Plugins - Rank Math SEO – AI SEO Tools to Dominate SEO Rankings - Stable (latest - en to sv_SE translation catalogue (1494 entries)

en:  Remove parent slugs
sv_SE:  Ta bort slug/slugar för överordnade objekt

en:  To
sv_SE:  till

en: %1$d collation changed to %2$s. | %1$d collations changed to %2$s.
sv_SE[0]: %1$d kollationering har ändrats till %2$s.
sv_SE[1]: %1$d kollationeringar har ändrats till %2$s.

en: %1$s and %2$s
sv_SE: %1$s och %2$s

en: %1$s, %2$s and %3$s
sv_SE: %1$s, %2$s och %3$s

en: %1$s: Old %2$s -> New %3$s | Changelog: %4$s
sv_SE: %1$s: Gammal %2$s -> Ny %3$s | Ändringslogg: %4$s

en: %d Rank Math transient cleared. | %d Rank Math transients cleared.
sv_SE[0]: %d Rank Math-transient har rensats.
sv_SE[1]: %d Rank Math-transienter har rensats.

en: %d day | %d days
sv_SE[0]: %d dag
sv_SE[1]: %d dagar

en: %d hour | %d hours
sv_SE[0]: %d timme
sv_SE[1]: %d timmar

en: %d log(s) deleted.
sv_SE: %d logg/loggar har tagits bort.

en: %d minute | %d minutes
sv_SE[0]: %d minut
sv_SE[1]: %d minuter

en: %d redirection(s) successfully deleted.
sv_SE: %d omdirigering/omdirigeringar har tagits bort.

en: %s Advanced Robots Meta
sv_SE: Avancerad robotmeta för %s

en: %s Archive Description
sv_SE: Beskrivning för %s-arkiv

en: %s Archive Descriptions
sv_SE: Beskrivningar för %s-arkiv

en: %s Archive Title
sv_SE: Rubrik för %s-arkiv

en: %s Archive Titles
sv_SE: Rubriker för %s-arkiv

en: %s Archives Advanced Robots Meta
sv_SE: Avancerad robotmeta för %s-arkiv

en: %s Archives Robots Meta
sv_SE: Robotmeta för %s-arkiv

en: %s Description
sv_SE: Beskrivning av %s

en: %s Robots Meta
sv_SE: Robotmeta för %s

en: %s Title
sv_SE: Rubrik för %s

en: %s ago
sv_SE: %s sedan

en: %s archives
sv_SE: %s-arkiv

en: %s day | %s days
sv_SE[0]: %s dag
sv_SE[1]: %s dagar

en: %s hour | %s hours
sv_SE[0]: %s timme
sv_SE[1]: %s timmar

en: %s minute | %s minutes
sv_SE[0]: %s minut
sv_SE[1]: %s minuter

en: %s month | %s months
sv_SE[0]: %s månad
sv_SE[1]: %s månader

en: %s page submitted to IndexNow. | %s pages submitted to IndexNow.
sv_SE[0]: %s sida skickades in till IndexNow.
sv_SE[1]: %s sidor skickades in till IndexNow.

en: %s second | %s seconds
sv_SE[0]: %s sekund
sv_SE[1]: %s sekunder

en: %s week | %s weeks
sv_SE[0]: %s vecka
sv_SE[1]: %s veckor

en: %s year | %s years
sv_SE[0]: %s år
sv_SE[1]: %s år

en: &raquo; Redirect this page
sv_SE: &raquo; Omdirigera denna sida

en: (No Description)
sv_SE: (Ingen beskrivning)

en: (No Title)
sv_SE: (Ingen rubrik)

en: (no title)
sv_SE: (ingen rubrik)

en: (none)
sv_SE: (ingen)

en: (opens in a new window)
sv_SE: (öppnas i ett nytt fönster)

en: .htaccess file is not writable.
sv_SE: Filen .htaccess är inte skrivbar.

en: .htaccess file not found.
sv_SE: .htaccess-fil hittades inte.

en: .htaccess file updated successfully.
sv_SE: Filen .htaccess har uppdaterats.

en: 11-50 Positions
sv_SE: 11–50 positioner

en: 24/7 Support
sv_SE: Support dygnet runt

en: 24x7 Premium Support
sv_SE: Premiumsupport dygnet runt alla dagar

en: 301 Permanent Move
sv_SE: 301 Permanent flytt

en: 302 Temporary Move
sv_SE: 302 Tillfällig flytt

en: 307 Temporary Redirect
sv_SE: 307 Tillfällig omdirigering

en: 4-10 Positions
sv_SE: 4–10 positioner

en: 404 Error: page not found
sv_SE: 404-fel: sidan hittades inte

en: 404 Log successfully deleted.
sv_SE: 404-logg har tagits bort.

en: 404 Monitor
sv_SE: 404-övervakning

en: 404 Monitor Log
sv_SE: Logg för 404-övervakning

en: 404 Monitor Settings
sv_SE: Inställningar för 404-övervakning

en: 404 Title
sv_SE: 404-rubrik

en: 404 label
sv_SE: 404-etikett

en: 410 Content Deleted
sv_SE: 410 Innehåll borttaget

en: 451 Content Unavailable for Legal Reasons
sv_SE: 451 Innehåll otillgängligt av juridiska skäl

en: <strong>API Error:</strong> %s
sv_SE: <strong>API-fel:</strong> %s

en: <strong>Delete</strong> permanently removes the redirection.
sv_SE: <strong>Ta bort</strong> tar permanent bort omdirigeringen.

en: <strong>Min Size: 112Χ112px</strong>.<br /> A squared image is preferred by the search engines.
sv_SE: <strong>Minsta storlek: 112Χ112 px</strong>.<br /> Sökmotorerna föredrar kvadratiska bilder.

en: <strong>SEO Notice</strong>: Your site is set to No Index and will not appear in search engines. You can change the Search engine visibility <a href="%1$s">from here</a>.
sv_SE: <strong>SEO-upplysning</strong>: Din webbplats är inställd på att inte indexeras och kommer inte att visas i sökmotorer. Du kan ändra synligheten i sökmotorer <a href="%1$s">här</a>.

en: A link to the archive for the post author, with the authors name as anchor text.
sv_SE: En länk till författararkivet för inläggets författare, med författarens namn som länktext.

en: A link to the post, with the title as anchor text.
sv_SE: En länk till inlägget, med rubriken som ankartext.

en: A link to your site, with your site's name and description as anchor text.
sv_SE: En länk till din webbplats, med ditt webbplatsnamn och beskrivning som ankartext.

en: A link to your site, with your site's name as anchor text.
sv_SE: En länk till din webbplats, med ditt webbplatsnamn som ankartext.

en: AI Tools
sv_SE: AI-verktyg

en: AIOSEO Block Converter
sv_SE: Blockomvandlare för AIOSEO

en: AMP plugin
sv_SE: AMP-tillägg

en: API Key
sv_SE: API-nyckel

en: API Key Location
sv_SE: Plats för API-nyckel

en: About Page
sv_SE: Om sidan

en: Above & Below Content
sv_SE: Över och under innehåll

en: Above Content
sv_SE: Över innehåll

en: Accepted
sv_SE: Accepterad

en: Access Time
sv_SE: Tid för åtkomst

en: Account
sv_SE: Konto

en: Action not allowed.
sv_SE: Åtgärd inte tillåten.

en: Action to perform
sv_SE: Åtgärd att utföra

en: Activate
sv_SE: Aktivera

en: Active
sv_SE: Aktiv

en: Active modules
sv_SE: Aktiva moduler

en: Activists
sv_SE: Aktivister

en: Add
sv_SE: Lägg till

en: Add <code>rel="nofollow"</code>
sv_SE: Lägg till <code>rel="nofollow"</code>

en: Add <code>rel="sponsored"</code>
sv_SE: Lägg till <code>rel="sponsored"</code>

en: Add Link
sv_SE: Lägg till länk

en: Add New
sv_SE: Lägg till ny

en: Add SEO Controls
sv_SE: Lägg till SEO-kontroller

en: Add SEO meta and OpenGraph details to your homepage. %s.
sv_SE: Lägg till SEO-meta och OpenGraph-detaljer till din startsida. %s.

en: Add another
sv_SE: Lägg till en till

en: Add content after each post in your site feeds.
sv_SE: Lägg till innehåll efter varje inlägg i dina webbplatsflöden.

en: Add content before each post in your site feeds.
sv_SE: Lägg till innehåll före varje inlägg i dina webbplatsflöden.

en: Add missing ALT attributes
sv_SE: Lägg till saknade ALT-attribut

en: Add missing TITLE attributes
sv_SE: Lägg till saknade RUBRIK-attribut

en: Add number
sv_SE: Lägg till nummer

en: Add social account information to your website's Schema and Open Graph. %s.
sv_SE: Lägg till information om profiler i sociala nätverk för din webbplats schema och Open Graph. %s.

en: Add time
sv_SE: Lägg till tid

en: Additional Info
sv_SE: Ytterligare information

en: Additional Profiles
sv_SE: Ytterligare profiler

en: Additional Profiles to add in the <code>sameAs</code> Schema property.
sv_SE: Fler profiler kan läggas till via schemaegenskapen <code>sameAs</code>.

en: Additional profile URLs
sv_SE: Ytterligare profil-URL:er

en: Address
sv_SE: Adress

en: Address Format
sv_SE: Adressformat

en: Address:
sv_SE: Adress:

en: Advanced
sv_SE: Avancerat

en: Advanced Mode
sv_SE: Avancerat läge

en: Advanced Robots Meta
sv_SE: Avancerad robotmeta

en: Advanced Schema, Analytics and much more...
sv_SE: Avancerat schema, analyser och mycket mer …

en: Affiliate Program
sv_SE: Affiliate-program

en: Algeria
sv_SE: Algeriet

en: All
sv_SE: Alla

en: All published posts have focus keywords set.
sv_SE: Alla publicerade inlägg har angivna fokusnyckelord.

en: Alphabetical
sv_SE: Alfabetiskt

en: Alt attribute format
sv_SE: Attributformat för alt-tagg

en: Alternative Text
sv_SE: Alternativ text

en: An alternate version of your site name (for example, an acronym or shorter name).
sv_SE: En alternativ version av webbplatsens namn (t.ex. en initialförkortning eller ett kortare namn).

en: Analytical
sv_SE: Analytisk

en: Analytics
sv_SE: Analyser

en: Analytics Database
sv_SE: Analysdatabas

en: Analytics cache cleared.
sv_SE: Analys-cacheminnet har rensats.

en: Analyze this Page
sv_SE: Analysera denna sida

en: Anonymize IP addresses
sv_SE: Anonymisera IP-adresser

en: Any
sv_SE: Vad som helst

en: Application Category
sv_SE: Ansökningkategori

en: Arabic
sv_SE: Arabiska

en: Archive Format
sv_SE: Arkivformat

en: Archives for %s
sv_SE: Arkiv för %s

en: Are you sure you want to convert AIOSEO blocks into Rank Math blocks? This action is irreversible.
sv_SE: Är du säker på att du vill konvertera AIOSEO-block till Rank Math-block? Denna åtgärd går inte att ångra senare.

en: Are you sure you want to delete Internal Links Data? This action is irreversible.
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort data om interna länkar? Denna åtgärd är oåterkallelig.

en: Are you sure you want to delete all the Redirection Rules? This action is irreversible.
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort alla omdirigeringsregler? Denna åtgärd är oåterkallelig.

en: Are you sure you want to delete the 404 log? This action is irreversible.
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort 404-loggen? Denna åtgärd är oåterkallelig.

en: Are you sure you want to disconnect Google services from your site?
sv_SE: Är du säker på att du vill koppla från Google-tjänster från din webbplats?

en: Are you sure you want to do this?
sv_SE: Är du säker på att du vill göra detta?

en: Argumentative
sv_SE: Argumenterande

en: Armenia
sv_SE: Armenien

en: Article
sv_SE: Artikel

en: Article Type
sv_SE: Artikeltyp

en: Articles noindexed
sv_SE: Artiklar som inte indexeras

en: Artists
sv_SE: Artister

en: As NoFollow
sv_SE: Som följ inte

en: As NoIndex
sv_SE: Som indexera inte

en: As Pillar Content
sv_SE: Som pelarinnehåll

en: Attachments
sv_SE: Bilagor

en: Attention: Search Engines can't see your website.
sv_SE: Observera: Sökmotorer kan inte se din webbplats.

en: Australia
sv_SE: Australien

en: Austria
sv_SE: Österrike

en: Author
sv_SE: Författare

en: Author Advanced Robots
sv_SE: Avancerad robotmetadata för författare

en: Author Archive Description
sv_SE: Beskrivning för författararkiv

en: Author Archive Title
sv_SE: Rubrik för författararkiv

en: Author Archives
sv_SE: Författararkiv

en: Author Base
sv_SE: Författarens basadress

en: Author Description
sv_SE: Författarbeskrivning

en: Author ID
sv_SE: Författar-ID

en: Author Robots Meta
sv_SE: Robotmetadata för författare

en: Author's user ID of the current post, page or author archive.
sv_SE: Författarens användar-ID för nuvarande inlägg, sida eller författararkiv.

en: Authors
sv_SE: Författare

en: Auto
sv_SE: Automatisk

en: Auto Post Redirect
sv_SE: Automatisk inläggsomdirigering

en: Auto-Submit Post Types
sv_SE: Inläggstyper som skickas in automatiskt

en: Automatic Updates
sv_SE: Automatiska uppdateringar

en: Automatic updates are not enabled on your site. %s
sv_SE: Automatiska uppdateringar är inte aktiverad på din webbplats. %s

en: Automatically capitalize the first character of each word in the titles.
sv_SE: Skriv automatiskt det första tecknet med stor bokstav i varje ord i rubrikerna.

en: Availability
sv_SE: Tillgänglighet

en: Availability Starts
sv_SE: Tillgänglighet börjar

en: Available Actions
sv_SE: Tillgängliga åtgärder

en: Available variables
sv_SE: Tillgängliga variabler

en: Average Position
sv_SE: Genomsnittlig position

en: Backup created successfully.
sv_SE: Säkerhetskopia skapad.

en: Backup does not exist.
sv_SE: Säkerhetskopia finns inte.

en: Backup restored successfully.
sv_SE: Säkerhetskopia har återställts.

en: Backup successfully deleted.
sv_SE: Säkerhetskopia borttagen.

en: Bad Request
sv_SE: Felaktig begäran

en: Bad request. Please check the code.
sv_SE: Felaktig begäran. Kontrollera koden.

en: Baggage Tracking
sv_SE: Bagagespårning

en: Baidu Webmaster Tools
sv_SE: Baidu webbmaster-verktyg

en: Belgium
sv_SE: Belgien

en: Below Content
sv_SE: Under innehåll

en: Benefits of Connecting Google Account
sv_SE: Fördelar med att ansluta ett Google-konto

en: Benefits of Connecting Rank Math Account
sv_SE: Fördelar med att ansluta Rank Math-konto

en: Bill Payment
sv_SE: Fakturabetalning

en: Billing Support
sv_SE: Fakturerings-support

en: Bing Webmaster Tools
sv_SE: Bing webbmaster-verktyg

en: Bing Webmaster Verification Page
sv_SE: Bing webbmaster verifieringssida

en: Black Friday Sale
sv_SE: Black Friday-rea

en: Blocks
sv_SE: Block

en: Blocks import failed.
sv_SE: Import av block misslyckades.

en: Blocks successfully converted in %d post. | Blocks successfully converted in %d posts.
sv_SE[0]: Block konverterade i %d inlägg.
sv_SE[1]: Block konverterade i %d inlägg.

