Plugins - All-in-One WP Migration and Backup - Stable (latest release) - en to sv_SE translation catalogue (141 entries)

en: Exclude plugins
sv_SE: Exkludera tillägg

en: Exclude themes
sv_SE: Exkludera teman

en: Exclude media library
sv_SE: Exkludera mediabibliotek

en: File Options
sv_SE: Filalternativ

en: Exclude database
sv_SE: Exkludera databas

en: Database Options
sv_SE: Databasalternativ

en: Security Options
sv_SE: Säkerhetsalternativ

en: Hints
sv_SE: Tips

en: Search for
sv_SE: Sök efter

en: Export Site To
sv_SE: Exportera webbplats till

en: Exclude post revisions
sv_SE: Exkludera inläggsversioner

en: Exclude spam comments
sv_SE: Exkludera skräppostkommentarer

en: Describe your issue or feedback...
sv_SE: Beskriv ditt problem eller feedback …

en: Email address
sv_SE: E-postadress

en: I need help
sv_SE: Jag behöver hjälp

en: I have an idea
sv_SE: Jag har en idé

en: Over 2GB
sv_SE: Över 2 GB

en: Click to label this backup
sv_SE: Klicka för att märka denna säkerhetskopia

en: Preparing WordPress users...
sv_SE: Förbereder WordPress-användare …

en: WordPress options prepared.
sv_SE: WordPress-alternativ förberedda.

en: Preparing WordPress options...
sv_SE: Förbereder WordPress-alternativ …

en: WordPress files gathered.
sv_SE: WordPress-filer samlade.

en: Gathering WordPress files...
sv_SE: Samlar WordPress-filer …

en: Database restored.
sv_SE: Databas återställd.

en: Blogs prepared.
sv_SE: Bloggar förberedda.

en: Database tables gathered.
sv_SE: Databastabeller samlade.

en: Gathering database tables...
sv_SE: Samlar databastabeller …

en: Database exported.
sv_SE: Databas exporterad.

en: Database archived.
sv_SE: Databas arkiverad.

en: Configuration prepared.
sv_SE: Konfiguration förberedd.

en: Configuration archived.
sv_SE: Konfiguration arkiverad.

en: Export file created.
sv_SE: Exportfil skapad.

en: Creating export file...
sv_SE: Skapar exportfil …

en: Please describe your issue or feedback.
sv_SE: Beskriv ditt problem eller feedback.

en: Please enter a valid email address.
sv_SE: Ange en giltig e-postadress.

en: Upload failed
sv_SE: Uppladdning misslyckades

en: Stopping the import, please wait...
sv_SE: Stoppar importen, vänta …

en: Stopping the export, please wait...
sv_SE: Stoppar exporten, vänta …

en: Could not stop the export. Please refresh and try again.
sv_SE: Kunde inte stoppa exporten. Uppdatera och försök igen.

en: Could not start the export. Please refresh and try again.
sv_SE: Kunde inte starta exporten. Uppdatera och försök igen.

en: Import failed
sv_SE: Import misslyckades

note: translators: Error message.
en: Import failed: %s
sv_SE: Import misslyckades: %s

note: translators: 1: Error code, 2: Error message.
en: Import failed (database error). Code: %1$s. %2$s
sv_SE: Import misslyckades (databasfel). Kod: %1$s. %2$s

note: translators: 1: Error code, 2: Error message.
en: Import failed. Code: %1$s. %2$s
sv_SE: Import misslyckades. Kod: %1$s. %2$s

en: Export failed
sv_SE: Export misslyckades

note: translators: 1: Error message.
en: Export failed: %s
sv_SE: Export misslyckades: %s

note: translators: 1: Error code, 2: Error message.
en: Export failed (database error). Code: %1$s. Message: %2$s
sv_SE: Export misslyckades (databasfel). Kod: %1$s. Meddelande: %2$s

en: Could not decrypt data. The process cannot continue.
sv_SE: Kunde inte dekryptera data. Processen kan inte fortsätta.

en: Could not encrypt data. The process cannot continue.
sv_SE: Kunde inte kryptera data. Processen kan inte fortsätta.

en: View Error Log
sv_SE: Visa fellogg

en: Upgrade to Premium
sv_SE: Uppgradera till premium

en: Star
sv_SE: Stjärna

en: Retention settings
sv_SE: Inställningar för bevarande

en: Notification settings
sv_SE: Aviseringsinställningar

en: Enable this feature
sv_SE: Aktivera denna funktion

en: Backup scheduler
sv_SE: Schemaläggare för säkerhetskopiering

en: Multisite Schedules
sv_SE: Multisite-scheman

en: More Storage Providers
sv_SE: Fler leverantörer av lagringstjänster

en: FTP Storage
sv_SE: FTP-lagring

en: OneDrive Storage
sv_SE: Lagring på OneDrive

en: Dropbox Storage
sv_SE: Lagring på Dropbox

en: Google Drive Storage
sv_SE: Lagring på Google Drive

en: Retention Settings
sv_SE: Inställningar för bevarande

en: Notification Settings
sv_SE: Aviseringsinställningar

en: Backup Scheduler
sv_SE: Schemaläggare för säkerhetskopiering

en: Schedules
sv_SE: Scheman

en: Backup is encrypted. Please provide decryption password:
sv_SE: Säkerhetskopia är krypterad. Ange ett lösenord för avkryptering:

en: Password-protect and encrypt backups
sv_SE: Lösenordsskyddade och krypterade säkerhetskopior

en: A password is required
sv_SE: Ett lösenord är obligatoriskt

en: Encrypt this backup with a password
sv_SE: Kryptera denna säkerhetskopia med ett lösenord

en: The passwords do not match
sv_SE: Lösenorden matchar inte

en: Repeat the password
sv_SE: Upprepa lösenordet

en: Submit
sv_SE: Skicka

en: The backup is encrypted
sv_SE: Säkerhetskopian är krypterad

en: List
sv_SE: Lista

en: Show backup content
sv_SE: Visa säkerhetskopierat innehåll

en: Downloading is not possible because backups directory is not accessible.
sv_SE: Nedladdning är inte möjligt eftersom säkerhetskopieringskatalogen inte är tillgänglig.

