Plugins - Translate WordPress with GTranslate - Stable (latest release) - en to sv_SE translation catalogue (195 entries)

en: Down
sv_SE: Ner

en: Up
sv_SE: Upp

en: Hide current language:
sv_SE: Dölj nuvarande språk:

en: Custom CSS
sv_SE: Anpassad CSS

en: Globe size
sv_SE: Globens storlek

en: Right
sv_SE: Höger

en: Left
sv_SE: Vänster

en: Select language label
sv_SE: Välj språketikett

en: Enable CDN
sv_SE: Aktivera CDN

en: You can use <code>[gtranslate]</code> inside posts, menu items or anywhere else.
sv_SE: Du kan använda<code>[gtranslate]</code> inuti inlägg, menyval eller varsomhelst annars.

en: <code>[gtranslate]</code> shortcode can be used anywhere on your website.
sv_SE: Kortkoden <code>[gtranslate]</code> kan användas var som helst på din webbplats.

en: Globe color
sv_SE: Globens färg

en: WordPress Forum Support
sv_SE: WordPress supportforum

en: Forum Support (free)
sv_SE: Supportforum (gratis)

en: Edit config.php
sv_SE: Redigera config.php

en: View debug.txt
sv_SE: Visa debug.txt

note: Description of the plugin
en: Translate your website and make it multilingual. For support visit <a href="https://wordpress.org/support/plugin/gtranslate">GTranslate Support Forum</a>.
sv_SE: Översätt din webbplats och gör den flerspråkig. För support besök <a href="https://wordpress.org/support/plugin/gtranslate">GTranslate supportforum</a>.

en: Flag style
sv_SE: Flaggstil

en: Domain
sv_SE: Domän

en: Language
sv_SE: Språk

en: Synchronizing...
sv_SE: Synkroniserar …

en: Custom domains
sv_SE: Anpassade domäner

en: Synchronize custom domains with GTranslate dashboard: https://my.gtranslate.io
sv_SE: Synkronisera anpassade domäner med GTranslate-adminpanel: https://my.gtranslate.io

en: Detect browser language
sv_SE: Upptäck webbläsarens språk

en: Monochrome flags:
sv_SE: Monokroma flaggor:

en: Dropdown text color
sv_SE: Rullgardinsmenyns textfärg

en: Color options
sv_SE: Färgalternativ

en: Dropdown background color
sv_SE: Rullgardinmenyns bakgrundsfärg

en: Dropdown hover color
sv_SE: Rullgardinsmenyns hovringsfärg

en: Blog
sv_SE: Blogg

en: Enable WooCommerce Email Translation
sv_SE: Aktivera WooCommerce e-postöversättning

en: GTranslate Settings
sv_SE: Inställningar för GTranslate

en: Please go to <a href="
sv_SE: Gå till <a href="

en: User dashboard
sv_SE: Användarens adminpanel

en: Add hreflang tags
sv_SE: Lägg till hreflang-taggar

en: Please deactivate %s plugin
sv_SE: Inaktivera tillägg %s

en: Deactivate %s plugin
sv_SE: Inaktivera tillägg %s

en: %s plugin causes conflicts with GTranslate.
sv_SE: Tillägget %s orsakar konflikt med GTranslate.

en: Auto switch to browser language
sv_SE: Byt automatiskt till webbläsarens språk

en: Try Now (15 days free)
sv_SE: Prova nu (15 dagar gratis)

en: Works in China
sv_SE: Fungerar i Kina

en: for paid plans only
sv_SE: endast för betalda paket

en: We are here to make your experience with GTranslate more convenient.
sv_SE: Vi är här för att göra din upplevelse med GTranslate mer bekväm.

en: Increased international traffic and AdSense revenue
sv_SE: Ökad internationell trafik och AdSense-intäkter

en: Paid version advantages
sv_SE: Fördelar med den betalda versionen

en: Search engine indexing
sv_SE: Indexering av sökmotorer

en: Priority Live Chat support
sv_SE: Prioriterad livechatsupport

en: Love GTranslate? Give us 5 stars on WordPress.org :)
sv_SE: Gillar du GTranslate? Ge oss 5 stjärnor på WordPress.org :)

en: Title:
sv_SE: Rubrik:

en: Compare plans
sv_SE: Jämför paket

en: Videos
sv_SE: Videoklipp

en: Useful links
sv_SE: Användbara länkar

en: About GTranslate team
sv_SE: Om GTranslate team

en: GTranslate language switcher
sv_SE: GTranslate språkväxlare

en: You can have <b>neural machine translations</b> which are human level by upgrading your GTranslate.
sv_SE: Du kan ha <b>neurala maskinöversättningar</b> som är på mänsklig nivå genom att uppgradera din GTranslate.