en: Blog
sv_SE: Blogg

en: Blog Post
sv_SE: Blogginlägg

en: Bloggers
sv_SE: Bloggare

en: Bolivia, Plurinational State Of
sv_SE: Bolivia

en: Book
sv_SE: Bok

en: Brand
sv_SE: Varumärke

en: Brazil
sv_SE: Brasilien

en: Breadcrumbs
sv_SE: Synliga sökvägar

en: BuddyPress group description
sv_SE: BuddyPress gruppbeskrivning

en: Bulgaria
sv_SE: Bulgarien

en: Bulgarian
sv_SE: Bulgariska

en: Bulk Actions
sv_SE: Massåtgärder

en: Bulk Editing
sv_SE: Massredigera

en: Business Owners
sv_SE: Företagsägare

en: Business Type
sv_SE: Företagstyp

en: Buy
sv_SE: Köp

en: CAUTION:
sv_SE: VARNING:

en: Cache deleted.
sv_SE: Cache borttagen.

en: Calories
sv_SE: Kalorier

en: Cambodia
sv_SE: Kambodja

en: Can't update redirection.
sv_SE: Kan inte uppdatera omdirigering.

en: Canada
sv_SE: Kanada

en: Cancel
sv_SE: Avbryt

en: Cancel Fetch
sv_SE: Avbryt hämtning

en: Cancel Fetching
sv_SE: Avbryt hämtning

en: Capitalize Titles
sv_SE: Använd versaler i rubriker

en: Categories (advanced)
sv_SE: Kategorier (avancerat)

en: Change Global SEO, Schema, and other settings for %1$s. %2$s
sv_SE: Ändra global SEO, schema och andra inställningar för %1$s. %2$s

en: Change Global meta settings that take effect across your website. %s.
sv_SE: Ändra globala metainställningar som påverkar hela din webbplats. %s.

en: Change Key
sv_SE: Ändra nyckel

en: Change SEO options related to the author archives. %s.
sv_SE: Ändra SEO-alternativ relaterade till författararkiven. %s.

en: Change Sitemap settings of %1$s. %2$s.
sv_SE: Ändra webbplatskartans inställningar för %1$s. %2$s.

en: Change how some of the links open and operate on your website. %s.
sv_SE: Ändra hur vissa av länkarna öppnas och fungerar på din webbplats. %s.

en: Change some uncommon but essential settings here. %s.
sv_SE: Ändra några ovanliga men grundläggande inställningar här. %s.

en: Change the <code>/author/</code> part in author archive URLs.
sv_SE: Ändra delen <code>/author/</code> i URL:er för författararkiv.

en: Chat
sv_SE: Chatt

en: Check Key
sv_SE: Kontrollera nyckel

en: Check if required tables exist and create them if not.
sv_SE: Kontrollera om de obligatoriska tabellerna finns och skapa dem om de saknas.

en: Check the presence of sitemaps on your website
sv_SE: Kontrollera att det finns webbplatskartor på webbplatsen

en: Check your site for SEO-friendly permalink structure
sv_SE: Kontrollera att webbplatsens permalänkstruktur är SEO-anpassad

en: Check your site's visibility to search engines
sv_SE: Kontrollera att webbplatsen är synlig för sökmotorer

en: Chinese
sv_SE: Kinesiska

en: Choose how you want Rank Math to handle your WooCommerce SEO. %s.
sv_SE: Välj hur du vill att Rank Math ska hantera din WooCommerce SEO. %s.

en: Choose how you want to display the HTML sitemap.
sv_SE: Välj hur du vill visa din webbplatskarta i HTML-format.

en: Choose how you want to sort the items in the HTML sitemap.
sv_SE: Välj hur du vill sortera objekten i HTML-webbplatskartan.

en: Choose the headings to exclude from the Table of Contents block.
sv_SE: Välj vilka rubriker du vill utesluta ur blocket ”Innehållsförteckning”.

en: Choose whether the site represents a person or an organization.
sv_SE: Välj om webbplatsen representerar en person eller en organisation.

en: Christmas Sale
sv_SE: Julrea

en: Circle
sv_SE: Cirkel

en: Cleanup of %s data failed.
sv_SE: Rensning av %s-data misslyckades.

en: Cleanup of %s data successfully done.
sv_SE: Rensning av data för %s slutförd.

en: Clear 404 Log
sv_SE: Rensa 404-logg

en: Clear Cache
sv_SE: Rensa cache

en: Clear History
sv_SE: Rensa historik

en: Clear Log
sv_SE: Rensa logg

en: Clear SEO Analyzer
sv_SE: Rensa SEO-analys

en: Click here to Deactivate
sv_SE: Klicka här för att inaktivera

en: Click here to know how
sv_SE: Klicka här för att ta reda på hur

en: Click here to reconnect.
sv_SE: Klicka här för att återansluta.

en: Click here to see all the exciting features.
sv_SE: Klicka här för att se alla spännande funktioner.

en: Click here to see the code.
sv_SE: Klicka här för att se koden.

en: Click to refresh the available credits.
sv_SE: Klicka för att uppdatera tillgängliga krediter.

en: Closing Time
sv_SE: Stängningstid

en: Co-founder of Rank Math
sv_SE: Rank Maths medgrundare

en: Collectors
sv_SE: Samlare

en: Comma-separated list of categories associated to the current post
sv_SE: Kommaseparerad lista över kategorier associerade till det nuvarande inlägget

en: Comma-separated list of tags associated to the current post
sv_SE: Kommaseparerad lista över etiketter associerade till det nuvarande inlägget

en: Community Blog/News Site
sv_SE: Blogg för gemenskap/Nyhetswebbplats

en: Confirm custom tagline is set for your site
sv_SE: Kontrollera att en anpassad slogan är angiven för webbplatsen

en: Confirm focus keywords are set for all your posts
sv_SE: Kontrollera att fokusord är angivna för alla dina inlägg

en: Confirm if Rank Math is connected to Search Console
sv_SE: Kontrollera om Rank Math är ansluten till Search Console

en: Connect Google Services
sv_SE: Anslut Google-tjänster

en: Connect Now
sv_SE: Anslut nu

en: Connect Rank Math with Google Search Console to see the most important information from Google directly in your WordPress dashboard.
sv_SE: Anslut Rank Math till Google Search Console för att se den viktigaste informationen från Google direkt i din WordPress adminpanel.

en: Connect Your Rank Math Account
sv_SE: Anslut ditt Rank Math-konto

en: Connected
sv_SE: Ansluten

en: Contact Page
sv_SE: Kontaktsida

en: Contains
sv_SE: Innehåller

en: Content A.I. (Artificial Intelligence)
sv_SE: Innehålls-AI (artificiell intelligens)

en: Content AI
sv_SE: Innehålls-AI

en: Content AI is not enabled on this Post type.
sv_SE: Innehålls-AI är inte aktiverat för denna inläggstyp.

en: Contents are locked because a robots.txt file is present in the root folder.
sv_SE: Innehållet är låst eftersom det finns en fil ”robots.txt” i rotkatalogen.

en: Continue redirecting
sv_SE: Fortsätter omdirigering

en: Convert Blocks
sv_SE: Konvertera block

en: Convert FAQ, HowTo, & Table of Contents Blocks created using Yoast. Use this option to easily move your previous blocks into Rank Math.
sv_SE: Konvertera block med vanliga frågor och svar, handledningar och innehållsförteckningar som skapats med Yoast. Använd detta alternativ för att enkelt migrera dina tidigare block till Rank Math.

en: Cooking Time
sv_SE: Tillagningstid

en: Copy Link URL to Clipboard
sv_SE: Kopiera länk-URL till urklipp

en: Could not check Focus Keywords in posts - the post meta table exceeds the size limit.
sv_SE: Det gick inte att kontrollera fokusord i inlägg – tabellen post_meta överskrider storleksgränsen.

en: Could not generate. Please try again later.
sv_SE: Kunde inte generera. Försök igen senare.

en: Counter
sv_SE: Räknare

en: Course
sv_SE: Kurs

en: Course Mode
sv_SE: Kursläge

en: Course Price
sv_SE: Kurspris

en: Course Provider
sv_SE: Kursleverantör

en: Course Provider Name
sv_SE: Kursleverantörens namn

en: Course Provider URL
sv_SE: Kursleverantörens URL

en: Course Type
sv_SE: Kurstyp

en: Create a News Sitemap for your news-related content. You only need a News sitemap if you plan on posting news-related content on your website.
sv_SE: Skapa en webbplatskarta för nyheter för ditt nyhetsinnehåll. Du behöver en webbplatskarta för nyheter endast om du planerar att publicera nyhetsrelaterat innehåll på webbplatsen.

en: Create and edit redirections
sv_SE: Skapa och redigera omdirigeringar

en: Created
sv_SE: Skapad

en: Creative
sv_SE: Kreativ

en: Credit Card Support
sv_SE: Support för betalkort

en: Croatia
sv_SE: Kroatien

en: Ctrl/Cmd + Enter
sv_SE: Ctrl/Cmd-Enter

en: Cuisine
sv_SE: Kök

en: Currency
sv_SE: Valuta

en: Current Date
sv_SE: Nuvarande datum

en: Current Day
sv_SE: Nuvarande dag

en: Current Month
sv_SE: Nuvarande månad

en: Current Post Thumbnail
sv_SE: Nuvarande inläggsminiatyr

en: Current Term
sv_SE: Nuvarande term

en: Current Time
sv_SE: Nuvarande tid

en: Current Time (advanced)
sv_SE: Nuvarande tid (avancerat)

en: Current Year
sv_SE: Nuvarande år

en: Current page number
sv_SE: Nuvarande sidnummer

en: Current server date
sv_SE: Nuvarande serverdatum

en: Current server day
sv_SE: Nuvarande serverdag

en: Current server month
sv_SE: Nuvarande servermånad

en: Current server time
sv_SE: Nuvarande servertid

en: Current server time with custom formatting pattern.
sv_SE: Nuvarande servertid med anpassat formatmönster.

en: Current server year
sv_SE: Nuvarande serverår

en: Current term description
sv_SE: Nuvarande termbeskrivning

en: Current term name
sv_SE: Nuvarande namn på term

en: Custom
sv_SE: Anpassad

en: Custom (use shortcode)
sv_SE: Anpassad (använd kortkod)

en: Custom Field (advanced)
sv_SE: Anpassat fält (avancerat)

en: Custom Fields
sv_SE: Anpassade fält

en: Custom Redirection
sv_SE: Anpassad omdirigering

en: Custom Term (advanced)
sv_SE: Anpassad term (avancerat)

en: Custom Term description
sv_SE: Anpassad termbeskrivning

en: Custom Term description.
sv_SE: Anpassad termbeskrivning.

en: Custom Term title.
sv_SE: Anpassad term-rubrik.

en: Custom Url
sv_SE: Anpassad URL

en: Custom Webmaster Tags
sv_SE: Anpassade taggar för webbansvariga

en: Custom field value
sv_SE: Anpassat fältvärde

en: Custom field value.
sv_SE: Anpassat fältvärde.

en: Custom or Generated SEO Description of the current post/page
sv_SE: Anpassad eller genererad SEO-beskrivning för nuvarande inlägg/sida

en: Custom or Generated SEO Title of the current post/page
sv_SE: Anpassad eller genererad SEO-rubrik för nuvarande inlägg/sida

en: Custom term value
sv_SE: Anpassat termvärde

en: Custom term value.
sv_SE: Anpassat termvärde.

en: Custom values for robots meta tag on %s archives.
sv_SE: Anpassade värden för robot-metatagg på %s-arkiv.

en: Custom values for robots meta tag on %s.
sv_SE: Anpassade värden för robot-metatagg på %s.

en: Custom values for robots meta tag on author page.
sv_SE: Anpassade värden för robot-metatagg på författarsida.

en: Custom values for robots meta tag on date page.
sv_SE: Anpassade värden för robot-metatagg på datumsida.

en: Custom values for robots meta tag on homepage.
sv_SE: Anpassade värden för robot-metatagg på startsida.

en: Customer Service
sv_SE: Kundtjänst

en: Customize SEO meta settings of pages like search results, 404s, etc. %s.
sv_SE: Anpassa SEO-metainställningar på sidor som sökresultat, 404:or osv. %s.

en: Cyber Monday Sale
sv_SE: Cyber Monday-rea

en: Cyprus
sv_SE: Cypern

en: Czech
sv_SE: Tjeckiska

en: Czechia
sv_SE: Tjeckien

en: Dancers
sv_SE: Dansare

en: Danish
sv_SE: Danska

en: Dashboard
sv_SE: Adminpanel

en: Data Chart
sv_SE: Datatabell

en: Data Rows: %s
sv_SE: Datarader: %s

en: Data Stream
sv_SE: Dataström

en: Data fetching cancelled.
sv_SE: Hämtning av data avbröts.

en: Data fetching started in the background.
sv_SE: Hämtning av data har startat i bakgrunden.

en: Data import will not work for this service as sufficient permissions are not given.
sv_SE: Import av data kommer inte att fungera för denna tjänst eftersom tillräcklig behörighet saknas.

en: Database Table: 404 Log
sv_SE: Databastabell: 404-logg

en: Database Table: Flat Posts
sv_SE: Databastabell: Platta inlägger

en: Database Table: Google AdSense
sv_SE: Databastabell: Google AdSense

en: Database Table: Google Analytics
sv_SE: Databastabell: Google Analytics

en: Database Table: Google Search Console
sv_SE: Databastabell: Google Search Console

en: Database Table: Inspections
sv_SE: Databastabell: inspektioner

en: Database Table: Internal Link
sv_SE: Databastabell: Intern länk

en: Database Table: Internal Link Meta
sv_SE: Databastabell: Intern länkmeta

en: Database Table: Keyword Manager
sv_SE: Databastabell: Nyckelordshanterare

en: Database Table: Redirection
sv_SE: Databastabell: Omdirigering

en: Database Table: Redirection Cache
sv_SE: Databastabell: Omdirigeringscache

en: Database Tools
sv_SE: Databasverktyg

en: Database version
sv_SE: Databasversion

en: Date Advanced Robots
sv_SE: Avancerad robotmeta för datum

en: Date Archive Description
sv_SE: Beskrivning för datumarkiv

en: Date Archive Title
sv_SE: Rubrik för datumarkiv

en: Date Archives
sv_SE: Datumarkiv

en: Date Modified
sv_SE: Datum ändrad

en: Date Modified (advanced)
sv_SE: Ändringsdatum (avancerat)

en: Date Posted
sv_SE: Publiceringsdatum

en: Date Published
sv_SE: Datum publicerad

en: Date Published (advanced)
sv_SE: Publiceringsdatum (avancerat)

en: Date Robots Meta
sv_SE: Robetmeta för datum

en: Date archive description.
sv_SE: Beskrivning för datumarkiv.

en: Days
sv_SE: Dagar

en: Deactivate
sv_SE: Inaktivera

en: Debug Redirections
sv_SE: Felsöka omdirigeringar

en: Default
sv_SE: Standard

en: Default 404
sv_SE: Standard 404

en: Default Country
sv_SE: Standardland

en: Default Language
sv_SE: Standardspråk

en: Default Tone
sv_SE: Standardton

en: Default rich snippet selected when creating a new post of this type. If %s is selected, it will be applied for all existing posts with no Schema selected.
sv_SE: Standardinnehåll för utökat sökresultat som väljs när du skapar ett nytt inlägg av denna typ. Om %s är valt kommer det att tillämpas för alla befintliga inlägg som inte har något valt schema.

en: Default rich snippet selected when creating a new product.
sv_SE: Rikt formaterad standardförhandsvisningstext vald när en ny produkt skapas.