en: Reading...
sv_SE: Läser …

en: List the content of the backup
sv_SE: Lista innehållet i säkerhetskopian

en: Error
sv_SE: Fel

en: More
sv_SE: Mer

note: translators: 1: Number of backups.
en: You have %d backups
sv_SE: Du har %d säkerhetskopior

note: translators: 1: Number of backups. translators: Numbers of backups.
en: You have %d backup | You have %d backups
sv_SE[0]: Du har %d säkerhetskopia
sv_SE[1]: Du har %d säkerhetskopior

note: translators: 1: Error message.
en: Error: %s
sv_SE: Fel: %s

en: Contact Support
sv_SE: Kontakta support

en: Retrieving WordPress permalinks settings...
sv_SE: Hämtar WordPress permalänksinställningar …

en: Translate
sv_SE: Översätt

en: I have enough disk space
sv_SE: Jag har tillräckligt med diskutrymme

en: Refreshing backup list...
sv_SE: Uppdaterar listan över säkerhetskopior …

en: To choose a file please go inside the link and click on the browse button.
sv_SE: Välj en fil genom att följa länken och klicka på bläddringsknappen.

en: Finish
sv_SE: Slutför

en: Drag & Drop a backup to import it
sv_SE: Dra och släpp en säkerhetskopia att importera den

en: All-in-One WP Migration Command
sv_SE: Kommandon för All-in-One WP Migration

en: Preparing to export...
sv_SE: Förbereder för export …

note: translators: Human time diff
en: %s ago
sv_SE: %s sedan

en: Are you sure you want to delete this backup?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort denna säkerhetskopia?

en: Please do not close this browser window or your import will fail
sv_SE: Stäng inte detta webbläsarfönster annars kommer din import misslyckas

en: Continue
sv_SE: Fortsätt

en: Proceed
sv_SE: Fortsätt

en: Stop import
sv_SE: Stoppa import

en: Stop export
sv_SE: Stoppa export

en: Close
sv_SE: Stäng

en: Preparing configuration...
sv_SE: Förbereder konfiguration …

note: translators: Progress.
en: Unpacking archive...<br />%d%% complete
sv_SE: Packar upp arkiv&hellip;<br />%d&nbsp;%% färdigt

note: translators: Progress.
en: Archiving database...<br />%d%% complete
sv_SE: Arkiverar databas&hellip;<br />%d&nbsp;%% klart

note: translators: Progress.
en: Restoring database...<br />%d%% complete
sv_SE: Återställer databas&hellip;<br />%d&nbsp;%% färdigt

en: Preparing to import...
sv_SE: Förbereder att importera …

en: Monthly
sv_SE: Månadsvis

en: Weekly
sv_SE: Veckovis

en: Activating mu-plugins...
sv_SE: Aktiverar permanentaktiverade tillägg …

en: Preparing blogs...
sv_SE: Förbereder bloggar …

en: Check for updates
sv_SE: Sök efter uppdateringar

en: Import Site
sv_SE: Importera webbplats

en: Import From
sv_SE: Importera från

en: Export Site
sv_SE: Exportera webbplats

en: Once the file is successfully downloaded on your computer, you can import it to any of your WordPress sites.
sv_SE: När filen väl har laddats ner på din dator kan du importera den till någon av dina WordPress-webbplatser.

en: Press "Export" button and the site archive file will pop up in your browser.
sv_SE: Tryck på knappen ”Exportera” så dyker webbplatsens arkivfil upp i din webbläsare.

en: In the advanced settings section you can configure more precisely the way of exporting.
sv_SE: I sektionen avancerade inställningar kan du exakt konfigurera sättet att exportera.

en: Add
sv_SE: Lägg till

en: in the database
sv_SE: i databasen

en: Replace with
sv_SE: Ersätt med

en: File
sv_SE: Fil

en: (click to expand)
sv_SE: (klicka för att expandera)

en: Advanced options
sv_SE: Avancerade alternativ

en: Tweet
sv_SE: Twittra

en: Cancel
sv_SE: Avbryt

en: Send
sv_SE: Skicka

en: Enter a password
sv_SE: Ange ett lösenord

en: Leave Feedback
sv_SE: Lämna feedback

en: Create backup
sv_SE: Skapa säkerhetskopia

en: Delete
sv_SE: Ta bort

en: Restore
sv_SE: Återställ

en: Download
sv_SE: Ladda ner

en: Size
sv_SE: Storlek

en: Date
sv_SE: Datum

en: Name
sv_SE: Namn

en: Your site has been imported successfully!
sv_SE: Din webbplats har importerats utan problem!

en: Backups
sv_SE: Säkerhetskopior

en: Import
sv_SE: Importera

en: Export
sv_SE: Exportera

en: Get multisite
sv_SE: Skaffa multisite
