counter part of the Mini-Cart Title block.
sv_SE: Block som visar varuräknardelen av blocket Rubrik för minivarukorg.

[ctx: block title]
en: Mini-Cart Title Label
sv_SE: Etikett för Rubrik för minivarukorg

[ctx: block title]
en: Product toggle control
sv_SE: På/av-reglage för produkt

[ctx: block keyword]
en: quantity
sv_SE: antal

[ctx: block description]
en: The product description.
sv_SE: Produktens beskrivning.

[ctx: block title]
en: Product description
sv_SE: Produktbeskrivning

[ctx: block keyword]
en: attributes
sv_SE: attribut

[ctx: block description]
en: The product attributes.
sv_SE: Produktattributen.

[ctx: block title]
en: Product attributes
sv_SE: Produktattribut

[ctx: block description]
en: A field to select product tags.
sv_SE: Ett fält för att välja produktetiketter.

[ctx: block keyword]
en: by category
sv_SE: efter kategori

[ctx: block title]
en: Product Category Title
sv_SE: Produktkategorirubrik

note: translators: 1 = url of the WooCommerce webhooks settings page
en: After that they can be reassigned to the logged-in user by going to the <a href="%1$s">WooCommerce webhooks settings page</a> and re-saving them.
sv_SE: Efter detta kan du omtilldela dem till den inloggade användaren genom att gå till <a href="%1$s">inställningssidan för WooCommerce-webhooks</a> och spara om dem.

en: The affected WooCommerce webhooks will <b>not</b> be deleted and will be attributed to user id 0.<br/>
sv_SE: Berörda WooCommerce-webhooks kommer <b>inte</b> att tas bort, de kommer att tillskrivas användar-ID 0.<br/>

en: If the "Delete all content" option is selected, the affected WooCommerce webhooks will <b>not</b> be deleted and will be attributed to user id 0.<br/>
sv_SE: Om alternativet "Ta bort allt innehåll" har valts kommer berörda WooCommerce-webhooks <b>inte</b> att tas bort, de kommer att tillskrivas användar-ID 0.<br/>

[ctx: user webhook count]
note: translators: 1 = user id, 2 = user login, 3 = webhooks count
en: User #%1$s %2$s has created %3$d WooCommerce webhook. | User #%1$s %2$s has created %3$d WooCommerce webhooks.
sv_SE[0]: Användare #%1$s %2$s har skapat %3$d WooCommerce-webhook.
sv_SE[1]: Användare #%1$s %2$s har skapat %3$d WooCommerce-webhooks.

note: translators: %s is an order ID.
en: Order %s is locked.
sv_SE: Beställning %s är låst.

en: Take over
sv_SE: Ta över

note: translators: %s is a user's name.
en: %s is currently editing this order. Do you want to take over?
sv_SE: %s redigerar för närvarande den här beställningen. Vill du ta över?

en: Go back
sv_SE: Gå tillbaka

note: translators: %s is a user's name.
en: %s has taken over and is currently editing.
sv_SE: %s har tagit över och redigerar just nu.

note: Translators: %s is the comma-separated list of order types.
en: Passed order type does not match any registered order types. Following order types are registered: %s
sv_SE: Den godkända beställningstypen matchar inte några registrerade beställningstyper. Följande beställningstyper har registrerats: %s

[ctx: held stock note]
note: translators: %1$s is a time in minutes, %2$s is a list of products and quantities.
en: Stock hold of %1$s minutes applied to: %2$s
sv_SE: Reservera lagersaldo på %1$s minuter har tillämpats på: %2$s

[ctx: held stock note]
note: translators: %1$s is a product's formatted name, %2$d: is the quantity of said product to which the stock hold applied.
en: - %1$s &times; %2$d
sv_SE: - %1$s × %2$d

en: What makes this product unique? What are its most important features? Enrich the product page by adding rich content using blocks.
sv_SE: Vad gör den här produkten unik? Vilka är dess viktigaste funktioner? Berika produktsidan genom att lägga till formaterat innehåll med hjälp av block.

[ctx: held stock note]
note: translators: %d is the remaining order items count.
en: - ...and %d more item. | - ... and %d more items.
sv_SE[0]: - … och %d ytterligare vara.
sv_SE[1]: - … och %d ytterligare varor.

en: Limit result set to products with specific slug(s). Use commas to separate.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till produkter med specifik(a) permalänk(ar). Använd kommatecken för att separera.

note: translators: %s is referring to the total of reviews for a product
en: (%s customer review) | (%s customer reviews)
sv_SE[0]: (%s kundrecension)
sv_SE[1]: (%s kundrecensioner)

[ctx: Name of credit card]
en: Discover
sv_SE: Upptäck

en: Log out
sv_SE: Logga ut

en: This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
sv_SE: Den här produkten har flera varianter. De olika alternativen kan väljas på produktsidan

note: translators: %d: products count
en: %s variations imported | %s variations imported
sv_SE[0]: %s variationer har importerats
sv_SE[1]: %s variationer har importerats

en: Adding new attribute failed.
sv_SE: Det gick inte att lägga till ett nytt attribut.

en: %qty% variations added
sv_SE: %qty% variationer har lagts till

note: translators: Footer powered by text. %1$s being WordPress, %2$s being WooCommerce translators: 1: WordPress link, 2: WooCommerce link
en: Powered by %1$s with %2$s
sv_SE: Drivs av %1$s med %2$s

en: Invalid product slug.
sv_SE: Ogiltig produkt-slug.

en: Slug of the resource.
sv_SE: Slug för resursen.

[ctx: block description]
en: Block that displays the checkout button when the Mini-Cart has products.
sv_SE: Block som visar kassaknappen när minivarukorgen innehåller produkter.

[ctx: block title]
en: Mini-Cart Proceed to Checkout Button
sv_SE: Fortsätt till kassan-knapp för minivarukorg

[ctx: block style label]
en: Outline
sv_SE: Markerad ytterkant

[ctx: block style label]
en: Fill
sv_SE: Fyllning

[ctx: block description]
en: Block that displays the cart button when the Mini-Cart has products.
sv_SE: Block som visar varukorgsknappen när minivarukorgen innehåller produkter.

[ctx: block title]
en: Product Reviews
sv_SE: Produktrecensioner

[ctx: block keyword]
en: tab
sv_SE: flik

[ctx: block description]
en: The product tab.
sv_SE: Produktfliken.

[ctx: block title]
en: Product tab
sv_SE: Produktflik

[ctx: block keyword]
en: excerpt
sv_SE: utdrag

[ctx: block keyword]
en: summary
sv_SE: sammanfattning

[ctx: block description]
en: The product summary.
sv_SE: Produktsammanfattningen.

[ctx: block title]
en: Product summary
sv_SE: Produktsammanfattning

[ctx: block keyword]
en: group
sv_SE: grupp

[ctx: block keyword]
en: section
sv_SE: sektion

[ctx: block description]
en: The product section.
sv_SE: Produktsektionen.

[ctx: block title]
en: Product section
sv_SE: Produktsektion

[ctx: block keyword]
en: price
sv_SE: pris

[ctx: block title]
en: Product pricing
sv_SE: Prissättning för produkt

[ctx: block description]
en: A product price block with currency display.
sv_SE: Ett produktprisblock med aktuell valuta.

[ctx: block keyword]
en: title
sv_SE: rubrik

[ctx: block keyword]
en: name
sv_SE: namn

[ctx: block description]
en: The product name.
sv_SE: Produktens namn.

[ctx: block title]
en: Product name
sv_SE: Produktnamn

[ctx: block keyword]
en: gallery
sv_SE: galleri

[ctx: block keyword]
en: images
sv_SE: bilder

[ctx: block keyword]
en: image
sv_SE: bild

[ctx: block description]
en: The product images.
sv_SE: Produktbilderna.

[ctx: block title]
en: Product images
sv_SE: Produktbilder

[ctx: block description]
en: Container with collapsible inner blocks.
sv_SE: Behållare med minimerbara inre block.

[ctx: block title]
en: Collapsible
sv_SE: Minimerbar

[ctx: block keyword]
en: sku
sv_SE: artikelnummer

[ctx: block description]
en: The product sku.
sv_SE: Produktens artikelnummer.

[ctx: block title]
en: Product text control
sv_SE: Produktens textkontroll

[ctx: block keyword]
en: dimensions
sv_SE: dimensioner

[ctx: block keyword]
en: shipping
sv_SE: frakt

[ctx: block description]
en: The product shipping dimensions fields.
sv_SE: Produktens fraktdimensionsfält.

[ctx: block title]
en: Product shipping dimensions fields
sv_SE: Produktens fraktdimensionsfält

[ctx: block keyword]
en: sale
sv_SE: rea

[ctx: block keyword]
en: schedule
sv_SE: schemalägg

[ctx: block description]
en: The product schedule sale fields.
sv_SE: Produkfälten för schemaläggning av rea.

[ctx: block title]
en: Product schedule sale fields
sv_SE: Produktfält för schemaläggning av rea

[ctx: block description]
en: The product radio.
sv_SE: Produktradion.

[ctx: block title]
en: Product radio control
sv_SE: Produktradiokontroll

[ctx: block keyword]
en: email
sv_SE: e-post

[ctx: block keyword]
en: inventory
sv_SE: lager

[ctx: block description]
en: Stock management minimum quantity.
sv_SE: Minsta kvantitet för lagersaldohantering.

[ctx: block title]
en: Stock level threshold
sv_SE: Gränsvärde för lagersaldo

[ctx: block keyword]
en: input
sv_SE: inmatning

[ctx: block keyword]
en: checkbox
sv_SE: kryssruta

[ctx: block title]
en: Product checkbox control
sv_SE: Produktkryssrutekontroll

[ctx: block description]
en: Container to only conditionally render inner blocks.
sv_SE: Behållare för att endast villkorligt rendera inre block.

[ctx: block title]
en: Conditional
sv_SE: Villkorligt

[ctx: block keyword]
en: products
sv_SE: produkter

[ctx: block keyword]
en: class
sv_SE: klass

[ctx: block description]
en: The product shipping class field.
sv_SE: Produktens fraktklassfält.

[ctx: block title]
en: Product shipping class field
sv_SE: Fraktklassfält för produkt

[ctx: block keyword]
en: tag
sv_SE: etikett

[ctx: block title]
en: Mini-Cart View Cart Button
sv_SE: Visa varukorgen-knapp för minivarukorg

en: Give your customers the power to pay later, interest free and watch your sales grow.
sv_SE: Ge dina kunder möjlighet att betala senare och räntefritt och se din försäljning öka.

en: Zip Co - Buy Now, Pay Later
sv_SE: Zip Co – Köp nu, betala senare

en: Payoneer Checkout is the next generation of payment processing platforms, giving merchants around the world the solutions and direction they need to succeed in today’s hyper-competitive global market.
sv_SE: Payoneer Checkout är nästa generation av betalningsbehandlingsplattformar, som ger handlare världen över de lösningar och den vägledning de behöver för att lyckas på dagens hyperkonkurrensutsatta globala marknad.

en: The following problems were found:
sv_SE: Följande problem hittades:

en: List of available payment method IDs that can be used to process the order.
sv_SE: Lista över tillgängliga betalningsmetods-ID:n som kan användas för behandla beställningen.

note: translators: %s: Category name
en: Visit product category %1$s
sv_SE: Besök produktkategori %1$s

en: Is HPOS sync enabled?
sv_SE: Är HPOS-synkronisering aktiverat?

en: Order datastore.
sv_SE: Datalagring för beställningar.

en: Enforce approved download directories?
sv_SE: Tillämpa godkända nedladdningskataloger?

en: Is store connected to WooCommerce.com?
sv_SE: Är butiken ansluten till WooCommerce.com?

en: Fees & dimensions
sv_SE: Avgifter och dimensioner

en: When checked, customers will be able to purchase only 1 item in a single order. This is particularly useful for items that have limited quantity, like art or handmade goods.
sv_SE: När detta alternativ är markerat kommer kunder bara att kunna köpa 1 artikel per beställning. Detta är särskilt användbart för artiklar med begränsad kvantitet, till exempel konst eller handgjorda varor.

note: translators: %1$s: Inventory settings link opening tag. %2$s: Inventory settings link closing tag.
en: Set up and manage inventory for this product, including status and available quantity. %1$sManage store inventory settings%2$s
sv_SE: Konfigurera och hantera lagret för den här produkten, inklusive status och tillgänglig kvantitet. %1$sHantera inställningar för butikslagersaldo%2$s

en: Is HPOS enabled?
sv_SE: Är HPOS aktiverat?

en: HPOS enabled:
sv_SE: HPOS aktiverat:

en: No variations yet. Generate them from all added attributes or add a new variation manually.
sv_SE: Inga variationer ännu. Generera dem från alla tillagda attribut eller lägg till en ny variation manuellt.

en: Generate variations
sv_SE: Generera variationer

note: translators: %1$s: url for attributes tab, %2$s: url for variable product documentation
en: Add some attributes in the <a class="variations-add-attributes-link" href="%1$s">Attributes</a> tab to generate variations. Make sure to check the <b>Used for variations</b> box. <a class="variations-learn-more-link" href="%2$s" target="_blank" rel="noreferrer">Learn more</a>
sv_SE: Lägg till några attribut på fliken <a class="variations-add-attributes-link" href="%1$s">Attribut</a> för att generera variationer. Kom ihåg att markera rutan <b>Används för variationer</b>. <a class="variations-learn-more-link" href="%2$s" target="_blank" rel="noreferrer">Läs mer</a>

en: Download for support
sv_SE: Ladda ner för support

note: translators: %1$s: Images guide link opening tag. %2$s: Images guide link closing tag.
en: Drag images, upload new ones or select files from your library. For best results, use JPEG files that are 1000 by 1000 pixels or larger. %1$sHow to prepare images?%2$s
sv_SE: Dra bilder, ladda upp nya bilder eller välj filer från ditt bibliotek. För bästa resultat, använd JPEG-filer som är 1 000 gånger 1 000 pixlar eller större. %1$sHur förbereder man bilder?%2$s

note: translators: %1$s: Learn more link opening tag. %2$s: Learn more link closing tag.
en: Apply a tax rate if this product qualifies for tax reduction or exemption. %1$sLearn more%2$s
sv_SE: Tillämpa en momssats om denna produkt är kvalificerad för momsreduktion eller -befrielse. %1$sLäs mer%2$s

note: translators: %1$s: How to get started? link opening tag. %2$s: How to get started? link closing tag.
en: Set up shipping costs and enter dimensions used for accurate rate calculations. %1$sHow to get started?%2$s
sv_SE: Konfigurera fraktkostnader och ange använda dimensioner för korrekta avgiftsberäkningar. %1$sHur kommer man igång?%2$s

en: Add existing
sv_SE: Lägg till befintlig

en: Create value
sv_SE: Skapa värde

en: If you remove this attribute, customers will no longer be able to purchase some variations of this product.
sv_SE: Om du tar bort det här attributet kommer kunder inte längre att kunna köpa vissa variationer av den här produkten.

en: New attribute
sv_SE: Nytt attribut

[ctx: block description]
en: Display related products.
sv_SE: Visa relaterade produkter.

[ctx: block title]
en: Related Products
sv_SE: Relaterade produkter

[ctx: block title]
en: Product Meta
sv_SE: Produktmetadata

[ctx: block title]
en: Product Details
sv_SE: Produktdetaljer

[ctx: block title]
en: Add to Cart Button
sv_SE: Lägg till i varukorg-knapp

en: Campaign
sv_SE: Kampanj

en: Optimize for faster checkout
sv_SE: Optimera för snabbare kassa

en: Save time and money by printing your shipping labels right from your computer with WooCommerce Shipping. Try WooCommerce Shipping for free.
sv_SE: Spara tid och pengar genom att skriva ut dina fraktetiketter direkt från din dator med WooCommerce Shipping. Prova WooCommerce Shipping gratis.

en: Available layouts -- single, dual, or both
sv_SE: Tillgängliga layouter – enkel, dubbel eller både och.

en: Plugin slug used in https://wordpress.org/plugins/{slug}.
sv_SE: Tilläggsslugg som används i https://wordpress.org/plugins/{slug}.

en: Return the default shipping partner suggestions when woocommerce_show_marketplace_suggestions option is set to no
sv_SE: Returnera standardförslag för fraktpartner när alternativet woocommerce_show_marketplace_suggestions är inställt på nej

en: Array of transaction processors and their images.
sv_SE: Array med transaktionsbehandlare och deras bilder.

en: Shop
sv_SE: Butik

[ctx: placeholder for search field]
en: Search products…
sv_SE: Sök produkter …

note: translators: %s coupon code.
en: Coupon applied: "%s".
sv_SE: Rabattkod tillämpad: ”%s”.

en: Cart & Checkout Blocks
sv_SE: Blocken ”Varukorg” och ”Kassa”

en: Learn more link .
sv_SE: Länk för ”Lär dig mer”.

[ctx: Message explaining that there are no products returned from a search]
en: No products were found matching your selection.
sv_SE: Inga produkter hittades som motsvarar ditt val.

en: Basic details
sv_SE: Grundläggande detaljer

note: translators: %s coupon code.
en: Coupon removed: "%s".
sv_SE: Rabattkod borttagen: ”%s”.

note: translators: %s: url for store settings
en: Disabled in <a href="%s" aria-label="stock management store settings">store settings</a>.
sv_SE: Inaktiverad i <a href="%s" aria-label="stock management store settings">butiksinställningarna</a>.

en: Stock management disabled in store settings
sv_SE: Lagerhantering inaktiverad i butiksinställningarna

en: Track stock quantity for this product
sv_SE: Spåra lagerantal för denna produkt

en: Stock management
sv_SE: Lagerhantering

en: Enter options for customers to choose from, f.e. “Blue” or “Large”. Use “%s” to separate different options.
sv_SE: Ange alternativ som kunder kan välja mellan, t.ex. "Blå" eller "Stor". Använd "%s" för att separera olika alternativ.

en: Autodetect
sv_SE: Automatisk detektering

en: Character encoding of the file
sv_SE: Filens teckenkodning

en: Make sure you enter the name and values for each attribute.
sv_SE: Se till att ange namn och värden för varje attribut.

en: Settings below apply to all variations without manual stock management enabled.
sv_SE: Inställningarna nedan tillämpas på alla variationer som inte har manuell lagerhantering aktiverad.

[ctx: block description]
en: Display shopper-facing notifications generated by WooCommerce or extensions.
sv_SE: Visa kundinriktade notiser genererade av WooCommerce eller utökningar.

[ctx: block title]
en: Store Notices
sv_SE: Butiksmeddelanden

[ctx: block description]
en: Display the number of products on the archive page or search result page.
sv_SE: Visa antalet produkter på arkivsidan eller sökresultatsidan.

[ctx: block title]
en: Product Results Count
sv_SE: Produktresultatantal

[ctx: block description]
en: Enable customers to change the sorting order of the products.
sv_SE: Gör det möjligt för kunder att ändra sorteringsordningen för produkterna.

[ctx: block title]
en: Catalog Sorting
sv_SE: Katalogsortering

[ctx: block description]
en: Enable customers to keep track of their location within the store and navigate back to parent pages.
sv_SE: Gör det möjligt för kunder att hålla koll på var de är i butiken och navigera tillbaka till överordnade sidor.

[ctx: block title]
en: Store Breadcrumbs
sv_SE: Synliga sökvägar för butik

[ctx: block description]
en: Display a product's images.
sv_SE: Visa en produkts bilder.

[ctx: block title]
en: Product Image Gallery
sv_SE: Bildgalleri för produkter

en: Powerful yet easy-to-use solution:
sv_SE: Kraftfull men användarvänlig lösning:

en: Optimize your full shipping process:
sv_SE: Optimera hela din fraktprocess:

en: Free shipping platform
sv_SE: Gratis fraktplattform

en: Quickly bulk print labels
sv_SE: Snabb massutskrift av etiketter

en: Access competitive shipping prices
sv_SE: Få konkurrenskraftiga fraktpriser

en: Direct access to leading carriers
sv_SE: Direkt åtkomst till ledande transportföretag

en: Automated, real-time order import
sv_SE: Automatiserad beställningsimport i realtid

en: Keep your customers informed with tracking notifications.
sv_SE: Håll dina kunder informerade med spårningsnotiser.

en: Shop for the best shipping rates, and access pre-negotiated discounted rates.
sv_SE: Hitta de bästa fraktpriserna och få rabatterade avgifter förhandlade i förväg.

en: Save money
sv_SE: Spara pengar

en: Automatically import order information to quickly print your labels.
sv_SE: Importera beställningsinformation automatiskt för att snabbt skriva ut dina etiketter.

en: Save time
sv_SE: Spara tid

en: Date created
sv_SE: Skapades den

en: Database date field considered for Revenue and Orders reports
sv_SE: Databasdatumfält som beaktas för intäkts- och beställningsrapporter

en: Date Type
sv_SE: Typ av datum

note: translators: 1: Missing arguments list.
en: You are missing required arguments of WooCommerce ProductForm Tab: %1$s
sv_SE: Du saknar obligatoriska argument för WooCommerce ProductForm-flik: %1$s

en: 30-day free trial
sv_SE: 30 dagars gratis provperiod

note: translators: %s: List of invalid parameters.
en: Invalid parameter(s): %s
sv_SE: Ogiltiga parametrar: %s

en: Invalid parameter.
sv_SE: Ogiltig parameter.

en: Add descriptive pieces of information that customers can use to search for this product on your store, such as “Material” or “Size”.
sv_SE: Lägg till beskrivande information som kunder kan använda för att söka efter den här produkten i din butik, till exempel "Material" eller "Storlek".

[ctx: block title]
en: Customer account
sv_SE: Kundkonto

[ctx: block description]
en: A block that allows your customers to log in and out of their accounts in your store.
sv_SE: Ett block som gör det möjligt för dina kunder att logga in och ut från sina konton i din butik.

[ctx: block description]
en: Display shipping options and rates for your store.
sv_SE: Visa fraktalternativ och priser för din butik.

[ctx: block description]
en: Select between shipping or local pickup.
sv_SE: Välj mellan frakt och lokal upphämtning.

[ctx: block title]
en: Pickup Method
sv_SE: Upphämtningsmetod

en: Pickup details
sv_SE: Upphämtningsinformation

[ctx: block description]
en: Shows local pickup locations.
sv_SE: Visar lokala upphämtningsplatser.

note: translators: %s is the name of the product in cart. translators: %s is the product name translators: %s refers to the item's name in the cart.
en: Remove %s from cart
sv_SE: Ta bort %s från varukorg

note: translators: %s refers to the item name in the cart. translators: %s is the name of the product in cart. translators: %s refers to the item's name in the cart.
en: Increase quantity of %s
sv_SE: Öka antalet %s

note: translators: %s refers to the item name in the cart. translators: %s is the name of the product in cart.
en: Reduce quantity of %s
sv_SE: Minska antalet %s

en: Only shipping
sv_SE: Endast frakt

en: Product and shipping
sv_SE: Produkt och frakt

en: Charge sales tax on
sv_SE: Debitera försäljningsmoms på

en: Don't charge tax
sv_SE: Debitera inte moms

en: Try the new product editor (Beta)
sv_SE: Prova den nya produktredigeraren (Beta)

en: New product editor
sv_SE: Ny produktredigerare

note: translators: 1: child product ID 2: parent product ID.
en: Unable to load child product %1$d while adjusting download permissions for product %2$d.
sv_SE: Det går inte att ladda den underordnade produkten %1$d medan nedladdningsbehörigheterna för produkten %2$d justeras.

note: translators: %s is a meta_query key.
en: Invalid meta_query clause key: %s.
sv_SE: Ogiltig meta_query-satsnyckel: %s.

note: translators: 1: Missing arguments list.
en: You are missing required arguments of WooCommerce ProductForm Section: %1$s
sv_SE: Du saknar obligatoriska argument för WooCommerce ProductForm-sektionen: %1$s

note: translators: 1: Item type 2: Duplicate registered item id.
en: You have attempted to register a duplicate form %1$s with WooCommerce Form: %2$s
sv_SE: Du har försökt registrera ett dublettformulär %1$s med WooCommerce Form: %2$s

note: translators: 1: missing class name.
en: %1$s class does not exist.
sv_SE: Klassen %1$s finns inte.

note: translators: 1: Missing arguments list.
en: You are missing required arguments of WooCommerce ProductForm Field: %1$s
sv_SE: Du saknar obligatoriska argument för WooCommerce ProductForm-fältet: %1$s

en: Marketing channel cannot be registered because there is already a channel registered with the same slug!
sv_SE: Marknadsföringskanalen kan inte registreras eftersom det redan finns en kanal registrerad med samma permalänk.

en: Sorry, you are not allowed to retrieve product form data.
sv_SE: Du har inte behörighet att hämta produktformulärdata.

en: The specified category for recommendations is invalid. Allowed values: "channels", "extensions".
sv_SE: Den specificerade kategorin för rekommendationer är ogiltig. Tillåtna värden: "channels", "extensions".

en: Sorry, you cannot view marketing channels.
sv_SE: Du kan inte visa marknadsföringskanaler.

en: Number of channel issues/errors (e.g. account-related errors, product synchronization issues, etc.).
sv_SE: Antal kanalproblem/-fel (t.ex. kontorelaterade fel, produktsynkroniseringsproblem, osv.).

note: translators: 1: line break tag.
en: %1$s This navigation will soon become unavailable while we make necessary improvements.
    									If you turn it off now, you will not be able to turn it back on.
sv_SE: %1$s Denna navigering kommer snart att bli otillgänglig medan vi genomför nödvändiga förbättringar.
    									Om du inaktiverar den nu kommer du inte att kunna aktivera den igen.

en: Status of the marketing channel's product listings.
sv_SE: Status för marknadsföringskanalens produktlistningar.

en: URL to the settings page, or the link to complete the setup/onboarding if the channel has not been set up yet.
sv_SE: URL till inställningssidan, eller länken för att slutföra konfigurationen/onboarding om kanalen inte har konfigurerats ännu.

en: Whether or not the marketing channel is set up.
sv_SE: Om marknadsföringskanalen har konfigurerats ännu eller inte.

en: Path to the channel icon.
sv_SE: Sökväg till kanalikonen.

en: Description of the marketing channel.
sv_SE: Beskrivning av marknadsföringskanalen.

en: Name of the marketing channel.
sv_SE: Namn på marknadsföringskanalen.

en: Unique identifier string for the marketing channel extension, also known as the plugin slug.
sv_SE: Unik identifierarsträng för marknadsföringskanalens utökning, även kallad tilläggsslugg.

en: URL to an image/icon for the campaign type.
sv_SE: URL till en bild/ikon för kampanjtypen.

en: URL to the create campaign page for this campaign type.
sv_SE: URL till Skapa kampanj-sidan för den här kampanjtypen.

en: The name of the marketing channel that this campaign type belongs to.
sv_SE: Namnet på den marknadsföringskanal som den här kampanjtypen tillhör.

en: The unique identifier of the marketing channel that this campaign type belongs to.
sv_SE: Den unika identifieraren för den marknadsföringskanal som den här kampanjtypen tillhör.

en: The marketing channel that this campaign type belongs to.
sv_SE: Den marknadsföringskanal som den här kampanjtypen tillhör.

en: Description of the marketing campaign type.
sv_SE: Beskrivning av marknadsföringskampanjtypen.

en: Name of the marketing campaign type.
sv_SE: Namn på marknadsföringskampanjtypen.

en: The unique identifier for the marketing campaign type.
sv_SE: Den unika identifieraren för marknadsföringskampanjtypen.

en: Cost of the marketing campaign.
sv_SE: Kostnad för marknadsföringskampanjen.

en: URL to the campaign management page.
sv_SE: URL till kampanjhanteringssidan.

en: Title of the marketing campaign.
sv_SE: Rubrik för marknadsföringskampanjen.

en: The unique identifier for the marketing channel that this campaign belongs to.
sv_SE: Den unika identifieraren för den marknadsföringskanal som den här kampanjen tillhör.

en: The unique identifier for the marketing campaign.
sv_SE: Den unika identifieraren för marknadsföringskampanjen.

[ctx: shipping packages]
en: Shipment 1
sv_SE: Försändelse 1

[ctx: shipping packages]
note: translators: %d: shipping package number
en: Shipment %d
sv_SE: Försändelse %d

en: Invalid Rate ID.
sv_SE: Ogiltigt avgifts-ID.

en: The ID of the package being shipped. Leave blank to apply to all packages.
sv_SE: ID för paketet som skickas. Lämna fältet tomt för att tillämpa på alla paket.

en: Optional cost to charge for local pickup.
sv_SE: Valfri kostnad att debitera för lokal upphämtning.

en: If a cost is defined, this controls if taxes are applied to that cost.
sv_SE: Om en kostnad har definierats styr detta alternativ om moms ska tillämpas på kostnaden.

en: If enabled, this method will appear on the block based checkout.
sv_SE: Om den är aktiverad kommer den här metoden att visas i den blockbaserade kassan.

en: Pickup address
sv_SE: Upphämtningsadress

en: Pickup location
sv_SE: Upphämtningsplats

en: Allow customers to choose a local pickup location during checkout.
sv_SE: Tillåt kunder att välja en lokal upphämtningsplats i kassan.

en: My Account
sv_SE: Mitt konto

note: translators: %d is an id.
en: Unable to release actions from claim id %d.
sv_SE: Det gick inte att frigöra åtgärder från anspråks-ID %d.

en: Unknown partial args matching value.
sv_SE: Okända partiella argument matchar värde.

note: translators: %s: provided value type
en: The value type for the JSON partial matching is not supported. Must be either integer, boolean, double or string. %s type provided.
sv_SE: Värdetypen för partiell JSON-matchning stöds inte. Värdetypen måste vara antingen heltal, boolesk, dubbel eller sträng. %s-typ tillhandahålls.

en: JSON partial matching not supported in your environment. Please check your MySQL/MariaDB version.
sv_SE: Partiell JSON-matchning stöds inte i din miljö. Kontrollera din MySQL-/MariaDB-version.

en: async
sv_SE: asynkron

note: translators: 1: action hook.
en: Scheduled action for %1$s will not be executed as no callbacks are registered.
sv_SE: Den schemalagda åtgärden för %1$s kommer inte att utföras eftersom inga återanrop har registrerats.

en: This action appears to be consistently failing. A new instance will not be scheduled.
sv_SE: Den här åtgärden verkar misslyckas konsekvent. En ny instans kommer inte att schemaläggas.

en: Permalink template for the product.
sv_SE: Permalänksmall för produkten.

note: translators: %s is file path.
en: Unable to create or write to %s during CSV export. Please check file permissions.
sv_SE: Det gick inte att skapa eller skriva till %s vid CSV-export. Kontrollera filbehörigheterna.

note: translators: 1) is the number of affected actions, 2) is a link to an admin screen.
en: <strong>Action Scheduler:</strong> %1$d <a href="%2$s">past-due action</a> found; something may be wrong. <a href="https://actionscheduler.org/faq/#my-site-has-past-due-actions-what-can-i-do" target="_blank">Read documentation &raquo;</a> | <strong>Action Scheduler:</strong> %1$d <a href="%2$s">past-due actions</a> found; something may be wrong. <a href="https://actionscheduler.org/faq/#my-site-has-past-due-actions-what-can-i-do" target="_blank">Read documentation &raquo;</a>
sv_SE[0]: <strong>Åtgärdschemaläggaren:</strong> %1$d <a href="%2$s">utgången åtgärd</a> hittades; något kan vara fel. <a href="https://actionscheduler.org/faq/#my-site-has-past-due-actions-what-can-i-do" target="_blank">Läs dokumentationen »</a>
sv_SE[1]: <strong>Åtgärdschemaläggaren:</strong> %1$d <a href="%2$s">utgångna åtgärder</a> hittades; något kan vara fel. <a href="https://actionscheduler.org/faq/#my-site-has-past-due-actions-what-can-i-do" target="_blank">Läs dokumentationen »</a>

en: Slug automatically generated from the product name.
sv_SE: Slug automatiskt genererad från produktnamnet.

[ctx: shipping country prefix]
en: to
sv_SE: till

[ctx: shipping country prefix]
en: to the
sv_SE: till

[ctx: block title]
en: Active Filters Controls
sv_SE: Aktiva filterreglage

en: Manage individual product combinations created from options.
sv_SE: Hantera enskilda produktkombinationer skapade från alternativ.

en: Summarize this product in 1-2 short sentences. We'll show it at the top of the page.
sv_SE: Sammanfatta denna produkt i 1-2 korta meningar. Vi visar sammanfattningen högst upp på sidan.

en: Thanks for your order. It’s on-hold until we confirm that payment has been received.
sv_SE: Tack för din beställning. Den har pausats tills vi kan bekräfta att betalningen har mottagits.

note: translators: %1$d order ID.
en: Unable to load the post record for order %1$d
sv_SE: Det gick inte att läsa in inläggsposten för beställning %1$d

note: translators: 1: method name.
en: %1$s was called but no order types were registered: it may have been called too early.
sv_SE: %1$s anropades men inga beställningstyper var registrerade: anropet kan ha skett för tidigt.

en: This will delete the custom orders tables. To create them again enable the "High-Performance order storage" feature (via Settings > Advanced > Features).
sv_SE: Detta tar bort de anpassade beställningstabellerna. Om du vill skapa dem igen aktiverar du funktionen "Högpresterande beställningslager" (via Inställningar > Avancerat > Funktioner).

en: Get your products in front of Pinners searching for ideas and things to buy.
sv_SE: Marknadsför dina produkter för Pinners som söker efter idéer och saker att köpa.

note: translators: %s is a custom order type.
en: Invalid order type: %s.
sv_SE: Ogiltig beställningstyp: %s.

note: translators: %d order ID.
en: Attempted to determine the edit URL for order %d, however the order does not exist.
sv_SE: Försökte fastställa redigerings-URL:en för beställning %d, men beställningen finns inte.

en: Order type mismatch.
sv_SE: Beställningstyp matchar inte.

en: Product attributes' functionality meets my needs.
sv_SE: Produktattributens funktionalitet uppfyller mina behov.

en: Product attributes are easy to use.
sv_SE: Produktattributen är enkla att använda.

en: The settings screen's functionality meets my needs.
sv_SE: Inställningsskärmens funktionalitet uppfyller mina behov.

en: The settings screen is easy to use.
sv_SE: Inställningsvyn är enkel att använda.

en: The product import process meets my needs.
sv_SE: Produktimportprocessen uppfyller mina behov.

en: The product import process is easy to complete.
sv_SE: Produktimportprocessen är enkel att slutföra.

en: The product tag details screen's functionality meets my needs.
sv_SE: Produktetikettsskärmens funktionalitet uppfyller mina behov.

en: The product tag details screen is easy to use.
sv_SE: Produktetikettsskärmen är enkel att använda.

en: The product category details screen's functionality meets my needs.
sv_SE: Produktkategoriskärmens funktionalitet uppfyller mina behov.

en: The product category details screen is easy to use.
sv_SE: Produktkategoriskärmen är enkel att använda.

en: The order details screen's functionality meets my needs.
sv_SE: Funktionaliteten i vyn för beställningsinformation uppfyller mina behov.

en: The order details screen is easy to use.
sv_SE: Vyn för beställningsdetaljer är enkel att använda.

en: The product update process meets my needs.
sv_SE: Produktuppdateringsprocessen uppfyller mina behov.

en: The product update process is easy to complete.
sv_SE: Produktuppdateringsprocessen är enkel att slutföra.

en: The product creation screen's functionality meets my needs.
sv_SE: Funktionaliteten i vyn för att skapa produkter uppfyller mina behov.

en: The product creation screen is easy to use.
sv_SE: Vyn för att skapa produkter är enkel att använda.

en: The search's functionality meets my needs.
sv_SE: Sökningens funktionalitet uppfyller mina behov.

en: The search feature in WooCommerce is easy to use.
sv_SE: Sökfunktionen i WooCommerce är enkel att använda.

en: Displays products filtered by an attribute.
sv_SE: Visar produkter filtrerade efter ett attribut.

[ctx: Template name]
en: Products by Attribute
sv_SE: Produkter efter attribut

en: This will delete the custom orders tables. The tables can be deleted only if the "High-Performance order storage" is not authoritative and sync is disabled (via Settings > Advanced > Features).
sv_SE: Detta tar bort de anpassade beställningstabellerna. Tabellerna kan endast tas bort om funktionen "Högpresterande beställningslager" inte är auktoritativ och synkronisering har inaktiverats (via Inställningar > Avancerat > Funktioner).

note: translators: %1$s: Product link opening tag. %2$s: Product link closing tag.
en: Product published. %1$sView Product%2$s
sv_SE: Produkt publicerad. %1$sVisa produkt%2$s

note: translators: %1$s: Product link opening tag. %2$s: Product link closing tag.
en: Product updated. %1$sView Product%2$s
sv_SE: Produkt uppdaterad. %1$sVisa produkt%2$s

note: translators: %1$s: maximum file size
en: For best results, upload JPEG or PNG files that are 1000 by 1000 pixels or larger. Maximum upload file size: %1$s.
sv_SE: För bästa resultat, ladda upp JPEG eller PNG-filer som är 1 000 gånger 1 000 pixlar eller större. Maximal filstorlek för uppladdning: %1$s.

en: Crimea
sv_SE: Krim

en: Kyiv
sv_SE: Kiev

[ctx: block title]
en: Filter by Rating Controls
sv_SE: Filtrera efter betygskontroller

en: Product Filters
sv_SE: Produktfilter

en: Restrictions
sv_SE: Begränsningar

en: Don't allow purchases
sv_SE: Tillåt inte köp

en: Allow purchases, but notify customers
sv_SE: Tillåt köp, men meddela kunder

en: Allow purchases
sv_SE: Tillåt köp

en: When out of stock
sv_SE: Vid slut i lager

en: Summary
sv_SE: Sammanfattning

en: Search or create categories…
sv_SE: Sök eller skapa kategorier …

en: Add price
sv_SE: Lägg till pris

en: Is data sync enabled for HPOS?
sv_SE: Har datasynkronisering aktiverats för HPOS?

en: HPOS data sync enabled:
sv_SE: HPOS-datasynkronisering har aktiverats:

en: Datastore currently in use for orders.
sv_SE: Datalagring som används för beställningar.

en: Order datastore:
sv_SE: Datalagring för beställningar:

en: Add prices
sv_SE: Lägg till priser

en:  says
sv_SE:  säger

en: List of attributes (taxonomy terms) assigned to the product. For variable products, these are mapped to variations (see the `variations` field).
sv_SE: Lista över attribut (taxonomitermer) tilldelade till produkten. För variabla produkter är dessa matchade till varianter (se fältet ”varianter”).

en: Add price to all variations that don't have a price
sv_SE: Lägg till pris till alla varianter som saknar ett pris

en: We recently asked you if you wanted more information about WooPayments. Run your business and manage your payments in one place with the solution built and supported by WooCommerce.
sv_SE: Vi frågade nyligen dig om du ville ha mer information om WooPayments. Driv din verksamhet och hantera dina betalningar på en och samma plats med lösningen som byggs och stöds av WooCommerce.

en: Learn more here
sv_SE: Lär dig mer här

[ctx: block title]
en: Filter by Stock Controls
sv_SE: Filtrera efter lagerkontroller

[ctx: block description]
en: Enable customers to filter the product grid by rating.
sv_SE: Gör det möjligt för kunder att filtrera produktrutnätet efter betyg.

[ctx: block title]
en: Filter by Price Controls
sv_SE: Filtrera efter priskontroller

[ctx: block description]
en: Shows the Cross-Sells products.
sv_SE: Visar korsförsäljningsprodukterna.

[ctx: block title]
en: Cart Cross-Sells Products
sv_SE: Varukrogens korsförsäljningsprodukter

[ctx: block description]
en: Shows the Cross-Sells block.
sv_SE: Visar korsförsäljningsblocken.

[ctx: block title]
en: Cart Cross-Sells
sv_SE: Varukorgens korsförsäljningar

[ctx: block title]
en: Filter by Attribute Controls
sv_SE: Filtrera efter attributkontroller

en: You may be interested in…
sv_SE: Du kanske är intresserad av …

en: Product quantity
sv_SE: Produktantal

en: Incompatible with WooCommerce features
sv_SE: Inkompatibelt med WooCommerce-funktioner

en: Manage WooCommerce features
sv_SE: Hantera WooCommerce-funktioner

en: ⚠ This plugin is incompatible with the enabled WooCommerce features '%1$s' and '%2$s', it shouldn't be activated.
sv_SE: ⚠ Detta tillägg är inkompatibelt med de aktiverade WooCommerce-funktionerna ”%1$s” och ”%2$s”. Det bör inte aktiveras.

note: translators: %s = name of a WooCommerce feature
en: Incompatible with '%s'
sv_SE: Inkompatibelt med ”%s”

en: ⚠ This plugin is incompatible with the enabled WooCommerce features '%1$s', '%2$s' and %3$d more, it shouldn't be activated.
sv_SE: ⚠ Detta tillägg är inkompatibelt med de aktiverade WooCommerce-funktionerna ”%1$s”, ”%2$s”, %3$d med mera. Tillägget bör inte aktiveras.

en: <a href='%1$s'>View all plugins</a> - <a href='%2$s'>Manage WooCommerce features</a>
sv_SE: <a href='%1$s'>Visa alla tillägg</a> - <a href='%2$s'>Hantera WooCommerce-funktioner</a>

en: WooCommerce has detected that some of your active plugins are incompatible with currently enabled WooCommerce features. Please <a>review the details</a>.
sv_SE: WooCommerce har upptäckt att några av dina aktiva tillägg är inkompatibla med de WooCommerce-funktioner som för närvarande är aktiverade. <a>Granska informationen</a>.

en: You are viewing active plugins that are incompatible with currently enabled WooCommerce features.
sv_SE: Du visar aktiva tillägg som är inkompatibla med de WooCommerce-funktioner som för närvarande är aktiverade.

note: translators: %s is a feature name.
en: You are viewing the active plugins that are incompatible with the '%s' feature.
sv_SE: Du visar aktiva tillägg som är inkompatibla med funktionen ”%s”.

note: translators: %s = printable plugin name
en: ⚠ This plugin is incompatible with the enabled WooCommerce feature '%s', it shouldn't be activated.
sv_SE: ⚠ Detta tillägg är inkompatibelt med den aktiverade WooCommerce-funktionen ”%s”. Det bör inte aktiveras.

en: WooCommerce Admin has been disabled
sv_SE: WooCommerce Admin har inaktiverats

en: Experimental features
sv_SE: Experimentella funktioner

note: translators: 1: class::method 2: before_woocommerce_init
en: %1$s should be called inside the %2$s action.
sv_SE: %1$s bör anropas inuti åtgärden %2$s.

en: Missing table info for query arg.
sv_SE: Tabellinformation saknas för frågeargument.

en: These features are either experimental or incomplete, enable them at your own risk!
sv_SE: Dessa funktioner är antingen experimentella eller ofullständiga. Aktivera dem på egen risk!

note: translators: 1: opening product link tag. 2: closing link tag
en: Create ad campaigns and reach one billion global users with %1$sTikTok for WooCommerce%2$s
sv_SE: Skapa annonskampanjer och nå en miljard globala användare med %1$sTikTok for WooCommerce%2$s

en: Sync completed.
sv_SE: Synkroniseringen har slutförts.

en: No orders were synced.
sv_SE: Inga beställningar synkroniserades.

en: Migrate command is deprecated. Please use `sync` instead.
sv_SE: Migreringskommandot är taget ur bruk. Använd ”sync” istället.

[ctx: block description]
en: Enable customers to filter the product grid by choosing a price range.
sv_SE: Gör det möjligt för kunder att filtrera produktrutnätet genom att välja ett prisintervall.

[ctx: block description]
en: Contains blocks that display the content of the Mini-Cart.
sv_SE: Innehåller block som visar innehållet i minivarukorgen.

[ctx: block description]
en: Enable customers to filter the product grid by stock status.
sv_SE: Gör det möjligt för kunder att filtrera produktrutnätet efter lagerstatus.

[ctx: block title]
en: Filter Block
sv_SE: Filtrera block

[ctx: block description]
en: Highlight a product or variation.
sv_SE: Framhäv en produkt eller variant.

[ctx: block description]
en: Enable customers to filter the product grid by selecting one or more attributes, such as color.
sv_SE: Gör det möjligt för kunder att filtrera produktrutnätet genom att välja ett eller flera attribut, t.ex. färg.

[ctx: block description]
en: Display the currently active filters.
sv_SE: Visa nuvarande aktiva filtren.

note: translators: %s: Notification code translators: %s attribute name.
en: Select %s
sv_SE: Välj %s

note: translators: 1: opening link tag 2: closing link tag.
en: Process your orders on the go. %1$sGet the app%2$s.
sv_SE: Behandla dina beställningar i farten. %1$sSkaffa appen%2$s.

note: translators: 1: opening link tag 2: closing link tag.
en: %1$sManage the order%2$s with the app.
sv_SE: %1$sHantera beställningen%2$s med appen.

note: translators: 1: opening link tag 2: closing link tag.
en: %1$sCollect payments easily%2$s from your customers anywhere with our mobile app.
sv_SE: %1$sTa enkelt emot betalningar%2$s från kunder var som helst i världen med vår mobilapp.

note: translators: 1: order ID, 2: order status
en: Something went wrong when trying to restore order %d from the trash. It could not be restored.
sv_SE: Något gick fel när beställningen %d skulle återställas från papperskorgen. Den gick inte att återställa.

en: Get the free WooCommerce mobile app
sv_SE: Skaffa den kostnadsfria WooCommerce-mobilappen

en: Whether or not this store country is set via onboarding profiler.
sv_SE: Om det här butikslandet anges via registreringsprofileraren eller inte.

en: Registers whether the note is read or not
sv_SE: Registrerar om anteckningen har lästs eller inte

en: Jetpack is not connected.
sv_SE: Jetpack är inte ansluten.

note: translators: 1: order ID, 2: order status
en: Order %1$d cannot be restored from the trash: it has already been restored to status "%2$s".
sv_SE: Det går inte att återställa beställningen %1$d från papperskorgen: Den har redan återställts till statusen ”%2$s”.

note: translators: 1: order ID, 2: order status
en: The previous status of order %1$d ("%2$s") is invalid. It could not be restored.
sv_SE: Tidigare status för beställningen %1$d (”%2$s”) är ogiltig. Den gick inte att återställa.

note: translators: 1: order ID, 2: order status
en: The previous status of order %1$d ("%2$s") is invalid. It has been restored to "pending" status instead.
sv_SE: Tidigare status för beställningen %1$d (”%2$s”) är ogiltig. Den har istället återställts till statusen ”Inväntar granskning”.

en: Empty Mini-Cart Message
sv_SE: Meddelande om tom minivarukorg

en: Ensure meta_data excludes specific keys.
sv_SE: Säkerställ att meta_data exkluderar specifika nycklar.

en: Limit meta_data to specific keys.
sv_SE: Begränsa meta_data till specifika nycklar.

en: Unsupported argument type provided as value.
sv_SE: Argumenttyp som inte stöds angiven som värde.

note: translators: %s is the URL for the application-password section in WooCommerce.com.
en: Invalid password. Generate a new one from %s.
sv_SE: Ogiltigt lösenord. Generera ett nytt från %s.

en: Connection password:
sv_SE: Anslutningslösenord:

note: translators: %s is the URL for the application-password section in WooCommerce.com.
en: If you don't have an application password (not your account password), generate a password from %s
sv_SE: Om du inte har något applikationslösenord (ej detsamma som ditt kontolösenord), generera ett lösenord från %s

en: Your store is already connected.
sv_SE: Din butik är redan ansluten.

en: Customers can still save the file to their device, but by default file will be opened instead of being downloaded (does not work with redirects).
sv_SE: Kunden kan fortfarande spara filen på sin enhet, men filen kommer som standard att öppnas istället för att laddas ner (fungerar inte med omdirigeringar).

en: Open downloadable files in the browser, instead of saving them to the device.
sv_SE: Öppna nedladdningsbara filer i webbläsaren istället för att spara dem på enheten.

en: Open in browser
sv_SE: Öppna i webbläsare

en: Summarize this product in 1-2 short sentences. We’ll show it at the top of the page.
sv_SE: Sammanfatta den här produkten i 1-2 korta meningar. Vi visar sammanfattningen längst upp på sidan.

en: Are you sure you want to disconnect your store from WooCommerce.com?
sv_SE: Är du säker på att du vill koppla från din butik från WooCommerce.com?

en: Your store is not connected to WooCommerce.com. Run `wp wc com connect` command.
sv_SE: Din butik är inte ansluten till WooCommerce.com. Kör kommandot `wp wc com connect`.

en: Describe this product. What makes it unique? What are its most important features?
sv_SE: Beskriv den här produkten. Vad gör den unik? Vilka är dess viktigaste funktioner?

en: Product types define available product details and attributes, such as downloadable files and variations. They’re also used for analytics and inventory management.
sv_SE: Produkttyper definierar tillgängliga produktdetaljer och -attribut, såsom nedladdningsbara filer och varianter. De används också för analys och lagerhantering.

en: <b>Variable –</b> a product with variations, each of which may have a different SKU, price, stock option, etc. For example, a t-shirt available in different colors and/or sizes.
sv_SE: <b>Variabla produkter –</b> produkter med varianter, som var och en kan ha olika artikelnummer, priser, lageralternativ, osv. Det kan exempelvis vara en t-shirt som finns tillgänglig i olika färger och/eller storlekar.

en: <b>External or Affiliate –</b> one that you list and describe on your website but is sold elsewhere.
sv_SE: <b>Externa produkter eller affiliate-produkter –</b> produkter som du listar och beskriver på din webbplats men som säljs någon annanstans.

en: <b>Grouped –</b> a collection of related products that can be purchased individually and only consist of simple products. For example, a set of six drinking glasses.
sv_SE: <b>Grupperade produkter –</b> en samling relaterade produkter som kan köpas var för sig och endast består av enkla produkter. Det kan exempelvis vara en uppsättning med sex dricksglas.

en: <b>Simple –</b> covers the vast majority of any products you may sell. Simple products are shipped and have no options. For example, a book.
sv_SE: <b>Enkla produkter –</b> täcker majoriteten av alla produkter du kan tänkas sälja. Enkla produkter skickas och har inga alternativ. Det kan exempelvis vara en bok.

en: Sofia District
sv_SE: Sofia-distriktet

[ctx: block description]
en: Display products from your store in a grid layout.
sv_SE: Visa produkter från din butik i en rutnätslayout.

[ctx: block title]
en: All Products
sv_SE: Alla produkter

[ctx: block description]
en: Display a grid of products from your selected categories.
sv_SE: Visa ett rutnät med produkter från dina valda kategorier.

[ctx: block title]
en: Products by Category
sv_SE: Produkter efter kategori

[ctx: block description]
en: Show all product categories as a list or dropdown.
sv_SE: Visa alla produktkategorier som en lista eller rullgardinsmeny.

[ctx: block title]
en: Product Categories List
sv_SE: Produktkategorilista

[ctx: block description]
en: Display a grid of your all-time best selling products.
sv_SE: Visa ett rutnät med dina mest sålda produkter.

[ctx: block title]
en: Best Selling Products
sv_SE: Bästsäljande produkter

en: You cannot edit this item because it is in the Trash. Please restore it and try again.
sv_SE: Du kan inte redigera det här objektet eftersom det ligger i papperskorgen. Återställ det och försök igen.

en: This info will be displayed on the product page, category pages, social media, and search results.
sv_SE: Den här information visas på produktsidan, kategorisidor, sociala medier och i sökresultat.

en: Product Details
sv_SE: Produktdetaljer

en: Postcode / ZIP:
sv_SE: Postnummer:

en: City:
sv_SE: Ort:

en: Thumbnail image
sv_SE: Miniatyrbild

note: Translators: %s is a table identifier.
en: Invalid table id: %s.
sv_SE: Ogiltigt tabell-ID: %s.

note: translators: %s is a table name.
en: %s can not be used as a table alias in OrdersTableQuery
sv_SE: %s kan inte användas som tabellalias i OrdersTableQuery

en: List products and create ads on Facebook and Instagram.
sv_SE: Lista produkter och skapa annonser på Facebook och Instagram.

en: You attempted to edit an order that does not exist. Perhaps it was deleted?
sv_SE: Du försökte redigera en beställning som inte finns. Den kanske har tagits bort?

en: Key
sv_SE: Nyckel

en: Add Custom Field
sv_SE: Lägg till anpassat fält

en: Enter new
sv_SE: Ange nytt

en: Value
sv_SE: Värde

note: translators: 1: opening documentation tag 2: closing documentation tag.
en: Custom fields can be used to add extra metadata to an order that you can %1$suse in your theme%2$s.
sv_SE: Anpassade fält kan användas för att lägga till extra metadata till en beställning som du kan %1$sanvända i ditt tema%2$s.

en: Custom Fields
sv_SE: Anpassade fält

en: Invalid order IDs in call to read_multiple()
sv_SE: Ogiltiga beställnings-ID:n i anrop till read_multiple()

en: Add New Custom Field:
sv_SE: Lägg till nytt anpassat fält:

note: translators: %s is a table name.
en: Can not re-use table alias "%s" in OrdersTableQuery.
sv_SE: Det går inte att återanvända tabellalias ”%s” i OrdersTableQuery.

en: With WooPayments, you can securely accept major cards, Apple Pay, and payments in over 100 currencies – with no setup costs or monthly fees – and you can now accept in-person payments with the Woo mobile app.
sv_SE: Med WooPayments kan du ta emot betalningar med större kreditkort och Apple Pay i över 100 olika valutor – utan installationskostnader eller månadsavgifter. Du kan nu dessutom ta emot personliga betalningar med Woo-mobilappen.

en: With WooPayments, you can securely accept major cards, Apple Pay, and payments in over 100 currencies. Track cash flow and manage recurring revenue directly from your store’s dashboard - with no setup costs or monthly fees.
sv_SE: Med WooPayments kan du ta emot betalningar med större kreditkort och Apple Pay i över 100 olika valutor. Följ kassaflödet och hantera återkommande intäkter direkt från din butiks adminpanel – utan installationskostnader eller månadsavgifter.

en: List products and create ads on Facebook and Instagram with <a href="https://woocommerce.com/products/facebook/">Facebook for WooCommerce</a>
sv_SE: Lista produkter och skapa annonser på Facebook och Instagram med <a href="https://woocommerce.com/products/facebook/">Facebook för WooCommerce</a>

en: Country / region
sv_SE: Land/region

en: You don't have permission to create a new order.
sv_SE: Du har inte behörighet att skapa en ny beställning.

en: You do not have permission to edit this order.
sv_SE: Du har inte behörighet att redigera denna beställning.

en: Displays search results for your store.
sv_SE: Visar sökresultat för din butik.

en: Displays products filtered by a tag.
sv_SE: Visar produkter filtrerade efter en etikett.

en: Displays products filtered by a category.
sv_SE: Visar produkter filtrerade efter en kategori.

en: Displays your products.
sv_SE: Visar dina produkter.

en: Displays a single product.
sv_SE: Visa en enskild produkt.

en: List of cross-sells items related to cart items.
sv_SE: Lista över korsförsäljningsartiklar relaterade till varukorgsartiklar.

en: Return the default payment suggestions when woocommerce_show_marketplace_suggestions and woocommerce_setting_payments_recommendations_hidden options are set to no
sv_SE: Returnera standardbetalningsförslagen när alternativen woocommerce_show_marketplace_suggestions och woocommerce_setting_payments_recommendations_hidden är satta till Nej

note: translators: %d is an order ID.
en: Could not find classname for order ID %d
sv_SE: Det gick inte att hitta klassnamnet för beställnings-ID %d

en: Order date, hour, minute and/or second are missing.
sv_SE: Beställningsdatum, -timme, -minut och/eller -sekund saknas.

note: translators: %s: Total count of terms available for the attribute
en: %s terms
sv_SE: %s termer

note: translators: 1: Comma-separated terms list, 2: how many terms are hidden
en: %1$s... (%2$s more)
sv_SE: %1$s … (%2$s till)

en: Order status is missing.
sv_SE: Beställningsstatus saknas.

en: Payment method is missing.
sv_SE: Betalningsmetod saknas.

note: translators: %1s: file name; %2s: slug value found.
en: Could not register pattern "%s" as a block pattern ("Title" field missing)
sv_SE: Det gick inte att registrera mönstret "%s" som ett blockmönster (fältet "Rubrik" saknas)

note: translators: %1s: file name; %2s: slug value found.
en: Could not register pattern "%1$s" as a block pattern (invalid slug "%2$s")
sv_SE: Det gick inte att registrera mönstret "%1$s" som ett blockmönster (ogiltig permalänk "%2$s")

note: translators: %s: file name.
en: Could not register pattern "%s" as a block pattern ("Slug" field missing)
sv_SE: Det gick inte att registrera mönstret "%s" som ett blockmönster (fältet "Permalänk" saknas)

en: Template used to display the Mini-Cart drawer.
sv_SE: Mall som används för att visa minivarukorgslådan.

[ctx: Template name]
en: Mini-Cart
sv_SE: Minivarukorg

[ctx: Template name]
en: Product Search Results
sv_SE: Produktsökresultat

[ctx: Template name]
en: Products by Tag
sv_SE: Produkter efter etikett

[ctx: Template name]
en: Products by Category
sv_SE: Produkter efter kategori

[ctx: Template name]
en: Product Catalog
sv_SE: Produktkatalog

[ctx: Template name]
en: Single Product
sv_SE: Enskild produkt

en: Discounted rates
sv_SE: Rabatterade avgifter

en: Pick up an order, then just pay, print, package and post.
sv_SE: Ta emot en beställning och betala, skriv ut, paketera och skicka.

en: Print at home
sv_SE: Skriv ut hemma

en: No need to wonder where that stampbook went.
sv_SE: Du behöver inte undra var den frimärkshäftet tog vägen.

en: Buy postage when you need it
sv_SE: Köp porto när du behöver det

en: Could not create order in posts table.
sv_SE: Kunde inte skapa beställning i inläggstabell.

note: translators: %d: orders count translators: %s: orders count
en: %s order status changed. | %s order statuses changed.
sv_SE[0]: %s beställningsstatus ändrades.
sv_SE[1]: %s beställningsstatusar ändrades.

en: Order status changed by bulk edit.
sv_SE: Beställningsstatus ändrades för flera beställningar.

note: translators: %s: is referring to the plugin's name.
en: The %1$s plugin has been deactivated as the latest improvements are now included with the %2$s plugin.
sv_SE: Tillägget %1$s har inaktiverats eftersom de senaste förbättringarna nu ingår i tillägget %2$s.

en: A valid prop name must be specified
sv_SE: Ett giltigt egenskapsnamn måste anges

en: A valid event name must be specified.
sv_SE: Ett giltigt händelsenamn måste anges.

note: Translators: %1$d is the batch number, %2$d is the number of processed orders and %3$d is the execution time in seconds.
en: Batch %1$d (%2$d orders) completed in %3$d seconds
sv_SE: Batch %1$d (%2$d beställningar) slutfördes på %3$d sekunder

[ctx: Order date parsed by DateTime::format]
note: translators: %s: Order date
en: M d, Y @ h:i A
sv_SE: j M, Y kl. H:i

en: Review shipping options
sv_SE: Granska fraktalternativ

note: translators: %s is a table name.
en: Could not persist order to database table "%s".
sv_SE: Kunde inte spara beställningen i databastabellen ”%s”.

en: Choose a default form value if you want a certain variation already selected when a user visits the product page.
sv_SE: Välj ett standardvärde för formuläret om du vill att en viss variant redan är vald när en användare besöker produktsidan.

en: Wow your shoppers
sv_SE: Få dina kunder att säga ”Wow”

en: Limit purchases to 1 item per order
sv_SE: Begränsa köp till 1 artikel per beställning

[ctx: Webhook created on date parsed by DateTime::format]
note: translators: %s: date
en: M d, Y @ h:i A
sv_SE: j M Y kl. H:i

en: Check to let customers to purchase only 1 item in a single order. This is particularly useful for items that have limited quantity, for example art or handmade goods.
sv_SE: Kryssa i för att endast låta kunder köpa 1 artikel per beställning. Detta är särskilt användbart för artiklar med begränsat antal, till exempel konst eller handgjorda varor.

[ctx: block description]
en: Display a grid of products with selected attributes.
sv_SE: Visa ett rutnät med produkter med valda attribut.

[ctx: block title]
en: Products by Attribute
sv_SE: Produkter efter attribut

[ctx: block description]
en: Display a grid of products with selected tags.
sv_SE: Visa ett rutnät med produkter med valda etiketter.

[ctx: block title]
en: Products by Tag
sv_SE: Produkter efter etikett

[ctx: block description]
en: Display a selection of hand-picked products in a grid.
sv_SE: Visa ett urval av handplockade produkter i ett rutnät.

[ctx: block keyword]
en: Handpicked Products
sv_SE: Handplockade produkter

[ctx: block title]
en: Hand-picked Products
sv_SE: Handplockade produkter

en: No pending reviews
sv_SE: Inga väntande recensioner

en: No approved reviews
sv_SE: Inga godkända recensioner

en: No reviews
sv_SE: Inga recensioner

note: translators: %s: Number of reviews.
en: %s pending review | %s pending reviews
sv_SE[0]: %s inväntar granskning
sv_SE[1]: %s inväntar granskning

note: translators: %s: Number of reviews.
en: %s approved review | %s approved reviews
sv_SE[0]: %s godkänd recension
sv_SE[1]: %s godkända recensioner

note: translators: %s: Number of reviews.
en: %s review | %s reviews
sv_SE[0]: %s recension
sv_SE[1]: %s recensioner

en: Filter by review rating
sv_SE: Filtrera efter recensionsbetyg

en: All ratings
sv_SE: Alla betyg

en: Filter by review type
sv_SE: Filtrera efter recensionstyp

en: Replies
sv_SE: Svar

en: All types
sv_SE: Alla typer

en: Empty Spam
sv_SE: Töm skräppost

note: translators: 1: number representing a rating
en: %1$d out of 5
sv_SE: %1$d av 5

note: translators: Review time format. See https://www.php.net/manual/datetime.format.php
en: g:i a
sv_SE: H:i

note: translators: %s: Parent review link with review author name.
en: In reply to %s.
sv_SE: Som svar på %s.

en: Select review
sv_SE: Välj recension

en: No reviews found.
sv_SE: Inga recensioner hittades.

en: No reviews awaiting moderation.
sv_SE: Inga recensioner inväntar granskning.

[ctx: product reviews]
note: translators: %s: Number of reviews.
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: I papperskorgen <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: I papperskorgen <span class="count">(%s)</span>

[ctx: product reviews]
note: translators: %s: Number of reviews.
en: Spam <span class="count">(%s)</span> | Spam <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Skräppost <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Skräppost <span class="count">(%s)</span>

[ctx: product reviews]
note: translators: %s: Number of reviews.
en: Approved <span class="count">(%s)</span> | Approved <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Godkänd <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Godkända <span class="count">(%s)</span>

[ctx: product reviews]
note: translators: %s: Number of reviews.
en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Inväntar granskning <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Inväntar granskning <span class="count">(%s)</span>

[ctx: product reviews]
note: translators: %s: Number of reviews.
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Alla <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Alla <span class="count">(%s)</span>

[ctx: review]
en: Not spam
sv_SE: Inte skräppost

[ctx: review]
en: Mark as spam
sv_SE: Markera som skräppost

[ctx: column name]
en: Submitted on
sv_SE: Inskickad den

[ctx: column name]
en: Review
sv_SE: Recension

en: Author
sv_SE: Författare

[ctx: review type]
en: Type
sv_SE: Typ

en: Reply
sv_SE: Svara

en: Reply to this review
sv_SE: Svara på denna recension

en: Quick Edit
sv_SE: Snabbredigera

en: Quick edit this review inline
sv_SE: Snabbredigera denna recension utan sidladdning

en: Edit this review
sv_SE: Redigera denna recension

[ctx: verb]
en: Trash
sv_SE: Lägg i papperskorgen

en: Delete Permanently
sv_SE: Ta bort permanent

[ctx: review]
en: Not Spam
sv_SE: Inte skräppost

en: Restore this review from the spam
sv_SE: Återställ denna recension från skräppost

[ctx: verb]
note: translators: "Mark as spam" link.
en: Spam
sv_SE: Skräppost

en: Mark this review as spam
sv_SE: Markera denna recension som skräppost

en: Approve this review
sv_SE: Godkänn denna recension

en: Unapprove
sv_SE: Godkänn ej

en: Unapprove this review
sv_SE: Godkänn ej denna recension

en: Visit new location
sv_SE: Besök ny plats

en: Product reviews can now be managed from Products > Reviews.
sv_SE: Produktrecensioner kan nu hanteras från Produkter > Recensioner.

en: Product reviews have moved!
sv_SE: Produktrecensioner har flyttat!

en: Search Reviews
sv_SE: Sök recensioner

note: translators: %s is an integer higher than 0 (1, 2, 3...)
en: %s review permanently deleted | %s reviews permanently deleted
sv_SE[0]: %s recension togs bort permanent
sv_SE[1]: %s recensioner togs bort permanent

note: translators: %s is an integer higher than 0 (1, 2, 3...)
en: %s review restored from the Trash | %s reviews restored from the Trash
sv_SE[0]: %s recension återställdes från papperskorgen
sv_SE[1]: %s recensioner återställdes från papperskorgen

note: translators: %s is an integer higher than 0 (1, 2, 3...)
en: %s review moved to the Trash. | %s reviews moved to the Trash.
sv_SE[0]: %s recension flyttades till papperskorgen.
sv_SE[1]: %s recensioner flyttades till papperskorgen.

note: translators: %s is an integer higher than 0 (1, 2, 3...)
en: %s review restored from the spam | %s reviews restored from the spam
sv_SE[0]: %s recension återställdes från skräppost
sv_SE[1]: %s recensioner återställdes från skräppost

note: translators: %s is an integer higher than 0 (1, 2, 3...)
en: %s review marked as spam. | %s reviews marked as spam.
sv_SE[0]: %s recension markerades som skräppost.
sv_SE[1]: %s recensioner markerades som skräppost.

note: translators: %s is an integer higher than 0 (1, 2, 3...)
en: %s review unapproved | %s reviews unapproved
sv_SE[0]: %s recension blev inte godkänd
sv_SE[1]: %s recensioner blev inte godkända

note: translators: %s is an integer higher than 0 (1, 2, 3...)
en: %s review approved | %s reviews approved
sv_SE[0]: %s recension godkänd
sv_SE[1]: %s recensioner godkända

note: translators: %s: Number of reviews.
en: %s Review in moderation | %s Reviews in moderation
sv_SE[0]: %s recension inväntar granskning
sv_SE[1]: %s recensioner inväntar granskning

note: translators: %s: Number of reviews.
en: %s Review | %s Reviews
sv_SE[0]: %s recension
sv_SE[1]: %s recensioner

en: Error: Please type your reply text.
sv_SE: Fel: Skriv din svarstext.

en: Sorry, you must be logged in to reply to a review.
sv_SE: Du måste vara inloggad för att svara på en recension.

en: Error: You can't reply to a review on a draft product.
sv_SE: Fel: Du kan inte svara på en recension på ett produktutkast.

en: Error: Please type your review text.
sv_SE: Fel: Skriv din recensionstext.

en: All dates
sv_SE: Alla datum

note: Translators: %1$d is number of errors and %2$s is the formatted array of order IDs.
en: %1$d error found: %2$s. Please review the error above. | %1$d errors found: %2$s. Please review the errors above.
sv_SE[0]: %1$d fel hittades: %2$s. Granska felet ovan.
sv_SE[1]: %1$d fel hittades: %2$s. Granska felen ovan.

note: translators: %s: Star rating (1-5).
en: %s-star rating
sv_SE: %s-stjärnigt betyg

en: Limit result to items with specified user ids.
sv_SE: Begränsa resultat till artiklar med angivna användar-ID:n.

en: Force retrieval of fresh data instead of from the cache.
sv_SE: Framtvinga hämtning av nya data istället för hämtning från cachen.

note: translators: %s refers to the schema name
en: Registered schema for %s
sv_SE: Det registrerade schemat för åtgärden %s

note: translators: %s: amount of time
en: action marked as failed after %s seconds. Unknown error occurred. Check server, PHP and database error logs to diagnose cause.
sv_SE: markerades som misslyckat efter %s sekunder. Ett okänt fel har uppstått. Kontrollera server-, PHP- och databasfelloggarna för att hitta orsaken.

en: Enable guided mode
sv_SE: Aktivera guidat läge

note: translators: %1$s is the name of the hook to be cancelled, %2$s is the exception message.
en: Caught exception while cancelling action "%1$s": %2$s
sv_SE: Ett undantag inträffade medan åtgärden "%1$s" skulle avbrytas: %2$s

[ctx: block title]
en: Featured Product
sv_SE: Utvald produkt

[ctx: block description]
en: Visually highlight a product category and encourage prompt action.
sv_SE: Markera visuellt en produktkategori och uppmuntra till snabb åtgärd.

[ctx: block title]
en: Featured Category
sv_SE: Utvald kategori

en: Was onboarding completed or skipped?
sv_SE: Har onboarding slutförts eller hoppats över?

en: How many notes in the database?
sv_SE: Hur många anteckningar finns det i databasen?

en: Notes
sv_SE: Anteckningar

en: Not all expected
sv_SE: Inte alla förväntade

en: Do the important options return expected values?
sv_SE: Returnerar de viktiga alternativen förväntade värden?

en: Options
sv_SE: Alternativ

en: Not scheduled
sv_SE: Ej schemalagd

en: Is the daily cron job active, when does it next run?
sv_SE: Är det dagliga cron-jobbet aktivt och när körs det nästa gång?

en: Daily Cron
sv_SE: Dagligt cron-jobb

en: Which features are disabled?
sv_SE: Vilka funktioner är inaktiverade?

en: Disabled Features
sv_SE: Inaktiverade funktioner

en: Which features are enabled?
sv_SE: Vilka funktioner är aktiverade?

en: Enabled Features
sv_SE: Aktiverade funktioner

en: This section shows details of WC Admin.
sv_SE: Den här sektionen visar information om WC Admin.

en: Grow your online sales by promoting your products on TikTok to over one billion monthly active users around the world.
sv_SE: Öka din försäljning online genom att marknadsföra dina produkter på TikTok, med över en miljard aktiva användare världen över varje månad.

en: TikTok for WooCommerce
sv_SE: TikTok för WooCommerce

note: Translators: %1$d is the number of orders to be verified.
en: There is %1$d order to be verified. | There are %1$d orders to be verified.
sv_SE[0]: Det finns %1$d beställning att verifiera.
sv_SE[1]: Det finns %1$d beställningar att verifiera.

en: Verification completed.
sv_SE: Verifieringen har slutförts.

en: Infinite loop detected, aborting. No errors found.
sv_SE: Avbryter. Oändlig loop detekterad. Inga fel hittades.

note: Translators: %1$d is the batch number, %2$d is the batch size.
en: Beginning verification for batch #%1$d (%2$d orders/batch).
sv_SE: Inleder verifiering av batch #%1$d (%2$d beställningar/batch).

en: There are no orders to verify, aborting.
sv_SE: Avrbyter. Det finns inga beställningar att verifiera.

note: Translators: %1$d is the batch number and %2$d is the batch size.
en: Beginning batch #%1$d (%2$d orders/batch).
sv_SE: Inleder batch #%1$d (%2$d beställningar/batch).

note: translators: %s - link to testing instructions webpage.
en: Custom order table usage is not enabled. If you are testing, you can enable it by following the testing instructions in %s
sv_SE: Användning av anpassade beställningstabeller har inte aktiverats. Om du testar kan du aktivera detta genom att följa testinstruktionerna i %s

[ctx: Admin menu name]
en: Home
sv_SE: Hem

en: Whether an order needs processing before it can be completed.
sv_SE: Om en beställning måste behandlas innan den kan slutföras.

en: Whether an order needs payment, based on status and order total.
sv_SE: Om en beställning kräver betalning, baserat på status och beställningsbelopp.

en: Whether an order can be edited.
sv_SE: Om en beställning kan redigeras.

en: Properties of the main product image.
sv_SE: Egenskaper för huvudproduktbilden.

en: Failed to initialise WC_Filesystem API while trying to update the MaxMind Geolocation database.
sv_SE: Det gick inte att initiera WC_Filesystem-API:et vid uppdatering av MaxMind Geolocation-databasen.

en: PIN Code
sv_SE: PIN-kod

en: String processors must be an array of valid callbacks.
sv_SE: Strängprocessorer måste vara en array av giltiga återanrop.

note: Translators: %1$d is the number of migrated orders and %2$d is time taken. Translators: %1$d is the number of migrated orders and %2$d is the execution time in seconds.
en: %1$d order was verified in %2$d seconds. | %1$d orders were verified in %2$d seconds.
sv_SE[0]: %1$d beställning verifierades på %2$d sekunder.
sv_SE[1]: %1$d beställningar verifierades på %2$d sekunder.

note: Translators: %1$d is the batch number, %2$d is time taken to process batch.
en: Batch %1$d (%2$d orders) completed in %3$d seconds.
sv_SE: Batch %1$d (%2$d beställningar) slutfördes på %3$d sekunder.

note: Translators: %1$d is the number of migrated orders and %2$d is the execution time in seconds.
en: %1$d order was synced in %2$d seconds. | %1$d orders were synced in %2$d seconds.
sv_SE[0]: %1$d beställning synkroniserades på %2$d sekunder.
sv_SE[1]: %1$d beställningar synkroniserades på %2$d sekunder.

en: There are no orders to sync, aborting.
sv_SE: Det finns inga beställningar att synkronisera, avbryter.

note: Translators: %1$d is the number of orders to be synced.
en: There is %1$d order to be synced. | There are %1$d orders to be synced.
sv_SE[0]: Det finns %1$d beställning att synkronisera.
sv_SE[1]: Det finns %1$d beställningar att synkronisera.

en: All sales channels
sv_SE: Alla försäljningskanaler

[ctx: block description]
en: Shows cart items.
sv_SE: Visar varukorgens artiklar.

[ctx: block title]
en: Cart Items
sv_SE: Varukorgens artiklar

[ctx: block title]
en: Taxes
sv_SE: Momser

[ctx: block description]
en: Shows the cart subtotal row.
sv_SE: Visar raden för varukorgens delsumma.

[ctx: block title]
en: Subtotal
sv_SE: Delsumma

[ctx: block description]
en: Shows the cart shipping row.
sv_SE: Visar raden för varukorgens frakt.

[ctx: block title]
en: Shipping
sv_SE: Frakt

[ctx: block description]
en: Shows the heading row.
sv_SE: Visar rubrikraden.

[ctx: block title]
en: Heading
sv_SE: Rubrik

[ctx: block title]
en: Fees
sv_SE: Avgifter

[ctx: block title]
en: Discount
sv_SE: Rabatt

[ctx: block description]
en: Shows the apply coupon form.
sv_SE: Visar formuläret för att tillämpa rabattkod.

[ctx: block title]
en: Coupon Form
sv_SE: Rabattkodsformulär

[ctx: block description]
en: Shows the cart taxes row.
sv_SE: Visar momsraden för varukorgen.

[ctx: block description]
en: Shows the cart fee row.
sv_SE: Visar avgiftsraden för varukorgen.

[ctx: block description]
en: Shows the cart discount row.
sv_SE: Visar rabattraden för varukorgen.

note: translators: %s: Site title
en: Welcome to %s
sv_SE: Välkommen till %s

note: translators: %s is the URL.
en: %s is not a valid URL.
sv_SE: %s är inte en giltig URL.

[ctx: Approved product download URLs migration]
en: invalid URL
sv_SE: ogiltig URL

[ctx: Approved product download directories]
en: Directory URL
sv_SE: Katalog-URL

en: Add New Approved Directory
sv_SE: Lägg till ny godkänd katalog

en: Edit Approved Directory
sv_SE: Redigera godkänd katalog

[ctx: Approved Directory URLs]
en: Search
sv_SE: Sök

[ctx: Approved product download directories]
en: Disable All
sv_SE: Inaktivera alla

[ctx: Approved product download directories]
en: Enable All
sv_SE: Aktivera alla

en: Disable rule
sv_SE: Inaktivera regel

en: Enable rule
sv_SE: Aktivera regel

[ctx: Product downloads list]
en: Delete permanently
sv_SE: Ta bort permanent

[ctx: Product downloads list]
en: Edit
sv_SE: Redigera

[ctx: Approved product download directories]
en: Enabled
sv_SE: Aktiverat

note: translators: %s is a URL, %d is a product ID.
en: Product download migration: %1$s (for product %1$d) could not be added to the list of approved download directories.
sv_SE: Produktnedladdningsmigrering: %1$s (för produkt %1$d) kunde inte läggas till i listan över godkända nedladdningskataloger.

note: translators: %1$d is the current batch in the synchronization task, %2$d is the percent complete.
en: Approved Download Directories sync: completed batch %1$d (%2$d%% complete).
sv_SE: Synkronisering av godkända nedladdningskataloger: batch %1$d har slutförts (%2$d%% slutförda).

en: Approved Download Directories sync: scan is complete!
sv_SE: Synkronisering av godkända nedladdningskataloger: skanningen har slutförts.

en: Approved Download Directories sync: new scan scheduled.
sv_SE: Synkronisering av godkända nedladdningskataloger: ny skanning har schemalagts.

en: Synchronization of approved product download directories is already in progress.
sv_SE: Synkronisering av godkända produktnedladdningskataloger pågår redan.

en: Approved directory URLs cannot be longer than 256 characters.
sv_SE: Godkända katalog-URL:er får inte innehålla mer än 256 tecken.

en: URL could not be updated (probable database error).
sv_SE: URL:en kunder inte uppdateras (troligt databasfel).

en: URL could not be added (probable database error).
sv_SE: URL:en kunde inte läggas till (troligt databasfel).