en: Delete
sv_SE: Ta bort

en: Delete Internal Links
sv_SE: Ta bort interna länkar

en: Delete Internal Links Data
sv_SE: Ta bort data om interna länkar

en: Delete Permanently
sv_SE: Ta bort permanent

en: Delete Redirections
sv_SE: Ta bort omdirigeringar

en: Delete Redirections Rules
sv_SE: Ta bort omdirigeringsregler

en: Delete data
sv_SE: Ta bort data

en: Denmark
sv_SE: Danmark

en: Description
sv_SE: Beskrivning

en: Description for %s archive pages.
sv_SE: Beskrivning för %s-arkivsidor.

en: Description for %s archives
sv_SE: Beskrivning för %s-arkiv

en: Description of the site
sv_SE: Beskrivning av webbplatsen

en: Description of your site when shared on Facebook, Twitter and other social networks.
sv_SE: Beskrivning av din webbplats när den delas på Facebook, Twitter och andra sociala nätverk.

en: Description:
sv_SE: Beskrivning:

en: Descriptive
sv_SE: Beskrivande

en: Direct help from our qualified support team
sv_SE: Omedelbar hjälp från vårt kvalificerade supportteam

en: Directly notify search engines like Bing & Yandex using the %s when pages are added, updated and removed, or submit URLs manually.
sv_SE: Informera omedelbart sökmotorer som Bing och Yandex via %s när sidor läggs till, uppdateras eller tas bort, eller skicka in webbadresser manuellt.

en: Disabled
sv_SE: Inaktiverad

en: Disconnect
sv_SE: Koppla från

en: Disconnect Account
sv_SE: Koppla från konto

en: Display Format
sv_SE: Visningsformat

en: Display author's nicename of the current post, page or author archive.
sv_SE: Visa författarens smeknamn för nuvarande inlägg, sida eller författararkiv.

en: Display homepage breadcrumb in trail.
sv_SE: Visa startsidans sökväg i den synliga sökvägen.

en: Documentation
sv_SE: Dokumentation

en: Duration
sv_SE: Varaktighet

en: Dutch
sv_SE: Nederländska

en: EDD Product
sv_SE: Nedladdningsbar produkt

en: Earn flat 30% on every sale!
sv_SE: Tjäna 30&nbsp;% på varje försäljning!

en: Easy Mode
sv_SE: Enkelt läge

en: Edit
sv_SE: Redigera

en: Edit .htaccess
sv_SE: Redigera .htaccess

en: Edit Homepage SEO Settings
sv_SE: Redigera startsidans SEO-inställningar

en: Edit Page:
sv_SE: Redigera sida:

en: Edit SEO settings for the search results page
sv_SE: Redigera SEO-inställningar för sökresultatssidan

en: Edit SEO settings for this archive page
sv_SE: Redigera SEO-inställningar för denna arkivsida

en: Edit default SEO settings for this post type
sv_SE: Redigera SEO-inställningar för denna inläggstyp

en: Edit robots.txt
sv_SE: Redigera robots.txt

en: Edit the contents of your .htaccess file easily. %s.
sv_SE: Redigera innehållet enkelt i din .htaccess-fil. %s.

en: Edit your robots.txt file to control what bots see. %s.
sv_SE: Redigera din robots.txt-fil för att kontrollera vad robotar ser. %s.

en: Edition
sv_SE: Utgåva

en: Editor's Rating:
sv_SE: Redaktörens betyg:

en: Educators
sv_SE: Utbildare

en: Egypt
sv_SE: Egypten

en: Email
sv_SE: E-post

en: Email Frequency
sv_SE: E-postfrekvens

en: Email Reports
sv_SE: E-postrapporter

en: Email report frequency.
sv_SE: Frekvens för e-postrapporter.

en: Email:
sv_SE: E-post:

en: Emergency
sv_SE: Nödsituation

en: Emotional
sv_SE: Emotionell

en: Empathetic
sv_SE: Empatisk

en: Employment Type
sv_SE: Anställningstyp

en: Empty Trash
sv_SE: Töm papperskorgen

en: Enable Auto Updates
sv_SE: Aktivera automatiska uppdateringar

en: Enable automatic updates to ensure you are always using the latest version of Rank Math.
sv_SE: Aktivera automatiska uppdateringar så att du alltid använder den senaste versionen av Rank Math.

en: Enable breadcrumbs function
sv_SE: Aktivera funktion för synliga sökvägar

en: Enable support for the structured data, which adds Schema code in your website, resulting in rich search results, better CTR and more traffic.
sv_SE: Aktivera stöd för strukturerade data, vilket lägger till schemakod på webbplatsen. Detta ger rika sökresultat, bättre CTR och fler besökare.

en: Enable the HTML sitemap.
sv_SE: Aktivera HTML-webbplatskartan.

en: Enable the Index Status tab
sv_SE: Aktivera fliken ”Indexstatus”

en: Enable this option only if you are not using any other plugin/theme to install Google Analytics code.
sv_SE: Aktivera detta alternativ om du inte använder något annat tillägg/tema för att installera ”Google Analytics”-kod.

en: Enable this option to register a REST API endpoint that returns the HTML meta tags for a given URL. %s
sv_SE: Aktivera detta alternativ för att registrera en REST API-ändpunkt som returnerar HTML-metataggarna för en given URL. %s

en: Enable this option to show Analytics Stats on the front just after the admin bar.
sv_SE: Aktivera detta alternativ för att visa statistik från Analytics i front-end, direkt under adminfältet.

en: Enable this option to show the Index Status tab in the Analytics module.
sv_SE: Aktivera detta alternativ för att visa fliken ”Indexstatus” i analysmodulen.

en: Enabled
sv_SE: Aktiverad

en: End Date
sv_SE: Slutdatum

en: End With
sv_SE: Slutar med

en: Engineers
sv_SE: Ingenjörer

en: Enter %s. Alternatively, you can enter a user ID above.
sv_SE: Ange %s. Alternativt kan du ange ett användar-ID ovan.

en: Enter %s. Use a comma to separate multiple IDs. Alternatively, you can enter an app ID below.
sv_SE: Ange %s. Använd ett kommatecken för att separera flera ID:n. Alternativt kan du ange ett app-ID nedan.

en: Enter alphanumeric secret ID. %s.
sv_SE: Ange hemligt alfanumeriskt ID. %s.

en: Enter the default title to use for the Table of Contents block.
sv_SE: Ange vilken rubrik som ska användas som standard för blocket ”Innehållsförteckning”.

en: Enter the name of your site to appear in search results.
sv_SE: Ange namnet på din webbplats som du vill att det ska visas i sökresultaten.

en: Enter verification codes for third-party webmaster tools. %s
sv_SE: Ange verifieringskoder för tredjepartsverktyg för webbansvariga. %s

en: Enter your Bing Webmaster Tools verification HTML code or ID. Get it here: %s
sv_SE: Ange din HTML-kod eller ID för verifiering av Bing Webmaster Tools. Skaffa den här: %s

en: Enter your Google Search Console verification HTML code or ID. Learn how to get it: %s
sv_SE: Ange din HTML-kod eller ID för Google Search Console-verifiering. Lär dig hur du skaffar det: %s

en: Enter your Yandex verification HTML code or ID. Learn how to get it: %s
sv_SE: Ange din HTML-kod eller ID för Yandex-verifiering. Lär dig hur du skaffar det: %s

en: Enter your complete Facebook page URL here. eg:
sv_SE: Ange hela din URL till din Facebook-sida här. T.ex.:

en: Enter your custom webmaster tags. Only %s tags are allowed.
sv_SE: Ange dina anpassade taggar för webbansvariga. Endast %s-taggar är tillåtna.

en: Entrepreneurs
sv_SE: Entreprenörer

en: Entry Price
sv_SE: Ange pris

en: Environmentalists
sv_SE: Miljöaktivister

en: Error submitting page to IndexNow.
sv_SE: Det gick inte att skicka sidan till IndexNow.

en: Error: Nonce verification failed
sv_SE: Fel: verifiering av engångskod misslyckades

en: Error: the Rank Math blog feed could not be downloaded.
sv_SE: Fel: bloggflödet från Rank Math kunde inte hämtas.

en: Estonia
sv_SE: Estland

en: Estonian
sv_SE: Estniska

en: Event
sv_SE: Händelse

en: Event Status
sv_SE: Händelsestatus

en: Event Type
sv_SE: Händelsetyp

en: Every 30 days
sv_SE: Var 30:e dag

en: Exact
sv_SE: Exakt

en: Example
sv_SE: Exempel

en: Example Category
sv_SE: Exempelkategori

en: Example Category 1, Example Category 2
sv_SE: Exempelkategori 1, Exempelkategori 2

en: Example Post title
sv_SE: Exempelrubrik för inlägg

en: Example Tag
sv_SE: Exempeletikett

en: Example Tag 1 | Example Tag 2
sv_SE: Exempeletikett 1 | Exempeletikett 2

en: Example Tag 1, Example Tag 2
sv_SE: Exempel etikett 1, exempel etikett 2

en: Example Term
sv_SE: Exempelterm

en: Example Term Description
sv_SE: Beskrivning av exempelterm

en: Excerpt of the current post (without auto-generation)
sv_SE: Utdrag för det nuvarande inlägget (utan automatisk generering)

en: Exclude Logged-in users
sv_SE: Exkludera inloggade användare

en: Exclude Paths
sv_SE: Exkludera sökvägar

en: Exclude Posts
sv_SE: Exkludera inlägg

en: Exclude Terms
sv_SE: Exkludera termer

en: Exclude User Roles
sv_SE: Exkludera användarroller

en: Exclude Users
sv_SE: Exkludera användare

en: Exclude this attachment from sitemap
sv_SE: Exkludera denna bilaga från webbplatskarta

en: Exclusive Offer!
sv_SE: Exklusivt erbjudande!

en: Expiry Posted
sv_SE: Avpubliceringstid publicerad

en: Export
sv_SE: Exportera

en: Export Options
sv_SE: Exportalternativ

en: Export to .htaccess
sv_SE: Exportera till .htaccess

en: Export to Nginx config file
sv_SE: Exportera till konfigurationsfil för Nginx

en: External Link Icon
sv_SE: Extern länkikon

en: External Links
sv_SE: Externa länkar

en: External Tools
sv_SE: Externa verktyg

en: FULL REPORT
sv_SE: FULLSTÄNDIG RAPPORT

en: Facebook Admin
sv_SE: Facebook-administratör

en: Facebook App
sv_SE: Facebook-App

en: Facebook Authorship
sv_SE: Författarskap på Facebook

en: Facebook Debugger
sv_SE: Facebooks felsökare

en: Facebook Page URL
sv_SE: URL till Facebook-sida

en: Facebook Secret
sv_SE: Hemlighet för Facebook

en: Facebook Sharing Debugger
sv_SE: Facebooks felsökningsverktyg för delning

en: Facebook profile URL
sv_SE: URL till Facebook-profil

en: Failed to backup .htaccess file. Please check file permissions.
sv_SE: Lyckades inte säkerhetskopiera filen .htaccess. Kontrollera filrättigheterna.

en: Failed to submit URLs. See details in the History tab.
sv_SE: Det gick inte att skicka in URL:erna. Se information under fliken ”Historik”.

en: Failed to update .htaccess file. Please check file permissions.
sv_SE: Lyckades inte uppdatera filen .htaccess. Kontrollera filrättigheterna.

en: Featured image of the article.
sv_SE: Utvald bild för artikeln.

en: Fetching in Progress
sv_SE: Hämtning pågår

en: File Name
sv_SE: Filnamn

en: File Name of the attachment
sv_SE: Filnamn för bilagan

en: Finnish
sv_SE: Finska

en: Fitness Enthusiasts
sv_SE: Fitnessentusiaster

en: Fix 404 Errors
sv_SE: Åtgärda 404-fel

en: Fix Analytics table collations
sv_SE: Rätta till fel med teckenkodning mot Analytics

en: Fix Collations
sv_SE: Rätta till teckenkodning

en: Flush SEO Analyzer Data
sv_SE: Töm SEO-analysdata

en: Focus Keyword
sv_SE: Fokusnyckelord

en: Focus Keyword Not Set
sv_SE: Fokusnyckelord inte angivet

en: Focus Keyword of the current post
sv_SE: Fokusnyckelord för nuvarande inlägg

en: Focus Keywords
sv_SE: Fokusnyckelord

en: Focus Keywords of the current post
sv_SE: Fokusnyckelord för nuvarande inlägg

en: Focus keywords appear in the titles of published posts where it is set.
sv_SE: Fokusnyckelord visas i rubrikerna på publicerade inlägg för de anges.

en: For your video content, a Video Sitemap is a recommended step for better rankings and inclusion in the Video search.
sv_SE: För ditt videoinnehåll rekommenderas en webbplatskarta för video som ett bra steg för att ranka bättre och inkluderas i videosökningar.

en: Forbidden
sv_SE: Förbjudet

en: Formal
sv_SE: Formell

en: Format the label used for archive pages.
sv_SE: Formatera etiketten som används på arkivsidor.

en: Format: +1-401-555-1212
sv_SE: Format: +46 8 123 456 00

en: France
sv_SE: Frankrike

en: Free
sv_SE: Gratis

en: Free 15 Content AI Credits
sv_SE: 15 kostnadsfria krediter för Innehålls-AI

en: French
sv_SE: Franska

en: Friday
sv_SE: Fredag

en: Friendly
sv_SE: Vänlig

en: From
sv_SE: Från

en: GIF icon
sv_SE: GIF-ikon

en: Gaming Enthusiasts
sv_SE: Spelentusiaster

en: Gardeners
sv_SE: Trädgårdsmästare

en: Gender
sv_SE: Kön

en: General
sv_SE: Allmänt

en: General Settings
sv_SE: Allmänna inställningar

en: Geo Coordinates
sv_SE: Geokoordinater

en: German
sv_SE: Tyska

en: Germany
sv_SE: Tyskland

en: Get Rank Math PRO!
sv_SE: Skaffa Rank Math PRO!

en: Get sophisticated AI suggestions for related Keywords, Questions & Links to include in the SEO meta & Content Area. %s.
sv_SE: Få sofistikerade AI-förslag på relaterade nyckelord, frågor och länkar att inkludera i SEO-metadata och innehållsområdet. %s.

en: Get sophisticated AI suggestions for related Keywords, Questions & Links to include in the SEO meta & Content Area. Supports 80+ Countries.
sv_SE: Få sofistikerade förslag från AI på relaterade nyckelord, frågor och länkar att inkludera i SEO-metadata och i innehållsområdet. Stöder fler än 80 länder.

en: Getting Started
sv_SE: Komma igång

en: Global Meta
sv_SE: Global meta

en: Go Pro
sv_SE: Skaffa Pro

en: Google Maps API Key
sv_SE: Google Maps API-nyckel

en: Google Maps Embed API
sv_SE: API för inbäddning av Google Maps

en: Google Permission
sv_SE: Google-behörighet

en: Google Rich Results (Desktop)
sv_SE: Google Rich Results (stationär dator)

en: Google Rich Results (Mobile)
sv_SE: Google Rich Results (mobil)

en: Google Search Console has been linked.
sv_SE: ”Google Search Console” har länkats.

en: Google oAuth is not authorized.
sv_SE: Google oAuth är inte auktoriserat.

en: Greece
sv_SE: Grekland

en: Greek
sv_SE: Grekiska

en: Group Description
sv_SE: Gruppbeskrivning

en: Group Description.
sv_SE: Gruppbeskrivning.

en: Group Robots Meta
sv_SE: Robotmeta för grupp

en: Group Title
sv_SE: Grupprubrik

en: Group description of the current group
sv_SE: Gruppbeskrivning för den nuvarande gruppen

en: Group name of the current group
sv_SE: Gruppnamn på den nuvarande gruppen

en: Group name.
sv_SE: Gruppnamn.