en: Human level neural translations
sv_SE: Neurala översättningar på mänsklig nivå

en: URL/slug translation
sv_SE: URL/slug-översättning

en: Colombia flag
sv_SE: Colombias flagga

en: Argentina flag
sv_SE: Argentinas flagga

en: Canada flag
sv_SE: Kanadas flagga

en: Quebec flag
sv_SE: Quebecs flagga

en: Flags with language name
sv_SE: Flaggor med språknamn

en: Flags with language code
sv_SE: Flaggor med språkkod

en: Language codes
sv_SE: Språkkoder

en: Language names
sv_SE: Språknamn

en: Please add the following rules to the top of your .htaccess file
sv_SE: Lägg till följande regler högst upp i din .htaccess-fil

en: Cannot update gtranslate/url_addon/config.php file. Make sure to update it manually and set correct $main_lang.
sv_SE: Kan inte uppdatera gtranslate/url_addon/config.php-filen. Se till att uppdatera den manuellt och ställ in korrekt $main_lang.

en: Show in menu
sv_SE: Visa i meny

en: None
sv_SE: Ingen

en: FAQ
sv_SE: Vanliga frågor

en: .htaccess file updated
sv_SE: .htaccess-fil uppdaterad

en: Enable URL Translation
sv_SE: Aktivera URL-översättning

en: Bottom right
sv_SE: Botten höger

en: Bottom left
sv_SE: Botten vänster

en: Top right
sv_SE: Toppen höger

en: Top left
sv_SE: Toppen vänster

en: Show floating language selector
sv_SE: Visa flytande språkväljare

en: No
sv_SE: Nej

en: Languages
sv_SE: Språk

en: Uncheck All
sv_SE: Avmarkera alla

en: Check All
sv_SE: Markera alla

en: Translate from
sv_SE: Översätt från

en: Learn more
sv_SE: Lär dig mer

en: Maybe later
sv_SE: Kanske senare

en: I have already left a review
sv_SE: Jag har redan lämnat en recension

en: Never show again
sv_SE: Visa aldrig igen

en: Changes Saved
sv_SE: Ändringar sparade

en: Edit translations manually
sv_SE: Redigera översättningar manuellt

en: Save Changes
sv_SE: Spara ändringar

en: GTranslate Options
sv_SE: Alternativ för GTranslate

en: Title
sv_SE: Rubrik

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Albanian
sv_SE: Albanska

en: Amharic
sv_SE: Amhariska

en: Arabic
sv_SE: Arabiska

en: Armenian
sv_SE: Armeniska

en: Basque
sv_SE: Baskiska

en: Bosnian
sv_SE: Bosniska

en: Bulgarian
sv_SE: Bulgariska

en: Catalan
sv_SE: Katalanska

en: Corsican
sv_SE: Korsikanska

en: Croatian
sv_SE: Kroatiska

en: Danish
sv_SE: Danska

en: Dutch
sv_SE: Nederländska

en: English
sv_SE: Engelska

en: Estonian
sv_SE: Estniska

en: Finnish
sv_SE: Finska

en: French
sv_SE: Franska

en: Frisian
sv_SE: Frisiska

en: Galician
sv_SE: Galiciska

en: Georgian
sv_SE: Georgiska

en: German
sv_SE: Tyska

en: Greek
sv_SE: Grekiska

en: Hausa
sv_SE: Haussa

en: Hebrew
sv_SE: Hebreiska

en: Hungarian
sv_SE: Ungerska

en: Icelandic
sv_SE: Isländska

en: Indonesian
sv_SE: Indonesiska

en: Irish
sv_SE: Irländska

en: Italian
sv_SE: Italienska

en: Japanese
sv_SE: Japanska

en: Kazakh
sv_SE: Kazakiska

en: Korean
sv_SE: Koreanska

en: Lao
sv_SE: Laotiska

en: Latvian
sv_SE: Lettiska

en: Lithuanian
sv_SE: Litauiska

en: Luxembourgish
sv_SE: Luxemburgiska

en: Macedonian
sv_SE: Makedonska

en: Malay
sv_SE: Malajiska

en: Maltese
sv_SE: Maltesiska

en: Mongolian
sv_SE: Mongoliska

en: Norwegian
sv_SE: Norska

en: Persian
sv_SE: Persiska

en: Polish
sv_SE: Polska

en: Portuguese
sv_SE: Portugisiska

en: Romanian
sv_SE: Rumänska

en: Russian
sv_SE: Ryska