[ctx: Approved product download directories]
en: The provided ID was invalid.
sv_SE: Det angivna ID:t var ogiltigt.

en: Approved Download Directories
sv_SE: Godkända nedladdningskataloger

[ctx: Approved product download directories]
en: Start Enforcing Rules
sv_SE: Börja tillämpa regler

[ctx: Approved product download directories]
en: Stop Enforcing Rules
sv_SE: Sluta tillämpa regler

en: Approved download directories
sv_SE: Godkända nedladdningskataloger

[ctx: Approved product download directory views]
note: translators: %s is the count of disabled directory list entries.
en: Disabled <span class="count">(%s)</span> | Disabled <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Inaktiverade <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Inaktiverade <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Approved product download directory views]
note: translators: %s is the count of enabled approved directory list entries.
en: Enabled <span class="count">(%s)</span> | Enabled <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Aktiverade <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Aktiverade <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Approved product download directory views]
note: translators: %s is the count of approved directory list entries.
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Alla <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Alla <span class="count">(%s)</span>

en: No approved directory URLs found.
sv_SE: Inga godkända katalog-URL:er hittades.

en: You do not have permission to modify the list of approved directories for product downloads.
sv_SE: Du har inte behörighet att modifiera listan över godkända kataloger för produktnedladdningar.

en: Approved Download Directories sync: scan has been cancelled.
sv_SE: Synkronisering av godkända nedladdningskataloger: skanningen har avbrutits.

note: translators: %d is an integer between 0-100 representing the percentage complete of the current scan.
en: The Approved Product Download Directories list is currently being synchronized with the product catalog (%d%% complete). If you need to, you can cancel it.
sv_SE: Listan över godkända produktnedladdningskataloger synkroniseras för tillfället med produktkatalogen (%d%% har slutförts). Om det behövs kan du avbryta synkroniseringen.

en: Cancel synchronization of approved directories
sv_SE: Avbryt synkronisering av godkända kataloger

en: Removes all existing entries from the Approved Product Download Directories list.
sv_SE: Tar bort alla befintliga poster från listan över godkända produktnedladdningskataloger.

en: Empty the approved download directories list
sv_SE: Töm listan över godkända nedladdningskataloger

en: Updates the list of Approved Product Download Directories. Note that triggering this tool does not impact whether the Approved Download Directories list is enabled or not.
sv_SE: Uppdaterar listan över godkända produktnedladdningskataloger. Observera att användning av det här verktyget inte påverkar om listan över godkända nedladdningskataloger är aktiverad eller inte.

en: Synchronize approved download directories
sv_SE: Synkronisera godkända nedladdningskataloger

en: URL was successfully updated.
sv_SE: URL:en har uppdaterats.

en: URL was successfully added.
sv_SE: URL:en har lagts till.

note: translators: %d: count
en: %d approved directory URL disabled. | %d approved directory URLs disabled.
sv_SE[0]: %d godkänd katalog-URL har inaktiverats.
sv_SE[1]: %d godkända katalog-URL:er har inaktiverats.

note: translators: %d: count
en: %d approved directory URL enabled. | %d approved directory URLs enabled.
sv_SE[0]: %d godkänd katalog-URL har aktiverats.
sv_SE[1]: %d godkända katalog-URL:er har aktiverats.

note: translators: %d: count
en: %d approved directory URL deleted. | %d approved directory URLs deleted.
sv_SE[0]: %d godkänd katalog-URL har tagits bort.
sv_SE[1]: %d godkända katalog-URL:er har tagits bort.

en: It was not possible to synchronize download directories following the most recent update.
sv_SE: Det gick inte att synkronisera nedladdningskatalogerna efter den senaste uppdateringen.

note: translators: %s is the submitted URL.
en: "%s" could not be saved. Please review, ensure it is a valid URL and try again.
sv_SE: ”%s” kunde inte sparas. Kontrollera att det är en giltig URL och försök igen.

note: translators: %d: count
en: %d URL could not be updated. | %d URLs could not be updated.
sv_SE[0]: %d URL kunde inte uppdateras.
sv_SE[1]: %d URL:er kunde inte uppdateras.

en: Pinterest for WooCommerce
sv_SE: Pinterest för WooCommerce

en: You added store details
sv_SE: Butiksuppgifter inlagda

note: translators: Store name
en: You created %s
sv_SE: Du skapade %s

en: Get your products in front of Pinterest users searching for ideas and things to buy. Get started with Pinterest and make your entire product catalog browsable.
sv_SE: Marknadsför dina produkter för Pinterest-användare som söker efter idéer och saker att köpa. Kom igång med Pinterest och gör hela din produktkatalog tillgänglig.

en: Affirm’s tailored Buy Now Pay Later programs remove price as a barrier, turning browsers into buyers, increasing average order value, and expanding your customer base.
sv_SE: Affirms skräddarsydda Buy Now Pay Later-program gör att priset inte längre blir ett hinder, förvandlar webbsurfare till köpare, ökar det genomsnittliga beställningsvärdet och utökar din kundbas.

en: Enable a familiar, fast checkout for hundreds of millions of active Amazon customers globally.
sv_SE: Aktivera en snabb kassa som är välbekant för hundratals miljoner aktiva Amazon-kunder världen över.

en: Afterpay allows customers to receive products immediately and pay for purchases over four installments, always interest-free.
sv_SE: Afterpay gör det möjligt för kunder att få sina produkter direkt och betala för sitt köp med fyra räntefria delbetalningar.

en: There are orders pending sync.
sv_SE: Det finns beställningar som inväntar synkronisering.

en: Gateway title.
sv_SE: Rubrik för betalmodul.

en: Gateway image.
sv_SE: Betalningsmodulens bild.

en: (no ID)
sv_SE: (inget ID)

en: Headers already sent when generating download error message.
sv_SE: Rubriker har redan skickats när meddelandet om nedladdningsfel genereras.

en: Array of plugin slugs.
sv_SE: Array för tilläggssluggar.

en: Suggestion visibility.
sv_SE: Synlighet för förslag.

en: Suggestion ID.
sv_SE: ID för förslag.

en: Suggestion description.
sv_SE: Beskrivning av förslag.

en: Sorry, experiment_name is required.
sv_SE: Fältet experiment_name är obligatoriskt.

en: Only show meta which is meant to be displayed for an order.
sv_SE: Visa endast metadata som är ämnade att visas för en beställning.

note: translators: %s: Downloadable file.
en: The downloadable file %s cannot be used as it has been disabled.
sv_SE: Den nedladdningsbara filen %s kan inte användas eftersom den har inaktiverats.

note: translators: %1$s and %3$s are HTML (opening link tags). %2$s is also HTML (closing link tag).
en: The %1$sApproved Product Download Directories list%2$s has been updated. To protect your site, please review the list and make any changes that might be required. For more information, please refer to %3$sthis guide%2$s.
sv_SE: %1$sListan över godkända produktnedladdningskataloger%2$s har uppdaterats. För att skydda din webbplats, granska listan och gör eventuella ändringar som kan behövas. För mer information, ta en titt på %3$sden här guiden%2$s.

en: Is your site enforcing the use of Approved Product Download Directories?
sv_SE: Tillämpar din butik användning av godkända produktnedladdningskataloger?

en: Enforce Approved Product Download Directories
sv_SE: Tillämpa godkända produktnedladdningskataloger

note: translators: 1: opening link tag, 2: closing link tag.
en: The indicated downloads have been disabled (invalid location or filetype&mdash;%1$slearn more%2$s).
sv_SE: De indikerade nedladdningarna har inaktiverats (ogiltig plats eller filtyp – %1$släs mer%2$s).

en: Are you sure you wish to delete this item?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort det här objektet?

note: translators: 1: Order ID or "(no ID)" if not known.
en: Error saving order ID %1$s.
sv_SE: Det gick inte att spara beställnings-ID %1$s.

en: Priority of recommendation.
sv_SE: Prioritet för rekommendation.

en: How easy was it to edit your product?
sv_SE: Hur enkelt var det att redigera din produkt?

[ctx: block title]
en: Mini-Cart Shopping Button
sv_SE: Köpknapp för minivarukorg

en: Start shopping
sv_SE: Börja handla

[ctx: block description]
en: Block that displays the shopping button when the Mini-Cart is empty.
sv_SE: Block som visar köpknappen när minivarukorgen är tom.

en: Custom orders tables have been deleted.
sv_SE: De anpassade beställningstabellerna har tagits bort.

en: Delete the custom orders tables
sv_SE: Ta bort de anpassade beställningstabellerna

en: Nonce is invalid.
sv_SE: Engångskod är ogiltig.

en: Missing the Nonce header. This endpoint requires a valid nonce.
sv_SE: Saknar ”Nonce”-headern. Denna ändpunkt kräver en giltig engångskod (nonce).

en: Plugin activation has been scheduled.
sv_SE: Aktivering av tillägg har schemalagts.

en: Plugin installation has been scheduled.
sv_SE: Installation av tillägg har schemalagts.

en: Optional parameter to get only specific task lists by id.
sv_SE: Valfri parameter för att endast få specifika uppgiftslistor baserat på ID.

en: Shows if the product needs to be configured before it can be bought.
sv_SE: Visar om produkten behöver konfigureras innan den kan köpas.

en: Order payment URL.
sv_SE: Betalnings-URL för beställning.

en: The maximum quantity that can be added to the cart.
sv_SE: Det största antalet som kan läggas till i varukorgen.

en: The minimum quantity that can be added to the cart.
sv_SE: Det minsta antalet som kan läggas till i varukorgen.

note: translators: 1: email address, 2: order ID .
en: Received PDT notification for another account: %1$s. Order ID: %2$d.
sv_SE: Mottog PDT-notis för ett annat konto: %1$s. Beställnings-ID: %2$d.

note: translators: 1: order ID, 2: order ID.
en: Received PDT notification for order %1$d on endpoint for order %2$d.
sv_SE: Mottog PDT-notis för beställning %1$d på slutpunkt för beställning %2$d.

[ctx: block description]
en: Display a checkout form so your customers can submit orders.
sv_SE: Visa ett kassaformulär så att dina kunder kan skicka in beställningar.

[ctx: block title]
en: Checkout
sv_SE: Kassa

[ctx: block description]
en: Contains the products table and other custom blocks of filled mini-cart.
sv_SE: Innehåller produkttabellen och andra anpassade block för fylld minivarukorg.

[ctx: block title]
en: Mini-Cart Items
sv_SE: Minivarukorgsartiklar

en: This means that the table is probably in an inconsistent state. It's recommended to run a new regeneration process or to resume the aborted process (Status - Tools - Regenerate the product attributes lookup table/Resume the product attributes lookup table regeneration) before enabling the table usage.
sv_SE: Detta betyder att tabellen förmodligen är i ett inkonsekvent tillstånd. Vi rekommenderar att en ny återskapandeprocess körs eller att du återupptar den avbrutna processen (Status - Verktyg - Återskapa sökningstabellen för produktattribut/Återuppta återskapandet av sökningstabellen för produktattribut) innan du aktiverar tabellanvändningen.

en: Email address (optional)
sv_SE: E-postadress (valfritt)

en: Resume
sv_SE: Återuppta

en: Product attributes lookup table regeneration process has been resumed.
sv_SE: Återskapandeprocessen för sökningstabellen för produktattribut har återupptagits.

note: translators: %1$s = count of products already processed.
en: This tool will resume the product attributes lookup table regeneration at the point in which it was aborted (%1$s products were already processed).
sv_SE: Det här verktyget kommer att återuppta återskapandet av sökningstabellen för produktattribut där den avbröts (%1$s produkter har redan behandlats).

en: Resume the product attributes lookup table regeneration
sv_SE: Återuppta återskapandet av sökningstabellen för produktattribut

en: Product attributes lookup table regeneration process has been aborted.
sv_SE: Återskapandeprocessen för sökningstabellen för produktattribut har avbrutits.

en: This tool will abort the regenerate product attributes lookup table regeneration. After this is done the process can be either started over, or resumed to continue where it stopped.
sv_SE: Det här verktyget kommer att avbryta återskapandet av sökningstabellen för produktattribut När detta är gjort kan processen antingen startas om eller återupptas där den stoppades.

en: Abort the product attributes lookup table regeneration
sv_SE: Avbryt återskapandet av sökningstabellen för produktattribut

en: WARNING: The product attributes lookup table regeneration process was aborted.
sv_SE: VARNING: Återskapandeprocessen för sökningstabellen för produktattribut avbröts.

en: How the quantity of this item should be controlled, for example, any limits in place.
sv_SE: Hur antalet för denna artikel ska kontrolleras, exempelvis eventuella begränsningar.

en: The amount that quantities increment by. Quantity must be an multiple of this value.
sv_SE: Mängden som antalen ökar med. Antal måste vara en multipel av detta värde.

en: Changing platforms might seem like a big hurdle to overcome, but it is easier than you might think to move your products, customers, and orders to WooCommerce. This article will help you with going through this process.
sv_SE: Att byta plattform kan verka som en stor utmaning, men det är faktiskt enklare än du kanske tror att flytta dina produkter, kunder och beställningar till WooCommerce. Den här artikeln hjälper dig med processen.

en: Quantity of this item to add to the cart.
sv_SE: Antal av denna artikel som ska läggas till i varukorgen.

en: How to Migrate from Magento to WooCommerce
sv_SE: Så här migrerar du från Magento till WooCommerce

en: Thuringia
sv_SE: Thüringen

en: Saxony-Anhalt
sv_SE: Sachsen-Anhalt

en: Saxony
sv_SE: Sachsen

en: Rhineland-Palatinate
sv_SE: Rheinland-Pfalz

en: North Rhine-Westphalia
sv_SE: Nordrhein-Westfalen

en: Lower Saxony
sv_SE: Niedersachsen

en: Bavaria
sv_SE: Bayern

[ctx: block description]
en: Block that displays the title of the Mini-Cart block.
sv_SE: Block som visar rubriken för minivarukorgsblocket.

[ctx: block title]
en: Mini-Cart Title
sv_SE: Rubrik för minivarukorg

[ctx: block description]
en: Block that displays the products table of the Mini-Cart block.
sv_SE: Block som visar produkttabellen för minivarukorgsblocket.

[ctx: block title]
en: Mini-Cart Products Table
sv_SE: Produkttabell för minivarukorg

[ctx: block description]
en: Block that displays the footer of the Mini-Cart block.
sv_SE: Block som visar sidfoten för minivarukorgsblocket.

[ctx: block title]
en: Mini-Cart Footer
sv_SE: Sidfot för minivarukorg

[ctx: block title]
en: Filled Mini-Cart view
sv_SE: Fylld minivarukorg-vy

[ctx: block description]
en: Blocks that are displayed when the Mini-Cart is empty.
sv_SE: Block som visas när minivarukorgen är tom.

[ctx: block title]
en: Empty Mini-Cart view
sv_SE: Tom minivarukorg-vy

en: Built by WooCommerce
sv_SE: Byggd av WooCommerce

en: Please provide a valid promo note name.
sv_SE: Ange ett giltigt kampanjanteckningsnamn.

en: The status of the coupon. Should always be draft, published, or pending review
sv_SE: Rabattkodens status. Bör alltid vara Utkast, Publicerad eller Inväntar granskning

en: Save up to $800 in fees by managing transactions with WooPayments. With WooPayments, you can securely accept major cards, Apple Pay, and payments in over 100 currencies.
sv_SE: Spara upp till 800 USD i avgifter genom att hantera transaktioner med WooPayments. Med WooPayments kan du ta emot betalningar med större kreditkort och Apple Pay i över 100 olika valutor.

note: translators: 1: opening product link tag. 2: closing link tag
en: Accept credit cards and other popular payment methods with %1$sWooPayments%2$s
sv_SE: Ta emot betalningar med kreditkort och andra populära betalningsmetoder via %1$sWooPayments%2$s

en: Dismiss the gateway
sv_SE: Avfärda modulen

en: The database version for WooCommerce. This should be the same as your WooCommerce version.
sv_SE: WooCommerce-databasversionen. Denna bör vara samma som din WooCommerce-version.

en: Shop country/region
sv_SE: Land/region för butiken

en: Task is not a subclass of `Task`
sv_SE: Uppgiften är inte en underklass till ”Uppgift”

en: You have installed a development version of WooCommerce which requires files to be built and minified. From the plugin directory, run <code>pnpm install</code> and then <code>pnpm --filter='@woocommerce/plugin-woocommerce' build</code> to build and minify assets.
sv_SE: Du har installerat en utvecklingsversion av WooCommerce som kräver att filer skapas och minimeras. Kör <code>pnpm install</code> från tilläggskatalogen och sedan <code>pnpm --filter='@woocommerce/plugin-woocommerce' build</code> för att skapa och minimera tillgångar.

en: We encountered an SSL error. Please ensure your site supports TLS version 1.2 or above.
sv_SE: Vi stötte på ett SSL-fel. Se till att din webbplats stöder TLS-versionen 1.2 eller senare.

note: translators: %s: Context (e.g. 'featured', 'product-preview')
en: Our request to the %s API got a malformed response.
sv_SE: Vår begäran till %s-API:et mottog ett felaktigt svar.

note: translators: 1: Context (e.g. 'featured', 'product-preview') 2: HTTP error code
en: Our request to the %1$s API got error code %2$d.
sv_SE: Vår begäran till %1$s-API:et fick felkoden %2$d.

en: View my cart
sv_SE: Visa min varukorg

en: Go to checkout
sv_SE: Gå till kassan

[ctx: block title]
en: Accepted Payment Methods
sv_SE: Accepterade betalningsmetoder

[ctx: block description]
en: Display accepted payment methods.
sv_SE: Visa accepterade betalningsmetoder.

en: Shipping, taxes, and discounts calculated at checkout.
sv_SE: Frakt, moms och rabatter beräknas i kassan.

en: No theme is defined for this template.
sv_SE: Inget tema är definierad för denna mall.

en: A link to set a new password will be sent to your email address.
sv_SE: En länk för att ställa in ett nytt lösenord kommer att skickas till din e-postadress.

en: List of extended deprecated tasks from the client side filter.
sv_SE: Lista över utökade föråldrade uppgifter från klientens sidfilter.

en: This is an order notification sent to customers containing order details after an order is placed on-hold from Pending, Cancelled or Failed order status.
sv_SE: Detta är ett meddelande med beställningsinformation som skickas till kunder efter att en beställning, med den tidigare beställningsstatusen Inväntar granskning, Avbruten eller Misslyckad, har markerats som Pausad.

en: Product Reviews
sv_SE: Produktrecensioner

en: Browse categories
sv_SE: Bläddra i kategorier

en: There was an error generating your API Key.
sv_SE: Det gick inte att generera din API-nyckel.

[ctx: block title]
en: Shipping Address
sv_SE: Leveransadress

[ctx: block description]
en: Payment options for your store.
sv_SE: Betalningsalternativ för din butik.

[ctx: block title]
en: Payment Options
sv_SE: Betalningsalternativ

[ctx: block title]
en: Shipping Options
sv_SE: Fraktalternativ

[ctx: block title]
en: Actions
sv_SE: Åtgärder

[ctx: block title]
en: Order Note
sv_SE: Beställningsanteckning

[ctx: block description]
en: Column containing the checkout totals.
sv_SE: Kolumn som innehåller totalbeloppen i kassan.

[ctx: block title]
en: Checkout Totals
sv_SE: Totalbelopp i kassan

[ctx: block title]
en: Terms and Conditions
sv_SE: Villkor

[ctx: block description]
en: Collect your customer's shipping address.
sv_SE: Samla in din kunds leveransadress.

[ctx: block description]
en: Allow customers to add a note to their order.
sv_SE: Tillåt kunder att lägga till ett meddelande i sin beställning.

[ctx: block description]
en: Column containing checkout address fields.
sv_SE: Kolumn som innehåller adresskassafält.

[ctx: block title]
en: Checkout Fields
sv_SE: Kassafält

[ctx: block description]
en: Collect your customer's contact information.
sv_SE: Samla in din kunds kontaktinformation.

[ctx: block title]
en: Contact Information
sv_SE: Kontaktinformation

[ctx: block description]
en: Collect your customer's billing address.
sv_SE: Samla in din kunds faktureringsadress.

[ctx: block title]
en: Billing Address
sv_SE: Faktureringsadress

[ctx: block description]
en: Allow customers to place their order.
sv_SE: Tillåt kunder att lägga sin beställning.

[ctx: block description]
en: Allow customers proceed to Checkout.
sv_SE: Tillåt kunder att fortsätta till kassan.

[ctx: block title]
en: Proceed to Checkout
sv_SE: Fortsätt till kassan

[ctx: block description]
en: Contains blocks that are displayed when the cart contains products.
sv_SE: Innehåller block som visas när varukorgen innehåller produkter.

[ctx: block description]
en: Ensure that customers agree to your Terms & Conditions and Privacy Policy.
sv_SE: Se till att kunderna godkänner dina användarvillkor och integritetspolicy.

[ctx: block title]
en: Order Summary
sv_SE: Sammanfattning av beställning

[ctx: block title]
en: Cart Totals
sv_SE: Varukorg totalt

[ctx: block title]
en: Filled Cart
sv_SE: Fylld varukorg

[ctx: block description]
en: Contains blocks that are displayed when the cart is empty.
sv_SE: Innehåller block som visas när varukorgen är tom.

[ctx: block title]
en: Empty Cart
sv_SE: Töm varukorg

[ctx: block description]
en: Column containing the cart totals.
sv_SE: Kolumn som innehåller totalbeloppen i varukorgen.

[ctx: block description]
en: Show customers a summary of their order.
sv_SE: Visa kunder en sammanfattning av deras beställning.

en: Your cart
sv_SE: Din varukorg

[ctx: block title]
en: Express Checkout
sv_SE: Snabbkassa

[ctx: block description]
en: Block containing current line items in Cart.
sv_SE: Block som innehåller aktuella radartiklar i varukorgen.

[ctx: block title]
en: Cart Line Items
sv_SE: Radartiklar i varukorg

[ctx: block description]
en: Column containing cart items.
sv_SE: Kolumn som innehåller varukorgsartiklar.

en: Sorry, this order requires a shipping option.
sv_SE: Den här beställningen kräver ett fraktalternativ.

en: If this is a default attribute
sv_SE: Om detta är ett standardattribut

en: Reach more shoppers and drive sales for your store. Integrate with Google to list your products for free and launch paid ad campaigns.
sv_SE: Nå fler kunder och öka försäljningen för din butik. Integrera med Google för att lista din produkter gratis och lansera betalda annonskampanjer.

en: The Eway extension for WooCommerce allows you to take credit card payments directly on your store without redirecting your customers to a third party site to make payment.
sv_SE: Eway-utökningen för WooCommerce gör det möjligt att ta emot betalningar via kreditkort direkt i din butik, utan att omdirigera kunder till en tredjepartswebbplats för att genomföra betalningen.

en: Task list ID does not exist
sv_SE: Detta uppgifts-ID finns inte.

en: Sorry, that task list was not found
sv_SE: Det gick inte att hitta uppgiftslistan

en: Sorry, you are not allowed to hide task lists.
sv_SE: Du har inte behörighet att dölja uppgiftslistor.

en: Task list ID already exists
sv_SE: Uppgifts-ID finns redan

en: Platform version to track.
sv_SE: Plattformsversion att spåra.

en: Platform to track.
sv_SE: Plattform att spåra.

en: Sorry, you post telemetry data.
sv_SE: Du publicerar telemetridata.

en: Mini-Cart
sv_SE: Minivarukorg

en: Returns number of products with each stock status.
sv_SE: Returnerar antalet produkter med respektive lagerstatus.

en: If true, calculates stock counts for products in the collection.
sv_SE: Om det är sant beräknas lagerantalet för produkter i samlingen.

en: Store email address.
sv_SE: Butikens e-postadress.

en: Sorry, no snoozeable task with that ID was found.
sv_SE: Ingen uppskjutbar uppgift med detta ID hittades.

en: Sorry, no dismissable task with that ID was found.
sv_SE: Ingen avfärdbar uppgift med detta ID hittades.

en: Sorry, you are not allowed to snooze onboarding tasks.
sv_SE: Du har inte tillåtelse att skjuta upp registreringsuppgifter.

en: Sorry, you are not allowed to retrieve onboarding tasks.
sv_SE: Du har inte tillåtelse att hämta registreringsuppgifter.

en: Optional parameter to query specific task list.
sv_SE: Valfri parameter för genomsökning av specifik uppgiftslista.

en: Time period to snooze the task.
sv_SE: Tidsperiod för uppskjutning av uppgiften.

en: Whether to consider GMT post dates when limiting response by published or modified date.
sv_SE: Om hänsyn ska tas till GMT-inläggsdatum vid begränsning av svar till publicerings- eller ändringsdatum.

en: Limit response to resources modified before a given ISO8601 compliant date.
sv_SE: Begränsa svar till resurser som ändrats innan ett visst ISO8601-kompatibelt datum.

en: Limit response to resources modified after a given ISO8601 compliant date.
sv_SE: Begränsa svar till resurser som ändrats efter ett visst ISO8601-kompatibelt datum.

en: Sorry, no task with that ID was found.
sv_SE: Inga uppgifter med detta ID hittades.

en: Whether or not this store agreed to receiving marketing contents from WooCommerce.com.
sv_SE: Om denna butik gick med på att ta emot marknadsföringsinnehåll från WooCommerce.com eller inte.

en: This is where you can browse products in this store.
sv_SE: Här kan du bläddra igenom produkter i butiken.

en: Are you sure you want to remove the selected shipping?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort den markerade frakten?

en: Are you sure you want to remove the selected fees?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort de markerade avgifterna?

en: Add recommended marketing tools to reach new customers and grow your business
sv_SE: Lägg till rekommenderade marknadsföringsverktyg för att nå nya kunder och få ditt företag att växa

en: International
sv_SE: Internationell

en: Reach out to customers
sv_SE: Nå ut till kunder

en: Locations outside all other zones
sv_SE: Platser utanför alla andra zoner

note: translators: 1: opening product link tag. 2: closing link tag
en: Enhance speed and security with %1$sJetpack%2$s
sv_SE: Förbättra hastigheten och säkerheten med %1$sJetpack%2$s

note: translators: 1: opening product link tag. 2: closing link tag
en: Get automated sales tax with %1$sWooCommerce Tax%2$s
sv_SE: Få automatiserad moms med %1$sWooCommerce Tax%2$s

note: translators: 1: opening product link tag. 2: closing link tag
en: Print shipping labels with %1$sWooCommerce Shipping%2$s
sv_SE: Skriv ut leveransetiketter med %1$sWooCommerce Shipping%2$s

en: ZIP Code
sv_SE: Postnummer

note: translators: %s: WooCommerce.com Subscriptions tab count HTML.
en: My Subscriptions %s
sv_SE: Mina prenumerationer %s

note: translators: 1: opening analytics docs link tag. 2: closing link tag
en: Files that may contain %1$sstore analytics%2$s reports were found in your uploads directory - we recommend assessing and deleting any such files.
sv_SE: Filer som kan innehålla %1$sbutiksanalysrapporter%2$s hittades i din uppladdningskatalog – vi rekommenderar att du utvärderar och tar bort sådana filer.

en: Potentially unsecured files were found in your uploads directory
sv_SE: Potentiellt osäkra filer hittades i din uppladdningskatalog

en: Update the table directly upon product changes, instead of scheduling a deferred update.
sv_SE: Uppdatera tabellen direkt vid produktändringar, istället för att schemalägga en uppskjuten uppdatering.

en: Direct updates
sv_SE: Direktuppdateringar

en: Use the product attributes lookup table for catalog filtering.
sv_SE: Använd sökningstabellen för produktattribut för katalogfiltrering.

en: Enable table usage
sv_SE: Aktivera tabellanvändning

en: These settings are not available while the lookup table regeneration is in progress.
sv_SE: Dessa inställningar är inte tillgängliga medan återskapandet av sökningstabellen pågår.

en: Product attributes lookup table
sv_SE: Sökningstabell för produktattribut

en: Select a product to regenerate the data for, or leave empty for a full table regeneration:
sv_SE: Välj en produkt att generera data för, eller lämna fältet tomt för att återskapa en fullständig tabell:

en: Additional data to pass to the extension
sv_SE: Ytterligare data att skicka till utökningen

en: Extension's name - this will be used to ensure the data in the request is routed appropriately.
sv_SE: Utökningens namn – detta kommer att användas för att säkerställa att data i begäran dirigeras på rätt sätt.

en: Net total revenue (formatted).
sv_SE: Totala nettointäkter (formaterad).

en: When true, refunded items are restocked.
sv_SE: När detta är sant fylls återbetalade artiklar på.

en: Shipping Phone Number
sv_SE: Telefonnummer för frakt

en: Billing Phone Number
sv_SE: Telefonnummer för fakturering

[ctx: Page title]
en: Refund and Returns Policy
sv_SE: Återbetalnings- och returpolicy

en: Edit page
sv_SE: Redigera sida

en: We have created a sample draft Refund and Returns Policy page for you. Please have a look and update it to fit your store.
sv_SE: Vi har skapat ett exempel på en återbetalnings- och returpolicy-sida åt dig. Ta en titt och uppdatera den så att den passar din butik.

[ctx: Page slug]
en: refund_returns
sv_SE: aterbetalning_returer

en: N. Revenue (formatted)
sv_SE: Nettointäkter (formaterat)

en: Enable WooCommerce Analytics
sv_SE: Aktivera WooCommerce Analytics

note: translators: 1: last access date 2: last access time 3: last access timezone abbreviation
en: %1$s at %2$s %3$s
sv_SE: %1$s kl. %2$s %3$s

en: Setup a Refund and Returns Policy page to boost your store's credibility.
sv_SE: Konfigurera en återbetalnings- och returpolicy-sida för att förbättra din butiks trovärdighet.

note: translators: %1$s contains the filepath of the digital asset.
en: %1$s could not be served using the Force Download method. A redirect will be used instead.
sv_SE: %1$s kunde inte serveras med metoden Framtvinga nedladdning. En omdirigering kommer att användas istället.

note: translators: %1$s contains the filepath of the digital asset.
en: %1$s could not be served using the X-Accel-Redirect/X-Sendfile method. A Force Download will be used instead.
sv_SE: %1$s kunde inte serveras med metoden X-Accel-Redirect/X-Sendfile. Framtvinga nedladdning kommer att användas istället.

en: Limit result set to products that are low or out of stock. (Deprecated)
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till produkter med lågt lagersaldo eller slut i lager. (Föråldrad)

note: translators: %1$s is a link to the WooCommerce documentation.
en: If the "Force Downloads" or "X-Accel-Redirect/X-Sendfile" download method is selected but does not work, the system will use the "Redirect" method as a last resort. <a href="%1$s">See this guide</a> for more details.
sv_SE: Om nedladdningsmetoden ”Tvinga nedladdning” eller ”X-Accel-Redirect/X-Sendfile” har valts men inte fungerar kommer systemet att använda metoden ”Omdirigering” som en sista utväg. Mer information finns i <a href="%1$s">denna guide</a>.

en: Allow using redirect mode (insecure) as a last resort
sv_SE: Tillåt användning av omdirigeringsläge (osäkert) som en sista utväg

en: Set your store location and where you'll ship to.
sv_SE: Ange din butiksplats och vart du ska skicka till.

en: Choose payment providers and enable payment methods at checkout.
sv_SE: Välj betalningsleverantörer och aktivera betalningsmetoder i kassan.

en: You're only one step away from getting paid. Verify your business details to start managing transactions with WooPayments.
sv_SE: Du är bara ett steg ifrån att få betalt. Verifiera dina företagsuppgifter för att börja hantera transaktioner med WooPayments.

en: Start by adding the first product to your store. You can add your products manually, via CSV, or import them from another service.
sv_SE: Börja med att lägga till den första produkten i din butik. Du kan lägga till dina produkter manuellt, via CSV eller importera dem från en annan tjänst.

en: Your store address is required to set the origin country for shipping, currencies, and payment options.
sv_SE: Din butiksadress krävs för att ange ursprungsland för frakt, valutor och betalningsalternativ.

en: Set your store location and configure tax rate settings.
sv_SE: Ange din butiksplats och konfigurera momssatsinställningar.

en: Grow your store
sv_SE: Låt din butik växa

en: The rate at which tax is applied.
sv_SE: Den momssats som tillämpas.

en: Notes are unavailable because the "admin-note" data store cannot be loaded.
sv_SE: Anteckningar är inte tillgängliga eftersom datalagringen "admin-note" inte kan laddas.

en: Get backups
sv_SE: Skaffa säkerhetskopior

en: Store downtime means lost sales. One-click restores get you back online quickly if something goes wrong.
sv_SE: Driftstopp för din butik innebär förlorad försäljning. Återställningar med ett klick gör att du kan komma tillbaka online snabbt om något går snett.

en: Protect your WooCommerce Store with Jetpack Backup.
sv_SE: Skydda din WooCommerce-butik med Jetpack Backup.

en: The Payfast extension for WooCommerce enables you to accept payments by Credit Card and EFT via one of South Africa’s most popular payment gateways. No setup fees or monthly subscription costs. Selecting this extension will configure your store to use South African rands as the selected currency.
sv_SE: PayFast-utökningen för WooCommerce gör det möjligt att ta emot kreditkorts- och EFT-betalningar via en av Sydafrikas mest populära betalmoduler. Inga installationsavgifter eller månadskostnader. Om du väljer det här tillägget konfigureras din butik att använda sydafrikanska rand som valuta.

en: Products sold
sv_SE: Sålda produkter

en: Source of note.
sv_SE: Anteckningens källa.

en: Data store:
sv_SE: Datalagring:

en: Products by Rating list
sv_SE: Lista med produkter ordnade efter betyg

en: Recently Viewed Products list
sv_SE: Lista med senast visade produkter

en: Change status to cancelled
sv_SE: Ändra status till avbruten

en: This section shows details of Action Scheduler.
sv_SE: Denna sektion visar information om Åtgärdsschemaläggaren.

en: Number of product items sold.
sv_SE: Antal sålda produktartiklar.

en: Number of variation items sold.
sv_SE: Antal sålda variantartiklar.

en: Variations Sold
sv_SE: Sålda varianter

note: translators: %d: Download number translators: %s: download number
en: Download %d ID
sv_SE: Nedladdnings-ID %d

en: Things to do next
sv_SE: Saker att göra härnäst

en: Manage transactions without leaving your WordPress Dashboard. Only with WooPayments.
sv_SE: Hantera transaktioner utan att lämna din WordPress-instrumentpanel. Endast med WooPayments.

en: Create and send purchase follow-up emails, newsletters, and promotional campaigns straight from your dashboard.
sv_SE: Skapa och skicka uppföljande e-postmeddelanden, nyhetsbrev och marknadsföringskampanjer direkt från din adminpanel.

en: A link to a product.
sv_SE: En länk till en produkt.

en: Product Link
sv_SE: Produktlänk

en: A link to a product tag.
sv_SE: En länk till en produktetikett.

en: Product Tag Link
sv_SE: Produktetikettslänk

en: A link to a product category.
sv_SE: En länk till en produktkategori.

en: Product Category Link
sv_SE: Produktkategorilänk

en: Invalid path provided.
sv_SE: Ogiltig sökväg angavs.

en: How easy was it to add a product tag?
sv_SE: Hur enkelt var det för dig att lägga till en produktetikett?

note: translators: %1$s: Link to WP Mail Logging plugin, %2$s: Link to Email FAQ support page.
en: To ensure your store&rsquo;s notifications arrive in your and your customers&rsquo; inboxes, we recommend connecting your email address to your domain and setting up a dedicated SMTP server. If something doesn&rsquo;t seem to be sending correctly, install the <a href="%1$s">WP Mail Logging Plugin</a> or check the <a href="%2$s">Email FAQ page</a>.
sv_SE: För att se till att din butiks meddelanden kommer fram till din och kunders inkorgar rekommenderar vi att du ansluter din e-postadress till domänen och konfigurerar en dedikerad SMTP-server. Om något inte verkar skickas korrekt, installera <a href="%1$s">WP Mail Logging Plugin</a> eller se sidan med <a href="%2$s">vanliga frågor och svar om e-post</a>.

note: translators: %d: How many products have been processed so far.
en: Filling in progress (%d)
sv_SE: Ifyllning pågår (%d)

en: Product attributes lookup table data is regenerating
sv_SE: Sökningstabelldata för produktattribut återskapas

en: Regenerate the product attributes lookup table
sv_SE: Återskapa sökningstabellen för produktattribut

en: This tool will regenerate the product attributes lookup table data from existing product(s) data. This process may take a while.
sv_SE: Det här verktyet återskapar sökningstabelldata för produktattribut från befintliga produktdata. Denna process kan ta en stund.

en: Paystack helps African merchants accept one-time and recurring payments online with a modern, safe, and secure payment gateway.
sv_SE: Paystack hjälper afrikanska handlare att ta emot engångsbetalningar och återkommande betalningar online med en modern och säker betalmodul.

en: How easy was it to add a product attribute?
sv_SE: Hur enkelt var det att lägga till ett produktattribut?

en: How easy was it to add product category?
sv_SE: Hur enkelt var det att lägga till en produktkategori?

en: How easy was it to use search?
sv_SE: Hur enkelt var det att använda sökningen?

note: translators: the title of the payment gateway
en: %s connected successfully
sv_SE: %s har anslutits

en: Hi there,
sv_SE: Hej!

note: translators: %s Field label.
en: %s (optional)
sv_SE: %s (valfritt)

en: Enable PayU’s exclusive plugin for WooCommerce to start accepting payments in 100+ payment methods available in India including credit cards, debit cards, UPI, & more!
sv_SE: Aktivera PayU:s exklusiva tillägg för WooCommerce för att börja acceptera betalningar från över 100 betalningsmetoder som är tillgängliga i Indien, inklusive kreditkort, betalkort, UPI och mycket mer!

en: PayU for WooCommerce
sv_SE: PayU för WooCommerce

en: Get ready to start selling
sv_SE: Gör dig redo att börja sälja

note: translators: 1: The first n-1 items of a list 2: the last item in the list.
en: %1$s and %2$s
sv_SE: %1$s och %2$s

note: translators: %s: Integration name.
en: "%s" is already registered.
sv_SE: %s är redan registrerad.

en: Integration registry requires an identifier.
sv_SE: Integrationsregistret kräver en identifierare.

note: translators: %s: product name.
en: %s is out of stock and cannot be purchased. Please remove it from your cart.
sv_SE: %s är slut i lager och kan inte köpas. Ta bort den från din varukorg.

note: translators: %s: product names.
en: %s are out of stock and cannot be purchased. Please remove them from your cart.
sv_SE: %s är slut i lager och kan inte köpas. Ta bort dem från din varukorg.

en: There was an error with an item in your cart.
sv_SE: Det uppstod ett fel med en artikel i din varukorg.

note: translators: %s: product names.
en: %s cannot be purchased. Please remove them from your cart.
sv_SE: %s kan inte köpas. Ta bort dem från din varukorg.

note: translators: %s: product names.
en: There are not enough %s in stock. Please reduce the quantities in your cart.
sv_SE: Det finns inte tillräckliga %s i lager. Minska antalet i din varukorg.

note: translators: %s: product names.
en: There is not enough %s in stock. Please reduce the quantity in your cart.
sv_SE: Det finns inte tillräckligt %s i lager. Minska antalet i din varukorg.

note: translators: %s: product names.
en: There are too many %s in the cart. Only 1 of each can be purchased. Please reduce the quantities in your cart.
sv_SE: Det finns för många %s i varukorgen. Endast 1 av vardera kan köpas. Minska antalet i din varukorg.

note: translators: %s: product names.
en: There are too many %s in the cart. Only 1 can be purchased. Please reduce the quantity in your cart.
sv_SE: Det finns för många %s i varukorgen. Endast 1 kan köpas. Minska antalet i din varukorg.

note: translators: %s: Integration name.
en: Integration "%s" is not registered.
sv_SE: Integrationen ”%s” är inte registrerad.

en: Block name is required.
sv_SE: Blocknamn är obligatoriskt.

note: translators: %s: product name.
en: %s cannot be purchased. Please remove it from your cart.
sv_SE: Det går inte att köpa %s. Ta bort den från din varukorg.

en: Search for a page&hellip;
sv_SE: Sök efter en sida …

en: Start selling
sv_SE: Börja sälja

en: You're almost there! Once you complete store setup you can start receiving orders.
sv_SE: Du är nästan framme! När du slutfört butikskonfigurationen kan du börja ta emot beställningar.

en: of
sv_SE: av

en: Step
sv_SE: Steg

en: WooCommerce Setup
sv_SE: WooCommerce-konfiguration

en: Limit result set to resources assigned to a specific parent. Applies to hierarchical taxonomies only.
sv_SE: Begränsa resultaten till resurser tilldelade till ett specifikt överordnat objekt. Gäller endast för hierarkiska taxonomier.

en: Offset the result set by a specific number of items. Applies to hierarchical taxonomies only.
sv_SE: Förskjut resultaten med ett specifikt antal objekt. Gäller endast för hierarkiska taxonomier.

en: Low Stock amount for the product.
sv_SE: Lågt lagerantal för produkten.

en: Tax class slug is invalid
sv_SE: Momsklassens slug är ogiltig

en: Amount that will be refunded for this tax.
sv_SE: Belopp som återbetalas för denna moms.

en: List of city names. Introduced in WooCommerce 5.3.
sv_SE: Lista med ortnamn. Introducerades i WooCommerce 5.3.

en: Amount that will be refunded for this line item (excluding taxes).
sv_SE: Belopp som kommer att återbetalas för denna radartikel (exklusive moms).

en: Low Stock amount for the variation.
sv_SE: Lågt lagerantal för varianten.

en: When variation stock reaches this amount you will be notified by email. The default value for all variations can be set in the product Inventory tab. The shop default value can be set in Settings > Products > Inventory.
sv_SE: När variantlagret når denna mängd får du avisering via e-post. Standardvärdet för alla varianter kan ställas in under produktens flik ”Lager”. Butikens standardvärde kan ställas in i Inställningar > Produkter > Lager.

en: List of postcodes / ZIPs. Introduced in WooCommerce 5.3.
sv_SE: Lista med postnummer. Introducerades i WooCommerce 5.3.

en: City name, it doesn't support multiple values. Deprecated as of WooCommerce 5.3, 'cities' should be used instead.
sv_SE: Ortnamn stöder inte flera värden. Taget ur bruk från WooCommerce 5.3, ”orter” ska användas istället.

en: Coupon item ID is readonly.
sv_SE: Rabattkods-ID är skrivskyddat.

en: Postcode/ZIP, it doesn't support multiple values. Deprecated as of WooCommerce 5.3, 'postcodes' should be used instead.
sv_SE: Postnummer, stöder inte flera värden. Taget ur bruk från och med WooCommerce 5.3. ”postnummer” ska användas istället.

note: translators: 1: tax class name 2: error message
en: Additional tax class "%1$s" couldn't be saved. %2$s.
sv_SE: Den ytterligare momsklassen ”%1$s” kunde inte sparas. %2$s.

note: translators: %d: Amount of stock left
en: Parent product's threshold (%d)
sv_SE: Tröskelvärde för överordnad produkt (%d)

note: translators: %d: Amount of stock left
en: Store-wide threshold (%d)
sv_SE: Tröskelvärde för hela butiken (%d)

note: translators: 1: product link, 2: product name
en: The selected product isn't a variation of %2$s, please choose product options by visiting <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>.
sv_SE: Den valda produkten är inte en variant av %2$s, välj produktalternativ genom att gå till <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>.

en: When product stock reaches this amount you will be notified by email. It is possible to define different values for each variation individually. The shop default value can be set in Settings > Products > Inventory.
sv_SE: När produktlagret når denna mängd får du avisering via e-post. Det är möjligt att ange olika värden individuellt för varje variant. Butikens standardvärde kan ställas in i Inställningar > Produkter > Lager.

en: PayPal Payments
sv_SE: PayPal-betalningar

en: Effortless payments by Mollie: Offer global and local payment methods, get onboarded in minutes, and supported in your language.
sv_SE: Enkla betalningar med Mollie: Erbjud globala och lokala betalningsmetoder, kom igång på några minuter och få support på ditt språk.

en: Add manually
sv_SE: Lägg till manuellt

en: The provided postcode / ZIP is not valid
sv_SE: Det angivna postnumret är inte giltigt

note: translators: %s valid country codes
en: Invalid country code provided. Must be one of: %s
sv_SE: Ogiltig landskod angiven. Måste vara någon av följande: %s

en: Optionally, how the metadata value should be displayed to the user.
sv_SE: Alternativt hur metadatavärdet ska visas för användaren.

en: Value of the metadata.
sv_SE: Metadatans värde.

en: Name of the metadata.
sv_SE: Metadatans namn.

en: List of cart fees.
sv_SE: Lista med varukorgsavgifter.

en: Fee total amounts provided using the smallest unit of the currency.
sv_SE: Totala avgiftsbelopp tillhandahålls med hjälp av den minsta enheten för valutan.

en: The provided phone number is not valid
sv_SE: Det angivna telefonnumret är inte giltigt

en: The provided email address is not valid
sv_SE: Den angivna e-postadressen är inte giltig

note: translators: %s: is the field label translators: %s Field label.
en: %s is required
sv_SE: %s måste anges

en: billing address
sv_SE: faktureringsadress

en: shipping address
sv_SE: leveransadress

note: translators: %s Address type.
en: There was a problem with the provided %s:
sv_SE: Det uppstod ett problem med den angivna %s:

note: translators: %s country code.
en: Sorry, we do not allow orders from the provided country (%s)
sv_SE: Vi tillåter inte beställningar från det angivna landet (%s)

en: Total tax amount for this fee.
sv_SE: Totalt momsbelopp för denna avgift.

en: Total amount for this fee.
sv_SE: Totalt belopp för denna avgift.

en: List of required payment gateway features to process the order.
sv_SE: Lista med obligatoriska funktioner i betalmodulen för att behandla beställningen.

note: translators: %1$s given state, %2$s valid states
en: The provided state (%1$s) is not valid. Must be one of: %2$s
sv_SE: Den angivna delstaten (%1$s) är inte giltig. Måste vara någon av följande: %2$s

en: Metadata related to the item
sv_SE: Metadata relaterade till objektet

note: translators: %s country code.
en: Sorry, we do not ship orders to the provided country (%s)
sv_SE: Vi levererar inte beställningar till det angivna landet (%s)

note: translators: %s provided email.
en: The provided email address (%s) is not valid—please provide a valid email address
sv_SE: Den angivna e-postadressen (%s) är inte giltig – ange en giltig e-postadress

en: A valid email address is required
sv_SE: En giltig e-postadress är obligatorisk

note: translators: %s file handle name.
en: Script with handle %s had a dependency on itself which has been removed. This is an indicator that your JS code has a circular dependency that can cause bugs.
sv_SE: Skriptet med hanteraren %s hade ett beroende av sig självt som har tagits bort. Detta är en indikator på att din JS-kod har ett cirkulärt beroende som kan orsaka fel.

en: Extended task List
sv_SE: Utökad uppgiftslista

note: translators: %s is template name
en: Sorry, creating the product with template failed.
sv_SE: Det gick inte att skapa produkten med mallen.

en: Product template name.
sv_SE: Produktmallens namn.

en: You want your product catalog and images to look great and align with your brand. This guide will give you all the tips you need to get your products looking great in your store.
sv_SE: Du vill att din produktkatalog och dina bilder ska se fantastiska ut och vara i linje med ditt varumärke. Den här guiden ger dig alla tips du behöver för att få dina produkter att se fantastiska ut i din butik.

en: How to customize your product catalog
sv_SE: Så här anpassar du din produktkatalog

en: Generated at
sv_SE: Genererad den

en: Status report information
sv_SE: Information om statusrapport

note: Translators: %1$s: shortcode text, %2$s: block slug.
en: Page does not contain the %1$s shortcode or the %2$s block.
sv_SE: Sidan innehåller inte kortkoden %1$s eller blocket %2$s.

note: translators: ISO 3166-1 alpha-2 country code
en: '%s' is not a valid country code.
sv_SE: ”%s” är inte en giltig landskod.

en: This section shows information about this status report.
sv_SE: Denna sektion visar information om denna statusrapport.

en: Get the basics
sv_SE: Få det grundläggande

note: translators: 1: line break tag, 2: open link to WordPress update link, 3: close link tag.
en: %1$s %2$sUpdate WordPress to enable the new navigation%3$s
sv_SE: %1$s %2$sUppdatera WordPress för att aktivera den nya navigeringen%3$s

en: No product attribute with that slug was found.
sv_SE: Kunde inte hitta något produktattribut med slug.

en: Search by similar attribute name.
sv_SE: Sök efter liknande attributnamn.

en: You're invited to share your experience
sv_SE: Du är inbjuden att dela din upplevelse

en: I don't know how to get a date from a %s
sv_SE: Jag vet inte hur jag får ett datum från en %s

en: Slug identifier for the resource.
sv_SE: Slug-ID för resursen.

note: translators: 1: Link URL
en: With the release of WooCommerce 4.0, these reports are being replaced. There is a new and better Analytics section available for users running WordPress 5.3+. Head on over to the <a href="%1$s">WooCommerce Analytics</a> or learn more about the new experience in the <a href="https://woocommerce.com/document/woocommerce-analytics/" target="_blank">WooCommerce Analytics documentation</a>.
sv_SE: Dessa rapporter ersätts med versionen WooCommerce 4.0. Det finns ett nytt och bättre Analytics-avsnitt tillgängligt för användare som kör WordPress 5.3+. Gå vidare till <a href="%1$s">WooCommerce Analytics</a> eller läs mer om den nya upplevelsen i <a href="https://woocommerce.com/document/woocommerce-analytics/" target="_blank">WooCommerce Analytics-dokumentationen</a>.

en: Department
sv_SE: Avdelning

en: We strongly recommend creating a backup of your site before updating.
sv_SE: Vi rekommenderar starkt att du skapar en säkerhetskopia av din webbplats innan du uppdaterar.

en: Are you sure you're ready?
sv_SE: Är du helt säker på att du är redo?

en: Send
sv_SE: Skicka

en: The official Razorpay extension for WooCommerce allows you to accept credit cards, debit cards, netbanking, wallet, and UPI payments.
sv_SE: Den officiella Razorpay-utökningen för WooCommerce gör det möjligt att ta emot kreditkorts-, betalkorts-, nätbanks-, plånboks- och UPI-betalningar.

en: Whether the product is visible in the catalog
sv_SE: Om produkten är synlig i katalogen

en: Total tax on shipping. If shipping has not been calculated, a null response will be sent.
sv_SE: Total moms på frakt. Om fraktkostnaden inte har beräknats kommer ett null-svar att skickas.

en: Total price of shipping. If shipping has not been calculated, a null response will be sent.
sv_SE: Totalt pris för frakt. Om fraktkostnaden inte har beräknats kommer ett null-svar att skickas.

en: True if the cart meets the criteria for showing shipping costs, and rates have been calculated and included in the totals.
sv_SE: Sant om varukorgen uppfyller kriterierna för visning av fraktkostnader och priser har beräknats och inkluderats i totalbeloppen.

note: translators: %s: extension namespace
en: Extension data registered by %s
sv_SE: Utökningsdata registrerad av %s

en: Current set billing address for the customer.
sv_SE: Den faktureringsadress som har angetts för kunden.

en: Unable to create order
sv_SE: Det gick inte att skapa beställningen

en: How easy was it to update your settings?
sv_SE: Hur lätt var det att uppdatera dina inställningar?

en: How easy was it to update an order?
sv_SE: Hur lätt var det att uppdatera en beställning?

en: Thank you for your feedback!
sv_SE: Tack för din feedback!

en: Limit result set to orders that have the specified customer_type
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till beställningar som har specificerad customer_type

en: Alias for customer_type (deprecated).
sv_SE: Alias för customer_type (föråldrad).

en: The date the last order for this product was placed, in the site's timezone.
sv_SE: Datumet då den senaste beställningen av den har produkten gjordes, i webbplatsens tidszon.

en: The coupon's unique code.
sv_SE: Rabattkodens unika kod.

en: The discount type for the coupon (e.g. percentage or fixed amount)
sv_SE: Rabattypen för rabattkoden (t.ex. procent eller fast belopp)

note: translators: %1$s: coupon code, %2$s: myaccount page link.
en: Usage limit for coupon "%1$s" has been reached. If you were using this coupon just now but your order was not complete, you can retry or cancel the order by going to the <a href="%2$s">my account page</a>.
sv_SE: Användningsgränsen för rabattkoden "%1$s" har uppnåtts. Om du precis har använt den här rabattkoden men beställningen inte slutfördes kan du försöka igen eller avbryta beställningen genom att gå till <a href="%2$s">din kontosida</a>.

en: Back
sv_SE: Tillbaka

en: Manage your orders on the go
sv_SE: Hantera dina beställningar i farten

note: translators: 1: opening link tag, 2: closing tag
en: This tool will reset the cached values used in WooCommerce Analytics. If numbers still look off, try %1$sReimporting Historical Data%2$s.
sv_SE: Det här verktyget kommer att återställa de cachelagrade värdena som används i WooCommerce Analytics. Om siffrorna fortfarande inte verkar stämma, prova att %1$såterimportera historiska data%2$s.

en: How easy was it to import products?
sv_SE: Hur enkelt var det att importera produkter?

en: Look for orders, customer info, and process refunds in one click with the Woo app.
sv_SE: Sök efter beställningar och kundinformation, eller behandla återbetalningar, med ett klick med hjälp av Woo-appen.

en: Limit result set to items that don't have the specified parent product(s).
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till artiklar som inte har den/de angivna överordnade produkten/produkterna.

en: Limit result set to items that have the specified parent product(s).
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till artiklar som har den/de angivna överordnade produkten/produkterna.

en: Variations detailed reports.
sv_SE: Detaljerade rapporter om varianter.

en: Add additional piece of info about each variation to the report.
sv_SE: Lägg till ytterligare information om varje variant i rapporten.

en: Stats about variations.
sv_SE: Statistik över varianter.

en: Limit result set to variations that include the specified attributes.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till varianter som innehåller de angivna attributen.

en: Limit result set to items that don't have the specified variation(s) assigned.
sv_SE: Begränsa resultatet till artiklar som inte har den/de angivna varianten/varianterna tilldelad/tilldelade.

en: Limit result set to items that have the specified variation(s) assigned.
sv_SE: Begränsa resultatet till artiklar som har den/de angivna varianten/varianterna tilldelad/tilldelade.

en: Limit result set to variations in the specified categories.
sv_SE: Begränsa resultatet till varianter i de angivna kategorierna.

en: Limit result set to variations that don't include the specified attributes.
sv_SE: Begränsa resultatet till varianter som inte innehåller de angivna attributen.

en: Limit result set to variations not in the specified categories.
sv_SE: Begränsa resultatet till varianter som inte ingår i de angivna kategorierna.

note: translators: 1: tax amount 2: country name
en: (includes %1$s estimated for %2$s)
sv_SE: (inkluderar %1$s, beräknat för %2$s)

en: Parish
sv_SE: Kommun

en: Tags deleted.
sv_SE: Etiketter borttagna.

en: Categories deleted.
sv_SE: Kategorier borttagna.

en: Town / City / Post Office
sv_SE: Stad/ort/postkontor

note: translators: 1: product link, 2: product name
en: Please choose product options by visiting <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>.
sv_SE: Välj produktalternativ genom att besöka <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>.

en: Click here to set your new password.
sv_SE: Klicka här för att ställa in ditt lösenord.

en: Set password
sv_SE: Ställ in lösenord

en: Meta value for UI display.
sv_SE: Metavärde för visning av användargränssnitt.

en: Meta key for UI display.
sv_SE: Metanyckel för visning av användargränssnitt.

en: This password reset key is for a different user account. Please log out and try again.
sv_SE: Denna nyckel för att återställa lösenordet tillhör ett annat användarkonto. Logga ut och försök igen.

note: translators: 1: opening link tag, 2: closing tag
en: By clicking "Get started", you agree to our %1$sTerms of Service%2$s
sv_SE: Genom att klicka på ”Kom igång” samtycker du till våra %1$sanvändarvillkor%2$s

en: Parent product name if the product is a variation.
sv_SE: Namn på överordnad produkt om produkten är en variant.

en: Whether to create a new user account as part of order processing.
sv_SE: Om ett nytt användarkonto ska skapas som en del av behandlingen av beställningen.

en: The slug for the resource.
sv_SE: Slug för resursen.

[ctx: district]
en: South Banat
sv_SE: Södra Banat

[ctx: district]
en: South Bačka
sv_SE: Södra Bačka

[ctx: district]
en: North Banat
sv_SE: Norra Banat

[ctx: district]
en: Danube
sv_SE: Donau

[ctx: district]
en: Central Banat
sv_SE: Centrala Banat

[ctx: district]
en: Belgrade
sv_SE: Belgrad

[ctx: district]
en: North Bačka
sv_SE: Norra Bačka

en: Get in front of shoppers and drive traffic so you can grow your business with Smart Shopping Campaigns and free listings.
sv_SE: Se till att synas för shoppare och driv trafik som kan få din verksamet att växa med hjälp av Smart Shopping-kampanjer och kostnadsfria listningar.

en: Let's go
sv_SE: Sätt igång

en: Abort
sv_SE: Avbryt

en: Export ID.
sv_SE: Export-ID.

en: Export status message.
sv_SE: Statusmeddelande för export.

en: Export status.
sv_SE: Exportstatus.

en: Setup Wizard
sv_SE: Konfigurationsguide

en: Please provide an array of IDs through the noteIds param.
sv_SE: Ange en array med ID:n via parametern notelds.

en: Limit result set to orders that include products with the specified attributes.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till beställningar som innehåller produkter med de angivna attributen.

en: Limit result set to orders that don't include products with the specified attributes.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till beställningar som inte innehåller produkter med de angivna attributen.

en: Search by similar product name, sku, or attribute value.
sv_SE: Sök efter liknande produktnamn, artikelnummer eller attributvärde.

en: Online courses are a great solution for any business that can teach a new skill. Since courses don’t require physical product development or shipping, they’re affordable, fast to create, and can generate passive income for years to come. In this article, we provide you more information about selling courses using WooCommerce.
sv_SE: Onlinekurser är en utmärkt lösning för företag som kan lära ut en ny färdighet. Eftersom kurser inte kräver fysisk produktutveckling eller leverans är de överkomliga, snabba att skapa och kan generera passiva inkomster under många år framöver. I den här artikeln får du mer information om att sälja kurser med WooCommerce.

en: Do you want to sell online courses?
sv_SE: Vill du sälja onlinekurser?

en: Monitor your sales and high performing products with the Woo app.
sv_SE: Övervaka din försäljning och dina högpresterande produkter med Woo-appen.

en: Track your store performance on mobile
sv_SE: Spåra din butiksprestanda på mobil

en: Edit and create new products from your mobile devices with the Woo app
sv_SE: Redigera och skapa nya produkter från dina mobila enheter med Woo-appen

en: Edit products on the move
sv_SE: Redigera produkter på språng

en: North Sinai
sv_SE: Norra Sinai

en: South Sinai
sv_SE: Södra Sinai

en: Cairo
sv_SE: Kairo

en: Red Sea
sv_SE: Röda havet

en: Onboarding is maintained in WooCommerce Admin.
sv_SE: Onboarding hanteras i WooCommerce Admin.

en: Åland Islands
sv_SE: Åland

en: Xinjiang / 新疆
sv_SE: Xinjiang/新疆

en: Tibet / 西藏
sv_SE: Tibet/西藏

en: Macao / 澳门
sv_SE: Macao/澳门

en: Ningxia Hui / 宁夏
sv_SE: Ningxia Hui/宁夏

en: Qinghai / 青海
sv_SE: Qinghai/青海

en: Gansu / 甘肃
sv_SE: Gansu/甘肃

en: Shaanxi / 陕西
sv_SE: Shaanxi/陕西

en: Guizhou / 贵州
sv_SE: Guizhou/贵州

en: Sichuan / 四川
sv_SE: Sichuan/四川

en: Chongqing / 重庆
sv_SE: Chongqing/重庆

en: Hainan / 海南
sv_SE: Hainan/海南

en: Guangxi Zhuang / 广西壮族
sv_SE: Guangxi Zhuang/广西壮族

en: Guangdong / 广东
sv_SE: Guangdong/广东

en: Hunan / 湖南
sv_SE: Hunan/湖南

en: Hubei / 湖北
sv_SE: Hubei/湖北

en: Henan / 河南
sv_SE: Henan/河南

en: Shandong / 山东
sv_SE: Shandong/山东

en: Jiangxi / 江西
sv_SE: Jiangxi/江西

en: Fujian / 福建
sv_SE: Fujian/福建

en: Anhui / 安徽
sv_SE: Anhui/安徽

en: Zhejiang / 浙江
sv_SE: Zhejiang/浙江

en: Jiangsu / 江苏
sv_SE: Jiangsu/江苏

en: Shanghai / 上海
sv_SE: Shanghai/上海

en: Heilongjiang / 黑龙江
sv_SE: Heilongjiang/黑龙江

en: Jilin / 吉林
sv_SE: Jilin/吉林

en: Liaoning / 辽宁
sv_SE: Liaoning/辽宁

en: Inner Mongolia / 內蒙古
sv_SE: Inre Mongoliet/內蒙古

en: Shanxi / 山西
sv_SE: Shanxi/山西

en: Hebei / 河北
sv_SE: Hebei/河北

en: Tianjin / 天津
sv_SE: Tianjin/天津

en: Beijing / 北京
sv_SE: Beijing/北京

en: Yunnan / 云南
sv_SE: Yunnan/云南

en: Net Payment
sv_SE: Nettobetalning

en: Paid
sv_SE: Betald

en: Peloponnese
sv_SE: Peloponnesos

en: Central Greece
sv_SE: Centrala Grekland

en: West Greece
sv_SE: Västra Grekland

en: Ionian Islands
sv_SE: Joniska öarna

en: Thessaly
sv_SE: Thessalien

en: West Macedonia
sv_SE: Västra Makedonien

en: East Macedonia and Thrace
sv_SE: Östra Makedonien och Thrakien

en: Attica
sv_SE: Attika

en: Kavango East
sv_SE: Östra Kavango

en: Central Macedonia
sv_SE: Centrala Makedonien

en: North Aegean
sv_SE: Nordegeiska öarna

en: South Aegean
sv_SE: Sydegeiska öarna

en: Crete
sv_SE: Kreta

en: Kavango West
sv_SE: Västra Kavango

en: Mascara
sv_SE: Muaskar

en: Algiers
sv_SE: Alger

note: translators: %s: File name
en: File uploaded: %s
sv_SE: Filen är uppladdad: %s

en: Are you sure you want to run this tool?
sv_SE: Är du säker på att du vill köra det här verktyget?

en: This will change the stock status of all variations.
sv_SE: Detta kommer att ändra lagerstatusen för alla varianter.

en: Visit community forums
sv_SE: Besök communityforum

en: Community support
sv_SE: Community-support

en: Category not updated.
sv_SE: Kategorin uppdaterades inte.

en: Category not added.
sv_SE: Kategorin lades inte till.

en: Category updated.
sv_SE: Kategori uppdaterad.

en: Category added.
sv_SE: Kategori lades till.

[ctx: Taxonomy name]
en: Product visibility
sv_SE: Produktsynlighet

[ctx: Taxonomy name]
en: Product type
sv_SE: Produkttyp

en: The ID for the resource.
sv_SE: Resursens ID.

en: Instance ID.
sv_SE: Instans-ID.

[ctx: taxonomy term messages]
note: translators: %s: taxonomy label
en: %s updated
sv_SE: %s uppdaterad

[ctx: taxonomy term messages]
note: translators: %s: taxonomy label
en: %s added
sv_SE: %s tillagd

en: Tag not updated.
sv_SE: Etiketten uppdaterades inte.

en: Tag not added.
sv_SE: Etiketten lades inte till.

en: Tag updated.
sv_SE: Etikett uppdaterad.

en: Tag added.
sv_SE: Etikett lades till.

en: True if the product is on backorder.
sv_SE: Sant om produkten är restnoterad.

en: The attribute taxonomy name.
sv_SE: Attributets taxonominamn.

en: Is the product stock backordered? This will also return false if backorder notifications are turned off.
sv_SE: Är produktlagret restnoterat? Detta returnerar värdet falskt om meddelanden om restnotering har avaktiverats.

en: The assigned attribute.
sv_SE: Det tilldelade attributet.

en: The term name.
sv_SE: Namn på term.

en: The term ID, or 0 if the attribute is not a global attribute.
sv_SE: Termens ID eller 0 om attributet inte är ett globalt attribut.

en: List of assigned attribute terms.
sv_SE: Lista med tilldelade termer för attribut.

en: The attribute taxonomy, or null if the attribute is not taxonomy based.
sv_SE: Attributets taxonomi eller noll om attributet inte är taxonomibaserat.

en: The attribute name.
sv_SE: Attributets namn.

en: The attribute ID, or 0 if the attribute is not taxonomy based.
sv_SE: Attributets ID eller 0 om attributet inte är taxonomibaserat.

en: An account is already registered with your email address. <a href="#" class="showlogin">Please log in.</a>
sv_SE: Ett konto är redan registrerat med din e-postadress. <a href="#" class="showlogin">Logga in.</a>

en: Does the product have additional options before it can be added to the cart?
sv_SE: Krävs ytterligare val innan denna produkt kan läggas i varukorgen?

en: Add to cart URL.
sv_SE: URL för att lägga i varukorgen.

en: List of variation attributes.
sv_SE: Lista över variantattribut.

[ctx: taxonomy term messages]
note: translators: %s: taxonomy label
en: %s not added
sv_SE: %s lades inte til

[ctx: taxonomy term messages]
note: translators: %s: taxonomy label
en: %s not updated
sv_SE: %s uppdaterades inte

en: Category deleted.
sv_SE: Kategori borttagen.

[ctx: taxonomy term messages]
note: translators: %s: taxonomy label
en: %s deleted
sv_SE: %s har tagits bort

en: Tag deleted.
sv_SE: Etikett borttagen.

en: Taxes applied to this shipping rate using the smallest unit of the currency.
sv_SE: Tillämpad moms på denna fraktkostnad med den minsta valutaenheten.

en: The term slug.
sv_SE: Termens slug.

en: True if this attribute is used by product variations.
sv_SE: Sant om detta attribut används för produktvarianter.

en: Bundles
sv_SE: Uppgraderingspaket

en: Tag ID
sv_SE: Etikett-ID

en: List of tags, if applicable.
sv_SE: Lista med etiketter, i förekommande fall.

en: Tag name
sv_SE: Etikettnamn

en: Analytics cache cleared.
sv_SE: Analys-cacheminnet har rensats.

en: Clear analytics cache
sv_SE: Rensa analys-cacheminne

en: With our blocks, you can select and display products, categories, filters, and more virtually anywhere on your site — no need to use shortcodes or edit lines of code. Learn more about how to use each one of them.
sv_SE: Med våra block kan du välja och visa produkter, kategorier, filter med mera virtuellt var som helstpå din webbplats – du behöver inte använda kortkoder eller redigera kodrader. Lär dig mer om hur varje block används.

en: Customizable products
sv_SE: Anpassningsbara produkter

en: Category link
sv_SE: Kategorilänk

en: Category name
sv_SE: Kategorinamn

en: Category ID
sv_SE: Kategori-ID

en: List of categories, if applicable.
sv_SE: Lista med kategorier, i förekommande fall.

en: Total distinct customers.
sv_SE: Helt olika kunder.

en: Tag slug
sv_SE: Etikett-slug

en: Category slug
sv_SE: Slug för kategori

en: Education and learning
sv_SE: Utbildning och lärande

en: Whether or not the profile was skipped.
sv_SE: Om profilen hoppades över eller inte.

en: Tag link.
sv_SE: Etikettlänk

en: To make sure you never get that sinking "what did I forget" feeling, we've put together the essential pre-launch checklist.
sv_SE: Vi har sammanställt en omfattande checklista innan webbplatsen tas i bruk så att du aldrig får känslan av att ha glömt något.

en: Customize your online store with WooCommerce blocks
sv_SE: Anpassa din onlinebutik med WooCommerce-block

en: Ready to launch your store?
sv_SE: Är du redo att lansera din butik?

note: translators: 1: Orders URL 2: Address URL 3: Account URL.
en: From your account dashboard you can view your <a href="%1$s">recent orders</a>, manage your <a href="%2$s">billing address</a>, and <a href="%3$s">edit your password and account details</a>.
sv_SE: Från din kontopanel kan du se dina <a href="%1$s">senaste beställningar</a>, hantera din <a href="%2$s">faktureringsadress</a> samt <a href="%3$s">redigera ditt lösenord och kontouppgifter</a>.

en: Set up additional payment options
sv_SE: Ställ in ytterligare betalningsalternativ

en: Invalid admin note
sv_SE: Ogiltig administratörsanteckning

en: Browse store
sv_SE: Bläddra i butiken

en: Details
sv_SE: Detaljer

en: Your cart is currently empty!
sv_SE: Din varukorg är för närvarande tom!

en: New in store
sv_SE: Nytt i butik

note: translators: %s is the name of the product in cart. translators: %s refers to the item name in the cart.
en: Quantity of %s in your cart.
sv_SE: Antal %s i din varukorg.

en: Remove item
sv_SE: Ta bort artikel

en: Phone (optional)
sv_SE: Telefon (valfritt)

en: Order summary
sv_SE: Sammanfattning av beställning

en: Payment Method
sv_SE: Betalningsmetod

en: Variation options
sv_SE: Alternativ för variant

en: Discounted price:
sv_SE: Rabatterat pris:

en: Previous price:
sv_SE: Tidigare pris:

note: translators: %d stock amount (number of items in stock for product) translators: %d is number of items in stock for product
en: %d left in stock
sv_SE: %d kvar i lager

en: Postal code (optional)
sv_SE: Postnummer (valfritt)

en: City (optional)
sv_SE: Ort (valfritt)

en: Country/Region
sv_SE: Land/region

en: Country/Region (optional)
sv_SE: Land/region (valfritt)

en: Company (optional)
sv_SE: Företag (valfritt)

en: Last name (optional)
sv_SE: Efternamn (valfritt)

en: First name (optional)
sv_SE: Förnamn (valfritt)

en: Address (optional)
sv_SE: Adress (valfritt)

en: Apartment, suite, etc. (optional)
sv_SE: Lägenhet, svit etc. (valfritt)

en: State/County (optional)
sv_SE: Delstat/län (valfritt)

en: Add store details
sv_SE: Lägg till butiksdetaljer

en: 2 minutes
sv_SE: 2 minuter

en: 1 minute
sv_SE: 1 minut

en: 4 minutes
sv_SE: 4 minuter

note: translators: %s is an integer higher than 0 (1, 2, 3...)
en: Undo
sv_SE: Ångra

en: Store details
sv_SE: Butiksdetaljer

[ctx: Order status]
en: Draft
sv_SE: Utkast

en: 1 minute per product
sv_SE: 1 minut per produkt

en: Line total tax.
sv_SE: Moms för radens totalsumma.

en: Line subtotal tax.
sv_SE: Moms för radens delsumma.

en: Raw unrounded product prices used in calculations. Provided using a higher unit of precision than the currency.
sv_SE: Råa, ej avrundade produktpriser används vid beräkningar. Anges med en högre enhetsprecision än valutan.

en: Decimal precision of the returned prices.
sv_SE: Decimalprecision för returnerade priser.

en: Item total amounts provided using the smallest unit of the currency.
sv_SE: Totalbelopp för artiklar anges med den minsta valutaenheten.

en: Line subtotal (the price of the product before coupon discounts have been applied).
sv_SE: Radens delsumma (priset på produkten innan rabatter har använts).

en: Line total (the price of the product after coupon discounts have been applied).
sv_SE: Radens summa (priset på produkten efter rabatter har använts).

en: Meta data attached to the shipping rate.
sv_SE: Metadata bifogade till fraktkostnaden.

en: If true, only one item of this product is allowed for purchase in a single order.
sv_SE: Om sant tillåts bara en artikel av produkten för köp i varje beställning.

en: True if this is the rate currently selected by the customer for the cart.
sv_SE: Sant om det här är den valutakurs som kunden valt för varukorgen.

en: Price data for the product in the current line item, including or excluding taxes based on the "display prices during cart and checkout" setting. Provided using the smallest unit of the currency.
sv_SE: Prisdata för produkten i den aktuella radartikeln, inklusive eller exklusive moms baserat på inställningen ”visade priser i varukorg och i kassa”. Anges i valutans minsta enhet.

en: Instance ID of the shipping method that provided the rate.
sv_SE: Instans-ID för det leveranssätt som gav kostnaden.

en: True if backorders are allowed past stock availability.
sv_SE: Sant om restnoteringar tillåts vid slut i lager.

en: Error code
sv_SE: Felkod

en: Error message
sv_SE: Felmeddelande

en: Category image.
sv_SE: Kategoribild.

en: Name of the package.
sv_SE: Paketets namn.

en: Apartment, suite, etc.
sv_SE: Lägenhet, våning etc.

en: Name of the item.
sv_SE: Artikelns namn.

en: Currency code (in ISO format) for returned prices.
sv_SE: Valutakod (i ISO-format) för returnerade priser.

en: Total price of any applied fees.
sv_SE: Totalt pris för alla eventuellt pålagda avgifter.

en: Total price of items in the cart.
sv_SE: Totalt pris för artiklar i varukorgen.

en: Total tax on fees.
sv_SE: Total moms på avgifter.

en: Total tax applied to items and shipping.
sv_SE: Total moms tillämpad på artiklar och frakt.

en: The name of the tax.
sv_SE: Namn på momsen.

en: List of shipping rates.
sv_SE: Lista över fraktavgifter.

en: Name of the shipping rate, e.g. Express shipping.
sv_SE: Namn på fraktavgiften, till exempel ”Expressfrakt”.

en: ID of the shipping rate.
sv_SE: Fraktavgiftens ID.

en: List of available shipping rates for the cart.
sv_SE: Lista över tillgängliga fraktavgifter för varukorgen.

en: List of applied cart coupons.
sv_SE: Lista över varukorgens tillämpade rabattkoder.

en: The amount of tax charged.
sv_SE: Momsbeloppet.

en: Total discount applied by this coupon.
sv_SE: Total rabatt som erhållits med denna rabattkod.

en: The coupons unique code.
sv_SE: Rabattkodernas unika kod.

en: Number of reviews for products in this category.
sv_SE: Antal recensioner för produkter i denna kategori.

en: Total tax on items in the cart.
sv_SE: Total moms på artiklarna i varukorgen.

en: Shipping destination address.
sv_SE: Fraktens destinationsadress.

en: The ID of the package the shipping rates belong to.
sv_SE: ID på paketet som fraktkostnaden tillhör.

en: Description of the shipping rate, e.g. Dispatched via USPS.
sv_SE: Beskrivning av fraktkostnaden, t.ex. Skickas med USPS.

en: Delivery time estimate text, e.g. 3-5 business days.
sv_SE: Text för förväntad leveranstid, t.ex. 3–5 arbetsdagar.

en: Price of this shipping rate using the smallest unit of the currency.
sv_SE: Pris för den här fraktkostnaden med den minsta valutaenheten.

en: ID of the shipping method that provided the rate.
sv_SE: ID för den leveransmetod som gav kostnaden.

en: Decimal separator for the currency which can be used to format returned prices.
sv_SE: Decimalavgränsare för valutan som kan användas för att formatera returnerade priser.

en: Current set shipping address for the customer.
sv_SE: Den leveransadress som angetts för kunden.

en: A URL to redirect the customer after checkout. This could be, for example, a link to the payment processors website.
sv_SE: En URL att omdirigera kunden till efter kassan. Det kan till exempel vara en länk till betalningsbehandlarens webbplats.

en: Total price of shipping.
sv_SE: Totalt pris för frakt.

en: Total price the customer will pay.
sv_SE: Totalt pris som kunden ska betala.

en: Currency symbol for the currency which can be used to format returned prices.
sv_SE: Valutasymbol för valutan som kan användas för att formatera returnerade priser.

en: Currency minor unit (number of digits after the decimal separator) for returned prices.
sv_SE: Valutans mindre enhet (antal siffror efter decimalavgränsaren) för returnerade priser.

en: Price prefix for the currency which can be used to format returned prices.
sv_SE: Prisprefix för valutan som kan användas för att formatera returnerade priser.

en: Thousand separator for the currency which can be used to format returned prices.
sv_SE: Tusentalsavgränsare för valutan som kan användas för att formatera returnerade priser.

en: Min and max prices found in collection of products, provided using the smallest unit of the currency.
sv_SE: Min- och maxpriser i samlingen med produkter, anges med den minsta valutaenheten.

en: Returns number of products within attribute terms.
sv_SE: Returnerar antalet produkter inom attributtermerna.

en: Total amounts provided using the smallest unit of the currency.
sv_SE: Totalbelopp anges med den minsta valutaenheten.

en: State/County code, or name of the state, county, province, or district.
sv_SE: Delstat/länskod, eller namn på delstat, län, provins eller distrikt.

en: Country/Region code in ISO 3166-1 alpha-2 format.
sv_SE: Land-/regionskod i ISO 3166-1 alpha-2-format.

note: translators: Placeholders are class and method names
en: %1$s requires an instance of %2$s or %3$s for the address
sv_SE: %1$s kräver en instans av %2$s eller %3$s för adressen

en: The ID of the payment method being used to process the payment.
sv_SE: ID för den betalningsmetod som används för att bearbeta betalningen.

en: Cart total amounts provided using the smallest unit of the currency.
sv_SE: Totalbelopp för varukorgen anges i valutans minsta enhet.

en: List of cart item errors, for example, items in the cart which are out of stock.
sv_SE: Lista med artikelfel i varukorgen, till exempel artiklar i varukorgen som är slut i lager.

en: List of cart items the returned shipping rates apply to.
sv_SE: Lista med de artiklar i varukorgen för vilka de returnerade returnerade fraktkostnaderna gäller.

en: Total tax removed due to discount from applied coupons.
sv_SE: Total borttagen moms på grund av rabatt på tillämpade rabattkoder.

en: Quantity of the item in the current package.
sv_SE: Antal av denna artikel i det aktuella paketet.

en: Lines of taxes applied to items and shipping.
sv_SE: Rader med tillämpad moms på artiklar och frakt.

en: Total discount from applied coupons.
sv_SE: Total rabatt från tillämpade rabattkoder.

en: Total tax removed due to discount applied by this coupon.
sv_SE: Total rabatterad moms på grund av denna rabattkod.

en: An array of data being returned from the payment gateway.
sv_SE: En array med data som returneras från betalmodulen.

en: True if the cart needs payment. False for carts with only free products and no shipping costs.
sv_SE: Sant om varukorgen kräver betalning. Falskt för varukorgar som enbart innehåller kostnadsfria produkter och inga fraktkostnader.

en: Status of the payment returned by the gateway. One of success, pending, failure, error.
sv_SE: Status för den betalning som returnerats av modulen. något av värdna lyckades, väntar, misslyckades, fel.

en: Result of payment processing, or null if not yet processed.
sv_SE: Resultat av betalningsbehandling, eller null om behandling inte genomförts än.

en: Invalid coupon code.
sv_SE: Ogiltig rabattkod.

en: Sort ascending or descending.
sv_SE: Sortera stigande eller fallande.

en: No payment method provided.
sv_SE: Ingen betalningsmetod angiven.

en: Coupons are disabled.
sv_SE: Rabattkoder är inaktiverade.

en: Cannot create order from empty cart.
sv_SE: Kan inte skapa beställning från tom varukorg.

note: translators: %s coupon code
en: "%s" is an invalid coupon code.
sv_SE: ”%s” är en ogiltig rabattkod.

en: Parent term ID, if applicable.
sv_SE: Överordnat term-ID, i förekommande fall.

en: List of variation IDs, if applicable.
sv_SE: Lista med variant-ID:n, i förekommande fall.

en: Method not implemented
sv_SE: Metoden är inte implementerad

en: ID of the parent product, if applicable.
sv_SE: ID för den överordnad produkten, om sådan finns.

en: New quantity of the item in the cart.
sv_SE: Nytt antal av artikeln i varukorgen.