en: Groups
sv_SE: Grupper

en: HTML Sitemap
sv_SE: HTML-webbplatskarta

en: HTTP %d error.
sv_SE: HTTP %d-fel.

en: Heading H1
sv_SE: Rubrik H1

en: Heading H2
sv_SE: Rubrik H2

en: Heading H3
sv_SE: Rubrik H3

en: Heading H4
sv_SE: Rubrik H4

en: Heading H5
sv_SE: Rubrik H5

en: Heading H6
sv_SE: Rubrik H6

en: Headless CMS Support
sv_SE: Stöd för huvudlöst CMS

en: Headline
sv_SE: Rubrik

en: Hebrew
sv_SE: Hebreiska

en: Hello,
sv_SE: Hej,

en: Help
sv_SE: Hjälp

en: Help &amp; Support
sv_SE: Hjälp och support

en: Here you can set up the breadcrumbs function. %s
sv_SE: Här kan du ställa in funktionen för synliga sökvägar. %s

en: Hey, we noticed you've been using %s for more than a week now – that's awesome!
sv_SE: Hej, vi har märkt att du har använt %s i mer än en vecka nu – det är fantastiskt!

en: Hide
sv_SE: Dölj

en: Hide Post Title
sv_SE: Dölj inläggsrubrik

en: Hide Post title from Breadcrumb.
sv_SE: Dölj inläggsrubrik från synlig sökväg.

en: Hide Taxonomy Name
sv_SE: Dölj taxonominamn

en: Hide Taxonomy Name from Breadcrumb.
sv_SE: Dölj taxonominamn från synlig sökväg.

en: Hide details
sv_SE: Dölj detaljer

en: Hide.
sv_SE: Dölj.

en: Hiring Organization
sv_SE: Anställande organisation

en: History
sv_SE: Historik

en: Hits
sv_SE: Träffar

en: Home
sv_SE: Hem

en: Homepage
sv_SE: Startsida

en: Homepage Advanced Robots
sv_SE: Avancerad robotmeta för startsida

en: Homepage Description for Facebook
sv_SE: Startsidans beskrivning för Facebook

en: Homepage Link
sv_SE: Länk till startsida

en: Homepage Meta Description
sv_SE: Startsidans metabeskrivning

en: Homepage Robots Meta
sv_SE: Startsidans robotmeta

en: Homepage SEO
sv_SE: SEO för startsida

en: Homepage Thumbnail for Facebook
sv_SE: Startsidans miniatyr för Facebook

en: Homepage Title
sv_SE: Rubrik för startsida

en: Homepage Title for Facebook
sv_SE: Startsidans rubrik för Facebook

en: Homepage label
sv_SE: Etikett för startsida

en: Homepage meta description.
sv_SE: Startsidans metabeskrivning.

en: Homepage title tag.
sv_SE: Startsidans ”title”-tagg.

en: Hong Kong
sv_SE: Hongkong

en: Hours:
sv_SE: Timmar:

en: How many times your site showed up in the search results.
sv_SE: Hur många gånger din webbplats visades i sökresultat.

en: How many times your site was clicked on in the search results.
sv_SE: Hur många gånger din webbplats klickades i sökresultaten.

en: How to Import Data from Your Previous SEO Plugin
sv_SE: Så importerar du data från ditt föregående SEO-tillägg

en: How to Make Your Posts Pass All the Tests
sv_SE: Så får du dina inlägg att klara alla tester

en: How to Properly Setup Rank Math
sv_SE: Så ställer man in Rank Math på rätt sätt

en: Humorous
sv_SE: Humoristisk

en: Hungarian
sv_SE: Ungerska

en: Hungary
sv_SE: Ungern

en: I already added
sv_SE: Jag har redan lagt till

en: I already did
sv_SE: Jag har redan gjort det

en: I already purchased
sv_SE: Jag har redan köpt

en: I already upgraded
sv_SE: Jag har redan uppgraderat

en: I just installed @RankMathSEO #WordPress Plugin. It looks great! %s
sv_SE: Jag installerade precis tillägget @RankMathSEO för #WordPress. Det ser superbra ut! %s

en: I just installed Rank Math SEO WordPress Plugin. It looks promising!
sv_SE: Jag installerade precis tillägget Rank Math SEO för WordPress. Det ser lovande ut!

en: I understand the risks and I want to edit the file
sv_SE: Jag förstår riskerna och vill redigera filen

en: ID of the current post/page
sv_SE: ID för nuvarande inlägg/sida

en: ISO 6523 Code
sv_SE: ISO 6523-kod

en: If category is a child category, show all ancestor categories.
sv_SE: Om en kategori är en underkategori, visa alla överordnade kategorier.

en: If the issue persists, please try the solution described in our Knowledge Base article: %s
sv_SE: Om problemet kvarstår kan du prova lösningen som beskrivs i följande artikel i vår kunskapsbas: %s

en: If you can see the site data in your Search Console and Analytics accounts, but not here, then %1$s try reconnecting your account %2$s and make sure that the correct properties are selected in the %1$s Analytics Settings%2$s.
sv_SE: Om du kan se webbplatsuppgifterna i dina konton i Search Console och Analytics, men inte här, kan du %1$sförsöka att ansluta ditt konto på nytt%2$s och se till att rätt egenskaper är valda i %1$sinställningarna för Analytics%2$s.

en: Ignore Query Parameters
sv_SE: Ignorera URL-parametrar i förfrågan

en: Image Custom Fields
sv_SE: Anpassade fält för bild

en: Image Preview
sv_SE: Förhandsgranska bild

en: Image SEO
sv_SE: Bild-SEO

en: Image displayed when your homepage is shared on Facebook and other social networks. Use images that are at least 1200 x 630 pixels for the best display on high resolution devices.
sv_SE: Bild som visas när din startsida delas på Facebook och andra sociala nätverk. Använd bilder som åtminstone är 1200×630 pixlar för bästa visning på högupplösta skärmar.

en: Image displayed when your page is shared on Facebook and other social networks. Use images that are at least 1200 x 630 pixels for the best display on high resolution devices.
sv_SE: Bild som visas när din sida delas på Facebook och andra sociala nätverk. Använd bilder som åtminstone är 1200×630 pixlar för bästa visning på högupplösta skärmar.

en: Images
sv_SE: Bilder

en: Images in Sitemaps
sv_SE: Bilder i webbplatskarta

en: Import &amp; Export
sv_SE: Importera och exportera

en: Import AIO SEO plugin settings, global meta, sitemap settings, etc.
sv_SE: Importera inställningarna för tillägget AIO SEO, globala meta-data, inställningar för webbplatskartor osv.

en: Import Author Meta
sv_SE: Importera metadata om författare

en: Import Blocks
sv_SE: Importera block

en: Import Data
sv_SE: Importera data

en: Import Locations
sv_SE: Importera platser

en: Import Locations Settings from Yoast plugin.
sv_SE: Importera platsinställningar från Yoast tillägg.

en: Import Locations Settings.
sv_SE: Importera platsinställningar.

en: Import News Settings
sv_SE: Importera nyhetsinställningar

en: Import News Settings from Yoast News Add-on.
sv_SE: Importera nyhetsinställningar från utökningen ”Yoast News”.

en: Import Post Meta
sv_SE: Importera metadata för inlägg

en: Import Redirections
sv_SE: Importera omdirigeringar

en: Import Schemas
sv_SE: Importera scheman

en: Import Settings
sv_SE: Importera inställningar

en: Import Social URLs of your author archive pages.
sv_SE: Importera adresser till sociala profiler för dina författararkivsidor.

en: Import Term Meta
sv_SE: Importera metadata för termer

en: Import Video Sitemap Settings
sv_SE: Importera inställningar för video-webbplatskarta

en: Import Video Sitemap Settings from Yoast Video Add-on.
sv_SE: Importera inställningar för video-webbplatskarta från utökningen ”Yoast Video”.

en: Import all Schema data for Posts, Pages, and custom post types.
sv_SE: Importera alla schemadata för inlägg, sidor och anpassade inläggstyper.

en: Import all the redirections you have already set up in AIO SEO Premium.
sv_SE: Importera alla omdirigeringar du redan har ställt in i AIO SEO Premium.

en: Import all the redirections you have already set up in Yoast Premium.
sv_SE: Importera alla omdirigeringar du redan har ställt in i Yoast Premium.

en: Import and convert all compatible blocks in post contents.
sv_SE: Importera och konvertera alla kompatibla block i inläggsinnehåll.

en: Import data like category, tag, and CPT meta data from SEO.
sv_SE: Importera data, såsom kategori, etikett och CPT-metadata från SEO.

en: Import meta data from the %1$s plugin.
sv_SE: Importera metadata från tillägget %1$s.

en: Import meta information like titles, descriptions, focus keyword, robots meta, etc., of your author archive pages.
sv_SE: Importera metainformation, såsom rubriker, beskrivningar, fokusnyckelord, robotmetadata, osv. för dina författararkivsidor.

en: Import meta information of your posts/pages like the titles, descriptions, robots meta, OpenGraph info, etc.
sv_SE: Importera metainformation för dina inlägg/sidor, såsom rubriker, beskrivningar, robotmetadata, OpenGraph-information, osv.

en: Import meta information of your terms like the titles, descriptions, robots meta, OpenGraph info, etc.
sv_SE: Importera metainformation för dina termer såsom rubriker, beskrivningar, robotmetadata, OpenGraph-information, osv.

en: Import plugin settings, global meta, sitemap settings, etc.
sv_SE: Importera tilläggsinställningar, globala meta, inställningar för webbplatskartor osv.

en: Import settings and meta data from the %1$s plugin.
sv_SE: Importera inställningar och metadata från tillägget %1$s.

en: Imported %s redirections.
sv_SE: Importerade %s omdirigeringar.

en: Imported blocks from posts %1$s - %2$s out of %3$s
sv_SE: Importerade block från inlägg %1$s–%2$s av totalt %3$s

en: Imported post meta for posts %1$s - %2$s out of %3$s
sv_SE: Importerade metadata för inlägg %1$s-%2$s av %3$s

en: Imported term meta for %s terms.
sv_SE: Importerade metadata för %s termer.

en: Imported user meta for users %1$s - %2$s out of %3$s
sv_SE: Importerade metadata för användare %1$s-%2$s av %3$s

en: Improve SEO Score
sv_SE: Förbättra SEO-poäng

en: In some cases, the Analytics database tables or columns don't match with each other, which can cause database errors. This tool can fix that issue.
sv_SE: I vissa fall stämmer Analytics-databasens tabeller eller kolumner inte överens, vilket kan leda till databasfel. Detta verktyg kan åtgärda det problemet.

en: In stock
sv_SE: I lager

en: Inactive
sv_SE: Inaktiv

en: Include Authors Without Posts
sv_SE: Inkludera författare utan inlägg

en: Include Empty Terms
sv_SE: Inkludera tomma termer

en: Include Featured Images
sv_SE: Inkludera utvalda bilder

en: Include archive pages for terms of this taxonomy in the HTML sitemap.
sv_SE: Inkludera arkivsidor för termer i denna taxonomi i webbplatskartan i HTML-format.

en: Include archive pages for terms of this taxonomy in the XML sitemap.
sv_SE: Inkludera arkivsidor för termer i denna taxonomi i XML-webbplatskartan.

en: Include archive pages of terms that have no posts associated.
sv_SE: Inkludera arkivsidor för termer utan associerade inlägg.

en: Include author archives in the HTML sitemap if it's enabled.
sv_SE: Inkludera författararkiv i din webbplatskarta i HTML-format, om den är aktiverad.

en: Include author archives in the XML sitemap.
sv_SE: Inkludera författararkiv i webbplatskartan i XML-format.

en: Include in HTML Sitemap
sv_SE: Inkludera i HTML-webbplatskarta

en: Include in Sitemap
sv_SE: Inkludera i webbplatskarta

en: Include the Featured Image too, even if it does not appear directly in the post content.
sv_SE: Inkludera den utvalda bilden också även fast den inte visas direkt i inläggets innehåll.

en: Include this post type in the HTML sitemap if it's enabled.
sv_SE: Inkludera denna inläggstyp i din webbplatskarta i HTML-format, om den är aktiverad.

en: Include this post type in the XML sitemap.
sv_SE: Inkludera denna inläggstyp i XML-webbplatskartan.

en: Incoming Links
sv_SE: Inkommande länkar

en: IndexNow API
sv_SE: IndexNow-API

en: India
sv_SE: Indien

en: Indonesia
sv_SE: Indonesien

en: Indonesian
sv_SE: Indonesiska

en: Informal
sv_SE: Informell

en: Insert Link in Content
sv_SE: Infoga länk i innehållet

en: Insert URLs to send to the IndexNow API (one per line, up to 10,000):
sv_SE: Infoga URL:er att skicka till IndexNow-API:et (en per rad, upp till 10000):

en: Insert/edit link
sv_SE: Infoga/redigera länk

en: Install analytics code
sv_SE: Installera analyskod

en: Installing the rollback version&#8230;
sv_SE: Installerar återställningsversionen&#8230;

en: Instant Indexing
sv_SE: Omedelbar indexering

en: Instant Indexing module settings. %s.
sv_SE: Modulinställningar för omedelbar indexering. %s.

en: Instant Indexing: Submit Page
sv_SE: Omedelbar indexering: Skicka in sida

en: Instant Indexing: Submit Pages
sv_SE: Omedelbar indexering: Skicka in sidor

en: Instructs search engines to index and show these pages in the search results.
sv_SE: Instruerar sökmotorer att indexera och visa dessa sidor i sökresultaten.

en: Internal Links
sv_SE: Interna länkar

en: Internal Links successfully deleted.
sv_SE: Interna länkar har tagits bort.

en: Internal server error.
sv_SE: Internt serverfel.

en: Invalid API key.
sv_SE: Ogiltig API-nyckel.

en: Invalid API key. Please check your API key or reconnect the site and try again.
sv_SE: Ogiltig API-nyckel. Kontrollera din API-nyckel eller anslut webbplatsen igen och försök igen.

en: Invalid URL.
sv_SE: Ogiltig URL.

en: Invalid URLs provided.
sv_SE: Ogiltiga URL:er angivna.

en: Invalid action selected.
sv_SE: Ogiltig åtgärd vald.

en: Invalid module
sv_SE: Ogiltig modul

en: Invalid post ID.
sv_SE: Ogiltigt inläggs-ID.

en: Invalid regex pattern: %s
sv_SE: Ogiltigt mönster för reguljärt uttryck: %s

en: Invalid request.
sv_SE: Ogiltig begäran.

en: Invalid term ID.
sv_SE: Ogiltigt term-ID.

en: Invalid type.
sv_SE: Ogiltig typ.

en: Investors
sv_SE: Investerare

en: Ireland
sv_SE: Irland

en: Is Pillar
sv_SE: Är pelare

en: It seems that there are no stats to show right now.
sv_SE: Det verkar som att det inte finns någon statistik att visa just nu.

en: Italian
sv_SE: Italienska

en: Italy
sv_SE: Italien

en: Item Titles
sv_SE: Rubriker för objekt

en: Items
sv_SE: Objekt

en: Items per page
sv_SE: Objekt per sida

en: Japanese
sv_SE: Japanska

en: Job Posting
sv_SE: Jobbannons

en: Job Seekers
sv_SE: Arbetssökande

en: Job Title
sv_SE: Tjänstetitel

en: Jordan
sv_SE: Jordanien

en: KML File
sv_SE: KML-fil

en: Keyword
sv_SE: Nyckelord

en: Keyword Rank Tracker
sv_SE: Ranknings-spårare för nyckelord

en: Keywords
sv_SE: Nyckelord

en: Knowledge Base Articles:
sv_SE: Kunskapsbasartiklar:

en: Korea, Republic Of
sv_SE: Sydkorea

en: Korean
sv_SE: Koreanska

en: LEI Code
sv_SE: LEI-kod

en: Label used for homepage link (first item) in breadcrumbs.
sv_SE: Etikett för länken till startsidan (första objektet) i den synliga sökvägen.