en: Samoan
sv_SE: Samoanska

en: Serbian
sv_SE: Serbiska

en: Sinhala
sv_SE: Singalesiska

en: Slovak
sv_SE: Slovakiska

en: Slovenian
sv_SE: Slovenska

en: Somali
sv_SE: Somaliska

en: Spanish
sv_SE: Spanska

en: Swedish
sv_SE: Svenska

en: Tajik
sv_SE: Tadzjikiska

en: Turkish
sv_SE: Turkiska

en: Ukrainian
sv_SE: Ukrainska

en: Uzbek
sv_SE: Uzbekiska

en: Vietnamese
sv_SE: Vietnamesiska

en: Welsh
sv_SE: Kymriska

en: Alternative flags
sv_SE: Alternativa flaggor

en: Flag size
sv_SE: Flaggstorlek

en: Kyrgyz
sv_SE: Kirgiziska

en: Kurdish (Kurmanji)
sv_SE: Kurdiska (Kurmanji)

en: Hawaiian
sv_SE: Hawaiiska

en: Flags
sv_SE: Flaggor

en: Dropdown
sv_SE: Rullgardinsmeny

en: Widget options
sv_SE: Widget-alternativ

en: GTranslate - your window to the world
sv_SE: GTranslate – ditt fönster till världen

en: Website Translator
sv_SE: Webbplatsöversättare

en: Widget look
sv_SE: Widget-utseende

en: Flags and dropdown
sv_SE: Flaggor och rullgardinsmeny

en: Live Chat
sv_SE: Live-chatt

en: You can <b>edit translations</b> by upgrading your GTranslate.
sv_SE: Du kan <b>redigera översättningar</b> genom att uppgradera din GTranslate.

en: Sure! I would love to!
sv_SE: Ja visst! Det gör jag gärna!

en: Please Leave a Review
sv_SE: Lämna en recension

en: Chinese (Traditional)
sv_SE: Kinesiska (traditionell)

en: Chinese (Simplified)
sv_SE: Kinesiska (förenklad)

en: You can <b>increase</b> your <b>AdSense revenue</b> by upgrading your GTranslate.
sv_SE: Du kan <b>öka</b> dina <b>AdSense-intäkter</b> genom att uppgradera din GTranslate.

en: You can have your <b>translated pages indexed</b> in search engines by upgrading your GTranslate.
sv_SE: Du kan få dina <b>översatta sidor indexerade</b> i sökmotorer genom att uppgradera din GTranslate.

en: You can <b>increase</b> your international <b>traffic</b> by upgrading your GTranslate.
sv_SE: Du kan <b>öka</b> din internationella <b>trafik</b> genom att uppgradera din GTranslate.

en: Did you know?
sv_SE: Känner du till detta?

en: Widget preview
sv_SE: Förhandsgranska widget

en: Sub-domain URL structure
sv_SE: Underdomänens URL-struktur

en: Sub-directory URL structure
sv_SE: Underkatalogens URL-struktur

en: Line break after flags
sv_SE: Radbrytning efter flaggor

en: Nice dropdown with flags
sv_SE: Snygg rullgardinsmeny med flaggor

en: Mexico flag
sv_SE: Mexikos flagga

en: Brazil flag
sv_SE: Brasiliens flagga

en: USA flag
sv_SE: USA:s flagga

en: Flag languages
sv_SE: Flaggspråk

en: Globe
sv_SE: Glob

en: Haitian Creole
sv_SE: Haitisk kreol

en: Myanmar (Burmese)
sv_SE: Myanmar (Burma)

en: We hope you have enjoyed using GTranslate! Would you mind taking a few minutes to write a review on WordPress.org? <br>Just writing a simple <b>'thank you'</b> will make us happy!
sv_SE: Vi hoppas att du har haft glädje av att använda GTranslate! Vill du ta några minuter att skriva en recension på WordPress.org? <br>Att bara skriva ett enkelt <b>”Tack”</b> kommer att göra oss glada!

en: Seamless updates
sv_SE: Sömnlösa uppdateringar

en: Sundanese
sv_SE: Sundanesiska

en: Azerbaijani
sv_SE: Azerbajdzjanska

en: Belarusian
sv_SE: Belarusiska

en: Czech
sv_SE: Tjeckiska

en: Javanese
sv_SE: Javanesiska

en: Malagasy
sv_SE: Malagassiska

en: Scottish Gaelic
sv_SE: Skotsk gaeliska

en: Yiddish
sv_SE: Jiddisch