note: translators: %s Coupon codes.
en: Invalid coupons were removed from the cart: "%s"
sv_SE: Ogiltiga rabattkoder togs bort från varukorgen: ”%s”

en: Limit result set to reviews from specific category IDs.
sv_SE: Begränsa resultatet inställt på recensioner från specifika kategori-ID:n.

en: Price string formatted as HTML.
sv_SE: Prissträng formaterad som HTML.

en: Cart item is invalid.
sv_SE: Ogiltig artikel i varukorgen.

en: Zip or Postcode of the address being shipped to.
sv_SE: Postnummer för leveransadressen.

en: Sort by term property.
sv_SE: Sortera efter termegenskap.

en: Cart item no longer exists or is invalid.
sv_SE: Artikel i varukorg finns inte längre eller är ogiltig.

en: Limit result set to reviews from specific product IDs.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till recensioner från specifika produkt-ID.

en: Product full description in HTML format.
sv_SE: Produktens fullständiga beskrivning i HTML-format.

en: Product short description in HTML format.
sv_SE: Produktens korta beskrivning i HTML-format.

note: translators: %s coupon code
en: Coupon code "%s" has already been applied.
sv_SE: Rabattkoden %s har redan använts.

en: Price data provided using the smallest unit of the currency.
sv_SE: Prisdata anges med den minsta valutaenheten.

en: Quantity left in stock if stock is low, or null if not applicable.
sv_SE: Antal kvar i lager om lagret är lågt, eller null om det inte är tillämpligt.

en: Customer ID if registered. Will return 0 for guests.
sv_SE: Kund-ID om registrerat. Returnerar 0 för gäster.

en: ISO code for the country of the address being shipped to.
sv_SE: ISO-kod för leveransadressens land.

en: The chosen rate ID for the package.
sv_SE: Valt kostnads-ID för paketet.

en: If true, empty terms will not be returned.
sv_SE: Om sant kommer tomma termer inte returneras.

en: First line of the address being shipped to.
sv_SE: Första rad för leveransadressen.

en: Second line of the address being shipped to.
sv_SE: Andra rad för leveransadressen.

en: ISO code, or name, for the state, province, or district of the address being shipped to.
sv_SE: ISO-kod, eller namn, på delstat, provins eller distrikt i leveransadressen.

en: City of the address being shipped to.
sv_SE: Ort för leveransadressen.

en: Limit result set to products based on a minimum price, provided using the smallest unit of the currency.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till produkter baserat på ett minsta pris, anges med den minsta valutaenheten.

en: Invalid payment result received from payment method.
sv_SE: Ogiltigt betalningsresultat togs emot från betalningsmetoden.

en: Data to pass through to the payment method when processing payment.
sv_SE: Data att skicka vidare till betalningsmetoden vid bearbetning av betalningen.

en: Limit result set to products based on a maximum price, provided using the smallest unit of the currency.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till produkter baserat på ett maxpris, anges med den minsta valutaenheten.

en: Coupon does not exist in the cart.
sv_SE: Rabattkoden finns inte i varukorgen.

en: Order status. Payment providers will update this value after payment.
sv_SE: Beställningsstatus. Betalningsleverantörer uppdaterar det här värdet efter betalningen.

en: Note added to the order by the customer during checkout.
sv_SE: Anteckning som lagts till beställningen av kunden i kassan.

note: translators: %s: product name
en: &quot;%s&quot; is not available for purchase.
sv_SE: ”%s” är inte tillgänglig för köp.

en: The order ID to process during checkout.
sv_SE: Beställnings-ID att bearbeta i kassan.

note: translators: %s: coupon code
en: "%s" has already been applied and cannot be used in conjunction with other coupons.
sv_SE: ”%s” har redan använts och kan inte användas tillsammans med andra rabattkoder.

note: translators: %1$s coupon code, %2$s reason.
en: The "%1$s" coupon has been removed from your cart: %2$s
sv_SE: Rabattkoden ”%1$s” har tagits bort från din varukorg: %2$s

en: Unique identifier (key) for the cart item to update.
sv_SE: Unik ID-sträng (nyckel) för artikeln i varukorgen som ska uppdateras.

en: Unique identifier (key) for the cart item.
sv_SE: Unik ID-sträng (nyckel) för artikeln i varukorgen.

en: Order key used to check validity or protect access to certain order data.
sv_SE: Beställningsnyckel som används för att kontrollera validitet eller skydda åtkomst till vissa beställningsdata.

note: Translators: %s Payment method ID.
en: The %s payment gateway is not available.
sv_SE: Betalmodulen %s är inte tillgänglig.

en: Coupon cannot be removed because it is not already applied to the cart.
sv_SE: Rabattkoden kan inte tas bort eftersom den ännu inte har använts för varukorgen.

en: Unique identifier for the coupon within the cart.
sv_SE: Unikt ID för rabattkoden i varukorgen.

en: First order received
sv_SE: Första beställning mottagen

en: Invalid category ID.
sv_SE: Ogiltigt kategori-ID.

en: Verify database
sv_SE: Kontrollera databas

en: Clear template cache
sv_SE: Rensa cache för mall

en: Template cache cleared.
sv_SE: Cachen för mallar har rensats.

en: This tool will empty the template cache.
sv_SE: Detta verktyg tömmer cache-minnet för mallar.

en: Collect and validate EU VAT numbers at checkout
sv_SE: Inhämta och verifiera VAT-nummer (momsregistreringsnummer) för EU i kassan

en: Database verified successfully.
sv_SE: Databasen verifierades.

en: Verify base database tables
sv_SE: Verifiera basdatabastabeller

en: Verify if all base database tables are present.
sv_SE: Verifiera att alla basdatabastabeller finns.

en: The active version of WooCommerce does not support template cache clearing.
sv_SE: Den aktiva versionen av WooCommerce stöder inte rensning av mallcachen.

en: You need WooCommerce 4.2 or newer to run this tool.
sv_SE: Du behöver WooCommerce 4.2 eller senare för att köra det här verktyget.

en: Maximum number of items to be returned in result set. Defaults to no limit if left blank.
sv_SE: Max antal artiklar som ska returneras i resultatuppsättningen. Standard är ingen gräns om det lämnas tomt.

note: translators: %1$s table name, %2$s database user, %3$s database name.
en: WooCommerce %1$s table creation failed. Does the %2$s user have CREATE privileges on the %3$s database?
sv_SE: WooCommerce %1$s tabellskapandet misslyckades. Har %2$s-användaren SKAPA-privilegier på %3$s-databasen?

en: Get real-time order alerts anywhere
sv_SE: Få beställningsaviseringar i realtid var som helst

en: Verifying database... One or more tables are still missing:
sv_SE: Kontrollerar databas … En eller flera tabeller saknas fortfarande:

en: Get notifications about store activity, including new orders and product reviews directly on your mobile devices with the Woo app.
sv_SE: Få aviseringar om butiksaktivitet, inklusive nya beställningar och produktrecensioner direkt i dina mobila enheter med Woo-appen.

en: If your store is based in the EU, we recommend using the EU VAT Number extension in addition to automated taxes. It provides your checkout with a field to collect and validate a customer's EU VAT number, if they have one.
sv_SE: Om din butik är baserad inom EU så rekommenderar vi att du använder utökningen EU VAT-nummer utöver automatiserad moms. Den ger din kassa ett fält där du kan samla in och verifiera en kunds EU VAT-nummer om de har något.

en: Do you need help with adding your first product?
sv_SE: Behöver du hjälp med att lägga till din första produkt?

en: The admin note layout has a wrong prop value.
sv_SE: Layouten för adminanteckningen har ett felaktigt prop-värde.

en: This video tutorial will help you go through the process of adding your first product in WooCommerce.
sv_SE: Den här videosjälvstudien kommer att hjälpa dig med processen att lägga till din första produkt i WooCommerce.

en: Starting a fashion website is exciting but it may seem overwhelming as well. In this article, we'll walk you through the setup process, teach you to create successful product listings, and show you how to market to your ideal audience.
sv_SE: Att starta en modewebbplats är spännande men det kan även kännas överväldigande ibland. I den här artikeln tar vi dig igenom konfigurationsprocessen, lär dig hur du skapar lyckade produktlistningar och visar dig hur du marknadsför mot din perfekta målgrupp.

en: Start your online clothing store
sv_SE: Starta din klädbutik online

en: Watch tutorial
sv_SE: Titta på handledning

en: Share feedback
sv_SE: Dela feedback

en: Now that you’ve chosen us as a partner, our goal is to make sure we're providing the right tools to meet your needs. We're looking forward to having your feedback on the store setup experience so we can improve it in the future.
sv_SE: Nu när du valt oss som partner är vårt mål att se till att vi ger dig rätt verktyg för att uppfylla dina behov. Vi ser fram emot att få din feedback om butikskonfigurationsupplevelsen så att vi kan förbättra den.

en: Changing eCommerce platforms might seem like a big hurdle to overcome, but it is easier than you might think to move your products, customers, and orders to WooCommerce. This article will help you with going through this process.
sv_SE: Att byta e-handelsplattformar kan verka som en stor utmaning, men det är enklare än du kanske tror att flytta dina produkter, kunder och beställningar till WooCommerce. Denna artikel hjälper dig att gå igenom denna process.

en: Do you want to migrate from Shopify to WooCommerce?
sv_SE: Vill du flytta från Shopify till WooCommerce?

en: WooCommerce Subscriptions allows you to introduce a variety of subscriptions for physical or virtual products and services. Create product-of-the-month clubs, weekly service subscriptions or even yearly software billing packages. Add sign-up fees, offer free trials, or set expiration periods.
sv_SE: Med WooCommerce-prenumerationer kan du introducera en rad olika prenumerationer för fysiska eller virtuella produkter och tjänster. Skapa månadens produkt-klubbar, veckovisa tjänstprenumerationer eller till och med årliga faktureringspaket. Lägg till registreringsavgifter, erbjud kostnadsfria utvärderingar eller konfigurera förfalloperioder.

en: Features
sv_SE: Funktioner

note: translators: %s: product name
en: Not enough units of %s are available in stock to fulfil this order.
sv_SE: Det finns inte tillräckligt med enheter av %s i lager för att fullfölja den här beställningen.

en: Views
sv_SE: Visningar

en: Visitors
sv_SE: Besökare

en: Sorry, there is no note with that ID.
sv_SE: Det finns ingen anteckning med det ID.

note: translators: %s: plugin slug (example: woocommerce-services)
en: The requested plugin `%s`. is not yet installed.
sv_SE: Det begärda tillägget `%s` är inte installerat än.

en: Nairobi County
sv_SE: Provinsen Nairobi

en: Plugins were successfully activated.
sv_SE: Tillägg aktiverades utan problem.

en: There was a problem activating some of the requested plugins.
sv_SE: Det gick inte att aktivera några av de begärda tilläggen.

en: There was a problem installing some of the requested plugins.
sv_SE: Det gick inte att installera några av de begärda tilläggen.

en: Plugins were successfully installed.
sv_SE: Tilläggen har installerats.

note: translators: %s: plugin slug (example: woocommerce-services)
en: The requested plugin `%s` could not be installed. Upgrader install failed.
sv_SE: Det begärda tillägget `%s` kunde inte installeras. Installationen via uppgraderingsverktyget misslyckades.

en: Do you need more info about WooCommerce Subscriptions?
sv_SE: Behöver du mer information om prenumerationer för WooCommerce?

en: Plugins must be a non-empty array.
sv_SE: Tillägg måste vara en icke-tom array.

en: The image of the note, if any.
sv_SE: Anteckningens bild, om sådan finns.

note: translators: %1%s: Missing tables (separated by ",")
en: One or more tables required for WooCommerce to function are missing, some features may not work as expected. Missing tables: %1$s.
sv_SE: En eller flera tabeller som krävs för att WooCommerce ska fungera saknas, en del funktioner kanske inte fungerar som förväntat. Tabeller som saknas: %1$s.

en: Start using new features that are being progressively rolled out to improve the store management experience.
sv_SE: Börja använda nya funktioner som progressivt rullas ut för att förbättra butikshanteringsupplevelsen.

en: The layout of the note (e.g. banner, thumbnail, plain).
sv_SE: Anteckningslayouten (t.ex. banderoll, miniatyrbild, oformaterad).

en: Registers whether the note is deleted or not
sv_SE: Registrerar om anteckningen är borttagen eller inte

note: translators: %s: product name
en: &quot;%s&quot; is out of stock and cannot be purchased.
sv_SE: ”%s” är slut i lager och kan inte köpas.

en: Database tables missing
sv_SE: Databastabeller saknas

note: translators: Comma separated list of missing tables.
en: Missing base tables: %s. Some WooCommerce functionality may not work as expected.
sv_SE: Databastabeller saknas: %s. Vissa WooCommerce-funktioner kanske inte fungerar som förväntat.

note: translators: %1%s: Missing tables (separated by ",") %2$s: Link to check again
en: One or more tables required for WooCommerce to function are missing, some features may not work as expected. Missing tables: %1$s. <a href="%2$s">Check again.</a>
sv_SE: En eller flera tabeller som krävs för att WooCommerce ska fungera saknas, en del funktioner kanske inte fungerar som förväntat. Tabeller som saknas: %1$s. <a href="%2$s">Kontrollera igen.</a>

en: Take payments with the provider that’s right for you - choose from 100+ payment gateways for WooCommerce.
sv_SE: Ta emot betalningar med en betalningslösning som passar dig - välj mellan 100+ olika betalningslösningar för WooCommerce.

en: Home
sv_SE: Hem

en: Overview
sv_SE: Översikt

en: Marketplace
sv_SE: Marknadsplats

en: Install plugins
sv_SE: Installera tillägg

en: Start accepting payments on your store!
sv_SE: Börja acceptera betalningar i din butik!

en: We noticed that there was a problem during the Jetpack and WooCommerce Shipping & Tax install. Please try again and enjoy all the advantages of having the plugins connected to your store! Sorry for the inconvenience. The "Jetpack" and "WooCommerce Shipping & Tax" plugins will be installed & activated for free.
sv_SE: Vi noterade att det uppstod ett problem vid installationen av Jetpack och Woocommerce Shipping & Tax. Försök igen och dra nytta av alla fördelarna med att ha tilläggen anslutna till din butik! Vi beklagar besväret. Tilläggen ”Jetpack” och ”WooCommerce Shipping & Tax” kommer att installeras och aktiveras kostnadsfritt.

en: Uh oh... There was a problem during the Jetpack and WooCommerce Shipping & Tax install. Please try again.
sv_SE: Oj då… Det uppstod ett problem vid installationen av ”Jetpack” och ”WooCommerce Shipping & Tax”. Försök igen.

en: User&#8217;s WooCommerce orders data.
sv_SE: Användarens beställningsdata i Woocommerce.

en: Maputo Province
sv_SE: Maputo-provinsen

en: User&#8217;s WooCommerce payment tokens data.
sv_SE: Användarens data för WooCommerce betalningstoken.

en: User&#8217;s WooCommerce purchased downloads data.
sv_SE: Användarens data för köpta nedladdningar i WooCommerce.

en: User&#8217;s WooCommerce access to purchased downloads data.
sv_SE: Användarens tillgång till köpt nedladdningsdata i WooCommerce.

en: User&#8217;s WooCommerce customer data.
sv_SE: Användarens användardata i WooCommerce.

note: translators: %s function name.
en: %s() was called before the Action Scheduler data store was initialized
sv_SE: %s() anropades innan Action Scheduler-datahantering hade påbörjats

note: translators: 1: uploads directory URL 2: documentation URL
en: Your store's uploads directory is <a href="%1$s">browsable via the web</a>. We strongly recommend <a href="%2$s">configuring your web server to prevent directory indexing</a>.
sv_SE: Din butiks uppladdningsmapp <a href="%1$s">kan bläddras i över nätet</a>. Vi rekommenderar starkt att du <a href="%2$s">konfigurerar din webbserver att förhindra indexering av mappar</a>.

en: Finish setup
sv_SE: Slutför inställning

en: Take payments via bank transfer.
sv_SE: Ta betalt via banköverföring.

en: Take payments in cash upon delivery.
sv_SE: Ta betalt kontant vid leverans.

en: Shipment Tracking
sv_SE: Fraktspårning

en: WooCommerce.com support
sv_SE: WooCommerce.com-support

note: translators: %s: version
en: Installed version not tested with active version of WooCommerce %s
sv_SE: Den installerade versionen har inte testats med den aktiva versionen av WooCommerce %s

note: translators: 1: current version. 2: latest version
en: %1$s (update to version %2$s is available)
sv_SE: %1$s (en uppdatering till version %2$s finns tillgänglig)

note: translators: %s: URL of WooCommerce.com subscriptions tab.
en: Please visit the <a href="%s" target="_blank">subscriptions page</a> and renew to continue receiving updates.
sv_SE: Gå till <a href="%s" target="_blank">prenumerationssidan</a> och förnya för att fortsätta att få uppdateringar.

en: Coupons discounts
sv_SE: Rabattkoder

en: Apply minimum order rule before coupon discount
sv_SE: Tillämpa regel för minsta beställningsvärde innan rabattkoden tillämpas

en: If checked, free shipping would be available based on pre-discount order amount.
sv_SE: Om detta är markerat kan gratis frakt vara tillgänglig baserat på beställningsbeloppet före rabatt.

note: translators: %1$s: link to docs
en: Visit WooCommerce.com to learn more about <a href="%1$s" target="_blank">getting started</a>.
sv_SE: Besök WooCommerce.com för att lära dig mer om hur du <a href="%1$s" target="_blank">kommer igång</a>.

note: translators: %s: Forum URL
en: For further assistance with WooCommerce core, use the <a href="%1$s">community forum</a>. For help with premium extensions sold on WooCommerce.com, <a href="%2$s">open a support request at WooCommerce.com</a>.
sv_SE: Om du behöver mer hjälp med WooCommerce-kärnprogrammet kan du gå till <a href="%1$s">community-forumet</a>. Om du behöver hjälp med premiumutökningar som säljs på WooCommerce.com kan du <a href="%2$s">öppna ett supportärende på WooCommerce.com</a>.

en: Shipping Label
sv_SE: Fraktetikett

en: The plugin could not be activated.
sv_SE: Tillägget kunde inte aktiveras.

en: Personalize homepage
sv_SE: Anpassa startsidan

en: Personalize your store's homepage
sv_SE: Anpassa startsidan för din butik

en: The homepage is one of the most important entry points in your store. When done right it can lead to higher conversions and engagement. Don't forget to personalize the homepage that we created for your store during the onboarding.
sv_SE: Startsidan är en av de viktigaste platserna i din butik. När den gjorts på rätt sätt kan det leda till högre konverteringsgrad och mer engagemang. Glöm inte att anpassa startsidan som vi skapat åt din butik vid registreringen.

en: Limit stats fields to the specified items.
sv_SE: Begränsa statistikfälten till de angivna artiklarna.

en: There was an error communicating with the WooPayments plugin.
sv_SE: Det gick inte att kommunicera med WooPayments-tillägget.

en: Securely accept credit and debit cards on your site. Manage transactions without leaving your WordPress dashboard. Only with <strong>WooPayments</strong>.
sv_SE: Ta emot kredit- och betalkort säkert på din webbplats. Hantera transaktioner utan att lämna din WordPress-instrumentpanel. Endast med <strong>WooPayments</strong>.

en: Try the new way to get paid
sv_SE: Testa det nya sättet att få betalt

en: It appears one or more database tables were missing. Attempting to re-create the missing table(s).
sv_SE: En eller flera databastabeller verkar saknas. Försöker återskapa den eller de saknade tabellerna.

note: translators: %s: Link to settings page.
en: Your store is configured to serve digital products using "Redirect only" method. This method is deprecated, <a href="%s">please switch to a different method instead.</a><br><em>If you use a remote server for downloadable files (such as Google Drive, Dropbox, Amazon S3), you may optionally wish to "allow using redirects as a last resort". Enabling that and/or selecting any of the other options will make this notice go away.</em>
sv_SE: Din butik är konfigurerad för att leverera digitala produkter med metoden ”Endast omdirigering”. Denna metod är föråldrad, <a href="%s">byt till en annan metod istället</a>.<br><em>Om du använder en fjärrserver för nedladdningsbara filer (till exempel Google Drive, Dropbox, Amazon S3) kanske du vill ”tillåta användning av omdirigering som en sista utväg”. Om du aktiverar detta och/eller väljer något av de andra alternativen försvinner denna notis.</em>

en: Get started
sv_SE: Kom igång

en: Mobile app
sv_SE: Mobilapp

en: Choose theme
sv_SE: Välj tema

en: Send targeted campaigns, recover abandoned carts and much more with Mailchimp.
sv_SE: Skicka målriktade kampanjer, återställ övergivna varukorgar och mycket mer med Mailchimp.

en: Set up payments
sv_SE: Konfigurera betalningar

en: Securely accept credit and debit cards with one low rate, no surprise fees (custom rates available). Sell online and in store and track sales and inventory in one place.
sv_SE: Acceptera kredit- och betalkort på ett säkert sätt till en låg kostnad utan överraskande avgifter (anpassade avgifter tillgängliga). Sälj online och i butik och spåra försäljning och lagersaldo på ett ställe.

en: Choose the payment that you want, pay now, pay later or slice it. No credit card numbers, no passwords, no worries.
sv_SE: Välj de betalning du vill ha, betala nu, betala senare eller dela upp det. Inga kreditkortsnummer, inga lösenord, inga problem.

en: Accept debit and credit cards in 135+ currencies, methods such as Alipay, and one-touch checkout with Apple Pay.
sv_SE: Acceptera bank- och kreditkort i mer än 135 valutor med metoder som Alipay och snabbköp med Apple Pay.

en: Store connected successfully.
sv_SE: Butik ansluten.

en: Import your products
sv_SE: Importera dina produkter

en: Dismiss this notice
sv_SE: Avfärda denna notis

en: Close dialog
sv_SE: Stäng dialogrutan

en: Average order value
sv_SE: Genomsnittligt beställningsvärde

en: 🎉 Congrats on adding your first product!
sv_SE: 🎉 Grattis till att lägga till din första produkt!

en: Amount
sv_SE: Belopp

en: Gross sales
sv_SE: Bruttoförsäljning

en: Customer type
sv_SE: Kundtyp

en: CBD and other hemp-derived products
sv_SE: CBD och andra hampaprodukter

en: Current page retrieval should be called on or after the `current_screen` hook.
sv_SE: Den aktuella sidhämtningen ska anropas på eller efter current_screen-hooken.

en: Action that should be completed to connect Jetpack.
sv_SE: Åtgärd som ska slutföras för att ansluta Jetpack.

en: There was an error connecting to Square.
sv_SE: Ett fel inträffade vid anslutning till Square.

en: IP address.
sv_SE: IP-adress.

en: A partial IP address can be passed and matching results will be returned.
sv_SE: En partiell IP-adress kan skickas och matchande resultat kommer att returneras.

en: Invalid request. Please pass the match parameter.
sv_SE: Ogiltig begäran. Skicka den matchande parametern.

en: Task List
sv_SE: Uppgiftslista

en: Disable
sv_SE: Inaktivera

en: Profile Setup Wizard
sv_SE: Profilkonfigurationsguiden

en: Bookings
sv_SE: Bokningar

en: Memberships
sv_SE: Medlemskap

en: Physical products
sv_SE: Fysiska produkter

en: Food and drink
sv_SE: Mat och dryck

en: Electronics and computers
sv_SE: Elektronik och datorer

en: Health and beauty
sv_SE: Hälsa och skönhet

en: Analytics
sv_SE: Analys

en: [deleted]
sv_SE: [borttaget]

note: translators: %1$s: report name, %2$s: download URL
en: Download your %1$s Report: %2$s
sv_SE: Ladda ner din %1$s-rapport: %2$s

note: translators: %s: report name
en: Download your %s Report
sv_SE: Ladda ner din %s-rapport

en: Edit Product
sv_SE: Redigera produkt

en: Edit Coupon
sv_SE: Redigera rabattkod

en: Edit Order
sv_SE: Redigera beställning

en: Plugin name.
sv_SE: Tilläggets namn.

en: Plugin status.
sv_SE: Status för tillägg.

en: Plugin slug.
sv_SE: Tilläggets slug.

en: If you need to enable or disable the task lists, please click on the button below.
sv_SE: Om du behöver aktivera eller inaktivera uppgiftslistan, klicka på knappen nedan.

en: If you need to enable or disable the extended task lists, please click on the button below.
sv_SE: Om du behöver aktivera eller inaktivera den utökade uppgiftslistan, klicka på knappen nedan.

en: Home, furniture, and garden
sv_SE: Hem, möbler och trädgård

en: Fashion, apparel, and accessories
sv_SE: Mode, kläder och accessoarer

en: WooCommerce Onboarding
sv_SE: Kom igång med WooCommerce

en: Jetpack is not installed or active.
sv_SE: Jetpack är inte installerat eller aktivt.

en: An array of actions, if any, for the note.
sv_SE: En matris med åtgärder, om några, för anteckningen.

en: Date after which the user should be reminded of the note, if any (GMT).
sv_SE: Datum efter vilket som användaren ska påminnas om anteckningen, om något (GMT).

en: Date after which the user should be reminded of the note, if any.
sv_SE: Datum efter vilket som användaren ska påminnas om anteckningen, om något.

en: Date the note was created (GMT).
sv_SE: Datumet då anteckningen skapades (GMT).

en: Date the note was created.
sv_SE: Datumet då anteckningen skapades.

en: Source of the note.
sv_SE: Anteckningens källa.

en: The status of the note (e.g. unactioned, actioned).
sv_SE: Anteckningens status (t.ex. utan åtgärd, kräver åtgärd).

en: Content data for the note. JSON string. Available for re-localization.
sv_SE: Innehållsdata för anteckningen. JSON-sträng. Tillgänglig för omlokalisering.

en: Content of the note.
sv_SE: Anteckningens innehåll.

en: Title of the note.
sv_SE: Anteckningens rubrik.

en: Locale used for the note title and content.
sv_SE: Nationella inställningar för anteckningens rubrik och innehåll.

en: The type of the note (e.g. error, warning, etc.).
sv_SE: Anteckningens typ (t.ex. fel, varning, osv.).

en: Name of the note.
sv_SE: Anteckningens namn.

en: ID of the note record.
sv_SE: ID för anteckningsposten.

en: Status of note.
sv_SE: Status för anteckningen.

en: Type of note.
sv_SE: Typ av anteckning.

en: Industry.
sv_SE: Bransch.

en: Onboarding profile data has been updated.
sv_SE: Registreringsprofildata har uppdaterats.

en: Product parent name.
sv_SE: Produktens överordnade namn.

en: Postal Code
sv_SE: Postnummer

en: Sign Up
sv_SE: Skapa konto

en: Last Active
sv_SE: Senast aktiv

en: Limit result to items with specified customer ids.
sv_SE: Begränsa resultat till artiklar med angivna kund-ID:n.

en: Limit response to objects last active between two given ISO8601 compliant datetime.
sv_SE: Begränsa svar till artiklar senast aktiva mellan två givna ISO8601-kompatibla datumtid.

en: Limit response to objects last active after (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
sv_SE: Begränsa svar till artiklar senast aktiva efter (eller på) ett givet ISO8601-kompatibelt datumtid.

en: Limit response to objects last active before (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
sv_SE: Begränsa svar till artiklar senast aktiva innan (eller på) ett givet ISO8601-kompatibelt datumtid.

en: Limit response to objects excluding emails.
sv_SE: Begränsa svar till artiklar exklusive e-postadresser.

en: Limit response to objects including emails.
sv_SE: Begränsa svar till artiklar inklusive e-postadresser.

en: Average AOV per customer.
sv_SE: Genomsnittlig AOV per kund.

en: Average total spend per customer.
sv_SE: Genomsnittligt totalt värde per kund.

en: Number of customers.
sv_SE: Antal kunder.

note: translators: %s: parameter name
en: %s must contain 2 valid dates.
sv_SE: %s måste innehålla 2 giltiga datum.

note: translators: %s: parameter name
en: %s must contain 2 numbers.
sv_SE: %s måste innehålla 2 tal.

note: translators: 1: parameter name
en: %1$s is not a numerically indexed array.
sv_SE: %1$s är inte en numeriskt indexerad matris.

en: Theme status.
sv_SE: Temastatus.

en: The requested theme could not be activated.
sv_SE: Det gick inte att aktivera det begärda temat.

note: translators: %s: theme slug (example: woocommerce-services)
en: Invalid theme %s.
sv_SE: Ogiltigt tema %s.

note: translators: %s: theme slug (example: woocommerce-services)
en: The requested theme `%s` could not be installed.
sv_SE: Det gick inte att installera det begärda temat %s.

note: translators: %s: theme slug (example: woocommerce-services)
en: The requested theme `%s` could not be installed. Theme API call failed.
sv_SE: Det gick inte att installera det begärda temat %s. Temats API-anrop misslyckades.

en: Sorry, you cannot manage themes.
sv_SE: Du kan inte hantera teman.

en: Average number of orders.
sv_SE: Genomsnittligt antal beställningar.

en: Limit response to objects with an average order spend between two given numbers.
sv_SE: Begränsa svar till artiklar med ett genomsnittligt beställningsvärde mellan två givna tal.

en: Limit response to objects with an average order spend less than or equal to given number.
sv_SE: Begränsa svar till artiklar med ett genomsnittligt beställningsvärde mindre eller lika med ett givet tal.

en: Limit response to objects with last order after (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
sv_SE: Begränsa svar till artiklar senast beställda efter (eller på) ett givet ISO8601-kompatibelt datumtid.

en: Limit response to objects with last order before (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
sv_SE: Begränsa svar till artiklar senast beställda innan (eller på) ett givet ISO8601-kompatibelt datumtid.

en: Limit response to objects with a total order spend between two given numbers.
sv_SE: Begränsa svar till artiklar med ett totalt beställningsvärde mellan två givna tal.

en: Limit response to objects with an average order spend greater than or equal to given number.
sv_SE: Begränsa svar till artiklar med ett genomsnittligt beställningsvärde större än eller lika med ett givet tal.

en: Limit response to objects with a total order spend less than or equal to given number.
sv_SE: Begränsa svar till artiklar med ett totalt beställningsvärde mindre eller lika med ett givet tal.

en: Limit response to objects with a total order spend greater than or equal to given number.
sv_SE: Begränsa svar till artiklar med ett totalt beställningsvärde större än eller lika med ett givet tal.

en: Limit response to objects with an order count between two given integers.
sv_SE: Begränsa svar till artiklar med antal beställningar mellan två givna tal.

en: Limit response to objects with an order count less than or equal to given integer.
sv_SE: Begränsa svar till artiklar med antal beställningar mindre än eller lika med ett givet tal.

en: Limit response to objects with an order count greater than or equal to given integer.
sv_SE: Begränsa svar till artiklar med antal beställningar större än eller lika med ett givet tal.

en: Limit response to objects with a customer field containing the search term. Searches the field provided by `searchby`.
sv_SE: Begränsa svar till artiklar med ett kundfält som innehåller söktermen. Detta söker det fält som anges genom att använda `searchby`.

note: translators: %s: plugin slug (example: woocommerce-services)
en: The requested plugin `%s` could not be activated.
sv_SE: Den begärda tillägget ”%s” kunde inte aktiveras.

en: There was an error connecting to WooCommerce.com. Please try again.
sv_SE: Det var ett fel vid anslutning till WooCommerce.com. Försök igen.

en: Sorry, you cannot manage plugins.
sv_SE: Du kan inte hantera tillägg.

en: Invalid plugin.
sv_SE: Ogiltigt tillägg.

note: translators: %s: plugin slug (example: woocommerce-services). translators: %s: plugin slug (example: woocommerce-services)
en: The requested plugin `%s` could not be installed. Plugin API call failed.
sv_SE: Det begärda tillägget `%s` kunde inte installeras. Tilläggets API-anrop misslyckades.

note: translators: %s: plugin slug (example: woocommerce-services)
en: The requested plugin `%s` could not be installed.
sv_SE: Det begärda tillägget ”%s” kunde inte installeras.

en: Whether or not a user can request to be reminded about the note.
sv_SE: Om en användare kan begära att påminnas om anteckningen eller inte.

en: Whether or not the profile was completed.
sv_SE: Om profilen slutfördes eller inte.

en: Theme slug.
sv_SE: Temats slug.

en: Extra business extensions to install.
sv_SE: Extra företagsutökningar att installera.

en: Limit response to objects with specific names.
sv_SE: Begränsa svar till objekt med specifika namn.

en: Limit response to objects with specific usernames.
sv_SE: Begränsa svar till objekt med specifika användarnamn.

en: Limit response to objects with specific countries.
sv_SE: Begränsa svar till objekt med specifika länder.

en: Limit response to objects excluding specific usernames.
sv_SE: Begränsa svar till objekt exklusive specifika användarnamn.

en: Limit response to objects excluding specific names.
sv_SE: Begränsa svar till objekt exklusive specifika namn.

en: Limit response to objects excluding specific countries.
sv_SE: Begränsa svar till objekt exklusive specifika länder.

en: There was an error loading the WooCommerce.com Helper API.
sv_SE: Ett fel inträffade vid inläsning av WooCommerce.com Helper API:et.

en: Total spend.
sv_SE: Totalt spenderat.

en: Date last active GMT.
sv_SE: Datum senast aktiv GMT.

en: Date last active.
sv_SE: Datum senast aktiv.

en: Date registered GMT.
sv_SE: Datum registrerat GMT.

en: Date registered.
sv_SE: Datum registrerat.

en: City.
sv_SE: Ort.

en: Username.
sv_SE: Användarnamn.

en: Name.
sv_SE: Namn.

en: User ID.
sv_SE: Användar-ID.

note: translators: %s is product name
en: (Deleted)
sv_SE: (Borttaget)

note: translators: %s is product name
en: %s (Deleted)
sv_SE: %s (Borttaget)

en: Product category IDs.
sv_SE: Produktkategori-ID:n.

en: Limit result to items from the specified categories.
sv_SE: Begränsa resultatet till artiklar från de specificerade kategorierna.

en: Sorry, fetching downloads data failed.
sv_SE: Hämta nedladdningar-data misslyckades.

en: Limit response to objects that don't have the specified customer ids.
sv_SE: Begränsa svar till artiklar som inte har angivna kund-ID:n.

en: Limit response to objects that have the specified customer ids.
sv_SE: Begränsa svar till artiklar som har angivna kund-ID:n.

en: All pending and in-progress import actions have been cancelled.
sv_SE: Alla väntande och pågående importåtgärder har avbrutits.

en: Number of days to import.
sv_SE: Antal dagar att importera.

en: Limit result set to returning or new customers.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till återkommande eller nya kunder.

en: Returning or new customer.
sv_SE: Återkommande eller ny kund.

en: Net total revenue.
sv_SE: Total nettointäkt.

en: Limit result set to specific types of refunds.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till specifika återbetalningar.

en: Limit result set to items that don't have the specified coupon(s) assigned.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till artiklar som inte har de angivna rabattkoderna tilldelade.

en: Limit result set to items that have the specified coupon(s) assigned.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till artiklar som har de specifika rabattkoderna tilldelade.

en: Indicates whether all the conditions should be true for the resulting set, or if any one of them is sufficient. Match affects the following parameters: status_is, status_is_not, product_includes, product_excludes, coupon_includes, coupon_excludes, customer, categories
sv_SE: Indikerar om alla villkor ska vara sanna för den resulterande uppsättningen eller något av dem räcker. Matchning påverkar följande parametrar: status_is, status_is_not, product_includes, product_excludes, coupon_includes, coupon_excludes, customer, categories

en: Number of distinct products sold.
sv_SE: Antal distinkta produkter som säljs.

en: Order customer information.
sv_SE: Kundinformation för beställningen.

en: List of order coupons.
sv_SE: Lista med rabattkoder för beställningen.

en: List of order product IDs, names, quantities.
sv_SE: Lista med beställningens produkt-ID:n, namn, antal.

en: Date the order was created, as GMT.
sv_SE: Datum då beställningen skapades, i GMT.

en: Date the order was created, in the site's timezone.
sv_SE: Datum då beställningen skapades, i webbplatsens tidszon.

en: Order count.
sv_SE: Antal beställningar.

en: Limit response to objects registered after (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
sv_SE: Begränsa svar till artiklar registrerade efter (eller på) ett givet ISO8601-kompatibelt datum/tid.

en: Limit response to objects registered before (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
sv_SE: Begränsa svar till artiklar registrerade innan (eller på) ett givet ISO8601-kompatibelt datum/tid.

en: Skip importing existing order data.
sv_SE: Hoppa över import av befintlig beställningsdata.

en: Average items per order
sv_SE: Genomsnittligt antal artiklar per beställning

en: Average order value.
sv_SE: Genomsnittligt beställningsvärde.

en: Limit result set to items that have the specified tax rate(s) assigned.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till artiklar som är tilldelade den/de specificerade momssatserna.

en: Product variations IDs.
sv_SE: ID:n för produktvarianter.

en: Limit result set to items that don't have the specified tax rate(s) assigned.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till artiklar som inte är tilldelade den/de specificerade momssatserna.

en: Human readable segment label, either product or variation name.
sv_SE: Mänskligt läsbar segmentetikett, antingen produkt- eller variantnamn.

en: Product(s)
sv_SE: Produkt/produkter

en: Avg order value.
sv_SE: Genomsnittligt beställningsvärde.

en: Country / Region.
sv_SE: Land/Region.

en: Add additional piece of info about each category to the report.
sv_SE: Lägg till ytterligare information om varje kategori till rapporten.

en: Limit result set to all items that have the specified term assigned in the categories taxonomy.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till alla artiklar som har tilldelats den angivna termen i kategorier-taxonomin.

en: User Name
sv_SE: Användarnamn

en: IP address for the downloader.
sv_SE: IP-adress för hämtaren.

en: User name of the downloader.
sv_SE: Användarnamn för hämtaren.

en: User ID for the downloader.
sv_SE: Användar-ID för hämtaren.

en: The date of the download, as GMT.
sv_SE: Datum för nedladdningen, som GMT.

en: The date of the download, in the site's timezone.
sv_SE: Datum för nedladdningen, i webbplatsens tidszon.

en: Limit response to objects that don't have a specified ip address.
sv_SE: Begränsa svar till artiklar som inte har en angiven IP-adress.

en: Limit response to objects that have a specified ip address.
sv_SE: Begränsa svar till artiklar som har en angiven IP-adress.

en: Number of downloads.
sv_SE: Antal nedladdningar.

en: Priority.
sv_SE: Prioritet.

en: State.
sv_SE: Delstat.

note: translators: Allowed values is a list of stat endpoints.
en: Limit response to specific report stats. Allowed values: %s.
sv_SE: Begränsa svar till specifik rapportstatistik. Tillåtna värden: %s.

en: Value of the stat. Returns null if the stat does not exist or cannot be loaded.
sv_SE: Värde på statistiken. Returnerar null om statistiken inte finns eller inte kan läsas in.

en: Format of the stat.
sv_SE: Format på statistiken.

en: Human readable label for the stat.
sv_SE: Mänskligt läsbar etikett för statistiken.

en: The specific chart this stat referrers to.
sv_SE: Det specifika diagrammet den här statistiken refererar till.

en: A list of stats to query must be provided.
sv_SE: En lista med satistik att fråga måste anges.

en: Sorry, fetching performance indicators failed.
sv_SE: Det gick inte att hämta prestandaindikatorer.

en: Sorry, fetching revenue data failed.
sv_SE: Det gick inte att hämta intäktsdata.

en: Limit result set to items that don't have the specified product(s) assigned.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till artiklar som inte har de angivna produkterna tilldelade.

en: Limit result set to items that have the specified product(s) assigned.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till artiklar som har de angivna produkterna tilldelade.

en: N. Revenue
sv_SE: N. Intäkt

en: Add additional piece of info about each product to the report.
sv_SE: Lägg till ytterligare information om varje produkt till rapporten.

en: Limit result to items with specified product ids.
sv_SE: Begränsa resultat till artiklar med angivna produkt-ID:n.

en: Product inventory threshold for low stock.
sv_SE: Produktens lagertröskelvärde för låg lagersaldo.

en: Product inventory status.
sv_SE: Produktens lagerstatus.

en: Product attributes.
sv_SE: Produktattribut.

en: Product link.
sv_SE: Produktlänk.

en: Product image.
sv_SE: Produktbild.

en: Total Net sales of all items sold.
sv_SE: Total nettoförsäljning för alla sålda artiklar.

en: Number of items sold.
sv_SE: Antal sålda artiklar.

en: Limit result set to items assigned a stock report type.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till artiklar tilldelade en lagerrapporttyp.

en: Manage stock.
sv_SE: Hantera lagersaldo.

en: Stock status.
sv_SE: Lagerstatus.

note: translators: Stock status. Example: "Number of low stock products
en: Number of %s products.
sv_SE: Antal %s produkter.

en: Number of low stock products.
sv_SE: Antal produkter med lågt lagersaldo.

en: Indicates whether all the conditions should be true for the resulting set, or if any one of them is sufficient. Match affects the following parameters: products, orders, username, ip_address.
sv_SE: Indikerar om alla villkor ska vara sanna för den resulterande uppsättningen eller om endast någon av dem räcker. Matchning påverkar följande parametrar: produkter, beställningar, användarnamn, ip-adresser.

en: Number of orders product appeared in.
sv_SE: Antal beställningar produkten har funnits i.

en: Order Number.
sv_SE: Beställningsnummer.

en: Limit response to objects that don't have the specified user ids.
sv_SE: Begränsa svar till artiklar som inte har angivna användar-ID:n.

en: Limit response to objects that have the specified user ids.
sv_SE: Begränsa svar till artiklar som har angivna användar-ID:n.

en: Order #
sv_SE: Beställningsnr.

en: Limit result set to items that don't have the specified order ids.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till artiklar som inte har angivna beställnings-ID:n.

en: Limit result set to items that have the specified order ids.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till artiklar som har angivna beställnings-ID:n.

en: Shipping tax.
sv_SE: Fraktmoms.

en: Shipping tax
sv_SE: Fraktmoms

en: Product / Variation
sv_SE: Produkt/variant

en: Product / Variation title
sv_SE: Produkt-/variantrubrik

en: There was an issue loading the report endpoints
sv_SE: Ett problem uppstod med att läsa in rapportens ändpunkter

en: Tax code
sv_SE: Momskod

en: Total tax.
sv_SE: Total moms.

en: Order tax.
sv_SE: Beställningsmoms.

en: Order tax
sv_SE: Beställningsmoms

en: Sorry, fetching tax data failed.
sv_SE: Gick inte att hämta momsdata.

en: Amount of tax codes.
sv_SE: Antal momskoder.

en: Limit result set to items assigned one or more tax rates.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till artiklar som är tilldelade en eller flera momssatser.

en: Limit result to items with specified variation ids.
sv_SE: Begränsa resultat till artiklar med angivna variant-ID:n.

en: Product inventory quantity.
sv_SE: Produktens lagerantal.

en: Limit result set to all items that have the specified term assigned in the taxes taxonomy.
sv_SE: Begränsa resultatet till alla artiklar som har tilldelats den angivna termen i moms-taxonomin.

en: Gross sales.
sv_SE: Bruttoförsäljning.

en: Products sold.
sv_SE: Sålda produkter.

en: Items sold.
sv_SE: Sålda artiklar.

en: Total of returns.
sv_SE: Total av returer.

en: Returns
sv_SE: Returer

en: Total of shipping.
sv_SE: Total av frakt.

en: Net Revenue
sv_SE: Nettointäkt

en: Total sales.
sv_SE: Total försäljning.

en: Amount of items sold.
sv_SE: Antal sålda artiklar.

en: Invalid response from data store.
sv_SE: Ogiltigt svar från datalagret.

en: Created
sv_SE: Skapad

en: Coupon discount type.
sv_SE: Rabattkodsyp.

en: Coupon expiration date in GMT.
sv_SE: Rabattkodens utgångsdatum i GMT.

en: Coupon expiration date.
sv_SE: Rabattkodens utgångsdatum.

en: Coupon creation date in GMT.
sv_SE: Rabattkodens skapandedatum i GMT.

en: Coupon creation date.
sv_SE: Rabattkodens skapandedatum.

en: Coupon ID.
sv_SE: Rabattkods-ID.

en: Limit result set to coupons assigned specific coupon IDs.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till rabattkoder som tilldelats specifika rabattkods-ID:er.

en: Number of coupons.
sv_SE: Antal rabattkoder.

en: Net discount amount.
sv_SE: Nettorabattbelopp.

en: Sorry, there is no export with that ID.
sv_SE: Det finns ingen export med det ID:t.

en: Your report file is being generated.
sv_SE: Din rapportfil skapas.

en: There is no data to export for the given request.
sv_SE: Det finns inga data att exportera för den givna begäran.

en: Export download URL.
sv_SE: Exportera nedladdnings-URL.

en: Percentage complete.
sv_SE: Procent slutfört.

en: When true, email a link to download the export to the requesting user.
sv_SE: När sant, e-posta en länk för att ladda ner exporten till den begärande användaren.

en: Parameters to pass on to the exported report.
sv_SE: Parametrar att skicka till den exporterade rapporten.

en: Regenerate data message.
sv_SE: Regenerera datameddelande.

en: Regeneration status.
sv_SE: Regenereringsstatus.

en: API path.
sv_SE: API-sökväg.

en: Customers detailed reports.
sv_SE: Detaljerade kundrapporter.

en: Stats about product downloads.
sv_SE: Statistik om produktnedladdningar.

en: Product download files detailed reports.
sv_SE: Detaljerade rapporter om produknedladdningsfiler.

en: Product downloads detailed reports.
sv_SE: Detaljerade rapporter om produknedladdningar.

en: Stats about coupons.
sv_SE: Statistik om rabattkoder.

en: Coupons detailed reports.
sv_SE: Detaljerade rapporter om rabattkoder.

en: Stats about product categories.
sv_SE: Statistik om produktkategorier.

en: Product categories detailed reports.
sv_SE: Detaljerade rapporter om produktkategorier.

en: Stats about products.
sv_SE: Statistik om produkter.

en: Products detailed reports.
sv_SE: Detaljerade rapporter om produkter.

en: Stats about revenue.
sv_SE: Statistik om intäkter.

en: Add additional piece of info about each coupon to the report.
sv_SE: Lägg till ytterligare information om varje rabattkod till rapporten.

en: Segment the response by additional constraint.
sv_SE: Segmentera svaret efter ytterligare begränsning.

en: Time interval to use for buckets in the returned data.
sv_SE: Tidsintervall att använda för bucketar i returnerade data.

en: The date the report end, as GMT.
sv_SE: Datumet då rapporten slutar, som GMT.

en: The date the report end, in the site's timezone.
sv_SE: Datumet då rapporten slutar, i webbplatsens tidszon.

en: The date the report start, as GMT.
sv_SE: Datumet då rapporten startar, som GMT.

en: The date the report start, in the site's timezone.
sv_SE: Datumet då rapporten startar, i webbplatsens tidszon.

en: Type of interval.
sv_SE: Typ av intervall.

en: Reports data grouped by intervals.
sv_SE: Rapporterar data grupperade efter intervall.

en: Segment identificator.
sv_SE: Segmentidentifikator.

en: Reports data grouped by segment condition.
sv_SE: Rapporterar data grupperade efter segmentvillkor.

en: Unique coupons count.
sv_SE: Antal unika rabattkoder.

en: Amount discounted by coupons.
sv_SE: Rabatterat belopp från rabattkoder.

en: Interval subtotals.
sv_SE: Intervallets delsummor.

en: Net sales.
sv_SE: Nettoförsäljning.

en: Totals data.
sv_SE: Data om totalsummor.

en: Limit results to coupons with codes matching a given string.
sv_SE: Begränsa resultaten till rabattkoder med koder som matchar en given sträng.

en: Table cell value.
sv_SE: Tabellcellvärde.

en: Table cell display.
sv_SE: Tabellcellvy.

en: Table rows.
sv_SE: Tabellrader.

en: Table column header.
sv_SE: Tabellkolumnrubrik.

en: Table headers.
sv_SE: Tabellrubriker.

en: Displayed title for the leaderboard.
sv_SE: Visad rubrik för ledartavlan.

en: Leaderboard ID.
sv_SE: ID för ledartavla.

en: URL query to persist across links.
sv_SE: URL-fråga att kvarstå mellan länkar.

en: Top products - Items sold
sv_SE: Topprodukter – sålda artiklar

en: Total Spend
sv_SE: Totalt spenderat

en: Customer Name
sv_SE: Kundnamn

en: Top Customers - Total Spend
sv_SE: Toppkunder – Totalt spenderat

en: Net sales
sv_SE: Nettoförsäljning

en: Items sold
sv_SE: Sålda artiklar

en: Top categories - Items sold
sv_SE: Toppkategorier – sålda artiklar

en: Amount discounted
sv_SE: Rabatterat belopp

en: Sorry, there is no resource with that ID.
sv_SE: Det finns ingen resurser med det ID:t.

en: Unique ID for the Note Action.
sv_SE: Unikt ID för anteckningsåtgärden.

en: Unique ID for the Note.
sv_SE: Unikt ID för anteckningen.

en: Number of discounted orders.
sv_SE: Antal rabatterade beställningar.

en: Discounted orders
sv_SE: Rabatterade beställningar

en: Stats about orders.
sv_SE: Statistik om beställningar.

en: Top Coupons - Number of Orders
sv_SE: Viktigaste rabattkoderna – antal beställningar

en: Limit result set to items that don't have the specified order status.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till artiklar som inte har angiven beställningsstatus.

en: Limit result set to items that have the specified order status.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till artiklar som har angiven beställningsstatus.

en: Batch endpoint for getting specific performance indicators from `stats` endpoints.
sv_SE: Batchändpunkter för att få specifika prestandaindikatorer från ändpunkter av typen `stats`.

en: Stats about taxes.
sv_SE: Momsstatistik.

en: Taxes detailed reports.
sv_SE: Detaljerade momsrapporter.

en: Total of taxes.
sv_SE: Total moms.

en: product_includes parameter need to specify exactly one product when segmenting by variation.
sv_SE: Parametern product_includes behöver ange exakt en produkt vid segmentering efter variant.

en: [{site_title}]: Your {report_name} Report download is ready
sv_SE: [{site_title}]: Din {report_name}-rapporthämtning är redo

en: Your Report Download
sv_SE: Din rapporthämtning

en: New Products
sv_SE: Nya produkter

en: Best Sellers
sv_SE: Bästsäljare

en: On Sale
sv_SE: Rea

en: Fan Favorites
sv_SE: Fan favoriter

en: New In
sv_SE: Nyhet

en: Go shopping
sv_SE: Gå och shoppa

en: Write a short welcome message here
sv_SE: Skriv ett kort välkomstmeddelande här

en: Welcome to the store
sv_SE: Välkommen till butiken

en: Write title…
sv_SE: Skriv rubrik…

en: Sorry, you are not allowed to create new pages.
sv_SE: Du har inte behörighet att skapa nya sidor.

en: Limit result set to items that have the specified rate ID(s) assigned.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till artiklar som har den angivna pris-ID:erna tilldelade.

en: Array of options with associated values.
sv_SE: Matris med alternativ med associerade värden.

en: Sorry, you cannot manage these options.
sv_SE: Du kan inte hantera dessa alternativ.

en: You must supply an array of options and values.
sv_SE: Du måste ange en matris med alternativ och värden.

en: Sorry, you cannot view these options.
sv_SE: Du kan inte visa dessa alternativ.

en: You must supply an array of options.
sv_SE: Du måste ange en matris med alternativ.

en: A zip file of the theme to be uploaded.
sv_SE: En zip-fil med det tema som ska laddas upp.

en: Uploaded theme.
sv_SE: Uppladdat tema.

en: Theme installation message.
sv_SE: Temainstallationsmeddelande.

en: Theme installation status.
sv_SE: Temainstallationsstatus.

en: Specified file failed upload test.
sv_SE: Den valda filen klarade inte uppladdningsprovet.

en: Sorry, you are not allowed to install themes on this site.
sv_SE: Du har inte behörighet att installera teman på den här webbplatsen.

en: Limit result set to orders matching part of an order number.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen för beställningar som matchar del av ett beställningsnummer.

en: Sorry, the sample products data file was not found.
sv_SE: Demoprodukternas datafil hittades inte.

en: Homepage
sv_SE: Startsida

en: Homepage created
sv_SE: Startsida skapad

en: An endpoint used for searching download logs for a specific IP address.
sv_SE: En ändpunkt som används för att söka igenom nedladdningsloggar för en specifik IP-adress.

en: Search by similar tax code.
sv_SE: Sök efter liknande momskod.

en: Revenue
sv_SE: Intäkter

en: Content…
sv_SE: Innehåll …

en: Shop by Category
sv_SE: Handla efter kategori

en: Search by similar product name or sku.
sv_SE: Sök efter liknande produktnamn eller artikelnummer.

en: Get Started
sv_SE: Kom igång

en: Renew Subscription
sv_SE: Förnya prenumerationen

note: translators: date the subscription expired, e.g. Jun 7th 2018
en: Your subscription expired on %s. Get a new subscription to continue receiving updates and access to support.
sv_SE: Din prenumeration gick ut %s. Skaffa en ny prenumeration för att fortsätta att få uppdateringar och tillgång till support.

note: translators: name of the extension subscription that expired
en: %s subscription expired
sv_SE: %s prenumerationen gick ut

en: Enable Autorenew
sv_SE: Aktivera automatisk förnyelse

note: translators: number of days until the subscription expires
en: Your subscription expires in %d days. Enable autorenew to avoid losing updates and access to support.
sv_SE: Din prenumeration går ut om %d dagar. Aktivera automatisk förnyelse om du vill undvika att missa viktiga uppdateringar och få tillgång till support.

note: translators: name of the extension subscription expiring soon
en: %s subscription expiring soon
sv_SE: %s prenumerationen går snart ut

en: Install Woo mobile app
sv_SE: Installera Woo-mobilappen

en: Install the WooCommerce mobile app to manage orders, receive sales notifications, and view key metrics — wherever you are.
sv_SE: Installera WooCommerce-mobilappen och hantera beställningar, få säljnotiser och granska nyckeltal – var som helst.

en: Browse
sv_SE: Bläddra

en: Review your orders
sv_SE: Granska dina beställningar

en: New sales record!
sv_SE: Nytt försäljningsrekord!

en: Activate usage tracking
sv_SE: Aktivera användningsspårning

note: translators: 1: open link to WooCommerce.com settings, 2: open link to WooCommerce.com tracking documentation, 3: close link tag.
en: Gathering usage data allows us to improve WooCommerce. Your store will be considered as we evaluate new features, judge the quality of an update, or determine if an improvement makes sense. You can always visit the %1$sSettings%3$s and choose to stop sharing data. %2$sRead more%3$s about what data we collect.
sv_SE: Genom att samla in användningsdata kan vi förbättra WooCommerce. Din butik kommer att övervägas när vi utvärderar nya funktioner, bedömer kvaliteten på en uppdatering, eller bestämmer om en förbättring är meningsfull. Du kan alltid gå till %1$sInställningar%3$s och välja att sluta dela data. %2$sLäs mer%3$s om vilka data vi samlar in.

en: Review
sv_SE: Recension

en: You've hit the 10 orders milestone! Look at you go. Browse some WooCommerce success stories for inspiration.
sv_SE: Du har nått milstolpen 10 beställningar! Det går bra nu. Bläddra igenom några WooCommerce-framgångsberättelser för inspiration.

note: translators: Number of orders processed.
en: Congratulations on processing %s orders!
sv_SE: Grattis till att ha behandlat %s beställningar!

en: Another order milestone! Take a look at your Orders Report to review your orders to date.
sv_SE: Dina beställningar har nått ännu en milstolpe! Ta en titt på din beställningsrapport för att granska dina beställningar hittills.

en: Congratulations on getting your first order! Now is a great time to learn how to manage your orders.
sv_SE: Grattis till din första beställning! Nu är det dags att lära sig hur man hanterar dina beställningar.

note: translators: 1 and 4: Date (e.g. October 16th), 2 and 3: Amount (e.g. $160.00)
en: Woohoo, %1$s was your record day for sales! Net sales was %2$s beating the previous record of %3$s set on %4$s.
sv_SE: Woohoo, %1$s var en rekorddag för din försäljning! Nettoförsäljning var %2$s, vilket slår det tidigare rekordet på %3$s som sattes %4$s.

en: Report table data is being deleted.
sv_SE: Rapporttabelldata tas bort.

en: Report table data is being rebuilt. Please allow some time for data to fully populate.
sv_SE: Rapporttabelldata återskapas. Vänta ett tag tills data fyllts i fullständigt.

en: An import is already in progress. Please allow the previous import to complete before beginning a new one.
sv_SE: En import pågår redan. Låt den tidigare importen slutföras innan du påbörjar en ny.

note: translators: %s: admin note status property.
en: The admin note status prop (%s) is not one of the supported statuses.
sv_SE: The admin note status prop (%s) är inte en av de statusar som stöds.

en: The admin note content_data prop must be an instance of stdClass.
sv_SE: Admin note content_data prop måste vara en instans av stdClass.

note: translators: %s: admin note type.
en: The admin note type prop (%s) is not one of the supported types.
sv_SE: Admin note type prop (%s) är inte en av de typer som stöds.

en: Default Date Range
sv_SE: Standard datumintervall

en: Statuses that require extra action on behalf of the store admin.
sv_SE: Statusar som kräver extra åtgärd åt butiksadministratören.

en: Statuses that should not be included when calculating report totals.
sv_SE: Statusar som inte ska inkluderas vid beräkning av rapportsummor.

en: Actionable order statuses
sv_SE: Beställningsstatusar för åtgärder

en: The admin note action label prop cannot be empty.
sv_SE: Egenskapen för adminanteckningens “action label“ kan inte vara tom.

en: The admin note action name prop cannot be empty.
sv_SE: Egenskapen för adminanteckningens “action name“ kan inte vara tom.

en: The admin note date prop cannot be empty.
sv_SE: Egenskapen för adminanteckningens “date“ kan inte vara tom.

en: The admin note source prop cannot be empty.
sv_SE: Egenskapen för adminanteckningens “source” kan inte vara tom.

en: The admin note status prop cannot be empty.
sv_SE: Egenskapen för adminanteckningens “status“ kan inte vara tom.

en: The admin note type prop cannot be empty.
sv_SE: Egenskapen för adminanteckningens “type“ kan inte vara tom.

en: The admin note title prop cannot be empty.
sv_SE: Egenskapen för adminanteckningens “title“ kan inte vara tom.

en: The admin note content prop cannot be empty.
sv_SE: Egenskapen för adminanteckningens “content“ kan inte vara tom.

en: The admin note locale prop cannot be empty.
sv_SE: Egenskapen för adminanteckningens “locale” kan inte vara tom.

en: The admin note name prop cannot be empty.
sv_SE: Egenskapen för adminanteckningens “name“ kan inte vara tom.

en: Report sync schedulers should be derived from the Automattic\WooCommerce\Internal\Admin\Schedulers\ImportScheduler class.
sv_SE: Schemaläggare för rapportsynkronisering ska härledas från klassen Automattic\WooCommerce\Internal\Admin\Schedulers\ImportScheduler.

en: Database error.
sv_SE: Databasfel.

note: translators: %d: amount of time
en: Stopped the insanity for %d second | Stopped the insanity for %d seconds
sv_SE[0]: Stoppade galenskaperna i %d sekund
sv_SE[1]: Stoppade galenskaperna i %d sekunder

note: translators: %s is the error message
en: %s Support for strings longer than this will be removed in a future version.
sv_SE: %s Stöd för strängar längre än den här kommer att tas bort i en framtida version.

en: Unknown status found for action.
sv_SE: En okänd status påträffades för åtgärden.

en: Invalid value for select or count parameter. Cannot query actions.
sv_SE: Ogiltig kö för vald eller antal-parametern. Det går inte att fråga åtgärder.

en: Activity log for the action.
sv_SE: Aktivitetslogg för åtgärden.

note: translators: %s: exception message
en: There was a failure scheduling the next instance of this action: %s
sv_SE: Det uppstod ett fel med att schemalägga nästa instans av den här åtgärden: %s

note: translators: %s: exception message
en: There was a failure fetching this action: %s
sv_SE: Ett fel inträffade när denna åtgärd skulle hämtas: %s

note: translators: %s: context
en: action ignored via %s
sv_SE: åtgärden ignorerades via %s

note: translators: 1: context 2: exception message
en: action failed via %1$s: %2$s
sv_SE: åtgärden misslyckades via %1$s: %2$s

note: translators: %s: context
en: action complete via %s
sv_SE: åtgärden slutförd via %s

note: translators: %s: context
en: action started via %s
sv_SE: åtgärden startades via %s

note: translators: %d is a number (maximum length of action arguments).
en: ActionScheduler_Action::$args too long. To ensure the args column can be indexed, action args should not be more than %d characters when encoded as JSON.
sv_SE: ActionScheduler_Action::$args är för långt. För att kolumnen args ska kunna indexeras får åtgärdsargumenten inte vara längre än %d tecken när de kodade som JSON.

note: translators: %d: seconds
en: The next queue will begin processing in approximately %d seconds.
sv_SE: Nästa kö kommer att börja bearbetas om ungefär %d sekunder.

note: translators: %s: process URL
en: A new queue has begun processing. <a href="%s">View actions in-progress &raquo;</a>
sv_SE: En ny kö har börjat bearbetas. <a href="%s">Visa pågående åtgärder »</a>

note: translators: 1: action ID 2: schedule
en: Action [%1$s] has an invalid schedule: %2$s
sv_SE: Åtgärden [%1$s] har ett ogiltigt schema: %2$s

en: Settings for WooCommerce admin reporting.
sv_SE: Inställningar för WooCommerce Admin-rapportering.

note: translators: %1$s: updated title, %2$s: blog info name
en: %1$s &lsaquo; %2$s
sv_SE: %1$s ‹ %2$s

en: Excluded report order statuses
sv_SE: Undantagna beställningstatusar för rapport

en: The date/time the action is/was scheduled to run.
sv_SE: Datum/tid då åtgärden schemalades att köras.

en: Scheduled
sv_SE: Schemalagd

en: The action's schedule frequency.
sv_SE: Åtgärdens schemafrekvens.

en: Optional action group.
sv_SE: Valfri åtgärdsgrupp.

en: Optional data array passed to the action hook.
sv_SE: En valfri datamatris skickades till åtgärdshooken.

en: Action statuses are Pending, Complete, Canceled, Failed
sv_SE: Åtgärdsstatusarna är väntande, slutförda, avbrutna, misslyckade

en: Name of the action hook that will be triggered.
sv_SE: Namn på den åtgärdshook som ska utlösas.

en: Scheduled Action Columns
sv_SE: Schemalagda åtgärdskolumner

en: Action Scheduler is a scalable, traceable job queue for background processing large sets of actions. Action Scheduler works by triggering an action hook to run at some time in the future. Scheduled actions can also be scheduled to run on a recurring schedule.
sv_SE: Åtgärdsschemaläggaren är en skalbar, spårbar jobbkö för bakgrundsbearbetning av stora uppsättningar åtgärder. Åtgärdsschemaläggaren fungerar genom att utlösa en åtgärdshook som ska köras någon gång i framtiden. Schemalagda åtgärder kan även schemaläggas att köras enligt ett återkommande schema.

en: About
sv_SE: Om

note: translators: 1: source action ID 2: source store class 3: destination action ID 4: destination store class
en: Migrated action with ID %1$d in %2$s to ID %3$d in %4$s
sv_SE: Migrerade åtgärden med ID %1$d i %2$s till ID %3$d i %4$s

note: translators: %d: amount of actions
en: Migrating %d action | Migrating %d actions
sv_SE[0]: Migrerar %d åtgärd
sv_SE[1]: Migrerar %d åtgärder

en: Action Scheduler migration in progress. The list of scheduled actions may be incomplete.
sv_SE: Åtgärdsschemaläggarmigrering pågår. Listan med schemalagda åtgärder kan vara ofullständig.

note: translators: %s is an action ID.
en: Unable to remove source migrated action %s
sv_SE: Det går inte att ta bort den migrerade källåtgärden %s

note: translators: %s is the Action Scheduler version.
en: About Action Scheduler %s
sv_SE: Om Åtgärdsschemaläggaren %s

en: Destination logger must be configured before running a migration
sv_SE: Målloggaren måste konfigureras innan du kör en migrering

en: Destination store must be configured before running a migration
sv_SE: Mållagret måste konfigureras innan du kör en migrering

en: Source logger must be configured before running a migration
sv_SE: Källoggaren måste konfigureras innan du kör en migrering

en: Source store must be configured before running a migration
sv_SE: Källagret måste konfigureras innan du kör en migrering

note: translators: 1: next cleanup message 2: github issue URL
en: Action Scheduler has migrated data to custom tables; however, orphaned log entries exist in the WordPress Comments table. %1$s <a href="%2$s">Learn more &raquo;</a>
sv_SE: Åtgärdsschemaläggaren har migrerat data till anpassade tabeller. Det finns dock övergivna logginlägg i WordPress-kommentarstabellen. %1$s <a href="%2$s">Läs mer »</a>

note: translators: %s: date interval
en: This data will be deleted in %s.
sv_SE: Dessa data kommer att tas bort i %s.

en: MaxMind Geolocation
sv_SE: MaxMind-geolokalisering

en: Append a unique string to filename for security
sv_SE: Lägg till en unik sträng till filnamnet för säkerhet

en: Filename
sv_SE: Filnamn

en: Redirect only (Insecure)
sv_SE: Enbart omdirigera (osäkert)

en: Unable to detect the Action Scheduler package.
sv_SE: Det går inte att identifiera Åtgärdsschemaläggare-paketet.

en: Action Scheduler package running on your site.
sv_SE: Åtgärdsschemaläggare-paketet som körs på din webbplats.

en: Action Scheduler package
sv_SE: Åtgärdsschemaläggare-paketet

en: Items Subtotal:
sv_SE: Delsumma artiklar:

en: Update country / region
sv_SE: Uppdatera land/region

en: Fees:
sv_SE: Avgifter:

note: translators: Link to WooCommerce Docs.
en: Not required if your download directory is protected. <a href='%s'>See this guide</a> for more details. Files already uploaded will not be affected.
sv_SE: Krävs inte om din nedladdningskatalog är skyddad. <a href='%s'>Se denna guide</a> för mer information. Filer som redan laddats upp påverkas inte.

en: Invalid action - must be a recurring action.
sv_SE: Ogiltig åtgärd – måste vara en återkommande åtgärd.

en: Choose countries / regions&hellip;
sv_SE: Välj länder/regioner …

en: Choose a country / region&hellip;
sv_SE: Välj ett land/region …

en: Coupon(s):
sv_SE: Rabattkod/rabattkoder:

note: translators: Link to WooCommerce Docs.
en: If you are using X-Accel-Redirect download method along with NGINX server, make sure that you have applied settings as described in <a href='%s'>Digital/Downloadable Product Handling</a> guide.
sv_SE: Om du använder nedladdningssättet X-Accel-Redirect tillsammans med en NGINX-server, se till att du har tillämpat inställningar som beskrivs i guiden <a href='%s'>Hantering av digitala/nedladdningsbara produkter</a>.

en: WooCommerce database update done
sv_SE: WooCommerce databasuppdatering utförd

en: WooCommerce database update in progress
sv_SE: WooCommerce databasuppdatering pågår

en: Shipping Country / Region
sv_SE: Fraktland/-region

en: Billing Country / Region
sv_SE: Faktureringsland/-region

en: Country / Region
sv_SE: Land/Region

en: View progress →
sv_SE: Visa förlopp →

en: Select a country / region&hellip;
sv_SE: Välj ett land/region …

en: List of categories
sv_SE: Lista på kategorier

en: List of categories with their product counts
sv_SE: Lista med kategorier med deras produktantal

en: Product on sale
sv_SE: Produkter på rea

en: You are paying for a guest order. Please continue with payment only if you recognize this order.
sv_SE: Du betalar för en gästbeställning. Fortsätt endast med betalningen om du känner igen denna beställning.

en: Filter products by maximum price
sv_SE: Filtrera produkter efter högsta pris

en: Filter products by minimum price
sv_SE: Filtrera produkter efter lägsta pris

[ctx: block description]
en: Display a call to action button which either adds the product to the cart, or links to the product page.
sv_SE: Visa en uppmaningsknapp som antingen lägger till produkten i varukorgen eller länkar till produktsidan.

en: Center
sv_SE: Centrerat

en: Color
sv_SE: Färg

en: Small
sv_SE: Liten

en: Size
sv_SE: Storlek

en: And
sv_SE: Och

en: Price: high to low
sv_SE: Pris: högt till lågt

en: Price: low to high
sv_SE: Pris: lågt till högt

en: Latest
sv_SE: Senaste

en: Popularity
sv_SE: Popularitet

en: Thumbnail sizes for responsive images.
sv_SE: Miniatyrstorlekar för responsiva bilder.

en: Thumbnail srcset for responsive images.
sv_SE: Miniatyrstorlekar för responsiva bilder.

en: Thumbnail URL.
sv_SE: URL till miniatyr.

en: Full size image URL.
sv_SE: URL till stor bild.

en: Button description.
sv_SE: Knappbeskrivning.

en: Button text.
sv_SE: Knapptext.

en: Is the product in stock?
sv_SE: Finns produkten i lager?

en: Is the product purchasable?
sv_SE: Går produkten att köpa?

en: Price amount.
sv_SE: Prisbelopp.

en: Price range, if applicable.
sv_SE: Prisintervall, om tillämpligt.

en: Sale product price, if applicable.
sv_SE: Rabatterat produktpris, om tillämpligt.

en: If this attribute has term archive pages.
sv_SE: Om det här attributet har termen arkivera sidor.

en: How terms in this attribute are sorted by default.
sv_SE: Hur termer i det här attributet sorteras som standard.

en: Attribute type.
sv_SE: Attributtyp.

en: Stock keeping unit, if applicable.
sv_SE: Lagerhållningsenhet, om tillämpligt.

en: Number of objects (posts of any type) assigned to the term.
sv_SE: Antal objekt (inlägg av alla typer) som tilldelats termen.

en: Term description.
sv_SE: Termbeskrivning.

en: String based identifier for the term.
sv_SE: Strängbaserad identifierare för termen.

en: Limit result set to products with a certain average rating.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till produkter med ett visst genomsnittligt betyg.

en: The logical relationship between attributes when filtering across multiple at once.
sv_SE: Den logiska relationen mellan attribut vid filtrering över flera samtidigt.

en: List of attribute term IDs.
sv_SE: Lista med term-ID:er för attribut.

en: Attribute taxonomy name.
sv_SE: Attributets taxonominamn.

en: Limit result set to products with selected global attributes.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till produkter med valda globala attribut.

en: When limiting response using after/before, which date column to compare against.
sv_SE: Vilken datumkolumn att jämföra mot vid begränsning av svaret med efter/före.

en: Limit response to resources created before a given ISO8601 compliant date.
sv_SE: Begränsa svar till resurser som skapats innan ett visst ISO8601-kompatibelt datum.

en: If true, calculates rating counts for products in the collection.
sv_SE: Om sant beräknas betygsättningsantal för produkter i samlingen.

en: Taxonomy name.
sv_SE: Taxonominamn.

en: If requested, calculates attribute term counts for products in the collection.
sv_SE: Om det har begärts beräknas attributtermantal för produkter i samlingen.

en: If true, calculates the minimum and maximum product prices for the collection.
sv_SE: Om sant beräknas minsta och högsta produktpriser för samlingen.

en: Returns number of products with each average rating.
sv_SE: Returnerar antal produkter med varje genomsnittligt betyg.

en: Number of products.
sv_SE: Antal produkter.

en: Max price found in collection of products.
sv_SE: Högsta pris som hittades i produktsamlingen.

en: Min price found in collection of products.
sv_SE: Lägsta pris som hittades i produktsamlingen.

en: Invalid attribute ID.
sv_SE: Ogiltigt attribut-ID.

en: Attribute does not exist.
sv_SE: Attributet finns inte.

en: Unique identifier for the attribute.
sv_SE: Unik identifierare för attributet.

note: translators: %1$s: Attribute name, %2$s: Allowed values.
en: Invalid value posted for %1$s. Allowed values: %2$s
sv_SE: Ogiltigt värde publicerades för %1$s. Tillåtna värden: %2$s

en: Total post count.
sv_SE: Totalt antal inlägg.

en: Vientiane Province
sv_SE: Vientiane-provinsen

[ctx: checkout-validation]
note: translators: %s: field name
en: Shipping %s
sv_SE: Frakt %s

en: Thank you for your payment. Your transaction has been completed, and a receipt for your purchase has been emailed to you. Log into your PayPal account to view transaction details.
sv_SE: Tack för din betalning. Din transaktion har slutförts och ett kvitto har skickats till din e-post. Logga in på ditt PayPal-konto för att visa transaktionsuppgifter.

en: Number of items in the cart.
sv_SE: Antal artiklar i varukorgen.

en: Unique identifier for the item within the cart.
sv_SE: Unik identifierare för artikeln i varukorgen.

en: This product cannot be added to the cart.
sv_SE: Denna produkt kan inte läggas till i varukorgen.

en: Unable to retrieve cart.
sv_SE: Kan inte hämta varukorg.

en: Regular product price.
sv_SE: Ordinarie produktpris.

en: List of cart items.
sv_SE: Lista med varukorgsartiklar.

en: Cannot create an existing cart item.
sv_SE: Kan inte att skapa en befintlig varukorgsartikel.

en: List of attribute slug(s). If a term ID is provided, this will be ignored.
sv_SE: Lista över permalänk/permalänkar (slug) för attribut. Om ett term-ID har angetts kommer detta att ignoreras.

en: Unique identifier for the fee within the cart.
sv_SE: Unik identifierare för varukorgsavgiften.

en: Cart item does not exist.
sv_SE: Varukorgsartikeln finns inte.

en: Total weight (in grams) of all products in the cart.
sv_SE: Total vikt (i gram) för alla produkter i varukorgen.

en: Add to cart button parameters.
sv_SE: Parametrar för knappen ”Lägg i varukorg”.

en: The cart item product or variation ID.
sv_SE: Produkt- eller variant-ID för varukorgsartikeln.

en: Chosen attributes (for variations).
sv_SE: Valda attribut (för varianter).

en: No matching variation found.
sv_SE: Ingen matchande variant hittades.