en: Large
sv_SE: Stor

en: Last ###PERIOD_DAYS### Days
sv_SE: Senaste ###PERIOD_DAYS### dagarna

en: Last 30 Days
sv_SE: Senaste 30 dagarna

en: Last Accessed
sv_SE: Senast besökt

en: Last Mod.
sv_SE: Senast ändrad

en: Last Modified
sv_SE: Senast ändrat

en: Last modification date of the current post/page
sv_SE: Senaste ändringsdatum för nuvarande inlägg/sida

en: Latest Blog Posts from Rank Math
sv_SE: Senaste blogginlägg från Rank Math

en: Latitude
sv_SE: Latitud

en: Latitude and longitude values separated by comma.
sv_SE: Värden för latitud och longitud, separerade med kommatecken.

en: Latvia
sv_SE: Lettland

en: Latvian
sv_SE: Lettiska

en: Learn More
sv_SE: Lär dig mer

en: Learn more
sv_SE: Lär dig mer

en: Learn more about <a href="%s" target="_blank">KML File</a>.
sv_SE: Lär dig mer om <a href="%s" target="_blank">KML-fil</a>.

en: Learn more about <a href="%s" target="_blank">XML Sitemaps</a>.
sv_SE: Lär dig mer om <a href="%s" target="_blank">XML-webbplatskartor</a>.

en: Learn more about Email Reports.
sv_SE: Lär dig mer om e-postrapporter.

en: Learn more about the benefits of connecting your account here.
sv_SE: Lär dig mer om fördelarna med att ansluta ditt konto här.

en: Learn more.
sv_SE: Lär dig mer.

en: Less than a minute
sv_SE: Mindre än en minut

en: Link Builder
sv_SE: Länkbyggare

en: Link Counter
sv_SE: Länkräknare

en: Link Suggestions
sv_SE: Länkförslag

en: Link Title
sv_SE: Länkrubrik

en: Link inserted.
sv_SE: Länk infogad.

en: Link selected.
sv_SE: Länk vald.

en: Link to use for homepage (first item) in breadcrumbs.
sv_SE: Länk att använda för startsida (första objektet) i synliga sökvägar.

en: Links
sv_SE: Länkar

en: Links Per Sitemap
sv_SE: Länkar per webbplatskarta

en: Links:
sv_SE: Länkar:

en: Lithuania
sv_SE: Litauen

en: Lithuanian
sv_SE: Litauiska

en: Local SEO
sv_SE: Lokal SEO

en: Location
sv_SE: Plats

en: Locations Sitemap %1$s %2$s
sv_SE: Webbplatskarta för platser %1$s %2$s

en: Log Count
sv_SE: Loggantal

en: Log Limit
sv_SE: Loggbegränsning

en: Log cleared - %d items deleted.
sv_SE: Loggen rensad – %d objekt borttagna.

en: Log item successfully deleted.
sv_SE: Loggobjekt har tagits bort.

en: Logo
sv_SE: Logga

en: Longitude
sv_SE: Longitud

en: Macedonia, The Former Yugoslav Republic Of
sv_SE: Makedonien

en: Make your podcasts discoverable via Google Podcasts, Apple Podcasts, and similar services with Podcast RSS feed and Schema Markup generated by Rank Math.
sv_SE: Gör det möjligt att hitta din podcast via Google Podcasts, Apple Podcasts och liknande tjänster med hjälp av RSS-flöde för podcast och Schema-märkning, genererad av Rank Math.

en: Manage All Redirections
sv_SE: Hantera alla omdirigeringar

en: Manage Redirections
sv_SE: Hantera omdirigeringar

en: Manage This Redirection
sv_SE: Hantera denna omdirigering

en: Manual
sv_SE: Manuellt

en: Mark this page
sv_SE: Märk denna sida

en: Max Pages
sv_SE: Maximalt antal sidor

en: Max pages number
sv_SE: Max antal sidor

en: Menu URL
sv_SE: Meny-URL

en: Meta to add or update data.
sv_SE: Metadata att lägga till eller uppdatera data.

en: Misc Pages
sv_SE: Övriga sidor

en: Mode
sv_SE: Läge

en: Modified Date
sv_SE: Senast ändrad

en: Modified date with custom formatting pattern.
sv_SE: Ändringsdatum med anpassat formateringsmönster.

en: Module slug
sv_SE: Slug för modul

en: Module state either on or off
sv_SE: Modulstatus, antingen på eller av

en: Modules
sv_SE: Moduler

en: Monday
sv_SE: Måndag

en: More powerful options are available in the PRO version.
sv_SE: Fler kraftfulla alternativ är tillgängliga i PRO-versionen.

en: Morocco
sv_SE: Marocko

en: Move to Trash
sv_SE: Flytta till papperskorg

en: Multiple Locations are available in the %s.
sv_SE: Flera platser är tillgängliga i %s.

en: Music
sv_SE: Musik

en: Musicians
sv_SE: Musiker

en: NAICS Code
sv_SE: NAICS-kod

en: NEW
sv_SE: NY

en: NEW!
sv_SE: NYTT!

en: Name
sv_SE: Namn

en: Name of current post type (plural)
sv_SE: Namn på nuvarande inläggstyp (plural)

en: Name of current post type (singular)
sv_SE: Namn på nuvarande inläggstyp (singular)

en: Narrative
sv_SE: Berättande

en: Navigate to %1$sSettings > Reading%2$s and turn off this option: "Discourage search engines from indexing this site".
sv_SE: Gå till %1$sInställningar > Läsa%2$s och stäng av följande alternativ: ”Be sökmotorer att inte indexera denna webbplats”.

en: Netherlands
sv_SE: Nederländerna

en: New Year Sale
sv_SE: Nyårsrea

en: New Zealand
sv_SE: Nya Zeeland

en: New redirection created.
sv_SE: Ny omdirigering skapad.

en: New!
sv_SE: Nytt!

en: News Article
sv_SE: Nyhetsartikel

en: News Settings imported successfully.
sv_SE: Nyhetsinställningarna har importerats.

en: News Sitemap
sv_SE: News webbplatskarta

en: Next data fetch on %s
sv_SE: Nästa datahämtning den %s

en: Next steps&hellip;
sv_SE: Nästa steg&hellip;

en: No 404 log data found.
sv_SE: Inga 404-loggdata hittades.

en: No Archive
sv_SE: Arkivera inte

en: No Follow
sv_SE: Följ inte

en: No Image Index
sv_SE: Inget bildindex

en: No Index
sv_SE: Indexera inte

en: No Internal Links data found.
sv_SE: Inga interna länkdata hittades.

en: No Rank Math transients found.
sv_SE: Inga Rank Math-transienter hittades.

en: No Redirections found.
sv_SE: Inga omdirigeringar hittades.

en: No Snippet
sv_SE: Ingen förhandsvisningstext

en: No URLs provided.
sv_SE: Inga URL:er angivna.

en: No backup key found to delete.
sv_SE: Ingen säkerhetskopierad nyckel hittades för borttagning.

en: No collation mismatch to fix.
sv_SE: Det finns inget problem med teckenkodningen att åtgärda.

en: No data found for the researched keyword.
sv_SE: Ingen data hittades för det undersökta nyckelordet.

en: No matches found.
sv_SE: Inga matchningar hittades.

en: No post found.
sv_SE: Inga inlägg hittades.

en: No posts found to convert.
sv_SE: Inga inlägg att konvertera hittades.

en: No redirections found in Trash.
sv_SE: Inga omdirigeringar hittades i papperskorgen.

en: No schema found.
sv_SE: Inget schema hittades.

en: No settings found to be imported.
sv_SE: Inga inställningar som skulle importeras hittades.

en: No sitemaps found.
sv_SE: Inga webbplatskartor hittades.

en: No token
sv_SE: Ingen token

en: No valid ID found.
sv_SE: Inget giltigt ID hittat.

en: No valid action found.
sv_SE: Ingen giltig åtgärd hittades.

en: No valid id found.
sv_SE: Inget giltigt ID hittades.

en: No, I don't want it
sv_SE: Nej, jag vill inte ha det

en: No, maybe later
sv_SE: Nej, kanske senare

en: Nofollow Domains
sv_SE: Sätt nofollow för domäner

en: Nofollow External Links
sv_SE: Markera externa länkar med Nofollow

en: Noindex Paginated Single Pages
sv_SE: Markera sidindelade enstaka sidor med noindex

en: Noindex Password Protected Pages
sv_SE: Indexera inte lösenordsskyddade sidor

en: Noindex Search Results
sv_SE: Indexera inte sökresultat

en: Noindex Subpages
sv_SE: Markera undersidor med noindex

en: None
sv_SE: Ingen

en: None (Click here to set one)
sv_SE: Saknas (Klicka här för att ange)

en: Norton Ownership Verification Page
sv_SE: Verifieringssida för Norton Ownership

en: Norton Safe Web Verification ID
sv_SE: Norton Safe Web verifierings-ID

en: Norway
sv_SE: Norge

en: Norwegian
sv_SE: Norska

en: Not Connected
sv_SE: Inte ansluten

en: Not Set
sv_SE: Inte angivet

en: Not found
sv_SE: Hittades inte

en: Note
sv_SE: Obs

en: Note:
sv_SE: Obs:

en: Now!
sv_SE: Nu!

en: Number of Employees
sv_SE: Antal anställda

en: Numbered
sv_SE: Numrerad

en: Object Type i.e. post, term, user
sv_SE: Typ av objekt, t.ex. inlägg, term, användare

en: Object unique id
sv_SE: Unikt ID för objekt

en: Objective
sv_SE: Objektivt

en: Off
sv_SE: Av

en: On
sv_SE: På

en: On-Page Analysis
sv_SE: Analys på sida

en: Online Documentation
sv_SE: Online-dokumentation

en: Online Event URL
sv_SE: URL till online-evenemang

en: Open External Links in New Tab/Window
sv_SE: Öppna externa länkar i ny flik/nytt fönster

en: OpenGraph Thumbnail
sv_SE: Miniatyr för OpenGraph

en: Opening Hours
sv_SE: Öppettider

en: Opening Hours Format
sv_SE: Format för öppettider

en: Opening Time
sv_SE: Öppningstid

en: Operating System
sv_SE: Operativsystem

en: Optimize for local searches and Knowledge Graph using these settings. %s.
sv_SE: Optimera för lokala sökningar och Knowledge Graph med dessa inställningar. %s.

en: Order by.
sv_SE: Sortera efter.

en: Organization
sv_SE: Organisation

en: Organization Logo
sv_SE: Organisationens logga

en: Organization Logo added in Local SEO Settings.
sv_SE: Organisationens logga tillagd i inställningarna för lokal SEO.

en: Organization Name
sv_SE: Organisationens namn

en: Organization URL
sv_SE: Organisationens länk

en: Organization URL added in Local SEO Settings.
sv_SE: Organisationens URL tillagd i inställningarna för lokal SEO.

en: Other Business Website
sv_SE: Annan företagswebbplats

en: Other Personal Website
sv_SE: Annan personlig webbplats

en: Others
sv_SE: Övrigt

en: Outdoor Enthusiasts
sv_SE: Friluftsentusiaster

en: Output list of terms from the primary taxonomy associated to the current post.
sv_SE: Mata ut en termlista från den primära taxonomin som är associerad med det aktuella inlägget.

en: Overview
sv_SE: Översikt

en: PRO options are enabled.
sv_SE: PRO-alternativ är aktiverade.

en: Package Tracking
sv_SE: Paketspårning

en: Page
sv_SE: Sida

en: Page %1$d of %2$d
sv_SE: Sida %1$d av %2$d

en: Page %s
sv_SE: Sida %s

en: Page Number
sv_SE: Sidnummer

en: Page not found
sv_SE: Sidan hittades inte

en: Page number with context (i.e. page 2 of 4). Only displayed on page 2 and above.
sv_SE: Sidnummer med sammanhang (t.ex. sida 2 av 4). Visas endast på sida 2 och uppåt.

en: Page number.
sv_SE: Sidnummer.

en: Pages
sv_SE: Sidor

en: Parents
sv_SE: Föräldrar

en: Payroll
sv_SE: Lön

en: Performer
sv_SE: Scenartist

en: Performer Name
sv_SE: Scenartistens namn

en: Performer URL
sv_SE: Scenartistens URL

en: Permalink Structure
sv_SE: Permalänk-struktur

en: Permalinks are set to a custom structure but the post titles do not appear in the permalinks.
sv_SE: Permalänkar är angivna till en anpassad struktur men inläggsrubrikerna visas inte i permalänkarna.

en: Permalinks are set to the default value. <em>Pretty permalinks</em> are disabled.
sv_SE: Permalänkar är angivna till standardvärdet. <em>Snygga permalänkar</em> är inaktiverade.

en: Person or Company
sv_SE: Person eller företag

en: Person/Organization Name
sv_SE: Namn på person/organisation

en: Personal Blog
sv_SE: Personlig blogg

en: Personal Portfolio
sv_SE: Personlig portfölj

en: Persuasive
sv_SE: Övertygande

en: Pet Owners
sv_SE: Djurägare

en: Philippines
sv_SE: Filippinerna

en: Phone
sv_SE: Telefon

en: Phone Number
sv_SE: Telefonnummer

en: Phone number
sv_SE: Telefonnummer

en: Photographers
sv_SE: Fotografer

en: Pillar Content
sv_SE: Pelarinnehåll

en: Pinterest Account
sv_SE: Pinterest-konto

en: Pinterest Verification ID
sv_SE: Pinterest verifierings-ID

en: Play icon
sv_SE: Ikon för uppspelning

en: Please activate ACF plugin to use this module.
sv_SE: Aktivera tillägget ACF för att använda denna modul.

en: Please activate BuddyPress plugin to use this module.
sv_SE: Aktivera tillägget BuddyPress för att använda denna modul.

en: Please activate Web Stories plugin to use this module.
sv_SE: Aktivera tillägget Web Stories för att använda denna modul.

en: Please activate WooCommerce plugin to use this module.
sv_SE: Aktivera tillägget WooCommerce för att använda denna modul.

en: Please activate bbPress plugin to use this module.
sv_SE: Aktivera tillägget bbPress för att använda denna modul.

en: Please add at least one valid source URL.
sv_SE: Lägg åtminstone till en giltig URL.

en: Please enable Redirections module.
sv_SE: Aktivera omdirigeringsmodulen.

en: Please enter a valid URL.
sv_SE: Ange en giltig URL.

en: Please enter a valid email address.
sv_SE: Ange en giltig e-postadress.

en: Please keep only one SEO plugin active, otherwise, you might lose your rankings and traffic. %s.
sv_SE: Se till att endast ett tillägg för sökoptimering är aktivt, annars riskerar du att försämra din ranking och trafik. %s.

en: Please keep only one Sitemap plugin active, otherwise, you might lose your rankings and traffic. %s.
sv_SE: Se till att endast ett tillägg för webbplatskartor är aktivt, annars riskerar du att försämra din ranking och trafik. %s.

en: Please try reconnecting.
sv_SE: Försök återansluta.

en: Please update
sv_SE: Uppdatera

en: Please use the correct format.
sv_SE: Använd rätt format.

en: Plugin deactivated successfully.
sv_SE: Tillägg inaktiverades utan problem.

en: Plugin settings and site-wide meta data.
sv_SE: Tilläggsinställningar och övergripande metadata för webbplatsen.

en: Plugin subscription plan
sv_SE: Tilläggets prenumerationspaket

en: Poetic
sv_SE: Poetiskt

en: Poland
sv_SE: Polen

en: Polish
sv_SE: Polska

en: Portuguese
sv_SE: Portugisiska

en: Post Author
sv_SE: Inläggsförfattare

en: Post Categories
sv_SE: Inläggskategorier

en: Post Category
sv_SE: Inläggskategori

en: Post Excerpt
sv_SE: Inläggsutdrag

en: Post Excerpt Only
sv_SE: Endast inläggsutdrag

en: Post Formats
sv_SE: Inläggsformat

en: Post Formats Archive
sv_SE: Arkiv för inläggsformat

en: Post ID
sv_SE: Inläggs-ID

en: Post ID.
sv_SE: Inläggs-ID.

en: Post Tag
sv_SE: Inläggsetikett

en: Post Tags
sv_SE: Inläggsetiketter

en: Post Thumbnail
sv_SE: Inläggsminiatyr

en: Post Title
sv_SE: Inläggsrubrik

en: Post Title of parent page
sv_SE: Inläggsrubrik för överordnad sida

en: Post Titles Missing Focus Keywords
sv_SE: Inläggsrubriker saknar fokusnyckelord

en: Post Type Name Plural
sv_SE: Namn för inläggstyp i plural

en: Post Type Name Singular
sv_SE: Namn för inläggstyp i singular

en: Post Type.
sv_SE: Inläggstyp.

en: Post Types:
sv_SE: Inläggstyper:

en: Post URL
sv_SE: Inläggs-URL

en: Post permalink structure is set to %s.
sv_SE: Permalänkstruktur för inlägg är angiven till %s.

en: Post re-index in progress.
sv_SE: Omindexering av inlägg pågår.

en: Posts
sv_SE: Inlägg

en: Posts meta import failed.
sv_SE: Lyckades inte importera metadata för inlägg.

en: Powered by %s
sv_SE: Drivs med %s

en: Powerful Schema Generator
sv_SE: Kraftfull schema-genererare

en: Prefix Breadcrumb
sv_SE: Använd prefix för den synliga sökvägen

en: Prefix for the breadcrumb path.
sv_SE: Prefix för den synliga sökvägen.

en: Preparation Time
sv_SE: Förberedelsetid

en: Prevent paginated pages of single pages and posts to show up in the search results. This also applies for the Blog page.
sv_SE: Förhindra att sidindelade sidor för enstaka sidor och inlägg visas i sökresultat. Detta gäller även för bloggsidan.

en: Prevent password protected pages & posts from getting indexed by search engines.
sv_SE: Förhindra lösenordsskyddade sidor och inlägg från att indexeras av sökmotorer.

en: Prevents a snippet from being shown in the search results
sv_SE: Förhindrar att en förhandsvisningstext visas i sökresultat

en: Prevents images on a page from being indexed by Google and other search engines
sv_SE: Förhindrar att bilder på en sida indexeras av Google och andra sökmotorer

en: Prevents pages from being indexed and displayed in search engine result pages
sv_SE: Förhindrar att sidor indexeras och visas på sökmotorernas resultatsidor

en: Prevents search engines from following links on the pages
sv_SE: Förhindrar sökmotorer från att följa länkar på sidorna

en: Prevents search engines from showing Cached links for pages
sv_SE: Förhindrar sökmotorer från att visa cachelagrade länkar för sidor

en: Price
sv_SE: Pris

en: Price Currency
sv_SE: Prisvaluta

en: Price Range
sv_SE: Prisintervall

en: Price Valid Until
sv_SE: Pris giltigt till

en: Primary Taxonomy
sv_SE: Primär taxonomi

en: Primary Terms
sv_SE: Primära termer

en: Product
sv_SE: Produkt

en: Product Brand
sv_SE: Produktvarumärke

en: Product Currency
sv_SE: Produktvaluta

en: Product In-Stock
sv_SE: Produkter i lager

en: Product Price
sv_SE: Produktpris

en: Product SKU
sv_SE: Produktens artikelnummer

en: Product Support
sv_SE: Produktsupport

en: Product's SKU of the current product
sv_SE: Produktens artikelnummer för nuvarande produkt

en: Product's SKU.
sv_SE: Produktens artikelnummer.

en: Product's brand of the current product
sv_SE: Produktens varumärke för nuvarande produkt

en: Product's brand.
sv_SE: Produktens varumärke.

en: Product's price of the current product
sv_SE: Pris för nuvarande produkt

en: Product's price.
sv_SE: Produktens pris.

en: Product's short description of the current product
sv_SE: Produktens korta beskrivning av den nuvarande produkten

en: Product's short description.
sv_SE: Produktens korta beskrivning.

en: Products
sv_SE: Produkter

en: Products tagged &ldquo;%s&rdquo;
sv_SE: Produkter märkta ”%s”

en: Property
sv_SE: Egendom

en: Publish date with custom formatting pattern.
sv_SE: Publiceringsdatum med anpassat formateringsmönster.

en: Published Date
sv_SE: Publiceringsdatum

en: Purge Analytics Cache
sv_SE: Töm analys-cache

en: RSS After Content
sv_SE: RSS efter innehåll

en: RSS Before Content
sv_SE: RSS före innehåll

en: Rank Math Dashboard
sv_SE: Adminpanel för Rank Math

en: Rank Math Free
sv_SE: Rank Math gratis

en: Rank Math Knowledge Base
sv_SE: Rank Math kunskapsbas

en: Rank Math Overview
sv_SE: Rank Math – översikt

en: Rank Math SEO Redirection Debugger
sv_SE: Felsökare för Rank Math SEO-omdirigeringar

en: Rank Math Team
sv_SE: Team Rank Math

en: Rank Math WordPress SEO plugin
sv_SE: Rank Math SEO-tillägg för WordPress

en: Rank Math [SEO Report] - %s
sv_SE: Rank Math [SEO-rapport] – %s

en: Rank Math auto-update option is enabled on your site.
sv_SE: Alternativet för automatisk uppdatering av Rank Math är aktiverat på din webbplats.

en: Rank Math cannot be connected because your site URL doesn't appear to be a valid URL. If the domain name contains special characters, please make sure to use the encoded version in the %1$s &amp; %2$s fields on the %3$s page.
sv_SE: Rank Math kan inte anslutas eftersom URL:en för din webbplats inte verkar vara en giltig URL. Om domännamnet innehåller speciella tecken måste du använda den kodade versionen av URL:en i fälten %1$s och %2$s på sidan %3$s.

en: Rank Math could not detect if a robots.txt file exists or not because of a filesystem issue. The file contents entered here may not be applied.
sv_SE: Rank Math kunde inte avgöra om det finns någon file ”robots.txt” på grund av ett problem med filsystemet. Innehållet för filen, som visas här, kanske inte tillämpas.

en: Rank Math plugin could not be connected.
sv_SE: Tillägg Rank Math kunde inte anslutas.

en: Rank Math requires PHP version %s or above. Please update PHP to run this plugin.
sv_SE: Rank Math kräver PHP-version %s eller högre. Uppdatera PHP för att köra detta tillägg.

en: Rank Your Content With the Power of PRO & A.I.
sv_SE: Få ditt innehåll att ranka väl med PRO och AI.

en: Re-create Missing Database Tables
sv_SE: Återskapa saknade databastabeller

en: Re-create Tables
sv_SE: Återskapa tabeller

en: Read Only
sv_SE: Skrivskyddad

en: Read more
sv_SE: Läs mer

en: Ready to switch to Google Analytics 4? %s
sv_SE: Är du redo att byta till Google Analytics 4? %s

en: Reasons
sv_SE: Anledningar

en: Rebuild Index
sv_SE: Återskapa index

en: Rebuild Index for Analytics
sv_SE: Återskapa analysindex

en: Recalculate Scores
sv_SE: Räkna om poängen

en: Recalculating scores for posts %1$s - %2$s...
sv_SE: Beräknar om poäng för inlägg %1$s – %2$s …

en: Receive Analytics reports periodically in email.
sv_SE: Få analysrapporter med jämna mellanrum via e-post.

en: Recipe
sv_SE: Recept

en: Recipe Ingredients
sv_SE: Receptingredienser

en: Recipe Instructions
sv_SE: Receptinstruktioner

en: Recipe Video Description
sv_SE: Beskrivning för receptvideo

en: Recipe Video Name
sv_SE: Receptvideonamn

en: Recipe Video Thumbnail
sv_SE: Receptvideominiatyr

en: Reconnect
sv_SE: Anslut igen

en: Redirect
sv_SE: Omdirigera

en: Redirect Attachments
sv_SE: Omdirigera bilagor

en: Redirect the current URL
sv_SE: Omdirigera nuvarande URL

en: Redirect to Homepage
sv_SE: Omdirigera till startsida

en: Redirecting from
sv_SE: Omdirigerar från

en: Redirecting in %s seconds...
sv_SE: Omdirigerar om %s sekunder …

en: Redirection Count
sv_SE: Antal omdirigeringar

en: Redirection Debugger
sv_SE: Felsökare av omdirigeringar

en: Redirection Hits
sv_SE: Träffar för omdirigering

en: Redirection Manager
sv_SE: Omdirigeringshanterare

en: Redirection Settings
sv_SE: Omdirigeringsinställningar

en: Redirection Type
sv_SE: Omdirigeringstyp

en: Redirection URL
sv_SE: URL för omdirigering

en: Redirection rules successfully deleted.
sv_SE: Omdirigeringsregler har tagits bort.

en: Redirection successfully activated.
sv_SE: Omdirigering har aktiverats.

en: Redirection successfully deactivated.
sv_SE: Omdirigering har inaktiverats.

en: Redirection successfully deleted.
sv_SE: Omdirigering har tagits bort.

en: Redirection successfully moved to Trash.
sv_SE: Omdirigering har flyttats till papperskorgen.

en: Redirection successfully restored.
sv_SE: Omdirigering återställd.

en: Redirection updated successfully.
sv_SE: Omdirigering uppdaterad.

en: Redirections
sv_SE: Omdirigeringar

en: Redirections Manager
sv_SE: Omdirigeringshanterare

en: Referer
sv_SE: Hänvisare

en: Remove
sv_SE: Ta bort

en: Remove Generator Tag
sv_SE: Ta bort taggen ”generator”

en: Remove Rank Math Transients
sv_SE: Ta bort Rank Math transienter

en: Remove Schema Markup on Shop Archives
sv_SE: Ta bort märkning enligt schema på butiksarkiv

en: Remove WooCommerce generator tag from the source code.
sv_SE: Ta bort ”generator”-taggen för WooCommerce i källkoden.

en: Remove base
sv_SE: Ta bort basadress

en: Remove category base
sv_SE: Ta bort kategoribasadressen

en: Remove parent slugs from category URL.
sv_SE: Ta bort överordnad slug från kategori-URL.

en: Remove prefix from category URL.
sv_SE: Ta bort prefix från kategori-URL.

en: Remove redirection
sv_SE: Ta bort omdirigering

en: Remove schema data from %s.
sv_SE: Ta bort schema-data från %s.

en: Remove transients
sv_SE: Ta bort transienter

en: Reservations
sv_SE: Bokningar

en: Reset Options
sv_SE: Återställ alternativ

en: Response
sv_SE: Svar

en: Response Code
sv_SE: Svarskod

en: Response Code Help
sv_SE: Hjälp med svarskod

en: Response Message
sv_SE: Svarsmeddelande

en: Restaurant
sv_SE: Restaurang

en: Restore
sv_SE: Återställ

en: Results for %s
sv_SE: Resultat för %s

en: Results per page.
sv_SE: Resultat per sida.

en: Retirees
sv_SE: Pensionärer

en: Review 404 errors on your site
sv_SE: Granska 404-fel på din webbplats

en: Review analytics and sitemaps
sv_SE: Granska analyser och webbplatskartor

en: Rewrite Titles
sv_SE: Skriv om rubriker

en: Roadside Assistance
sv_SE: Vägassistans

en: Robots Meta
sv_SE: Robotmetadata

en: Robots Txt
sv_SE: Robots.txt

en: Role Manager
sv_SE: Rollhanterare

en: Rollback Plugin
sv_SE: Återställ tillägget

en: Romania
sv_SE: Rumänien

en: Romanian
sv_SE: Rumänska

en: Russian
sv_SE: Ryska

en: Russian Federation
sv_SE: Ryssland

en: SEO Analysis for this page
sv_SE: SEO-analys för denna sida

en: SEO Analyzer
sv_SE: SEO-analyserare

en: SEO Analyzer data has already been cleared.
sv_SE: SEO-analysdata har redan rensats.

en: SEO Analyzer data successfully deleted.
sv_SE: SEO-analysdata borttagen.

en: SEO Desc
sv_SE: SEO-beskrivning

en: SEO Description
sv_SE: SEO-beskrivning

en: SEO Details
sv_SE: SEO-detaljer

en: SEO Email Reports
sv_SE: E-postrapporter för SEO

en: SEO Report of Your Website
sv_SE: SEO-rapport för din webbplats

en: SEO Score
sv_SE: SEO-poäng

en: SEO Score Position
sv_SE: Position för SEO-poäng

en: SEO Score Post Types
sv_SE: Inläggstyper för SEO-poäng

en: SEO Score Template
sv_SE: Mall för SEO-poäng

en: SEO Score: Bad
sv_SE: SEO-poäng: Dåligt

en: SEO Score: Good
sv_SE: SEO-poäng: Bra

en: SEO Score: Ok
sv_SE: SEO-poäng: OK

en: SEO Settings
sv_SE: SEO-inställningar

en: SEO Settings for %s
sv_SE: SEO-inställningar för %s

en: SEO Settings for Date Archives
sv_SE: SEO-inställningar för datumarkiv

en: SEO Settings for Search Page
sv_SE: SEO-inställningar för söksida

en: SEO Title
sv_SE: SEO-rubrik

en: SEO Titles
sv_SE: SEO-rubriker

en: SEO Titles &amp; Meta
sv_SE: SEO-rubriker och meta

en: SEO by Rank Math
sv_SE: SEO av Rank Math

en: SEO options related to featured images and media appearing in your post content. %s.
sv_SE: SEO-alternativ relaterade till utvalda bilder och media som syn i ditt inläggsinnehåll. %s.

en: Salary
sv_SE: Lön

en: Salary Currency
sv_SE: Valuta för lön

en: Sales
sv_SE: Rea

en: Satirical
sv_SE: Satirisk

en: Saturday
sv_SE: Lördag

en: Saudi Arabia
sv_SE: Saudiarabien

en: Save
sv_SE: Spara

en: Save Changes
sv_SE: Spara ändringar

en: Schema (Structured Data)
sv_SE: Schema (Strukturerade data)

en: Schema Type
sv_SE: Schematyp

[ctx: Schema type name in a field description]
en: Article
sv_SE: Artikel

en: Screen Content
sv_SE: Skärminnehåll

en: Search
sv_SE: Sök

en: Search Console Verification Page
sv_SE: Search Console verifieringssida

en: Search Engine Optimization by Rank Math - https://rankmath.com/
sv_SE: Sökmotoroptimering av Rank Math – https://rankmath.com/

en: Search Engine Optimization by Rank Math PRO - https://rankmath.com/
sv_SE: Sökmotoroptimering av Rank Math PRO – https://rankmath.com/

en: Search Options
sv_SE: Sökalternativ

en: Search Query
sv_SE: Sök-query

en: Search Results Format
sv_SE: Sökresultatformat

en: Search Results Title
sv_SE: Rubrik för sökresultat

en: Search Traffic
sv_SE: Söktrafik

en: Search query (only available on search results page)
sv_SE: Sök-query (endast tillgänglig på sidan för sökresultat)

en: Search.
sv_SE: Sök.