[ctx: checkout-validation]
note: translators: %s: field name
en: Billing %s
sv_SE: %s för fakturering

en: Missing variation data for variable product.
sv_SE: Variantdata för variabel produkt saknas.

en: True if the cart needs shipping. False for carts with only digital goods or stores with no shipping methods set-up.
sv_SE: Sant om frakt krävs för varukorgen. Falskt för varukorgar som enbart innehåller digitala varor eller för butiker utan några konfigurerade leveranssätt.

en: Variation attribute value.
sv_SE: Värde för variantattribut.

en: Variation attribute name.
sv_SE: Namn för variantattribut.

en: Filter condition	 being performed which may affect counts. Valid values include "and" and "or".
sv_SE: Filtervillkor	 utförs som kan påverka antalet. Giltiga värden inkluderar ”and” och ”or”.

en: Is the product on sale?
sv_SE: Är produkten på rea?

en: Missing product ID
sv_SE: Produkt-ID saknas

note: translators: %d number of seconds
en: You cannot add a new payment method so soon after the previous one. Please wait for %d second. | You cannot add a new payment method so soon after the previous one. Please wait for %d seconds.
sv_SE[0]: Du kan inte lägga till en ny betalningsmetod så snart efter den föregående. Vänta %d sekund.
sv_SE[1]: Du kan inte lägga till en ny betalningsmetod så snart efter den föregående. Vänta %d sekunder.

note: translators: 1: wc_get_product 2: woocommerce_init 3: woocommerce_after_register_taxonomy 4: woocommerce_after_register_post_type
en: %1$s should not be called before the %2$s, %3$s and %4$s actions have finished.
sv_SE: %1$s bör inte anropas innan åtgärderna %2$s, %3$s och %4$s har slutförts.

note: translators: %1$s: usage tracking help link
en: Learn more about how usage tracking works, and how you'll be helping in our <a href="%1$s" target="_blank">usage tracking documentation</a>.
sv_SE: Läs mer om hur användningsspårning fungerar och hur du hjälper till i vår <a href="%1$s" target="_blank">dokumentation om användningsspårning</a>.

en: Invalid product type: passed ID does not correspond to a product variation.
sv_SE: Ogiltig produkttyp: godkänt ID motsvarar inte någon produktvariant.

en: MaxMind License Key
sv_SE: MaxMind-licensnyckel

en: An integration for utilizing MaxMind to do Geolocation lookups. Please note that this integration will only do country lookups.
sv_SE: En integration för att använda MaxMind för geolokaliseringssökningar. Observera att denna integration endast utför landssökningar.

en: Missing MaxMind Reader library!
sv_SE: MaxMind-läsarbibliotek saknas!

en: Failed to download the MaxMind database.
sv_SE: Det gick inte att hämta MaxMind-databasen.

en: The location that the MaxMind database should be stored. By default, the integration will automatically save the database here.
sv_SE: Platsen där MaxMind-databasen ska sparas. Som standard sparar integrationen databasen här automatiskt.

en: Database File Path
sv_SE: Sökväg för databas

en: The MaxMind license key is invalid. If you have recently created this key, you may need to wait for it to become active.
sv_SE: MaxMind-licensnyckeln är ogiltig. Om du har skapat den här nyckeln nyligen kan du behöva vänta tills den blir aktiv.

note: translators: %1$s: Documentation URL
en: The key that will be used when dealing with MaxMind Geolocation services. You can read how to generate one in <a href="%1$s">MaxMind Geolocation Integration documentation</a>.
sv_SE: Den nyckel som kommer att användas för MaxMind Geolocation-tjänster. Anvisningar för hur du skapar en finns i <a href="%1$s">dokumentationen om MaxMind Geolocation Integration</a>.

note: translators: %s: search query
en: Search results for "%s"
sv_SE: Sökresultat för ”%s”

note: translators: Actual coupon code.
en: An unexpected error happened while applying the Coupon %s.
sv_SE: Ett oväntat fel uppstod under tillämpning av rabattkoden %s.

note: translators: Actual coupon code.
en: Coupon %s was used in another transaction during this checkout, and coupon usage limit is reached. Please remove the coupon and try again.
sv_SE: Rabattkoden %s användes i en annan transaktion under detta köp och användningsgränsen för rabattkoden har nåtts. Ta bort rabattkoden och försök igen.

note: translators: Actual coupon code.
en: You have used this coupon %s in another transaction during this checkout, and coupon usage limit is reached. Please remove the coupon and try again.
sv_SE: Du har använt rabattkoden %s i en annan transaktion under detta köp och användningsgränsen för rabattkoden har nåtts. Ta bort rabattkoden och försök igen.

note: translators: %s: decimal
en: Please enter a value with one decimal point (%s) without thousand separators.
sv_SE: Ange ett värde med en decimal (%s) utan tusentalsavgränsare.

en: The "WooCommerce Admin" plugin will be installed and activated
sv_SE: WooCommerce Admin-tillägget kommer att installeras och aktiveras

en: Yes please
sv_SE: Ja, tack

en: Get your store up and running more quickly with our new and improved setup experience
sv_SE: Få igång din e-handel snabbare med vår nya och förbättrade installationsupplevelse

en: Welcome to
sv_SE: Välkommen till

note: translators: %1%s: integration page %2$s: general settings page
en: You must enter a valid license key on the <a href="%1$s">MaxMind integration settings page</a> in order to use the geolocation service. If you do not need geolocation for shipping or taxes, you should change the default customer location on the <a href="%2$s">general settings page</a>.
sv_SE: Du måste ange en giltig licensnyckel på <a href="%1$s">sidan för MaxMind-integrationsinställningar</a> för att använda geolokaliseringstjänsten. Om du inte behöver geolokalisering för frakt eller moms, bör du ändra standardkundplatsen på <a href="%2$s">sidan för allmänna inställningar</a>.

note: translators: %s product name
en: %s is a variable product parent and cannot be added.
sv_SE: %s är en variabel överordnad produkt och går inte att lägga till.

en: Shipping costs are calculated during checkout.
sv_SE: Fraktkostnader beräknas i kassan.

en: Geolocation has not been configured.
sv_SE: Geolokalisering har inte konfigurerats.

en: Every 15 Days
sv_SE: Var 15:e dag

en: Search products…
sv_SE: Sök produkter …

en: Amount of reviews that the product has.
sv_SE: Antal recensioner som lämnats för produkten.

en: The date the review was created, in the site's timezone in human-readable format.
sv_SE: Datumet då recensionen skapades, i webbplatsens tidszon och ett format som är läsbart för människor.

en: Name of the product that the review belongs to.
sv_SE: Namn på produkten som recensionen tillhör.

en: Permalink of the product that the review belongs to.
sv_SE: Permalänk för produkten som recensionen tillhör.

en: Image of the product that the review belongs to.
sv_SE: Bild på produkten som recensionen tillhör.

en: Western
sv_SE: Västra

en: Enable usage tracking and help improve WooCommerce
sv_SE: Aktivera användningsspårning och hjälp till att förbättra WooCommerce

en: Eastern
sv_SE: Östra

en: Northern
sv_SE: Norra

en: North-Western
sv_SE: Nordvästra

en: Southern
sv_SE: Södra

en: Copperbelt
sv_SE: Kopparbältet

en: Help improve WooCommerce with usage tracking
sv_SE: Hjälp till att förbättra WooCommerce med användningsspårning

en: Browse products
sv_SE: Bläddra bland produkter

note: translators: %s: shipping zone name.
en: Customer matched zone "%s"
sv_SE: Kunden matchade zonen ”%s”

en: The coupon will expire at 00:00:00 of this date.
sv_SE: Rabattkoden löper ut klockan 00:00:00 detta datum.

en: Jetpack logo
sv_SE: Jetpack-logga

en: Columns:
sv_SE: Kolumner:

en: Go to category
sv_SE: Gå till kategori

en: Shop now
sv_SE: Handla nu

en: Show description
sv_SE: Visa beskrivning

en: Columns
sv_SE: Kolumner

en: Product title
sv_SE: Produktrubrik

note: translators: 1: is a link to a support document. 2: closing link
en: Your installation of WooCommerce is incomplete. If you installed WooCommerce from GitHub, %1$splease refer to this document%2$s to set up your development environment.
sv_SE: Din installation av WooCommerce är inte slutförd. Om du installerade WooCommerce från GitHub, %1$skan du följa det här dokumentet%2$s för att konfigurera din utvecklarmiljö.

en: Your installation of WooCommerce is incomplete. If you installed WooCommerce from GitHub, please refer to this document to set up your development environment: https://github.com/woocommerce/woocommerce/wiki/How-to-set-up-WooCommerce-development-environment
sv_SE: Din installation av WooCommerce är inte slutförd. Om du installerade WooCommerce från GitHub, kan du följa det här dokumentet för att konfigurera din utvecklarmiljö. https://github.com/woocommerce/woocommerce/wiki/How-to-set-up-WooCommerce-development-environment

en: Category URL.
sv_SE: Kategori-URL.

note: Translators: %s package name.
en: Missing the WooCommerce %s package
sv_SE: Saknar WooCommerce %s-paketet

[ctx: with first and last result]
note: translators: 1: first result 2: last result 3: total results 4: sorted by
en: Showing %1$d&ndash;%2$d of %3$d result | Showing %1$d&ndash;%2$d of %3$d results
sv_SE[0]: Visar %1$d–%2$d av %3$d resultat
sv_SE[1]: Visar %1$d–%2$d av %3$d resultat

en: Operator to compare product tags.
sv_SE: Operatör för att jämföra produktetiketter.

en: Product variation attributes, if applicable.
sv_SE: Variantattribut för produkt, om tillämpligt.

en: WooCommerce Admin icon
sv_SE: WooCommerce Admin-ikonen

en: Manage your store's reports and monitor key metrics with a new and improved interface and dashboard.
sv_SE: Hantera din butiks rapporter och övervaka viktiga mått med ett nytt och förbättrat gränssnitt och instrumentpanel.

en: Use WooCommerce Shipping (powered by WooCommerce Services & Jetpack) to save time at the post office by printing your shipping labels at home.
sv_SE: Använd WooCommerce Shipping (drivs av WooCommerce Services och Jetpack) för att spara tid på posten genom att skriva ut dina fraktsedlar hemma.

en: Did you know you can print shipping labels at home?
sv_SE: Visste du att du kan skriva ut fraktsedlar hemma?

en: Import as meta data
sv_SE: Importera som metadata

note: Translators: %d variation count.
en: %d variation does not have a price. | %d variations do not have prices.
sv_SE[0]: %d variant har inget pris.
sv_SE[1]: %d varianter har inga priser.

en: List additional tax classes you need below (1 per line, e.g. Reduced Rates). These are in addition to "Standard rate" which exists by default.
sv_SE: Lista ytterligare momsklasser du behöver nedan (1 per rad, t.ex. nedsatt moms). Dessa är utöver ”Standardmoms” som finns som standard.

en: Tags (comma separated)
sv_SE: Etiketter (separerade med kommatecken)

en: Tags (space separated)
sv_SE: Etiketter (separerade med mellanslag)

en: Variations (and their attributes) that do not have prices will not be shown in your store.
sv_SE: Varianter (och deras attribut) som inte har några priser kommer inte att visas i din butik.

en: Unable to retrieve database information. Usually, this is not a problem, and it only means that your install is using a class that replaces the WordPress database class (e.g., HyperDB) and WooCommerce is unable to get database information.
sv_SE: Det går inte att hämta databasinformation. Vanligtvis är det här inte ett problem och innebär bara att din installation använder en klass som ersätter WordPress-databasklassen (t.ex., HyperDB) och WooCommerce därmed inte kan hämta databasinformationen.

en: Database information:
sv_SE: Databasinformation:

note: Translators: %1$f: Table size, %2$f: Index size, %3$s Engine.
en: Data: %1$.2fMB + Index: %2$.2fMB + Engine %3$s
sv_SE: Data: %1$.2fMB + Index: %2$.2fMB + Motor %3$s

en: Drag and drop to set admin attribute order
sv_SE: Dra och släpp för att ange sortering för adminattribut

en: Zero rate
sv_SE: Momsfritt

en: Reduced rate
sv_SE: Nedsatt moms

en: Congratulations on the sale.
sv_SE: Grattis till försäljningen.

en: Thanks for using {site_url}!
sv_SE: Tack för att du använder {site_url}!

en: Generate coupon code
sv_SE: Generera rabattkod

en: Town / Village
sv_SE: Ort

en: Postal code
sv_SE: Postnummer

en: Invalid field
sv_SE: Ogiltigt fält

en: Additional content
sv_SE: Ytterligare innehåll

en: Text to appear below the main email content.
sv_SE: Text som visas under det huvudsakliga e-postinnehållet.

en: Tax class requires a valid name
sv_SE: Momsklass kräver ett giltigt namn

en: Tax class slug already exists
sv_SE: Slug för momsklass finns redan

note: translators: 1: URL of WordPress.org Repository 2: URL of the GitHub Repository release page
en: Or you can download a pre-built version of the plugin from the <a href="%1$s">WordPress.org repository</a> or by visiting <a href="%2$s">the releases page in the GitHub repository</a>.
sv_SE: Eller så kan du ladda ner en förbyggd version av tillägget från <a href="%1$s">WordPress.org-katalogen</a> eller genom att besöka <a href="%2$s">versionssidan i GitHub-katalogen</a>.

en: Order not editable
sv_SE: Beställningen går inte att redigera

en: You do not have permission to install plugins.
sv_SE: Du har inte behörighet att installera tillägg.

en: Learn how to upgrade
sv_SE: Läs hur du uppgraderar

en: The sale will start at 00:00:00 of "From" date and end at 23:59:59 of "To" date.
sv_SE: Rean börjar 00:00:00 på ”Från”-datumet och slutar 23:59:59 på ”Till”-datumet.

en: Order fully refunded.
sv_SE: Beställningen är återbetald till fullo.

en: Selecting no country / region to sell to prevents from completing the checkout. Continue anyway?
sv_SE: Om du inte väljer ett land/en region att sälja till förhindrar detta att köp kan slutföras. Fortsätt ändå?

en: Note: WP CRON has been disabled on your install which may prevent this update from completing.
sv_SE: Obs: WP CRON är inaktiverat i din installation, vilket kan leda till att denna uppdatering inte kan genomföras.

en: There was a failure fetching this action
sv_SE: Ett fel inträffade när denna åtgärd skulle hämtas

en: Please enter a valid Eircode.
sv_SE: Skriv in en giltig Eircode.

en: You can manually run queued updates here.
sv_SE: Här kan du manuellt genomföra väntande uppdateringar.

en: Product display, sorting, and reports may not be accurate until this finishes. It will take a few minutes and this notice will disappear when complete.
sv_SE: Innan detta är klart kan det hända att visning av produkter, sortering och rapporter inte är korrekta. Det tar några minuter och denna notis försvinner när upgiften är avslutad.

note: translators: %s: attribute name
en: &larr; Back to "%s" attributes
sv_SE: &larr; Tillbaka till attribut för ”%s”

en: Newest Scheduled Date
sv_SE: Senaste schemalagda datum

en: Oldest Scheduled Date
sv_SE: Äldsta schemalagda datum

en: Count
sv_SE: Antal

en: Action Status
sv_SE: Status för åtgärd

en: Action Scheduler
sv_SE: Åtgärdsschemaläggare

note: translators: %s php class name
en: The %s class can only be run within WP CLI.
sv_SE: Klassen %s kan endast köras i WP CPLI.

en: Decrease existing stock by:
sv_SE: Minska befintligt lager med:

en: Increase existing stock by:
sv_SE: Öka befintligt lager med:

en: View progress &rarr;
sv_SE: Visa förlopp &rarr;

en: Learn more about updates
sv_SE: Läs mer om uppdateringar

en: Update WooCommerce Database
sv_SE: Uppdatera WooCommerce-databas

note: translators: %1$s: opening <a> tag %2$s: closing </a> tag translators: 1: Link to docs 2: Close link.
en: The database update process runs in the background and may take a little while, so please be patient. Advanced users can alternatively update via %1$sWP CLI%2$s.
sv_SE: Databasuppdateringsprocessen körs i bakgrunden och kan ta lite tid, så ha tålamod. Avancerade användare kan även välja att uppdatera via %1$sWP CLI%2$s.

en: WooCommerce has been updated! To keep things running smoothly, we have to update your database to the newest version.
sv_SE: WooCommerce har uppdaterats! För att hålla saker och ting igång smidigt, måste vi uppdatera din databas till den senaste versionen.

en: WooCommerce database update required
sv_SE: WooCommerce databasuppdatering krävs

en: WooCommerce is updating the database in the background. The database update process may take a little while, so please be patient.
sv_SE: WooCommerce uppdaterar databasen i bakgrunden. Databasuppdateringsprocessen kan ta lite tid, så ha tålamod.

en: Updating database
sv_SE: Uppdaterar databas

note: translators: 1: Number of database updates 2: List of update callbacks
en: Found %1$d updates (%2$s)
sv_SE: Hittade %1$d uppdateringar (%2$s)

note: translators: %s Database version number
en: No updates required. Database version is %s
sv_SE: Inga uppdateringar krävs. Databasversionen är %s

note: Translators: %d stock amount
en: Stock: %d
sv_SE: Lager: %d

note: translators: %1$s: item name %2$s: stock change
en: Deleted %1$s and adjusted stock (%2$s)
sv_SE: Tog bort %1$s och justerade lager (%2$s)

en: Invalid items
sv_SE: Ogiltiga objekt

en: Invalid rate
sv_SE: Ogiltig moms

note: translators: %s item name.
en: Added line items: %s
sv_SE: Tillagda radobjekt: %s

en: Your account was created successfully. Your login details have been sent to your email address.
sv_SE: Ditt konto har skapats. Dina inloggningsuppgifter har skickats till din e-postadress.

en: Your account was created successfully and a password has been sent to your email address.
sv_SE: Ditt konto har skapats och ett lösenord har skickats till din e-postadress.

note: translators: 1: action ID 2: hook name
en: Completed processing action %1$s with hook: %2$s
sv_SE: Slutförde bearbetningsåtgärd %1$s med hook: %2$s

en: [{site_title}]: Order #{order_number} has been cancelled
sv_SE: [{site_title}]: Beställning #{order_number} har avbrutits

en: WooCommerce is updating product data in the background
sv_SE: WooCommerce uppdaterar produktdata i bakgrunden

en: Display suggestions within WooCommerce
sv_SE: Visa förslag inom WooCommerce

en: Show Suggestions
sv_SE: Visa förslag

en: Marketplace suggestions
sv_SE: Marketplace-förslag

note: Translators: %s URL to tracking info screen.
en: To opt out, leave this box unticked. Your store remains untracked, and no data will be collected. Read about what usage data is tracked at: %s.
sv_SE: För att välja bort detta, lämna denna ruta omarkerad. Din butik kommer inte att spåras, och inga data kommer att samlas in. Läs om vilka användardata som spåras på: %s.

en: five star
sv_SE: fem stjärnor

note: translators: %s item name.
en: Adjusted stock: %s
sv_SE: Justerat lager: %s

en: Allow usage of WooCommerce to be tracked
sv_SE: Tillåt användning av WooCommerce att spåras

en: Enable tracking
sv_SE: Aktivera spårning

en: Allow personal data to be removed in bulk from orders
sv_SE: Tillåt att personuppgifter massraderas från beställningar

en: Personal data removal
sv_SE: Borttagning av personuppgifter

en: Remove access to downloads on request
sv_SE: Ta bort åtkomst till nedladdningar på begäran

en: Remove personal data from orders on request
sv_SE: Ta bort personuppgifter från beställningar på begäran

en: Dropin Plugins
sv_SE: Dropin-tillägg

en: Inactive plugins
sv_SE: Inaktiva tillägg

en: Site address (URL)
sv_SE: Webbplatsadress (URL)

en: WordPress address (URL)
sv_SE: WordPress-adress (URL)

en: Dismiss this suggestion
sv_SE: Avfärda detta förslag

en: Enter a coupon code to apply. Discounts are applied to line totals, before taxes.
sv_SE: Ange en rabattkod som ska användas. Rabatter tillämpas på radsummor, innan moms.

en: Start Import
sv_SE: Starta import

en: Create Product
sv_SE: Skapa produkt

en: Adds an option to the orders screen for removing personal data in bulk. Note that removing personal data cannot be undone.
sv_SE: Lägger till ett alternativ i dina beställningar för att ta bort personuppgifter i bulk. Observera att borttagning av personuppgifter inte kan ångras.

en: Is your site connected to WooCommerce.com?
sv_SE: Är din webbplats ansluten till WooCommerce.com?

en: Must Use Plugins
sv_SE: MU-tillägg (permanentaktiverade tillägg)

en: We show contextual suggestions for official extensions that may be helpful to your store.
sv_SE: Vi visar kontextuella förslag på officiella utökningar som kan vara till hjälp för din butik.

en: Manage suggestions
sv_SE: Hantera förslag

en: WooCommerce.com Usage Tracking Documentation
sv_SE: Dokumentation om WooCommerce.com-användningsspårning

en: action_args should not be overwritten when calling wc_get_template.
sv_SE: action_args bör inte skrivas över vid anrop av wc_get_template.

[ctx: Marketplace suggestions]
en: Get more options
sv_SE: Skaffa fler alternativ

en: Browse the Marketplace
sv_SE: Bläddra på marknadsplatsen

en: Extensions can add new functionality to your product pages that make your store stand out
sv_SE: Utökningar kan lägga till nya funktioner på dina produktsidor som gör att din butik sticker ut

en: Enhance your products
sv_SE: Förbättra dina produkter

en: Facebook for WooCommerce
sv_SE: Facebook för WooCommerce

en: Facebook icon
sv_SE: Facebook-ikon

en: Enjoy all Facebook products combined in one extension: pixel tracking, catalog sync, messenger chat, shop functionality and Instagram shopping (coming soon)!
sv_SE: Njut av alla Facebook-produkter kombinerade i en utökning: pixelspårning, katalogsynk, Messenger-chat, butiksfunktionalitet och Instagram-shopping (kommer snart)!

en: Usage Tracking
sv_SE: Användningsspårning

en: WooCommerce Status
sv_SE: WooCommerce-status

en: Before discount
sv_SE: Före rabatt

note: translators: %s: discount amount
en: %s discount
sv_SE: %s rabatt

en: Refund the line items above. This will show the total amount to be refunded
sv_SE: Återbetala radartiklarna ovan. Detta kommer att visa det totala belopp som ska återbetalas

en: Determines if hidden or visible catalog products are shown.
sv_SE: Bestämmer om dolda eller synliga katalogprodukter visas.

en: Operator to compare product attribute terms.
sv_SE: Operatör för att jämföra produktattributtermer.

en: Operator to compare product category terms.
sv_SE: Operatör för att jämföra produktkategori termer.

en: Number of terms in the attribute taxonomy.
sv_SE: Antal termer i attributets taxonomi.

en: Lookup tables are regenerating
sv_SE: Uppslagstabeller återskapas

en: This tool will regenerate product lookup table data. This process may take a while.
sv_SE: Detta verktyg kommer att återskapa produktuppslagstabelldata. Denna process kan ta en stund.

en: Product lookup tables
sv_SE: Produktuppslagstabeller

en: cURL installed but unable to retrieve version.
sv_SE: cURL installerat men kan inte hämta version.

en: Inactive plugins.
sv_SE: Inaktiva tillägg.

en: Limit result set to orders which have specific statuses.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till beställningar som har specifika statusar.

en: Attribute slug.
sv_SE: Dynamiskt datafält för attribut.

en: Dropins & MU plugins.
sv_SE: Insticksprogram och MU-tillägg.

en: Order status set to refunded. To return funds to the customer you will need to issue a refund through your payment gateway.
sv_SE: Beställningsstatus satt till återbetalning. För att återbetala belopp till kunden måste du skapa en återbetalning genom din betalningsmodul.

en: Virgin Islands (US)
sv_SE: Amerikanska Jungfruöarna

en: Virgin Islands (British)
sv_SE: Brittiska Jungfruöarna

en: North Macedonia
sv_SE: Nordmakedonien

en: Wake Island
sv_SE: Wakeöarna

en: Palmyra Atoll
sv_SE: Palmyraatollen

en: Navassa Island
sv_SE: Navassaön

en: Kingman Reef
sv_SE: Kingmanrevet

en: Johnston Atoll
sv_SE: Johnstonatollen

en: Jarvis Island
sv_SE: Jarvisön

en: Howland Island
sv_SE: Howlandön

en: Baker Island
sv_SE: Bakerön

note: translators: %s opening and closing link tags respectively
en: You must be %1$slogged in%2$s to post a review.
sv_SE: Du måste vara %1$sinloggad%2$s för att skriva en recension.

en: We have finished processing your order.
sv_SE: Vi har slutfört behandlingen av din beställning.

en: Shipping options will be updated during checkout.
sv_SE: Fraktalternativ kommer att uppdateras i kassan.

note: Translators: $s shipping destination.
en: Shipping to %s.
sv_SE: Frakt till %s.

note: translators: %1$s: Order number. %2$s: Customer full name
en: Notification to let you know &mdash; order #%1$s belonging to %2$s has been cancelled:
sv_SE: Meddelande för att låta dig veta att beställning #%1$s som tillhör %2$s har avbrutits:

en: Shop order
sv_SE: Butiksbeställning

note: translators: %s: error message
en: Invalid image: %s
sv_SE: Ogiltig bild: %s

en: Webhook status must be valid.
sv_SE: Webhook-status måste vara giltig.

note: translators: %s: Order number
en: Just to let you know &mdash; we've received your order #%s, and it is now being processed:
sv_SE: Vi har tagit emot din beställning (%s) och har börjat behandla den:

en: Update database
sv_SE: Uppdatera databas

en: Default product category cannot be deleted.
sv_SE: Standardproduktkategori kan inte tas bort.

en: account erasure request
sv_SE: begäran om borttagning av konto

en: Database upgrade routine has been scheduled to run in the background.
sv_SE: Databasuppgraderingsrutinen har schemalagts för körning i bakgrunden.

en: This tool will update your WooCommerce database to the latest version. Please ensure you make sufficient backups before proceeding.
sv_SE: Det här verktyget kommer att uppdatera din WooCommerce-databas till den senaste versionen. Se till att utföra tillräcklig säkerhetskopiering innan du fortsätter.

en: Variation cannot be imported: Parent product cannot be a product variation
sv_SE: Varianten kunde inte importeras: Överordnad produkt kan inte vara en produktvariant

en: WooCommerce Endpoints
sv_SE: WooCommerce-ändpunkter

en: You do not have permission to assign API Keys to the selected user.
sv_SE: Du saknar behörighet att tilldela den valda användaren API-nycklar.

en: Feel free to reconnect again using the button below.
sv_SE: Du får gärna återansluta med hjälp av knappen nedan.

en: Sorry to see you go.
sv_SE: Synd att du lämnar oss.

en: discounted shipping labels
sv_SE: fraktetiketter med rabatt

en: payment setup and discounted shipping labels
sv_SE: betalningsinstallation och fraktetiketter med rabatt

en: You do not have permission to revoke API Keys
sv_SE: Du saknar behörighet att återkalla API-nycklar

en: You do not have permission to revoke this API Key
sv_SE: Du saknar behörighet att återkalla denna API-nyckel

en: You do not have permission to edit this API Key
sv_SE: Du saknar behörighet att redigera denna API-nyckel

en: automated taxes and discounted shipping labels
sv_SE: automatiskt beräknad moms och fraketiketter med rabatt

en: Details for order #{order_number}
sv_SE: Detaljer för beställning #{order_number}

note: translators: %1$s: Order ID. %2$s: Order date
en: [Order #%1$s] (%2$s)
sv_SE: [Beställning #%1$s] (%2$s)

en: If you didn't make this request, just ignore this email. If you'd like to proceed:
sv_SE: Om du inte gjort denna förfrågan kan du bara ignorera det här e-postmeddelandet. Om du vill fortsätta:

note: translators: %s: Store name
en: Someone has requested a new password for the following account on %s:
sv_SE: Någon har begärt ett nytt lösenord för följande konto på %s:

note: translators: %s: Store admin email
en: We hope to see you again soon.
sv_SE: Vi hoppas att vi ses snart igen.

en: Thanks!
sv_SE: Tack!

en: We look forward to fulfilling your order soon.
sv_SE: Vi ser fram emot att behandla din beställning.

note: translators: %s: Site title
en: Your order on %s has been partially refunded. There are more details below for your reference:
sv_SE: Din beställning på %s har blivit delvis återbetald. Ytterligare information finns nedan:

note: translators: %s: Site title
en: Your order on %s has been refunded. There are more details below for your reference:
sv_SE: Din beställning på %s har blivit återbetald. Ytterligare information finns nedan:

en: As a reminder, here are your order details:
sv_SE: Som en påminnelse, här är dina beställningsdetaljer:

en: We look forward to seeing you soon.
sv_SE: Vi ser fram emot att se dig snart.

note: translators: %s Order date translators: %s: Order date
en: Here are the details of your order placed on %s:
sv_SE: Här är detaljerna i din beställning gjord den %s:

note: translators: %1$s: Site title, %2$s: Username, %3$s: My account link
en: Thanks for creating an account on %1$s. Your username is %2$s. You can access your account area to view orders, change your password, and more at: %3$s
sv_SE: Tack för att du skapade ett konto hos %1$s. Ditt användarnamn är %2$s. I ditt konto kan du se dina beställningar, byta ditt lösenord och mycket mer: %3$s

en: The following note has been added to your order:
sv_SE: Följande anteckning har skapats angående din beställning:

note: translators: %1$s Site title, %2$s Order pay link translators: %1$s: Site title, %2$s: Order pay link
en: An order has been created for you on %1$s. Your order details are below, with a link to make payment when you’re ready: %2$s
sv_SE: En beställning har skapats för dig på %1$s. Din beställningsinformation finns nedan, med en länk som du kan använda för att betala när du är redo: %2$s

en: Thanks for shopping with us.
sv_SE: Tack för att du handlar av oss.

note: translators: %s: Customer first name translators: %s: Customer username
en: Hi %s,
sv_SE: Hej %s,

note: translators: %s: Customer billing full name
en: You’ve received the following order from %s:
sv_SE: Du har mottagit följande beställning från %s:

en: Hopefully they’ll be back. Read more about <a href="https://woocommerce.com/document/managing-orders/">troubleshooting failed payments</a>.
sv_SE: Förhoppningsvis kommer de tillbaka. Läs mer om <a href="https://woocommerce.com/document/managing-orders/">felsökning av misslyckade betalningar</a>.

en: Thanks for reading.
sv_SE: Tack för att du läser.

en: action ignored
sv_SE: åtgärd ignorerad

en: This function should not be called before plugins_loaded.
sv_SE: Den här funktionen bör inte anropas före plugins_loaded.

en: Action Group
sv_SE: Åtgärdsgrupp

en: No actions found in trash
sv_SE: Inga åtgärder hittades i papperskorgen

en: No actions found
sv_SE: Inga åtgärder hittades

en: Search Scheduled Actions
sv_SE: Sök schemalagda åtgärder

en: View Action
sv_SE: Visa åtgärd

en: New Scheduled Action
sv_SE: Ny schemalagd åtgärd

en: Edit Scheduled Action
sv_SE: Redigera schemalagd åtgärd

en: Add New Scheduled Action
sv_SE: Lägg till ny schemalagd åtgärd

[ctx: Admin menu name]
en: Scheduled Actions
sv_SE: Schemalagda åtgärder

en: Scheduled Action
sv_SE: Schemalagd åtgärd

note: translators: %s: count
en: In-Progress <span class="count">(%s)</span> | In-Progress <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Pågående <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Pågående <span class="count">(%s)</span>

[ctx: post]
en: In-Progress
sv_SE: Pågående

[ctx: post]
en: Failed
sv_SE: Misslyckades

en: Invalid action ID. No status found.
sv_SE: Ogiltigt åtgärds-ID. Ingen status hittades.

note: translators: %s: action ID
en: Unable to mark failure on action %s. Database error.
sv_SE: Det gick inte att markera fel på åtgärd %s. Databasfel.

note: translators: %s: action ID
en: Unable to unlock claim on action %s. Database error.
sv_SE: Det gick inte att låsa upp anspråk på åtgärd %s. Databasfel.

note: translators: %s: claim ID
en: Unable to unlock claim %s. Database error.
sv_SE: Det gick inte att låsa upp anspråk %s. Databasfel.

en: Unable to claim actions. Database error.
sv_SE: Det gick inte att göra anspråk på åtgärder. Databasfel.

en: Unable to save action.
sv_SE: Kan inte spara åtgärd.

note: translators: %s: error message translators: %s: action error message translators: %s is an error message.
en: Error saving action: %s
sv_SE: Det gick inte att spara åtgärd: %s

en: action reset
sv_SE: åtgärd återställd

note: translators: %s: exception message
en: action failed: %s
sv_SE: åtgärd misslyckades: %s

en: action complete
sv_SE: åtgärden har slutförts

en: action started
sv_SE: åtgärden startades

en: action canceled
sv_SE: åtgärd avbruten

en: action created
sv_SE: åtgärd skapad

note: translators: %d refers to the total number of tasks completed
en: %d scheduled task completed. | %d scheduled tasks completed.
sv_SE[0]: %d schemalagd åtgärd har slutförts.
sv_SE[1]: %d schemalagda åtgärder har slutförts.

note: translators: %s refers to the exception error message
en: There was an error running the action scheduler: %s
sv_SE: Det uppstod ett fel när uppgiftsschemaläggaren kördes: %s

note: translators: %d refers to the total number of batches executed
en: %d batch executed. | %d batches executed.
sv_SE[0]: %d batch har slutförts.
sv_SE[1]: %d batchar har slutförts.

note: translators: %d refers to how many scheduled tasks were found to run
en: Found %d scheduled task | Found %d scheduled tasks
sv_SE[0]: Hittade %d schemalagd uppgift
sv_SE[1]: Hittade %d schemalagda uppgifter

note: translators: 1: action ID 2: exception message
en: Error processing action %1$s: %2$s
sv_SE: Det gick inte att behandla åtgärd %1$s: %2$s

en: The claim has been lost. Aborting current batch.
sv_SE: Anspråket har förlorats. Avbryter aktuell batch.

note: translators: %d: amount of actions
en: Running %d action | Running %d actions
sv_SE[0]: Kör %d åtgärd
sv_SE[1]: Kör %d åtgärder

en: There are too many concurrent batches.
sv_SE: Det finns för många samtidiga batchar.

en: There are too many concurrent batches, but the run is forced to continue.
sv_SE: Det finns för många samtidiga batchar, men körningen tvingas att fortskrida.

en: Canceled
sv_SE: Avbruten

en: Failed
sv_SE: Misslyckades

en: In-progress
sv_SE: Pågående

en: Pending
sv_SE: Väntar

en: Invalid schedule. Cannot save action.
sv_SE: Ogiltigt schema. Kan inte spara åtgärd.

en: Every minute
sv_SE: Varje minut

note: translators: %s: date interval
en:  (%s ago)
sv_SE:  (%s sedan)

note: translators: %s: action HTML
en: Successfully processed change for action: %s
sv_SE: Ändring för åtgärd har behandlats: %s

note: translators: %s: action HTML
en: Successfully canceled action: %s
sv_SE: Åtgärden har avbrutits: %s

note: translators: %s: action HTML
en: Successfully executed action: %s
sv_SE: Åtgärden har slutförts: %s

en: Non-repeating
sv_SE: Upprepas inte

note: translators: %s: time interval
en: Every %s
sv_SE: Varje %s

en: Now!
sv_SE: Nu!

note: translators: %s: amount of time
en: %s second | %s seconds
sv_SE[0]: %s sekund
sv_SE[1]: %s sekunder

note: translators: %s: amount of time translators: %s is the time duration in minutes
en: %s minute | %s minutes
sv_SE[0]: %s minut
sv_SE[1]: %s minuter

note: translators: %s: amount of time
en: %s hour | %s hours
sv_SE[0]: %s timme
sv_SE[1]: %s timmar

note: translators: %s is a number of days. translators: %s: amount of time
en: %s day | %s days
sv_SE[0]: %s dag
sv_SE[1]: %s dagar

note: translators: %s: amount of time
en: %s week | %s weeks
sv_SE[0]: %s vecka
sv_SE[1]: %s veckor

note: translators: %s: amount of time
en: %s month | %s months
sv_SE[0]: %s månad
sv_SE[1]: %s månader

note: translators: %s: amount of time
en: %s year | %s years
sv_SE[0]: %s år
sv_SE[1]: %s år

en: Cancel the action now to avoid it being run in future
sv_SE: Avbryt åtgärden nu för att undvika att den körs i framtiden

en: Process the action now as if it were run as part of a queue
sv_SE: Behandla åtgärden som om den kördes som en del av en kö

en: Run
sv_SE: Kör

en: Claim ID
sv_SE: Anspråks-ID

en: Log
sv_SE: Logg

en: Scheduled Date
sv_SE: Schemalagt datum

en: Recurrence
sv_SE: Repetition

en: Group
sv_SE: Samling

en: Arguments
sv_SE: Argument

en: Scheduled Actions
sv_SE: Schemalagda åtgärder

en: Enter a different address
sv_SE: Ange en annan adress

note: Translators: $s shipping destination.
en: No shipping options were found for %s.
sv_SE: Inga leveransalternativ hittades för %s.

en: Enter your address to view shipping options.
sv_SE: Ange din adress för att visa leveransalternativ.

en: Change address
sv_SE: Ändra adress

en: Sort by latest
sv_SE: Sortera efter senast

en: Stock levels increased:
sv_SE: Lagernivåerna ökade:

note: translators: %s item name.
en: Unable to restore stock for item %s.
sv_SE: Det gick inte att återställa lager för objekt %s.

en: Stock levels reduced:
sv_SE: Lagernivåerna minskade:

note: translators: %s item name.
en: Unable to reduce stock for item %s.
sv_SE: Det gick inte att minska lager för objekt %s.

en: New Order: #{order_number}
sv_SE: Ny beställning: #{order_number}

en: Order Failed: #{order_number}
sv_SE: Beställning misslyckades: #{order_number}

en: [{site_title}]: Order #{order_number} has failed
sv_SE: [{site_title}]: Beställning #{order_number} har misslyckats

en: Password Reset Request
sv_SE: Begäran om återställning av lösenord

en: Password Reset Request for {site_title}
sv_SE: Begäran om återställning av lösenord för {site_title}

note: translators: 1: error message 2: filename 3: line
en: unexpected shutdown: PHP Fatal error %1$s in %2$s on line %3$s
sv_SE: oväntad avstängning: Allvarligt PHP-fel %1$s i %2$s på rad %3$s

note: translators: %s: amount of claims
en: Maximum simultaneous queues already in progress (%s queue). No additional queues will begin processing until the current queues are complete. | Maximum simultaneous queues already in progress (%s queues). No additional queues will begin processing until the current queues are complete.
sv_SE[0]: Max antal samtidigt pågående köer (%s kö). Inga ytterligare köer börjar bearbetas förrän de aktuella köerna är slutförda.
sv_SE[1]: Max antal samtidigt pågående köer (%s köer). Inga ytterligare köer börjar bearbetas förrän de aktuella köerna är slutförda.

en: Partial Refund: Order {order_number}
sv_SE: Beställning delvis återbetald: #{order_number}

en: Order Refunded: {order_number}
sv_SE: Beställning återbetald: #{order_number}

note: translators: 1: action HTML 2: action ID 3: error message
en: Could not process change for action: "%1$s" (ID: %2$d). Error: %3$s
sv_SE: Det gick inte att behandla ändring för åtgärden: ”%1$s” (ID: %2$d). Fel: %3$s

en: Attempting to reduce used memory...
sv_SE: Försöker minska mängden använt minne …

note: translators: %s refers to the action ID
en: Started processing action %s
sv_SE: Började behandla åtgärd %s

note: translators: 1: action ID 2: arguments
en: Action [%1$s] has invalid arguments. It cannot be JSON decoded to an array. $args = %2$s
sv_SE: Åtgärden [%1$s] har ogiltiga argument. Den kan inte vara JSON-avkodad till en array. $args = %2$s

en: Search hook, args and claim ID
sv_SE: Sök åtgärds-hook, argument och anspråks-ID

en: Hook
sv_SE: Åtgärds-hook

note: translators: %s: Default class name
en: The class attached to the "woocommerce_queue_class" does not implement the WC_Queue_Interface interface. The default %s class will be used instead.
sv_SE: Klassen som är kopplad till ”woocommerce_queue_class” implementerar inte WC_Queue_Interface-gränssnittet. Standardklassen %s kommer att användas istället.

note: translators: %s: group name(s) translators: %s is the group name
en: The group "%s" does not exist. | The groups "%s" do not exist.
sv_SE[0]: Gruppen ”%s” finns inte.
sv_SE[1]: Grupperna ”%s” finns inte.

en: Scheduled actions are hooks triggered on a certain date and time.
sv_SE: Schemalagda åtgärder är åtgärds-hookar som utlöses vid ett visst datum och tid.

en: Attributes totals.
sv_SE: Attribut totalt.

en: Tags totals.
sv_SE: Etiketter totalt.

en: Categories totals.
sv_SE: Kategorier totalt.

en: Customers totals.
sv_SE: Kunder totalt.

en: Products totals.
sv_SE: Produkter totalt.

en: Orders totals.
sv_SE: Beställningar totalt.

en: Shipping instance ID.
sv_SE: Instans-ID för leverans.

en: Amount of reviews.
sv_SE: Antal recensioner.

en: Review type name.
sv_SE: Namn på recensionstyp.

en: Amount of products.
sv_SE: Antal produkter.

en: Product type name.
sv_SE: Produkttypnamn.

en: Amount of orders.
sv_SE: Antal beställningar.

en: Amount of customers.
sv_SE: Antal kunder.

en: Customer type name.
sv_SE: Namn på kundtyp.

en: Non-paying customer
sv_SE: Icke-betalande kund

en: Paying customer
sv_SE: Betalande kund

en: Full name of currency.
sv_SE: Fullständigt namn på valuta.

en: There are no currencies matching these parameters.
sv_SE: Det finns inga valutor som matchar dessa parametrar.

en: ISO4217 currency code.
sv_SE: ISO4217 valutakod.

en: Data resource description.
sv_SE: Dataresursbeskrivning.

en: Data resource ID.
sv_SE: Dataresurs-ID.

en: List of supported currencies.
sv_SE: Lista över valutor som stöds.

en: The unit weights are defined in for this country.
sv_SE: Enhet som vikt definieras i för detta land.

en: Thousands separator for displayed prices in this country.
sv_SE: Tusentalsavskiljare för visade priser i detta land.

en: Number of decimal points shown in displayed prices for this country.
sv_SE: Antal decimaler som visas i visade priser för detta land.

en: Full name of country.
sv_SE: Fullständigt namn på land.

en: The unit lengths are defined in for this country.
sv_SE: Enhet som längd definieras i för detta land.

en: Decimal separator for displayed prices for this country.
sv_SE: Decimalavgränsare för visade priser för detta land.

en: Currency symbol position for this country.
sv_SE: Placering av valutasymbol för detta land.

en: Default ISO4127 alpha-3 currency code for the country.
sv_SE: ISO4127 alpha-3-standardvalutakod för landet.

en: ISO3166 alpha-2 country code.
sv_SE: ISO3166 alpha-2-landskod.

en: List of countries on this continent.
sv_SE: Lista över länder på denna kontinent.

en: Full name of continent.
sv_SE: Fullständigt namn på kontinent.

en: There are no locations matching these parameters.
sv_SE: Det finns inga platser som matchar dessa parametrar.

en: 2 character continent code.
sv_SE: Kontinentkod, 2 tecken.

en: Your {site_title} order has been received!
sv_SE: Din {site_title} beställning har mottagits!

en: Thanks for shopping with us
sv_SE: Tack för att du handlar av oss

en: WooCommerce Customer Payment Tokens
sv_SE: WooCommerce-betalningstokens för kund

en: WooCommerce Customer Downloads
sv_SE: WooCommerce kundnedladdningar

en: WooCommerce Customer Orders
sv_SE: WooCommerce kundbeställningar

note: translators: %1$s: field name, %2$s finder.eircode.ie URL
en: %1$s is not valid. You can look up the correct Eircode <a target="_blank" href="%2$s">here</a>.
sv_SE: %1$s är inte giltig. Du kan leta upp rätt Eircode <a target="_blank" href="%2$s">här</a>.

en: An identifier for the group this setting belongs to.
sv_SE: En identifierare för gruppen som denna inställning tillhör.

en: Invalid review ID.
sv_SE: Ogiltigt recensions-ID.

en: Limit result set to reviews assigned a specific status.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till recensioner som tilldelats en viss status.

en: Limit result set to reviews assigned to specific product IDs.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till recensioner som tilldelats specifika produkt-ID:n.

en: Limit result set to that from a specific author email.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till en specifik e-postadress.

en: The object cannot be deleted.
sv_SE: Objektet kan inte tas bort.

en: Unique identifier for the product that the review belongs to.
sv_SE: Unik identifierare för den produkt som recensionen tillhör.

en: Product review field exceeds maximum length allowed.
sv_SE: Produktrecensionsfältet överskrider den tillåtna maxlängden.

en: Cannot create existing product review.
sv_SE: Kan inte skapa befintlig produktrecension.

en: Sorry, you are not allowed to change the comment type.
sv_SE: Du har inte behörighet att ändra typen av kommentar.

en: Updating review failed.
sv_SE: Det gick inte att uppdatera recensionen.

en: Updating review status failed.
sv_SE: Det gick inte att uppdatera recensionsstatusen.

en: If you copied over a template file to change something, then you will need to copy the new version of the template and apply your changes again.
sv_SE: Om du kopierade över en mallfil för att ändra något, måste du kopiera den nya versionen av mallen och tillämpa dina ändringar igen.

note: translators: %d: avatar image size in pixels
en: Avatar URL with image size of %d pixels.
sv_SE: Profilbilds-URL med bildstorleken %d pixlar.

en: Limit result set to reviews assigned to specific user IDs.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till recensioner som tilldelats specifika användar-ID:n.

en: Unique identifier for the product.
sv_SE: Unik ID-sträng för produkten.

en: If true, this note will be attributed to the current user. If false, the note will be attributed to the system.
sv_SE: Om det är sant kommer denna anteckning att tillskrivas den nuvarande användaren. Om det är falskt kommer anteckningen att tillskrivas systemet.

en: Order note author.
sv_SE: Skapare av beställningsmeddelande.

en: View affected templates
sv_SE: Visa påverkade mallar

en: Ensure result set excludes reviews assigned to specific user IDs.
sv_SE: Se till att resultatet utesluter recensioner som är kopplade till vissa användar-ID:n.

en: Update your theme to the latest version. If no update is available contact your theme author asking about compatibility with the current WooCommerce version.
sv_SE: Uppdatera ditt tema till den senaste versionen. Om det inte finns någon uppdatering tillgänglig, kontaktar du din temaskapare och frågar om kompatibilitet med den aktuella WooCommerce-versionen.

en: WooCommerce Customer Data
sv_SE: WooCommerce kunduppgifter

en: Limit result set to products with specified stock status.
sv_SE: Begränsa resultatet till produkter med specifierat lagerstatus.

en: Controls the stock status of the product.
sv_SE: Bestämmer produktens lagerstatus.

en: File ID.
sv_SE: Fil-ID.

en: Status of the review.
sv_SE: Recensionens status.

en: Invalid review content.
sv_SE: Ogiltigt innehåll i recension.

en: The object has already been trashed.
sv_SE: Objektet har redan slängts.

en: Limit response to resources created after a given ISO8601 compliant date.
sv_SE: Begränsa svar till recensioner som skapats efter ett visst ISO8601-kompatibelt datum.

en: Limit response to reviews published before a given ISO8601 compliant date.
sv_SE: Begränsa svar till recensioner som publicerats före ett visst ISO8601-kompatibelt datum.

en: Order status name.
sv_SE: Namn på beställningsstatus.

en: Your {site_title} order is now complete
sv_SE: Din beställning på {site_title} är nu klar

en: Order Cancelled: #{order_number}
sv_SE: Beställning avbruten: #{order_number}

en: Reviews totals.
sv_SE: Totalt antal recensioner.

en: Avatar URLs for the object reviewer.
sv_SE: Profilbilds-URL:er för objektets recensent.

en: Variation status.
sv_SE: Variantstatus.

en: Amount of coupons.
sv_SE: Antal rabattkoder.

en: Coupon type name.
sv_SE: Namn på typ av rabattkod.

en: Coupons totals.
sv_SE: Rabattkoder totalt.

note: translators: %s: force=true
en: The object does not support trashing. Set '%s' to delete.
sv_SE: Objektet kan inte läggas i papperskorgen. Ange ”%s” för att ta bort.

en: List of supported continents, countries, and states.
sv_SE: Lista över kontinenter, länder och delstater som stöds.

en: Full name of state.
sv_SE: Fullständigt namn på delstaten.

en: List of states in this country.
sv_SE: Lista över delstater i detta land.

en: List of supported states in a given country.
sv_SE: Lista med delstater, i ett visst land, som stöds.

en: Supported features for this payment gateway.
sv_SE: Funktioner som stöds för denna betalmodul.

note: translators: 1: product name 2: quantity in stock translators: %s: product name
en: Sorry, we do not have enough "%1$s" in stock to fulfill your order (%2$s available). We apologize for any inconvenience caused.
sv_SE: Vi har inte tillräckligt av ”%1$s” i lager för att fullfölja din beställning (%2$s tillgänglig). Vi ber om ursäkt för eventuella besvär.

en: Your {site_title} account has been created!
sv_SE: Ditt konto på {site_title} har skapats!

en: Details for order #{order_number} on {site_title}
sv_SE: Detaljer för beställning #{order_number} den {site_title}

note: translators: %s: theme name
en: <strong>Your theme (%s) contains outdated copies of some WooCommerce template files.</strong> These files may need updating to ensure they are compatible with the current version of WooCommerce. Suggestions to fix this:
sv_SE: <strong>Ditt tema (%s) innehåller föråldrade kopior av vissa WooCommerce-mallfiler.</strong> Dessa filer kan behöva uppdateras för att säkerställa att de är kompatibla med den aktuella versionen av WooCommerce. Förslag för att åtgärda detta:

en: Placeholder image
sv_SE: Platshållarbild

en: Enter attachment ID or URL to an image
sv_SE: Ange bilage-ID eller URL för en bild

en: This is the attachment ID, or image URL, used for placeholder images in the product catalog. Products with no image will use this.
sv_SE: Detta är bilage-ID:t eller bild-URL:en som används för platshållarbilder i produktkatalogen. Produkter utan bild kommer att använda detta.

en: Which product category should be exported?
sv_SE: Vilken produktkategori ska exporteras?

en: Export all categories
sv_SE: Exportera alla kategorier

en: WooCommerce Services icon
sv_SE: WooCommerce-tjänster

en: ShipStation icon
sv_SE: ShipStation-ikon

note: translators: %1$s: weight unit dropdown, %2$s: dimension unit dropdown
en: We'll use %1$s for product weight and %2$s for product dimensions.
sv_SE: Vi använder %1$s för produktvikt och %2$s för produktdimensioner.

en: Set up Stripe for me using this email:
sv_SE: Konfigurera Stripe för mig med den här e-postadressen:

en: Low stock amount
sv_SE: Lågt lagerantal

en: Set up PayPal for me using this email:
sv_SE: Ställ in PayPal för mig med hjälp av denna e-post:

note: translators: %s: country name including the 'the' prefix if needed
en: We've created two Shipping Zones - for %s and for the rest of the world. Below you can set Flat Rate shipping costs for these Zones or offer Free Shipping.
sv_SE: Vi har skapat två fraktzoner - för %s och för resten av världen. Nedan kan du ange fasta fraktkostnader för dessa zoner eller erbjuda gratis frakt.

note: Translators: %s URL to erasure request screen.
en: When handling an %s, should access to downloadable files be revoked and download logs cleared?
sv_SE: När en %s hanteras, ska åtkomst till nedladdade filer återkallas och nedladdningsloggar rensas?

note: Translators: %s URL to erasure request screen.
en: When handling an %s, should personal data within orders be retained or removed?
sv_SE: När en %s hanteras, ska personliga uppgifter i beställningar behållas eller tas bort?

en: We recommend using ShipStation to save time at the post office by printing your shipping labels at home. Try ShipStation free for 30 days.
sv_SE: Vi rekommenderar att du använder ShipStation för att spara tid på postkontoret genom att skriva ut dina leveransetiketter hemma. Prova ShipStation gratis i 30 dagar.

note: translators: %1$s: live rates tooltip text, %2$s: shipping extensions URL
en: If you'd like to offer <span class="help_tip" data-tip="%1$s">live rates</span> from a specific carrier (e.g. UPS) you can find a variety of extensions available for WooCommerce <a href="%2$s" target="_blank">here</a>.
sv_SE: Om du vill erbjuda fraktkostnader <span class="help_tip" data-tip="%1$s">live</span> från ett visst fraktföretag (t.ex. UPS) kan du hitta en mängd tillgängliga tillägg för WooCommerce <a href="%2$s" target="_blank">här</a>.

en: A live rate is the exact cost to ship an order, quoted directly from the shipping carrier.
sv_SE: En live-fraktkostnad är den exakta kostnaden för att skicka en beställning, hämtad direkt från fraktföretaget.

en: WooCommerce PayPal Checkout Gateway
sv_SE: ”WooCommerce PayPal Checkout”-modul

en: Enter a number to set stock quantity at the variation level. Use a variation's 'Manage stock?' check box above to enable/disable stock management at the variation level.
sv_SE: Ange ett nummer för att ställa in lagerantal på variantnivå. Använd en variants kryssruta ”Hantera lager?” ovan för att aktivera/inaktivera lagerhantering på variantnivå.

en: Centimeters
sv_SE: Centimeter

en: Item moved up
sv_SE: Objektet flyttades upp

en: Item moved down
sv_SE: Objektet flyttades ner

en: Kilograms
sv_SE: Kilogram

en: Pounds
sv_SE: Pund

en: Grams
sv_SE: Gram

en: Meters
sv_SE: Meter

en: Millimeters
sv_SE: Millimeter

en: Inches
sv_SE: Tum

en: Ounces
sv_SE: Uns

en: Are you sure you want to remove the selected items?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort de markerade objekten?

en: You may need to manually restore the item's stock.
sv_SE: Du kan behöva återställa objektets lager manuellt.

note: translators: %d: count
en: %d API key permanently revoked. | %d API keys permanently revoked.
sv_SE[0]: %d API-nyckel permanent återkallad.
sv_SE[1]: %d API-nycklar permanent återkallad.

en: Apartment, suite, unit, etc.
sv_SE: Lägenhetsnr, våning, osv.

en: Cannot set attributes due to invalid parent product.
sv_SE: Kan inte ange attribut på grund av ogiltig, överordnad produkt.

en: This action cannot be reversed. Are you sure you wish to erase personal data from the selected orders?
sv_SE: Denna åtgärd kan inte ångras. Är du säker på att du vill radera personuppgifter från de valda beställningarna?

[ctx: shipping packages]
note: translators: %d: shipping package number
en: Shipping %d
sv_SE: Fraktar %d

en: Shipping Address
sv_SE: Leveransadress

en: Billing Address
sv_SE: Faktureringsadress

en: Shipping Address 1
sv_SE: Leveransadress 1

en: Billing Address 1
sv_SE: Faktureringsadress 1

en: Payer PayPal address
sv_SE: PayPal-adress för betalare

en: Payer last name
sv_SE: Efternamn för betalare

en: Payer first name
sv_SE: Förnamn för betalare

en: MySQL version string.
sv_SE: MySQL versionssträng.

note: translators: 1: Link to tax rates sample file 2: Closing link.
en: Your CSV needs to include columns in a specific order. %1$sClick here to download a sample%2$s.
sv_SE: Din CSV-fil måste innehålla kolumner i en specifik ordning. %1$sKlicka här för att ladda ner ett exempel%2$s.

en: This will be how your name will be displayed in the account section and in reviews
sv_SE: Detta är hur ditt namn kommer visas i kontosektionen och i recensioner

en: terms and conditions
sv_SE: villkor

en: United States (US) dollar
sv_SE: Amerikanska dollar

en: PayPal allows us to send one address. If you are using PayPal for shipping labels you may prefer to send the shipping address rather than billing. Turning this option off may prevent PayPal Seller protection from applying.
sv_SE: PayPal låter oss skicka en adress. Om du använder PayPal för fraktetiketter kanske du föredrar att skicka till leveransadressen istället för faktureringsadressen. Om du stänger av det här alternativet finns det risk att säljarskyddet från PayPal slutar gälla.

note: translators: 1: last 4 digits
en: eCheck ending in %1$s
sv_SE: eCheck som slutar på %1$s

en: privacy policy
sv_SE: integritetspolicy

note: translators: %s: Link to WC system status page
en: PayPal Standard redirects customers to PayPal to enter their payment information.
sv_SE: PayPal Standard omdirigerar kunder till PayPal där de kan ange sin betalningsinformation.

note: Translators: %1$s zone name, %2$s shipping method instance name.
en: Other locations
sv_SE: Andra platser

note: Translators: %1$s shipping method name.
en: Any &quot;%1$s&quot; method
sv_SE: Vilken ”%1$s”-metod som helst

en: Take payments in person via checks. This offline gateway can also be useful to test purchases.
sv_SE: Ta emot betalningar personligen med checkar. Denna offline-betalmodul kan även vara användbar för testköp.

en: Account details:
sv_SE: Kontodetaljer:

en: Optionally add some text for the terms checkbox that customers must accept.
sv_SE: Valfritt: lägg till text för villkorskryssrutan som kunderna måste godkänna.

[ctx: Comma-separated list of search stopwords in your language]
en: about,an,are,as,at,be,by,com,for,from,how,in,is,it,of,on,or,that,the,this,to,was,what,when,where,who,will,with,www
sv_SE: att,av,bara,blev,bli,blir,blivit,bort,borta,de,del,delen,dem,den,denna,deras,dess,dessa,det,detta,dig,din,dina,dit,ditt,dock,du,där,därför,då,efter,en,er,era,ert,ett,fick,fin,finnas,finns,få,får,fått,för,före,gör,göra,ha,hade,haft,har,hur,här,hög,i,in,ja,jag,ju,man,med,men,mer,mera,mig,min,mina,nej,ni,nog,nu,när,också,om,oss,på,sin,sina,själv,ska,säga,säger,så,tack,till,tills,upp,ur,ut,utan,vad,var,vara,varför,vem,verkligen,vi,vid,vilken,vilket,vill,vår,våra,vårt,än,ännu,är,även,åt,www

en: No page set
sv_SE: Ingen sida vald

en: Highlight required fields with an asterisk
sv_SE: Markera obligatoriska fält med en asterisk

note: translators: %s terms and conditions page name and link
en: I have read and agree to the website %s
sv_SE: Jag har läst och godkänner webbplatsens %s

en: Required
sv_SE: Obligatoriskt

en: These options let you change the appearance of the WooCommerce checkout.
sv_SE: Dessa alternativ låter dig ändra utseendet i WooCommerce-kassan.

en: We accept payments through PayPal. When processing payments, some of your data will be passed to PayPal, including information required to process or support the payment, such as the purchase total and billing information.
sv_SE: Vi tar emot betalningar genom PayPal. När vi behandlar betalningar, kommer några av dina uppgifter att skickas till PayPal, inklusive information som krävs för att behandla eller ge support för betalningen, såsom köpets totalsumma och faktureringsinformation.

en: Please see the <a href="https://www.paypal.com/us/webapps/mpp/ua/privacy-full">PayPal Privacy Policy</a> for more details.
sv_SE: Se <a href="https://www.paypal.com/us/webapps/mpp/ua/privacy-full">PayPals integritetspolicy</a> för mer detaljer.

en: Take payments in person via BACS. More commonly known as direct bank/wire transfer.
sv_SE: Ta emot betalningar personligen via BACS. Mer känt som banköverföring.

note: Translators: %s field name.
en: %s field
sv_SE: Fältet %s

note: Translators: %s: page name.
en: %s page
sv_SE: Sidan %s

en: In this subsection you should list which third party payment processors you’re using to take payments on your store since these may handle customer data. We’ve included PayPal as an example, but you should remove this if you’re not using PayPal.
sv_SE: I den här undersektionen bör du lista vilka tredjeparts-betalväxlar du använder för att ta emot betalningar i din butik, eftersom dessa antagligen hanterar kunduppgifter. Vi har tagit med PayPal som ett exempel, men du bör ta bort detta om du inte använder PayPal.

en: In this section you should list who you’re sharing data with, and for what purpose. This could include, but may not be limited to, analytics, marketing, payment gateways, shipping providers, and third party embeds.
sv_SE: I den här sektionen bör du lista vem du delar uppgifter med och för vilket syfte. Detta kan innefatta, men inte vara begränsat till, analys, marknadsföring, betalningslösningar, fraktbolag och tredjeparts-inbäddningar.

en: We share information with third parties who help us provide our orders and store services to you; for example --
sv_SE: Vi delar information med tredje part som hjälper oss genomföra beställningar och lagra tjänster åt dig, till exempel --

en: Members of our team have access to the information you provide us. For example, both Administrators and Shop Managers can access:
sv_SE: Medlemmar i vårt team har tillgång till informationen du ger oss. Till exempel, både administratörer och butiksägare har tillgång till:

en: Customer information like your name, email address, and billing and shipping information.
sv_SE: Kundinformation såsom ditt namn, e-postadress samt fakturerings- och leveransinformation.

en: Our team members have access to this information to help fulfill orders, process refunds and support you.
sv_SE: Vårt team har tillgång till denna information för att uppfylla beställningar, genomföra återbetalningar och tillhandahålla support.

en: We will also store comments or reviews, if you choose to leave them.
sv_SE: Vi lagrar även kommentarer eller recensioner, om du lämnar dessa.

en: What we share with others
sv_SE: Vad vi delar med andra

en: Order information like what was purchased, when it was purchased and where it should be sent, and
sv_SE: Beställningsinformation som t.ex. vad som köptes, när det köptes och var det ska skickas, samt

en: We generally store information about you for as long as we need the information for the purposes for which we collect and use it, and we are not legally required to continue to keep it. For example, we will store order information for XXX years for tax and accounting purposes. This includes your name, email address and billing and shipping addresses.
sv_SE: Generellt lagrar vi bara information om dig så länge vi behöver informationen för de ändamål vilka vi samlar in och använder den, och så länge vi inte är juridiskt skyldiga att lagra den. Till exempel kommer vi att lagra beställningsinformation för gällande tidsperiod för skatte- och redovisningsändamål. Detta inkluderar ditt namn, e-postadress och fakturerings- och leveransadresser.

en: Who on our team has access
sv_SE: Vem i vårt team har åtkomst

en: Improve our store offerings
sv_SE: Förbättra vår butikserbjudanden

en: Process payments and prevent fraud
sv_SE: Behandla betalningar och förhindra bedrägerier

en: Send you marketing messages, if you choose to receive them
sv_SE: Skicka dig marknadsföringsmeddelanden, om du väljer att ta emot dem

en: Set up your account for our store
sv_SE: Konfigurera ditt konto för vår butik

en: If you create an account, we will store your name, address, email and phone number, which will be used to populate the checkout for future orders.
sv_SE: Om du skapar ett konto kommer vi att lagra ditt namn, adress, e-postadress och telefonnummer, vilket kommer användas för att fylla i dina uppgifter i kassan för framtida beställningar.

en: Respond to your requests, including refunds and complaints
sv_SE: Svara på dina frågor, inklusive återköp och klagomål

en: Comply with any legal obligations we have, such as calculating taxes
sv_SE: Följa lagliga krav vi har, såsom momsberäkning

en: When you purchase from us, we’ll ask you to provide information including your name, billing address, shipping address, email address, phone number, credit card/payment details and optional account information like username and password. We’ll use this information for purposes, such as, to:
sv_SE: När du köper från oss, ber vi dig att ge oss information som innefattar ditt namn, faktureringsadress, leveransadress, e-postadress, telefonnummer, kreditkortsuppgifter/betalningsuppgifter och valfri kontoinformation såsom användarnamn och lösenord. Vi använder denna information för syften, såsom att:

en: Send you information about your account and order
sv_SE: Skicka information till dig om ditt konto och din beställning

en: Note: you may want to further detail your cookie policy, and link to that section from here.
sv_SE: Obs: du kan behöva beskriva din cookie-policy mer utförligt, och länka till det avsnittet här.

en: We’ll also use cookies to keep track of cart contents while you’re browsing our site.
sv_SE: Vi använder också cookies för att hålla reda på varukorgens innehåll medan du använder vår webbplats.

en: Shipping address: we’ll ask you to enter this so we can, for instance, estimate shipping before you place an order, and send you the order!
sv_SE: Leveransadress: vi ber dig ange detta så att vi, till exempel, kan beräkna frakt innan du beställer, och skicka dig beställningen!

en: Location, IP address and browser type: we’ll use this for purposes like estimating taxes and shipping
sv_SE: Platsinformation, IP-adress och webbläsartyp: vi använder detta för ändamål såsom momsberäkning och fraktkostnader

en: Products you’ve viewed: we’ll use this to, for example, show you products you’ve recently viewed
sv_SE: Produkter som du har visat: vi använder detta för att exempelvis visa dig produkter som du nyligen har tittat på.

en: We collect information about you during the checkout process on our store.
sv_SE: Vi samlar in information om dig under kassaprocessen i vår butik.

en: What we collect and store
sv_SE: Vad vi samlar in och lagrar

en: While you visit our site, we’ll track:
sv_SE: Medan du besöker vår webbplats, kommer vi att spåra:

en: This sample language includes the basics around what personal data your store may be collecting, storing and sharing, as well as who may have access to that data. Depending on what settings are enabled and which additional plugins are used, the specific information shared by your store will vary. We recommend consulting with a lawyer when deciding what information to disclose on your privacy policy.
sv_SE: Detta provspråk omfattar grunderna kring vilka personuppgifter som din butik samlar in, lagrar och delar, samt vilka som kan få tillgång till dessa uppgifter. Beroende på vilka inställningar som är aktiverade och vilka andra tillägg som används, varierar den specifika information som delas av din butik. Vi rekommenderar att rådfråga en advokat när du bestämmer vilken information som ska omfattas och beskrivas i din integritetspolicy.

en: Browser User Agent
sv_SE: Webbläsaranvändaragent

en: Items Purchased
sv_SE: Köpta produkter

en: Access granted
sv_SE: Åtkomst beviljad

en: Download count
sv_SE: Nedladdningsräknare

en: User email
sv_SE: Användarens e-post

en: Payment Tokens
sv_SE: Betalnings-tokens

en: Order Number
sv_SE: Beställningsnummer

en: Personal data removed.
sv_SE: Personuppgifter har tagits bort.

en: Shipping Postal/Zip Code
sv_SE: Postnummer för leverans

en: Shipping City
sv_SE: Ort för leverans

en: Shipping Company
sv_SE: Företag för leverans

en: Shipping Last Name
sv_SE: Efternamn för leverans

en: Shipping First Name
sv_SE: Förnamn för leverans

en: Phone Number
sv_SE: Telefonnummer

en: Billing Postal/Zip Code
sv_SE: Postnummer för fakturering

en: Billing City
sv_SE: Ort för fakturering

en: Billing Company
sv_SE: Företag för fakturering

en: Billing Last Name
sv_SE: Efternamn för fakturering

en: Billing First Name
sv_SE: Förnamn för fakturering

en: Download ID
sv_SE: Nedladdnings-ID

en: Customer Data
sv_SE: Kunduppgifter

en: Error during status transition.
sv_SE: Ett fel inträffade under statusövergången.

en: Update status event failed.
sv_SE: Statusuppdateringshändelsen misslyckades.

en: Payment complete event failed.
sv_SE: Händelsen för betalning genomförd misslyckades.

en: optional
sv_SE: valfritt

en: Display name
sv_SE: Visningsnamn

en: Display name cannot be changed to email address due to privacy concern.
sv_SE: Visningsnamnet kan inte ändras till e-postadress på grund av integritetsskäl.

en: Unserializing instances of this class is forbidden.
sv_SE: Deserialisering av instanser för denna klass är förbjudet.

en: Cloning is forbidden.
sv_SE: Kloning är förbjudet.

note: translators: %d: number of saved carts
en: Deleted all active sessions, and %d saved carts.
sv_SE: Tog bort alla aktiva sessioner och %d sparade varukorgar.

en: This tool will delete all customer session data from the database, including current carts and saved carts in the database.
sv_SE: Detta verktyg tar bort alla kundsessionsdata från databasen, inklusive aktuella varukorgar och sparade varukorgar i databasen.

en: If the payment was refunded via the API.
sv_SE: Om betalningen återbetalades via API:et.

note: translators: %1$s: product name. %2$s product permalink
en: %1$s has been removed from your cart because it has since been modified. You can add it back to your cart <a href="%2$s">here</a>.
sv_SE: %1$s har tagits bort ur din varukorg eftersom den har ändrats. Du kan lägga tillbaka den i din varukorg <a href="%2$s">här</a>.

en: Blog id of the record on the multisite.
sv_SE: Blogg-ID för posten på multisite.

note: translators: %s: documentation URL
en: Your store does not appear to be using a secure connection. We highly recommend serving your entire website over an HTTPS connection to help keep customer data secure. <a href="%s">Learn more here.</a>
sv_SE: Det verkar inte som att din butik använder en säker anslutning. Vi rekommenderar starkt att hela din webbplats använder HTTPS för att hålla kunduppgifter säkra. <a href="%s">Lär dig mer här.</a>

note: translators: %d: amount of permissions
en: %d permissions deleted
sv_SE: %d behörigheter togs bort

note: translators: This is the headline for a list of downloads purchased from the store for a given user.
en: Purchased Downloads
sv_SE: Köpta nedladdningar

note: Translators: %s Prop name.
en: Removed customer "%s"
sv_SE: Tog bort kund ”%s”

[ctx: User role]
note: translators: user role
en: Customer
sv_SE: Kund

[ctx: User role]
note: translators: user role
en: Shop manager
sv_SE: Butiksägare

en: Clean up download permissions
sv_SE: Rensa nedladdningsbehörigheter

en: Customer download permissions have been retained.
sv_SE: Kundens nedladdningsbehörigheter har bevarats.

note: Translators: %s Order number.
en: Personal data within order %s has been retained.
sv_SE: Personuppgifter inom beställningen %s har bevarats.

en: Removed access to downloadable files.
sv_SE: Tog bort åtkomst till nedladdningsbara filer.

en: This tool will delete expired download permissions and permissions with 0 remaining downloads.
sv_SE: Detta verktyg kommer att ta bort utgångna nedladdningsbehörigheter och behörigheter med 0 återstående nedladdningar.

en: Used-up download permissions
sv_SE: Använda nedladdningsbehörigheter

note: Translators: %s Prop name.
en: Removed payment token "%d"
sv_SE: Tog bort betalningstoken ”%d”

en: Please read and accept the terms and conditions to proceed with your order.
sv_SE: Läs och godkänn villkoren för att gå vidare med beställningen.

en: Order total formatted for locale
sv_SE: Beställningens totalsumma, formaterad för språk

en: Name of the customer for the order
sv_SE: Kundens namn i beställningen

en: URL to edit the order
sv_SE: URL för att redigera beställningen

note: Translators: %s Order number.
en: Removed personal data from order %s.
sv_SE: Personliga uppgifter borttagna från beställning #%s.

en: Unable to create order.
sv_SE: Det gick inte att skapa beställningen.

en: Limit result set to products with a specific attribute. Use the taxonomy name/attribute slug.
sv_SE: Begränsa resultatet till produkter med ett specifikt attribut. Använd taxonomins namn eller egenskapens permalänk (slug).

en: Billing State
sv_SE: Delstat för fakturering

en: Shipping State
sv_SE: Delstat för leverans

note: translators: This is the headline for a list of access logs for downloads purchased from the store for a given user.
en: Access to Purchased Downloads
sv_SE: Åtkomst till köpta nedladdningar

en: WooCommerce pages
sv_SE: WooCommerce-sidor

en: WooCommerce database version
sv_SE: WooCommerce databasversion

en: Displays whether or not WordPress is using an external object cache.
sv_SE: Visar om WordPress använder en extern objektcache eller inte.

en: External object cache
sv_SE: Extern objektcache

en: WordPress debug mode
sv_SE: WordPress felsökningsläge

en: WordPress memory limit
sv_SE: WordPress minnesgräns

note: Translators: %1$s: Current version, %2$s: New version
en: %1$s - There is a newer version of WordPress available (%2$s)
sv_SE: %1$s – Det finns en nyare version av WordPress tillgänglig (%2$s)

[ctx: Settings tab label]
en: Payments
sv_SE: Betalningar

en: Enable coupons
sv_SE: Aktivera rabattkoder

en: Rates will be configurable and taxes will be calculated during checkout.
sv_SE: Man kommer att kunna konfigurera momssatser och moms kommer att beräknas i kassan.

en: Enable tax rates and calculations
sv_SE: Aktivera momssatser och beräkningar

en: Manage
sv_SE: Hantera

en: Account endpoints
sv_SE: Kontoändpunkter

en: Secure checkout
sv_SE: Säker kassa

en: Failed orders are unpaid and may have been abandoned by the customer. They will be trashed after the specified duration.
sv_SE: Misslyckade beställningar är obetalda och kan ha övergivits av kunden. De kommer att slängas efter den angivna tidsperioden.

en: Pending orders are unpaid and may have been abandoned by the customer. They will be trashed after the specified duration.
sv_SE: Väntande beställningar är obetalda och kan ha övergivits av kunden. De kommer att slängas efter den angivna tidsperioden.

en: Retain cancelled orders
sv_SE: Bevara avbrutna beställningar

en: Retain failed orders
sv_SE: Bevara misslyckade beställningar

en: Retain completed orders
sv_SE: Bevara färdigbehandlade beställningar

en: Legacy API
sv_SE: Ursprungligt API

en: WordPress version
sv_SE: WordPress-version

en: WooCommerce version
sv_SE: WooCommerce-version

en: Retain completed orders for a specified duration before anonymizing the personal data within them.
sv_SE: Bevara färdigbehandlade beställningar under en viss tid innan personuppgifterna i dem anonymiseras.

en: Cancelled orders are unpaid and may have been cancelled by the store owner or customer. They will be trashed after the specified duration.
sv_SE: Avbrutna beställningar är obetalda och kan ha blivit avbrutna av butiksägaren eller kunden. De kommer att slängas efter angiven varaktighet.

note: translators: %s privacy policy page name and link
en: Your personal data will be used to process your order, support your experience throughout this website, and for other purposes described in our %s.
sv_SE: Dina personuppgifter kommer användas för att behandla din beställning, förbättra din upplevelse på webbplatsen och för andra ändamål som beskrivs i vår %s.

en: Optionally add some text about your store privacy policy to show during checkout.
sv_SE: Valfritt: lägg till text din butiks integritetspolicy för att visa i kassan.

en: Checkout privacy policy
sv_SE: Integritetspolicy i kassan

note: translators: %s privacy policy page name and link
en: Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our %s.
sv_SE: Dina personuppgifter kommer användas för att förbättra din upplevelse på webbplatsen, hantera åtkomst till ditt konto och för andra ändamål som beskrivs i vår %s.

en: Optionally add some text about your store privacy policy to show on account registration forms.
sv_SE: Valfritt: lägg till text om din butiks integritetspolicy för att visa i kontoregistreringsformulär.

en: Registration privacy policy
sv_SE: Integritetspolicy för registrering

en: Privacy policy
sv_SE: Integritetspolicy

en: Accounts &amp; Privacy
sv_SE: Konton och integritet

en: Filter by registered customer
sv_SE: Filtrera efter registrerad kund

en: Remove personal data
sv_SE: Ta bort personuppgifter

en: Allowed emails
sv_SE: Tillåtna e-postadresser

en: Account erasure requests
sv_SE: Begäran om borttagning av konto

en: Choose how long to retain personal data when it's no longer needed for processing. Leave the following options blank to retain this data indefinitely.
sv_SE: Välj hur länge du behåller personuppgifter när de inte längre behövs för bearbetning. Lämna följande alternativ tomma för att behålla dessa uppgifter på obestämd tid.

en: Inactive accounts are those which have not logged in, or placed an order, for the specified duration. They will be deleted. Any orders will be converted into guest orders.
sv_SE: Inaktiva konton är de som inte har loggat in, eller beställt något, för den angivna tidsperioden. De kommer att raderas. Eventuella beställningar kommer att konverteras till gästbeställningar.

en: Personal data retention
sv_SE: Personuppgiftsbevaring

en: Retain inactive accounts
sv_SE: Bevara inaktiva konton

en: Retain pending orders
sv_SE: Bevara väntande beställningar

en: privacy page
sv_SE: integritetssida

note: translators: %s: privacy page link.
en: This section controls the display of your website privacy policy. The privacy notices below will not show up unless a %s is set.
sv_SE: Denna sektion styr visningen av din webbplats integritetspolicy. Integritetsnotiserna nedan kommer inte att visas förrän en %s är inställd.

en: List of allowed billing emails to check against when an order is placed. Separate email addresses with commas. You can also use an asterisk (*) to match parts of an email. For example "*@gmail.com" would match all gmail addresses.
sv_SE: Lista över tillåtna fakturerings-e-postadresser att kontrollera mot när en beställning görs. Separera e-postadresser med kommatecken. Du kan också använda en asterisk (*) för att matcha delar av en e-postadress. Exempelvis skulle "*gmail.com" matcha alla gmail-adresser.

en: Use previous column mapping preferences?
sv_SE: Använd tidigare alternativ för kolumnmappning?

note: translators: %d: orders count translators: %s: orders count
en: Removed personal data from %s order. | Removed personal data from %s orders.
sv_SE[0]: Personuppgifter borttagna från %s beställning.
sv_SE[1]: Personuppgifter borttagna från %s beställningar.

en: View &amp; Customize
sv_SE: Visa och anpassa

en: Review Settings
sv_SE: Granska inställningar

en: Visit Dashboard
sv_SE: Besök adminpanel

en: You can also:
sv_SE: Du kan också:

en: You're ready to add products to your store.
sv_SE: Du är redo att lägga till produkter i din butik.

en: Create some products
sv_SE: Skapa några produkter

en: Continue with WooCommerce Services
sv_SE: Fortsätt med WooCommerce Services

en: Connect your store to activate WooCommerce Services
sv_SE: Anslut din butik för att aktivera WooCommerce Services

en: Thanks for using Jetpack! Your store is almost ready: to activate services like %s, just connect your store.
sv_SE: Tack för att du använder Jetpack! Din butik är nästan klar: för att aktivera tjänster som %s, anslut bara din butik.

en: automated taxes icon
sv_SE: ikon för automatisk moms

en: Save time and errors with automated tax calculation and collection at checkout. Powered by WooCommerce Services and Jetpack.
sv_SE: Spara tid och fel med automatisk momsberäkning och debitering i kassan. Drivs av WooCommerce Services och Jetpack.

en: Storefront icon
sv_SE: Ikon för Storefront

en: Join the 16 million customers who use Mailchimp. Sync list and store data to send automated emails, and targeted campaigns.
sv_SE: Gå med de 16 miljoner kunder som använder Mailchimp. Synkronisera listor och lagra data för att skicka automatiska e-postmeddelanden och riktade kampanjer.

en: Mailchimp icon
sv_SE: Mailchimp-ikon

en: Mailchimp for WooCommerce
sv_SE: Mailchimp för WooCommerce

note: translators: %s: theme name.
en: Design your store with deep WooCommerce integration. If toggled on, we’ll install <a href="https://woocommerce.com/storefront/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Storefront</a>, and your current theme <em>%s</em> will be deactivated.
sv_SE: Utforma din butik med djup WooCommerce-integration. Om den är påslagen kommer vi att installera <a href="https://woocommerce.com/storefront/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Storefront</a> och ditt nuvarande tema <em>%s</em> kommer att inaktiveras.

en: Enhance your store with these recommended free features.
sv_SE: Förbättra din butik med dessa rekommenderade gratisfunktioner.

en: Recommended for All WooCommerce Stores
sv_SE: Rekommenderade för alla WooCommerce-butiker

en: The PayFast extension for WooCommerce enables you to accept payments by Credit Card and EFT via one of South Africa’s most popular payment gateways. No setup fees or monthly subscription costs.
sv_SE: Utökningen PayFast for WooCommerce låter dig ta emot betalningar via kreditkort och EFT via ett av Sydafrikas mest populära betalsätt. Inga installationsavgifter eller månadskostnader.

en: The eWAY extension for WooCommerce allows you to take credit card payments directly on your store without redirecting your customers to a third party site to make payment.
sv_SE: Utökningen eWAY for WooCommerce låter dig ta emot betalningar via kreditkort direkt i din butik, utan att omdirigera kunder till en tredjepartswebbplats för att genomföra betalningen.

en: The following plugins will be installed and activated for you:
sv_SE: Följande tillägg kommer att installeras och aktiveras åt dig:

en: What currency do you accept payments in?
sv_SE: Vilken valuta accepterar du betalningar i?

en: Recommended
sv_SE: Rekommenderad

en: Year(s)
sv_SE: År

en: Week(s)
sv_SE: Vecka/veckor

en: You do not have permission to edit API Keys
sv_SE: Du saknar behörighet att ändra API-nycklar

en: No keys found.
sv_SE: Inga nycklar hittades.

en: Return to payments
sv_SE: Tillbaka till betalningar

en: Help WooCommerce improve with usage tracking
sv_SE: Hjälp WooCommerce att förbättras med användningsspårning

en: Loading network orders
sv_SE: Laddar nätverksbeställningar

en: WooCommerce Network Orders
sv_SE: WooCommerce nätverksbeställningar

en: Day(s)
sv_SE: Dag/dagar

en: Month(s)
sv_SE: Månad/månader

en: Choose a state&hellip;
sv_SE: Välj en delstat …

en: You don&#8217;t have permission to do this.
sv_SE: Du har inte behörighet att göra detta.

en: Insufficient privileges to export products.
sv_SE: Otillräckliga behörigheter att exportera produkter.

en: Insufficient privileges to import products.
sv_SE: Otillräckliga behörigheter att importera produkter.

en: Profile &rarr;
sv_SE: Profil &rarr;

en: Image size used for products in the catalog.
sv_SE: Bildstorlek som används för produkter i katalogen.

note: translators: 1: tools URL 2: regen thumbs url
en: After publishing your changes, new image sizes may not be shown until you regenerate thumbnails. You can do this from the <a href="%1$s" target="_blank">tools section in WooCommerce</a> or by using a plugin such as <a href="%2$s" target="_blank">Regenerate Thumbnails</a>.
sv_SE: Efter att du har publicerat dina ändringar så är det inte säkert att nya bildstorlekar visas förrän du återskapar miniatyrer. Du kan göra detta från <a href="%1$s" target="_blank">verktygssektionen i WooCommerce</a> eller genom att använda ett tillägg såsom <a href="%2$s" target="_blank">Regenerate Thumbnails</a>.

note: translators: %s: regen thumbs url
en: After publishing your changes, new image sizes may not be shown until you <a href="%s" target="_blank">Regenerate Thumbnails</a>.
sv_SE: Efter att du har publicerat dina ändringar är det inte säkert att nya bildstorlekar visas förrän du <a href="%s" target="_blank">återskapar miniatyrerna</a>.

en: After publishing your changes, new image sizes will be generated automatically.
sv_SE: Efter att du har publicerat dina ändringar så kommer nya bildstorlekar skapas automatiskt.

en: Cancelled product image regeneration job.
sv_SE: Återskapning av produktbilder avbröts.

en: Thumbnail regeneration has been scheduled to run in the background.
sv_SE: Återskapning av miniatyrer har schemalagts för att köras i bakgrunden.

en: This will regenerate all shop thumbnails to match your theme and/or image settings.
sv_SE: Detta kommer återskapa alla miniatyrer i din butik för att matcha ditt tema och/eller bildinställningar.

en: Regenerate
sv_SE: Återskapa

en: Regenerate shop thumbnails
sv_SE: Återskapa butiksminiatyrer

en: Thumbnail regeneration is running in the background. Depending on the amount of images in your store this may take a while.
sv_SE: Återskapning av miniatyrer körs i bakgrunden. Beroende på hur många bilder du har i din butik så kan det här ta en stund.

en: Cancel thumbnail regeneration
sv_SE: Återskapning av miniatyrer avbröts

en: This is the default category and it cannot be deleted. It will be automatically assigned to products with no category.
sv_SE: Detta är standardkategorin och den kan inte tas bort. Den kommer automatiskt att tilldelas produkter som inte har någon kategori.

note: translators: %s: default category
en: Deleting a category does not delete the products in that category. Instead, products that were only assigned to the deleted category are set to the category %s.
sv_SE: Om du tar bort en kategori så tas inte produkterna i den kategorin bort. Produkter som endast var tilldelade den borttagna kategorin kommer istället tilldelas kategorin %s.

en: Change order status to completed
sv_SE: Ändra beställningsstatus till färdigbehandlad

en: Change order status to processing
sv_SE: Ändra beställningsstatus till behandlas

en: Edit this order
sv_SE: Redigera denna beställning

en: Change order status to on-hold
sv_SE: Ändra beställningsstatus till pausad

note: translators: %s: taxonomy term name
en: Make &#8220;%s&#8221; the default category
sv_SE: Gör ”%s” till standardkategorin

note: translators: %s: Quantity.
en: %s quantity
sv_SE: %s mängd

en: Pay for this order
sv_SE: Betala för denna beställning

en: Sandbox API signature
sv_SE: Signatur för sandbox-API

en: Sandbox API password
sv_SE: Lösenord för sandbox-API

en: Sandbox API username
sv_SE: Användarnamn för sandbox-API

en: Live API signature
sv_SE: Live API-signatur

en: Live API password
sv_SE: Live API-lösenord

en: Live API username
sv_SE: Live API-användarnamn

en: Send notifications when an IPN is received from PayPal indicating refunds, chargebacks and cancellations.
sv_SE: Skicka meddelanden när en IPN tas emot från PayPal som anger återbetalningar, ångerköp och avbokningar.

en: Enable IPN email notifications
sv_SE: Aktivera e-postmeddelanden för IPN

en: Invalid webhook.
sv_SE: Ogiltigt webhook.

en: Invalid download log: not found.
sv_SE: Ogiltig nedladdningslogg: hittades inte.

en: Invalid download log: no ID.
sv_SE: Ogiltig nedladdningslogg: inget ID.

en: Unable to insert download log entry in database.
sv_SE: Det gick inte att lägga in posten för nedladdningsloggen i databasen.

en: Images will display using the aspect ratio in which they were uploaded
sv_SE: Bilder visas i det förhållandet som de laddades upp i

en: Images will be cropped into a square
sv_SE: Bilder kommer att beskäras kvadratiskt

en: Thumbnail cropping
sv_SE: Miniatyrbeskärning

en: Thumbnail width
sv_SE: Bredd på miniatyrer

en: Image size used for the main image on single product pages. These images will remain uncropped.
sv_SE: Bildstorlek som används för huvudbilden på enskilda produktsidor. Dessa bilder kommer inte att beskäras.

en: Main image width
sv_SE: Bredd på huvudbild

en: Product Images
sv_SE: Produktbilder

en: How many rows of products should be shown per page?
sv_SE: Hur många rader med produkter ska visas per sida?

en: Rows per page
sv_SE: Rader per sida

en: How many products should be shown per row?
sv_SE: Hur många produkter ska visas per rad?

en: Products per row
sv_SE: Produkter per rad

en: Choose what to display on product category pages.
sv_SE: Välj vad som ska visas på produktkategorisidorna.

en: Category display
sv_SE: Kategorivisning

en: Choose what to display on the main shop page.
sv_SE: Välj vad som ska visas på butikens huvudsida.

en: Product Catalog
sv_SE: Produktkatalog

en: Enable store notice
sv_SE: Aktivera butiksmeddelande

en: If enabled, this text will be shown site-wide. You can use it to show events or promotions to visitors!
sv_SE: Om aktiverat kommer den här texten visas på hela webbplatsen. Du kan använda det för att visa händelser eller kampanjer för besökare!

en: Store Notice
sv_SE: Butiksmeddelande

en: Completed product image regeneration job.
sv_SE: Produktbilder har återskapats.

note: translators: %s: ID of the attachment.
en: Regenerating images for attachment ID: %s
sv_SE: Återskapar bilder för bilags-ID: %s

[ctx: Default category slug]
en: Uncategorized
sv_SE: Okategoriserad

note: translators: %d: Setting value
en: The maximum allowed setting is %d
sv_SE: Den maximala tillåtna inställningen är %d

note: translators: %d: Setting value
en: The minimum allowed setting is %d
sv_SE: Den minsta tillåtna inställningen är %d

en: How should products be sorted in the catalog by default?
sv_SE: Hur ska produkterna sorteras i katalogen som standard?

en: IPN email notifications
sv_SE: IPN-e-postmeddelanden

en: Images will be cropped to a custom aspect ratio
sv_SE: Bilder kommer att beskäras till ett anpassat bildförhållande

note: translators: %s: Product title
en: View products in the &ldquo;%s&rdquo; group
sv_SE: Visa produkter i ”%s”-gruppen

note: translators: %s: Product title
en: Select options for &ldquo;%s&rdquo;
sv_SE: Välj alternativ för ”%s”

note: translators: %s: Product title
en: Buy &ldquo;%s&rdquo;
sv_SE: Köp ”%s”

en: Uncropped
sv_SE: Obeskurna

en: Invalid permission ID.
sv_SE: Ogiltigt behörighets-ID.

en: Municipality / District
sv_SE: Kommun/Distrikt

note: translators: %s: field name
en: %s is not a valid postcode / ZIP.
sv_SE: %s är inte ett giltigt postnummer.

en: Limit result set to products with specific SKU(s). Use commas to separate.
sv_SE: Begränsa resultat till produkter med specifika artikelnummer. Använd kommatecken för att separera.

en: Download ID.
sv_SE: Nedladdnings-ID.

en: Search logs
sv_SE: Sök loggar

en: Shop pages
sv_SE: Butikssidor

en: No customer downloads found.
sv_SE: Inga kundnedladdningar hittades.

en: Filter by IP address
sv_SE: Filtrera efter IP-adress

en: Filter by user
sv_SE: Filtrera efter användare

en: Filter by file
sv_SE: Filtrera efter fil

en: Filter by product
sv_SE: Filtrera efter produkt

en: Permission ID
sv_SE: Behörighets-ID

en: File ID
sv_SE: Fil-ID

en: Permission #%d not found.
sv_SE: Behörighet #%d hittades inte.

en: Confirm navigation
sv_SE: Bekräfta navigeringen

note: translators: %1$s: open link, %2$s: close link
en: This report link has expired. %1$sClick here to view the filtered report%2$s.
sv_SE: Denna rapportlänk har löpt ut. %1$sKlicka här för att visa den filtrerade rapporten%2$s.

en: Set Status - On backorder
sv_SE: Ange status &ndash; Restnoterad

en: View report
sv_SE: Visa rapport

en: Customer download log
sv_SE: Logg för kundnedladdningar

en: Copy link
sv_SE: Kopiera länk

en: Copying to clipboard failed. You should be able to right-click the button and copy.
sv_SE: Kopiering till urklipp misslyckades. Du borde kunna högerklicka på knappen och kopiera.

en: Date created:
sv_SE: Skapad datum:

note: translators: 1: date 2: time
en: Paid on %1$s @ %2$s
sv_SE: Betalad %1$s kl. %2$s

en: Filter by stock status
sv_SE: Filtrera efter lagerstatus

en: On backorder
sv_SE: Restnoterad

en: Filter by order
sv_SE: Filtrera efter beställning

en: Error processing refund. Please try again.
sv_SE: Ett fel inträffade när återköpet behandlades. Försök igen.

note: translators: WooCommerce link to setting up shipping zones
en: Postcodes containing wildcards (e.g. CB23*) or fully numeric ranges (e.g. <code>90210...99000</code>) are also supported. Please see the shipping zones <a href="%s" target="_blank">documentation</a> for more information.
sv_SE: Postnummer som innehåller jokertecken (t.ex. CB23*) eller helt numeriska intervall (t.ex. <code>90210...99000</code>) stöds också. Se <a href="%s" target="_blank">dokumentationen</a> om fraktzoner för mer information.

en: Payment via
sv_SE: Betalning via

en: M j, Y
sv_SE: j M, Y

en: Change status to completed
sv_SE: Ändra status till färdigbehandlad

en: Change status to processing
sv_SE: Ändra status till behandlas

en: Create your first coupon
sv_SE: Skapa din första rabattkod

en: Existing products that match by ID or SKU will be updated. Products that do not exist will be skipped.
sv_SE: Befintliga produkter som matchas med ID eller artikelnummer kommer att uppdateras. Produkter som inte finns kommer att hoppas över.

note: translators: 1: subscriptions docs 2: subscriptions docs
en: To receive updates and support for this extension, you need to <strong>purchase</strong> a new subscription or consolidate your extensions to one connected account by <strong><a href="%1$s" title="Sharing Docs">sharing</a> or <a href="%2$s" title="Transferring Docs">transferring</a></strong> this extension to this connected account.
sv_SE: För att få uppdateringar och support för den här utökningen måste du <strong>köpa</strong> en ny prenumeration eller konsolidera dina utökningar till ett anslutet konto genom att <strong> <a href="%1$s" title="Delningsdokument">dela</a> eller <a href="%2$s" title="Överföringsdokument">överföra</a></strong> denna utökning till det här anslutna kontot.

en: On-hold
sv_SE: Pausad

en: Change status to on-hold
sv_SE: Ändra status till pausad

en: Completed
sv_SE: Färdigbehandlad

en: Change status:
sv_SE: Ändra status:

[ctx: %s = human-readable time difference]
note: translators: %s: human-readable time difference
en: %s ago
sv_SE: för %s sedan

en: The WooCommerce Helper plugin is no longer needed. <a href="%s">Manage subscriptions</a> from the extensions tab instead.
sv_SE: Tillägget WooCommerce-hjälparen behövs inte längre. <a href="%s">Hantera prenumerationer</a> från fliken utökningar istället.

en: payment setup and automated taxes
sv_SE: betalningsinställningar och automatisk moms

note: translators: %s: webhook name
en: Delete "%s" permanently
sv_SE: Ta bort ”%s” permanent

en: Continue with Jetpack
sv_SE: Fortsätt med Jetpack

en: payment setup
sv_SE: betalningsinstallation

en: Reasons you'll love Jetpack
sv_SE: Anledningar att älska Jetpack

en: Webhook topic unknown. Please select a valid topic.
sv_SE: Webhook-ämne okänt. Välj ett giltigt ämne.

en: Email address to receive payments
sv_SE: E-postadress för att ta emot betalningar

en: Direct payments to email address:
sv_SE: Direkt betalningar till e-postadress:

note: translators: %s: URL
en: Securely accept credit and debit cards with one low rate, no surprise fees (custom rates available). Sell online and in store and track sales and inventory in one place. <a href="%s" target="_blank">Learn more about Square</a>.
sv_SE: Ta emot kredit- och bankkort säkert, med en låg avgift, inga extra avgifter (anpassade avgifter finns tillgängliga). Sälj online och i butiker och spåra försäljningar och lager på ett ställe. <a href="%s" target="_blank">Lär dig mer om Square</a>.

note: translators: %s: URL
en: Choose the payment that you want, pay now, pay later or slice it. No credit card numbers, no passwords, no worries. <a href="%s" target="_blank">Learn more about Klarna</a>.
sv_SE: Välj hur du vill betala, direkt, senare eller delbetala. Inga kortnummer, inga lösenord, inga bekymmer. <a href="%s" target="_blank">Läs mer om Klarna</a>.

note: translators: %s: URL
en: Full checkout experience with pay now, pay later and slice it. No credit card numbers, no passwords, no worries. <a href="%s" target="_blank">Learn more about Klarna</a>.
sv_SE: En fullständig kassalösning med betala direkt, senare eller delbetala. Inga kortnummer, inga lösenord, inga bekymmer. <a href="%s" target="_blank">Läs mer om Klarna</a>.

note: translators: %s: URL
en: Accept debit and credit cards in 135+ currencies, methods such as Alipay, and one-touch checkout with Apple Pay. <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>.
sv_SE: Ta emot bank- och kreditkort i mer än 135 valutor med metoder såsom Alipay och snabbköp med Apple Pay. <a href="%s" target="_blank">Läs mer</a>.

en: I will also be selling products or services in person.
sv_SE: Jag kommer även sälja produkter eller tjänster personligen.

en: Customer downloads
sv_SE: Kundnedladdningar

en: Revision restored.
sv_SE: Version återställd.

note: translators: %s: Home URL
en: If you like, you may enter custom structures for your product URLs here. For example, using <code>shop</code> would make your product links like <code>%sshop/sample-product/</code>. This setting affects product URLs only, not things such as product categories.
sv_SE: Om du vill kan du ange anpassade strukturer för dina produktadresser här. Om du till exempel använder <code>butik</code> skulle dina produktlänkar bli <code>%sbutik/exempel-produkt/</code>. Denna inställning påverkar endast produktadresser, inte sådant som produktkategorier.

en: Attributes let you define extra product data, such as size or color. You can use these attributes in the shop sidebar using the "layered nav" widgets.
sv_SE: Attribut låter dig definiera extra produktinformation, som storlek eller färg. Du kan använda dessa attribut i butikens sidofält genom att använda ”layered nav”-widgetar.

en: Determines how this attribute's values are displayed.
sv_SE: Anger hur värdena för detta attribut visas.

en: This product has produced sales and may be linked to existing orders. Are you sure you want to delete it?
sv_SE: Denna produkt har producerat försäljning och kan vara kopplad till befintliga beställningar. Är du säker på att du vill ta bort den?

en: Zanzibar West
sv_SE: Västra Zanzibar

en: Zanzibar South
sv_SE: Södra Zanzibar

en: Pemba South
sv_SE: Södra Pemba

en: Zanzibar North
sv_SE: Norra Zanzibar

en: Pemba North
sv_SE: Norra Pemba

note: translators: %s: Product title
en: Read more about &ldquo;%s&rdquo;
sv_SE: Läs mer om ”%s”

note: translators: %s: post title
en: Move &#8220;%s&#8221; to the Trash
sv_SE: Flytta ”%s” till papperskorgen

en: Belarusian ruble (old)
sv_SE: Vitryska rubel (gammal)

en: New payment methods can only be added during checkout. Please contact us if you require assistance.
sv_SE: Nya betalningsmetoder kan endast läggas till vid betalning. Kontakta oss om du behöver hjälp.

en: End date of sale price, as GMT.
sv_SE: Slutdatum för reapris, som GMT.

en: Define if the variation is visible on the product's page.
sv_SE: Ange om varianten är synlig på produktsidan.

en: This key is invalid or has already been used. Please reset your password again if needed.
sv_SE: Denna nyckel är ogiltig eller har redan använts. Återställ ditt lösenord igen om det behövs.

en: Order updated and sent.
sv_SE: Beställning uppdaterad och skickad.

en: Resend new order notification
sv_SE: Skicka om nytt beställningsmeddelande

en: A list of your store's top-rated products.
sv_SE: En lista över din butiks populäraste produkter.

en: Display a list of a customer's recently viewed products.
sv_SE: Visa en lista över kundens nyligen visade produkter.

en: Recent Product Reviews
sv_SE: Senaste produktrecensionerna

en: Display a list of recent reviews from your store.
sv_SE: Visa en lista över de senaste recensionerna från din butik.

en: Filter Products by Rating
sv_SE: Filtrera produkter efter betyg

en: Display a list of star ratings to filter products in your store.
sv_SE: Visa en lista med stjärnbetyg för att filtrera produkter i din butik.

en: A list of your store's products.
sv_SE: En lista över din butiks produkter.

en: Product Search
sv_SE: Produktsök

en: A search form for your store.
sv_SE: Ett sökformulär för din butik.

en: Maximum depth
sv_SE: Maximalt djup

en: Filter Products by Price
sv_SE: Filtrera produkter efter pris

en: Display a slider to filter products in your store by price.
sv_SE: Visa en slider till att filtrera produkter i din butik efter pris.

en: Filter Products by Attribute
sv_SE: Filtrera produkter efter attribut

en: Display a list of attributes to filter products in your store.
sv_SE: Visa en lista med attribut till att filtrera produkter i din butik.

en: Active Product Filters
sv_SE: Aktiva produktfilter

en: Display a list of active product filters.
sv_SE: Visa en lista över aktiva produktfilter.

en: Display the customer shopping cart.
sv_SE: Visa kunden varukorg.

en: Relevance
sv_SE: Relevans

note: translators: 1: wc_load_cart 2: woocommerce_init translators: 1: class::method 2: plugins_loaded
en: %1$s should not be called before the %2$s action.
sv_SE: %1$s ska inte anropas innan åtgärden %2$s.

en: Please, provide an attribute name.
sv_SE: Ange ett attributnamn.

en: Please enter a valid email address
sv_SE: Ange en giltig e-postadress

note: translators: 1: WC_Logger::log 2: level
en: %1$s was called with an invalid level "%2$s".
sv_SE: %1$s anropades med en ogiltigt nivå ”%2$s”.

note: translators: 1: class name 2: WC_Log_Handler_Interface
en: The provided handler %1$s does not implement %2$s.
sv_SE: Den medföljande hanteraren %1$s implementerar inte %2$s.

en: Create account password
sv_SE: Skapa kontolösenord

en: Fee has already been added.
sv_SE: Avgift har redan lagts till.

note: translators: 1: class name 2: woocommerce_logging_class 3: WC_Logger_Interface
en: The class %1$s provided by %2$s filter must implement %3$s.
sv_SE: Klassen %1$s som tillhandahålls av filtret %2$s måste implementera %3$s.

en: There are no shipping options available. Please ensure that your address has been entered correctly, or contact us if you need any help.
sv_SE: Det finns inga leveranssätt tillgängliga. Se till att din adress har skrivits in korrekt, eller kontakta oss om du behöver hjälp.

en: Sorry, the order could not be found. Please contact us if you are having difficulty finding your order details.
sv_SE: Beställningen kunde inte hittas. Kontakta oss om du har problem att hitta dina beställningsdetaljer.

en: Unable to add payment method to your account.
sv_SE: Kunde inte lägga till betalningsmetoden till ditt konto.

en: Payment method successfully added.
sv_SE: Betalningsmetoden har lagts till.

note: translators: %s: product name
en: Sorry, "%s" is no longer in stock so this order cannot be paid for. We apologize for any inconvenience caused.
sv_SE: Denna beställning kan inte debiteras eftersom ”%s” inte längre finns i lager. Vi ber om ursäkt för eventuell olägenhet.

en: Product Tag Cloud
sv_SE: Produktetikettsmoln

en: A cloud of your most used product tags.
sv_SE: Ett moln med dina mest använda produktetiketter.

en: Invalid payment gateway.
sv_SE: Ogiltig betalmodul.

note: translators: %s: coupon code
en: Sorry, coupon "%s" is not applicable to selected products.
sv_SE: Rabattkoden "%s" kan inte användas för de valda produkterna.

en: Invalid discount amount.
sv_SE: Ogiltigt rabattbelopp.

note: translators: %s fee amount
en: %s fee
sv_SE: %s i avgift

en: This option will delete ALL of your tax rates, use with caution. This action cannot be reversed.
sv_SE: Detta alternativ kommer att ta bort ALLA dina momssatser, använd med försiktighet. Denna åtgärd kan inte ångras.

en: Delete tax rates
sv_SE: Ta bort momssatser

en: Create pages
sv_SE: Skapa sidor

en: Create default WooCommerce pages
sv_SE: Skapa standardsidor för WooCommerce

en: Clear customer sessions
sv_SE: Rensa kundsessioner

en: WooCommerce transients
sv_SE: WooCommerce-transienter

en: Database Index Size
sv_SE: Indexstorlek för databas

en: Database Data Size
sv_SE: Datastorlek för databas

en: Total Database Size
sv_SE: Total databasstorlek

note: Translators: %s: function name.
en: %s failed. Contact your hosting provider.
sv_SE: %s misslyckades. Kontakta ditt webbhotell.

note: translators: 1: X-Accel-Redirect 2: X-Sendfile 3: mod_xsendfile
en: Forcing downloads will keep URLs hidden, but some servers may serve large files unreliably. If supported, %1$s / %2$s can be used to serve downloads instead (server requires %3$s).
sv_SE: Tvingad nedladdning kommer dölja dina URL:er, men vissa servrar kan ha problem med att hantera stora filer. Om det stöds kan %1$s / %2$s användas för att hantera nedladdningar istället (servern kräver %3$s).

en: The postal code, if any, in which your business is located.
sv_SE: Postnumret, om något, där ditt företag är verksamt.

en: The country and state or province, if any, in which your business is located.
sv_SE: Landet och delstaten eller provinsen, om någon, där ditt företag är verksamt.

en: The city in which your business is located.
sv_SE: Staden där ditt företag är verksamt.

en: An additional, optional address line for your business location.
sv_SE: En ytterligare, valfri adressrad för ditt företagsställe.

en: The street address for your business location.
sv_SE: Gatuadressen för ditt företagsställe.

en: Store Address
sv_SE: Butiksadress

en: Update now
sv_SE: Uppdatera nu

note: translators: %s: version number
en: The following active plugin(s) have not declared compatibility with WooCommerce %s yet and should be updated and examined further before you proceed:
sv_SE: Följande aktivt/aktiva tillägg har inte angetts som kompatibla med WooCommerce %s ännu och borde uppdateras och undersökas ytterligare innan du fortsätter:

en: Tested up to WooCommerce version
sv_SE: Testat upp till WooCommerce version

en: Plugin
sv_SE: Tillägg

en: unknown
sv_SE: okänt

note: translators: %s: version number
en: <strong>Heads up!</strong> The versions of the following plugins you're running haven't been tested with WooCommerce %s. Please update them or confirm compatibility before updating WooCommerce, or you may experience issues:
sv_SE: <strong>Se upp!</strong> Versionerna av följande tillägg du kör har inte har testats med WooCommerce %s. Uppdatera dem eller bekräfta kompatibilitet innan du uppdaterar WooCommerce för att undvika eventuella problem:

en: This is where your business is located. Tax rates and shipping rates will use this address.
sv_SE: Detta är var ditt företag är verksamt. Momssatser och fraktavgifter kommer använda denna adress.

en: Post Type Counts
sv_SE: Antal per inläggstyp

en: Country / State
sv_SE: Land/delstat

[ctx: Page setting]
en: Terms and conditions
sv_SE: Villkor

en: The file is empty or using a different encoding than UTF-8, please try again with a new file.
sv_SE: Filen är tom eller använder en annan kodning än UTF-8, försök igen med en ny fil.

en: Upload a new file
sv_SE: Ladda upp en ny fil

note: translators: 1: refund id 2: refund date 3: username
en: Refund #%1$s - %2$s by %3$s
sv_SE: Återköp #%1$s - %2$s av %3$s

en: Add shipping
sv_SE: Lägg till frakt

note: translators: 1: product ID 2: quantity in stock
en: The stock has not been updated because the value has changed since editing. Product %1$d has %2$d units in stock.
sv_SE: Lagersaldot har inte uppdaterats eftersom värdet har ändrats sedan redigering. Det finns %2$d st. %1$d i lager.

en: Lifetime Subscription
sv_SE: Livstidsprenumeration

en: Sort by:
sv_SE: Sortera efter:

en: Order details manually sent to customer.
sv_SE: Beställningsdetaljer har skickats manuellt till kund.

en: Choose an action...
sv_SE: Välj en åtgärd …

en: Send order details to customer
sv_SE: Skicka beställningsuppgifter till kunden

note: translators: Introduction to list of WooCommerce.com extensions the merchant has subscriptions for.
en: Below is a list of extensions available on your WooCommerce.com account. To receive extension updates please make sure the extension is installed, and its subscription activated and connected to your WooCommerce.com account. Extensions can be activated from the <a href="%s">Plugins</a> screen.
sv_SE: Nedan finns en lista över de utökningar som finns tillgängliga på ditt WooCommerce.com-konto. För att få uppdateringar av utökningar ska du se till att utökningen är installerad och att prenumerationen är aktiverad och ansluten till ditt WooCommerce.com-konto. Utökningar kan aktiveras från fönstret <a href="%s">Tillägg</a>.

en: Transfer existing products to your new store — just import a CSV file.
sv_SE: Överför befintliga produkter till din nya butik — importera bara en CSV-fil.

en: Expiring Soon
sv_SE: Löper ut snart

en: Update Available
sv_SE: Uppdatering tillgänglig

note: translators: 1: WooCommerce 2:: five stars
en: If you like %1$s please leave us a %2$s rating. A huge thanks in advance!
sv_SE: Om du gillar %1$s får du gärna ge oss betyget %2$s. Ett stort tack på förhand!

en: Expired
sv_SE: Löpt ut

en: Create a product
sv_SE: Skapa en produkt

en: Have an existing store?
sv_SE: Har du en befintlig butik?

en: Import products
sv_SE: Importera produkter

en: We're here for you — get tips, product updates, and inspiration straight to your mailbox.
sv_SE: Vi finns här för dig — få tips, produktuppdateringar och inspiration direkt till din brevlåda.

en: Yes please!
sv_SE: Ja, tack!

en: You're ready to start selling!
sv_SE: Du är redo att börja sälja!

en: Your site might be on a private network. Jetpack can only connect to public sites. Please make sure your site is visible over the internet, and then try connecting again 🙏.
sv_SE: Din webbplats är kanske på ett privat nätverk. Jetpack kan bara ansluta till offentliga webbplatser. Se till att din webbplats är synlig på internet och försök sedan ansluta igen 🙏.

en: Sorry! We couldn't contact Jetpack just now 😭. Please make sure that your site is visible over the internet, and that it accepts incoming and outgoing requests via curl. You can also try to connect to Jetpack again, and if you run into any more issues, please contact support.
sv_SE: Vi kunde inte kontakta Jetpack just nu 😭. Se till att din webbplats är synlig på internet och att den accepterar inkommande och utgående förfrågningar via curl. Du kan också försöka ansluta till Jetpack igen, och om du stöter på fler problem, kontakta support.

en: Sorry! We tried, but we couldn't install Jetpack for you 😭. Please go to the Plugins tab to install it, and finish setting up your store.
sv_SE: Vi försökte, men kunde inte installera Jetpack åt dig 😭. Gå till sidan för tillägg för att installera och slutföra konfigurationen av din butik.

en: Sorry! We tried, but we couldn't connect Jetpack just now 😭. Please go to the Plugins tab to connect Jetpack, so that you can finish setting up your store.
sv_SE: Vi försökte, men vi kan inte ansluta till Jetpack just nu 😭. Gå till sidan för tillägg för att ansluta Jetpack, så att vi kan slutföra konfigurationen för din butik.

en: Get an alert if your store is down for even a few minutes.
sv_SE: Få en varning om din butik är nere, om det så bara är i några minuter.

en: Get insights on how your store is doing, including total sales, top products, and more.
sv_SE: Få insikter om hur det går för din butik, inklusive total försäljning, bästa produkterna och mer.

en: Product promotion
sv_SE: Produktreklam

en: Share new items on social media the moment they're live in your store.
sv_SE: Dela nya varor på sociala medier så fort de läggs till i din butik.

en: Store monitoring
sv_SE: Butiksövervakning

en: Better security
sv_SE: Bättre säkerhet

en: Bonus reasons you'll love Jetpack
sv_SE: Bonusskäl varför du kommer älska Jetpack

en: By connecting your site you agree to our fascinating <a href="%1$s" target="_blank">Terms of Service</a> and to <a href="%2$s" target="_blank">share details</a> with WordPress.com
sv_SE: Genom att ansluta din webbplats godkänner du våra fascinerande <a href="%1$s" target="_blank">användarvillkor</a> och <a href="%2$s" target="_blank">delningsinformation</a> med WordPress.com

en: Connect your store to Jetpack
sv_SE: Anslut din butik till Jetpack

en: Connect your store to Jetpack to enable extra features
sv_SE: Anslut din butik till Jetpack för att aktivera extra funktioner

en: Protect your store from unauthorized access.
sv_SE: Skydda din butik från obehörig åtkomst.

en: Store stats
sv_SE: Butikstatistik

note: translators: %s: list of features, potentially comma separated
en: Your store is almost ready! To activate services like %s, just connect with Jetpack.
sv_SE: Din butik är nästan klar! För att aktivera tjänster som %s, anslut bara till Jetpack.

en: Finish setting up your store
sv_SE: Slutför konfiguration av din butik

en: Sorry, we couldn't connect your store to Jetpack
sv_SE: Vi kunde inte ansluta din butik till Jetpack

en: automated taxes
sv_SE: automatisk moms

en: payment setup, automated taxes and discounted shipping labels
sv_SE: betalningsinstallation, automatisk beräkning av moms och rabatterade fraktetiketter

en: Collect payments from customers offline.
sv_SE: Samla in betalningar från kunder offline.

en: PayPal email address:
sv_SE: PayPal e-postadress:

en: Storefront Theme
sv_SE: Temat Storefront

en: Stripe email address
sv_SE: Stripe e-postadress

en: Stripe email address:
sv_SE: Stripe e-postadress:

en: Automated Taxes
sv_SE: Automatisk moms

note: translators: %s: Link
en: WooCommerce can accept both online and offline payments. <a href="%s" target="_blank">Additional payment methods</a> can be installed later.
sv_SE: WooCommerce kan acceptera betalningar både online och offline. <a href="%s" target="_blank">Ytterligare betalningsmetoder</a> kan installeras senare.

en: Shipping Method
sv_SE: Leveranssätt

en: Shipping Zone
sv_SE: Fraktzon

en: Don't charge for shipping.
sv_SE: Ta inte betalt för frakt.

en: Flat Rate
sv_SE: Fast fraktpris

en: I plan to sell digital products
sv_SE: Jag planerar att sälja digitala produkter

en: I plan to sell physical products
sv_SE: Jag planerar att sälja fysiska produkter

en: Set a fixed price to cover shipping costs.
sv_SE: Ange ett fast pris för att täcka fraktkostnader.

en: What would you like to charge for flat rate shipping?
sv_SE: Vad vill du ta betalt för fast fraktpris?

en: Store setup
sv_SE: Konfigurera din butik

en: My Account Page
sv_SE: Sidan för ”Mitt konto”

en: Checkout Page
sv_SE: Kassasidan

en: Cart Page
sv_SE: Varukorgssidan

en: Shop Page
sv_SE: Butikssidan

en: Activate
sv_SE: Aktivera

en: I plan to sell both physical and digital products
sv_SE: Jag planerar att sälja både fysiska och digitala produkter

en: The following wizard will help you configure your store and get you started quickly.
sv_SE: Följande guide hjälper dig att konfigurera din butik och snabbt komma igång.

en: What type of products do you plan to sell?
sv_SE: Vilken typ av produkter planerar du att sälja?

en: Terms and Conditions Page
sv_SE: Sidan för villkor

note: translators: %s: $key Key to check
en: Generic add/update/get meta methods should not be used for internal meta data, including "%s". Use getters and setters.
sv_SE: Generiska meta-metoder för add/update/get ska inte användas för interna meta-data, inklusive ”%s”. Använd ”getters” och ”setters”.

note: translators: %s: date
en: Coupon scheduled for: %s.
sv_SE: Rabattkoden schemalagd till: %s.

en: Invalid coupon
sv_SE: Ogiltig rabattkod

en: Geneva
sv_SE: Genève

en: Enter a fixed amount or percentage to apply as a fee.
sv_SE: Ange ett fast belopp eller en procentandel som ska tillämpas som en avgift.

note: translators: %s: extensions count
en: Extensions %s
sv_SE: Utökningar %s

note: translators: %s: date
en: Order scheduled for: %s.
sv_SE: Beställning schemalagd till: %s.

note: translators: %s: image URL
en: Unable to use image "%s".
sv_SE: Kan inte att använda bild ”%s”.

en: The "locations not covered by your other zones" zone cannot be updated.
sv_SE: Zonen ”platser som inte omfattas av dina andra zoner” kan inte uppdateras.

en: Products that the coupon will not be applied to, or that cannot be in the cart in order for the "Fixed cart discount" to be applied.
sv_SE: Produkter som rabattkoden inte ska tillämpas på, eller som inte får finnas i varukorgen för att ”Fast varukorgsrabatt” ska kunna tillämpas.

en: Product categories that the coupon will be applied to, or that need to be in the cart in order for the "Fixed cart discount" to be applied.
sv_SE: Produktkategorier som rabattkoden ska tillämpas på, eller som måste finnas i varukorgen för att ”Fast varukorgsrabatt” ska tillämpas.

en: Products that the coupon will be applied to, or that need to be in the cart in order for the "Fixed cart discount" to be applied.
sv_SE: Produkter som rabattkoden ska tillämpas på, eller som måste vara i varukorgen för att ”Fast varukorgsrabatt” ska kunna tillämpas.

en: Product categories that the coupon will not be applied to, or that cannot be in the cart in order for the "Fixed cart discount" to be applied.
sv_SE: Produktkategorier som rabattkoden inte ska tillämpas på, eller som inte får finnas i varukorgen för att ”Fast varukorgsrabatt” ska kunna tillämpas.

en: Search results only
sv_SE: Endast sökresultat

note: translators: 1: rating 2: rating count translators: %1$s is referring to the average rating value, %2$s is referring to the number of ratings
en: Rated %1$s out of 5 based on %2$s customer rating | Rated %1$s out of 5 based on %2$s customer ratings
sv_SE[0]: Betygsatt %1$s av 5 baserat på %2$s kundrecension
sv_SE[1]: Betygsatt %1$s av 5 baserat på %2$s kundrecensioner

en: Shop only
sv_SE: Endast butik

en: Shop and search results
sv_SE: Butik- och sökresultat

en: Subject (paid)
sv_SE: Ämne (betald)

note: translators: %s: Available placeholders for use translators: %s: list of placeholders
en: Available placeholders: %s
sv_SE: Tillgängliga platshållare: %s

en: Invalid customer query.
sv_SE: Ogiltig kundsökning.

en: A product with this SKU already exists.
sv_SE: En produkt med detta artikelnummer finns redan.

en: A product with this ID already exists.
sv_SE: En produkt med detta ID finns redan.

note: translators: %s: product SKU
en: SKU %s
sv_SE: Artikelnummer %s

note: translators: %s: image URL
en: Not able to attach "%s".
sv_SE: Kunde inte bifoga ”%s”.

note: translators: %d: product ID
en: Invalid product ID %d.
sv_SE: Ogiltigt produkt-ID %d.

en: Invalid product type.
sv_SE: Ogiltig produkttyp.

en: Add New
sv_SE: Lägg till ny

en: All Products
sv_SE: Alla produkter

en: API Key generated successfully. Make sure to copy your new keys now as the secret key will be hidden once you leave this page.
sv_SE: API-nyckel genererades utan problem. Se till att kopiera dina nya nycklar nu eftersom den hemliga nyckeln kommer att döljas när du lämnar denna sida.

en: List of upsell products IDs.
sv_SE: Lista över ID:n med uppförsäljande produkter.

en: No matching product exists to update.
sv_SE: Inga matchande produkter finns att uppdatera.

en: Please log in to your account below to continue to the payment form.
sv_SE: Logga in på ditt konto nedan för att fortsätta till betalningsformuläret.

en: This order cannot be paid for. Please contact us if you need assistance.
sv_SE: Denna beställning kan inte betalas. Kontakta oss om du behöver hjälp.

en: Variation cannot be imported: Missing parent ID or parent does not exist yet.
sv_SE: Variant kan inte importeras: överordnat ID ej angivet eller överordnad produkt finns ännu inte.

note: translators: use local order of street name and house number.
en: House number and street name
sv_SE: Gatunamn och husnummer

en: Locations not covered by your other zones
sv_SE: Platser som inte omfattas av dina andra zoner

en: Reviews can only be left by "verified owners"
sv_SE: Recensioner kan endast lämnas av ”verifierade ägare”

en: Enable product reviews
sv_SE: Aktivera produktrecensioner

note: Translators: %s: page name.
en: The URL of your %s page (along with the Page ID).
sv_SE: URL:en för din sida %s (tillsammans med sidans ID).

en: The homepage URL of your site.
sv_SE: Startsidans URL för din webbplats.

en: Generate CSV
sv_SE: Generera CSV

en: Yes, export all custom meta
sv_SE: Ja, exportera alla anpassade meta

en: Export custom meta?
sv_SE: Exportera anpassade meta?

en: Export all products
sv_SE: Exportera alla produkter

en: Which product types should be exported?
sv_SE: Vilka produkttyper ska exporteras?

en: Export all columns
sv_SE: Exportera alla kolumner

en: Which columns should be exported?
sv_SE: Vilka kolumner ska exporteras?

en: Export products to a CSV file
sv_SE: Exportera produkter till en CSV-fil

en: Export Products
sv_SE: Exportera produkter

en: Product restored
sv_SE: Produkt återställd

en: Coupon restored
sv_SE: Rabattkod återställd

en: Set Status - Out of stock
sv_SE: Ange status - Slut i lager

en: Set Status - In stock
sv_SE: Ange status - Finns i lager

en: Order restored
sv_SE: Beställning återställd

en: Enable star rating on reviews
sv_SE: Aktivera stjärnbetyg på recensioner

en: Star ratings should be required, not optional
sv_SE: Stjärnbetyg ska vara obligatoriskt, inte valfritt

en: Product variations
sv_SE: Produktvarianter

en: This tool allows you to generate and download a CSV file containing a list of all products.
sv_SE: Detta verktyg låter dig skapa och ladda ner en CSV-fil med en lista över alla produkter.

en: Invalid file type. The importer supports CSV and TXT file formats.
sv_SE: Ogiltig filtyp. Importören stöder filformaten CSV och TXT.

en: Connect
sv_SE: Anslut

en: Manage your subscriptions, get important product notifications, and updates, all from the convenience of your WooCommerce dashboard
sv_SE: Hantera dina prenumerationer, få viktiga produktnotifieringar och uppdateringar, allt enkelt tillgängligt från adminpanelen i WooCommerce

note: translators: Email address of person who shared the subscription.
en: Shared by %s
sv_SE: Delad av %s

note: translators: %1$d: sites active, %2$d max sites active
en: Subscription: Not available - %1$d of %2$d already in use
sv_SE: Prenumeration: Inte tillgänglig - %1$d av %2$d används redan

[ctx: Quantity in stock]
en: Stock
sv_SE: I lager

en: Disconnect
sv_SE: Koppla från

en: My Subscriptions
sv_SE: Mina prenumerationer

en: Connected to WooCommerce.com
sv_SE: Anslut till WooCommerce.com

en: Inactive
sv_SE: Inaktiv

en: Show advanced options
sv_SE: Visa avancerade alternativ

en: Hide advanced options
sv_SE: Dölj avancerade alternativ

en: CSV Delimiter
sv_SE: CSV-avgränsare

en: Update existing products
sv_SE: Uppdatera befintliga produkter

en: Choose a CSV file from your computer:
sv_SE: Välj en CSV-fil på din dator:

en: Importing
sv_SE: Importerar

en: Run the importer
sv_SE: Starta importen

en: Do not import
sv_SE: Importera inte

en: Sample:
sv_SE: Exempel:

en: Map to field
sv_SE: Koppla till fält

en: Column name
sv_SE: Kolumnnamn

en: Select fields from your CSV file to map against products fields, or to ignore during import.
sv_SE: Välj vilka fält i din CSV-fil du vill koppla till olika produktfält eller ignorera vid import.

en: Map CSV fields to products
sv_SE: Koppla CSV-fält till produkter

en: Import Products
sv_SE: Importera produkter

en: Reason for failure
sv_SE: Felorsak

note: translators: %d: import results
en: Import complete!
sv_SE: Importen är klar!

en: View import log
sv_SE: Visa import-logg

note: translators: %d: products count
en: Failed to import %s product | Failed to import %s products
sv_SE[0]: Misslyckades med att importera %s produkt
sv_SE[1]: Misslyckades med att importera %s produkter

note: translators: %d: products count
en: %s product was skipped | %s products were skipped
sv_SE[0]: %s produkt hoppades över
sv_SE[1]: %s produkter hoppades över

note: translators: %d: products count
en: %s product updated | %s products updated
sv_SE[0]: %s produkt uppdaterad
sv_SE[1]: %s produkter uppdaterade

note: translators: %d: products count
en: %s product imported | %s products imported
sv_SE[0]: %s produkt importerad
sv_SE[1]: %s produkter importerade

en: Default attribute
sv_SE: Standardattribut

en: Attribute visibility
sv_SE: Synlighet för attribut

en: Is a global attribute?
sv_SE: Är ett globalt attribut?

en: Attribute value(s)
sv_SE: Attributvärde(n)

en: Attribute name
sv_SE: Attributnamn

en: Download URL
sv_SE: Nedladdnings-URL

en: Download name
sv_SE: Nedladdningsnamn

en: External product
sv_SE: Extern produkt

note: translators: %d: Attribute number translators: %s: attribute number
en: Attribute %d default
sv_SE: Attribut %d standardvärde

note: translators: %d: Attribute number translators: %s: attribute number
en: Attribute %d global
sv_SE: Attribut %d globalt

note: translators: %d: Attribute number translators: %s: attribute number
en: Attribute %d visible
sv_SE: Attribut %d synligt

note: translators: %d: Attribute number translators: %s: attribute number
en: Attribute %d value(s)
sv_SE: Attribut %d värde(n)

note: translators: %d: Attribute number translators: %s: attribute number
en: Attribute %d name
sv_SE: Attribut %d namn

en: External URL
sv_SE: Extern URL

en: Images
sv_SE: Bilder

en: Allow customer reviews?
sv_SE: Tillåt kundrecensioner?

en: Date sale price ends
sv_SE: Datum när reapriset upphör

en: Date sale price starts
sv_SE: Datum när reapriset börjar

en: Short description
sv_SE: Kort beskrivning

en: Visibility in catalog
sv_SE: Synlighet i katalog

en: Is featured?
sv_SE: Är utvald?

en: Published
sv_SE: Publicerad

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your php.ini or by post_max_size being defined as smaller than upload_max_filesize in php.ini.
sv_SE: Filen är tom. Ladda upp något med lite mer substans. Felet kan även bero på att uppladdningar är inaktiverade i din php.ini eller att den post_max_size som har definierats är lägre än upload_max_filesize i php.ini.

en: Done!
sv_SE: Klart!

en: Column mapping
sv_SE: Kolumnompekning

en: Upload CSV file
sv_SE: Ladda upp CSV-fil

en: Upgrade
sv_SE: Uppgradera

en: Subscription: Unlimited
sv_SE: Prenumeration: Obegränsad

note: translators: %1$d: sites active, %2$d max sites active
en: Subscription: Using %1$d of %2$d sites available
sv_SE: Prenumeration: Använder %1$d av %2$d tillgängliga webbplatser

en: Expiring soon!
sv_SE: Löper snart ut!

en: Auto renews on:
sv_SE: Förnyas automatiskt den:

en: Expired :(
sv_SE: Har löpt ut :(

en: Subscriptions
sv_SE: Prenumerationer

en: Product Title
sv_SE: Produktrubrik

en: We've made things simpler and easier to manage moving forward. From now on you can manage all your WooCommerce purchases directly from the Extensions menu within the WooCommerce plugin itself. <a href="%s">View and manage</a> your extensions now.
sv_SE: Vi har gjort det enklare och smidigare att kunna gå vidare. Från och med nu kan du hantera alla dina WooCommerce-inköp direkt från utökningsmenyn i själva WooCommerce-tillägget. <a href="%s">Visa och hantera</a> dina utökningar nu.

en: Browse Extensions
sv_SE: Bläddra bland utökningar

en: Installed Extensions without a Subscription
sv_SE: Installerade utökningar utan någon prenumeration

en: WooCommerce Extensions
sv_SE: Utökningar för WooCommerce

en: Alternatively, enter the path to a CSV file on your server:
sv_SE: Alternativt, ange sökvägen till en CSV-fil på din server:

en: Backorders allowed?
sv_SE: Tillåt restnoteringar?

en: Your products are now being imported...
sv_SE: Dina produkter importeras nu …

en: This tool allows you to import (or merge) product data to your store from a CSV or TXT file.
sv_SE: Detta verktyg låter dig importera (eller slå samman) produktdata i din butik med data från en CSV- eller TXT-fil.

en: Expires on:
sv_SE: Löper ut den:

en: Download expiry days
sv_SE: Ladda ner utgångsdagar

note: translators: %d: Download number translators: %s: download number
en: Download %d name
sv_SE: Ladda ner %d namn

note: translators: %d: Download number translators: %s: download number
en: Download %d URL
sv_SE: Ladda ner %d URL

en: Parent SKU
sv_SE: Överordnat artikelnummer

en: Could not find any subscriptions on your WooCommerce.com account
sv_SE: Kunde inte hitta några prenumerationer på ditt WooCommerce.com-konto

en: Once connected, your WooCommerce.com purchases will be listed here.
sv_SE: När du är ansluten kommer dina WooCommerce.com-köp att listas här.

en: This subscription has expired. Contact the owner to <strong>renew</strong> the subscription to receive updates and support.
sv_SE: Denna prenumeration har löpt ut. Kontakta ägaren för att <strong>förnya</strong> prenumerationen för att få uppdateringar och support.

en: Renew
sv_SE: Förnya

en: This is a featured product
sv_SE: Detta är en utvald produkt

en: Enable auto-renew
sv_SE: Aktivera automatisk förnyelse

en: Subscription is <strong>expiring</strong> soon.
sv_SE: Prenumerationen <strong>löper ut</strong> snart.

en: To enable this update you need to <strong>purchase</strong> a new subscription.
sv_SE: För att aktivera denna uppdatering måste du <strong>köpa</strong> en ny prenumeration.

en: To enable this update you need to <strong>activate</strong> this subscription.
sv_SE: För att aktivera uppdateringen måste du <strong>aktivera</strong> denna prenumeration.

note: translators: %s: version number
en: Version %s is <strong>available</strong>.
sv_SE: Version %s är <strong>tillgänglig</strong>.

en: Authentication and subscription caches refreshed successfully.
sv_SE: Cache för autentisering och prenumeration har nu uppdaterats.

note: translators: %s: product name
en: An error has occurred when deactivating the subscription for %s. Please try again later.
sv_SE: Ett fel uppstod vid inaktiveringen av prenumerationen på %s. Försök igen senare.

note: translators: %s: product name
en: Subscription for %s deactivated successfully. You will no longer receive updates for this product.
sv_SE: Prenumerationen på %s är nu inaktiverad. Du kommer inte längre att få uppdateringar för denna produkt.

note: translators: %s: product name
en: %s activated successfully. You will now receive updates for this product.
sv_SE: %s har aktiverats. Du kommer nu få uppdateringar för denna produkt.

en: Create a new webhook
sv_SE: Skapa en ny webbhook

en: Webhooks are event notifications sent to URLs of your choice. They can be used to integrate with third-party services which support them.
sv_SE: En webbhook är en händelsenotis som skickas till URL:er du väljer. De kan användas för att integrera med tjänster från tredje part som stöder dem.

en: Safe and secure payments using credit cards or your customer's PayPal account.
sv_SE: Trygga och säkra betalningar med kreditkort eller kundens PayPal konto.

en: Copy from billing address
sv_SE: Kopiera från faktureringsadress

en: Import products from a CSV file
sv_SE: Importera produkter från en CSV-fil

en: Filter by product type
sv_SE: Filtrera efter typ av produkt

en: Filter by category
sv_SE: Filtrera efter kategori

en: Sorting
sv_SE: Sortering

note: translators: %s: version number
en: Version %s is <strong>available</strong>. To enable this update you need to <strong>purchase</strong> a new subscription.
sv_SE: Version %s finns <strong>tillgänglig</strong>. För att aktivera denna uppdatering måste du <strong>köpa</strong> en ny prenumeration.

en: Looking for the WooCommerce Helper?
sv_SE: Letar du efter WooCommerce-hjälparen?

en: WooCommerce Helper
sv_SE: WooCommerce-hjälpare

en: This setting determines which shop pages products will be listed on.
sv_SE: Denna inställning bestämmer vilka butikssidor som produkter kommer att listas på.

note: translators: %1$s: product name, %2$s: deactivate url
en: Subscription for %1$s deactivated successfully. You will no longer receive updates for this product. <a href="%2$s">Click here</a> if you wish to deactivate the plugin as well.
sv_SE: Prenumerationen på %1$s är nu inaktiverad. Du kommer inte längre att få uppdateringar för denna produkt. <a href="%2$s">Klicka här</a> om du även vill inaktivera tillägget.

note: translators: %1$s: helper url, %2$d: number of extensions
en: Note: You currently have <a href="%1$s">%2$d paid extension</a> which should be updated first before updating WooCommerce. | Note: You currently have <a href="%1$s">%2$d paid extensions</a> which should be updated first before updating WooCommerce.
sv_SE[0]: Obs! Du har för närvarande <a href="%1$s">%2$d betald utökning</a> som måste uppdateras innan WooCommerce uppdateras.
sv_SE[1]: Obs! Du har för närvarande <a href="%1$s">%2$d betalda utökningar</a> som måste uppdateras innan WooCommerce uppdateras.

note: translators: %1$s: product name, %2$s: plugins screen url
en: An error has occurred when deactivating the extension %1$s. Please proceed to the <a href="%2$s">Plugins screen</a> to deactivate it manually.
sv_SE: Ett fel uppstod vid inaktiveringen av utökningen %1$s. Gå vidare till sidan <a href="%2$s">Tillägg</a> för att inaktivera den manuellt.

note: translators: %s: product name
en: The extension %s has been deactivated successfully.
sv_SE: Utökningen %s har nu inaktiverats.

en: This subscription has expired. Please <strong>renew</strong> to receive updates and support.
sv_SE: Denna prenumeration har löpt ut. <strong>Förnya</strong> för att få uppdateringar och support.

en: This subscription is expiring soon. Please <strong>renew</strong> to continue receiving updates and support.
sv_SE: Denna prenumeration löper snart ut. <strong>Förnya</strong> för att fortsätta få uppdateringar och support.

note: translators: %s: product name
en: An error has occurred when activating %s. Please try again later.
sv_SE: Ett fel uppstod vid aktiveringen av %s. Försök igen senare.

en: You have successfully connected your store to WooCommerce.com
sv_SE: Du har nu anslutit din butik till WooCommerce.com

en: You have successfully disconnected your store from WooCommerce.com
sv_SE: Du har nu kopplat från din butik från WooCommerce.com

en: Import <strong>products</strong> to your store via a csv file.
sv_SE: Importera <strong>produkter</strong> till din butik via en csv-fil.

en: WooCommerce products (CSV)
sv_SE: WooCommerce-produkter (CSV)

en: Product Import
sv_SE: Produktimport

en: Product Export
sv_SE: Produktexport

en: Custom Link
sv_SE: Anpassad länk

en: WooCommerce Endpoint
sv_SE: WooCommerce-ändpunkt

en: Back to Attributes
sv_SE: Tillbaka till attribut

en: Export
sv_SE: Exportera

en: Import
sv_SE: Importera

en: Create an API key
sv_SE: Skapa en API-nyckel

en: The WooCommerce REST API allows external apps to view and manage store data. Access is granted only to those with valid API keys.
sv_SE: WooCommerce REST-API låter externa appar visa och hantera butiksdata. Åtkomst beviljas endast dem som har giltiga API-nycklar.

en: Are you sure you want to delete this log?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort denna logg?

en: Brașov
sv_SE: Brasov

en: WooCommerce Services
sv_SE: WooCommerce-tjänster

note: translators: %s: logout url
en: Are you sure you want to log out? <a href="%s">Confirm and log out</a>
sv_SE: Är du säker på att du vill logga ut? <a href="%s">Bekräfta och logga ut</a>

en: Unknown request method.
sv_SE: Okänd förfrågningsmetod.

en: Create
sv_SE: Skapa

en: Value (required)
sv_SE: Värde (obligatoriskt)

en: Name (required)
sv_SE: Namn (obligatoriskt)

en: Zone ID.
sv_SE: Zon-ID.

en: Recalculate
sv_SE: Räkna om

en: Recalculate totals? This will calculate taxes based on the customers country (or the store base country) and update totals.
sv_SE: Räkna om totalsummor? Detta kommer räkna om momser baserat på kundernas land (eller butikens basland) och uppdatera totalsummor.

en: All missing WooCommerce pages successfully installed
sv_SE: Alla WooCommerce-sidor som saknades har installerats utan problem

en: Terms in the product visibility taxonomy.
sv_SE: Termer i produktens taxonomi för synlighet.

en: A list of taxonomy terms used for product visibility.
sv_SE: En lista över taxonomitermer som används för produktens synlighet.

en: Taxonomies: Product visibility
sv_SE: Taxonomier: Produktsynlighet

note: translators: %s contains the name of the original product.
en: %s (Copy)
sv_SE: %s (kopia)

en: Invalid product ID
sv_SE: Ogiltigt produkt-ID

en: Increase existing price by (fixed amount or %):
sv_SE: Öka nuvarande pris med (fast belopp eller %):

en: Sorry, you cannot edit this resource.
sv_SE: Du kan inte ändra den här resursen.

en: Parent theme version
sv_SE: Modertemats version

en: Parent theme name
sv_SE: Modertemas namn

en: Active plugins
sv_SE: Aktiva tillägg

en: Parent theme author URL
sv_SE: URL till överordnat temas författare

en: Customer sales
sv_SE: Kundförsäljning

en: cURL version
sv_SE: cURL-version

en: MySQL version
sv_SE: MySQL-version

en: PHP version
sv_SE: PHP-version

en: Server info
sv_SE: Serverinformation

en: Number of decimals
sv_SE: Antal decimaler

en: Shipping method
sv_SE: Leveranssätt

en: Decimal separator
sv_SE: Decimalavgränsare

en: Thousand separator
sv_SE: Tusentalsavgränsare

en: Currency position
sv_SE: Valutaposition

en: Customer provided note:
sv_SE: Anteckning från kund:

en: Max upload size
sv_SE: Maximal storlek för uppladdning

note: translators: 1: Number of reviews, 2: Product title. translators: 1: reviews count 2: product name translators: 1: Number of comments, 2: Product title.
en: %1$s review for %2$s | %1$s reviews for %2$s
sv_SE[0]: %1$s recension av %2$s
sv_SE[1]: %1$s recensioner av %2$s

en: Awaiting product image
sv_SE: Väntar på produktbild

en: Next (arrow right)
sv_SE: Nästa (högerpil)

en: Previous (arrow left)
sv_SE: Föregående (vänsterpil)

en: Zoom in/out
sv_SE: Zooma in/ut

en: Toggle fullscreen
sv_SE: Växla fullskärm till/från

en: Share
sv_SE: Dela

en: Close (Esc)
sv_SE: Stäng (Esc)

en: Search products&hellip;
sv_SE: Sök produkter …

note: translators: 1: formatted order total 2: total order items
en: %1$s for %2$s item | %1$s for %2$s items
sv_SE[0]: %1$s för %2$s artikel
sv_SE[1]: %1$s för %2$s artiklar

note: translators: 1: credit card type 2: last 4 digits translators: %1$s is referring to the payment method brand, %2$s is referring to the last 4 digits of the payment card.
en: %1$s ending in %2$s
sv_SE: %1$s som slutar på %2$s

note: translators: 1: user display name 2: logout url
en: Hello %1$s (not %1$s? <a href="%2$s">Log out</a>)
sv_SE: Hej %1$s (inte %1$s? <a href="%2$s">Logga ut</a>)

note: translators: 1: Orders URL 2: Addresses URL 3: Account URL.
en: From your account dashboard you can view your <a href="%1$s">recent orders</a>, manage your <a href="%2$s">shipping and billing addresses</a>, and <a href="%3$s">edit your password and account details</a>.
sv_SE: Från din kontopanel kan du se dina <a href="%1$s">senaste beställningar</a>, hantera dina <a href="%2$s">leverans- och faktureringsadresser</a> samt <a href="%3$s">redigera ditt lösenord och kontouppgifter</a>.

note: translators: %s location.
en: (estimated for %s)
sv_SE: (uppskattning för %s)

note: Translators: %1$s App name, %2$s scope.
en: This will give "%1$s" %2$s access which will allow it to:
sv_SE: Detta ger ”%1$s” åtkomsten ”%2$s”, vilket tillåter den att:

en: Invalid refund amount.
sv_SE: Ogiltigt återbetalningsbelopp.

en: Fixed product discount
sv_SE: Fast produktrabatt

en: Percentage discount
sv_SE: Procentuell rabatt

en: Fixed cart discount
sv_SE: Fast varukorgsrabatt

note: translators: %s: coupon code translators: %s Coupon code.
en: Coupon: %s
sv_SE: Rabattkod: %s

[ctx: shipping packages]
note: translators: %d: shipping package number
en: Shipping
sv_SE: Frakt

note: translators: %s template
en: %s does not exist.
sv_SE: %s finns inte.

en: The payment gateway for this order does not support automatic refunds.
sv_SE: Betalmodulen för denna beställning stöder inte automatisk återbetalning.

en: The payment gateway for this order does not exist.
sv_SE: Betalmodulen för denna beställning finns inte.

en: Your password has been reset successfully.
sv_SE: Ditt lösenord har återställts.

en: Specific countries
sv_SE: Specifika länder

en: Free shipping
sv_SE: Gratis frakt

en: This method should not be called before plugins_loaded.
sv_SE: Denna metod ska inte anropas innan plugins_loaded.

en: You have received the following WooCommerce log message: | You have received the following WooCommerce log messages:
sv_SE[0]: Du har fått följande loggmeddelande från WooCommerce:
sv_SE[1]: Du har fått följande loggmeddelanden från WooCommerce:

note: translators: 1: Site name 2: Maximum level 3: Log count
en: [%1$s] %2$s: %3$s WooCommerce log message | [%1$s] %2$s: %3$s WooCommerce log messages
sv_SE[0]: [%1$s] %2$s: %3$s WooCommerce loggmeddelande
sv_SE[1]: [%1$s] %2$s: %3$s WooCommerce loggmeddelanden

note: translators: 1: credit card type 2: last 4 digits 3: expiry month 4: expiry year
en: %1$s ending in %2$s (expires %3$s/%4$s)
sv_SE: %1$s som slutar på %2$s (går ut %3$s/%4$s)

en: Product properties should not be accessed directly.
sv_SE: Produktegenskaper bör inte nås direkt.

note: translators: %s: Site name
en: Visit %s admin area:
sv_SE: Besök %s admin-område:

en: Optionally enter the URL to a 150x50px image displayed as your logo in the upper left corner of the PayPal checkout pages.
sv_SE: Ange eventuellt URL till en bild på 150x50px att använda som logotyp i det vänstra översta hörnet på PayPals betalningssidor.

en: Image url
sv_SE: Bild-url

note: translators: %s: URL
en: PayPal sandbox can be used to test payments. Sign up for a <a href="%s">developer account</a>.
sv_SE: PayPal sandbox kan användas för att testa betalningar. Registrera ett <a href="%s">developer-konto</a>.

en: Payment authorized. Change payment status to processing or complete to capture funds.
sv_SE: Betalning auktoriserad. Byt status till behandlas eller färdigbehandlad för att fånga betalningen.

note: translators: 1: Amount, 2: Authorization ID, 3: Transaction ID
en: Payment of %1$s was captured - Auth ID: %2$s, Transaction ID: %3$s
sv_SE: Betalningen %1$s fångades upp - Auth ID: %2$s, Transaction ID: %3$s

note: translators: 1: Authorization ID, 2: Payment status
en: Payment could not be captured - Auth ID: %1$s, Status: %2$s
sv_SE: Betalning kunde inte fångas upp – Autorisations-ID: %1$s, status: %2$s

note: translators: %s: Paypal gateway error message
en: Payment could not be captured: %s
sv_SE: Betalningen kunde inte fångas upp: %s

note: translators: %s: order link.
en: Payment for cancelled order %s received
sv_SE: Betalning för den avbrutna beställningen %s mottagen

note: translators: %s: order ID.
en: Order #%s has been marked paid by PayPal IPN, but was previously cancelled. Admin handling required.
sv_SE: Beställningen #%s har markerats betald av PayPal IPN, men avbröts tidigare. Hantering av en administratör krävs.

note: translators: 1: Path to template file 2: Path to theme folder
en: To override and edit this email template copy %1$s to your theme folder: %2$s.
sv_SE: För att åsidosätta och redigera denna e-postmall kopierar du %1$s till din temamapp: %2$s.

en: Invalid download.
sv_SE: Ogiltig nedladdning.

en: Invalid customer.
sv_SE: Ogiltig kund.

en: Invalid coupon.
sv_SE: Ogiltig rabattkod.

note: translators: 1: Number of database updates performed 2: Database version number
en: %1$d update functions completed. Database version is %2$s
sv_SE: %1$d uppdateringar slutförda. Aktuell databasversion är %2$s

en: Output just the id when the operation is successful.
sv_SE: Visa endast ID när åtgärden lyckas.

en: Invalid payment token.
sv_SE: Ogiltig betalningstoken.

en: Invalid or missing payment token fields.
sv_SE: Fält i betalningstoken är ogiltiga eller saknas.

en: Make sure to include the --user flag with an account that has permissions for this action.
sv_SE: Se till att inkludera flaggan --user med ett konto som har behörighet för denna åtgärd.

en: Render response in a particular format.
sv_SE: Rendera svar i ett specifikt format.

en: Limit response to specific fields. Defaults to all fields.
sv_SE: Begränsa svaret till specifika fält. Standard är alla fält.

en: The id for the resource.
sv_SE: Resursens ID.

en: Updated
sv_SE: Uppdaterad

en: Trashed
sv_SE: I papperskorgen

en: External products cannot be backordered.
sv_SE: Externa produkter kan inte restnoteras.

en: External products cannot be stock managed.
sv_SE: Externa produkter kan inte lagerhanteras.

note: translators: %s: Route to a given WC-API endpoint
en: No schema title found for %s, skipping REST command registration.
sv_SE: Ingen rubrik hittad för schemat %s, hoppar över registreringen av REST-kommandot.

en: Deleted
sv_SE: Borttagen

en: Get the value of an individual field.
sv_SE: Hämta värdet på ett enskilt fält.

[ctx: Product Attribute]
note: translators: %s: attribute name
en: Product %s
sv_SE: Produkt %s

en: Product shipping classes
sv_SE: Fraktklasser för produkt

en: No categories found
sv_SE: Inga kategorier hittades

en: New category name
sv_SE: Nytt kategorinamn

en: Add new category
sv_SE: Lägg till ny kategori

en: Update category
sv_SE: Uppdatera kategori

en: Edit category
sv_SE: Redigera kategori

en: Parent category:
sv_SE: Överordnad kategori:

en: Parent category
sv_SE: Överordnad kategori

en: All categories
sv_SE: Alla kategorier

en: Search categories
sv_SE: Sök kategorier

en: Invalid variation ID
sv_SE: Felaktigt variant-ID

en: Invalid product
sv_SE: Felaktig produkt

note: translators: %s: new order status
en: Order status set to %s.
sv_SE: Beställningsstatus satt till %s.

en: No tags found
sv_SE: Inga etiketter hittades

en: Add or remove tags
sv_SE: Lägg till eller ta bort etiketter

en: Separate tags with commas
sv_SE: Separera etiketter med kommatecken

en: Popular tags
sv_SE: Populära etiketter

en: New tag name
sv_SE: Nytt etikettnamn

en: Add new tag
sv_SE: Lägg till ny etikett

en: Update tag
sv_SE: Uppdatera etikett

en: Edit tag
sv_SE: Redigera etikett

en: All tags
sv_SE: Alla etiketter

en: Tag
sv_SE: Etikett

en: Search tags
sv_SE: Sök etiketter

en: Choose from the most used tags
sv_SE: Välj från de mest använda etiketterna

en: Invalid tax class
sv_SE: Ogiltig momsklass

en: Category | Categories
sv_SE[0]: Kategori
sv_SE[1]: Kategorier

en: Visit premium customer support
sv_SE: Besök premium kundsupport

note: translators: %s: Attribute name.
en: Invalid value posted for %s
sv_SE: Felaktigt värde publicerat för %s

note: translators: 1: product name 2: items in stock
en: %1$s is low in stock. There are %2$d left.
sv_SE: Begränsat lager av %1$s. Det finns %2$d kvar.

en: Invalid data store.
sv_SE: Ogiltigt datalager.

en: Invalid role
sv_SE: Ogiltig roll

en: Invalid email address
sv_SE: Ogiltig e-postadress

en: Street address
sv_SE: Gatuadress

en: Error:
sv_SE: Fel:

en: Invalid billing email address
sv_SE: Ogiltig e-postadress för fakturauppgifter

en: Apartment, suite, unit, etc. (optional)
sv_SE: Lägenhetsnr, våning, osv. (valfritt)

note: translators: %d item count
en: %d item from your previous order is currently unavailable and could not be added to your cart. | %d items from your previous order are currently unavailable and could not be added to your cart.
sv_SE[0]: %d artikel från din förra beställning är för närvarande inte tillgänglig och kunde inte läggas till i din varukorg.
sv_SE[1]: %d artiklar från din förra beställning är för närvarande inte tillgängliga och kunde inte läggas till i din varukorg.

en: Invalid email address restriction.
sv_SE: Ogiltig begränsning av e-postadress.

en: Invalid discount type.
sv_SE: Ogiltig rabattyp.

note: translators: %s: product name
en: You cannot add another "%s" to your cart.
sv_SE: Det går inte att lägga till ytterligare ”%s” i varukorgen.

en: View cart
sv_SE: Visa varukorg

note: translators: 1: key 2: URL
en: In order for <strong>database caching</strong> to work with WooCommerce you must add %1$s to the "Ignored Query Strings" option in <a href="%2$s">W3 Total Cache settings</a>.
sv_SE: För att <strong>databas-caching</strong> ska fungera med WooCommerce måste du lägga till %1$s till alternativet ”Ignored Query Strings” i <a href="%2$s">W3 Total Cache-inställningar</a>.

en: Invalid order
sv_SE: Ogiltig beställning

en: The date the customer was created, as GMT.
sv_SE: Datumet då kunden skapades, som GMT.

en: The comment has already been trashed.
sv_SE: Kommentaren har redan placerats i papperskorgen.

en: The product review does not support trashing.
sv_SE: Produktrecensioner går inte att placera i papperskorgen.

en: Invalid product review ID.
sv_SE: Ogiltigt ID för produktrecension.

en: Updating product review failed.
sv_SE: Det gick inte att uppdatera produktrecensionen.

en: Creating product review failed.
sv_SE: Det gick inte att skapa produktrecensionen.

en: Invalid resource ID.
sv_SE: Ogiltigt resurs-ID.

en: Could not update the attribute.
sv_SE: Det gick inte att uppdatera attributet.

en: The date of the customer last order, as GMT.
sv_SE: Datumet för kundens senaste beställning, i GMT.

en: The product review cannot be deleted.
sv_SE: Produktrecensionen kan inte tas bort.

en: This resource cannot be created.
sv_SE: Resursen kan inte skapas.

en: The date the webhook was created, as GMT.
sv_SE: Datumet då webhook skapades, som GMT.

en: There was an error calling this tool. There is no callback present.
sv_SE: Ett fel uppstod när detta verktyg anropades. Det finns inget giltigt callback-anrop.

en: Tool ran.
sv_SE: Verktyget kördes.

en: Tool return message.
sv_SE: Verktygets svarsmeddelande.

en: Did the tool run successfully?
sv_SE: Fungerade verktyget?

en: Tool description.
sv_SE: Beskrivning av verktyget.

en: What running the tool will do.
sv_SE: Vad som händer när verktyget körs.

en: Tool name.
sv_SE: Namn på verktyget.

en: A unique identifier for the tool.
sv_SE: Ett unikt ID för verktyget.

en: Invalid tool ID.
sv_SE: Felaktigt ID för verktyget.

en: This tool will install all the missing WooCommerce pages. Pages already defined and set up will not be replaced.
sv_SE: Detta verktyg kommer att installera alla saknade WooCommerce sidor. Sidor som redan finns och är installerade kommer inte att bytas ut.

en: The date the webhook delivery was logged, as GMT.
sv_SE: Datumet webhooksleveransen registrerades, i GMT.

note: translators: %d: amount of orphaned variations
en: %d orphaned variations deleted
sv_SE: %d varianter utan överordnad produkt togs bort

en: The date the webhook was last modified, as GMT.
sv_SE: Datumet då webhook senast ändrades i GMT.

en: Security.
sv_SE: Säkerhet.

en: Currency.
sv_SE: Valuta.

en: Settings.
sv_SE: Inställningar.

en: Theme.
sv_SE: Tema.

en: Database prefix.
sv_SE: Databasprefix.

en: Database.
sv_SE: Databas.

en: Orphaned variations
sv_SE: Varianter som saknar överordnad produkt

en: WooCommerce pages.
sv_SE: WooCommerce-sidor.

en: Geolocation enabled?
sv_SE: Geolocation aktiverad?

en: Currency symbol.
sv_SE: Valutasymbol.

en: Template overrides.
sv_SE: Åsidosättande av mall.

en: Does this theme have outdated templates?
sv_SE: Har detta tema föråldrade mallar?

en: Does the theme have a woocommerce.php file?
sv_SE: Har temat en fil woocommerce.php?

en: Does the theme declare WooCommerce support?
sv_SE: Anger temat att det stödjer WooCommerce?

en: Is this theme a child theme?
sv_SE: Är detta tema ett barntema?

en: Theme author URL.
sv_SE: Tema-författare URL.

en: Latest version of theme.
sv_SE: Senaste versionen av temat.

en: Theme version.
sv_SE: Temaversion.

en: Theme name.
sv_SE: Temanamn.

en: Database tables.
sv_SE: Databastabeller.

en: Remote GET response.
sv_SE: Svar från annan server på GET-kommando.

en: Remote GET successful?
sv_SE: Lyckades GET-kommandot till annan server?

en: Remote POST response.
sv_SE: Svar från annan server på POST-kommando.

en: Remote POST successful?
sv_SE: Lyckades POST-kommando?

en: Is mbstring enabled?
sv_SE: Är mbstring aktiverat?

en: Taxonomy terms for product/order statuses.
sv_SE: Taxonomi-termer för produkt- och beställningsstatus.

en: SSL forced?
sv_SE: Tvingad SSL?

en: This tool will delete all variations which have no parent.
sv_SE: Detta verktyg tar bort alla varianter som inte har en överordnad produkt.

en: Hide errors from visitors?
sv_SE: Dölj fel från besökare?

en: Delete orphaned variations
sv_SE: Ta bort varianter som saknar överordnad produkt

en: Unique ID for the instance.
sv_SE: Unikt ID för instansen.

en: Unique ID for the zone.
sv_SE: Unikt ID för zonen.

en: Unique ID for the resource.
sv_SE: Unikt ID för resursen.

en: Settings group ID.
sv_SE: Grupp-ID för inställningar.

en: Is GZip enabled?
sv_SE: Är GZip aktiverat?

en: Is DomDocument class enabled?
sv_SE: Är klassen DomDocument aktiverad?

en: Is SoapClient class enabled?
sv_SE: Är klassen SoapClient aktiverad?

en: Is fsockopen/cURL enabled?
sv_SE: Är fsockopen/cURL aktiverat?

en: Default timezone.
sv_SE: Standard-tidszon.

en: Is SUHOSIN installed?
sv_SE: Är SUHOSIN installerat?

en: PHP max execution time.
sv_SE: Maximal exekveringstid för PHP.

en: WordPress language.
sv_SE: Språk för WordPress.

en: Are WordPress cron jobs enabled?
sv_SE: Är WordPress cron-uppdrag aktiverade?

en: Is WordPress debug mode active?
sv_SE: Är felsökningsläget (debug mode) för WordPress aktivt?

en: WordPress memory limit.
sv_SE: Minnesgräns för WordPress.

en: Is WordPress multisite?
sv_SE: Är WordPress konfigurerat för multisite?

en: WordPress version.
sv_SE: WordPress-version.

en: Is log directory writable?
sv_SE: Är loggningskatalogen skrivbar?

en: Log directory.
sv_SE: Loggningskatalog.

en: WooCommerce version.
sv_SE: WooCommerce-version.

en: Shipping zone order.
sv_SE: Sorteringsvärde för leveranszon.

en: Shipping zones do not support trashing.
sv_SE: Det går inte att placera leveranszoner i papperskorgen.

en: Resource cannot be created. Check to make sure 'order' and 'name' are present.
sv_SE: Det går inte att skapa resursen. Kontrollera att parametrarna 'order' och 'name' finns med.

en: Shipping method settings.
sv_SE: Inställningar för leveranssätt.

en: Shipping method enabled status.
sv_SE: Status för om leveranssätt är aktivt.

en: Shipping method sort order.
sv_SE: Sorteringsordning för leveranssätt.

en: Shipping method customer facing title.
sv_SE: Leveranssättets rubrik gentemot kund.

en: Shipping method instance ID.
sv_SE: Instans-ID för leveranssätt.

en: Shipping methods do not support trashing.
sv_SE: Leveranssätt kan inte placeras i papperskorgen.

en: Resource cannot be created.
sv_SE: Resursen kan inte skapas.

en: Shipping zone location type.
sv_SE: Leveranszonens platstyp.

en: Shipping zone location code.
sv_SE: Leveranszonens platskod.

en: Shipping method description.
sv_SE: Beskrivning av leveranssätt.

en: Shipping method title.
sv_SE: Rubrik för leveranssätt.

en: Method ID.
sv_SE: Metod-ID.

en: Array of options (key value pairs) for inputs such as select, multiselect, and radio buttons.
sv_SE: Matris med alternativ (par med nyckel+värde) för formulär, såsom listval, multival och radioknappar.

en: Invalid setting.
sv_SE: Ogiltig inställning.

en: Invalid setting group.
sv_SE: Ogiltig inställningsgrupp.

en: No setting groups have been registered.
sv_SE: Ingen inställningsgrupp har registrerats.

en: Limit result set to products based on a maximum price.
sv_SE: Begränsa resultatet till produkter utifrån ett högsta pris.

en: Limit result set to products based on a minimum price.
sv_SE: Begränsa resultatet till produkter utifrån ett lägsta pris.

en: Limit result set to products on sale.
sv_SE: Begränsa resultatet till produkter utifrån försäljning.

en: Limit result set to products in stock or out of stock.
sv_SE: Begränsa resultatet till produkter utifrån om de finns i lager eller inte.

en: IDs for settings sub groups.
sv_SE: ID:n för undergrupper av inställningar.

en: ID of parent grouping.
sv_SE: ID för överordnad gruppindelning.

en: A unique identifier that can be used to link settings together.
sv_SE: En unik ID-sträng som kan användas för att länka samman inställningar.

en: Limit result set to products with a specific tax class.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till produkter med en specifik momsklass.

en: PHP post max size.
sv_SE: Största storlek för PHP post.

en: Site URL.
sv_SE: Webbplatsens URL.

en: Home URL.
sv_SE: Hem-URL.

en: Environment.
sv_SE: Miljö.

en: Shipping zone name.
sv_SE: Namn på fraktzon.

en: PHP max input vars.
sv_SE: Maxvärden för PHP-inmatning.

en: The date the review was created, as GMT.
sv_SE: Datumet då recensionen skapades, som GMT.

en: Additional help text shown to the user about the setting.
sv_SE: Ytterligare hjälptext som visas för användaren för inställningen.

en: Type of setting.
sv_SE: Typ av inställning.

en: Number of days until access to downloadable files expires.
sv_SE: Antal dagar kvar till åtkomst till nedladdningsbara filer löper ut.

en: Number of times downloadable files can be downloaded after purchase.
sv_SE: Antal gånger nedladdade filer kan laddas ned efter köp.

en: A human readable description for the setting used in interfaces.
sv_SE: En läsbar beskrivning för den inställning som används i gränssnitt.

en: A human readable label for the setting used in interfaces.
sv_SE: En läsbar etikett för den inställning som används i gränssnitt.

en: The date the image was last modified, as GMT.
sv_SE: Datumet då bilden senast ändrades, som GMT.

en: The date the image was created, as GMT.
sv_SE: Datumet då bilden skapades, som GMT.

en: The date the product was last modified, as GMT.
sv_SE: Datumet då produkten senast ändrades, som GMT.

en: The date the product was created, as GMT.
sv_SE: Datumet då produkten skapades, som GMT.

en: End date of sale price, in the site's timezone.
sv_SE: Slutdatum för reapriset, i webbplatsens tidszon.

en: Start date of sale price, as GMT.
sv_SE: Startdatum för reapris, som GMT.

en: Start date of sale price, in the site's timezone.
sv_SE: Startdatum för reapris, i webbplatsens tidszon.

en: List of variations IDs.
sv_SE: Lista över variant-ID:n.

en: Placeholder text to be displayed in text inputs.
sv_SE: Platsmarkeringstext som visas i textinmatningsfält.

en: Default value for the setting.
sv_SE: Standardvärde för inställningen.

en: Setting value.
sv_SE: Inställningsvärde.

en: Limit result set to featured products.
sv_SE: Begränsa resultatet till aktuella produkter.

en: The content of the review.
sv_SE: Recensionens innehåll.

en: The date the order was paid, as GMT.
sv_SE: Datum beställningen betalades, i GMT.

en: The date the order was completed, as GMT.
sv_SE: Datum beställningen blev färdigbehandlad, i GMT.

en: Payment gateway settings.
sv_SE: Inställningar för betalmodul.

en: Payment gateway method description.
sv_SE: Metodbeskrivning för betalmodul.

en: Payment gateway method title.
sv_SE: Metodrubrik för betalmodul.

en: Payment gateway sort order.
sv_SE: Sorteringsordning för betalmodul.

en: Payment gateway description on checkout.
sv_SE: Betalmodulens beskrivning i kassan.

en: Payment gateway title on checkout.
sv_SE: Betalmodulens rubrik i kassan.

en: Payment gateway ID.
sv_SE: ID för betalmodul.

en: A unique identifier for the setting.
sv_SE: En unik ID-sträng för inställningen.

en: Payment gateway enabled status.
sv_SE: Betalningsmodul har statusen aktiv.

en: If true, the note will be shown to customers and they will be notified. If false, the note will be for admin reference only.
sv_SE: Om sant, kommer noteringen visas för kunder och de kommer att meddelas. Om falskt, kommer noteringen endast visas för administratörer.

en: List of user IDs (or guest email addresses) that have used the coupon.
sv_SE: Lista över användar-ID:n (eller e-postadresser för gäster) som har använt rabattkoden.

en: How many times the coupon can be used in total.
sv_SE: Hur många gånger rabattkoden kan användas totalt.

en: The date the customer was last modified, as GMT.
sv_SE: Datumet då kunden senast ändrades, som GMT.

en: The date when download access expires, as GMT.
sv_SE: Datumet då nedladdningsåtkomsten löper ut, som GMT.

en: Meta data.
sv_SE: Metadata.

en: User ID of user who created the refund.
sv_SE: Användar-ID för användaren som skapade återbetalningen.

en: Limit result to customers or internal notes.
sv_SE: Begränsa resultatet till kunder eller interna noteringar.

en: Is the customer a paying customer?
sv_SE: Är kunden en betalande kund?

en: Meta ID.
sv_SE: Meta-ID.

en: Version of WooCommerce which last updated the order.
sv_SE: Versionen av WooCommerce som senast uppdaterade beställningen.

en: The date the order note was created, as GMT.
sv_SE: Datum beställningen skapades, i GMT.

en: The date the order was created, as GMT.
sv_SE: Datum beställningen skapades, i GMT.

en: The date the order refund was created, as GMT.
sv_SE: Datum återbetalning för beställningen skapades, i GMT.

en: The date the order was last modified, as GMT.
sv_SE: Datum beställningen senast redigerades, i GMT.

en: If true, this coupon will not be applied to items that have sale prices.
sv_SE: Om sant, kommer denna rabattkod inte tillämpas på artiklar som har reapriser.

en: When true, the payment gateway API is used to generate the refund.
sv_SE: När sant, kommer betalningsmodulens API användas för att skapa återbetalningen.

en: If true and if the free shipping method requires a coupon, this coupon will enable free shipping.
sv_SE: Om sant och om leveranssättet för gratis frakt kräver en rabattkod, kommer denna rabattkod att aktivera gratis frakt.

en: If true, the coupon can only be used individually. Other applied coupons will be removed from the cart.
sv_SE: Om sant, kan rabattkoden endast användas individuellt. Andra tillämpade rabattkoder kommer raderas från varukorgen.

en: The amount of discount. Should always be numeric, even if setting a percentage.
sv_SE: Rabattens värde. Ska alltid vara numerisk, även om en procentuell rabatt angivs.

en: The date the coupon expires, as GMT.
sv_SE: Datumet då rabattkoden löper ut, som GMT.

en: The date the coupon expires, in the site's timezone.
sv_SE: Datumet då rabattkoden löper ut, i webbplatsens tidszon.

en: The date the coupon was created, as GMT.
sv_SE: Datumet då rabattkoden skapades, som GMT.

en: The date the coupon was last modified, as GMT.
sv_SE: Datumet då rabattkoden senast ändrades, som GMT.

note: translators: %s: amount of errors
en: Missing OAuth parameter %s | Missing OAuth parameters %s
sv_SE[0]: Saknad OAuth-parameter %s
sv_SE[1]: Saknade OAuth-parametrar %s

en: From %1$s to %2$s
sv_SE: Från %1$s till %2$s

en: Set to regular price decreased by (fixed amount or %):
sv_SE: Ange som vanligt pris minskat med (fast belopp eller %):

en: — No change —
sv_SE: — Oförändrat —

en: Outdated templates
sv_SE: Föråldrade mallar

note: Translators: %1$s: Template name, %2$s: Template version, %3$s: Core version.
en: %1$s version %2$s is out of date. The core version is %3$s
sv_SE: Version %2$s av %1$s är föråldrad. Versionen i kärnan är %3$s

en: Learn how to update
sv_SE: Lär dig hur man uppdaterar

en: Decrease existing sale price by (fixed amount or %):
sv_SE: Sänk befintligt reapris med (fast belopp eller %):

en: Increase existing sale price by (fixed amount or %):
sv_SE: Öka nuvarande reapris med (fast belopp eller %):

note: Translators: %s: docs link.
en: Page visibility should be <a href="%s" target="_blank">public</a>
sv_SE: Sidsynlighet bör vara <a href="%s" target="_blank">offentlig</a>

note: Translators: %s: page name.
en: Edit %s page
sv_SE: Redigera sidan %s

en: Taxonomies: Product types
sv_SE: Taxonomier: Produkttyper

en: Error messages should not be shown to visitors.
sv_SE: Felmeddelanden ska inte visas för besökare.

en: Error messages can contain sensitive information about your store environment. These should be hidden from untrusted visitors.
sv_SE: Felmeddelanden kan innehålla känslig information om systemmiljön i din butik. Dessa bör döljas för okända besökare.

en: Hide errors from visitors
sv_SE: Dölj felmeddelanden för besökare

note: Translators: %s: docs link.
en: Your store is not using HTTPS. <a href="%s" target="_blank">Learn more about HTTPS and SSL Certificates</a>.
sv_SE: Din butik använder inte HTTPS. <a href="%s" target="_blank">Lär dig mer om HTTPS och SSL-certifikat</a>.

en: Is the connection to your store secure?
sv_SE: Är anslutningen till din butik säker?

en: Secure connection (HTTPS)
sv_SE: Säker anslutning (HTTPS)

en: Security
sv_SE: Säkerhet

note: Translators: %1$s: Database prefix, %2$s: Docs link.
en: %1$s - We recommend using a prefix with less than 20 characters. See: %2$s
sv_SE: %1$s – Vi rekommenderar att du använder ett prefix med färre än 20 tecken. Se: %2$s

en: Database prefix
sv_SE: Databasprefix

note: Translators: %1$s: Database prefix, %2$s: Docs link.
en: How to update your database table prefix
sv_SE: Hur du uppdaterar tabellprefixet i din databas

en: Multibyte string
sv_SE: Multibyte-sträng

en: Are you sure you want to clear all logs from the database?
sv_SE: Är du säker på att du vill rensa alla loggar från databasen?

en: Flush all logs
sv_SE: Rensa alla loggar

en: Delete log
sv_SE: Ta bort logg

en: Legacy API v3 (deprecated)
sv_SE: Legacy API v3 (föråldrat)

en: REST API version used in the webhook deliveries.
sv_SE: REST API version som används för hantering av webhooks.