en: Seems like your site URL has changed since you connected to Rank Math.
sv_SE: Det verkar som om URL:en för din webbplats har ändrats sedan du anslöt dig till Rank Math.

en: Select Account
sv_SE: Välj konto

en: Select Page
sv_SE: Välj sida

en: Select Post Type
sv_SE: Välj inläggstyp

en: Select Taxonomies
sv_SE: Välj taxonomier

en: Select a page
sv_SE: Välj en sida

en: Select the default list style for the Table of Contents block.
sv_SE: Välj standardliststil för innehållsförtecknings-blocket.

en: Select the page to display the HTML sitemap. Once the settings are saved, the sitemap will be displayed below the content of the selected page.
sv_SE: Välj vilken sida som ska visa webbplatskartan i HTML-format. När du har sparat inställningarna visas webbplatskartan under innehållet på den valda sidan.

en: Selected page:
sv_SE: Vald sida:

en: Selected page: <a href="%s" target="_blank" class="rank-math-selected-page">%s</a>
sv_SE: Vald sida: <a href="%s" target="_blank" class="rank-math-selected-page">%s</a>

en: Selected roles will be excluded from the XML &amp; HTML sitemaps.
sv_SE: Valda roller kommer att uteslutas från webbplatskartor för XML och HTML.

en: Self-Hosted Analytics JS File
sv_SE: JS-fil för analys på egen server

en: Send URLs directly to the IndexNow API.
sv_SE: Skicka URL:er direkt till IndexNow API.

en: Seniors
sv_SE: Pensionärer

en: Separator Character
sv_SE: Tecken för avgränsare

en: Separator character or string that appears between breadcrumb items.
sv_SE: Tecken eller sträng som avgränsar objekten i den synliga sökvägen.

en: Separator character, as set in the Title Settings
sv_SE: Tecken för avgränsare, så som angivits i rubrikinställningarna

en: Serbia
sv_SE: Serbien

en: Served from cache
sv_SE: Betjänat från cache

en: Service
sv_SE: Tjänst

en: Service Type
sv_SE: Typ av tjänst

en: Set the sitemap options for author archive pages. %s.
sv_SE: Ange alternativ för webbplatskartan för författararkivsidor. %s.

en: Sets the max number of rows in a log. Set to 0 to disable the limit.
sv_SE: Ange maximalt antal rader i en logg. Ange 0 för att inaktivera begränsningen.

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Settings could not be imported:
sv_SE: Inställningar kunde inte importeras:

en: Settings could not be imported: Upload failed.
sv_SE: Inställningarna kunde inte importeras: Uppladdning misslyckades.

en: Settings import failed.
sv_SE: Import av inställningar misslyckades.

en: Settings imported successfully.
sv_SE: Inställningar importerades utan problem.

en: Settings successfully imported. Your old configuration has been saved as a backup.
sv_SE: Inställningar importerade. Din gamla konfiguration har sparats som en säkerhetskopia.

en: Setup Rank Math
sv_SE: Ställ in Rank Math

en: Setup Wizard
sv_SE: Installationsguide

en: Setup Wizard - Rank Math
sv_SE: Installationsguide – Rank Math

en: Share
sv_SE: Dela

en: Shortcode
sv_SE: Kortkod

en: Show Blog Page
sv_SE: Visa bloggsida

en: Show Blog Page in Breadcrumb.
sv_SE: Visa bloggsida i synlig sökväg.

en: Show Category(s)
sv_SE: Visa kategori/kategorier

en: Show Dates
sv_SE: Visa datum

en: Show Homepage Link
sv_SE: Visa länk till startsida

en: Show SEO Score to Visitors
sv_SE: Visa SEO-poäng för besökare

en: Show more
sv_SE: Visa mer

en: Show published dates for each post & page.
sv_SE: Visa publiceringsdatum för varje inlägg och sida.

en: Show the post/term titles, or the SEO titles in the HTML sitemap.
sv_SE: Visa inläggs-/termrubrikerna eller SEO-rubrikerna i webbplatskartan i HTML-format.

en: Simple
sv_SE: Enkel

en: Single %s Description
sv_SE: Beskrivning för enstaka %s

en: Single %s Title
sv_SE: Enskild %s-rubrik

en: Site
sv_SE: Webbplats

en: Site Address (URL)
sv_SE: Webbplatsadress (URL)

en: Site Description
sv_SE: Webbplatsbeskrivning

en: Site Tagline
sv_SE: Webbplatsslogan

en: Site Title
sv_SE: Webbplatsrubrik

en: Site disconnected successfully.
sv_SE: Webbplats kopplades från.

en: Site token
sv_SE: Webbplatstoken

en: Site wide plugins auto-update option is disabled on your site.
sv_SE: Den webbplatsövergripnade inställningen för uppdatering av tillägg är inaktiverad på webbplatsen.

en: Sitemap
sv_SE: Webbplatskarta

en: Sitemap Settings
sv_SE: Inställning för webbplatskarta

en: Sitemap URL: %s
sv_SE: URL för webbplatskarta: %s

en: Sitemaps
sv_SE: Webbplatskartor

en: Size: %s
sv_SE: Storlek: %s

en: Slack Enhanced Sharing
sv_SE: Förbättrad delning i Slack

en: Slovak
sv_SE: Slovakiska

en: Slovakia
sv_SE: Slovakien

en: Slovenia
sv_SE: Slovenien

en: Slovenian
sv_SE: Slovenska

en: Small Business Site
sv_SE: Webbplats för litet företag

en: Snippet
sv_SE: Förhandsvisningstext

en: Social Media Users
sv_SE: Användare av sociala medier

en: Social Meta
sv_SE: Social meta

en: Software Application
sv_SE: Mjukvaruprogram

en: Sorry, field is empty which is not allowed.
sv_SE: Fält är tomt, vilket inte är tillåtet.

en: Sorry, no post found for given id.
sv_SE: Inget inlägg hittades för angivet ID.

en: Sorry, no post id found.
sv_SE: Inget inläggs-ID hittades.

en: Sorry, no preference found.
sv_SE: Ingen preferens hittades.

en: Sorry, only authenticated users can research the keyword.
sv_SE: Endast autentiserade användare kan undersöka nyckelordet.

en: Sorry, you are not allowed to create/update redirection.
sv_SE: Du saknar behörighet att skapa/uppdatera omdirigering.

en: Sorry, you are not allowed to deactivate plugins for this site.
sv_SE: Du har inte behörighet att inaktivera tillägg på den här webbplatsen.

en: Sorry, you are not allowed to edit this post type.
sv_SE: Du har inte behörighet att redigera denna inläggstyp.

en: Sorry, you are not allowed to edit this post.
sv_SE: Du har inte behörighet att redigera detta inlägg.

en: Sorry, you are not allowed to edit this term.
sv_SE: Du har inte behörighet att redigera denna term.

en: Sort By
sv_SE: Sortera efter

en: South Africa
sv_SE: Sydafrika

en: Spain
sv_SE: Spanien

en: Spanish
sv_SE: Spanska

en: Square
sv_SE: Fyrkant

en: Start Date
sv_SE: Startdatum

en: Starts With
sv_SE: Startar med

en: Starts at 1 and increments by 1.
sv_SE: Börjar på 1 och ökar med steg om 1.

en: Status & Tools
sv_SE: Status och verktyg

en: Stock Inventory
sv_SE: Lager

en: Stop Redirection
sv_SE: Stoppa omdirigering

en: Storage Days: %s
sv_SE: Lagringsdagar: %s

en: Strip Category Base
sv_SE: Rensa kategori-bas

en: Students
sv_SE: Studenter

en: Subjective
sv_SE: Subjektiv

en: Submit URLs
sv_SE: Skicka URL:er

en: Submit posts from these post types automatically to the IndexNow API when a post is published, updated, or trashed.
sv_SE: Skicka inlägg från dessa inläggstyper automatiskt till IndexNow API när ett inlägg publiceras, uppdateras eller läggs i papperskorgen.

en: Successfully submitted %s URL. | Successfully submitted %s URLs.
sv_SE[0]: %s URL inskickad.
sv_SE[1]: %s URL:er inskickade.

en: Summary Card
sv_SE: Sammanfattningskort

en: Summary Card with Large Image
sv_SE: Sammanfattningskort med stor bild

en: Sunday
sv_SE: Söndag

en: Support Us with a Link
sv_SE: Stöd oss med en länk

en: Sweden
sv_SE: Sverige

en: Swedish
sv_SE: Svenska

en: Switzerland
sv_SE: Schweiz

en: TV Enthusiasts
sv_SE: TV-entusiaster

en: Table of Contents
sv_SE: Innehållsförteckning

en: Table of Contents Exclude Headings
sv_SE: Innehållsförteckning: uteslut rubriker

en: Table of Contents List style
sv_SE: Innehållsförteckning: stil för lista

en: Table of Contents Title
sv_SE: Innehållsförteckning: rubrik

en: Tags (advanced)
sv_SE: Etiketter (avancerat)

en: Take SEO to the Next Level!
sv_SE: Ta sökmotoroptimering till nästa nivå!

en: Take control over the default settings available for Rank Math Blocks.
sv_SE: Ta kontroll över standardinställningarna som är tillgängliga för block från Rank Math.

en: Take your SEO to the Next Level!
sv_SE: Ta din sökmotoroptimering till nästa nivå!

en: Tax ID
sv_SE: Moms-ID

en: Taxonomies:
sv_SE: Taxonomier:

en: Tech Enthusiasts
sv_SE: Teknikentusiaster

en: Technical
sv_SE: Teknisk

en: Technical Support
sv_SE: Teknisk support

en: Telephone
sv_SE: Telefon

en: Term Description
sv_SE: Termbeskrivning

en: Term meta import failed.
sv_SE: Lyckades inte importera metadata för termer.

en: Test Connections
sv_SE: Testa anslutningar

en: Thank you for using <a href="%s" target="_blank">Rank Math</a>
sv_SE: Tack för att du använder <a href="%s" target="_blank">Rank Math</a>

en: The $%1$s is required for variable %2$s.
sv_SE: $%1$s är obligatorisk för variabeln %2$s.

en: The $id variable is required.
sv_SE: $id-variabeln är obligatorisk.

en: The 404 error log is empty.
sv_SE: 404-felloggen är tom.

en: The Google Analytics Console request failed.
sv_SE: Begäran till Google Analytics-konsolen misslyckades.

en: The Google Search Console request failed.
sv_SE: Begäran till Google Search-konsolen misslyckades.

en: The IndexNow API key proves the ownership of the site. It is generated automatically. You can change the key if it becomes known to third parties.
sv_SE: API-nyckeln för IndexNow bevisar att du äger webbplatsen. Nyckeln genereras automatiskt. Du kan ändra nyckeln om någon utomstående skulle komma åt den.

en: The Organization Name added in Local SEO Settings.
sv_SE: Organisationens namn tillagt i inställningarna för lokal SEO.

en: The URL was successfully submitted to the IndexNow API, but the API key will be checked later.
sv_SE: URL:en skickades in till IndexNow-API:et, men API-nyckeln kommer kontrolleras senare.

en: The URL was successfully submitted to the IndexNow API.
sv_SE: URL:en har skickats till API:et för IndexNow.

en: The URLs don't belong to the host or the key is not matching the schema in the protocol.
sv_SE: URL:erna tillhör inte servern eller så stämmer nyckelsträngen inte mot protokollets schema.

en: The error log cannot be retrieved.
sv_SE: Felloggen kan inte hämtas.

en: The error log cannot be retrieved: Error log file is too large.
sv_SE: Felloggen kan inte hämtas: Felloggfilen är för stor.

en: The featured image should be at least 200 by 200 pixels to be picked up by Facebook and other social media sites.
sv_SE: Den utvalda bilden bör vara minst 200 × 200 pixlar för den ska kännas igen och användas av Facebook och andra sociala media-webbplatser.

en: The key was invalid (e.g. key not found, file found but key not in the file).
sv_SE: Nyckeln var ogiltig (t.ex. hittades inte nyckeln, filen hittades men nyckeln fanns inte i filen).

en: The last 100 IndexNow API requests.
sv_SE: De 100 senaste API-förfrågningarna till IndexNow.

en: The price range of the business, for example $$$.
sv_SE: Verksamhetens prisintervall, till exempel €€€.

en: The redirection you are trying to create may cause an infinite loop. Please check the source and destination URLs. The redirection has been deactivated.
sv_SE: Den omdirigering du försöker att skapa kan orsaka en oändlig loop. Dubbelkolla käll- och mål-URL:erna. Omdirigeringen har inaktiverats.

en: The redirection you are trying to update may cause an infinite loop. Please check the source and destination URLs.
sv_SE: Den omdirigering du försöker att ändra kan orsaka en oändlig loop. Dubbelkolla käll- och mål-URL:erna.

en: The request was invalid.
sv_SE: Begäran var ogiltigt.

en: The variable has already been registered.
sv_SE: Variabeln har redan registrerats.

en: There are no redirection to import.
sv_SE: Det finns ingen omdirigering att importera.

en: There is a new version of Content AI available! %s the Rank Math SEO plugin to use this feature.
sv_SE: Det finns en ny version av Content AI tillgänglig! %s Rank Math SEO tillägget för att använda denna funktion.

en: There is a problem with the Google auth token. Please <a href="%1$s" class="button button-link rank-math-reconnect-google">reconnect your app</a>
sv_SE: Det är ett problem med Googles auth token. <a href="%1$s" class="button button-link rank-math-reconnect-google">Anslut din app igen</a>

en: This XML Sitemap Index file contains <strong>%s</strong> sitemaps.
sv_SE: Denna indexfil för XML-webbplatskarta innehåller <strong>%s</strong> webbplatskartor.

en: This XML Sitemap contains <strong>%s</strong> URLs.
sv_SE: Denna XML-webbplatskarta innehåller <strong>%s</strong> URL:er.

en: This action is IRREVERSIBLE.
sv_SE: Denna åtgärd är OÅTERKALLELIG.

en: This email was sent to you as a registered member of %s.
sv_SE: Detta e-postmeddelande har skickats till dig som registrerad medlem av %s.

en: This feature is not available on the localhost.
sv_SE: Denna funktion är inte tillgänglig på localhost.

en: This field is required.
sv_SE: Detta fält är obligatoriskt.

en: This is the number of pageviews carried out by visitors from Search Engines.
sv_SE: Detta är antalet sidvisningar från besökare som kommit från sökmotorer.

en: This module is available in the PRO version.
sv_SE: Denna modul ingår i PRO-versionen.

en: This tab contains General settings related to the XML sitemaps.
sv_SE: Denna flik innehåller allmänna inställningar relaterade till XML-webbplatskartorna.

en: This tab contains settings related to the HTML sitemap.
sv_SE: Denna flik innehåller inställningar som avser HTML-webbplatskartan.

en: This tool will calculate the SEO score for the posts/pages that have a Focus Keyword set. Note: This process may take some time and the browser tab must be kept open while it is running.
sv_SE: Detta verktyg beräknar SEO-poängen för de inlägg/sidor som har ett fokusord angivet. Obs: Denna process kan ta tid. Du måste hålla fliken i webbläsaren öppen medan verktyget körs.

en: This update will install a beta version of Rank Math.
sv_SE: Denna uppdatering installerar en betaversion av Rank Math.

en: Thumbnail for Facebook
sv_SE: Miniatyr för Facebook

en: Thursday
sv_SE: Torsdag

en: Ticket Support
sv_SE: Biljett-support

en: Ticket URL
sv_SE: URL för biljett

en: Time
sv_SE: Tid

en: Time format used in the contact shortcode.
sv_SE: Tidsformat som används i kortkoden för kontakt.