[ctx: Pagination]
en: %1$s of %2$s
sv_SE: %1$s av %2$s

en: Search for a user&hellip;
sv_SE: Sök efter en användare &hellip;

en: Zone regions
sv_SE: Regionzoner

en: Are you sure you want to delete this zone? This action cannot be undone.
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort den här zonen? Den här åtgärden kan inte ångras.

en: Enable debug mode
sv_SE: Aktivera felsökningsläge

en: Debug mode
sv_SE: Felsökningsläge

en: Shipping zones
sv_SE: Fraktzoner

en: Never show quantity remaining in stock
sv_SE: Visa aldrig lagersaldo

en: Only show quantity remaining in stock when low e.g. "Only 2 left in stock"
sv_SE: Visa endast vid lågt lagersaldo, t.ex. ”Endast 2 kvar i lager”

en: Always show quantity remaining in stock e.g. "12 in stock"
sv_SE: Visa alltid lagersaldo, t.ex. ”12 i lager”

en: This controls how stock quantities are displayed on the frontend.
sv_SE: Detta bestämmer hur lagersaldo visas i frontend.

en: When product stock reaches this amount you will be notified via email.
sv_SE: När produkters lager når denna mängd kommer du bli meddelad per e-post.

en: When product stock reaches this amount the stock status will change to "out of stock" and you will be notified via email. This setting does not affect existing "in stock" products.
sv_SE: När produktlagret når detta antal ändras statusen för lagersaldot till ”slut i lager” och du meddelas via e-post. Denna inställning påverkar inte befintliga ”i lager”-produkter.

note: Translators: %s Page contents.
en: Page contents: [%s]
sv_SE: Sidinnehåll: [%s]

en: Choose a product to view stats
sv_SE: Välj en produkt för att visa statistik

en: Choose a category to view stats
sv_SE: Välj en kategori för att visa statistik

note: translators: 1: total items sold 2: category name
en: %1$s sales in %2$s
sv_SE: %1$s försäljningar i %2$s

note: translators: 1: total refunds 2: total refunded orders 3: refunded items
en: %1$s refunded %2$d order (%3$d item) | %1$s refunded %2$d orders (%3$d items)
sv_SE[0]: %1$s återbetald %2$d beställning (%3$d artikel)
sv_SE[1]: %1$s återbetalda %2$d beställningar (%3$d artiklar)

note: translators: WooCommerce dimension unit
en: Dimensions (%s)
sv_SE: Dimensioner (%s)

en: Add file
sv_SE: Lägg till fil

note: translators: %s: Weight unit translators: %s: weight unit translators: %s: weight
en: Weight (%s)
sv_SE: Vikt (%s)

note: translators: %s: currency symbol
en: Sale price (%s)
sv_SE: Reapris (%s)

note: translators: %s: currency symbol
en: Regular price (%s)
sv_SE: Ordinarie pris (%s)

note: translators: %s: attribute label
en: Any %s&hellip;
sv_SE: Vilken som helst av %s&hellip;

note: translators: WooCommerce attribute label
en: No default %s&hellip;
sv_SE: Inget standardvärde %s&hellip;

en: This lets you choose which products are part of this group.
sv_SE: Det här låter dig välja vilka produkter som är en del av denna grupp.

en: Grouped products
sv_SE: Grupperade produkter

note: translators: 1: refund id 2: refund date
en: Refund #%1$s - %2$s
sv_SE: Återbetalning #%1$s - %2$s

note: translators: refund amount
en: Refund %s manually
sv_SE: Återbetala %s manuellt

note: translators: refund amount, gateway name
en: Refund %1$s via %2$s
sv_SE: Återbetala %1$s via %2$s

en: Enter an optional description for this variation.
sv_SE: Ange en valfri beskrivning för denna variant.

en: Length x width x height in decimal form
sv_SE: Längd × bredd × höjd i decimalform

en: Note type
sv_SE: Anteckningstyp

note: translators: %s: variation id
en: %s (No longer exists)
sv_SE: %s (Finns inte längre)

en: Coupon(s)
sv_SE: Rabattkod/rabattkoder

en: Copy billing address
sv_SE: Kopiera faktureringsadress

en: Address:
sv_SE: Adress:

en: Customer payment page &rarr;
sv_SE: Kundens betalningssida &rarr;

note: translators: %s: IP address
en: Customer IP: %s
sv_SE: Kundens IP: %s

note: translators: 1: order type 2: order number
en: %1$s #%2$s details
sv_SE: %1$s #%2$s detaljer

en: View other orders &rarr;
sv_SE: Visa andra beställningar &rarr;

en: Apply to all qualifying items in cart
sv_SE: Tillämpa på samtliga kvalificerande artiklar i varukorgen

en: Unlimited usage
sv_SE: Obegränsat antal gånger

note: translators: %s: tax rates count
en: Import complete - imported %s tax rates.
sv_SE: Import klar - importerade %s momssatser.

en: Tool does not exist.
sv_SE: Verktyget finns inte.

note: translators: %s: URL
en: Safe and secure payments using credit cards or your customer's PayPal account. <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>.
sv_SE: Trygga och säkra betalningar med betalkort eller kundens PayPal-konto. <a href="%s" target="_blank">Läs mer</a>.

note: translators: %s: URL to read more about the shop page.
en: This is the WooCommerce shop page. The shop page is a special archive that lists your products. <a href="%s">You can read more about this here</a>.
sv_SE: Det här är butikssidan för WooCommerce. Butikssidan är ett speciellt arkiv som listar dina produkter. <a href="%s">Läs mer om detta här</a>.

en: Address line 2
sv_SE: Adressrad 2

en: Address line 1
sv_SE: Adressrad 1

note: translators: 1: count 2: limit
en: %1$s / %2$s
sv_SE: %1$s/%2$s

en: All sources
sv_SE: Alla källor

en: Filter by source
sv_SE: Filtrera efter källa

en: Source
sv_SE: Källa

en: Message
sv_SE: Meddelande

en: Level
sv_SE: Nivå

en: Timestamp
sv_SE: Tidsstämpel

en: All levels
sv_SE: Alla nivåer

en: Filter by level
sv_SE: Filtrera efter nivå

en: Debug
sv_SE: Felsök

en: Notice
sv_SE: Observera

en: Warning
sv_SE: Varning

en: Critical
sv_SE: Kritiskt

en: Alert
sv_SE: Larm

en: Emergency
sv_SE: Nödläge

en: System status
sv_SE: Systemstatus

note: translators: %s: review author
en: reviewed by %s
sv_SE: recenserad av %s

note: translators: %s: rating
en: %s out of 5
sv_SE: %s av 5

note: translators: %s: net sales
en: %s net sales this month
sv_SE: %s nettoförsäljning denna månad

en: Enable archives?
sv_SE: Aktivera arkiv?

note: translators: 1: last access date 2: last access time translators: %1$s: note date %2$s: note time translators: 1 - Product review date, 2: Product review time.
en: %1$s at %2$s
sv_SE: %1$s kl. %2$s

en: (Public)
sv_SE: (Offentlig)

en: Shipping is disabled.
sv_SE: Frakt är inaktiverat.

note: translators: %s: Class method name. translators: %s: Method name
en: Method '%s' not implemented. Must be overridden in subclass.
sv_SE: Metoden '%s' är inte implementerad. Måste åsidosättas i underklassen.

en: An invalid setting value was passed.
sv_SE: Ett ogiltigt värde för inställningen skickades.

en: To manipulate product variations you should use the /products/&lt;product_id&gt;/variations/&lt;id&gt; endpoint.
sv_SE: För manipulation av produktvarianter för du använda ändpunkten /products/&lt;product_id&gt;/variations/&lt;id&gt;.

en: Invalid product tax status.
sv_SE: Ogiltig momsstatus för produkt.

en: Invalid or duplicated SKU.
sv_SE: Ogiltigt eller dubblett av artikelnummer.

en: Invalid catalog visibility option.
sv_SE: Ogiltigt val av katalogens synlighet.

en: Invalid currency code
sv_SE: Ogiltig valutakod

en: Invalid parent ID
sv_SE: Ogiltig överordnad ID

en: Ireland
sv_SE: Irland

en: Ensure result set excludes specific IDs.
sv_SE: Se till att sökresultatet utesluter specifika ID:n.

en: Name of the reviewer.
sv_SE: Recensentens namn.

en: ID to reassign posts to.
sv_SE: ID att tilldela inlägg till.

en: New user password.
sv_SE: Nytt användarlösenord.

en: New user username.
sv_SE: Nytt användarnamn.

en: Webhook delivery URL.
sv_SE: Webhook leverans-URL.

en: Unique identifier for the webhook.
sv_SE: Unik ID-sträng för webhook.

en: Email of the reviewer.
sv_SE: Recensentens e-post.

en: Unique identifier for the attribute of the terms.
sv_SE: Unik ID-sträng för villkorens attribut.

en: New user email address.
sv_SE: Ny e-postadress för användare.

en: Unique identifier for the variation.
sv_SE: Unik ID-sträng för varianten.

en: Name for the resource.
sv_SE: Resursens namn.

en: Unique identifier for the variable product.
sv_SE: Unik ID-sträng för den variabla produkten.

en: Order note content.
sv_SE: Beställningens anteckning.

en: The order ID.
sv_SE: Beställningsnumret.

en: Limit result set to specific IDs.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till specifika ID:n.

en: Unique slug for the resource.
sv_SE: Unik slug för resursen.

en: Review content.
sv_SE: Recensionsinnehåll.

note: translators: %s: attachment id translators: %s: attachment ID translators: %s: image ID
en: #%s is an invalid image ID.
sv_SE: #%s är ett ogiltigt bild-ID.

en: Installed
sv_SE: Installerat

en: WooCommerce extensions
sv_SE: Utökningar för WooCommerce

en: Extensions
sv_SE: Utökningar

note: Translators: %s Docs URL.
en: Force SSL (HTTPS) on the checkout pages (<a href="%s" target="_blank">an SSL Certificate is required</a>).
sv_SE: Tvinga SSL (HTTPS) på betalningssidorna (<a href="%s" target="_blank">ett SSL-certifikat krävs</a>).

en: Invalid email type.
sv_SE: Ogiltig e-posttyp.

en: If the variation is visible.
sv_SE: Om varianten är synlig.

note: translators: %s: error message
en: Error: %s.
sv_SE: Fel: %s.

en: Everywhere
sv_SE: Överallt

en: Choose the shipping method you wish to add. Only shipping methods which support zones are listed.
sv_SE: Välj leveranssättet som du vill lägga till. Det är bara leveranssätt som kan användas i zonerna som visas.

en: No shipping methods offered to this zone.
sv_SE: Det finns inga leveranssätt för den här zonen.

en: Enable shipping debug mode to show matching shipping zones and to bypass shipping rate cache.
sv_SE: Aktivera felsökningsläget för leveranser för att visa matchande leveranszoner och förbigå fraktavgift-cachen.

en: Endpoints are appended to your page URLs to handle specific actions on the accounts pages. They should be unique and can be left blank to disable the endpoint.
sv_SE: Ändpunkter läggs till dina sid-URL:er för att hantera specifika åtgärder på kontosidorna. De ska vara unika och kan lämnas tomma för att inaktivera ändpunkten.

en: Use <code>[qty]</code> for the number of items, <br/><code>[cost]</code> for the total cost of items, and <code>[fee percent="10" min_fee="20" max_fee=""]</code> for percentage based fees.
sv_SE: Använd <code>[qty]</code> för antal produkter, <br/><code>[cost]</code> för produkternas kostnad och <code>[fee percent="10" min_fee="20" max_fee=""]</code> för procentbaserade avgifter.

en: North Korean won
sv_SE: Nordkoreanska won

en: Endpoint for the "My account &rarr; Downloads" page.
sv_SE: Ändpunkt för sidan ”Mitt konto &rarr; Mina nedladdningar”.

en: Endpoint for the "My account &rarr; Orders" page.
sv_SE: Ändpunkt för sidan ”Mitt konto &rarr; Mina beställningar”.

en: Previous
sv_SE: Föregående

en: Next
sv_SE: Nästa

en: No downloads available yet.
sv_SE: Inga nedladdningar tillgängliga ännu.

en: Password reset email has been sent.
sv_SE: Ett e-postmeddelande för återställning av lösenord har skickats.

en: A password reset email has been sent to the email address on file for your account, but may take several minutes to show up in your inbox. Please wait at least 10 minutes before attempting another reset.
sv_SE: Ett e-postmeddelande för återställning av lösenord har skickats till den e-postadress vi har registrerad för ditt konto. Det kan dock ta några minuter innan det visas i din inkorg. Vänta i minst 10 minuter innan du försöker återställa igen.

en: No order has been made yet.
sv_SE: Ingen beställning har gjorts ännu.

en: No saved methods found.
sv_SE: Inga sparade metoder hittades.

note: translators: 1: order number 2: order date 3: order status
en: Order #%1$s was placed on %2$s and is currently %3$s.
sv_SE: Beställning nr %1$s gjordes den %2$s och har status: %3$s.

en: Ugandan shilling
sv_SE: Ugandiska shilling

en: CFP franc
sv_SE: CFP-franc

note: translators: 1: param 2: type
en: %1$s is not of type %2$s
sv_SE: %1$s är inte av typen %2$s

note: translators: %s: product count translators: %s number of products.
en: %s product | %s products
sv_SE[0]: %s produkt
sv_SE[1]: %s produkter

note: translators: %s: image URL
en: Error getting remote image %s.
sv_SE: Fel vid hämtning av fjärrbild %s.

en: Solomon Islands dollar
sv_SE: Solomonöarnas dollar

en: Seychellois rupee
sv_SE: Seychelliska rupier

en: Sudanese pound
sv_SE: Sudanesiska pund

en: Saint Helena pound
sv_SE: Sankta Helena-pund

en: Sierra Leonean leone
sv_SE: Sierralenoska leone

en: Somali shilling
sv_SE: Somaliska shilling

en: Surinamese dollar
sv_SE: Suranemesiska dollar

en: South Sudanese pound
sv_SE: Synsudanesiska pund

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe dobra
sv_SE: Sao Tome och Principe-dobra

en: Syrian pound
sv_SE: Syriska pund

en: Swazi lilangeni
sv_SE: Swaziländska lilangeni

en: Tajikistani somoni
sv_SE: Tadzjikistanska somoni

en: Turkmenistan manat
sv_SE: Turkmenistanska manat

en: Tunisian dinar
sv_SE: Tunisiska dinar

en: Tongan pa&#x2bb;anga
sv_SE: Tonganska panga

en: Trinidad and Tobago dollar
sv_SE: Trinidad och Tobago-dollar

en: New Taiwan dollar
sv_SE: Nya Taiwan-dollar

en: Tanzanian shilling
sv_SE: Tanzaniska shilling

en: Uruguayan peso
sv_SE: Uruguayska pesos

en: Uzbekistani som
sv_SE: Uzbekistan-som

en: Venezuelan bol&iacute;var
sv_SE: Venezuelanska bolivar

en: Vietnamese &#x111;&#x1ed3;ng
sv_SE: Vietnamesiska dong

en: Vanuatu vatu
sv_SE: Vanuatu-vatu

en: Samoan t&#x101;l&#x101;
sv_SE: Samoanska tala

en: Central African CFA franc
sv_SE: Centralafrikanska CFA-franc

en: East Caribbean dollar
sv_SE: Östkaribiska dollar

en: West African CFA franc
sv_SE: Västafrikanska CFA-franc

en: Yemeni rial
sv_SE: Jeminitiska rial

en: Zambian kwacha
sv_SE: Zambiska kwacha

note: translators: %s: image URL
en: Invalid URL %s.
sv_SE: Ogiltig URL %s.

en: Mozambican metical
sv_SE: Mocambikiska metical

en: Namibian dollar
sv_SE: Namibiska dollar

en: Nicaraguan c&oacute;rdoba
sv_SE: Nicaraguas Cordoba Oros

en: Nepalese rupee
sv_SE: Nepalesiska rupier

en: Omani rial
sv_SE: Omanska rial

en: Panamanian balboa
sv_SE: Panamanska balboa

en: Papua New Guinean kina
sv_SE: Papua Nya Guinea-kina

en: Polish z&#x142;oty
sv_SE: Polska zloty

en: Transnistrian ruble
sv_SE: Transnistriska rubler

en: Paraguayan guaran&iacute;
sv_SE: Paraguyanska guarani

en: Qatari riyal
sv_SE: Qatariska riyal

en: Serbian dinar
sv_SE: Serbiska dinar

en: Rwandan franc
sv_SE: Rwandiska franc

en: Haitian gourde
sv_SE: Haitiska gourde

en: Israeli new shekel
sv_SE: Isrealiska nya shekel

en: Manx pound
sv_SE: Isle of Man-pund

en: Iraqi dinar
sv_SE: Irakiska dinar

en: Iranian rial
sv_SE: Iranska rial

en: Icelandic kr&oacute;na
sv_SE: Isländska kronor

en: Jersey pound
sv_SE: Jersey-pund

en: Jamaican dollar
sv_SE: Jamaicanska dollar

en: Jordanian dinar
sv_SE: Jordanska dinar

en: Kyrgyzstani som
sv_SE: Kirgizistan-som

en: Cambodian riel
sv_SE: Kambodjanska riel

en: Comorian franc
sv_SE: Komorernas franc

en: Kuwaiti dinar
sv_SE: Kuwaitiska dinar

en: Cayman Islands dollar
sv_SE: Caymanöarnas dollar

en: Kazakhstani tenge
sv_SE: Kazakstan-tenge

en: Lebanese pound
sv_SE: Libanesiska pund

en: Sri Lankan rupee
sv_SE: Srilankesiska rupier

en: Liberian dollar
sv_SE: Liberiska dollar

en: Lesotho loti
sv_SE: Lesotho-loti

en: Libyan dinar
sv_SE: Libyska dinar

en: Moroccan dirham
sv_SE: Marockanska dirham

en: Moldovan leu
sv_SE: Moldoviska leu

en: Malagasy ariary
sv_SE: Madagaskars Ariary

en: Macedonian denar
sv_SE: Makedoniska denar

en: Burmese kyat
sv_SE: Burmesiska kyat

en: Mongolian t&ouml;gr&ouml;g
sv_SE: Mongoliska tögrög

en: Macanese pataca
sv_SE: Macau-pataca

en: Mauritanian ouguiya
sv_SE: Mauretanska ouguiya

en: Mauritian rupee
sv_SE: Mauritiska rupier

en: Maldivian rufiyaa
sv_SE: Maldiviska rufiyaa

en: Malawian kwacha
sv_SE: Malawiska kwacha

en: Costa Rican col&oacute;n
sv_SE: Costaricanska colones

en: Cuban convertible peso
sv_SE: Kubanska konvertibla pesos

en: Cuban peso
sv_SE: Kubanska pesos

en: Cape Verdean escudo
sv_SE: Kapverdiska escudos

en: Djiboutian franc
sv_SE: Djiboutiska franc

en: Algerian dinar
sv_SE: Algeriska dinar

en: Eritrean nakfa
sv_SE: Eritreanska nakfa

en: Ethiopian birr
sv_SE: Etiopiska birr

en: Fijian dollar
sv_SE: Fijianska dollar

en: Falkland Islands pound
sv_SE: Falklandsöarnas pund

en: Georgian lari
sv_SE: Georgiska lari

en: Guernsey pound
sv_SE: Guernsey-pund

en: Ghana cedi
sv_SE: Ghananska cedi

en: Gibraltar pound
sv_SE: Gibralitar-pund

en: Gambian dalasi
sv_SE: Gambianska dalasi

en: Guinean franc
sv_SE: Guineanska franc

en: Guatemalan quetzal
sv_SE: Guatemalanska quetzal

en: Guyanese dollar
sv_SE: Guyanska dollar

en: Honduran lempira
sv_SE: Honduranska lempira

en: Bahraini dinar
sv_SE: Bahrainska dinar

en: Burundian franc
sv_SE: Burundiska franc

en: Bermudian dollar
sv_SE: Bermudiska dollar

en: Brunei dollar
sv_SE: Brunei-dollar

en: Bolivian boliviano
sv_SE: Boliviska boliviano

en: Bahamian dollar
sv_SE: Bahamanska dollar

en: Bhutanese ngultrum
sv_SE: Bhutanesiska ngultrum

en: Botswana pula
sv_SE: Botswanska pula

en: Belarusian ruble
sv_SE: Vitryska rubel

en: Belize dollar
sv_SE: Beliziska dollar

en: Congolese franc
sv_SE: Kongolesiska franc

en: File
sv_SE: Fil

en: Lets you charge a fixed rate for shipping.
sv_SE: Låter dig debitera en fast avgift för leverans.

en: Once disabled, this legacy method will no longer be available.
sv_SE: När denna föråldrade metod inaktiverats kommer den inte längre att vara tillgänglig.

en: Current page of the collection.
sv_SE: Nuvarande sida av samlingen.

en: Maximum number of items to be returned in result set.
sv_SE: Maximalt antal objekt att returnera bland resultaten.

en: Limit results to those matching a string.
sv_SE: Begränsa resultaten till de som matchar en sträng.

en: Scope under which the request is made; determines fields present in response.
sv_SE: Omfång som begäran görs under; avgör vilka fält som visas i svaret.

en: The date you provided is invalid.
sv_SE: Den datum du angett är ogiltigt.

en: Afghan afghani
sv_SE: Afghanska afghani

en: Albanian lek
sv_SE: Albanska lek

en: Armenian dram
sv_SE: Armeniska dram

en: Netherlands Antillean guilder
sv_SE: Nederländska Antillernas gulden

en: Angolan kwanza
sv_SE: Angolska kwanza

en: Aruban florin
sv_SE: Arubiska floriner

en: Azerbaijani manat
sv_SE: Azerbajdzjanska manat

en: Bosnia and Herzegovina convertible mark
sv_SE: Bosnien och Hercegovinas konvertibla mark

en: Barbadian dollar
sv_SE: Barbadiska dollar

en: Local pickup (legacy)
sv_SE: Lokal hämtning (föråldrad)

en: Local delivery (legacy)
sv_SE: Lokal frakt (föråldrad)

en: International flat rate (legacy)
sv_SE: Internationell enhetstaxa (föråldrad)

en: Flat rate (legacy)
sv_SE: Enhetstaxa (föråldrad)

en: Allow customers to pick up orders themselves. By default, when using local pickup store base taxes will apply regardless of customer address.
sv_SE: Tillåt kunderna att hämta beställningar själva. Som standard gäller butiksbaserade momssatser vid lokal hämtning, oavsett kundens adress.

en: A minimum order amount
sv_SE: Minsta beställningsbelopp

en: Optional cost for local pickup.
sv_SE: Valfri kostnad för lokal upphämtning.

en: Dashboard
sv_SE: Adminpanel

en: Make default
sv_SE: Gör standard

en: Expires
sv_SE: Löper ut

note: translators: %d: interval
en: Every %d minutes
sv_SE: Var %d:e minut

note: translators: %s: Admin shipping settings URL
en: This method is deprecated in 2.6.0 and will be removed in future versions - we recommend disabling it and instead setting up a new rate within your <a href="%s">Shipping zones</a>.
sv_SE: Denna metod stöds inte längre i 2.6.0 och kommer att tas bort i framtida versioner – vi rekommenderar att du inaktiverar den och i stället konfigurerar en ny avgift inom dina <a href="%s">fraktzoner</a>.

en: Free shipping (legacy)
sv_SE: Gratis frakt (föråldrad)

en: Free shipping is a special method which can be triggered with coupons and minimum spends.
sv_SE: Gratis frakt är en särskild metod som kan aktiveras genom rabattkoder och vid köp över en viss summa.

[ctx: Check payment method]
en: Awaiting check payment.
sv_SE: Väntar på checkbetalning

en: Undo?
sv_SE: Ångra?

en: Zone
sv_SE: Zon

en: Filter products
sv_SE: Filtrera produkter

en: Uploaded to this product
sv_SE: Uppladdad till denna produkt

en: Products navigation
sv_SE: Produktnavigering

en: Webhook topic.
sv_SE: Webhook-ämne.

en: The date the webhook was created, in the site's timezone.
sv_SE: Datumet då webhooken skapades, i webbplatsens tidszon.

en: Insert into product
sv_SE: Infoga i produkt

en: %s and %d other region | %s and %d other regions
sv_SE[0]: %s och %d annan region
sv_SE[1]: %s och %d andra regioner

en: Webhook status.
sv_SE: Webhook-status.

en: Webhook resource.
sv_SE: Webhook-resurs.

en: The date the webhook was last modified, in the site's timezone.
sv_SE: Datumet då webhooken senast ändrades, i webbplatsens tidszon.

en: List of sales reports.
sv_SE: Lista med försäljningsrapporter.

en: List of top sellers products.
sv_SE: Lista med bästsäljande produkter.

en: A human-readable description of the resource.
sv_SE: En beskrivning av resursen, läsbar för människor.

en: Country ISO 3166 code.
sv_SE: Landskod enligt ISO 3166.

en: Indicates the order that will appear in queries.
sv_SE: Anger den ordning som visas i frågor.

en: The delivery duration, in seconds.
sv_SE: Leveransens varaktighet i sekunder.

en: A friendly summary of the response including the HTTP response code, message, and body.
sv_SE: En sammanfattning av svaret, inklusive HTTP-svarskoden, meddelandet och texten.

en: Request headers.
sv_SE: Begärandehuvuden.

en: Request body.
sv_SE: Begärandetext.

en: The HTTP response code from the receiving server.
sv_SE: HTTP-svarskoden från den mottagande servern.

en: The HTTP response message from the receiving server.
sv_SE: HTTP-svarsmeddelandet från den mottagande servern.

en: Array of the response headers from the receiving server.
sv_SE: Samling av svarsrubrikerna från den mottagande servern.

en: The response body from the receiving server.
sv_SE: Textmeddelandet från den mottagande servern.

en: The date the webhook delivery was logged, in the site's timezone.
sv_SE: Datumet då webhook-leveransen registrerades i webbplatsens tidszon.

en: Webhook topic is required and must be valid.
sv_SE: Webhook-ämnet är obligatoriskt och måste vara giltigt.

en: Webhook delivery URL must be a valid URL starting with http:// or https://.
sv_SE: Webbadressen för webhook-leverans måste vara en giltig webbadress som börjar med http:// eller https://.

en: Webhook topic must be valid.
sv_SE: Webhook-ämnet måste vara giltigt.

en: A friendly name for the webhook.
sv_SE: Ett eget namn för webhook.

en: Webhook event.
sv_SE: Webhook-händelse.

en: WooCommerce action names associated with the webhook.
sv_SE: Namn på WooCommerce-åtgärder som är associerade med webhook.

en: The URL where the webhook payload is delivered.
sv_SE: Webbadressen dit webhook-nyttolasten levereras.

en: Secret key used to generate a hash of the delivered webhook and provided in the request headers. This will default to a MD5 hash from the current user's ID|username if not provided.
sv_SE: Hemlig nyckel som används för att generera en hash av en levererad webhook och lämnas i begärandehuvuden. Om inget anges blir det som standard en MD5-hash från den nuvarande användarens ID|användarnamn.

en: Limit result set to webhooks assigned a specific status.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till webhookar som tilldelats en viss status.

en: Return to shop
sv_SE: Gå tillbaka till butiken

en: Please enter an address to continue.
sv_SE: Ange en adress för att fortsätta.

en: No shipping method has been selected. Please double check your address, or contact us if you need any help.
sv_SE: Ingen leveransmetod har valts. Dubbelkontrollera din adress eller kontakta oss om du behöver hjälp.

en: Go to shop
sv_SE: Gå till butik

en: Products list
sv_SE: Lista över produkter

en: Filter orders
sv_SE: Filtrera beställningar

en: Orders navigation
sv_SE: Beställningsnavigering

en: Orders list
sv_SE: Lista över beställningar

note: translators: %s: page
en: Orders (page %d)
sv_SE: Beställningar (sid. %d)

note: translators: 1: plugin name, 2: URL to WP plugin page.
en: %1$s was installed but could not be activated. <a href="%2$s">Please activate it manually by clicking here.</a>
sv_SE: %1$s har installerats men kunde inte aktiveras. <a href="%2$s">Aktivera manuellt genom att klicka här.</a>

note: translators: 1: plugin name, 2: error message, 3: URL to install plugin manually. translators: 1: theme slug, 2: error message, 3: URL to install theme
en: %1$s could not be installed (%2$s). <a href="%3$s">Please install it manually by clicking here.</a>
sv_SE: %1$s gick inte att installera (%2$s). <a href="%3$s">Installera manuellt genom att klicka här.</a>

en: Invalid webhook ID.
sv_SE: Ogiltigt webhook-ID.

en: Postcode / ZIP.
sv_SE: Postnummer.

en: Tax priority.
sv_SE: Momsprioritet.

en: Tax rate name.
sv_SE: Namn på momssats.

en: Tax rate.
sv_SE: Momssats.

en: Coupons list
sv_SE: Lista över rabattkoder

en: Coupons navigation
sv_SE: Rabattkodsnavigering

en: Filter coupons
sv_SE: Filtrera rabattkoder

en: Taxes do not support trashing.
sv_SE: Momssatser stöder inte kassering.

en: Order on-hold
sv_SE: Beställning pausad

en: This payment method was successfully set as your default.
sv_SE: Denna betalningsmetod har angetts som din standardmetod.

en: Payment method deleted.
sv_SE: Betalningsmetod har tagits bort.

en: The URL where the webhook was delivered.
sv_SE: URL:en dit webhook:en levererades.

note: translators: %s: attribute name
en: No &quot;%s&quot; found
sv_SE: Inget ”%s” hittades

en: Tax class name.
sv_SE: Namn på momsklass.

en: Sort by tax class.
sv_SE: Sortera efter momsklass.

en: Whether or not this tax rate also gets applied to shipping.
sv_SE: Om denna momssats även tillämpas på frakt eller inte.

en: Whether or not this is a compound rate.
sv_SE: Om det är en sammansatt momssats eller inte.

en: State code.
sv_SE: Delstatskod.

en: An alphanumeric identifier for the resource.
sv_SE: Ett alfanumeriskt ID för resursen.

en: Return to emails
sv_SE: Gå tillbaka till e-post

en: Grand total.
sv_SE: Totalsumma.

en: Allow reviews.
sv_SE: Tillåt recensioner.

en: Discount total.
sv_SE: Total rabatt.

en: Product description.
sv_SE: Produktbeskrivning.

en: Category ID.
sv_SE: Kategori-ID.

en: Image data.
sv_SE: Bilddata.

en: Product type.
sv_SE: Produkttyp.

en: Attribute name.
sv_SE: Attributnamn.

en: Image ID.
sv_SE: Bild-ID.

en: Customer ID is invalid.
sv_SE: Kund-ID är ogiltigt.

note: translators: %s: dimension unit
en: Product height (%s).
sv_SE: Produktens höjd (%s).

en: Billing address.
sv_SE: Faktureringsadress.

en: Shows if the product is on backordered.
sv_SE: Visar om produkten är restnoterad.

en: Customer's IP address.
sv_SE: Kundens IP-adress.

en: Unique transaction ID.
sv_SE: Unikt transaktions-ID.

en: Default sort order.
sv_SE: Standard sorteringsordning.

en: Reviewer name.
sv_SE: Recensentens namn.

en: Shows if the product can be bought.
sv_SE: Visar om produkten kan köpas.

en: If the product is virtual.
sv_SE: Om produkten är virtuell.

en: Total of items purchased.
sv_SE: Totalt antal köpta artiklar.

en: Variation ID, if applicable.
sv_SE: Variant-ID, om tillämpligt.

en: Fee name.
sv_SE: Avgiftsnamn.

en: Total number of purchases.
sv_SE: Totalt antal köp.

en: The date the image was created, in the site's timezone.
sv_SE: Datumet då bilden skapades, i webbplatsens tidszon.

en: Attribute ID.
sv_SE: Attribut-ID.

en: Stock management at product level.
sv_SE: Lagerhantering på produktnivå.

en: Meta key.
sv_SE: Metanyckel.

en: Group type.
sv_SE: Grupptyp.

en: Report period.
sv_SE: Rapportperiod.

en: Meta value.
sv_SE: Metavärde.

en: Product price.
sv_SE: Produktens pris.

en: Line subtotal (before discounts).
sv_SE: Radens delsumma (innan rabatter).

en: Line total (after discounts).
sv_SE: Radens totalsumma (efter rabatter).

en: Meta label.
sv_SE: Metabeskrivning.

en: Number of decimal points to use in each resource.
sv_SE: Antal decimalpunkter som ska användas i varje resurs.

en: Fee name is required.
sv_SE: Avgiftsnamn krävs.

en: Currency the order was created with, in ISO format.
sv_SE: Valutan som beställningen skapades med, i ISO-format.

en: The date the order was created, in the site's timezone.
sv_SE: Datumet då beställningen gjordes, i webbplatsens tidszon.

en: The date the order was last modified, in the site's timezone.
sv_SE: Datumet då beställningen senast ändrades, i webbplatsens tidszon.

en: User ID who owns the order. 0 for guests.
sv_SE: Användar-ID för den som äger beställningen. 0 för gäster.

en: Total discount amount for the order.
sv_SE: Totalt rabattbelopp för beställningen.

en: Total discount tax amount for the order.
sv_SE: Total rabatt på momsen för beställningen.

en: Total shipping amount for the order.
sv_SE: Totalt fraktbelopp för beställningen.

en: Country code in ISO 3166-1 alpha-2 format.
sv_SE: Landskod i ISO 3166-1 alfa-2-format.

en: Define if the order is paid. It will set the status to processing and reduce stock items.
sv_SE: Definiera om beställningen har betalats. Det ställer in statusen på ”bearbetas” och antalet lagerförda objekt minskas.

en: User agent of the customer.
sv_SE: Kundens användarombud.

en: Shows where the order was created.
sv_SE: Visar var beställningen skapades.

en: Note left by customer during checkout.
sv_SE: Anteckning från kunden vid betalning i kassan.

en: The date the order was completed, in the site's timezone.
sv_SE: Datumet då beställningen slutfördes, i webbplatsens tidszon.

en: Shipping lines data.
sv_SE: Data på leveransrader.

en: Fee lines data.
sv_SE: Data på avgiftsrader.

en: List of refunds.
sv_SE: Lista över återbetalningar.

en: Refund ID.
sv_SE: Återbetalnings-ID.

en: Refund reason.
sv_SE: Orsak till återbetalning.

en: Refund total.
sv_SE: Återbetalningsbelopp.

en: Limit result set to orders assigned a specific status.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till beställningar som tilldelats en viss status.

en: Limit result set to orders assigned a specific customer.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till beställningar som tilldelats en viss kund.

en: Limit result set to orders assigned a specific product.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till beställningar som tilldelats en viss produkt.

en: Term name.
sv_SE: Namn på term.

en: HTML description of the resource.
sv_SE: HTML-beskrivning av resursen.

en: Menu order, used to custom sort the resource.
sv_SE: Menyordning, används för anpassad sortering av resursen.

en: Number of published products for the resource.
sv_SE: Antal publicerade produkter för resursen.

en: Type of attribute.
sv_SE: Typ av attribut.

en: Enable/Disable attribute archives.
sv_SE: Aktivera/inaktivera attributarkiv.

en: Category name.
sv_SE: Namn på kategori.

en: Category archive display type.
sv_SE: Visningstyp för kategoriarkiv.

en: The date the review was created, in the site's timezone.
sv_SE: Datumet då recensionen skapades, i webbplatsens tidszon.

en: Review rating (0 to 5).
sv_SE: Recensentens betyg (0 till 5).

en: Reviewer email.
sv_SE: Recensentens e-postadress.

en: The date the image was last modified, in the site's timezone.
sv_SE: Datumet då bilden senast ändrades, i webbplatsens tidszon.

en: Image name.
sv_SE: Namn på bilden.

en: Image alternative text.
sv_SE: Alternativ text för bilden.

en: Shows if the reviewer bought the product or not.
sv_SE: Visar om recensenten köpte produkten eller ej.

en: Shipping class name.
sv_SE: Namn på fraktklass.

en: Product slug.
sv_SE: Produkt-slug.

en: The date the product was created, in the site's timezone.
sv_SE: Datumet då produkten skapades, i webbplatsens tidszon.

en: The date the product was last modified, in the site's timezone.
sv_SE: Datumet då produkten senast ändrades, i webbplatsens tidszon.

en: Product status (post status).
sv_SE: Produktstatus (lägg upp status).

en: Catalog visibility.
sv_SE: Katalogens synlighet.

en: Product short description.
sv_SE: Kortfattad produktbeskrivning.

en: Unique identifier.
sv_SE: Unikt identifierare.

en: Current product price.
sv_SE: Aktuellt produktpris.

en: Product regular price.
sv_SE: Produktens ordinarie pris.

en: Product sale price.
sv_SE: Produktens reapris.

en: Start date of sale price.
sv_SE: Startdatum för reapris.

en: Price formatted in HTML.
sv_SE: Pris formaterat i HTML.

en: Shows if the product is on sale.
sv_SE: Visar om produkten reas ut.

en: Amount of sales.
sv_SE: Total försäljning.

en: If the product is downloadable.
sv_SE: Om produkten kan laddas ned.

en: List of downloadable files.
sv_SE: Lista över nedladdningsbara filer.

en: Download type, this controls the schema on the front-end.
sv_SE: Nedladdningstyp, detta styr schemat på front-end.

en: Product external button text. Only for external products.
sv_SE: Extern knapptext för produkten. Endast för externa produkter.

en: Allow one item to be bought in a single order.
sv_SE: Tillåt att endast en artikel ingår i en enskild beställning.

note: translators: %s: weight unit
en: Product weight (%s).
sv_SE: Produktens vikt (%s).

en: Product dimensions.
sv_SE: Produktens dimensioner.

note: translators: %s: dimension unit
en: Product length (%s).
sv_SE: Produktens längd (%s).

note: translators: %s: dimension unit
en: Product width (%s).
sv_SE: Produktens bredd (%s).

en: Shows if the product need to be shipped.
sv_SE: Visar om produkten måste fraktas.

en: Shipping class slug.
sv_SE: Slug för fraktklass.

en: Shipping class ID.
sv_SE: ID för fraktklass.

en: Reviews average rating.
sv_SE: Genomsnittligt betyg för recensioner.

en: Amount of reviews that the product have.
sv_SE: Antal recensioner som lämnats för produkten.

en: List of related products IDs.
sv_SE: Lista med relaterade produkt-ID:n.

en: List of up-sell products IDs.
sv_SE: Lista med produkt-ID:n för uppförsäljning.

en: List of cross-sell products IDs.
sv_SE: Lista med produkt-ID:n för korsförsäljning.

en: Product parent ID.
sv_SE: ID för överordnad produkt.

en: Optional note to send the customer after purchase.
sv_SE: Alternativ anteckning som kan skickas till kunden efter köpet.

en: List of categories.
sv_SE: Lista med kategorier.

en: Category slug.
sv_SE: Kategori-slug.

en: List of images.
sv_SE: Lista med bilder.

en: Image position. 0 means that the image is featured.
sv_SE: Bildens position. 0 betyder att bilden framhävs.

en: List of attributes.
sv_SE: Lista med attribut.

en: Attribute position.
sv_SE: Attributets position.

en: List of available term names of the attribute.
sv_SE: Lista med tillgängliga termnamn för attributet.

en: Selected attribute term name.
sv_SE: Valt namn på attribut.

en: List of grouped products ID.
sv_SE: Lista med grupperade produkt-ID:n.

en: Menu order, used to custom sort products.
sv_SE: Menyordning, används för anpassad sortering av resursen.

en: Limit result set to products with a specific slug.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till produkter med en viss slug.

en: Limit result set to products assigned a specific status.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till produkter som tilldelats en viss status.

en: Limit result set to products assigned a specific type.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till produkter som tilldelats en viss typ.

en: Limit result set to products with a specific attribute.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till produkter med ett visst attribut.

en: Gross sales in the period.
sv_SE: Bruttoförsäljning för perioden.

en: Net sales in the period.
sv_SE: Nettoförsäljning för perioden.

en: Average net daily sales.
sv_SE: Genomsnittlig daglig försäljning.

en: Total of orders placed.
sv_SE: Totalt antal placerade beställningar.

en: Total charged for shipping.
sv_SE: Totalbelopp debiterat för frakt.

en: Total of refunded orders.
sv_SE: Totalbelopp för återbetalade beställningar.

en: Totals.
sv_SE: Totalsummor.

note: translators: %s: date format
en: Return sales for a specific start date, the date need to be in the %s format.
sv_SE: Returnerad försäljning för ett visst startdatum. Datumet måste vara i formatet %s.

note: translators: %s: date format
en: Return sales for a specific end date, the date need to be in the %s format.
sv_SE: Returnerad försäljning för ett visst slutdatum. Datumet måste vara i formatet %s.

en: MD5 hash of cart items to ensure orders are not modified.
sv_SE: MD5-hash av artiklar i varukorgen för att säkerställa att beställningar inte ändras.

en: Shipping method ID.
sv_SE: ID för leveranssätt.

en: Shipping method name.
sv_SE: Namn på leveranssätt.

en: Shipping method ID is required.
sv_SE: ID för leveranssätt krävs.

en: Limit result set to products with a specific attribute term ID (required an assigned attribute).
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till produkter med ett visst attributterm-ID (kräver ett tilldelat attribut).

en: Limit result set to products assigned a specific shipping class ID.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till produkter som tilldelats ett visst fraktklass-ID.

en: Limit result set to products assigned a specific category ID.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till produkter som tilldelats ett visst kategori-ID.

en: Invalid product.
sv_SE: Ogiltig produkt.

en: The ID for the parent of the resource.
sv_SE: ID för överordnad resurs.

en: The date the order was paid, in the site's timezone.
sv_SE: Datumet då beställningen betalades, i webbplatsens tidszon.

en: Total charged for taxes.
sv_SE: Totalbelopp debiterat för moms.

en: Tax status.
sv_SE: Momsstatus.

en: Discount total tax.
sv_SE: Total rabatt på moms.

en: Tax status of fee.
sv_SE: Avgiftens momsstatus.

en: Shipping tax total.
sv_SE: Total fraktmoms.

en: Tax total (not including shipping taxes).
sv_SE: Total moms (exklusive fraktmoms).

en: Show if is a compound tax rate.
sv_SE: Visa om det är en sammansatt momssats.

en: Tax rate label.
sv_SE: Beskrivning av momssats.

en: Tax rate code.
sv_SE: Kod för momssats.

en: Tax lines data.
sv_SE: Data på momsrader.

en: Sum of all taxes.
sv_SE: Summa för all moms.

en: Sum of line item taxes only.
sv_SE: Endast total radobjektsmoms.

en: Total shipping tax amount for the order.
sv_SE: Total fraktmoms för beställningen.

en: Line subtotal tax (before discounts).
sv_SE: Moms för radens delsumma (innan rabatter).

en: Tax subtotal.
sv_SE: Delsumma moms.

en: Tax total.
sv_SE: Totalsumma moms.

en: Line taxes.
sv_SE: Radens moms.

en: Line total tax (after discounts).
sv_SE: Moms för radens totalsumma (efter rabatter).

en: Total of coupons used.
sv_SE: Totalt antal använda rabattkoder.

en: Coupons line data.
sv_SE: Data på rabattkodsrad.

en: End date of sale price.
sv_SE: Slutdatum för reapris.

en: Shows if backorders are allowed.
sv_SE: Visar om restnoteringar tillåts.

en: If managing stock, this controls if backorders are allowed.
sv_SE: Om lagerhantering är aktiverat styr detta om restnoteringar tillåts.

en: Order status.
sv_SE: Beställningsstatus.

en: Parent order ID.
sv_SE: Överordnat beställningsnr.

en: Order item ID provided is not associated with order.
sv_SE: Beställningens angivna artikel-ID hör inte till beställningen.

en: Line item meta data.
sv_SE: Metadata för artikel.

en: Featured product.
sv_SE: Utvald produkt.

en: Payment method title.
sv_SE: Rubrik för betalningsmetod.

en: Payment method ID.
sv_SE: ID för betalningsmetod.

en: List of variations.
sv_SE: Lista med varianter.

en: Variation ID.
sv_SE: Variant-ID.

en: Variation URL.
sv_SE: URL för variant.

en: Controls whether or not the variation is listed as "in stock" or "out of stock" on the frontend.
sv_SE: Bestämmer om varianten listas som ”i lager” eller ”slut på lagret” i front-end.

en: Variation image data.
sv_SE: Bilddata för varianten.

note: translators: %s: dimension unit
en: Variation height (%s).
sv_SE: Variantens höjd (%s).

note: translators: %s: dimension unit
en: Variation width (%s).
sv_SE: Variantens bredd (%s).

note: translators: %s: dimension unit
en: Variation length (%s).
sv_SE: Variantens längd (%s).

note: translators: %s: weight unit
en: Variation weight (%s).
sv_SE: Variantens vikt (%s).

en: Shows if the variation is on backordered.
sv_SE: Visar om varianten har restnoterats.

en: Limit result set to products assigned a specific tag ID.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till produkter som tilldelats ett specifikt etikett-ID.

en: Tag slug.
sv_SE: Etikett-slug.

en: Tag ID.
sv_SE: Etikett-ID.

en: List of tags.
sv_SE: Lista med etiketter.

en: Tag name.
sv_SE: Etikettnamn.

en: If the variation is downloadable.
sv_SE: Om varianten kan laddas ned.

en: If the variation is virtual.
sv_SE: Om varianten är virtuell.

en: Image URL.
sv_SE: Bild-URL.

en: Product URL.
sv_SE: Produkt-URL.

en: Product external URL. Only for external products.
sv_SE: Extern URL för produkt. Endast för externa produkter.

en: Define if the attribute is visible on the "Additional information" tab in the product's page.
sv_SE: Definiera om attributet är synligt på fliken ”Ytterligare information” på produktens sida.

en: Product ID or SKU is required.
sv_SE: Produkt-ID eller artikelnr är obligatoriskt.

en: Coupon code is required.
sv_SE: Rabattkod är obligatorisk.

en: Variation dimensions.
sv_SE: Variantens mått.

en: Variation sale price.
sv_SE: Variantens reapris.

en: Variation regular price.
sv_SE: Variantens ordinarie pris.

en: The date the variation was last modified, in the site's timezone.
sv_SE: Datumet då varianten senast ändrades, i webbplatsens tidszon.

en: The date the variation was created, in the site's timezone.
sv_SE: Datumet då varianten skapades, i webbplatsens tidszon.

en: Defaults variation attributes.
sv_SE: Standardattribut för variant.

en: Define if the attribute can be used as variation.
sv_SE: Definiera om attributet kan användas som variant.

en: Current variation price.
sv_SE: Nuvarande variantpris.

en: Tax class of product.
sv_SE: Produktens momsklass.

en: Tax class of fee.
sv_SE: Avgiftens momsklass.

en: Shows if the variation can be bought.
sv_SE: Visar om varianten kan köpas.

en: Stock management at variation level.
sv_SE: Lagerhantering på variantnivå.

en: Shows whether or not the product shipping is taxable.
sv_SE: Visar om frakten av produkten är momsbelagd eller inte.

en: Shows if the variation is on sale.
sv_SE: Visar om varianten är på rea.

en: True the prices included tax during checkout.
sv_SE: Om sant visas priserna inklusive moms i kassan.

en: An alphanumeric identifier for the resource unique to its type.
sv_SE: Ett alfanumeriskt ID för resursen som är unik för dess typ.

en: Stock quantity.
sv_SE: Lagerantal.

en: Quantity ordered.
sv_SE: Antal beställda.

en: Limit result set to products with a specific SKU.
sv_SE: Begränsa resultatet till produkter med ett visst artikelnummer.

en: Shipping address.
sv_SE: Leveransadress.

en: Line item ID is required.
sv_SE: Radartikel-ID är obligatoriskt.

en: The email address for the customer.
sv_SE: Kundens e-postadress.

en: Email address.
sv_SE: E-postadress.

en: First name.
sv_SE: Förnamn.

en: Product name.
sv_SE: Produktnamn.

en: Last name.
sv_SE: Efternamn.

en: Phone number.
sv_SE: Telefonnummer.

en: File name.
sv_SE: Filnamn.

en: Postal code.
sv_SE: Postnummer.

en: Customer first name.
sv_SE: Kundens förnamn.

en: ISO code of the country.
sv_SE: Landets ISO-kod.

en: Customer password.
sv_SE: Kundens lösenord.

en: Email address is invalid.
sv_SE: E-postadressen är ogiltig.

en: Address line 2.
sv_SE: Adressrad 2.

en: File URL.
sv_SE: Fil-URL.

en: Invalid timestamp.
sv_SE: Ogiltig tidsstämpel.

en: The API key provided does not have read permissions.
sv_SE: Denna API-nyckel har inte läsbehörigheter.

en: The API key provided does not have write permissions.
sv_SE: Denna API-nyckel har inte skrivbehörigheter.

en: Unique identifier for the object.
sv_SE: Unik identifierare för objektet.

en: Determines the type of discount that will be applied.
sv_SE: Bestämmer vilken typ av rabatt som ska användas.

en: Limit result set to resources with a specific code.
sv_SE: Begränsa resultaten till resurser med en specifik kod.

en: Download file URL.
sv_SE: Ladda ner fil-URL.

en: Download ID (MD5).
sv_SE: Ladda ner ID (MD5).

en: Downloadable product ID.
sv_SE: Nedladdningsbart produkt-ID.

en: Whether to bypass trash and force deletion.
sv_SE: Om kassering ska förbikopplas och borttagning ska påtvingas.

en: Downloadable file name.
sv_SE: Nedladdningsbart filnamn.

en: Order key.
sv_SE: Beställningsnyckel.

en: File details.
sv_SE: Filinformation.

en: Cannot create existing resource.
sv_SE: Kan inte skapa befintlig resurs.

en: Invalid resource id.
sv_SE: Ogiltigt resurs-ID.

en: Username isn't editable.
sv_SE: Användarnamnet är inte redigerbart.

en: Customers do not support trashing.
sv_SE: Kunderna har inte stöd för kassering.

en: Invalid resource id for reassignment.
sv_SE: Ogiltigt resurs-ID för omtilldelning.

en: Customer last name.
sv_SE: Kundens efternamn.

en: Customer login name.
sv_SE: Kundens inloggningsnamn.

en: Last order data.
sv_SE: Senaste beställningsdata.

en: Quantity of orders made by the customer.
sv_SE: Antal beställningar som kunden har gjort.

en: Total amount spent.
sv_SE: Totalt belopp som spenderats.

en: List of billing address data.
sv_SE: Lista med fakturaadressdata.

en: Address line 1.
sv_SE: Adressrad 1.

en: List of shipping address data.
sv_SE: Lista med leveransadressdata.

en: Unique identifier for the resource.
sv_SE: Unik identifierare för resursen.

en: The date the customer was created, in the site's timezone.
sv_SE: Det datum då kunden skapades, i webbplatsens tidszon.

en: The date the customer was last modified, in the site's timezone.
sv_SE: Det datum då kunden senast ändrades, i webbplatsens tidszon.

en: Company name.
sv_SE: Företagets namn.

en: City name.
sv_SE: Ortens namn.

en: Limit result set to resources with a specific email.
sv_SE: Begränsa resultatet till resurser med en specifik e-postadress.

en: Limit result set to resources with a specific role.
sv_SE: Begränsa resultatet till resurser med en specifik roll.

en: Cannot create order note, please try again.
sv_SE: Kan inte skapa beställningsmeddelande. Försök igen.

en: Webhooks do not support trashing.
sv_SE: Webhooks har inte stöd för kassering.

en: The date the order note was created, in the site's timezone.
sv_SE: Det datum då beställningsmeddelandet skapades, i webbplatsens tidszon.

en: Order note.
sv_SE: Beställningsmeddelande.

en: Shows/define if the note is only for reference or for the customer (the user will be notified).
sv_SE: Visar/definierar om meddelandet endast är en referens, eller om det är för kunden (användaren kommer att meddelas).

en: Invalid order refund ID.
sv_SE: Ogiltigt nummer för återbetalning av beställning.

en: Order is invalid
sv_SE: Beställningen är ogiltig

en: Refund amount must be greater than zero.
sv_SE: Återbetalningsbeloppet måste vara över noll.

en: Cannot create order refund, please try again.
sv_SE: Kan inte skapa återbetalning av beställningen. Försök igen.

en: The date the order refund was created, in the site's timezone.
sv_SE: Det datum då återbetalningen av beställningen skapades, i webbplatsens tidszon.

en: Refund amount.
sv_SE: Återbetalningsbelopp.

en: Reason for refund.
sv_SE: Orsak till återbetalning.

en: Line items data.
sv_SE: Radobjektdata.

en: Item ID.
sv_SE: Objekt-ID.

en: Invalid order item.
sv_SE: Ogiltigt beställningsobjekt.

en: The date when download access expires, in the site's timezone.
sv_SE: Det datum då åtkomst till nedladdningen löper ut, i webbplatsens tidszon.

en: Number of downloads remaining.
sv_SE: Antal nedladdningar som återstår.

en: Invalid signature - provided signature does not match.
sv_SE: Ogiltig signatur – signaturen matchade inte.

en: Invalid signature - signature method is invalid.
sv_SE: Ogiltig signatur – signaturmetoden är ogiltig.

en: Invalid signature - failed to sort parameters.
sv_SE: Ogiltig signatur – kunde inte sortera parametrar.

en: Consumer key is invalid.
sv_SE: Konsumentens nyckel är ogiltig.

en: List of email addresses that can use this coupon.
sv_SE: Lista över e-postadresser som kan använda denna rabattkod.

en: Max number of items in the cart the coupon can be applied to.
sv_SE: Maximalt antal objekt i varukorgen som rabattkoden kan användas för.

en: How many times the coupon can be used per customer.
sv_SE: Hur många gånger rabattkoden kan användas per kund.

en: Number of times the coupon has been used already.
sv_SE: Antal gånger som rabattkoden redan har använts.

en: UTC DateTime when the coupon expires.
sv_SE: UTC DateTime då rabattkoden går ut.

en: Coupon description.
sv_SE: Rabattkodsbeskrivning.

en: The date the coupon was last modified, in the site's timezone.
sv_SE: Det datum då rabattkoden senast ändrades, i webbplatsens tidszon.

en: The date the coupon was created, in the site's timezone.
sv_SE: Det datum då rabattkoden skapades, i webbplatsens tidszon.

en: Coupon code.
sv_SE: Rabattkod.

en: The coupon code cannot be empty.
sv_SE: Rabattkoden kan inte vara tom.

en: Legacy shipping methods (flat rate, international flat rate, local pickup and delivery, and free shipping) are deprecated but will continue to work as normal for now. <b><em>They will be removed in future versions of WooCommerce</em></b>. We recommend disabling these and setting up new rates within shipping zones as soon as possible.
sv_SE: Föråldrade leveransmetoder (enhetstaxa, internationell enhetstaxa, lokal hämtning och leverans samt fri frakt) stöds inte längre men kommer att fortsätta fungera normalt i nuläget. <b><em>De kommer att tas bort i framtida versioner av WooCommerce</em></b>. Vi rekommenderar att inaktivera dessa och konfigurera nya priser inom leveranszoner snarast möjligt.

en: WooCommerce database update
sv_SE: WooCommerce databasuppdatering

en: Maximum order amount allowed when using the coupon.
sv_SE: Max beställningsbelopp för att rabattkoden ska kunna användas.

en: Minimum order amount that needs to be in the cart before coupon applies.
sv_SE: Minsta beställningsbelopp i varukorgen för att rabattkoden ska aktiveras.

en: Order ID.
sv_SE: Beställningsnr.

en: Last order ID.
sv_SE: Senaste beställningsnr.

en: Invalid order ID.
sv_SE: Ogiltigt beställningsnr.

en: List of product IDs the coupon can be used on.
sv_SE: Lista över produkt-ID:n som rabattkoden kan användas på.

en: List of product IDs the coupon cannot be used on.
sv_SE: Lista över produkt-ID:n som rabattkoden inte kan användas på.

en: List of category IDs the coupon applies to.
sv_SE: Lista över kategori-ID:n som rabattkoden gäller för.

en: List of category IDs the coupon does not apply to.
sv_SE: Lista över kategori-ID:n som rabattkoden inte gäller för.

en: ISO code or name of the state, province or district.
sv_SE: ISO-kod eller namn på delstat, provins eller distrikt.

en: An error occurred while attempting to create the refund using the payment gateway API.
sv_SE: Ett fel uppstod vid försök att skapa återbetalningen med API:et för betalmodulen.

en: Shipping is currently enabled, but you have not added any shipping methods to your shipping zones.
sv_SE: Leverans är för närvarande aktiverat men du har inte lagt till några leveranssätt till dina leveranszoner.

en: Add shipping methods &amp; zones
sv_SE: Lägg till leveranssätt och zoner

en: Invalid nonce - nonce has already been used.
sv_SE: Ogiltig engångskod – engångskod har redan använts.

en: Learn more about shipping zones
sv_SE: Läs mer om fraktzoner

en: Setup shipping zones
sv_SE: Konfigurera fraktzoner

en: Avatar URL.
sv_SE: Profilbilds-URL.

en: Customers will not be able to purchase physical goods from your store until a shipping method is available.
sv_SE: Kunder kommer inte att kunna köpa fysiska varor från din butik förrän ett leveranssätt är tillgängligt.

en: For example:
sv_SE: Till exempel:

en: Add shipping zone
sv_SE: Lägg till fraktzon

en: Add as many zones as you need &ndash; customers will only see the methods available for their address.
sv_SE: Lägg till så många zoner du behöver – kunderna ser bara de metoder som är tillgängliga för deras adress.

en: Limit to specific ZIP/postcodes
sv_SE: Begränsa till specifikt postnummer

en: List 1 postcode per line
sv_SE: Ange 1 postnummer per rad

en: Displays whether or not WP Cron Jobs are enabled.
sv_SE: Visar om WP Cron Jobs är aktiverad eller inte.

en: The version of cURL installed on your server.
sv_SE: cURL-version som är installerad på din server.

note: Translators: %s: classname and link.
en: Your server does not support the %s function - this is required to use the GeoIP database from MaxMind.
sv_SE: Din server har inte stöd för %s-funktionen – denna krävs för att använda GeoIP-databaseen från MaxMind.

en: Page ID is set, but the page does not exist
sv_SE: Sid-ID har konfigurerats, men sidan finns inte

en: Your theme has a woocommerce.php file, you will not be able to override the woocommerce/archive-product.php custom template since woocommerce.php has priority over archive-product.php. This is intended to prevent display issues.
sv_SE: Ditt tema har en woocommerce.php-fil. Du kommer inte att kunna åsidosätta den anpassade woocommerce/archive-product.php-mallen eftersom woocommerce.php har prioritet över archive-product.php. Avsikten med detta är att förebygga visningsproblem.

en: New:
sv_SE: Nytt:

en: a group of regions that can be assigned different shipping methods and rates.
sv_SE: en grupp regioner som kan tilldelas olika leveransmetoder och priser.

en: MaxMind GeoIP database.
sv_SE: MaxMind GeoIP databas.

en: cURL version.
sv_SE: cURL-version.

en: The secret key is used to generate a hash of the delivered webhook and provided in the request headers.
sv_SE: Den hemliga nyckeln används för att generera ett hashvärde av den mottagna webhook som skickas i begärans header.

en: Archive template
sv_SE: Arkiv-mall

note: Translators: %1$s: MySQL version, %2$s: Recommended MySQL version.
en: WordPress requirements
sv_SE: WordPress-krav

en: Europe zone = Any country in Europe = Flat rate shipping
sv_SE: Europazon = Alla länder i Europa = Fast fraktavgift

en: Rest of the world
sv_SE: Resten av världen

en: US domestic zone = All US states = Flat rate shipping
sv_SE: USA inrikeszon = Alla delstater i USA = Fast fraktavgift

en: Dismiss
sv_SE: Avfärda

en: Postcode for this rule. Semi-colon (;) separate multiple values. Leave blank to apply to all areas. Wildcards (*) and ranges for numeric postcodes (e.g. 12345...12350) can also be used.
sv_SE: Postnummer för denna regel. Semikolon (;) separera flera värden. Lämna tomt för att tillämpa på alla områden. Jokertecken (*) och nummersviter för postnummer (t.ex. 12345 … 12350) kan också användas.

en: Show categories
sv_SE: Visa kategorier

en: Calculations
sv_SE: Beräkningar

en: Downloads
sv_SE: Nedladdningar

en: This option determines a customers default location. The MaxMind GeoLite Database will be periodically downloaded to your wp-content directory if using geolocation.
sv_SE: Detta alternativ bestämmer en kunds standardplats. Databasen MaxMind GeoLite kommer regelbundet att laddas ned till ditt wp-innehåll om du använder geografisk lokalisering.

en: No location by default
sv_SE: Ingen plats som standard

en: Show categories &amp; products
sv_SE: Visa kategorier och produkter

en: Show subcategories &amp; products
sv_SE: Visa underkategorier och produkter

en: Default to customer shipping address
sv_SE: Som standard till kundens leveransadress

en: Default to customer billing address
sv_SE: Som standard till kundens faktureringsadress

en: Force shipping to the customer billing address
sv_SE: Tvinga leveransen till kundens faktureringsadress

en: Zone does not exist!
sv_SE: Zonen finns inte!

en: Do you wish to save your changes first? Your changed data will be discarded if you choose to cancel.
sv_SE: Vill du spara ändringarna först? Dina ändringar raderas om du väljer att avbryta.

en: Your changes were not saved. Please retry.
sv_SE: Dina ändringar sparades inte. Försök igen.

en: Edit failed. Please try again.
sv_SE: Redigeringen misslyckades. Försök igen.

en: Close modal panel
sv_SE: Stäng modalpanel

en: Drag and drop to re-order your custom zones. This is the order in which they will be matched against the customer address.
sv_SE: Dra och släpp om du vill omorganisera dina egna zoner. De kommer att matchas mot kundens adress i den här ordningen .

en: A shipping zone is a geographic region where a certain set of shipping methods and rates apply.
sv_SE: En fraktzon är ett geografiskt område där en viss uppsättning med leveranssätt och priser gäller.

en: You can add multiple shipping methods within this zone. Only customers within the zone will see them.
sv_SE: Du kan lägga till flera leveranssätt inom den här zonen. Det är bara kunder inom zonen som kommer att se dem.

en: Add shipping method
sv_SE: Lägg till leveranssätt

en: This shipping method does not have any settings to configure.
sv_SE: Detta leveranssätt har inga inställningar som kan konfigureras.

en: Shipping method could not be added. Please retry.
sv_SE: Det gick inte att lägga till leveranssätt. Försök igen.

en: Zone name
sv_SE: Zonnamn

en: No shipping classes have been created.
sv_SE: Ingen fraktklass har skapats.

en: Add shipping class
sv_SE: Lägg till fraktklass

en: Product count
sv_SE: Produktantal

en: Default customer location
sv_SE: Kundens standardplats

en: Ship to specific countries
sv_SE: Leverera till specifika länder

en: Shipping location(s)
sv_SE: Leveransplats(er)

en: Sell to specific countries
sv_SE: Sälj till specifika länder

en: Set default payment method
sv_SE: Ange standardbetalningsmetod

en: Delete payment method
sv_SE: Ta bort betalningsmetod

en: Payment methods
sv_SE: Betalningsmetoder

en: Endpoint for the setting a default payment method page.
sv_SE: Ändpunkt för att ange sida för standardbetalningsmetod.

en: Endpoint for the delete payment method page.
sv_SE: Ändpunkt för sidan för borttagning av betalningsmetod.

en: Endpoint for the "My account &rarr; Payment methods" page.
sv_SE: Ändpunkt för sidan ”Mitt konto &rarr; Betalningsmetoder”.

en: Region(s)
sv_SE: Region/regioner

en: Addresses
sv_SE: Adresser

en: Disable shipping &amp; shipping calculations
sv_SE: Inaktivera frakt och beräkningar av frakt

en: Sell to all countries, except for&hellip;
sv_SE: Sälj till alla länder utom …

en: Customer download link
sv_SE: Nedladdningslänk för kund

en: This order is no longer editable.
sv_SE: Denna beställning kan inte längre redigeras.

en: Note: the refund reason will be visible by the customer.
sv_SE: Observera: orsaken till återbetalning kommer att visas för kunden.

en: Add item(s)
sv_SE: Lägg till artikel/artiklar

en: Edit item
sv_SE: Redigera artikel

en: Delete item
sv_SE: Ta bort artikel

en: Stock quantity
sv_SE: Lagerantal

en: Tax status
sv_SE: Momsstatus

en: A simple offline gateway that lets you accept BACS payment.
sv_SE: En enkel offline-betalmodul som låter dig ta emot betalning via banköverföring.

en: A simple offline gateway that lets you accept cash on delivery.
sv_SE: En enkel offline-betalmodul som låter dig ta emot betalning vid leverans.

note: translators: %s: items limit
en: Unable to accept more than %s items for this request.
sv_SE: Kan inte acceptera fler än %s objekt för denna begäran.

en: List of created resources.
sv_SE: Lista över skapade resurser.

en: List of updated resources.
sv_SE: Lista över uppdaterade resurser.

en: List of delete resources.
sv_SE: Lista över borttagna resurser.

note: translators: %s: post type
en: Cannot create existing %s.
sv_SE: Kan inte skapa befintlig %s.

en: ID is invalid.
sv_SE: ID är ogiltigt.

note: translators: %s: post type
en: The %s does not support trashing.
sv_SE: %s stöder inte kassering.

note: translators: %s: post type
en: The %s has already been deleted.
sv_SE: %s har redan tagits bort.

note: translators: %s: post type
en: The %s cannot be deleted.
sv_SE: %s kan inte tas bort.

en: Offset the result set by a specific number of items.
sv_SE: Förskjut resultaten med ett specifikt antal objekt.

en: Order sort attribute ascending or descending.
sv_SE: Sortera attribut i stigande eller fallande ordning.

en: Sort collection by object attribute.
sv_SE: Sortera samling efter objektattribut.

en: Use WP Query arguments to modify the response; private query vars require appropriate authorization.
sv_SE: Använd WP frågeargument för att modifiera svaret; privata frågevariabler kräver lämplig behörighet.

en: Required to be true, as resource does not support trashing.
sv_SE: Måste vara sant, eftersom resursen inte stöder kassering.

en: Can not set resource parent, taxonomy is not hierarchical.
sv_SE: Kan inte konfigurera överordnad resurs, taxonomin är inte hierarkisk.

en: Resource does not support trashing.
sv_SE: Resursen stöder inte kassering.

en: The resource cannot be deleted.
sv_SE: Resursen kan inte tas bort.

en: Sort collection by resource attribute.
sv_SE: Sortera samling efter resursattribut.

en: Whether to hide resources not assigned to any products.
sv_SE: Om resurser som inte är tilldelade till produkter ska döljas.

en: Limit result set to resources assigned to a specific product.
sv_SE: Begränsa resultaten till resurser tilldelade till en specifik produkt.

en: Limit result set to resources with a specific slug.
sv_SE: Begränsa resultaten till resurser med en specifik slug.

en: Are you sure you wish to delete this note? This action cannot be undone.
sv_SE: Vill du ta bort det här meddelandet? Denna åtgärd kan inte ångras.

en: When you receive a new order, it will appear here.
sv_SE: När du får en ny beställning kommer den att visas här.

en: Learn more about orders
sv_SE: Läs mer om beställningar

en: Ready to start selling something awesome?
sv_SE: Är du redo att börja sälja något fantastiskt?

en: Accept payments via PayPal using account balance or credit card.
sv_SE: Acceptera betalningar via PayPal med kontosaldo eller kreditkort.

[ctx: Check payment method]
en: Check payments
sv_SE: Betalningar med check

en: Community forum
sv_SE: Community-forum

en: Sorry, you are not allowed to batch manipulate this resource.
sv_SE: Du är inte behörig att manipulera denna resurs.

en: Bank transfer (BACS) payments
sv_SE: Betalningar via banköverföring (BACS)

en: Resource does not exist.
sv_SE: Resursen finns inte.

en: Taxonomy does not exist.
sv_SE: Taxonomin finns inte.

en: Sorry, you cannot delete this resource.
sv_SE: Du kan inte ta bort resursen.

en: Invalid post ID.
sv_SE: Ogiltigt inläggs-ID.

en: Save to account
sv_SE: Spara på kontot

en: Invalid ID.
sv_SE: Ogiltigt ID.

en: Learn more about coupons
sv_SE: Läs mer om rabattkoder

en: Coupons are a great way to offer discounts and rewards to your customers. They will appear here once created.
sv_SE: Rabattkoder är ett bra sätt att erbjuda rabatter och belöningar till dina kunder. De kommer att visas här när de har skapats.

en: Limit response to resources published before a given ISO8601 compliant date.
sv_SE: Begränsa svar till resurser som publicerats innan ett visst ISO8601-kompatibelt datum.

en: Limit response to resources published after a given ISO8601 compliant date.
sv_SE: Begränsa svar till resurser som publicerats efter ett visst ISO8601-kompatibelt datum.

en: Limit result set to specific ids.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till specifika ID:n.

en: Limit result set to all items except those of a particular parent ID.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till alla objekt utom de som tillhör ett visst överordnat ID.

en: Items
sv_SE: Artiklar

en: Limit result set to those of particular parent IDs.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till dem som tillhör vissa överordnade ID:n.

en: A simple offline gateway that lets you accept a check as method of payment.
sv_SE: En enkel offline-betalmodul som låter dig ta emot betalning via check.

en: Sorry, you cannot list resources.
sv_SE: Du kan inte lista resurser.

en: Sorry, you cannot create new resource.
sv_SE: Du kan inte skapa ny resurs.

en: Sorry, you cannot view this resource.
sv_SE: Du kan inte visa denna resurs.

en: Sorry, you cannot update resource.
sv_SE: Du kan inte uppdatera resurs.

en: Sorry, you are not allowed to delete this resource.
sv_SE: Du har inte behörighet att ta bort denna resurs.

en: Sorry, you are not allowed to create resources.
sv_SE: Du har inte behörighet att skapa resurser.

en: Sorry, you are not allowed to edit this resource.
sv_SE: Du har inte behörighet att redigera denna resurs.

note: translators: %s: post type
en: Sorry, you are not allowed to delete %s.
sv_SE: Du har inte behörighet för att ta bort %s.

en: Help &amp; Support
sv_SE: Hjälp och support

en: Africa
sv_SE: Afrika

en: Asia
sv_SE: Asien

en: Europe
sv_SE: Europa

en: North America
sv_SE: Nordamerika

en: Oceania
sv_SE: Oceanien

en: South America
sv_SE: Sydamerika

en: United States (US) Minor Outlying Islands
sv_SE: USA (US) mindre öar i Oceanien och Västindien

en: Copying to clipboard failed. Please press Ctrl/Cmd+C to copy.
sv_SE: Kopiering till urklipp misslyckades. Tryck CTRL/CMD+C för att kopiera.

en: Saudi riyal
sv_SE: Saudiska riyal

en: Please enter a stronger password.
sv_SE: Ange ett starkare lösenord.

en: Cancelled order emails are sent to chosen recipient(s) when orders have been marked cancelled (if they were previously processing or on-hold).
sv_SE: E-postutskicket ”Avbruten beställning” skickas till valda mottagare när en beställning har markerats som avbruten (om den tidigare hade status behandlas eller pausad).

note: translators: %s: order link.
en: Payment for order %s refunded
sv_SE: Betalning för beställning #%s återbetalt

note: translators: %s is product title
en: Be the first to review &ldquo;%s&rdquo;
sv_SE: Bli först med att recensera ”%s”

note: translators: %1$s: Order number. %2$s: Customer full name.
en: Payment for order #%1$s from %2$s has failed. The order was as follows:
sv_SE: Betalning för beställning #%1$s från %2$s har misslyckats. Beställningen var följande:

en: Unfortunately your order cannot be processed as the originating bank/merchant has declined your transaction. Please attempt your purchase again.
sv_SE: Din beställning kunde inte behandlas då din bank/kortutfärdare har nekat din transaktion. Försök att genomföra ditt köp igen.

en: Clear
sv_SE: Rensa

en: Kenyan shilling
sv_SE: Kenyanska shilling

en: Hide empty categories
sv_SE: Dölj tomma kategorier

note: translators: %s: taxes translators: %s: tax amount
en: (includes %s)
sv_SE: (inkl. %s)

en: Pakistani rupee
sv_SE: Pakistanska rupier

en: Invalid product ID.
sv_SE: Ogiltigt produkt-ID.

en: [{site_title}]: New order #{order_number}
sv_SE: [{site_title}]: Ny beställning #{order_number}

en: Failed order
sv_SE: Misslyckad beställning

en: Please select some product options before adding this product to your cart.
sv_SE: Välj produktalternativ innan du lägger denna produkt i din varukorg.

en: WooCommerce database update complete. Thank you for updating to the latest version!
sv_SE: WooCommerce databasuppdatering har slutförts. Tack för att du uppdaterade till den senaste versionen!

note: translators: error message
en: Error: Delivery URL cannot be reached: %s
sv_SE: Fel: Leverans-URL kan inte nås: %s

note: translators: error message
en: Error: Delivery URL returned response code: %s
sv_SE: Fel: Leverans-URL returnerade svarskod: %s

en: Standard rate
sv_SE: Standardmoms

en: Tax class already exists
sv_SE: Momsklassen finns redan

en: State / Zone
sv_SE: Delstat/zon

note: Translators: %1$s: Memory limit, %2$s: Docs link.
en: Increasing memory allocated to PHP
sv_SE: Öka minnet som allokeras till PHP

en: Multibyte String (mbstring) is used to convert character encoding, like for emails or converting characters to lowercase.
sv_SE: Multibyte String (mbstring) används för att konvertera teckenkodning, som för e-postutskick eller för att konvertera tecken till gemener.

note: Translators: %s: classname and link.
en: Your server does not support the %s functions - this is required for better character encoding. Some fallbacks will be used instead for it.
sv_SE: Din server saknar stöd för funktionerna %s - som krävs för bättre teckenkodning. Vissa fallbacks kommer istället att användas.

note: Translators: %1$s: MySQL version, %2$s: Recommended MySQL version.
en: %1$s - We recommend a minimum MySQL version of 5.6. See: %2$s
sv_SE: %1$s – Vi rekommenderar lägst MySQL version 5.6. Se: %2$s

note: Translators: %1$s: Memory limit, %2$s: Docs link.
en: %1$s - We recommend setting memory to at least 64MB. See: %2$s
sv_SE: %1$s - Vi rekommenderar att du använder minst 64MB i minne. Läs: %2$s

note: Translators: %s classname and link.
en: Your server does not have the %s class enabled - some gateway plugins which use SOAP may not work as expected.
sv_SE: Din server har inte klassen %s aktiverad – vissa betalmoduler som använder SOAP kanske inte fungerar som förväntat.

en: Last page
sv_SE: Sista sidan

en: Next page
sv_SE: Nästa sida

en: Tax rate ID: %s
sv_SE: Momssats-ID: %s

en: First page
sv_SE: Första sidan

en: Previous page
sv_SE: Föregående sida

en: No matching tax rates found.
sv_SE: Inga matchande momssatser hittade.

en: Your changed data will be lost if you leave this page without saving.
sv_SE: Ändringarna du gjort kommer att förloras om du lämnar sidan utan att spara.

en: "%s" tax rates
sv_SE: ”%s” momssatser

en: Loading&hellip;
sv_SE: Laddar in …

en: Search&hellip;
sv_SE: Sök …

en: Manually sent
sv_SE: Skickades manuellt

en: Manual
sv_SE: Manuellt

en: Content type
sv_SE: Innehållstyp

en: Footer text
sv_SE: Sidfotstext

en: "From" address
sv_SE: ”Från”-adress

note: translators: %s: help description with link to WP Mail logging and support page.
en: Email notifications sent from WooCommerce are listed below. Click on an email to configure it.<br>%s
sv_SE: E-postaviseringar skickade från WooCommerce är listade nedan. Klicka på en e-post för att konfigurera det.<br>%s

en: Email notifications
sv_SE: E-postaviseringar

note: translators: %s: average total sales
en: %s average gross daily sales
sv_SE: %s genomsnitt. daglig bruttoförsäljning

note: translators: %s: average total sales
en: %s average gross monthly sales
sv_SE: %s genomsnitt. månatlig bruttoförsäljning

en: Average gross sales amount
sv_SE: Genomsnitt. bruttoförsäljningsbelopp

en: Setup wizard
sv_SE: Installationsguide

en: Product permalinks
sv_SE: Produktpermalänkar

en: If you need to access the setup wizard again, please click on the button below.
sv_SE: Klicka på knappen nedan om du behöver åtkomst till installationsguiden igen.

en: Buy now
sv_SE: Köp nu

note: Translators: %s Product title.
en: %s removed.
sv_SE: %s borttagen.

en: Monthly
sv_SE: Månadsvis

en: Drag and drop, or click to set admin variation order
sv_SE: Dra och släpp, eller klicka för att ställa in variantordning för adminpanelen

en: Show more details
sv_SE: Visa fler detaljer

[ctx: shop_order post type singular name]
en: Order
sv_SE: Beställning

en: Enter recipients (comma separated) that will receive this notification.
sv_SE: Ange mottagare (separerade med kommatecken) som ska få denna avisering.

note: translators: %s product name
en: %s download remaining | %s downloads remaining
sv_SE[0]: %s nedladdning återstår
sv_SE[1]: %s nedladdningar återstår

en: Email:
sv_SE: E-post:

en: Search for:
sv_SE: Sök efter:

en: Category: | Categories:
sv_SE[0]: Kategori:
sv_SE[1]: Kategorier:

en: %s customer review | %s customer reviews
sv_SE[0]: %s kundrecension
sv_SE[1]: %s kundrecensioner

en: Submit
sv_SE: Skicka

en: Perfect
sv_SE: Mycket bra

en: Good
sv_SE: Bra

[ctx: submit button]
en: Search
sv_SE: Sök

en: l jS \o\f F Y, h:ia
sv_SE: Y-m-d, H:i

en: SKU:
sv_SE: Artikelnr:

en: verified owner
sv_SE: verifierad ägare

note: translators: %s is product title
en: Leave a Reply to %s
sv_SE: Lämna ett svar till %s

en: You have not set up this type of address yet.
sv_SE: Du har inte skapat denna typ av adress ännu.

en: Average
sv_SE: Helt ok

en: Not that bad
sv_SE: Dålig

en: Order number.
sv_SE: Beställningsnummer.

en: Your review
sv_SE: Din recension

en: Very poor
sv_SE: Mycket dålig

en: Your rating
sv_SE: Ditt betyg

en: Order again
sv_SE: Beställ igen

en: Available downloads
sv_SE: Tillgängliga nedladdningar

en: Billing email
sv_SE: E-postadress för fakturering

note: Description of the plugin
en: An ecommerce toolkit that helps you sell anything. Beautifully.
sv_SE: Ett e-handelsverktyg som hjälper dig att sälja vad som helst. Stilfullt.

en: Track
sv_SE: Spåra

en: Recent orders
sv_SE: Tidigare beställningar

en: Order updates
sv_SE: Beställningsuppdateringar

en: Order details
sv_SE: Beställningsdetaljer

en: Found in your order confirmation email.
sv_SE: Finns i din beställningsbekräftelse.

en: To track your order please enter your Order ID in the box below and press the "Track" button. This was given to you on your receipt and in the confirmation email you should have received.
sv_SE: För att spåra din beställning, anger du ditt beställningsnummer och klickar på ”Spåra”. Uppgiften finns i ditt kvitto och i beställningsbekräftelsen du fick via e-post.

en: Order ID
sv_SE: Beställningsnr.

en: Related products
sv_SE: Relaterade produkter

en: Email you used during checkout.
sv_SE: E-postadressen du använde i kassan.

en: Note:
sv_SE: Observera:

en: Tag: | Tags:
sv_SE[0]: Etikett:
sv_SE[1]: Etiketter:

en: Rate&hellip;
sv_SE: Betygsätt …

note: translators: %s is product title
en: Add a review
sv_SE: Lägg till en recension

en: There are no reviews yet.
sv_SE: Det finns inga recensioner än.

en: You may also like&hellip;
sv_SE: Du kanske också gillar …

en: Your review is awaiting approval
sv_SE: Din recension väntar på godkännande

en: Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
sv_SE: Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.

en: This product is currently out of stock and unavailable.
sv_SE: Denna produkt är för närvarande slut i lager och är inte tillgänglig.

note: translators: %s: Product title.
en: One review for %s
sv_SE: En recension för %s

en: Date:
sv_SE: Datum:

en: Log in
sv_SE: Logga in

en: Coupon:
sv_SE: Rabattkod:

note: translators: %s: coupon code.
en: [Remove]
sv_SE: [Ta bort]

note: translators: %s: Order date
en: Refund &ndash; %s
sv_SE: Återbetalning &ndash; %s

note: translators: %s: page number
en: &nbsp;&ndash; Page %s
sv_SE: &nbsp;&ndash; Sida %s

en: Default sorting
sv_SE: Standardsortering

note: translators: %s: reviews count
en: Reviews (%d)
sv_SE: Recensioner (%d)

en: Choose an option
sv_SE: Välj ett alternativ

en: Select a category
sv_SE: Välj en kategori

en: Paused
sv_SE: Pausad

en: Cart
sv_SE: Varukorg

note: translators: %s: minimum price translators: %s: maximum price translators: %s: rating
en: Remove filter
sv_SE: Ta bort filter

en: Attribute
sv_SE: Attribut

en: List
sv_SE: Lista

en: Query type
sv_SE: Frågetyp

en: Price:
sv_SE: Pris:

en: Show product counts
sv_SE: Visa antal produkter

en: Show hierarchy
sv_SE: Visa hirarki

en: Only show children of the current category
sv_SE: Visa endast underkategorier för denna kategori

en: Random
sv_SE: Slumpmässig

en: Sales
sv_SE: Rea

en: ASC
sv_SE: Stigande

en: DESC
sv_SE: Fallande

en: Show hidden products
sv_SE: Visa dolda produkter

en: Number of reviews to show
sv_SE: Antal recensioner att visa

en: Approve
sv_SE: Godkänn

en: Username or email address
sv_SE: Användarnamn eller e-postadress

en: Password
sv_SE: Lösenord

en: Subtotal
sv_SE: Delsumma

note: translators: %s: Quantity.
en: Quantity
sv_SE: Antal

en: Checkout
sv_SE: Till kassan

en: Create an account?
sv_SE: Skapa ett konto?

en: Have a coupon?
sv_SE: Har du en rabattkod?

en: Returning customer?
sv_SE: Återkommande kund?

en: Click here to login
sv_SE: Klicka här för att logga in

en: Payment
sv_SE: Betalning

note: translators: %s: Customer username
en: Username: %s
sv_SE: Användarnamn: %s

en: Click here to reset your password
sv_SE: Klicka här för att återställa ditt lösenord

en: Billing address
sv_SE: Faktureringsadress

en: Shipping address
sv_SE: Leveransadress

en: Remember me
sv_SE: Kom ihåg mig

en: Sale!
sv_SE: Rea!

en: Email address
sv_SE: E-postadress

en: Register
sv_SE: Registrera

en: New password
sv_SE: Nytt lösenord

[ctx: slug]
en: uncategorized
sv_SE: okategoriserad

[ctx: edit-address-slug]
en: shipping
sv_SE: leverans

[ctx: breadcrumb]
en: Home
sv_SE: Hem

note: translators: %s: product name
en: %s has been added to your cart. | %s have been added to your cart.
sv_SE[0]: %s har lagts i din varukorg.
sv_SE[1]: %s har lagts i din varukorg.

en: and
sv_SE: och

en: Active
sv_SE: Aktiverad

en: Disabled
sv_SE: Inaktiverad

note: translators: Filter: verb "to filter"
en: Filter
sv_SE: Filtrera

en: No product categories exist.
sv_SE: Inga produktkategorier finns.

en: Number of products to show
sv_SE: Antal produkter att visa

note: Translators: %s display name.
en: Logged in as %s
sv_SE: Inloggad som %s

en: Deny
sv_SE: Neka

en: No products were found matching your selection.
sv_SE: Inga produkter hittades som motsvarar ditt val.

note: translators: %s: taxonomy name translators: %s: the attribute name.
en: Any %s
sv_SE: Valfri %s

[ctx: edit-address-slug]
en: billing
sv_SE: fakturering

en: Update totals
sv_SE: Uppdatera summa

en: AND
sv_SE: OCH

en: OR
sv_SE: ELLER

en: United Arab Emirates dirham
sv_SE: Förenade Arabemiratens dirham

en: Argentine peso
sv_SE: Argentinska pesos

en: Australian dollar
sv_SE: Australiska dollar

en: Bangladeshi taka
sv_SE: Bangladeshiska taka

en: Bulgarian lev
sv_SE: Bulgariska lev

en: Brazilian real
sv_SE: Brasilianska real

en: Canadian dollar
sv_SE: Kanadensiska dollar

en: Swiss franc
sv_SE: Schweizerfranc

en: Chilean peso
sv_SE: Chilenska pesos

en: Chinese yuan
sv_SE: Kinesiska yuan

en: Colombian peso
sv_SE: Colombianska pesos

en: Czech koruna
sv_SE: Tjeckiska koruna

en: Danish krone
sv_SE: Danska kronor

en: Dominican peso
sv_SE: Dominikanska pesos

en: Egyptian pound
sv_SE: Egyptiska pund

en: Pound sterling
sv_SE: Brittiska pund

en: Hong Kong dollar
sv_SE: Hongkongdollar

en: Croatian kuna
sv_SE: Kroatiska kuna

en: Hungarian forint
sv_SE: Ungerska forint

en: Indonesian rupiah
sv_SE: Indonesiska rupiah

en: Indian rupee
sv_SE: Indiska rupier

en: Japanese yen
sv_SE: Japanska yen

en: South Korean won
sv_SE: Sydkoreanska won

en: Lao kip
sv_SE: Lao-kip

en: Mexican peso
sv_SE: Mexikanska pesos

en: Malaysian ringgit
sv_SE: Malayisk ringgit

en: Nigerian naira
sv_SE: Nigeriska naira

en: Norwegian krone
sv_SE: Norska kronor

en: New Zealand dollar
sv_SE: Nya Zeeländska dollar

en: Philippine peso
sv_SE: Filippinska pesos

en: Romanian leu
sv_SE: Rumänska leu

en: Russian ruble
sv_SE: Ryska rubler

en: Swedish krona
sv_SE: Svenska kronor

en: Singapore dollar
sv_SE: Singaporedollar

en: Thai baht
sv_SE: Thailändska baht

en: Turkish lira
sv_SE: Turkiska lira

en: Ukrainian hryvnia
sv_SE: Ukrainska hryvnia

en: Save address
sv_SE: Spara adress

en: Confirm new password
sv_SE: Bekräfta nytt lösenord

en: New password (leave blank to leave unchanged)
sv_SE: Nytt lösenord (lämna tomt för att behålla nuvarande)

en: Current password (leave blank to leave unchanged)
sv_SE: Nuvarande lösenord (lämna tomt för att behålla nuvarande)

en: Password change
sv_SE: Ändra lösenord

en: Return to cart
sv_SE: Tillbaka till varukorgen

en: Calculate shipping
sv_SE: Beräkna frakt

en: Proceed to checkout
sv_SE: Fortsätt till kassan

en: Update cart
sv_SE: Uppdatera varukorg

en: Cart totals
sv_SE: Varukorg totalbelopp

en: Application authentication request
sv_SE: Begäran om applikationsautentisering

en: Top rated products
sv_SE: Produkterna med högst betyg

en: Recent reviews
sv_SE: Senaste recensionerna

en: Featured products
sv_SE: Utvalda produkter

en: All products
sv_SE: Alla produkter

en: Category order
sv_SE: Kategoriordning

en: Active filters
sv_SE: Aktiva filter

en: Continue shopping
sv_SE: Fortsätt handla

en: My account
sv_SE: Mitt konto

note: translators: %1$s: app name, %2$s: URL
en: To connect to %1$s you need to be logged in. Log in to your store below, or <a href="%2$s">cancel and return to %1$s</a>
sv_SE: Du behöver vara inloggad för att ansluta dig till %1$s. Logga in till din butik nedan eller <a href="%2$s">avbryt och gå tillbaka till %1$s</a>

en: Recently Viewed Products
sv_SE: Senast visade produkterna

en: Billing &amp; Shipping
sv_SE: Fakturering och leverans

en: IP Address
sv_SE: IP-adress

en: Shipping Address 2
sv_SE: Leveransadress 2

en: Billing Address 2
sv_SE: Faktureringsadress 2

en: Thank you. Your order has been received.
sv_SE: Tack! Vi har tagit emot din beställning.

en: There are some issues with the items in your cart. Please go back to the cart page and resolve these issues before checking out.
sv_SE: Det är vissa problem med artiklarna i din varukorg. Gå tillbaka till varukorgssidan och åtgärda dessa problem innan du går till kassan.

note: translators: $1 and $2 opening and closing emphasis tags respectively
en: Since your browser does not support JavaScript, or it is disabled, please ensure you click the %1$sUpdate Totals%2$s button before placing your order. You may be charged more than the amount stated above if you fail to do so.
sv_SE: Eftersom din webbläsare inte stödjer JavaScript, eller för att det är inaktiverat, måste du klicka på knappen %1$sUppdatera summa%2$s innan du genomför beställningen. Om du inte gör detta riskerar du att betala mer än det som visas ovan.

en: An account is already registered with that username. Please choose another.
sv_SE: Ett konto är redan registrerat med det användarnamnet. Välj ett annat.

en: Please fill in your details above to see available payment methods.
sv_SE: Fyll i dina detaljer ovan för att se tillgängliga betalningsmetoder.

en: Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
sv_SE: Glömt ditt lösenord? Ange ditt användarnamn eller din e-postadress. Du kommer att få en länk för att skapa ett nytt lösenord via e-post.

en: Unpaid order cancelled - time limit reached.
sv_SE: Obetald beställning avbruten - tidsgräns uppnådd.

en: Order number:
sv_SE: Beställningsnummer:

en: Sorry, this order is invalid and cannot be paid for.
sv_SE: Den här beställningen är ogiltig och kan inte betalas.

en: Order fully refunded
sv_SE: Beställning helt återbetald

en: The order totals have been updated. Please confirm your order by pressing the "Place order" button at the bottom of the page.
sv_SE: Totalsumman för beställningen har uppdaterats. Bekräfta din beställning genom att klicka på knappen ”Slutför köp” längst ned på sidan.

en: Your order
sv_SE: Din beställning

note: translators: %s: Order link.
en: View order: %s
sv_SE: Visa beställning: %s

note: translators: %s: Order date
en: Order &ndash; %s
sv_SE: Beställning &ndash; %s

note: translators: %s: order status
en: This order&rsquo;s status is &ldquo;%s&rdquo;&mdash;it cannot be paid for. Please contact us if you need assistance.
sv_SE: Denna beställningsstatus är ”%s” &mdash; den kan inte betalas. Kontakta oss om du behöver hjälp.

en: Please provide a valid account username.
sv_SE: Ange ett giltigt användarnamn för kontot.

en: Dropdown
sv_SE: Rullgardinsmeny

en: Show as dropdown
sv_SE: Visa som rullgardinsmeny

en: A list or dropdown of product categories.
sv_SE: En lista eller rullgardinsmeny med produktkategorier.

en: Use a new payment method
sv_SE: Använd en ny betalningsmetod

[ctx: Item name in quotes]
note: translators: %s: Item name. translators: %s: product name
en: &ldquo;%s&rdquo;
sv_SE: ”%s”

en: Your cart is currently empty.
sv_SE: Din varukorg är för närvarande tom.

en: This function should not be called before woocommerce_init.
sv_SE: Denna funktion bör inte anropas före woocommerce_init.

en: Password reset is not allowed for this user
sv_SE: Lösenordsåterställning är inte tillåtet för denna användare

en: South African rand
sv_SE: Sydafrikansk rand

en: Filter by
sv_SE: Filtrera efter

en: You must be logged in to checkout.
sv_SE: Du måste vara inloggad för att kunna slutföra köpet.

en: This product is protected and cannot be purchased.
sv_SE: Denna produkt är skyddad och kan inte köpas.

en: Click here to enter your code
sv_SE: Klicka här för att ange din kod

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods for your location. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
sv_SE: Det verkar inte finnas några tillgängliga betalningsmetoder för din plats. Kontakta oss om du behöver hjälp eller vill hitta en alternativ lösning.

en: On-sale products
sv_SE: Produkter på rea

en: Re-enter new password
sv_SE: Ange nytt lösenord igen

en: Enter a new password below.
sv_SE: Ange ett nytt lösenord nedan.

en: Lost your password?
sv_SE: Glömt ditt lösenord?

en: Username or email
sv_SE: Användarnamn eller e-post

en: Pay for order
sv_SE: Betala för beställning

en: No products in the cart.
sv_SE: Inga produkter i varukorgen.

en: Apply coupon
sv_SE: Tillämpa rabattkod

[ctx: Sorting order]
en: Order
sv_SE: Sortering

en: Max price
sv_SE: Max pris

en: Min price
sv_SE: Min pris

en: Filter by price
sv_SE: Filtrera efter pris

en: Hide if cart is empty
sv_SE: Dölj om varukorg är tom

en: Additional information
sv_SE: Ytterligare information

en: Sort by price: high to low
sv_SE: Sortera efter pris: högt till lågt

en: Sort by price: low to high
sv_SE: Sortera efter pris: lågt till högt

en: Sort by average rating
sv_SE: Sortera efter genomsnittligt betyg

en: Sort by popularity
sv_SE: Sortera efter popularitet

note: translators: %s: search query
en: Search results: &ldquo;%s&rdquo;
sv_SE: Sökresultat: ”%s”

en: Please enter a valid order ID
sv_SE: Ange ett giltigt beställnings-ID

en: Invalid username or email.
sv_SE: Ogiltigt användarnamn eller e-post.

en: Enter a username or email address.
sv_SE: Ange ett användarnamn eller en e-postadress.

en: If you have shopped with us before, please enter your details below. If you are a new customer, please proceed to the Billing section.
sv_SE: Om du har handlat av oss tidigare, ange dina uppgifter nedan. Om du är ny kund, fortsätt till faktureringssektionen.

en: Select
sv_SE: Välj

en: Place order
sv_SE: Lägg beställning

en: The following addresses will be used on the checkout page by default.
sv_SE: Följande adresser kommer att användas på kassasidan som standard.

en: Ship to a different address?
sv_SE: Skicka till en annan adress?

en: You may be interested in&hellip;
sv_SE: Du kanske är intresserad av …

en: Hide free products
sv_SE: Dölj gratisprodukter

note: Translators: %s App name. translators: %s: app name
en: %s would like to connect to your store
sv_SE: %s vill ansluta sig till din butik

en: Showing the single result
sv_SE: Endast ett sökresultat

en: Free shipping coupon
sv_SE: Rabattkod för gratis frakt

note: translators: URL follows
en: To set your password, visit the following address:
sv_SE: För att ställa in ditt lösenord, besök följande adress:

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
sv_SE: Det verkar inte finnas några tillgängliga betalningsmetoder. Kontakta oss om du behöver hjälp eller vill göra alternativa arrangemang.

note: translators: 1: total results 2: sorted by
en: Showing all %1$d result | Showing all %1$d results
sv_SE[0]: Visar alla %1$d resultat
sv_SE[1]: Visar alla %1$d resultat

en: Select options
sv_SE: Välj alternativ

en: Recipient(s)
sv_SE: Mottagare

en: Subject
sv_SE: Ämne

en: New account
sv_SE: Nytt konto

en: Welcome to {site_title}
sv_SE: Välkommen till {site_title}

en: Reset password
sv_SE: Återställ lösenord

en: Multipart
sv_SE: Båda i samma

en: Could not write to template file.
sv_SE: Kunde inte skriva till mallfil.

en: Template file copied to theme.
sv_SE: Mallfil kopierad till tema.

en: Copy file to theme
sv_SE: Kopiera fil till tema

en: File was not found.
sv_SE: Fil hittades inte.

en: Instructions
sv_SE: Instruktioner

en: Pay with cash upon delivery.
sv_SE: Betala kontant vid leverans.

en: Payment to be made upon delivery.
sv_SE: Betalning sker vid leverans.

en: Proceed to PayPal
sv_SE: Fortsätt till PayPal

en: What is PayPal?
sv_SE: Vad är PayPal?

note: translators: %s: email address .
en: Validation error: PayPal IPN response from a different email address (%s).
sv_SE: Valideringsfel: PayPal IPN svar från en annan e-postadress (%s)

note: translators: %s: payment status.
en: Payment %s via IPN.
sv_SE: Betalning %s via IPN.

en: PDT payment completed
sv_SE: PDT-betalning genomförd

note: translators: %s: Order shipping method
en: Shipping via %s
sv_SE: Frakt via %s

en: Pay via PayPal; you can pay with your credit card if you don't have a PayPal account.
sv_SE: Betala via PayPal; du kan betala med ditt kort utan ett PayPal-konto.

en: Enable logging
sv_SE: Aktivera loggning

en: Choose whether you wish to capture funds immediately or authorize payment only.
sv_SE: Välj om du vill dra pengar direkt eller enbart godkänna betalning.

en: Get your API credentials from PayPal.
sv_SE: Hämta dina API-uppgifter från PayPal.

en: Credit card
sv_SE: Kreditkort

en: Availability
sv_SE: Tillgänglighet

en: All allowed countries
sv_SE: Alla tillåtna länder

en: Method availability
sv_SE: Tillgänglig metod

en: Selected countries
sv_SE: Valda länder

en: Excluding selected countries
sv_SE: Exkludera valda länder

en: Enable
sv_SE: Aktivera

en: How to calculate delivery charges
sv_SE: Hur fraktkostnad beräknas

en: Fixed amount
sv_SE: Fast belopp

en: Fixed amount per product
sv_SE: Fast belopp per produkt

en: Shipping costs updated.
sv_SE: Fraktkostnader uppdaterades.

en: Enable/Disable
sv_SE: Aktivera/inaktivera

en: This controls the title which the user sees during checkout.
sv_SE: Detta bestämmer vilket namn kunden ser i kassan.

en: Instructions that will be added to the thank you page.
sv_SE: Instruktioner som kommer visas på tack-sidan.

en: IPN payment completed
sv_SE: IPN-betalning genomförd

en: This controls the description which the user sees during checkout.
sv_SE: Detta bestämmer beskrivningen som kunden ser i kassan.

en: Enter a cost (excl. tax) or sum, e.g. <code>10.00 * [qty]</code>.
sv_SE: Ange en avgift (exkl. moms) eller en summa, t.ex. <code>10,00 * [qty]</code>.

en: Supports the following placeholders: <code>[qty]</code> = number of items, <code>[cost]</code> = cost of items, <code>[fee percent="10" min_fee="20"]</code> = Percentage based fee.
sv_SE: Stödjer följande platshållare: <code>[qty]</code> = antal artiklar, <code>[cost]</code> = summa för artiklar, <code>[fee percent="10" min_fee="20"]</code> = procentbaserad avgift.

en: Percentage of cart total
sv_SE: Procent av varukorgens totalsumma

en: Send shipping details to PayPal instead of billing.
sv_SE: Skicka leveransadress till PayPal istället för faktureringsadress.

en: Customer note
sv_SE: Kundmeddelande

en: Instructions that will be added to the thank you page and emails.
sv_SE: Instruktioner som kommer att läggas till på tack-sidan och i e-postutskick.

en: What ZIP/post codes are available for local delivery?
sv_SE: Till vilka postnummer kan Hämta själv användas?

en: What ZIP/post codes are available for local pickup?
sv_SE: Till vilka postnummer kan Lokal leverans användas?

en: These rates are extra shipping options with additional costs (based on the flat rate).
sv_SE: Dessa fraktpriser är fler fraktalternativ med extra avgifter (baserat på det fasta priset).

note: translators: %s: currency code.
en: Validation error: PayPal currencies do not match (code %s).
sv_SE: Valideringsfel: PayPal-valutor stämmer inte överens (kod %s).

note: translators: %s: Amount.
en: Validation error: PayPal amounts do not match (gross %s).
sv_SE: Valideringsfel: PayPal-belopp stämmer inte överens (brutto %s).

note: translators: 1: Payment amount
en: Validation error: PayPal amounts do not match (amt %s).
sv_SE: Valideringsfel: PayPal-belopp stämmer inte överens (%s).

en: Separate codes with a comma. Accepts wildcards, e.g. <code>P*</code> will match a postcode of PE30. Also accepts a pattern, e.g. <code>NG1___</code> would match NG1 1AA but not NG10 1AA
sv_SE: Separera nummer med ett kommatecken. Accepterar jokertecken (*), t.ex. <code>P*</code> motsvarar PE30. Accepterar även ett mönster: <code>NG1___</code> skulle motsvara NG1 1AA men inte NG10 1AA

note: translators: %s: number of orders translators: %s: count
en: Failed <span class="count">(%s)</span> | Failed <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Misslyckad <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Misslyckad <span class="count">(%s)</span>

en: Please send a check to Store Name, Store Street, Store Town, Store State / County, Store Postcode.
sv_SE: Skicka en check till Butiksnamn, Butiksgata, Butiksstad, Butikslän/region, Butikspostnummer.

en: If COD is only available for certain methods, set it up here. Leave blank to enable for all methods.
sv_SE: Om Betalning vid leverans endast är tillgängligt för vissa leveranssätt, bestäm det här. Lämna tomt för att aktivera för samtliga leveranssätt.

en: Enable for shipping methods
sv_SE: Aktivera för leveranssätt

en: Allowed ZIP/post codes
sv_SE: Tillåtna postnummer

en: Delivery fee
sv_SE: Leveransavgift

en: Fee type
sv_SE: Avgiftstyp

en: Additional rates
sv_SE: Ytterligare fraktpriser

en: Per class: Charge shipping for each shipping class individually
sv_SE: Per klass: Ta ut avgift för varje enskild fraktklass

en: Calculation type
sv_SE: Beräkningsmetod

en: No shipping class cost
sv_SE: Ingen fraktklassavgift

note: translators: %s: Admin shipping settings URL
en: These costs can optionally be added based on the <a href="%s">product shipping class</a>.
sv_SE: Dessa avgifter kan eventuellt tillsättas baserat på <a href="%s">produktens fraktklass</a>.

en: Shipping class costs
sv_SE: Fraktklassavgifter

en: Method title
sv_SE: Rubrik för metod

en: Flat rate
sv_SE: Fast pris

note: translators: %s: URL
en: Enter your PayPal API credentials to process refunds via PayPal. Learn how to access your <a href="%s">PayPal API Credentials</a>.
sv_SE: Ange dina PayPal API-uppgifter för att hantera återbetalningar via PayPal. Läs mer om hur du <a href="%s">tar fram dina PayPal API-uppgifter</a>.

en: API credentials
sv_SE: API-uppgifter

en: Address override
sv_SE: Åsidosättande av adress

en: Invoice prefix
sv_SE: Fakturaprefix

en: PayPal identity token
sv_SE: PayPal identitetssymbol

en: Debug log
sv_SE: Felsökningslogg

en: PayPal email
sv_SE: PayPal e-postadress

en: Enable PayPal Standard
sv_SE: Aktivera PayPal Standard

note: translators: %s: pending reason. translators: 1: Pending reason
en: Payment pending (%s).
sv_SE: Inväntar betalning: %s.

note: translators: 1: Refund amount, 2: Refund ID
en: Refunded %1$s - Refund ID: %2$s
sv_SE: Återbetalat %1$s - Återbetalnings-ID: %2$s

en: Gateway disabled
sv_SE: Betalmodul inaktiverad

en: PayPal acceptance mark
sv_SE: PayPal Acceptansmarkering

en: Branch code
sv_SE: Filialkod (Branch code)

en: Routing number
sv_SE: Routingnummer

en: Bank code
sv_SE: Clearingnummer (Bank code)

en: Branch sort
sv_SE: Filialsorteringskod (Branch sort)

en: Bank transit number
sv_SE: Bank Transit nummer

en: Our bank details
sv_SE: Våra bankuppgifter

en: + Add account
sv_SE: + Lägg till konto

en: Bank name
sv_SE: Banknamn

en: Account number
sv_SE: Kontonummer

en: Account name
sv_SE: Kontonamn

en: Account details
sv_SE: Kontouppgifter

en: Sort code
sv_SE: Sorteringskod

en: Direct bank transfer
sv_SE: Banköverföring

en: Enable bank transfer
sv_SE: Aktivera banköverföring

en: Partial refund email heading
sv_SE: E-postinledning vid delvis återbetalning

en: Full refund email heading
sv_SE: E-postinledning vid full återbetalning

en: Partial refund subject
sv_SE: Ämnesrad vid delvis återbetalning

en: Full refund subject
sv_SE: Ämnesrad vid full återbetalning

en: Email heading (paid)
sv_SE: E-postinledning (betald)

note: translators: %s: Path to template file
en: This template has been overridden by your theme and can be found in: %s.
sv_SE: Den här mallen har åsidosatts av ditt tema och återfinns i %s.

en: Enable PayPal sandbox
sv_SE: Aktivera PayPal sandbox (testläge)

note: translators: %s: Order ID.
en: [Order #%s]
sv_SE: [Beställning #%s]

en: Title
sv_SE: Rubrik

en: Please enter your PayPal email address; this is needed in order to take payment.
sv_SE: Ange den e-postadress du använder för PayPal. Detta behövs för att du ska kunna ta betalt.

en: Failed order emails are sent to chosen recipient(s) when orders have been marked failed (if they were previously pending or on-hold).
sv_SE: E-postutskicket ”Misslyckad beställning” skickas till valda mottagare när beställningar har markerats som misslyckade (om de tidigare hade statusen väntande eller pausad).

note: translators: %s: order link.
en: Reversal cancelled for order #%s
sv_SE: Kreditering avbruten för beställning #%s

en: Completed order
sv_SE: Färdigbehandlad beställning

en: Order complete emails are sent to customers when their orders are marked completed and usually indicate that their orders have been shipped.
sv_SE: E-postutskicket "Färdigbehandlad beställning" skickas till kunden när en beställning är markerad som färdigbehandlad och betyder vanligtvis att beställningen har skickats.

en: A minimum order amount OR a coupon
sv_SE: Ett lägsta beställningsbelopp ELLER en rabattkod

en: A minimum order amount AND a coupon
sv_SE: Ett lägsta beställningsbelopp OCH en rabattkod

en: Per order: Charge shipping for the most expensive shipping class
sv_SE: Per beställning: Ta ut avgift för den dyraste fraktklassen

note: translators: %s: order link.
en: Payment for order %s reversed
sv_SE: Betalning för beställning %s krediterad

en: Minimum order amount
sv_SE: Lägsta beställningsbelopp

en: Option name | Additional cost [+- Percents%] | Per cost type (order, class, or item)
sv_SE: Alternativnamn | Extra kostnad [+- Procent%] | Per kostnadstyp (order, class eller item)

en: Make your payment directly into our bank account. Please use your Order ID as the payment reference. Your order will not be shipped until the funds have cleared in our account.
sv_SE: Betala manuellt till vårt bankkonto. Använd ditt beställningsnummer som betalningsreferens. Din beställning kommer inte att skickas förrän betalningen har kommit in på vårt konto.

note: translators: %s: order number translators: %s: order ID translators: %s: Order ID.
en: Order #%s
sv_SE: Beställning #%s

en: A note has been added to your order
sv_SE: En anteckning har lagts till din beställning

en: Thank you for your order
sv_SE: Tack för din beställning

en: Note added to your {site_title} order from {order_date}
sv_SE: Anteckning tillagd på din beställning från {site_title} ({order_date})

en: Processing order
sv_SE: Behandlar beställning

en: Refunded order
sv_SE: Återbetald beställning

en: New order emails are sent to chosen recipient(s) when a new order is received.
sv_SE: E-postutskicket "Ny beställning" skickas till valda mottagare när en ny beställning skapas.

en: This is an order notification sent to customers containing order details after payment.
sv_SE: Det här är ett beställningsmeddelande som skickas till kunder vilken innehåller beställningsdetaljer efter betalning.

en: Order refunded emails are sent to customers when their orders are refunded.
sv_SE: E-postutskicket "Beställning återbetald" skickas till kunden när deras beställning är återbetald.

en: Customer note emails are sent when you add a note to an order.
sv_SE: E-postutskicket ”Kundmeddelande” skickas till kunden om du lägger till en anteckning i en beställning.

en: Your {site_title} order #{order_number} has been partially refunded
sv_SE: Din beställning #{order_number} från {site_title} har blivit delvis återbetald

en: Your {site_title} order #{order_number} has been refunded
sv_SE: Din beställning #{order_number} från {site_title} har återbetalats

note: translators: %1$s: order ID, %2$s: order link.
en: Order #%1$s has had a reversal cancelled. Please check the status of payment and update the order status accordingly here: %2$s
sv_SE: För beställningen #%1$s har en kreditering avbrutits. Kontrollera betalningens status och uppdatera beställningens status här: %2$s

en: PayPal Standard does not support your store currency.
sv_SE: PayPal-standarden stöder inte din butiksvaluta.

en: Payment method description that the customer will see on your website.
sv_SE: Beskrivning av betalningsmetoden som visas för kunden på din webbplats.

en: Payment method description that the customer will see on your checkout.
sv_SE: Beskrivning av betalningsmetoden som visas för kunden i kassan.

en: Receiver email
sv_SE: Mottagarens e-postadress

en: If your main PayPal email differs from the PayPal email entered above, input your main receiver email for your PayPal account here. This is used to validate IPN requests.
sv_SE: Om din huvudsakliga e-postadress för PayPal är någon annan än den e-postadress för PayPal som lagts in ovan ska du här ange din huvudadress i PayPal för betalningsmottagning. Detta används för att verifiera IPN-förfrågningar.

en: Enable check payments
sv_SE: Aktivera betalningar med check

note: translators: %s: shipping class name
en: "%s" shipping class cost
sv_SE: Kostnad för fraktklassen ”%s”

en: Authorize
sv_SE: Auktorisera

en: Please enter a prefix for your invoice numbers. If you use your PayPal account for multiple stores ensure this prefix is unique as PayPal will not allow orders with the same invoice number.
sv_SE: Ange ett prefix för dina fakturanummer. Om du använder ditt PayPal-konto för flera butiker, se till att detta prefix är unikt eftersom PayPal inte tillåter beställningar med samma fakturanummer.

en: Are you sure you want to delete this template file?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort denna mallfil?

en: Delete template file
sv_SE: Ta bort mallfil

en: BIC / Swift
sv_SE: BIC/Swift

en: Advanced options
sv_SE: Avancerade alternativ

en: Remove selected account(s)
sv_SE: Ta bort markerat konto/konton

en: Enable this email notification
sv_SE: Aktivera denna e-postavisering

note: translators: %1$s: order ID, %2$s: reason code.
en: Order #%1$s has been marked on-hold due to a reversal - PayPal reason code: %2$s
sv_SE: Beställningen #%1$s har markerats som pausad på grund av en kreditering – PayPal orsakskod: %2$s

note: translators: %s: admin email translators: %s: WP admin email
en: Enter recipients (comma separated) for this email. Defaults to %s.
sv_SE: Ange mottagare (separerade med kommatecken) för detta e-postmeddelande. Standard är %s.

en: Free shipping requires...
sv_SE: Gratis frakt kräver …

en: Select some countries
sv_SE: Välj några länder

en: Capture
sv_SE: Genomför

en: Payment action
sv_SE: Betalningsåtgärd

en: Accept for virtual orders
sv_SE: Acceptera för virtuella beställningar

en: New order
sv_SE: Ny beställning

en: Email heading
sv_SE: E-postrubrik

en: Email type
sv_SE: E-posttyp

en: Choose which format of email to send.
sv_SE: Välj vilket format för e-post för att skicka.

en: Accept COD if the order is virtual
sv_SE: Ta emot ”Betalning vid leverans” om beställningen är virtuell

en: Optionally enable "Payment Data Transfer" (Profile > Profile and Settings > My Selling Tools > Website Preferences) and then copy your identity token here. This will allow payments to be verified without the need for PayPal IPN.
sv_SE: Alternativt aktivera ”Betalningsdataöverföring” (Mitt konto > Min profil > Mina säljverktyg > Webbplatsinställningar) och kopiera sedan din identitetstoken här. Detta gör att betalningar kan verifieras utan att PayPal IPN behövs.

en: HTML template
sv_SE: HTML-mall

en: View template
sv_SE: Visa mall

en: Hide template
sv_SE: Dölj mall

en: Select shipping methods
sv_SE: Välj leveranssätt

en: Template file deleted from theme.
sv_SE: Mallfil borttagen från tema.

en: Plain text
sv_SE: Oformaterad text

note: translators: %1$s: order ID, %2$s: reason code.
en: Order #%1$s has been marked as refunded - PayPal reason code: %2$s
sv_SE: Beställningen #%1$s har markerats som återbetald – PayPal orsakskod: %2$s

en: Plain text template
sv_SE: Mall för oformaterad text

en: Cancelled order
sv_SE: Avbruten beställning

en: Users will need to spend this amount to get free shipping (if enabled above).
sv_SE: Användare måste spendera detta belopp för att få gratis frakt (om aktiverat ovan).

en: A valid free shipping coupon
sv_SE: En giltig rabattkod för gratis frakt

en: What fee do you want to charge for local delivery, disregarded if you choose free. Leave blank to disable.
sv_SE: Vilken avgift vill du ta ut för lokal leverans, ignoreras om du väljer gratis frakt. Lämna tomt för att inaktivera.

en: One per line: Option name | Additional cost [+- Percents] | Per cost type (order, class, or item) Example: <code>Priority mail | 6.95 [+ 0.2%] | order</code>.
sv_SE: En per rad: Alternativnamn | Extra kostnad [+- Procent] | Per kostnadstyp (order, class, eller item) Exempel: <code>Prioriterad post | 6.95 [+ 0.2%] | order</code>.

en: Order detail emails can be sent to customers containing their order information and payment links.
sv_SE: E-postmeddelanden med beställningsinformation och länkar för betalning kan skickas till kunder.

en: Awaiting BACS payment.
sv_SE: Väntar på BACS-betalning.

en: Sorry there was a problem removing this coupon.
sv_SE: Det uppstod ett fel när denna rabattkod skulle tas bort.

en: Coupon has been removed.
sv_SE: Rabattkod har tagits bort.

en: Invalid refund amount
sv_SE: Ogiltigt återbetalningsbelopp

en: Permissions is missing.
sv_SE: Behörigheter saknas.

en: View coupons
sv_SE: Visa rabattkoder

en: View customers
sv_SE: Visa kunder

en: View products
sv_SE: Visa produkter

en: Create webhooks
sv_SE: Skapa webhooks

en: Create customers
sv_SE: Skapa kunder

en: Create products
sv_SE: Skapa produkter

en: Error 404
sv_SE: Fel 404

en: Account username
sv_SE: Kontots användarnamn

en: the
sv_SE: &nbsp;

en: (incl. tax)
sv_SE: (inkl. moms)

en: Province
sv_SE: Provins

en: Region
sv_SE: Landskap

en: Municipality
sv_SE: Kommun

en: Email Address
sv_SE: E-postadress

en: Coupon code removed successfully.
sv_SE: Rabattkoden togs bort.

en: Coupon is not valid.
sv_SE: Rabattkoden är ogiltig.

en: Invalid download link.
sv_SE: Ogiltig nedladdningslänk.

en: Login
sv_SE: Logga in

en: This is not your download link.
sv_SE: Detta är inte din nedladdningslänk.

en: No file defined
sv_SE: Ingen fil definierad

en: Note
sv_SE: Notering

en: Customer details
sv_SE: Kunduppgifter

note: translators: %s: product name
en: %s is out of stock.
sv_SE: %s är slut i lager.

en: This email address is already registered.
sv_SE: Denna e-postadress är redan registrerad.

en: Your current password is incorrect.
sv_SE: Ditt nuvarande lösenord är felaktigt.

en: Account details changed successfully.
sv_SE: Dina kontoinställningar har nu ändrats.

note: translators: %s: attribute name
en: Search %s
sv_SE: Sök %s

note: translators: %s: attribute name
en: All %s
sv_SE: Alla %s

note: translators: %s: attribute name translators: %s: Address title
en: Edit %s
sv_SE: Redigera %s

note: translators: %s: attribute name
en: Update %s
sv_SE: Uppdatera %s

note: translators: %s: attribute name
en: New %s
sv_SE: Ny %s

en: Remove product image
sv_SE: Ta bort produktbild

en: Refunds
sv_SE: Återbetalningar

en: This is where you can add new coupons that customers can use in your store.
sv_SE: Här kan du lägga till nya rabattkoder som kunderna kan använda i butiken.

[ctx: Page slug]
en: shop
sv_SE: butik

[ctx: Page slug]
en: cart
sv_SE: varukorg

[ctx: Page slug]
en: my-account
sv_SE: mitt-konto

[ctx: Admin menu name]
en: Categories
sv_SE: Kategorier

[ctx: Admin menu name]
en: Products
sv_SE: Produkter

[ctx: Admin menu name]
en: Coupons
sv_SE: Rabattkoder

[ctx: Order status]
en: Cancelled
sv_SE: Avbruten

[ctx: Order status]
en: Refunded
sv_SE: Återbetald

[ctx: Order status]
en: Failed
sv_SE: Misslyckad

en: Description is missing.
sv_SE: Beskrivning saknas.

en: User is missing.
sv_SE: Användare saknas.

en: API Key updated successfully.
sv_SE: API-nyckel uppdaterades.

en: Create coupons
sv_SE: Skapa rabattkoder

en: View and manage coupons
sv_SE: Visa och hantera rabattkoder

en: View and manage customers
sv_SE: Visa och hantera kunder

en: View and manage products
sv_SE: Visa och hantera produkter

note: translators: %d: page number translators: %d: Page number. translators: %d is the page number (1, 2, 3...).
en: Page %d
sv_SE: Sida %d

en: (ex. tax)
sv_SE: (exkl. moms)

en: Suburb
sv_SE: Förort

en: Coupon code applied successfully.
sv_SE: Rabattkoden tillämpades.

en: Product low in stock
sv_SE: Lågt lagersaldo av denna produkt

en: Product out of stock
sv_SE: Produkten är slut i lager

en: Address changed successfully.
sv_SE: Adressändring genomfördes.

note: Translators: %s Product title.
en: You can only have 1 %s in your cart.
sv_SE: Du kan endast ha 1 %s i din varukorg.

en: The cart has been filled with the items from your previous order.
sv_SE: Varukorgen har fyllts med artiklarna från din förra beställning.

en: Error
sv_SE: Fel

en: Use as product image
sv_SE: Använd som produktbild

note: translators: %s: number of orders
en: Processing <span class="count">(%s)</span> | Processing <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Behandlas <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Behandlas <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Order status]
en: Processing
sv_SE: Behandlas

en: An error occurred in the request and at the time were unable to send the consumer data
sv_SE: Ett fel uppstod i begäran och kunde vid tidpunkten inte skicka användardata

[ctx: Page slug]
en: checkout
sv_SE: kassan

en: Get cart should not be called before the wp_loaded action.
sv_SE: Get cart skall inte anropas före wp_loaded funktionen.

en: Postcode / ZIP
sv_SE: Postnummer

en: County
sv_SE: Län

en: VAT
sv_SE: Moms

en: (ex. VAT)
sv_SE: (exkl. moms)

en: (incl. VAT)
sv_SE: (inkl. moms)

en: New passwords do not match.
sv_SE: Nya lösenord stämmer inte överens.

en: An item which is no longer available was removed from your cart.
sv_SE: En artikel som inte längre är tillgänglig har tagits bort från din varukorg.

note: translators: 1: backordered quantity 2: product name 3: order number
en: %1$s units of %2$s have been backordered in order #%3$s.
sv_SE: %1$s enheter av %2$s har restnoterats för beställning nr.%3$s.

note: translators: %s: number of orders
en: Completed <span class="count">(%s)</span> | Completed <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Färdigbehandlad <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Färdigbehandlad <span class="count">(%s)</span>

note: translators: %s: number of orders
en: Refunded <span class="count">(%s)</span> | Refunded <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Återbetald <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Återbetald <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Order status]
en: Completed
sv_SE: Färdigbehandlad

en: Invalid shipping method!
sv_SE: Ogiltigt leveranssätt!

note: translators: %s: number of orders
en: Pending payment <span class="count">(%s)</span> | Pending payment <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Inväntar betalning <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Inväntar betalning <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Order status]
en: Pending payment
sv_SE: Inväntar betalning

en: Product image
sv_SE: Produktbild

en: No products found in trash
sv_SE: Inga produkter hittades i papperskorgen

en: No products found
sv_SE: Inga produkter hittades

en: Search products
sv_SE: Sök produkter

en: View product
sv_SE: Visa produkt

en: New product
sv_SE: Ny produkt

en: Edit product
sv_SE: Redigera produkt

en: Add new product
sv_SE: Lägg till ny produkt

note: translators: %s: attribute name
en: Add new %s
sv_SE: Lägg till ny %s

en: New shipping class Name
sv_SE: Namn på ny fraktklass

en: Add new shipping class
sv_SE: Lägg till fraktklass

en: Update shipping class
sv_SE: Uppdatera fraktklass

en: Edit shipping class
sv_SE: Redigera fraktklass

en: Parent shipping class:
sv_SE: Överordnad fraktklass:

en: Parent shipping class
sv_SE: Överordnad fraktklass

en: All shipping classes
sv_SE: Alla fraktklasser

en: Search shipping classes
sv_SE: Sök fraktklasser

[ctx: Admin menu name]
en: Shipping classes
sv_SE: Fraktklasser

en: Premium support
sv_SE: Premium-support

en: API docs
sv_SE: API-dokumentation

en: View WooCommerce API docs
sv_SE: Visa WooCommerce API-dokumentation

en: View WooCommerce documentation
sv_SE: Visa WooCommerce-dokumentationen

en: View WooCommerce settings
sv_SE: Visa WooCommerce-inställningarna

en: Product backorder
sv_SE: Restnotering av produkt

en: Company name
sv_SE: Företagsnamn

note: translators: %s: email address translators: %s: Email address.
en: %s is not a valid email address.
sv_SE: %s är inte en giltig e-postadress.

note: translators: %s: phone number translators: %s: Phone number.
en: %s is not a valid phone number.
sv_SE: %s är inte ett giltigt telefonnummer.

note: translators: 1: quantity in stock 2: current quantity
en: You cannot add that amount to the cart &mdash; we have %1$s in stock and you already have %2$s in your cart.
sv_SE: Du kan inte lägga till det antalet i din varukorg – vi har %1$s i lager och du har redan %2$s i varukorgen.

note: translators: 1: product name 2: quantity in stock
en: You cannot add that amount of &quot;%1$s&quot; to the cart because there is not enough stock (%2$s remaining).
sv_SE: Du kan inte lägga till det antalet av ”%1$s” i din varukorg eftersom det inte finns tillräckligt många i lager (%2$s återstår).

note: translators: %s: error message
en: Access denied
sv_SE: Åtkomst nekad

note: translators: 1: product ID 2: old stock level 3: new stock level
en: Item #%1$s stock increased from %2$s to %3$s.
sv_SE: Lagersaldo för #%1$s ökades från %2$s till %3$s.

en: Parent coupon
sv_SE: Överordnad rabattkod

en: No coupons found in trash
sv_SE: Inga rabattkoder hittades i papperskorgen

en: No coupons found
sv_SE: Inga rabattkoder hittades

en: Search coupons
sv_SE: Sök efter rabattkoder

en: View coupon
sv_SE: Visa rabattkod

en: New coupon
sv_SE: Ny rabattkod

en: Edit coupon
sv_SE: Redigera rabattkod

en: Add new coupon
sv_SE: Lägg till ny rabattkod

en: Add coupon
sv_SE: Lägg till rabattkod

en: The callback_url needs to be over SSL
sv_SE: callback_url måste vara över SSL

note: translators: %s: coupon code
en: Sorry, coupon "%s" has already been applied and cannot be used in conjunction with other coupons.
sv_SE: Rabattkoden ”%s” har redan använts och kan inte kombineras med andra rabattkoder.

en: Sorry, you have reached your download limit for this file
sv_SE: Du har nått gränsen för nedladdning av denna fil

note: translators: %s: coupon code
en: Sorry, it seems the coupon "%s" is invalid - it has now been removed from your order.
sv_SE: Det verkar som att rabattkoden ”%s” är ogiltig &ndash; den har nu tagits bort från din beställning.

en: Sorry, this product cannot be purchased.
sv_SE: Den här produkten kan inte köpas.

en: No webhooks found.
sv_SE: Inga webhooks hittades.

en: Refund failed.
sv_SE: Återbetalning misslyckades.

[ctx: Order status]
en: On hold
sv_SE: Pausad

note: translators: %s: number of orders
en: On hold <span class="count">(%s)</span> | On hold <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Pausad <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Pausade <span class="count">(%s)</span>

note: translators: %s number of products in cart. translators: %d is the count of products.
en: %d product | %d products
sv_SE[0]: %d produkt
sv_SE[1]: %d produkter

en: Sorry, this product is unavailable. Please choose a different combination.
sv_SE: Den här produkten är inte tillgänglig. Välj en annan kombination.

en: Sorry, no products matched your selection. Please choose a different combination.
sv_SE: Inga produkter motsvarade ditt val. Välj en annan kombination.

en: Please re-enter your password.
sv_SE: Ange ditt lösenord igen.

en: Please enter your current password.
sv_SE: Ange ditt nuvarande lösenord.

en: Please fill out all password fields.
sv_SE: Fyll i alla lösenordsfält.

en: Please provide a valid email address.
sv_SE: Ange en giltig e-postadress.

en: Please enter a coupon code.
sv_SE: Ange en rabattkod.

note: translators: %s: product name
en: %s has been removed from your cart because it can no longer be purchased. Please contact us if you need assistance.
sv_SE: %s har tagits bort ur din varukorg eftersom den inte längre kan köpas. Kontakta oss om du behöver hjälp.

note: translators: %s: product name
en: Sorry, "%s" is not in stock. Please edit your cart and try again. We apologize for any inconvenience caused.
sv_SE: ”%s” finns inte i lager. Ändra din varukorg och försök igen. Vi ber om ursäkt för eventuella besvär.

note: translators: %s: shipping location (prefix e.g. 'to' + ISO 3166-1 alpha-2 country code)
en: Unfortunately <strong>we do not ship %s</strong>. Please enter an alternative shipping address.
sv_SE: Tyvärr <strong>skickar vi inte till %s</strong>. Ange en alternativ leveransadress.

en: This is where store orders are stored.
sv_SE: Här lagras butikens beställningar.

en: Parent orders
sv_SE: Överordnade beställningar

en: No orders found in trash
sv_SE: Inga beställningar hittades i papperskorgen

en: No orders found
sv_SE: Inga beställningar hittades

en: Search orders
sv_SE: Sök beställningar

en: Create orders
sv_SE: Skapa beställningar

en: Your order was cancelled.
sv_SE: Din beställning avbröts.

en: Order cancelled by customer.
sv_SE: Beställning avbruten av kund.

en: Add order
sv_SE: Lägg till beställning

en: Add new order
sv_SE: Lägg till ny beställning

en: Edit order
sv_SE: Redigera beställning

en: Your order can no longer be cancelled. Please contact us if you need assistance.
sv_SE: Din beställning kan inte längre avbrytas. Kontakta oss om du behöver hjälp.

en: View orders and sales reports
sv_SE: Visa beställnings- och försäljningsrapporter

en: View and manage orders and sales reports
sv_SE: Visa och hantera beställnings- och försäljningsrapporter

en: Notes about your order, e.g. special notes for delivery.
sv_SE: Anteckningar för din beställning, t.ex. speciella önskemål för leverans.

en: We were unable to process your order, please try again.
sv_SE: Vi kunde inte behandla din beställning, försök igen.

en: Please enter a valid postcode / ZIP.
sv_SE: Ange ett giltigt postnummer.

en: State / County
sv_SE: Stat/län

note: translators: 1: state field 2: valid states
en: %1$s is not valid. Please enter one of the following: %2$s
sv_SE: %1$s är inte giltigt. Ange något av följande: %2$s

en: Please choose the quantity of items you wish to add to your cart&hellip;
sv_SE: Ange hur många artiklar du vill lägga i varukorgen &hellip;

en: Invalid payment method.
sv_SE: Ogiltig betalningsmetod.

en: Please select a rating
sv_SE: Välj ett betyg

en: Please rate the product.
sv_SE: Betygsätt gärna produkten.

en: Sorry, this download has expired
sv_SE: Denna nedladdning har löpt ut

en: Cart updated.
sv_SE: Varukorg uppdaterad.

en: Username is required.
sv_SE: Användarnamn är obligatoriskt.

en: Please enter your password.
sv_SE: Ange ditt lösenord.

note: translators: %s: tag name
en: Posts tagged &ldquo;%s&rdquo;
sv_SE: Inlägg märkta ”%s”

note: translators: %s: product tag
en: Products tagged &ldquo;%s&rdquo;
sv_SE: Produkter märkta ”%s”

note: translators: %s: search term
en: Search results for &ldquo;%s&rdquo;
sv_SE: Sökresultat för ”%s”

en: Dismiss this notice.
sv_SE: Avfärda denna notis.

[ctx: Admin menu name]
en: Tags
sv_SE: Etiketter

en: Product tags
sv_SE: Produktetiketter

note: translators: %s: url
en: The %s is not a valid URL
sv_SE: %s är inte en giltig URL

note: translators: %s: attribute name
en: Parent %s:
sv_SE: Överordnad %s:

note: translators: %s: attribute name
en: Parent %s
sv_SE: Överordnad %s

note: translators: %s: author name
en: Author: %s
sv_SE: Författare: %s

en: File not found
sv_SE: Fil hittades inte

en: Town / District
sv_SE: Stad/distrikt

note: translators: %s: product name
en: You cannot add &quot;%s&quot; to the cart because the product is out of stock.
sv_SE: Du kan inte lägga till ”%s” i varukorgen eftersom produkten är slut i lager.

en: required
sv_SE: obligatoriskt

en: Log in to Download Files
sv_SE: Logga in för att ladda ner filer

note: translators: %s: shop cart url
en: Sorry, your session has expired. <a href="%s" class="wc-backward">Return to shop</a>
sv_SE: Din session har löpt ut. <a href="%s" class="wc-backward">Tillbaka till butik</a>

en: You do not have permission to access this page
sv_SE: Du har inte behörighet att komma åt denna sida

note: translators: %s: Attribute name.
en: %s is a required field | %s are required fields
sv_SE[0]: %s är ett obligatoriskt fält
sv_SE[1]: %s är obligatoriska fält

en: Please choose a product to add to your cart&hellip;
sv_SE: Välj en produkt att lägga i din varukorg …

en: Please choose product options&hellip;
sv_SE: Välj produktalternativ …

en: District
sv_SE: Distrikt

en: Town / City
sv_SE: Stad/ort

note: translators: %s: field name translators: %s: Field name.
en: %s is a required field.
sv_SE: %s är ett obligatoriskt fält.

en: Coupon | Coupons
sv_SE[0]: Rabattkod
sv_SE[1]: Rabattkoder

en: Set product image
sv_SE: Ställ in produktbild

en: Parent product
sv_SE: Överordnad produkt

en: Passwords do not match.
sv_SE: Lösenorden matchar inte.

en: You must be logged in to download files.
sv_SE: Du måste vara inloggad för att ladda ner filer.

en: Invalid nonce verification
sv_SE: Ogiltig verifiering av engångskod

en: Sorry, your session has expired.
sv_SE: Din session har löpt ut.

note: translators: %s: scope
en: Invalid scope %s
sv_SE: Ogiltigt omfång %s

en: Invalid order.
sv_SE: Felaktig beställning.

note: translators: %s: number of orders
en: Cancelled <span class="count">(%s)</span> | Cancelled <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Avbruten <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Avbrutna <span class="count">(%s)</span>

note: translators: %s: coupon code
en: Sorry, coupon "%s" is not valid for sale items.
sv_SE: Rabattkoden "%s" är inte giltig för reavaror.

note: translators: %s: coupon code
en: Sorry, coupon "%s" is not applicable to your cart contents.
sv_SE: Rabattkoden "%s" kan inte användas för ditt varukorgsinnehåll.

note: translators: %s: coupon code
en: Coupon code "%s" already applied!
sv_SE: Rabattkoden "%s" har redan använts.

en: Coupon does not exist.
sv_SE: Rabattkoden finns inte.

en: The maximum amount of memory (RAM) that your site can use at one time.
sv_SE: Maximalt RAM-minne som din webbplats kan använda.

en: Language
sv_SE: Språk

en: The current language used by WordPress. Default = English
sv_SE: Det språk som WordPress använder sig av just nu. Standard = Engelska

en: Information about the web server that is currently hosting your site.
sv_SE: Information om den webbserver där din webbplats finns.

en: The largest filesize that can be contained in one post.
sv_SE: Den största filstorleken som kan inkluderas i en post.

en: The amount of time (in seconds) that your site will spend on a single operation before timing out (to avoid server lockups)
sv_SE: Mängden tid (i sekunder) som din webbplats kommer att spendera på en enskild händelse innan den avbryts (för att undvika låsningar av servern)

en: The maximum number of variables your server can use for a single function to avoid overloads.
sv_SE: Det maximala antalet variabler din server kan använda för en enskild funktion, för att motverka driftstörningar.

en: The largest filesize that can be uploaded to your WordPress installation.
sv_SE: Den största filstorleken som kan laddas upp till din WordPress-installation.

en: The default timezone for your server.
sv_SE: Standardtidzonen för din server.

en: Some webservices like shipping use SOAP to get information from remote servers, for example, live shipping quotes from FedEx require SOAP to be installed.
sv_SE: Vissa webbtjänster såsom frakt använder SOAP för att få information från externa servrar. Exempelvis krävs SOAP för att få realtidsuppdateringar av fraktpriser hos FedEx.

en: GZip (gzopen) is used to open the GEOIP database from MaxMind.
sv_SE: GZip (gzopen) används för att öppna GEOIP-databasen från MaxMind.

en: Visit plugin homepage
sv_SE: Besök tilläggets webbplats

en: Network enabled
sv_SE: Nätverk aktiverat

en: Force SSL
sv_SE: Tvinga SSL

en: Does your site force a SSL Certificate for transactions?
sv_SE: Tvingar din webbplats användning av SSL-certifikat för transaktioner?

en: The position of the currency symbol.
sv_SE: Valutasymbolens position.

en: The thousand separator of displayed prices.
sv_SE: Tusendelsavgränsaren för visade priser.

en: The decimal separator of displayed prices.
sv_SE: Decimalavgränsaren för visade priser.

en: Theme
sv_SE: Tema

en: The name of the current active theme.
sv_SE: Namnet på nuvarande aktivt tema.

en: Overrides
sv_SE: Åsidosättningar

en: Tools
sv_SE: Verktyg

en: Logs
sv_SE: Loggar

en: Save changes
sv_SE: Spara ändringar

en: — No Change —
sv_SE: — Ingen förändring —

en: Change to:
sv_SE: Ändra till:

en: Enter price (%s)
sv_SE: Ange pris (%s)

en: Enter sale price (%s)
sv_SE: Ange reapris (%s)

en: L/W/H
sv_SE: L/B/H

note: translators: %s: Length unit translators: %s: dimension unit translators: %s is dimension unit label translators: %s: length
en: Length (%s)
sv_SE: Längd (%s)

en: Sale
sv_SE: Rea

note: translators: %s: Width unit translators: %s: dimension unit translators: %s is dimension unit label translators: %s: width
en: Width (%s)
sv_SE: Bredd (%s)

note: translators: %s: Height unit translators: %s: dimension unit translators: %s is dimension unit label translators: %s: Height
en: Height (%s)
sv_SE: Höjd (%s)

en: Visibility
sv_SE: Synlighet

en: Catalog &amp; search
sv_SE: Sök i katalogen

en: In stock?
sv_SE: I lager?

[ctx: Page setting]
en: Cart
sv_SE: Varukorg

en: Invalid coupon code
sv_SE: Ogiltig rabattkod

note: translators: %s: parameter
en: Missing parameter %s
sv_SE: Saknad parameter %s

en: The coupon code already exists
sv_SE: Rabattkoden finns redan

en: Placeholder
sv_SE: Platshållare

note: translators: %s: error message
en: Error: %s
sv_SE: Fel: %s

en: Displays whether or not WordPress is in Debug Mode.
sv_SE: Visar om WordPress befinner sig i felsökningsläge eller inte.

en: The version of PHP installed on your hosting server.
sv_SE: Den version av PHP som är installerad på din server.

en: Suhosin is an advanced protection system for PHP installations. It was designed to protect your servers on the one hand against a number of well known problems in PHP applications and on the other hand against potential unknown vulnerabilities within these applications or the PHP core itself. If enabled on your server, Suhosin may need to be configured to increase its data submission limits.
sv_SE: Suhosin är ett avancerat skydd för PHP installationer. Den är avsedd för att skydda dina servrar mot ett antal kända problem i PHP-applikationer, samt eventuella okända sårbarheter inuti dessa applikationer eller i PHP installationen. Om Suhosin är aktiverat på din server, kan det behöva konfigureras för att öka dess dataöverförings gränser.

en: The version of MySQL installed on your hosting server.
sv_SE: Den version av MySQL som är installerad på din server.

en: Database
sv_SE: Databas

en: Table does not exist
sv_SE: Tabell finns inte

en: The number of decimal points shown in displayed prices.
sv_SE: Antalet decimaler att visa.

en: The installed version of the current active theme.
sv_SE: Den installerade versionen på det nuvarande, aktiva temat.

note: translators: %s: parent theme latest version
en: %s is available
sv_SE: %s finns tillgänglig

en: Displays whether or not the current theme is a child theme.
sv_SE: Visar om nuvarande tema är ett barntema eller inte.

en: The name of the parent theme.
sv_SE: Namnet på modertemat.

en: The installed version of the parent theme.
sv_SE: Den installerade versionen för modertemat.

en: Displays whether or not the current active theme declares WooCommerce support.
sv_SE: Visar om det nuvarande aktiva temat har deklarerat stöd för WooCommerce eller inte.

en: <strong>Welcome to WooCommerce</strong> &#8211; You&lsquo;re almost ready to start selling :)
sv_SE: <strong>Välkommen till WooCommerce</strong> &#8211; Du är strax redo att börja sälja :)

en: Run the Setup Wizard
sv_SE: Kör installationsguiden

en: WooCommerce plugins may use this method of communication when checking for plugin updates.
sv_SE: WooCommerce tillägg kan komma att använda den här kommunikationsmetoden vid sökning efter uppdateringar till tillägg.

en: What currency prices are listed at in the catalog and which currency gateways will take payments in.
sv_SE: Vilken valuta som priser är listade med i produktkatalogen och vilken valuta som betalmoduler kommer att använda.

en: Page not set
sv_SE: Sida har inte valts

en: The version of WooCommerce installed on your site.
sv_SE: Den version av WooCommerce som är installerad på din webbplats.

en: The version of WordPress installed on your site.
sv_SE: Den version av WordPress som är installerad på din webbplats.

en: HTML/Multipart emails use DOMDocument to generate inline CSS in templates.
sv_SE: HTML/Multipart e-post använder DOMDocument för att skapa inline CSS i mallar.

[ctx: Page setting]
en: Checkout
sv_SE: Kassan

en: Parent theme author URL.
sv_SE: Modertema författar-URL.

en: Parent theme version.
sv_SE: Modertema-version.

en: Parent theme name.
sv_SE: Modertema-namn.

en: Active plugins.
sv_SE: Aktiva tillägg.

en: WC database version.
sv_SE: WC databasversion.

en: MySQL version.
sv_SE: MySQL-version.

en: Max upload size.
sv_SE: Maximal uppladdningsstorlek.

en: PHP version.
sv_SE: PHP-version.

en: WooCommerce API. Use a consumer key in the username field and a consumer secret in the password field.
sv_SE: WooCommerce API. Ange en kundnyckel i fältet för användarnamn och en kundhemlighet i fältet för lösenord.

en: Consumer secret is invalid.
sv_SE: Hemlig kundnyckel är ogiltig.

en: Skip setup
sv_SE: Hoppa över konfigurationen

en: Sold individually?
sv_SE: Säljes styckvis?

en: Decrease existing price by (fixed amount or %):
sv_SE: Sänk nuvarande pris med (fast belopp eller %):

en: Not declared
sv_SE: Inte angivet

en: WooCommerce support
sv_SE: Stöder WooCommerce

en: Child theme
sv_SE: Barntema

[ctx: Page setting]
en: My account
sv_SE: Mitt konto

[ctx: Page setting]
en: Shop base
sv_SE: Butikbas

en: Default timezone is UTC
sv_SE: Standardtidzon är UTC

en: SUHOSIN installed
sv_SE: SUHOSIN installerat

en: Server environment
sv_SE: Servermiljö

en: Log directory writable
sv_SE: Loggkatalogen skrivbar

en: Copy for support
sv_SE: Kopiera för support

en: Understanding the status report
sv_SE: Att förstå statusrapporten

note: Translators: %s docs link.
en: If you are modifying WooCommerce on a parent theme that you did not build personally we recommend using a child theme. See: <a href="%s" target="_blank">How to create a child theme</a>
sv_SE: Om du modifierar WooCommerce på ett modertema som du själv inte byggt, så rekommenderar vi att du använder ett barntema istället. Läs: <a href="%s" target="_blank">Hur du skapar ett barntema</a>

note: Translators: %s: classname and link.
en: Your server does not have the %s class enabled - HTML/Multipart emails, and also some extensions, will not work without DOMDocument.
sv_SE: Din server har inte klassen %s aktiverad &ndash; HTML/Multipart e-post, samt vissa utökningar, kommer inte att fungera utan DOMDocument.

en: Several WooCommerce extensions can write logs which makes debugging problems easier. The directory must be writable for this to happen.
sv_SE: Många utökningar till WooCommerce kan skriva till loggar vilket gör felsökning av problem enklare. Katalogen måste vara skrivbar för att det ska fungera.

en: File does not exist
sv_SE: Fil finns inte

en: Backorders?
sv_SE: Restnoteringar?

en: A list of taxonomy terms that can be used in regard to order/product statuses.
sv_SE: En lista av de taxonomitermer som kan användas i relation till aktuell status för beställning/produkt.

en: Your server does not have fsockopen or cURL enabled - PayPal IPN and other scripts which communicate with other servers will not work. Contact your hosting provider.
sv_SE: På servern är varken fsockopen eller cURL aktiverat – PayPal IPN och andra skript som behöver kommunicera med servern kommer därför inte att fungera. Kontakta webbhotellet.

en: Payment gateways can use cURL to communicate with remote servers to authorize payments, other plugins may also use it when communicating with remote services.
sv_SE: Betalmoduler kan använda cURL för kommunikation med externa servrar för att auktorisera betalningar. Även andra tillägg använda det i kommunikation med externa tjänster.

note: Translators: %1$s: shortcode text, %2$s: block slug.
en: Page does not contain the %s shortcode.
sv_SE: Sidan innehåller inte kortkoden %s.

en: Author URL
sv_SE: Författar-URL

en: The theme developers URL.
sv_SE: Temautvecklarnas URL.

en: The parent theme developers URL.
sv_SE: URL till överordnat temas utvecklare.

en: The root URL of your site.
sv_SE: Rot-URL:en för din webbplats.

note: translators: %s item name.
en: Deleted %s
sv_SE: Tog bort %s

en: Whether or not you have WordPress Multisite enabled.
sv_SE: Om du har WordPress multisite aktiverat eller inte.

en: PHP max input vars
sv_SE: Maxvärden för PHP inmatning

en: PHP time limit
sv_SE: PHP-tidsgräns

en: PHP post max size
sv_SE: Största storlek för PHP post

note: Translators: %s: default timezone..
en: Default timezone is %s - it should be UTC
sv_SE: Standardtidzon är %s – den bör vara UTC

en: Custom:
sv_SE: Anpassad:

en: Learn more about templates
sv_SE: Lär dig mer om mallar

en: Templates
sv_SE: Mallar

en: API Version
sv_SE: API-version

en: PayPal uses this method of communicating when sending back transaction information.
sv_SE: PayPal använder denna metod för att kommunicera när du skickar tillbaka transaktionsinformation.

en: This section shows any files that are overriding the default WooCommerce template pages.
sv_SE: Denna sektionen visar alla filer som åsidosätter WooCommerce egna standardmallsidor.

en: Server info.
sv_SE: Serverinformation.

en: WordPress environment
sv_SE: WordPress-miljö

en: Force HTTP when leaving the checkout
sv_SE: Tvinga HTTP när kund lämnar kassan

en: Pay
sv_SE: Betala

en: Emails
sv_SE: E-post

en: Specific Countries
sv_SE: Specifika länder

en: Currency
sv_SE: Valuta

note: translators: %s: URL to settings.
en: The base page can also be used in your <a href="%s">product permalinks</a>.
sv_SE: Bassidan kan även användas i dina <a href="%s">produktpermalänkar</a>.

en: This sets the base page of your shop - this is where your product archive will be.
sv_SE: Detta anger grundsidan för din butik. Det är här ditt produktarkiv kommer att visas.

en: Show products
sv_SE: Visa produkter

en: Show subcategories
sv_SE: Visa underkategorier

en: Popularity (sales)
sv_SE: Popularitet (försäljningar)

en: Sort by most recent
sv_SE: Sortera efter senaste

en: Enable AJAX add to cart buttons on archives
sv_SE: Aktivera AJAX för Lägg i varukorg-knappar på arkivsidor

en: Enable stock management
sv_SE: Aktivera lagerhantering

en: Redirect only
sv_SE: Endast omdirigering

en: Downloads require login
sv_SE: Nedladdningar kräver inloggning

en: Measurements
sv_SE: Mått

en: Hide shipping costs until an address is entered
sv_SE: Dölj fraktkostnaden tills adress har angetts

en: This controls which shipping address is used by default.
sv_SE: Detta bestämmer vilken leveransadress som används som standard.

en: Ship to all countries you sell to
sv_SE: Skicka till alla länder som du säljer till

en: Ship to all countries
sv_SE: Skicka till alla länder

en: Ship to specific countries only
sv_SE: Skicka endast till utvalda länder

en: Priority
sv_SE: Prioritet

en: Insert row
sv_SE: Infoga rad

en: Import CSV
sv_SE: Importera CSV

en: No row(s) selected
sv_SE: Inga rader valda

en: Method
sv_SE: Metod

note: translators: %s: date
en: Friendly name for identifying this webhook, defaults to Webhook created on %s.
sv_SE: Vänligt namn för att identifiera denna webhook, faller tillbaka på Webhook skapad på %s.

en: Select when the webhook will fire.
sv_SE: Välj när webhooken ska avfyras.

en: Action
sv_SE: Åtgärd

en: Updated at
sv_SE: Uppdaterad

en: Yes, I will enter prices inclusive of tax
sv_SE: Ja, jag vill ange priser inklusive moms

en: No, I will enter prices exclusive of tax
sv_SE: Nej, jag vill ange priser exklusive moms

en: This option determines which address is used to calculate tax.
sv_SE: Denna inställningar styr vilken adress som används för att beräkna moms.

en: Customer shipping address
sv_SE: Leveransadress för kund

en: Rounding
sv_SE: Avrundning

en: Including tax
sv_SE: Inklusive moms

en: Excluding tax
sv_SE: Exklusive moms

en: Marketing
sv_SE: Marknadsföring

en: There are currently no logs to view.
sv_SE: Det finns inga loggar att se just nu.

en: Calculate coupon discounts sequentially
sv_SE: Beräkna rabattkoder sekventiellt

en: When applying multiple coupons, apply the first coupon to the full price and the second coupon to the discounted price and so on.
sv_SE: Vid användning av flera rabattkoder, tillämpa den första rabatten på grundpriset och nästa rabatt på det rabatterade priset och så vidare.

en: This controls the position of the currency symbol.
sv_SE: Detta bestämmer positionen för valutasymbolen.

en: This sets the thousand separator of displayed prices.
sv_SE: Detta bestämmer tusentalsavgränsare för visade priser.

en: This sets the decimal separator of displayed prices.
sv_SE: Detta bestämmer vilken decimalavgränsare som används för visade priser.

en: This sets the number of decimal points shown in displayed prices.
sv_SE: Detta bestämmer antalet decimalpunkter för visade priser.

en: Add to cart behaviour
sv_SE: Beteende för Lägg i varukorg

en: Hide out of stock items from the catalog
sv_SE: Dölj artiklar i katalogen som är slut i lager

en: This controls what unit you will define weights in.
sv_SE: Detta bestämmer vilken viktenhet som används för produkter.

en: This controls what unit you will define lengths in.
sv_SE: Detta bestämmer vilken längdenhet som används.

en: Enable the shipping calculator on the cart page
sv_SE: Aktivera fraktberäknaren i varukorgen

en: Owner of these keys.
sv_SE: Ägare av dessa nycklar.

en: Copied!
sv_SE: Kopierad till urklipp!

en: Copy
sv_SE: Kopiera

en: QRCode
sv_SE: QR-kod

en: Rate&nbsp;%
sv_SE: Momssats&nbsp;%

en: Enter a name for this tax rate.
sv_SE: Ange namn för denna momssats.

en: Choose a priority for this tax rate. Only 1 matching rate per priority will be used. To define multiple tax rates for a single area you need to specify a different priority per rate.
sv_SE: Välj prioritet för denna momssats. Endast 1 motsvarande sats per prioritet kommer att användas. För att definiera flera momssatser för samma område måste du specificera olika prioritet för dessa.

en: Compound
sv_SE: Sammansatt momssats

en: Choose whether or not this is a compound rate. Compound tax rates are applied on top of other tax rates.
sv_SE: Ange om detta är en sammansatt momssats. Sammansatta momssatser appliceras ovanpå andra momssatser.

en: URL where the webhook payload is delivered.
sv_SE: Webbadress dit webhookens payload levereras.

en: Customer billing address
sv_SE: Faktureringsadress för kund

en: Itemized
sv_SE: Per artikel

en: Free
sv_SE: Gratis

en: Created at
sv_SE: Skapad

en: This controls what currency prices are listed at in the catalog and which currency gateways will take payments in.
sv_SE: Detta bestämmer vilken valuta som priser är listade med i produktkatalogen och vilken valuta som betalmoduler kommer att använda.

en: This option is important as it will affect how you input prices. Changing it will not update existing products.
sv_SE: Denna inställning är viktig då den påverkar hur du matar in priser. Ändringar påverkar inte befintliga produkter.

en: Geolocate
sv_SE: Lokalisera

en: This option lets you limit which countries you are willing to sell to.
sv_SE: Detta valet ger dig möjligheten att begränsa dig till vissa länder som du vill sälja till.

en: Choose which countries you want to ship to, or choose to ship to all locations you sell to.
sv_SE: Välj vilka länder du vill leverera till, eller välj att leverera till alla platser du säljer till.

en: Number of decimals.
sv_SE: Antal decimaler.

en: Shipping method(s)
sv_SE: Leveranssätt

en: Price display suffix
sv_SE: Suffix för visning av pris

en: Display prices in the shop
sv_SE: Visa priser i butiken

en: Enable taxes
sv_SE: Aktivera moms

en: Webhook actions
sv_SE: Webhook Actions

en: Enter the action that will trigger this webhook.
sv_SE: Ange vilken Action som utlöser denna webhook.