en: Time to read
sv_SE: Lästid

en: Title
sv_SE: Rubrik

en: Title attribute format
sv_SE: Attributformat för rubrik

en: Title for %s archive pages.
sv_SE: Rubrik för %s-arkivsidor.

en: Title of the current post/page
sv_SE: Rubrik för nuvarande inlägg/sida

en: Title of the parent page of the current post/page
sv_SE: Rubrik på den överordnade sidan för nuvarande inlägget/sidan

en: Title of the site
sv_SE: Rubrik för webbplatsen

en: Title of your site when shared on Facebook, Twitter and other social networks.
sv_SE: Rubriken för din webbplats när den delas på Facebook, Twitter och andra sociala nätverk.

en: Title tag for %s archives
sv_SE: ”title”-tagg för %s-arkiv

en: Title tag for groups
sv_SE: ”title”-tagg för grupper

en: Title tag on day/month/year based archives.
sv_SE: ”title”-tagg på arkiv för dag/månad/år.

en: Title tag on search results page.
sv_SE: ”title”-tagg på sidan för sökresultat.

en: Titles
sv_SE: Rubriker

en: Titles & Meta Settings
sv_SE: Rubrik och metainställningar

en: Titles &amp; Meta
sv_SE: Rubriker och meta

en: To
sv_SE: Till

en: To configure meta tags for your media attachment pages, you need to first %s to parent.
sv_SE: För att konfigurera metataggar för dina mediabilagor måste du först ställa in %s som överordnad.

en: To update your email preferences, %s.
sv_SE: För att uppdatera din e-postalternativ, %s.

en: Token exists
sv_SE: Token finns

en: Too Many Requests
sv_SE: För många förfrågningar

en: Too Many Requests (potential Spam).
sv_SE: För många förfrågningar (möjlig skräppost).

en: Too many requests.
sv_SE: För många förfrågningar.

en: Top 3 Positions
sv_SE: 3 bästa positionerna

en: Total Clicks
sv_SE: Totalt antal klick

en: Total Impressions
sv_SE: Totalt antal visningar

en: Total Keywords
sv_SE: Totalt antal nyckelord

en: Total Time
sv_SE: Total tid

en: Total Time:
sv_SE: Total tid:

en: Total number of 404 pages opened by the users.
sv_SE: Totalt antal 404-sidor öppnade av användare.

en: Total number of Redirections created in the Rank Math.
sv_SE: Totalt antal omdirigeringar skapade i Rank Math.

en: Total number of hits received by all the Redirections.
sv_SE: Totalt antal träffar som tagits emot av alla omdirigeringar.

en: Total number visits received on all the 404 pages.
sv_SE: Totalt antal besök på alla 404-sidor.

en: Track 500 Keywords
sv_SE: Spåra 500 nyckelord

en: Trash
sv_SE: Papperskorg

en: Travelers
sv_SE: Resenärer

en: Tuesday
sv_SE: Tisdag

en: Tunisia
sv_SE: Tunisien

en: Turkey
sv_SE: Turkiet

en: Turkish
sv_SE: Turkiska

en: Turn on email reports.
sv_SE: Aktivera rapporter via e-post.

en: Twitter Card Type
sv_SE: Korttyp för Twitter

en: Twitter Username
sv_SE: Användarnamn på Twitter

en: Twitter username (without @)
sv_SE: Twitter-användarnamn (utan @)

en: Type
sv_SE: Typ

en: UK English
sv_SE: Engelska (Storbritannien)

en: URL Hits
sv_SE: URL-träffar

en: URL of the current post/page
sv_SE: URL för nuvarande inlägg/sida

en: URL of the item.
sv_SE: Objektets URL.

[ctx: URL slug placeholder]
en: hello-world
sv_SE: hej-varlden

en: URL to get HTML tags for.
sv_SE: URL att hämta HTML-taggar för.

en: US English
sv_SE: Engelska (USA)

en: Uh-oh
sv_SE: Ojdå

en: Ukraine
sv_SE: Ukraina

en: Unable to connect Rank Math.
sv_SE: Det går inte att ansluta Rank Math.

en: Unable to create backup this time.
sv_SE: Kunde inte skapa säkerhetskopia denna gång.

en: Unable to perform action this time.
sv_SE: Kunde inte utföra åtgärden denna gång.

en: Unable to validate Rank Math SEO registration data.
sv_SE: Det gick inte att validera registreringsuppgifterna för Rank Math SEO.

en: Understand all the capabilities of Rank Math
sv_SE: Förstå alla möjligheterna i Rank Math

en: Unexpected API response.
sv_SE: Oväntat API-svar.

en: United Arab Emirates
sv_SE: Förenade Arabemiraten

en: United Kingdom
sv_SE: Storbritannien

en: United States Of America
sv_SE: Amerikas förenta stater (USA)

en: Unknown error, call get_response() to find out what happened.
sv_SE: Okänt fel, anropa get_response() för att ta reda på vad som hände.

en: Unknown error.
sv_SE: Okänt fel.

en: Unlimited Websites
sv_SE: Obegränsade webbplatser

en: Unlimited personal websites
sv_SE: Obegränsat antal personliga webbplatser

en: Unordered
sv_SE: Osorterad

en: Unprocessable Entity
sv_SE: Entiteten kan inte behandlas

en: Unpublish when expired
sv_SE: Avpublicera när den löpt ut

en: Update
sv_SE: Uppdatera

en: Update SEO Scores
sv_SE: Uppdatera SEO-poäng

en: Update data manually
sv_SE: Uppdatera data manuellt

en: Upgrade
sv_SE: Uppgradera

en: Upgrade to PRO
sv_SE: Uppgradera till PRO

en: Uploaded file could not be read.
sv_SE: Uppladdad fil kan inte läsas.

en: Url
sv_SE: URL

en: Usage Tracking
sv_SE: Användningsspårning

en: Use the %1$s button to verify that the key is accessible for search engines. Clicking on it should open the key file in your browser and show the API key.
sv_SE: Använd knappen %1$s för att kontrollera att nyckeln är tillgänglig för sökmotorer. Om du klickar på knappen bör nyckelfilen öppnas i din webbläsare och visa API-nyckeln.

en: Use the following code in your theme template files to display breadcrumbs.
sv_SE: Använd följande kod i ditt temas mallfiler för att visa synliga sökvägar.

en: Use this shortcode to display the HTML sitemap.
sv_SE: Använd denna kortkod för att visa webbplatskartan i HTML-format.

en: User meta import failed.
sv_SE: Lyckades inte importera metadata för användare.

en: User-Agent
sv_SE: Användaragent

en: Variable
sv_SE: Variabel

en: Venezuela, Bolivarian Republic Of
sv_SE: Venezuela

en: Venue Name
sv_SE: Platsens namn

en: Venue URL
sv_SE: Platsens URL

en: Verify auto-updates are enabled for Rank Math
sv_SE: Kontrollera att automatiska uppdateringar är aktiverade för Rank Math

en: Verify the presence of focus keywords in your post titles
sv_SE: Kontrollera att fokusord finns med i dina inläggsrubriker

en: Version Control
sv_SE: Versionskontroll

en: Video Preview
sv_SE: Förhandsgranska video

en: Video Settings imported successfully.
sv_SE: Videoinställningar har importerats.

en: Viet Nam
sv_SE: Vietnam

en: View
sv_SE: Visa

en: View Redirection
sv_SE: Visa omdirigering

en: View Report
sv_SE: Visa rapport

en: Warning:
sv_SE: Varning:

en: Warning: you have more than %d active redirections. Exporting them to your .htaccess file may cause performance issues.
sv_SE: Varning: du har över %d aktiva omdirigeringar. Om du exporterar dessa till din .htaccess-fil kan det ge prestandaproblem.

en: Webmaster Tools
sv_SE: Webmasterverktyg

en: Webshop
sv_SE: Webbutik

en: Website Alternate Name
sv_SE: Alternativt webbplatsnamn

en: Website Name
sv_SE: Webbplatsnamn

en: Wednesday
sv_SE: Onsdag

en: When a featured image or an OpenGraph Image is not set for individual posts/pages/CPTs, this image will be used as a fallback thumbnail when your post is shared on Facebook. The recommended image size is 1200 x 630 pixels.
sv_SE: När ingen utvald bild eller en OpenGraph-bild inte är inställd för ett visst inlägg, viss sida, viss inläggstyp, kommer denna bild att användas som miniatyrbild i reserv när ditt inlägg delas på Facebook. Rekommenderad bildstorlek är 1200 x 630 pixlar.

en: When the option is enabled and a %s is shared on Slack, additional information will be shown (estimated time to read and author).
sv_SE: När alternativet är aktiverat och en %s delas på Slack kommer ytterligare information att visas (beräknad tid att läsa och författare).

en: When the option is enabled and a page is shared on Slack, additional information will be shown (estimated time to read).
sv_SE: När alternativet är aktiverat och en sida delas på Slack kommer ytterligare information att visas (beräknad tid att läsa).

en: When the option is enabled and a product is shared on Slack, additional information will be shown (price & availability).
sv_SE: När alternativet är aktiverat och en produkt delas på Slack kommer ytterligare information att visas (pris och tillgänglighet).

en: When the option is enabled and a product is shared on Slack, additional information will be shown (price).
sv_SE: När alternativet är aktiverat och en produkt delas på Slack kommer ytterligare information att visas (pris).

en: When the option is enabled and a term from this taxonomy is shared on Slack, additional information will be shown (the total number of items with this term).
sv_SE: När alternativet är aktiverat och en term från denna taxonomi delas på Slack kommer ytterligare information att visas (det totala antalet objekt med denna term).

en: When the option is enabled and an author archive is shared on Slack, additional information will be shown (name & total number of posts).
sv_SE: När alternativet är aktiverat och ett författararkiv delas på Slack kommer ytterligare information att visas (namn och totalt antal inlägg).

en: Why do this?
sv_SE: Varför göra detta?

en: WooCommerce Product
sv_SE: WooCommerce-produkt

en: WordPress Address (URL)
sv_SE: WordPressadress (URL)

en: WordPress General Settings
sv_SE: Allmänna inställningar i WordPress

en: Worldwide
sv_SE: Över hela världen

en: Write SEO Description with AI
sv_SE: Skriv SEO-beskrivning med AI

en: Write SEO Title & Description with AI
sv_SE: Skriv SEO-rubrik och beskrivning med AI

en: Write SEO Title with AI
sv_SE: Skriv SEO-rubrik med AI

en: Written by
sv_SE: Skriven av

en: XML Sitemap
sv_SE: XML-webbplatskarta

en: XML Sitemap %1$s %2$s
sv_SE: XML-webbplatskarta %1$s %2$s

en: Yandex Verification ID
sv_SE: Yandex verifierings-ID

en: Yes, I want better SEO
sv_SE: Ja, jag vill ha bättre SEO

en: Yes, I want to learn more
sv_SE: Ja, jag vill lära mig mer

en: Yes, you deserve it
sv_SE: Ja, du förtjänar det

en: Yoast Block Converter
sv_SE: Konverterare för Yoast-block

en: You are about to delete all the previously imported data.
sv_SE: Du är på väg att ta bort alla tidigare importerade data.

en: You are about to delete your 90 days cache.
sv_SE: Du är på väg att ta bort din 90-dagarscache.

en: You are not allowed to deactivate this plugin: %s.
sv_SE: Du har inte behörighet att inaktivera det här tillägg: %s.

en: You are not authorized to perform this action.
sv_SE: Du har inte behörighet att utföra denna åtgärd.

en: You are using the outdated WordPress, please update it to version %s or higher.
sv_SE: Du använder en utdaterad WordPress-version, uppdatera till version %s eller högre.

en: You can hide/display columns based on your needs.
sv_SE: Du kan dölja/visa kolumner baserat på dina behov.

en: You can reorder the list by clicking on the column headings.
sv_SE: Du kan ändra ordningen på listan genom att klicka på kolumnrubrikerna.

en: You cant access this page.
sv_SE: Du kan inte komma åt denna sida.

en: You have not entered a tagline yet. It is a good idea to choose one. %1$sYou can fix this in the customizer%2$s.
sv_SE: Du har inte angett en slogan än. Det är en bra idé att välja en. %1$sDu kan åtgärda detta i anpassaren%2$s.

en: You have not linked Google Search Console yet.
sv_SE: Du har inte länkat ”Google Search Console” än.

en: You have used all the free credits which are allowed to this domain.
sv_SE: Du ha använt alla kostnadsfria krediterna som är tillåtna för denna domän.

en: You must %1$sgo to your Reading Settings%2$s and uncheck the box for Search Engine Visibility.
sv_SE: Du måste %1$sgå till dina läsinställningar%2$s och avmarkera rutan för synlighet i sökmotorer.

en: You've used up all available credits for this domain.
sv_SE: Du har använt upp alla tillgängliga krediter för denna domän.

en: Your Site Tagline is set to a custom value.
sv_SE: Din webbplatsslogan är angiven till ett anpassat värde.

en: Your Site Tagline is set to the default value <em>Just another WordPress site</em>.
sv_SE: Din webbplatsslogan är angiven till standardvärdet <em>Just Another WordPress site</em>.

en: Your name or company name intended to feature in Google's Knowledge Panel.
sv_SE: Ditt eller företagets namn som det är avsett att visas i Googles kunskapspanel.

en: Your site has one or more sitemaps.
sv_SE: Din webbplats har en eller flera webbplatskartor.

en: Your site is accessible by search engine.
sv_SE: Din webbplats är åtkomlig av sökmotorer.

en: Your site may not be visible to search engine.
sv_SE: Din webbplats kanske inte är synlig för sökmotorer.

en: Your sitemap index can be found here: %s
sv_SE: Ditt webbplatskartindex hittar du här: %s

en: [%s] An update is available for Rank Math
sv_SE: [%s] En uppdatering är tillgänglig för Rank Math

en: [3. Unable to Encrypt]
sv_SE: [3. Kan inte kryptera]

en: and Many More…
sv_SE: och många fler …

en: attachments
sv_SE: bilagor

[ctx: block description]
en: Automatically generate the Table of Contents from the Headings added to this page.
sv_SE: Generera innehållsförteckningen automatiskt utifrån rubrikerna som finns på denna sida.

[ctx: block keyword]
en: FAQ
sv_SE: Vanliga frågor

[ctx: block keyword]
en: Frequently Asked Questions
sv_SE: Vanliga frågor

[ctx: block keyword]
en: Structured Data
sv_SE: Strukturerade data

[ctx: block keyword]
en: content
sv_SE: innehåll

[ctx: block title]
en: Table of Contents by Rank Math
sv_SE: Innehållsförteckning från Rank Math

en: click here
sv_SE: klicka här

en: configuration file
sv_SE: konfigurationsfil

en: default: /product-category/accessories/action-figures/ - changed: /accessories/action-figures/
sv_SE: standard: /product-category/accessories/action-figures/ - ändrat: /accessories/action-figures/

en: default: /product-category/accessories/action-figures/ - changed: /product-category/action-figures/
sv_SE: standard: /product-category/accessories/action-figures/ - ändrat: /product-category/action-figures/

en: disable redirect attachments
sv_SE: inaktivera omdirigering för bilagor

en: e.g. 09:00-17:00
sv_SE: t.ex. 09:00-17:00

en: example search
sv_SE: exempelsökning

en: free version
sv_SE: gratisversion

en: here
sv_SE: här

en: or
sv_SE: eller

en: read here
sv_SE: läs här

en: robots.txt file is not writable.
sv_SE: Filen robots.txt är inte skrivbar.

en: schemas to add or update data.
sv_SE: scheman för att lägga till eller uppdatera data.

en: username
sv_SE: användarnamn

en: your product pages
sv_SE: dina produktsidor