en: Action event
sv_SE: Action Event

en: Product updated
sv_SE: Produkt uppdaterad

en: Product created
sv_SE: Produkt skapad

en: Customer updated
sv_SE: Kund uppdaterad

en: Customer created
sv_SE: Kund skapad

en: Webhook data
sv_SE: Webhook-data

en: Country code
sv_SE: Landskod

en: Country&nbsp;code
sv_SE: Landskod

en: Consumer secret
sv_SE: Kundhemlighet

en: Consumer key
sv_SE: Kundnyckel

en: Revoke key
sv_SE: Återkalla nyckel

note: translators: $s tax rate section name
en: %s rates
sv_SE: %s-satser

en: Tax options
sv_SE: Momsalternativ

en: Shipping destination
sv_SE: Leveransadress

en: Product ratings
sv_SE: Produktbetyg

en: Dimensions unit
sv_SE: Enhet för dimensioner

en: Weight unit
sv_SE: Viktenhet

en: Access restriction
sv_SE: Begränsa åtkomst

en: Force downloads
sv_SE: Tvinga nedladdning

en: File download method
sv_SE: Metod för filnedladdning

en: Stock display format
sv_SE: Visningsformat för lagersaldo

en: Out of stock visibility
sv_SE: Synlighet för slut i lager

en: Out of stock threshold
sv_SE: Gränsvärde för slut i lager

en: Low stock threshold
sv_SE: Gränsvärde för lågt lagersaldo

en: Notification recipient(s)
sv_SE: Meddelandemottagare

en: Hold stock (minutes)
sv_SE: Reservera lagersaldo (minuter)

en: Manage stock
sv_SE: Hantera lager

en: Average rating
sv_SE: Genomsnittligt betyg

en: Default product sorting
sv_SE: Förvald sortering av produkter

en: Shop page display
sv_SE: Visning av butiksida

en: Shop page
sv_SE: Bassida för butik

en: Store notice
sv_SE: Butiksmeddelande

en: Sell to all countries
sv_SE: Sälj till alla länder

en: Email sender options
sv_SE: Avsändare för e-post

en: Endpoint for the "Checkout &rarr; Pay" page.
sv_SE: Ändpunkt för sidan ”Kassan &rarr; Betalning”.

en: Checkout endpoints
sv_SE: Ändpunkter för kassan

en: Checkout page
sv_SE: Sida för Kassan

en: Cart page
sv_SE: Sida för varukorg

en: Selling location(s)
sv_SE: Försäljningsplats(er)

en: Prices entered with tax
sv_SE: Priser anges med moms

en: Display tax totals
sv_SE: Visa momssummor

en: Calculate tax based on
sv_SE: Beräkna moms baserat på

en: Tax rate ID.
sv_SE: Momssats-ID.

en: Display prices during cart and checkout
sv_SE: Visa priser i varukorgen och i kassan

en: Coupon updated
sv_SE: Rabattkod uppdaterad

en: Coupon created
sv_SE: Rabattkod skapad

en: IP address
sv_SE: IP-adress

en: Standard rates
sv_SE: Standardmomser

en: Enable the use of coupon codes
sv_SE: Aktivera användning av rabattkoder

en: Order received
sv_SE: Beställning mottagen

en: Get system report
sv_SE: Skaffa systemrapport

en: Please copy and paste this information in your ticket when contacting support:
sv_SE: Kopiera och klistra in denna information i ditt ärende när du kontaktar support:

en: "From" name
sv_SE: ”Från”-namn

en: Enable this option to grant access to downloads when orders are "processing", rather than "completed".
sv_SE: Aktivera detta för att ge tillgång för nedladdningar när beställningar behandlas, istället för när beställningar är markerade som färdigbehandlade.

en: Hold stock (for unpaid orders) for x minutes. When this limit is reached, the pending order will be cancelled. Leave blank to disable.
sv_SE: Reservera lagersaldo (för obetalda beställningar) i x minuter. När denna tidsgräns uppnåtts, avbryts beställningen. Lämna tomt för att inaktivera.

en: Order created
sv_SE: Beställning skapad

en: Order updated
sv_SE: Beställning uppdaterad

en: Order deleted
sv_SE: Beställning borttagen

en: Round tax at subtotal level, instead of rounding per line
sv_SE: Avrunda moms på delsumma och inte per produktrad

en: Endpoint for the "Checkout &rarr; Order received" page.
sv_SE: Ändpunkt för sidan ”Kassan &rarr; Beställning mottagen”.

en: Email template
sv_SE: E-postmall

en: Add payment method
sv_SE: Lägg till betalningsmetod

en: If you define a "Terms" page the customer will be asked if they accept them when checking out.
sv_SE: Om du definierar en sida för ”Villkor” måste kunden godkänna dessa för att kunna gå vidare med beställningen.

en: Geolocate (with page caching support)
sv_SE: Lokalisera (med stöd för cachelagring av sida)

en: Shop base address
sv_SE: Butikens basadress

en: Show "verified owner" label on customer reviews
sv_SE: Visa etikett för ”verifierad ägare” i kundrecensioner

en: This setting does not apply to guest purchases.
sv_SE: Denna inställning gäller inte för gästköp.

en: Product deleted
sv_SE: Produkt borttagen

en: Customer deleted
sv_SE: Kund borttagen

en: Coupon deleted
sv_SE: Rabattkod borttagen

en: Remove selected row(s)
sv_SE: Ta bort markerade rad/rader

en: Notifications
sv_SE: Aviseringar

en: Enable low stock notifications
sv_SE: Aktivera aviseringar för lågt lagersaldo

en: Enable out of stock notifications
sv_SE: Aktivera aviseringar för slut i lager

en: Shipping tax class
sv_SE: Momsklass för frakt

en: Additional tax classes
sv_SE: Ytterligare momsklasser

en: Custom
sv_SE: Anpassad

en: Default sorting (custom ordering + name)
sv_SE: Standardsortering (anpassad sortering + namn)

en: Optionally control which tax class shipping gets, or leave it so shipping tax is based on the cart items themselves.
sv_SE: Kontrollera eventuellt vilken momsklass frakten får, eller låt vara för att fraktmomsen baseras på varukorgens artiklar.

en: Shipping tax class based on cart items
sv_SE: Fraktmomsklass baserat på varukorgens artiklar

en: Endpoints are appended to your page URLs to handle specific actions during the checkout process. They should be unique.
sv_SE: Ändpunkter läggs till dina sid-URL:er för att hantera specifika åtgärder i betalningsprocessen. De ska vara unika.

en: State code
sv_SE: Delstatskod

en: Force secure checkout
sv_SE: Tvinga säker anslutning i kassan

en: The options are &quot;Active&quot; (delivers payload), &quot;Paused&quot; (does not deliver), or &quot;Disabled&quot; (does not deliver due delivery failures).
sv_SE: Alternativen är “Aktiv“ (levererar nyttolast), ”Pausad” (levererar inte), eller ”Inaktiverad” (levererar inte på grund av leveransfel).

en: Coupons can be applied from the cart and checkout pages.
sv_SE: Rabattkoder kan tillämpas på varukorgs- och kassasidorna.

en: Define text to show after your product prices. This could be, for example, "inc. Vat" to explain your pricing. You can also have prices substituted here using one of the following: {price_including_tax}, {price_excluding_tax}.
sv_SE: Definiera text som ska visas efter dina produktpriser. Detta kan till exempel vara ”inkl. moms” för att förklara dina priser. Du kan också byta priser här med något av följande: {price_including_tax}, {price_excluding_tax}.

en: Save webhook
sv_SE: Spara webhook

en: The following options affect how prices are displayed on the frontend.
sv_SE: Följande alternativ påverkar hur priserna visas på front-end.

en: Currency options
sv_SE: Valutaalternativ

en: Email options
sv_SE: E-postalternativ

en: Tax name
sv_SE: Momsnamn

en: Generate API key
sv_SE: Generera API-nyckel

en: Select the access type of these keys.
sv_SE: Välj åtkomsttyp för dessa nycklar.

en: Friendly name for identifying this key.
sv_SE: Vänligt namn för att identifiera denna nyckel.

en: Key details
sv_SE: Nyckeldetaljer

en: Grant access to downloadable products after payment
sv_SE: Ge åtkomst till nedladdningsbara produkter efter betalning

en: Sort by price (desc)
sv_SE: Sortera efter pris (fallande)

en: Sort by price (asc)
sv_SE: Sortera efter pris (stigande)

en: Endpoint for the "Checkout &rarr; Add payment method" page.
sv_SE: Ändpunkt för sidan ”Kassa &rarr; Lägg till betalningsmetod”.

en: A 2 digit country code, e.g. US. Leave blank to apply to all.
sv_SE: En landskod med två tecken, t.ex. SE. Lämna tomt för att tillämpa på alla.

en: A 2 digit state code, e.g. AL. Leave blank to apply to all.
sv_SE: En delstatskod med två tecken, t.ex. AL. Lämna tomt för att tillämpa på alla.

en: Cities for this rule. Semi-colon (;) separate multiple values. Leave blank to apply to all cities.
sv_SE: Städer för denna regel. Avgränsa flera värden med semikolon (;). Lämna tomt för att tillämpa på samtliga städer.

en: Choose whether or not this tax rate also gets applied to shipping.
sv_SE: Välj om denna momssats även ska tillämpas på frakt.

en: As a single total
sv_SE: Som en enda summa

en: Secret
sv_SE: Hemlighet

en: These pages need to be set so that WooCommerce knows where to send users to checkout.
sv_SE: Dessa sidor måste ställas in så att WooCommerce vet var de ska skicka användare till kassan.

en: Redirect to the cart page after successful addition
sv_SE: Omdirigera till varukorgssidan efter att produkt lagts till

en: Terms and conditions
sv_SE: Villkor

en: This is a demo store for testing purposes &mdash; no orders shall be fulfilled.
sv_SE: Detta är en demobutik för teständamål – inga beställningar kommer att behandlas.

en: Enter a tax rate (percentage) to 4 decimal places.
sv_SE: Ange momssats (procent) med upp till 4 decimaler.

en: Allows customers to checkout without an account.
sv_SE: Gör det möjligt för kunder att gå till kassan utan att ha ett konto.

en: Stock status
sv_SE: Lagerstatus

en: Weight
sv_SE: Vikt

en: Weight in decimal form
sv_SE: Vikt i decimalform

en: Dimensions
sv_SE: Dimensioner

en: Length
sv_SE: Längd

en: Width
sv_SE: Bredd

en: Height
sv_SE: Höjd

en: LxWxH in decimal form
sv_SE: LxBxH i decimalform

en: No shipping class
sv_SE: Ingen fraktklass

en: Shipping class
sv_SE: Fraktklass

en: Close
sv_SE: Stäng

en: Pricing
sv_SE: Prissättning

en: Downloadable products
sv_SE: Nedladdningsbara produkter

en: Download limit
sv_SE: Nedladdningsgräns

en: Go
sv_SE: Kör

en: Add to gallery
sv_SE: Lägg till i galleri

en: Add product gallery images
sv_SE: Lägg till bilder i produktgalleri

en: Variation ID:
sv_SE: Variant-ID:

en: After pre-tax discounts.
sv_SE: Rabatt efter moms.

note: translators: %s: Item name.
en: Item
sv_SE: Artikel

en: Qty
sv_SE: Antal

en: Tax
sv_SE: Moms

en: Refund
sv_SE: Återbetalning

en: Add fee
sv_SE: Lägg till avgift

note: translators: Save as in "Save $x".
en: Save
sv_SE: Spara

en: Amount already refunded
sv_SE: Belopp redan återbetalt

en: Total available to refund
sv_SE: Totalt belopp tillgängligt för återbetalning

en: Refund amount
sv_SE: Återbetala belopp

en: Add products
sv_SE: Lägg till produkter

en: Add tax
sv_SE: Lägg till moms

en: Rate code
sv_SE: Momssatskod

en: Or, enter tax rate ID:
sv_SE: Eller, ange momssats-ID:

en: Optional
sv_SE: Valfritt

en: Add new
sv_SE: Lägg till ny

en: Choose file
sv_SE: Välj fil

en: Enabled
sv_SE: Aktiverad

en: Enable this option if a product is not shipped or there is no shipping cost
sv_SE: Aktivera det här alternativet om en produkt inte kan skickas eller om det inte finns någon fraktkostnad

en: Year
sv_SE: År

en: Filter by coupon
sv_SE: Filtrera efter rabattkod

en: All coupons
sv_SE: Alla rabattkoder

en: No used coupons found
sv_SE: Inga rabattkoder hittades

en: Show
sv_SE: Visa

en: Export CSV
sv_SE: Exportera CSV

en: Number of coupons used
sv_SE: Antal rabattkoder använda

en: Customer
sv_SE: Kund

en: No customers found.
sv_SE: Inga kunder hittades.

note: translators: User display name
en: Refreshed stats for %s
sv_SE: Uppdaterade statistik för %s

en: Search customers
sv_SE: Sök kunder

en: Refresh stats
sv_SE: Uppdatera statistik

en: Username
sv_SE: Användarnamn

en: Location
sv_SE: Plats

en: Signups
sv_SE: Registreringar

en: None
sv_SE: Ingen

en: Shipping amount
sv_SE: Fraktbelopp

en: Showing reports for:
sv_SE: Visar rapporter för:

en: Sales amount
sv_SE: Total försäljning

en: No products found.
sv_SE: Inga produkter hittades.

en: Units in stock
sv_SE: Antal i lager

en: Totals
sv_SE: Totalt

en: Logout
sv_SE: Logga ut

en: All
sv_SE: Alla

note: translators: Reset button text for filters.
en: Reset
sv_SE: Återställ

en: Expand
sv_SE: Expandera

en: Upsells are products which you recommend instead of the currently viewed product, for example, products that are more profitable or better quality or more expensive.
sv_SE: Uppförsäljning är produkter som du rekommenderar istället för visad produkt, t.ex. produkter som är mer prisvärda, har en högre kvalitet eller är dyrare.

en: Default Form Values
sv_SE: Förvalda alternativ

en: Set regular prices
sv_SE: Ange ordinarie priser

en: Set sale prices
sv_SE: Ange reapriser

en: Set scheduled sale dates
sv_SE: Ange schemalagda readatum

note: translators: variations count
en: %s item | %s items
sv_SE[0]: %s artikel
sv_SE[1]: %s artiklar

en: Go to the first page
sv_SE: Gå till första sidan

en: Go to the previous page
sv_SE: Gå till föregående sida

en: Select Page
sv_SE: Välj sida

en: Go to the next page
sv_SE: Gå till nästa sida

en: Go to the last page
sv_SE: Gå till sista sidan

en: Delete image
sv_SE: Ta bort bild

en: Downloaded %s time | Downloaded %s times
sv_SE[0]: Nedladdad %s gång
sv_SE[1]: Nedladdad %s gånger

en: Add&nbsp;meta
sv_SE: Lägg till metadata

en: Restock refunded items
sv_SE: Fyll på lagersaldo på återbetalade artiklar

en: Rate %
sv_SE: Momssats %

en: Enable this option to enable stock management at variation level
sv_SE: Aktivera detta val för att hantera lager på variantnivå

en: Cancel schedule
sv_SE: Avbryt schema

note: translators: %s: discount amount
en: %s discounts in total
sv_SE: %s rabatt totalt

en: No coupons found in range
sv_SE: Inga rabattkoder hittades inom perioden

en: Discount amount
sv_SE: Rabattbelopp

en: Name (Last, First)
sv_SE: Namn (efter-, förnamn)

note: translators: %s: signups amount
en: %s signups in this period
sv_SE: %s registreringar denna period

en: No low in stock products found.
sv_SE: Inga produkter med lågt lagersaldo hittades.

en: No out of stock products found.
sv_SE: Inga produkter som är slut i lager hittades.

note: translators: %s: total sales
en: %s gross sales in this period
sv_SE: %s bruttoförsäljning

note: translators: %s: net sales
en: %s net sales in this period
sv_SE: %s nettoförsäljning

note: translators: %s: total items
en: %s items purchased
sv_SE: %s artiklar sålda

note: translators: %s: total shipping
en: %s charged for shipping
sv_SE: %s debiterat för frakt

en: Number of items sold
sv_SE: Antal sålda artiklar

note: translators: %s: total items sold
en: %s sales for the selected items
sv_SE: %s i försäljning för valda artiklar

note: translators: %s: total items purchased
en: %s purchases for the selected items
sv_SE: %s antal sålda för valda artiklar

en: No products found in range
sv_SE: Inga produkter hittades inom perioden

en: Rate
sv_SE: Momssats

en: No taxes found in this period
sv_SE: Ingen moms hittad inom denna period

en: Net profit
sv_SE: Nettovinst

en: Total sales minus shipping and tax.
sv_SE: Summa exklusive frakt och moms.

[ctx: number of pages]
en: of
sv_SE: av

en: Cost
sv_SE: Pris

note: translators: %s: average sales
en: %s average net daily sales
sv_SE: %s genomsnitt. daglig nettoförsäljning

note: translators: %s: average sales
en: %s average net monthly sales
sv_SE: %s genomsnitt. månatlig nettoförsäljning

en: Average net sales amount
sv_SE: Genomsnitt. nettoförsäljningsbelopp

en: Save attributes
sv_SE: Spara attribut

en: Cross-sells
sv_SE: Korsförsäljning

en: Purchase note
sv_SE: Köpmeddelande

en: Downloads remaining
sv_SE: Nedladdningar kvarstår

en: Refunded
sv_SE: Återbetald

en: Sale price
sv_SE: Reapris

en: Sale start date
sv_SE: Datum för reastart

en: Sale end date
sv_SE: Datum för reastopp

en: Regular price
sv_SE: Ordinarie pris

en: Endpoint for the triggering logout. You can add this to your menus via a custom link: yoursite.com/?customer-logout=true
sv_SE: Ändpunkter för att trigga utloggning. Du kan använda detta i dina menyer via en egen länk: dinwebbplats.com/?custom-logout=true

en: Shipping classes are used by certain shipping methods to group similar products.
sv_SE: Fraktklasser används av vissa leveranssätt för att gruppera liknande produkter.

en: Shipping methods
sv_SE: Leveranssätt

en: General options
sv_SE: Allmänna alternativ

en: Account creation
sv_SE: Skapa konto

en: Endpoint for the "My account &rarr; Lost password" page.
sv_SE: Ändpunkt för sidan ”Mitt konto &rarr; Glömt lösenordet”.

en: Lost password
sv_SE: Glömt lösenordet

en: Endpoint for the "My account &rarr; Addresses" page.
sv_SE: Ändpunkt för sidan ”Mitt konto &rarr; Adresser”.

en: Endpoint for the "My account &rarr; Edit account" page.
sv_SE: Ändpunkt för sidan ”Mitt konto &rarr; Redigera konto”.

en: Edit account
sv_SE: Redigera konto

en: My account page
sv_SE: Sida för Mitt konto

en: Account pages
sv_SE: Kontosidor

en: Total shipping
sv_SE: Total frakt

en: Total sales
sv_SE: Total försäljning

en: Total tax
sv_SE: Total moms

en: Shipping tax amount
sv_SE: Fraktmomsbelopp

en: Tax amount
sv_SE: Momsbelopp

en: Top earners
sv_SE: Högst förtjänst

en: Top freebies
sv_SE: Topp gratisprodukter

en: Top sellers
sv_SE: Bästsäljare

en: Net sales amount
sv_SE: Nettoförsäljningsbelopp

en: Gross sales amount
sv_SE: Bruttoförsäljningsbelopp

en: Guest sales
sv_SE: Gästförsäljning

en: Customer role.
sv_SE: Kundroll.

en: Money spent
sv_SE: Utgifter

en: Most discount
sv_SE: Högst rabatt

en: Most popular
sv_SE: Populärast

en: Last 7 days
sv_SE: Senaste 7 dagarna

en: This month
sv_SE: Denna månad

en: Last month
sv_SE: Förra månaden

note: translators: 1: total income 2: days
en: Sold %1$s worth in the last %2$d days
sv_SE: Har sålt till ett värde av %1$s de senaste %2$d dagarna

en: Variation description.
sv_SE: Beskrivning av variant.

note: translators: %s dimension unit
en: Dimensions (L&times;W&times;H) (%s)
sv_SE: Dimensioner (L&times;B&times;H) (%s)

en: File name
sv_SE: Filnamn

en: Shipping name
sv_SE: Fraktbenämning

en: Payment gateway
sv_SE: Betalmodul

en: Reason for refund (optional):
sv_SE: Anledning för återbetalning (valfritt):

en: Fee name
sv_SE: Avgiftsnamn

en: Revoke access
sv_SE: Återkalla åtkomst

en: Add images to product gallery
sv_SE: Lägg till bilder i produktgalleri

note: translators: 1: variation id 2: product name
en: Variation #%1$s of %2$s
sv_SE: Variant nr %1$s av %2$s

note: translators: 1: Downloadable file, 2: List of allowed filetypes.
en: The downloadable file %1$s cannot be used as it does not have an allowed file type. Allowed types include: %2$s
sv_SE: Den nedladdningsbara filen %1$s kan inte användas eftersom filtypen inte är tillåten. Tillåtna filtyper är: %2$s

en: Shipping classes
sv_SE: Fraktklasser

note: translators: %s: coupons amount
en: %s coupons used in total
sv_SE: %s rabattkoder använda totalt

en: Order Total
sv_SE: Totalsumma

note: translators: 1: total items sold 2: days
en: Sold %1$d item in the last %2$d days | Sold %1$d items in the last %2$d days
sv_SE[0]: Sålde %1$d artikel de senaste %2$d dagarna
sv_SE[1]: Sålde %1$d artiklar de senaste %2$d dagarna

en: Number of orders.
sv_SE: Antal beställningar.

en: This is the sum of the 'Shipping total' field within your orders.
sv_SE: Detta är summan från fältet ”Frakt” i dina beställningar.

en: This is the sum of the 'Order total' field within your orders.
sv_SE: Detta är summan av fältet ”Totalt” i dina beställningar.

en: This is the sum of the "Tax rows" shipping tax amount within your orders.
sv_SE: Detta är summan av ”Momsrader” för frakten på dina beställningar.

en: This is the sum of the "Tax rows" tax amount within your orders.
sv_SE: Detta är summan av ”momsrader” på dina beställningar.

en: Number of orders
sv_SE: Antal beställningar

note: translators: %s: total orders
en: %s orders placed
sv_SE: %s beställningar lagda

en: guest orders
sv_SE: gästbeställningar

en: customer orders
sv_SE: kundbeställningar

en: orders | orders
sv_SE[0]: beställningar
sv_SE[1]: beställningar

en: Guest orders
sv_SE: Gästbeställningar

en: Customer orders
sv_SE: Kundbeställningar

en: Link previous orders
sv_SE: Länka tidigare beställningar

en: View orders
sv_SE: Visa beställningar

note: translators: single or plural number of orders
en: %s previous order linked | %s previous orders linked
sv_SE[0]: %s tidigare beställning länkad
sv_SE[1]: %s tidigare beställningar länkade

en: If managing stock, this controls whether or not backorders are allowed. If enabled, stock quantity can go below 0.
sv_SE: Om lager hanteras, bestämmer detta om restnoteringar tillåts eller inte. Om aktiverat kan lagersaldot vara negativt.

en: Last order
sv_SE: Senaste beställningen

en: View order
sv_SE: Visa beställning

en: This is the sum of the order totals after any refunds and including shipping and taxes.
sv_SE: Detta är summan av beställningarna efter eventuella återbetalningar inklusive frakt och moms.

en: This is the sum of the order totals after any refunds and excluding shipping and taxes.
sv_SE: Detta är summan av beställningarna efter eventuella återbetalningar exklusive frakt och moms.

en: Endpoint for the "My account &rarr; View order" page.
sv_SE: Ändpunkt för sidan ”Mitt konto &rarr; Visa beställning”.

en: Product search
sv_SE: Produktsök

en: Menu order
sv_SE: Menysortering

en: To edit this order change the status back to "Pending payment"
sv_SE: Ändra tillbaka statusen till ”Inväntar betalning” för att redigera denna beställning

en: Controls whether or not the product is listed as "in stock" or "out of stock" on the frontend.
sv_SE: Bestämmer om produkten listas som ”i lager” eller ”slut på lagret” i front-end.

en: Insert file URL
sv_SE: Infoga fil-URL

en: Cross-sells are products which you promote in the cart, based on the current product.
sv_SE: Korsförsäljning är produkter som du vill marknadsföra i varukorgen, baserat på aktuell produkt.

en: Add product(s)
sv_SE: Lägg till produkt/produkter

en: Choose coupons&hellip;
sv_SE: Välj rabattkoder …

en: Select categories&hellip;
sv_SE: Välj kategorier …

note: translators: %s: total coupons
en: %s worth of coupons used
sv_SE: %s värde för rabattkoder som använts

en: Parent
sv_SE: Överordnad

en: Same as parent
sv_SE: Samma som för överordnat objekt

en: Toggle &quot;Manage stock&quot;
sv_SE: Slå på/av ”Hantera lager”

note: translators: refund amount
en: You will need to manually issue a refund through your payment gateway after using this.
sv_SE: Du måste göra en återbetalning manuellt via din betalmodul efter att ha använt detta.

en: Tax class.
sv_SE: Momsklass.

en: Tax class
sv_SE: Momsklass

en: Toggle &quot;Enabled&quot;
sv_SE: Slå på/av ”Aktiverad”

en: Upsells
sv_SE: Uppförsäljning

en: Learn more
sv_SE: Lär dig mer

en: new users
sv_SE: nya användare

en: Upload an image
sv_SE: Ladda upp en bild

en: Remove this image
sv_SE: Ta bort denna bild

en: Enable reviews
sv_SE: Aktivera recensioner

en: Enter an optional note to send the customer after purchase.
sv_SE: Ange en valfri notering att skicka kunden efter köp.

en: Product ID.
sv_SE: Produkt-ID.

en: Access expires
sv_SE: Åtkomst löper ut

en: Current page
sv_SE: Nuvarande sida

en: Download expiry
sv_SE: Nedladdning löper ut

en: Delete all variations
sv_SE: Ta bort alla varianter

en: Custom ordering position.
sv_SE: Anpassad sorteringsposition.

en: Product SKU.
sv_SE: Produktens artikelnummer.

en: Increase regular prices (fixed amount or percentage)
sv_SE: Höj ordinarie priser (fast belopp eller procent)

en: Decrease regular prices (fixed amount or percentage)
sv_SE: Sänk ordinarie priser (fast belopp eller procent)

en: Increase sale prices (fixed amount or percentage)
sv_SE: Höj reapriser (fast belopp eller procent)

en: Decrease sale prices (fixed amount or percentage)
sv_SE: Sänk reapriser (fast belopp eller procent)

en: Variation price (required)
sv_SE: Variantpris (obligatoriskt)

en: Sold individually
sv_SE: Säljs styckvis

en: This is the total tax for the rate (shipping tax + product tax).
sv_SE: Detta är den totala momsen för momssatsen (fraktmoms + produktmoms).

en: Enable this option if access is given to a downloadable file upon purchase of a product
sv_SE: Aktivera detta alternativ om åtkomst ges till en nedladdningsbar fil vid köp av en produkt

en: Toggle &quot;Downloadable&quot;
sv_SE: Aktivera/inaktivera ”Nedladdningsbar”

en: Toggle &quot;Virtual&quot;
sv_SE: Aktivera/inaktivera ”Virtuell”

en: Accounts
sv_SE: Konton

en: Rate name
sv_SE: Momssatsnamn

en: Allow
sv_SE: Tillåt

en: Roles successfully reset
sv_SE: Roller återställdes

en: Terms successfully recounted
sv_SE: Termer beräknades på nytt

en: Your changes have been saved.
sv_SE: Dina ändringar har sparats.

en: This tool will clear the product/shop transients cache.
sv_SE: Detta verktyg tömmer transientcache för produkter/butik.

en: Term counts
sv_SE: Antal termer

en: Recount terms
sv_SE: Räkna om termer

en: Capabilities
sv_SE: Behörigheter

en: Reset capabilities
sv_SE: Återställ behörigheter

en: Display type
sv_SE: Visningstyp

en: Products
sv_SE: Produkter

en: Subcategories
sv_SE: Underkategorier

en: Both
sv_SE: Båda

en: Upload/Add image
sv_SE: Ladda upp/lägg till bild

en: Remove image
sv_SE: Ta bort bild

en: Use image
sv_SE: Använd bild

en: Topic
sv_SE: Ämne

en: Thanks :)
sv_SE: Tack :)

en: Thank you for selling with WooCommerce.
sv_SE: Tack för att du säljer med WooCommerce.

en: The CSV is invalid.
sv_SE: Ogiltig CSV-fil.

en: All done!
sv_SE: Genomfört!

en: OR enter path to file:
sv_SE: ELLER ange sökvägen till filen:

en: Delimiter
sv_SE: Avdelare

en: Upload file and import
sv_SE: Ladda upp fil och importera

en: Discount type
sv_SE: Rabattyp

en: No minimum
sv_SE: Inget minimum

en: Exclude products
sv_SE: Exkludera produkter

en: Product categories
sv_SE: Produktkategorier

en: Exclude categories
sv_SE: Exkludera kategorier

en: No categories
sv_SE: Inga kategorier

en: No restrictions
sv_SE: Inga begränsningar

en: Usage limit per user
sv_SE: Användningsbegränsning per kund

en: Coupon code already exists - customers will use the latest coupon with this code.
sv_SE: Rabattkoden finns redan - kunder kommer att använda den senaste rabattkoden med denna kod.

en: Phone
sv_SE: Telefon

note: translators: %s: payment method
en: Payment via %s
sv_SE: Betalning via %s

en: Customer:
sv_SE: Kund:

en: Other
sv_SE: Övrigt

en: Transaction ID
sv_SE: Transaktions-ID

en: No shipping address set.
sv_SE: Leveransadress saknas.

note: translators: file name. translators: %d file count
en: File %d
sv_SE: Fil %d

note: translators: %s: plugin author translators: %s: note author translators: %s: Comment author.
en: by %s
sv_SE: av %s

en: Add
sv_SE: Lägg till

en: Product Type
sv_SE: Produkttyp

en: Inventory
sv_SE: Lagersaldo

en: Linked Products
sv_SE: Länkade produkter

en: Variations
sv_SE: Varianter

en: Advanced
sv_SE: Avancerat

en: Button text
sv_SE: Knapptext

en: Shipping
sv_SE: Frakt

en: This text will be shown on the button linking to the external product.
sv_SE: Denna text visas på knappen som länkar till den externa produkten.

en: Schedule
sv_SE: Schemalägg

en: Add File
sv_SE: Lägg till fil

en: Unlimited
sv_SE: Obegränsad

en: Never
sv_SE: Aldrig

en: Standard product
sv_SE: Standardprodukt

en: Taxable
sv_SE: Momsbelagd

en: Shipping only
sv_SE: Endast frakt

en: Manage stock?
sv_SE: Hantera lager?

en: Do not allow
sv_SE: Tillåt inte

[ctx: posts]
note: translators: %s: count
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Alla <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Alla <span class="count">(%s)</span>

[ctx: placeholder]
en: Buy product
sv_SE: Köp produkt

[ctx: Tax status]
en: None
sv_SE: Ingen

en: Enable cash on delivery
sv_SE: Aktivera betalning vid leverans

en: This tool will clear ALL expired transients from WordPress.
sv_SE: Detta verktyg tömmer samtliga förfallna transienter i WordPress.

en: Thumbnail
sv_SE: Miniatyr

en: Webhook updated successfully.
sv_SE: Webhook uppdaterad.

en: Webhook created successfully.
sv_SE: Webhook skapad.

en: General
sv_SE: Allmänt

en: Limit usage to X items
sv_SE: Begränsa användning till X artiklar

en: Note to customer
sv_SE: Kundmeddelande

en: Stock Keeping Unit
sv_SE: Artikelnr

en: SKU refers to a Stock-keeping unit, a unique identifier for each distinct product and service that can be purchased.
sv_SE: Ett unikt artikelnummer för varje produkt och tjänst som kan köpas.

en: This is the name of the download shown to the customer.
sv_SE: Detta är namnet på nedladdningen som visas för kunden.

en: Enter the number of days before a download link expires, or leave blank.
sv_SE: Ange antalet dagar innan en nedladdningslänk löper ut, eller lämna tomt.

en: Define whether or not the entire product is taxable, or just the cost of shipping it.
sv_SE: Välj om produkten är momsbelagd eller om bara frakten är det.

en: Stock quantity. If this is a variable product this value will be used to control stock for all variations, unless you define stock at variation level.
sv_SE: Lagersaldo. Om denna produkt är en variabel produkt bestämmer detta värde lagersaldot för samtliga varianter om du inte definierar lagersaldo för varje variant.

en: Allow, but notify customer
sv_SE: Tillåt men meddela kund

en: Individual use only
sv_SE: Kan inte kombineras

en: Downloadable files
sv_SE: Nedladdningsbara filer

en: Regenerate download permissions
sv_SE: Återskapa nedladdningsbehörigheter

en: Sale price dates
sv_SE: Datum för reapris

en: Stock qty
sv_SE: Lagersaldo

en: Customer provided note
sv_SE: Kundnotering

en: Customer ID.
sv_SE: Kund-ID.

en: How many times this coupon can be used by an individual user. Uses billing email for guests, and user ID for logged in users.
sv_SE: Hur många gånger den här rabattkoden kan användas av en enskild användare. Använder betalnings-e-postadress för gäster och användar-ID för inloggade användare.

en: Import tax rates
sv_SE: Importera momssatser

en: View tax rates
sv_SE: Visa momssatser

en: Search webhooks
sv_SE: Sök efter webhooks

en: Add webhook
sv_SE: Lägg till webhook

note: translators: %d: count
en: %d webhook permanently deleted. | %d webhooks permanently deleted.
sv_SE[0]: %d webhook raderades permanent.
sv_SE[1]: %d webhooks raderades permanent.

en: Product categories for your store can be managed here. To change the order of categories on the front-end you can drag and drop to sort them. To see more categories listed click the "screen options" link at the top-right of this page.
sv_SE: Produktkategorier för din webbutik kan hanteras här. För att ändra ordning av visningen av kategorierna för kunden kan du dra och släppa för att sortera. För att lista fler kategorier klicka på ”panelinställningar” längst upp på sidan.

en: Expired transients
sv_SE: Förfallna transienter

note: translators: %d: amount of expired transients
en: %d transients rows cleared
sv_SE: %d radtransienter tömdes

en: Product transients cleared
sv_SE: Produkttransienter tömdes

en: Cash on delivery
sv_SE: Betala vid leverans

en: Virtual products are intangible and are not shipped.
sv_SE: Virtuella produkter är immateriella och skickas inte.

en: Next step
sv_SE: Nästa steg

en: You do not have permission to edit Webhooks
sv_SE: Du har inte behörighet att redigera Webhooks

en: Offline Payments
sv_SE: Offline-betalningar

en: You do not have permission to update Webhooks
sv_SE: Du har inte behörighet att uppdatera Webhooks

en: Sorry, there has been an error.
sv_SE: Ett fel har uppstått.

en: This tool will reset the admin, customer and shop_manager roles to default. Use this if your users cannot access all of the WooCommerce admin pages.
sv_SE: Detta verktyg återställer rollerna för administratörer, kunder och butiksägare till standard. Använd detta om användare upplever problem att nå vissa WooCommerce-administrationssidor.

en: Move to Trash
sv_SE: Flytta till papperskorgen

en: The file does not exist, please try again.
sv_SE: Filen finns inte, försök igen.

en: Allow backorders?
sv_SE: Tillåt restnoteringar?

en: Customer notes about the order
sv_SE: Anteckningar från kunden gällande beställningen

en: Add a note for your reference, or add a customer note (the user will be notified).
sv_SE: Lägg till en privat anteckning eller skriv ett kundmeddelande (kunden notifieras).

en: Order Date
sv_SE: Beställningsdatum

en: Order Status
sv_SE: Beställningsstatus

en: Minimum spend
sv_SE: Minsta beställningsbelopp

note: translators: %s: number of orders
en: Drafts <span class="count">(%s)</span> | Drafts <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Utkast <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Utkast <span class="count">(%s)</span>

en: Coupon expiry date
sv_SE: Rabattkodens utgångsdatum

en: Usage restriction
sv_SE: Begränsningar i användning

en: This field allows you to set the minimum spend (subtotal) allowed to use the coupon.
sv_SE: Det här fältet låter dig ange det lägsta inköpsbeloppet (inköpssumma inklusive moms före rabatter och avgifter) som kunden måste handla för när rabattkoden används.

en: Maximum spend
sv_SE: Maximalt inköpsbelopp

en: No maximum
sv_SE: Inget maxbelopp

en: This field allows you to set the maximum spend (subtotal) allowed when using the coupon.
sv_SE: Det här fältet låter dig ange det högsta inköpsbeloppet (inköpssumma före rabatter och avgifter) som kunden får handla för när rabattkoden används.

en: Usage limit per coupon
sv_SE: Begränsning i användning per rabattkod

note: translators: %1$s: callback string, %2$s: error message
en: There was an error calling %1$s: %2$s
sv_SE: Det uppstod ett fel vid anrop av %1$s: %2$s

en: File URL
sv_SE: Fil-URL

en: Product URL
sv_SE: Produkt-URL

en: Enter the external URL to the product.
sv_SE: Ange den externa URL:en till produkten.

en: Delivery URL
sv_SE: Leverans-URL

en: Delete WooCommerce tax rates
sv_SE: Ta bort WooCommerce-momssatser

en: Delete note
sv_SE: Ta bort anteckning

en: Hi there! Upload a CSV file containing tax rates to import the contents into your shop. Choose a .csv file to upload, then click "Upload file and import".
sv_SE: Hej! Ladda upp en CSV-fil med momssatser för att lägga till dessa i din butik. Välj en .csv-fil att ladda upp och klicka sedan ”Ladda upp fil och importera”.

en: Choose a file from your computer:
sv_SE: Välj en fil från din dator:

note: translators: %s: maximum upload size
en: Maximum size: %s
sv_SE: Maximal storlek: %s

en: Search for a product&hellip;
sv_SE: Sök efter en produkt …

en: h
sv_SE: tim

en: There are no notes yet.
sv_SE: Det finns inga anteckningar än.

en: Add note
sv_SE: Lägg till anteckning

en: This is the URL or absolute path to the file which customers will get access to. URLs entered here should already be encoded.
sv_SE: Detta är URL:en eller den absoluta sökvägen till filen som kunderna kommer att få åtkomst till. URL:er som anges här behöver redan vara kodade.

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
sv_SE: Innan du kan ladda upp din importfil behöver du åtgärda följande problem:

en: Choose a tax class for this product. Tax classes are used to apply different tax rates specific to certain types of product.
sv_SE: Välj en momsklass för denna produkt. Momsklasser används för att tillämpa olika momssatser beroende på produkttyper.

en: Check this box if the coupon cannot be used in conjunction with other coupons.
sv_SE: Markera denna ruta om rabattkoden inte får användas tillsammans med andra rabattkoder.

en: Usage limits
sv_SE: Begränsningar i inköpsbelopp för användning

en: Empty Trash
sv_SE: Töm papperskorgen

en: Learn More
sv_SE: Lär dig mer

en: Shipping details
sv_SE: Leveransdetaljer

en: No billing address set.
sv_SE: Ingen faktureringsadress inställd.

en: Billing details
sv_SE: Faktureringsdetaljer

note: translators: %s: date
en: Webhook created on %s
sv_SE: Webhook skapad den %s

[ctx: placeholder]
en: To&hellip;
sv_SE: Till …

[ctx: placeholder]
en: From&hellip;
sv_SE: Från …

en: Private note
sv_SE: Privat anteckning

note: translators: $1: Date created, $2 Time created
en: added on %1$s at %2$s
sv_SE: tillagd den %1$s kl. %2$s

en: Grant access
sv_SE: Bevilja åtkomst

en: Search for a downloadable product&hellip;
sv_SE: Sök efter en nedladdningsbar produkt …

note: translators: Submit button text for filters.
en: Apply
sv_SE: Tillämpa

en: Any category
sv_SE: Valfri kategori

en: Check this box if the coupon should not apply to items on sale. Per-item coupons will only work if the item is not on sale. Per-cart coupons will only work if there are items in the cart that are not on sale.
sv_SE: Kryssa i denna ruta om rabattkoden inte ska gälla för rabatterade artiklar. Rabattkoder för enstaka artikel fungerar då endast om artikeln inte är rabatterad. Rabattkod som tillämpas på varukorgen kommer endast att fungera om det finns artiklar i varukorgen som inte är rabatterade.

note: translators: %s: URL to free shipping document.
en: Check this box if the coupon grants free shipping. A <a href="%s" target="_blank">free shipping method</a> must be enabled in your shipping zone and be set to require "a valid free shipping coupon" (see the "Free Shipping Requires" setting).
sv_SE: Kryssa i denna ruta om rabattkoden ger gratis frakt. Ett <a href="%s" target="_blank">leveranssätt för gratis frakt</a> måste aktiveras i din leveranszon och konfigureras till att kräva ”en giltig rabattkod för gratis frakt” (se inställningen ”Gratis frakt kräver”).

en: The maximum number of individual items this coupon can apply to when using product discounts. Leave blank to apply to all qualifying items in cart.
sv_SE: Det maximala antalet enskilda artiklar som denna rabattkod kan gälla för vid användning av produktrabatter. Lämna tomt om den ska gälla för alla kvalificerade artiklar i varukorgen.

en: Attribute terms can be assigned to products and variations.<br/><br/><b>Note</b>: Deleting a term will remove it from all products and variations to which it has been assigned. Recreating a term will not automatically assign it back to products.
sv_SE: Attributtermer kan tilldelas till produkter och varianter.<br/><br/><b>Observera</b>: Om du tar bort en term tas den bort från alla produkter och varianter som den har tilldelats. Skapar du termen igen kommer den inte automatiskt tilldelas till produkter.

en: Exclude sale items
sv_SE: Exkludera rea-artiklar

en: Load billing address
sv_SE: Hämta faktureringsadress

en: Load shipping address
sv_SE: Hämta leveransadress

en: Downloadable products give access to a file upon purchase.
sv_SE: Nedladdningsbara produkter ger åtkomst till en fil vid köp.

en: Tax rates successfully deleted
sv_SE: Momssatser borttagna

note: translators: %s: callback string
en: There was an error calling %s
sv_SE: Ett fel uppstod vid anrop av %s

en: Clear transients
sv_SE: Rensa transienter

en: This tool will recount product terms - useful when changing your settings in a way which hides products from the catalog.
sv_SE: Detta verktyg räknar om alla produkttermer – användbart när du ändrar inställningar som döljer produkter i katalogen.

en: Address | Addresses
sv_SE[0]: Adress
sv_SE[1]: Adresser

en: Value of the coupon.
sv_SE: Rabattkodens värde.

en: Leave blank for unlimited re-downloads.
sv_SE: Lämna tomt för obegränsad åternedladdning,

en: Allow free shipping
sv_SE: Tillåt gratis frakt

en: How many times this coupon can be used before it is void.
sv_SE: Hur många gånger denna rabattkod kan användas innan den är ogiltig.

en: Docs
sv_SE: Dokument

en: Product Categories
sv_SE: Produktkategorier

en: Product updated.
sv_SE: Produkt uppdaterad.

en: Product saved.
sv_SE: Produkten sparades.

en: Coupon updated.
sv_SE: Rabattkoden uppdaterades.

en: Coupon saved.
sv_SE: Rabattkoden sparades.

en: Coupon submitted.
sv_SE: Rabattkoden skickad.

en: Coupon draft updated.
sv_SE: Utkast av rabattkod uppdaterades.

en: Image
sv_SE: Bild

en: Price
sv_SE: Pris

en: Categories
sv_SE: Kategorier

en: Date
sv_SE: Datum

en: Code
sv_SE: Kod

en: Coupon type
sv_SE: Rabattkodstyp

en: Coupon amount
sv_SE: Rabattkodsbelopp

en: Virtual
sv_SE: Virtuell

en: Downloadable
sv_SE: Nedladdningsbar

en: Yes
sv_SE: Ja

en: No
sv_SE: Nej

en: Restore
sv_SE: Återställ

en: Trash
sv_SE: Papperskorg

en: Preview
sv_SE: Förhandsgranska

en: View
sv_SE: Visa

en: Guest
sv_SE: Gäst

en: Grouped product
sv_SE: Grupperad produkt

en: Variable product
sv_SE: Variabel produkt

en: Simple product
sv_SE: Enkel produkt

en: Show all types
sv_SE: Visa alla typer

en: Search for a customer&hellip;
sv_SE: Sök efter en kund&hellip;

en: Product name
sv_SE: Produktnamn

en: Coupon code
sv_SE: Rabattkod

en: Description (optional)
sv_SE: Beskrivning (valfritt)

en: Search
sv_SE: Sök

en: Hidden
sv_SE: Dold

en: Catalog visibility:
sv_SE: Synlighet i katalog:

en: Cancel
sv_SE: Avbryt

en: First name
sv_SE: Förnamn

en: Last name
sv_SE: Efternamn

en: Company
sv_SE: Företag

en: Postcode
sv_SE: Postnummer

en: Email
sv_SE: E-post

en: Customers
sv_SE: Kunder

en: Low in stock
sv_SE: Lågt lagersaldo

en: Taxes
sv_SE: Moms

en: Taxes by code
sv_SE: Moms efter kod

en: Your settings have been saved.
sv_SE: Dina inställningar har sparats.

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
sv_SE: Ändringar som du genomfört förloras om du lämnar denna sida.

en: Select all
sv_SE: Välj alla

en: Select none
sv_SE: Välj ingen

en: Left
sv_SE: Vänster

en: Right
sv_SE: Höger

en: Left with space
sv_SE: Vänster med mellanrum

en: Right with space
sv_SE: Höger med mellanrum

[ctx: Page title]
en: Cart
sv_SE: Varukorg

en: External/Affiliate product
sv_SE: Extern produkt

note: translators: %s: product count
en: %s product updated. | %s products updated.
sv_SE[0]: %s produkt uppdaterades.
sv_SE[1]: %s produkter uppdaterades.

note: translators: %s: product count
en: %s product not updated, somebody is editing it. | %s products not updated, somebody is editing them.
sv_SE[0]: %s produkt uppdaterades inte, någon annan redigerar den.
sv_SE[1]: %s produkter uppdaterades inte, någon annan redigerar dem.

note: translators: %s: product count
en: %s product moved to the Trash. | %s products moved to the Trash.
sv_SE[0]: %s produkt flyttades till papperskorgen.
sv_SE[1]: %s produkter flyttades till papperskorgen.

note: translators: %s: product count
en: %s product restored from the Trash. | %s products restored from the Trash.
sv_SE[0]: %s produkt återställdes från papperskorgen.
sv_SE[1]: %s produkter återställdes från papperskorgen.

note: translators: %s: coupon count
en: %s coupon updated. | %s coupons updated.
sv_SE[0]: %s rabattkod uppdaterades.
sv_SE[1]: %s rabattkoder uppdaterades.

note: translators: %s: coupon count
en: %s coupon not updated, somebody is editing it. | %s coupons not updated, somebody is editing them.
sv_SE[0]: %s rabattkod uppdaterades inte, någon annan redigerar den.
sv_SE[1]: %s rabattkoder uppdaterades inte, någon annan redigerar dem.

note: translators: %s: coupon count
en: %s coupon moved to the Trash. | %s coupons moved to the Trash.
sv_SE[0]: %s rabattkod flyttades till papperskorgen.
sv_SE[1]: %s rabattkoder flyttades till papperskorgen.

note: translators: %s: coupon count
en: %s coupon restored from the Trash. | %s coupons restored from the Trash.
sv_SE[0]: %s rabattkod återställdes från papperskorgen.
sv_SE[1]: %s rabattkoder återställdes från papperskorgen.

en: Actions
sv_SE: Åtgärder

note: translators: Review date format. See https://www.php.net/manual/datetime.format.php
en: Y/m/d
sv_SE: Y-m-d

en: Processing
sv_SE: Behandlas

en: Sales by date
sv_SE: Försäljning efter datum

en: Sales by category
sv_SE: Försäljning efter kategori

en: Coupons by date
sv_SE: Rabattkoder efter datum

en: Taxes by date
sv_SE: Moms efter datum

en: Payments
sv_SE: Betalningar

en: Ready!
sv_SE: Klart!

en: WooCommerce &rsaquo; Setup Wizard
sv_SE: WooCommerce &rsaquo; Installationsguide

en: Continue
sv_SE: Fortsätt

en: Where is your store based?
sv_SE: Vart ligger din butik?

en: in
sv_SE: tum

en: yd
sv_SE: yard

en: Ship to
sv_SE: Leverans

en: Complete
sv_SE: Färdigbehandlad

en: Decimal separator.
sv_SE: Decimalavgränsare.

en: Thousand separator.
sv_SE: Tusentalsavgränsare.

en: Currency position.
sv_SE: Valutaposition.

[ctx: Page title]
en: My account
sv_SE: Mitt konto

en: Let's go!
sv_SE: Nu kör vi!

en: Page setup
sv_SE: Inställningar för sidor

en: Hard crop?
sv_SE: Hård beskärning?

en: Customer list
sv_SE: Kundlista

note: translators: %s: product url
en: Product draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview product</a>
sv_SE: Produktutkast uppdaterades. <a target="_blank" href="%s">Förhandsgranska produkt</a>

note: translators: %s: product url
en: Product submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview product</a>
sv_SE: Produkten laddades upp. <a target="_blank" href="%s">Förhandsvisa produkt</a>

en: Product description
sv_SE: Produktbeskrivning

en: Billing
sv_SE: Fakturering

note: translators: 1: date 2: product url
en: Product scheduled for: %1$s. <a target="_blank" href="%2$s">Preview product</a>
sv_SE: Produkt schemalagd till: %1$s. <a target="_blank" href="%2$s">Förhandsgranska produkt</a>

en: Most stocked
sv_SE: Högst lagersaldo

note: translators: %s: order count translators: %s: orders count
en: %s order restored from the Trash. | %s orders restored from the Trash.
sv_SE[0]: %s beställning återställdes från papperskorgen.
sv_SE[1]: %s beställningar återställdes från papperskorgen.

note: translators: %s: order count translators: %s: orders count
en: %s order moved to the Trash. | %s orders moved to the Trash.
sv_SE[0]: %s beställning flyttades till papperskorgen.
sv_SE[1]: %s beställningar flyttades till papperskorgen.

note: translators: %s: order count
en: %s order not updated, somebody is editing it. | %s orders not updated, somebody is editing them.
sv_SE[0]: %s beställning uppdaterades inte, någon annan redigerar den.
sv_SE[1]: %s beställningar uppdaterades inte, någon annan redigerar dem.

note: translators: %s: order count
en: %s order updated. | %s orders updated.
sv_SE[0]: %s beställning uppdaterades.
sv_SE[1]: %s beställningar uppdaterades.

en: Order updated.
sv_SE: Beställning uppdaterad.

en: Order submitted.
sv_SE: Beställning skickad.

en: Order draft updated.
sv_SE: Beställningsutkast uppdaterat.

en: Order saved.
sv_SE: Beställning sparad.

[ctx: Page title]
en: Checkout
sv_SE: Kassa

en: Custom field updated.
sv_SE: Anpassat fält uppdaterat.

en: Custom field deleted.
sv_SE: Anpassat fält borttaget.

en: PayPal email address
sv_SE: E-postadress för PayPal

en: Tags
sv_SE: Etiketter

en: Delete permanently
sv_SE: Ta bort permanent

en: Product IDs
sv_SE: Produkt-ID:n

en: Expiry date
sv_SE: Förfallodatum

en: Select a page&hellip;
sv_SE: Välj en sida …

en: lbs
sv_SE: am. pund

en: oz
sv_SE: am. uns

note: translators: %s: order count translators: %s: orders count
en: %s order permanently deleted. | %s orders permanently deleted.
sv_SE[0]: %s beställning togs bort permanent.
sv_SE[1]: %s beställningar togs bort permanent.

en: M j, Y @ G:i
sv_SE: j M Y \k\l. H:i

en: State
sv_SE: Delstat

en: State / County or state code
sv_SE: Delstat/län eller delstatskod

en: State/County
sv_SE: Delstat/län

en: Delete this review permanently
sv_SE: Ta bort denna recension permanent

en: Move this review to the Trash
sv_SE: Flytta denna recension till papperskorgen

en: Restore this review from the Trash
sv_SE: Återställ denna recension från papperskorgen

en: City
sv_SE: Ort

en: Order | Orders
sv_SE[0]: Beställning
sv_SE[1]: Beställningar

en: Order status changed by bulk edit:
sv_SE: Beställningsstatus ändrades genom massredigering:

en: Orders
sv_SE: Beställningar

en: Choose a currency&hellip;
sv_SE: Välj en valuta …

en: Skip this step
sv_SE: Hoppa över detta steg

[ctx: Page title]
en: Shop
sv_SE: Butik

en: Not right now
sv_SE: Inte just nu

en: Sales by product
sv_SE: Försäljning efter produkt

en: Toggle featured
sv_SE: Slå på/av utvalt

en: Order notes
sv_SE: Beställningsanteckningar

en: Total
sv_SE: Totalt

en: Stock
sv_SE: Lager

en: SKU
sv_SE: Artikelnummer

en: Customers vs. guests
sv_SE: Jämför kunder mot gäster

en: Usage / Limit
sv_SE: Användning/gräns

en: The settings of this image size have been disabled because its values are being overwritten by a filter.
sv_SE: Inställningarna för denna bildstorlek har inaktiverats eftersom dess värden skrivs över av ett filter.

en: Purchase
sv_SE: Köp

note: translators: %s: product count
en: %s product permanently deleted. | %s products permanently deleted.
sv_SE[0]: %s produkt togs bort permanent.
sv_SE[1]: %s produkter togs bort permanent.

note: translators: %s: coupon count
en: %s coupon permanently deleted. | %s coupons permanently deleted.
sv_SE[0]: %s rabattkod togs bort permanent.
sv_SE[1]: %s rabattkoder togs bort permanent.

en: Catalog
sv_SE: Katalog

en: Sample
sv_SE: Prov

en: Description
sv_SE: Beskrivning

en: User
sv_SE: Användare

en: Read
sv_SE: Läs

en: Write
sv_SE: Skriv

en: Enter a value
sv_SE: Ange ett värde

en: Enter a value (fixed or %)
sv_SE: Ange ett värde (fast eller %)

en: Last warning, are you sure?
sv_SE: Sista varningen, är du säker?

en: Choose an image
sv_SE: Välj en bild

note: translators: Remove chip.
en: Remove
sv_SE: Ta bort

en: Visible on the product page
sv_SE: Synlig på produktsidan

en: Enter a name for the new attribute term:
sv_SE: Ange ett namn för den nya attributtermen:

en: No customer selected
sv_SE: Ingen kund vald

en: You cannot add the same tax rate twice!
sv_SE: Du kan inte lägga till samma momssats två gånger!

en: Enable Archives?
sv_SE: Aktivera arkiv?

en: Name
sv_SE: Namn

en: Type
sv_SE: Typ

en: Default sort order
sv_SE: Standardsortering

en: Name (numeric)
sv_SE: Namn (numeriskt)

en: Determines the sort order of the terms on the frontend shop product pages. If using custom ordering, you can drag and drop the terms in this attribute.
sv_SE: Bestämmer sorteringsordningen av termerna på butikens produktsidor. Om du använder egen sortering kan du dra-och-släppa termer i detta attribut.

en: Update
sv_SE: Uppdatera

en: Attributes
sv_SE: Attribut

en: Terms
sv_SE: Villkor

en: Configure terms
sv_SE: Konfigurera termer

en: There are no product reviews yet.
sv_SE: Det finns inga produktrecensioner ännu.

en: Duplicate
sv_SE: Duplicera

en: Copy to a new draft
sv_SE: Kopiera till nytt utkast

en: No product to duplicate has been supplied!
sv_SE: Ingen produkt att duplicera har valts!

en: Reports
sv_SE: Rapporter

en: Edit
sv_SE: Redigera

en: Coupons
sv_SE: Rabattkoder

en: For more information:
sv_SE: För mer information:

en: About WooCommerce
sv_SE: Om WooCommerce

en: Import <strong>tax rates</strong> to your store via a csv file.
sv_SE: Importera <strong>momssatser</strong> till din butik via en CSV-fil.

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Rating
sv_SE: Betyg

en: Reviews
sv_SE: Recensioner

en: Product category base
sv_SE: Bassökväg för produktkategorier

en: Product attribute base
sv_SE: Bassökväg för produktattribut

en: Default
sv_SE: Standard

en: Shop base
sv_SE: Bassökväg för butiken

en: Shop base with category
sv_SE: Bassökväg för butik med kategori

en: In stock
sv_SE: I lager

en: Out of stock
sv_SE: Slut i lager

en: Fee
sv_SE: Avgift

[ctx: enhanced select]
en: Loading failed
sv_SE: Laddning misslyckades

[ctx: slug]
en: product-category
sv_SE: produkt-kategori

[ctx: slug]
en: product
sv_SE: produkt

[ctx: default-slug]
en: shop
sv_SE: butik

[ctx: default-slug]
en: product
sv_SE: produkt

en: American Samoa
sv_SE: Amerikanska Samoa

en: Northern Mariana Islands
sv_SE: Norra Marianaöarna

en: Free!
sv_SE: Gratis!

en: Discount:
sv_SE: Rabatt:

en: Shipping:
sv_SE: Frakt:

en: Total:
sv_SE: Totalt:

en: Read more
sv_SE: Läs mer

en: (can be backordered)
sv_SE: (kan restnoteras)

note: translators: %s: stock amount
en: %s in stock
sv_SE: %s i lager

note: translators: %s: average rating translators: %s: rating translators: %s: Rating. translators: %s is referring to the average rating value translators: %s is the rating value wrapped in HTML strong tags.
en: Rated %s out of 5
sv_SE: Betygsatt %s av 5

[ctx: min_price]
en: From:
sv_SE: Från:

en: Backordered
sv_SE: Restnoterad

en: Subtotal:
sv_SE: Delsumma:

[ctx: enhanced select]
en: You can only select 1 item
sv_SE: Du kan endast välja 1 artikel

en: Permissions
sv_SE: Behörigheter

en: Revoke
sv_SE: Återkalla

en: Unknown
sv_SE: Okänt

en: Set variation image
sv_SE: Välj bild för variant

en: Save changes before changing page?
sv_SE: Vill du spara ändringar innan du byter sida?

en: %qty% variations
sv_SE: %qty% varianter

en: Remove this item meta?
sv_SE: Ta bort artikelns metadata?

en: Used for variations
sv_SE: Används för varianter

en: Featured
sv_SE: Utvald

en: Attribute updated successfully
sv_SE: Attribut uppdaterades

en: Name for the attribute (shown on the front-end).
sv_SE: Namn för attribut (visas i butiken).

en: Order by
sv_SE: Sortera efter

en: No attributes currently exist.
sv_SE: Det finns inga attribut.

en: Delete
sv_SE: Ta bort

en: Copy billing information to shipping information? This will remove any currently entered shipping information.
sv_SE: Kopiera faktureringsuppgifter till leveransuppgifter? Detta kommer att ta bort befintliga leveransuppgifter.

en: Load the customer's billing information? This will remove any currently entered billing information.
sv_SE: Hämta kundens faktureringsuppgifter? Detta kommer att ta bort befintliga faktureringsuppgifter.

en: Load the customer's shipping information? This will remove any currently entered shipping information.
sv_SE: Hämta kundens leveransuppgifter? Detta kommer att ta bort befintliga leveransuppgifter.

en: Are you sure you wish to process this refund? This action cannot be undone.
sv_SE: Är du säker på att du vill genomföra denna återbetalning? Detta går inte att ångra.

en: Are you sure you wish to delete this refund? This action cannot be undone.
sv_SE: Är du säker på att du vill radera denna återbetalning? Detta går inte att ångra.

en: Are you sure you wish to delete this tax column? This action cannot be undone.
sv_SE: Är du säker på att du vill radera denna momskolumn? Detta går inte att ångra.

note: translators: 1: old order status 2: new order status
en: Order status changed from %1$s to %2$s.
sv_SE: Beställningsstatus ändrad från %1$s till %2$s.

en: Visit Store
sv_SE: Besök butik

en: Email Settings
sv_SE: E-postinställningar

note: translators: %s: stock amount
en: Only %s left in stock
sv_SE: Endast %s kvar i lager

en: Custom base
sv_SE: Anpassad bassökväg

en: Coupon data
sv_SE: Rabattkodsuppgifter

en: Downloadable product permissions
sv_SE: Behörigheter för nedladdningsbar produkt

en: %s items
sv_SE: %s artiklar

en: Product gallery
sv_SE: Produktgalleri

en: Product short description
sv_SE: Kort produktbeskrivning

en: Add to menu
sv_SE: Lägg till i menyn

en: WooCommerce endpoints
sv_SE: WooCommerce-ändpunkter

en: WooCommerce settings
sv_SE: WooCommerce-inställningar

en: Sales reports
sv_SE: Försäljningsrapporter

en: WooCommerce tax rates (CSV)
sv_SE: WooCommerce-momssatser (CSV)

en: WordPress.org project
sv_SE: WordPress.org-projekt

note: translators: %s: Documentation URL
en: Should you need help understanding, using, or extending WooCommerce, <a href="%s">please read our documentation</a>. You will find all kinds of resources including snippets, tutorials and much more.
sv_SE: Om du behöver hjälp med att förstå, använda eller utöka WooCommerce ber vi dig läsa <a href="%s">vår dokumentation</a>. Här kommer du att hitta alla typer av resurser inklusive kodsnuttar, självstudier och mycket annat.

en: Local pickup
sv_SE: Hämta själv

en: Local delivery
sv_SE: Lokal leverans

note: translators: %s: product id
en: Product creation failed, could not find original product: %s
sv_SE: Kunde inte skapa produkt, hittade inte den ursprungliga produkten: %s

note: translators: 1: top seller product title 2: top seller quantity
en: %1$s top seller this month (sold %2$d)
sv_SE: %1$s sålde mest denna månad (%2$d st)

en: WooCommerce status
sv_SE: WooCommerce-status

en: Add attribute
sv_SE: Lägg till attribut

en: Add new attribute
sv_SE: Lägg till nytt attribut

en: Edit attribute
sv_SE: Redigera attribut

en: Search key
sv_SE: Sök nyckel

en: Add key
sv_SE: Lägg till nyckel

en: Revoke API key
sv_SE: Återkalla API-nyckel

en: API key
sv_SE: API-nyckel

en: Last access
sv_SE: Senaste åtkomst

en: Consumer key ending in
sv_SE: Kundnyckel slutar på

en: Card code
sv_SE: Kreditkortskod

en: Official extensions
sv_SE: Officiella utökningar

en: Enter a custom base to use. A base must be set or WordPress will use default instead.
sv_SE: Ange en anpassad bas att använda. En bas måste anges eller annars använder WordPress standard istället.

en: WooCommerce Recent Reviews
sv_SE: WooCommerce senaste recensioner

en: Please select some items.
sv_SE: Välj några artiklar.

en: Please enter in a value less than the regular price.
sv_SE: Ange ett värde som är lägre än ordinarie pris.

en: Please enter in country code with two capital letters.
sv_SE: Ange en landskod med två versala bokstäver.

[ctx: enhanced select]
en: Please delete %qty% characters
sv_SE: Ta bort %qty% tecken

[ctx: enhanced select]
en: Please delete 1 character
sv_SE: Ta bort 1 tecken

[ctx: enhanced select]
en: Please enter %qty% or more characters
sv_SE: Ange %qty% eller fler tecken

[ctx: enhanced select]
en: Please enter 1 or more characters
sv_SE: Ange 1 eller fler tecken

en: Action failed. Please refresh the page and retry.
sv_SE: Åtgärd misslyckades. Uppdatera sidan och försök igen.

note: translators: %s: slug being validated translators: %s: attribute slug
en: Slug "%s" is already in use. Change it, please.
sv_SE: Slug ”%s” används redan. Ändra den.

note: translators: %s: slug being validated translators: %s: attribute slug
en: Slug "%s" is too long (28 characters max). Shorten it, please.
sv_SE: Slug ”%s” är för lång (max 28 tecken). Gör den kortare.

en: Before asking for help, we recommend checking the system status page to identify any problems with your configuration.
sv_SE: Innan du ber om hjälp så rekommenderar vi att du kolla systemstatussidan för att försöka identifiera problem med din konfiguration.

[ctx: Admin menu name]
en: Orders
sv_SE: Beställningar

note: translators: %s: order count
en: <strong>%s order</strong> on-hold | <strong>%s orders</strong> on-hold
sv_SE[0]: <strong>%s beställning</strong> pausad
sv_SE[1]: <strong>%s beställningar</strong> pausade

note: translators: %s: order count
en: <strong>%s order</strong> awaiting processing | <strong>%s orders</strong> awaiting processing
sv_SE[0]: <strong>%s beställning</strong> ska behandlas
sv_SE[1]: <strong>%s beställningar</strong> ska behandlas

en: Could not grant access - the user may already have permission for this file or billing email is not set. Ensure the billing email is set, and the order has been saved.
sv_SE: Kunde inte ge tillgång - användaren kanske redan har tillgång till den här filen eller så är e-post för fakturering inte vald. Kontrollera att e-postadress för fakturering är vald och att beställningen har sparats.

en: Available on backorder
sv_SE: Kan restnoteras

en: Note: Permissions for order items will automatically be granted when the order status changes to processing/completed.
sv_SE: Obs: Behörigheten för produkter kommer att beviljas automatiskt när beställningsstatus ändras till behandlas/färdigbehandlad.

en: Shipping settings
sv_SE: Fraktinställningar

note: translators: %s: slug being validated translators: %s: attribute slug
en: Slug "%s" is not allowed because it is a reserved term. Change it, please.
sv_SE: Slug ”%s” är inte tillåten eftersom det är en reserverad term. Ändra det.

en: Unique slug/reference for the attribute; must be no more than 28 characters.
sv_SE: Unik permalänk (slug)/referens för detta attribut. Högst 28 tecken.

en: Payment method:
sv_SE: Betalningsmetod:

en: Custom ordering
sv_SE: Anpassad sortering

en: Variation menu order (determines position in the list of variations)
sv_SE: Menysortering för variant (bestämmer position i listan av varianter)

en: Are you sure you want to remove this variation?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort denna variant?

en: Make a duplicate from this product
sv_SE: Skapa en dubblett från denna produkt

en: Found a bug?
sv_SE: Hittat ett fel?

en: Report a bug
sv_SE: Rapportera ett fel

[ctx: slug]
en: product-tag
sv_SE: produktetikett

en: Product tag base
sv_SE: Bassökväg för produktetiketter

en: Value(s)
sv_SE: Värde/värden

en: Read/Write
sv_SE: Läs/skriv

en: Select an option&hellip;
sv_SE: Välj ett alternativ …

en: WooCommerce Tax
sv_SE: WooCommerce moms

en: Sale start date (YYYY-MM-DD format or leave blank)
sv_SE: Rea startdatum (format YYYY-MM-DD eller lämna tomt)

en: Sale end date (YYYY-MM-DD format or leave blank)
sv_SE: Rea slutdatum (format YYYY-MM-DD eller lämna tomt)

en: GitHub project
sv_SE: GitHub-projekt

note: translators: 1: GitHub issues URL 2: GitHub contribution guide URL 3: System status report URL
en: If you find a bug within WooCommerce core you can create a ticket via <a href="%1$s">GitHub issues</a>. Ensure you read the <a href="%2$s">contribution guide</a> prior to submitting your report. To help us solve your issue, please be as descriptive as possible and include your <a href="%3$s">system status report</a>.
sv_SE: Om du hittar en bugg i WooCommerce-kärnprogrammet kan du skapa ett ärende via <a href="%1$s">GitHub-ärenden</a>. Se till att du har läst <a href="%2$s">bidragsguiden</a> innan du skickar din rapport. För att hjälpa oss att lösa ditt problem, beskriv det så ingående som möjligt och inkludera din <a href="%3$s">systemstatusrapport</a>.

note: translators: 1: current item count translators: %d: downloads count
en: Download %d
sv_SE: Ladda ner %d

note: translators: 1: current item count translators: %d: downloads count
en: Download | Downloads
sv_SE[0]: Nedladdning
sv_SE[1]: Nedladdningar

en: Click to toggle
sv_SE: Klicka för att slå på/av

en: Product data
sv_SE: Produktdata

[ctx: enhanced select]
en: Searching&hellip;
sv_SE: Söker …

[ctx: enhanced select]
en: Loading more results&hellip;
sv_SE: Laddar in fler resultat …

en: Armed Forces (AP)
sv_SE: USA:s försvarsmakt (AP)

en: Armed Forces (AE)
sv_SE: USA:s försvarsmakt (AE)

en: Product | Products
sv_SE[0]: Produkt
sv_SE[1]: Produkter

en: Add to cart
sv_SE: Lägg till i varukorg

en: Free Shipping
sv_SE: Gratis frakt

en: Term ID
sv_SE: Term-ID

[ctx: enhanced select]
en: No matches found
sv_SE: Inga matchningar hittades

en: View/Edit
sv_SE: Visa/redigera

en: Card number
sv_SE: Kortnummer

en: Error: non-existing attribute ID.
sv_SE: Fel: attribut-ID finns inte.

en: Enable this if you want this attribute to have product archives in your store.
sv_SE: Aktivera detta om du vill att detta attribut ska ha produktarkiv i din butik.

en: Are you sure you want to delete all variations? This cannot be undone.
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort alla varianter? Det går inte att ångra.

en: Enter some text, or some attributes by pipe (|) separating values.
sv_SE: Ange lite text eller vissa attribut med lodstreck (|) för att avgränsa värden.

en: Are you sure you want to delete this attribute?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort detta attribut?

note: translators: %s: order count
en: <strong>%s product</strong> low in stock | <strong>%s products</strong> low in stock
sv_SE[0]: <strong>%s produkt</strong> har lågt lagersaldo
sv_SE[1]: <strong>%s produkter</strong> har lågt lagersaldo

note: translators: %s: order count
en: <strong>%s product</strong> out of stock | <strong>%s products</strong> out of stock
sv_SE[0]: <strong>%s produkt</strong> är slut i lager
sv_SE[1]: <strong>%s produkter</strong> är slut i lager

en: Are you sure you want to revoke access to this download?
sv_SE: Är du säker på att du vill återkalla åtkomsten till denna nedladdning?

note: Translators: %s order type name.
en: %s actions
sv_SE: Åtgärder för %s

note: Translators: %s order type name.
en: %s notes
sv_SE: Anteckningar för %s

en: Expiry (MM/YY)
sv_SE: Gäller till (MM/ÅÅ)

en: MM / YY
sv_SE: MM/ÅÅ

note: translators: %d: Number of variations
en: Do you want to generate all variations? This will create a new variation for each and every possible combination of variation attributes (max %d per run).
sv_SE: Vill du generera alla variationer? Detta kommer att skapa en ny variation för varje möjlig kombination av variationsattribut (max %d per körning).

en: 1 variation added
sv_SE: 1 variation har lagts till

en: Official themes
sv_SE: Officiella teman

note: translators: %s: price decimal separator
en: Please enter a value with one monetary decimal point (%s) without thousand separators and currency symbols.
sv_SE: Ange ett värde med en monetär decimalavgränsare (%s), utan tusentalsavgränsare och valutasymboler.

[ctx: enhanced select]
en: You can only select %qty% items
sv_SE: Du kan endast välja %qty% objekt

en: California
sv_SE: Kalifornien

en: Dinagat Islands
sv_SE: Dinagatöarna

en: Eastern Samar
sv_SE: Östra Samar

en: Northern Samar
sv_SE: Norra Samar

en: South Cotabato
sv_SE: Södra Cotabato

en: Southern Leyte
sv_SE: Södra Leyte

en: Armed Forces (AA)
sv_SE: USA:s försvarsmakt (AA)

en: Alagoas
sv_SE: Alagoas (Brasilien)

en: Amazonas
sv_SE: Amazonas regnskog

en: Distrito Federal
sv_SE: Brasiliens federala distrikt

en: Newfoundland and Labrador
sv_SE: Newfoundland och Labrador

en: Hong Kong Island
sv_SE: Hongkongön

en: Telangana
sv_SE: Talengana

en: Dadra and Nagar Haveli
sv_SE: Dadar och Nagar Haveli

en: Andaman and Nicobar Islands
sv_SE: Andamanerna och Nikobarerna

en: Daman and Diu
sv_SE: Daman och Diu

en: Jammu and Kashmir
sv_SE: Jammu och Kashmir

en: Tehran (تهران)
sv_SE: Teheran (تهران)

en: Albania
sv_SE: Albanien

en: Algeria
sv_SE: Algeriet

en: Antarctica
sv_SE: Antarktis

en: Antigua and Barbuda
sv_SE: Antigua och Barbuda

en: Armenia
sv_SE: Armenien

en: Australia
sv_SE: Australien

en: Austria
sv_SE: Österrike

en: Belgium
sv_SE: Belgien

en: Bonaire, Saint Eustatius and Saba
sv_SE: Bonaire, Saint Eustatius och Saba

en: Brazil
sv_SE: Brasilien

en: Bulgaria
sv_SE: Bulgarien

en: Cambodia
sv_SE: Kambodja

en: Cameroon
sv_SE: Kamerun

en: Canada
sv_SE: Kanada

en: Cayman Islands
sv_SE: Caymanöarna

en: Central African Republic
sv_SE: Centralafrikanska republiken

en: China
sv_SE: Kina

en: Christmas Island
sv_SE: Julön

en: Cocos (Keeling) Islands
sv_SE: Kokosöarna (Keeling)

en: Congo (Brazzaville)
sv_SE: Kongo (Brazzaville)

en: Congo (Kinshasa)
sv_SE: Kongo (Kinshasa)

en: Cook Islands
sv_SE: Cooköarna

en: Croatia
sv_SE: Kroatien

en: Cuba
sv_SE: Kuba

en: Cyprus
sv_SE: Cypern

en: Czech Republic
sv_SE: Tjeckien

en: Denmark
sv_SE: Danmark

en: Dominican Republic
sv_SE: Dominikanska Republiken

en: Egypt
sv_SE: Egypten

en: Estonia
sv_SE: Estland

en: Ethiopia
sv_SE: Etiopien

en: Falkland Islands
sv_SE: Falklandsöarna

en: Faroe Islands
sv_SE: Faroeöarna

en: France
sv_SE: Frankrike

en: French Guiana
sv_SE: Franska Guiana

en: French Polynesia
sv_SE: Franska polynesien

en: Georgia
sv_SE: Georgien

en: Germany
sv_SE: Tyskland

en: Greece
sv_SE: Grekland

en: Greenland
sv_SE: Grönland

en: Heard Island and McDonald Islands
sv_SE: Heard Island och McDonald Islands

en: Hungary
sv_SE: Ungern

en: Iceland
sv_SE: Island

en: India
sv_SE: Indien

en: Indonesia
sv_SE: Indonesien

en: Iraq
sv_SE: Irak

en: Italy
sv_SE: Italien

en: Ivory Coast
sv_SE: Elfenbenskusten

en: Jordan
sv_SE: Jordanien

en: Latvia
sv_SE: Lettland

en: Lebanon
sv_SE: Libanon

en: Libya
sv_SE: Libyen

en: Lithuania
sv_SE: Litauen

en: Luxembourg
sv_SE: Luxemburg

en: Madagascar
sv_SE: Madagaskar

en: Maldives
sv_SE: Maldiverna

en: Mauritania
sv_SE: Mauritanien

en: Micronesia
sv_SE: Mikronesien

en: Moldova
sv_SE: Moldavien

en: Morocco
sv_SE: Marocco

en: Netherlands
sv_SE: Nederländerna

en: New Zealand
sv_SE: Nya Zeeland

en: North Korea
sv_SE: Nordkorea

en: Norway
sv_SE: Norge

en: Palestinian Territory
sv_SE: Palestinska territoriet

en: Philippines
sv_SE: Filippinerna

en: Poland
sv_SE: Polen

en: Romania
sv_SE: Rumänien

en: Russia
sv_SE: Ryssland

en: Saint Helena
sv_SE: Sankt Helena

en: Saint Kitts and Nevis
sv_SE: Saint Kitts och Nevis

en: Saint Martin (French part)
sv_SE: Saint Martin (Franska delen)

en: Saint Pierre and Miquelon
sv_SE: Saint Pierre och Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
sv_SE: Saint Vincent och Grenadinerna

en: Saudi Arabia
sv_SE: Saudi Arabien

en: Serbia
sv_SE: Serbien

en: Seychelles
sv_SE: Seychellerna

en: Slovakia
sv_SE: Slovakien

en: Slovenia
sv_SE: Slovenien

en: South Africa
sv_SE: Sydafrika

en: South Georgia/Sandwich Islands
sv_SE: Sydgeorgien och Sydsandwichöarna

en: South Korea
sv_SE: Sydkorea

en: Spain
sv_SE: Spanien

en: Suriname
sv_SE: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
sv_SE: Svalbard och Jan Mayen

en: Sweden
sv_SE: Sverige

en: Switzerland
sv_SE: Schweiz

en: Syria
sv_SE: Syrien

en: Trinidad and Tobago
sv_SE: Trinidad och Tobago

en: Tunisia
sv_SE: Tunisien

en: Turks and Caicos Islands
sv_SE: Turks- och Caicosöarna

en: Ukraine
sv_SE: Ukraina

en: United Arab Emirates
sv_SE: Förenade Arabemiraten

en: United Kingdom (UK)
sv_SE: Storbritannien (UK)

en: United States (US)
sv_SE: USA (US)

en: Uzbekistan
sv_SE: Usbekistan

en: Vatican
sv_SE: Vatikanstaten

en: Wallis and Futuna
sv_SE: Wallis och Futuna

en: South Australia
sv_SE: Sydaustralien

en: Cumilla
sv_SE: Comilla

en: Bogura
sv_SE: Bogra

en: Barishal
sv_SE: Barisal

en: Azerbaijan
sv_SE: Azerbajdzjan

en: Chad
sv_SE: Tchad

en: Comoros
sv_SE: Komorerna

en: Equatorial Guinea
sv_SE: Ekvatorialguinea

en: French Southern Territories
sv_SE: Franska sydterritorierna

en: Kazakhstan
sv_SE: Kazakstan

en: Kyrgyzstan
sv_SE: Kirgizistan

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe
sv_SE: S&atilde;o Tom&eacute; och Pr&iacute;ncipe

en: Bouvet Island
sv_SE: Bouvetön

en: British Indian Ocean Territory
sv_SE: Brittiska territoriet i Indiska oceanen

en: Marshall Islands
sv_SE: Marshallöarna

en: Mexico
sv_SE: Mexiko

en: Mongolia
sv_SE: Mongoliet

en: Norfolk Island
sv_SE: Norfolkön

en: Papua New Guinea
sv_SE: Papua Nya Guinea

en: Saint Martin (Dutch part)
sv_SE: Saint Martin (nederländska delen)

en: Solomon Islands
sv_SE: Solomonöarna

en: Tajikistan
sv_SE: Tadzjikistan

en: Western Sahara
sv_SE: Västsahara

en: Yemen
sv_SE: Jemen

en: Cape Verde
sv_SE: Kap Verde

en: Bosnia and Herzegovina
sv_SE: Bosnien och Herzegovina

en: New Caledonia
sv_SE: Nya Kaledonien
